Apenkooi is leuk, ook vermoeiend Oefentocht in koude nacht is ideaal voor hardlopers Krachtsverschil is klein, maar Eegedima verliest Gedegradeerd Smash sluit de competitie futloos af Jacoba van Beieren blijft medekoploper na derde zege BEP wil jong en oud laten bewegen in sportweek Piet Potappel eerste Péronne met winnaar van week eerder Demonstratietraining jeugd door SPS op Pluimpotterrein Donderdag 21 april 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Een futloos eerste team van Smash '76 trad zaterdagmid dag aan tegen Herwaarden. Dit was dan ook te merken aan het spel. Het werd een 8-2 nederlaag voor de Sint- Annalanders. Smash 2 won weliswaar met dezelfde cij fers, maar voor de titel was dat net niet genoeg. Het vier de team werd door kampioen TTVO met 9-1 afgedroogd. Jeugd Na de winst in de derby tegen Sint Annaland, vorige week, moest het tweede herenteam van Jacoba van Bei eren het nu in Krabbendijke opnemen tegen De Klappers. Op papier een makkelijke wedstrijd, maar door een aantal invallers kwam de tegenstander onverwacht sterk voor de dag. Niettemin won het team uit Sint-Maartensdijk met 1-5, waardoor het de koppositie blijft delen met Tebo. Za terdagmorgen komt subtopper Sluiskil op bezoek. -X Centrum kampioen Stijldansen Elke keer anders Runningteam Tholen klaar voor grote tocht van Parijs naar Rotterdam Doorkomst Halsteren Voor de tweede week op rij heeft Piet Potappel uit Stave nisse de snelste duif van Tholen. Bijzonder aan deze prestatie is dat Potappel dit ook met dezelfde duif doet. Won zijn jaarling doffer vorige week nog het concours vanuit Niergnies tegen 1078 Thoolse duiven, afgelopen zaterdag troefde het beestje één duif minder af. Nu van uit Péronne, ruim 30 kilometer verder dan Niergnies. Duiven Na twee redelijk eenvoudige zeges, tegen Animo en Axel, was het sterke Kruiningen zaterdag een maatje te groot voor het jonge eerste herenteam van Eegedima. De Tholenaren verloren met 0-6. Bij hen speelde Koen Wil- sing op positie één, Steven van Dijke op twee, Ralph Slingerland op drie en Erwin Speksnijder op vier. SPS, de voetbalclub voor Poortvliet en Scherpenisse, or ganiseert op vrijdagmiddag 29 april een 'junior demo training' op het Puimpotterrein in Scherpenisse. Deze is bedoeld voor alle kinderen van 11 t/m 15 jaar. Wie mee doet, mag op vrijdagmiddag 3 juni ook in actie komen op het 4-tegen-4 toernooi dat dan, eveneens op de Pluim- pot, wordt georganiseerd. Emergo naar Swift kon kampioen worden als er met 9- 1 werd gewonnen. En dat gebeurde. Jan-Willem van Vossen, die terug keerde van een enkelblessure, redde de eer. Jochem v.d. Klooster en El- dert Bcsseling verloren hun partij en. Het is waarschijnlijk nooit eer der voorgekomen dat de nummer vijf in een poule op de laatste speel dag nog kampioen* kon worden, maar het verschil met de koploper was slechts drie punten. Het eerste jeugdteam van Smash verraste zaterdagmiddag door met 7-3 te winnen van het veel hoger ge rangschikte Westerzicht uit Vlissin- gen. Smash, dat aantrad met inval ster Christel Vroegop, speelde met veel lef. Job Moerland en Bennie van Poortvliet waren allebei in een uitstekende vorm. Ze wisten ieder driemaal te winnen, en samen ook nog het dubbelspel. Het team is ge deeld vijfde geworden en ontloopt misschien de degradatie. Het tweede jeugdteam had handha ving in de derde klasse als doel en bereikte dat met een vierde plek. Arnemuiden werd op eigen terrein met 6-4 geklopt. De familie Aar- noudse was in het duel goed voor vier overwinningen, eerlijk verdeeld over Leontine en Johan. Ook Joost van Dijke boekte twee keurige over winningen, maar had zelf op drie gehoopt. Smash 3 trad in Hoogerheide aan tegen Hotak '68. Sander Zwagema- ker, Arne Fase en Martijn Keur had den de 8-2 thuisoverwinning nog in het achterhoofd, maar dit keer liep het allemaal net iets anders. De zeer jeugdige spelers van Hotak, soms nog geen twee turfjes hoog, speel den zeer fanatiek voor het thuispu bliek en wisten met 7-3 te winnen. Sander wds goed op dreef en won tweemaal. Ook Arne Fase pakte zijn derde overwinning van het seizoen. Smash is als vierde geëindigd. Bij het vlaggenschip van de tafel- tennisclub had vooral kopman Me- rijn van der Klooster er duidelijk geen zin. Hij verloor al zijn partijen, en dat was voor het eerst deze com petitie. Remco Vroegop was dit keer wél in een betere vorm en pakte, evenals Anné van Dijke, een puntje. Voor de laatste speeldag was Harm Westdorp als konijn uit de hoge hoed getoverd om bij het dubbel spel, samen met Vroegop, voor een verrassing te zorgen. Maar dat mis lukte, de partijwinst was de Setal- landers niet gegund. Smash 1 is te leurstellend laatste geworden in de hoofdklasse en mag in het komende seizoen in de eerste klasse gaan pro beren om promotie af te dwingen. Smash 2 blijft derdeklasser. Het won de laatste wedstrijd, tegen hek kensluiter TCS, wisselwaar overtui gend met 8-2, maar dat bleek net niet genoeg voor het kampioen schap. Peter Hcndrikx was, met drie overwinningen, opnieuw de te klop pen man. Peter Bazen, die vormdip van laatste weken nog niet helemaal te boven was, won tweemaal. Ook Kees van Poortvliet wist tweemaal te winnen en haalde zodoende een keurig persoonlijk resultaat van cén uit drie. De pijnlijke 9-1 nederlaag waarmee het vierde team de competitie in de vijfde klasse afsloot, had geen in grijpende gevolgen. Verliezen van de aanstaande kampioen TTVO was geen schande, maar met dergelijke grote cijfers is dat nooit leuk. Anky Vroegop redde de eer van het Sint- Annalandse team, want Cindy v.d. Klooster en Chris Hage verloren al hun partijen. Smash is op de vierde plaats geëindigd. Smash 5 was al gedegradeerd, maar kreeg op de slotdag titelkandidaat TCO op bezoek. De nummer vijf Tennis De wedstrijd begon met de dubbel- partijen. Ruud Schot en Bas Vroeg op zetten in hun partij meteen veel druk. De tegenstander kreeg geen kans om in zijn spel te komen, wat een 1-6 setwinst opleverde. De tweede set kende hetzelfde verloop. Schot en Vroegop overklasten de te genstanders met aanvallend en goed netspel en diepe slagen. Ook deze set wonnen ze met 1-6 en dat bete kende het eerste punt. Hierna traden Raymond Schrauwen en Jeffrey Stoutjesdijk aan, die voor hun partij werden verbannen naar een gravelbaan die er slecht bij lag. Desondanks begonnen ze sterk en wonnen de eerste set met 2-6. Ook in de tweede set waren Schrauwen en Stoutjesdijk duidelijk sterker. Maar op de beslissende momenten verzuimden ze de punten te maken, waardoor een voorsprong verloren ging en een tiebreak gespeeld moest worden. Daarin waren de tegenstan ders net iets sterker, zodat een be slissende derde set nodig was. De Tholenaren zetten zich direct over het setverlies heen, braken de servi ce van de tegenstander in de eerste game en konden later nog een break plaatsen; een 2-6, 7-6, 2-6 uitslag en een 0-2 voorsprong na de dubbels. Ruud Schot speelde de eerste enkel partij. Hij had een echte 'hardhitter' tegenover zich, die zich niet inhield en alle ballen diep in de hoeken sloeg. Schot gaf echter uitstekend partij. Aan het einde van de gelijk opgaande set plaatste hij een beslis sende break en pakte direct setwinst, 4-6. In de tweede set liep Schot al snel uit naar een ruime voorsprong. Zijn service werd nog één keer ge broken, maar hij brak direct terug wat hem winst in de tweede set (3- 6), en dus de wedstrijd, opleverde. Bas Vroegop begon de tweede en kelpartij aanvallend en dwong de te genstander achterin te blijven met diepe slagen waardoor deze niet aan aanvallen toekwam. Hij brak diens service twee keer en won de set met 3-6. Na servicebehoud in de eerste game van de tweede set, en weder om een break, gaf Vroegops tegen stander zich gewonnen. Hij hield de concentratie vast en gaf in de tweede set geen game meer weg (0-6). Bij de 0-4 tussenstand begon ook Raymond Schrauwen scherp en viel veel aan. De tegenstander kreeg veel ballen terug, waardoor er een aantal lange rally's ontstonden. Schrauwen was duidelijk de betere op de mo menten dat het er op aan kwam en pakte daardoor de eerste set eenvou dig met 1-6. De tweede set verliep identiek. De Tholenaar dicteerde de rally's en drukte door op de beslis sende momenten, waardoor hij op nieuw met 1-6 won. Aanvoerder Martijn van der Graaf had de pech dat hij in de vierde partij tegen een sterke tegenstander uit kwam. Deze stond qua rating laag, maar liet in de praktijk prima spel zien. Desondanks bleef Van der Graaf uitstekend bij. De tegenstander plaatste aan het eind van de set een break, hield zelf zijn service en won met 6-4. In de tweede set liep de te genstander met diepe ballen en goed voetenwerk snel uit naar 5-2. Van der Graaf kwam echter uitstekend terug, ging vol in de aanval en dat werd be loond met twee games en een 5-4 stand. Maar de tegenstander was net op het juiste moment weer scherp en pakte de laatste game, waardoor de uitslag opnieuw 6-4 was. Ondanks een nipte 2-1 nederlaag te gen Eetcafé The Sixties is Café 't Centrum maandag kampioen ge worden in de A-poule van de zaal- voetbalcompetitie in Meulvliet. The Sixties was vooraf nog kanshebber op de titel, maar moest winnen met een zeer ruime marge. In de wedstrijd was al snel duidelijk dat beide teams last hadden van de spanning en onder hun niveau pres teerden. Hierdoor was de eerste helft erg rommelig, met veel on nauwkeurigheden in het spel. The Sixties probeerde het wel, maar zonder overtuiging, 't Centrum wist dat het geen risico's moest nemen, en de wedstrijd moest uitspelen zonder veel tegendoelpunten. Over en weer waren er wel kansen, maar de keepers hadden beiden een sterke avond. Mede hierdoor werd hel een kleine overwinning voor The Six ties. In de tweede partij van de avond, Laudame tegen Herba, werd er een betere wedstrijd op de mat gelegd. Beide teams lieten elkaar lekker spelen, zonder ruw spel of overtre dingen. Hierdoor ontstond een fraaie pot zaalvoetbal, met over en weer kansen en doelpunten. Lauda me stond iets beter in het veld en de spelers wisten elkaar goed te vin den, wat resulteerde in een 7-5 over winning. Een 'apenvanger' is op koers achter een 'aapje' op de slingerbrug in het apenkooiparcours dat BEP maandagmiddag heeft uitgezet in de gymzaal in Poortvliet. Een tunnel om door te kruipen, een trampoline om op een wiebelende loopbrug - bestaande uit een lange mat die op touwen hangt - te sprin gen en een klimrek om zo hoog mogelijk op te klimmen en vervolgens hangend aan je armen je er van af te laten vallen. Het zijn zomaar een paar onderdelen uit de apenkooi die gymvereniging BEP uit Poortvliet maandagmiddag organiseerde voor de Thoolse basisschooljeugd. De gymzaal aan de Burgemeet in Poortvliet stond vol met onderdelen om te klauteren, hangen en balanceren. Het is één van de activiteiten van de sportweek die maandagmorgen is geopend met behulp van kinderen van basisschool De Eevliet. BEP staal voor Bewegen En Plezier en is een jonge gymvereniging die sinds een paar jaar is opgericht door Majanka Uijl en haar moeder Trudy Schot. Het aanbod aan bewegingsles- sen is inmiddels uitgebreid en het le denbestand is in korte tijd gegroeid naar zo'n 100 leden. Alle bestuursle den zijn vrijwilligers en geven de les sen dus op vrijwillige basis. Volgens pr-lid Marie-José Vroon krijgt alleen de Zumba-instructeur een vergoe ding. „Zumba is een beschermd merk en dat mag je niet zomaar geven. Daarom huren we er iemand voor in." Vorig jaar deed de club ook mee aan de nationale sportweek, waarbij sportverenigingen door het hele land mensen kennis laten maken met be wegingsactiviteiten. Toen beperkte BEP zich tot het geven van een dans- marathon op woensdagmiddag. „Maar toen was het gigadruk. Daar om hebben we nu de hele week wat voor iedereen, voor jong en oud", zegt Vroon. Zo is er vanavond om ze ven uur een Zumbales in '4 Ouwe Raed'uus voor deelnemers vanaf 14 jaar, morgenavond is er op dezelfde locatie om acht uur een les stijldan sen voor volwassenen en zaterdag morgen om half elf in de gymzaal een themales Pasen voor ouders met kleine kinderen. Apenkooien gebeurt niet zo vaak in de gymzaal, maar het mag ook niet meer zomaar. Alleen onder begelei ding van gymleraren, zoals Majanka en Trudy die een licentie van de gym- bond KNGU hebben. Op basisscho len mag er dus niet zomaar meer een apenkooi worden gehouden, zegt Vroon, vanwege het gevaar voor on gelukken. Pieter de Rooij (11) uit Scherpenisse is er speciaal voor naar Poortvliet ge komen. Hij zit in groep 7 van de Groen van Prinstererschool en moest eigenlijk huiswerk doen. „Ik had daar geen zin in en zat anders maar thuis te vervelen." Hij vindt het erg leuk in de gymzaal alleen had hij gehoopt dat er meer leeftijdsgenoten zouden zijn. Er zijn maandagmiddag zo'n 20 kinderen, waarvan de helft rond de zes jaar oud. Uijl, die de leiding heeft, splitst de kinderen daarom steeds op in twee groepen: jong en oud. Ook worden er twee apenvangers aangewezen. De aapjes, ofwel de andere kinderen, moeten de over het parcours uitge stippelde route volgen. Dat betekent dus datje niet zomaar van een toestel af mag springen als er een apenvan ger achter je aanzit. Maar dat gebeurt uiteraard wel. Pieter kent het spel goed. „Ik heb het met school vaker gespeeld, alleen speelt iedere school het anders." Hij bedoelt de verschillende onderdelen. „Bijvoorbeeld de grote schommel, die hebben we nog nooit gehad." Zelf vindt hij de lange slingerbrug en de trampoline het leukst. Sven de Vos (9) uit Poortvliet is maandagmiddag voor de tweede keer in de gym/aal. 's Morgens heeft hij net zijn kljasgenoten van De Eevliet al de sportweek geopend in de gymzaal. De kinderen kregen dansles, ochtend gymnastiek en een klimuurtje. Hij vindt de apenkooi best leuk, maar ook vermoeiend, zegt hij met een flinke rode blos op zijn wangen. Van de apenkooi vindt hij de schommel het leukst, Maar als hij mag kiezen gaat hij liever dansen. „Ik zit op streetdancè in 't Ouwe Raed'uus." Amber Qijist vindt er eigenlijk hele maal niets aan, Ze zit op een mat die op zijn twee uiteinden staat om een tunnel te vormen. De zesjarige Poort- vlietse zegt niet zo van gym te hou den. „Ik moet van mijn moeder blij ven gymefi, terwijl ik ook al op zwemmen zit. En ik wil op motor cross. Ik heb thuis een crossmotor en we hebben veel ruimte in de tuin om te oefenen. Wel ben ik bang om de sloot in te rijden." Ze vindt verder touwklimmen en voetbal leuk. Ja, Amber is een stoer meisje. Maar ze houdt ook van zingen. „Ik wil in een zingband", zegt ze. Samen met twee vriendinnen. Wat voor soort muziek ze gaan maken, weet ze nog niet. „Ik houd van Lady Gaga." Het Runningteam Tholen legde 160 kilometer af als oefening voor de Roparun in het Pinksterw eekeinde. Om hard te lopen was het 's nachts perfect, voor de fietsers was het koud. Dat is de ervaring van de lopers en fietsers van het Runningteam Tholen die vrijdag vertrokken voor een oefening van 160 kilometer van Silly in het zuiden van België naar Tholen. Ze liepen gemiddeld 13 kilometer per uur. Dat gemiddelde is van belang voor de starttijd in het Pare la Courvelle in Parijs op zaterdag 11 juni en de aankomst op Tweede Pinksterdag op de Coolsingel in Rotterdam. Het team kwam zaterdagochtend tussen elf en twaalf uur binnen bij café The Sixties in Tholen. 's Nachts was het vier graden, 's ochtends liep het kwik op naar tien tot twaalf graden. Voor acht lopers van het team was de lage nachttemperatuur geen punt, voor de acht fietsers was het koud. „Om te lopen was het perfect omdat er ook geen wind was", zegt team captain Dennis van Lent. De deelnemers moesten alleen in Hoogerheide nog een extra inspan ning leveren door een van de busjes aan te duwen. Voor het overige ver liep de tocht zonder problemen, zegt Van Lent. „Je kan merken dat we al vier jaar bezig zijn. We hebben min der tijd nodig voor de voorbereiding. Iedereen is op elkaar ingespeeld." Volgens chauffeur Ben Brugman is het belangrijk om een oefentocht te doen. „Het is goed voor de spirit. Het maakt ons weer scherp voor de grote tocht." Maar ook voor het be palen van de gemiddelde snelheid, is het van belang. Zijn dochter Ramo- na was voor het eerst bij de catering voor het team betrokken. Nieuwe gezichten in het team zijn Vanya Lock en Colin Harmsen van der Vliet, beiden uit Tholen. Harm sen van der Vliet is een ervaren hardloper. Hij liep al eerder de mara thon van Rotterdam. Steven van Lent was vorig jaar nog chauffeur, maar stapte nu op de fiets. „Ik heb weinig slaap gehad. Ik heb ongeveer 90 kilometer gefietst. Gemiddeld twee tot drie uur achter elkaar."Ook zijn vader Dennis zat op de fiets. Acht lopers, acht fietsers, twee chauffeurs en één fysiotherapeut maakten de voornamelijk nachtelijk tocht, ongeveer een vierde van de to tale lengte van 530 kilometers die in het pinksterweekend overbrugd moeten worden. Het team komt niet over Tholen of Sint Philipsland maar - net zoals vo rig jaar - door Halsteren. Op de site van het Runningteam wordt bijge houden waar de lopers zich op de monstertocht bevinden. De sfeer commissie van Tholense Boys zal acte de présence geven in Halsteren, vertelt Ben Brugman die ook als vrijwilliger actief is bij de voetbal vereniging. „Daar hoeven we dan zelf niets voor te regelen." Snelste van 1078 Thoolse duiven komt uit Stavenisse Zaterdagmorgen om tien uur waren de omstandigheden optimaal om de duiven de vrijheid te geven voor de derde vitessevlucht van het seizoen. Door het heldere weer en een lichte zuidzuidwestenwind werd het een vlotte wedvlucht. Een uur en bijna zestien minuten later verscheen de 802 bij Potappel op de hokken en werd hiermee voor de tweede week op rij winnaar. Op Niergnies won hij de tweede prijs in het overkoepe lende samenspel, nu mocht zijn jaarling doffer zelfs nog een treetje hoger. Er waren door de liefhebbers van Tholen/Sint Philipsland en Schouwcn-Duiveland 1573 duiven bij elkaar gebracht. Piel Laban uit Tholen, net als Potappel lid van de Reisduif in Scherpenisse, werd tweede. Gebr. Rcijngoudt uit Sint Philipsland completeerde het podi um. Zaterdag staat de vierde vites sevlucht op het programma. Morlin- court is de startplaats, in vogel vlucht 235 kilometer van Tholen. De Reisduif Scherpenisse, 347 duiven van 20 deelnemers. Eerste duif 12.15.58 u. is 1466,708 m/min. Laatste duif 12.25.07 u. is 1378,446 m/min P. Potappel 1, 26, 28, 76, 106; P. La- ban 2, 10, 15, 20, 39, 40, 43,44, 55, 64, 110, 113; M.J. Laban 3, 6, 16, 29, 45, 51, 80. 82. 89, 93, 95, 103, 104; D. Noom 4, 13, 23, 24, 25, 27, 32, 33,48, 70,71,94, 96, 107, 116; P. van Driel 5, 97, 99, 109; J.J. Bo- lier 7, 12, 47, 54, 59, 69, 72, 85, 102, 105; M. de Graaf 8, 9, 11, 31, 36, 37, 46, 49, 58, 68, 75, 77, 83, 84, 87, 88, 112; C. Moeliker 14, 19, 22, 30, 52, 56, 57, 61, 63, 66, 78, 108; D.J. Menheere 17, 86, 114; J. Baay 18, 38; L. de Kwak Koolaard 21. 42, 50; J. Moerland 34, 35, 41, 74, 100, 111; L. Hage 53, 60, 62, 101, 115; J. de Graaf 65, 67, 79, 81, 90, 91, 92; A.J. Hage 73; M.Y. Pon- se 98. De Vredesduif Sint Philipsland, 230 duiven van 16 deelnemers. Eerste duif 12.22.27 u. is 1453,771 m/min. Laatste duif 1238.48 u. is 1303,416 m/min. Gebr. Reijngoudt 1, 13, 26; R. Rcijngoudt 2. 3, 7, 10, II, 14, 21, 23. 24, 28, 31, 32, 34, 37, 40, 42, 43, 44. 48, 53, 54; gebr. Ligtendag 4, 5, 20, 22, 27, 30, 58; comb. Hoek 6, 8, 12, 15, 16, 17, 18, 19, 29, 39, 47, 49, 52; L. Reijngoudt 9, 25, 46, 50, 51, 56; A.W.A.P. Bolijn 33, 36, 38, 55, 57; gebr. Vermeij 35; Joh. Rcijngoudt 41,45. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 368 duiven van 18 deelnemers. Eerste duif 12.20.43 u. is 1444304 m/min. Laatste duif 123639 u. is 1364,063 m/min. D.A. Vaders 1,3,4,5, 10, 27,28,31, 33, 34, 38, 61, 79, 82; J. Capelle 2, 12, 30,40, 50, 5154.66, 58; A. Ca pelle 6, 8, 13, 14, 16, 23, 35, 37, 39, 41, 42, 60, 73, 81; A. Havermans 7, 11, 17, 18, 19, 43, 44, 46; S. Berkey 9, 21,32, 36,65, 68, 71,75,77, 78, 90, 91; M. de Jager 15, 22, 66; comb. F. en D. Bal 20, 25, 26, 45, 48, 53, 56, 62, 69, 70, 80, 88, 92; comb. Hommel-Walpot 24, 59; T. de Graaff 29, 57, 63, 72; T. de Koning 47, 83, 86; P. Vis 49, 52; C. Rijnberg 64, 87; P. de Wilde 67,74,76, 84; H. Rensink 85; R. Fonteyne 89. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 133 duiven van 9 deelnemers. Eerste duif 12.17.26 u. is 1439,651 m/min. Laatste duif 1232.19 u. is 1299332 m/min. A.J. Scherpenisse 1,2, 7, 13, 15,16, 17, 22, 30, 31; H. van Hemert-Rijn- berg 3, 5, 6, 8, 9, 14, 18, 19, 23, 32, 33; J. Heijboer 4, 12, 24, 27; D. de Wilde 10, 11, 20, 21, 25, 26, 28; J. Benningshof 29. Tennis In de enkelspelen ging het in de eer ste set gelijk op. Er was duidelijk maar een klein krachtsverschil tus sen de ploegen en dat zou een voor bode blijken voor spannende wed strijden. Steven van Dijke verloor de eerste set net met 2-6, terwijl Koen Wilsing deze met 7-5 wist te winnen. De tweede set verloren ze allebei. Van Dijke met 1-6 en Wil sing met 4-6. Hem leverde dat een derde set op, maar ook die was voor de tegenstander zodat Eegedima na 2,5 uur met 0-2 achter stond. Hierna was het de beurt aan Ralph Slingerland en Erwin Speksnijder, die eveneens aan hun tegenstander gewaagd Waren. Slingerland ver loor, na een zwaar bevochten eerste set, de wedstrijd met 3-6 en 2-6. Speksnijder wist de eerste set wél te pakken. Hij leek, net als een week eerder, af te stevenen op een marathonpartij. Twee uur later stond hij nóg op de baan, maar het was net niet genoeg om de tegen stander van de winst te houden (7- 5, 3-6, 4-6). De Tholenaren begonnen met een 0- 4 achterstand aan de dubbelpartijen. Hoewel ze met een fris en gezond enthousiasme speelden, mocht dat niet baten. Beide partijen gingen nipt verloren. Bij Van Dijke en Wil sing werd het 5-7 en 3-6. Slinger land en Speksnijder leken zich terug te knokken na een met 3-6 verloren eerste set, maar ze delfden ook in de tweede het onderspit (2-6). De uitslag contrasteerde met het wedstrijdbeeld. Ervaring en geluk blijken af en toe toch de doorslag te geven. Maar Eegedima acht zich in staat om in het paasweekeinde te gen Zaamslag een betere prestatie te leveren. SPS wil met een demonstratietrai ning laten zien dat voetbal meer is dan een teamsport, of iets doen met een bal alleen. Er worden verschil lende oefenvormen gedaan waarin wordt uitgelegd wat het spelletje in houdt. De kinderen mogen ze zelf proberen onder begeleiding van de jeugdtrainers en begeleiders van de club. De onlangs in Poortvliet ge houden 'Junior Football Games' la ten volgens SPS zien dat er behoefte is aan sociale activiteiten. De club vindt het een uitdaging om de jeugd van 11 t/m 15 jaar uit beide dorpen iets aan te bieden wat ze graag doet en waar ze lol aan beleeft. Plezier in het spel, in het bewegen en voorna melijk in het 'samen iets doen, dat is iets waar de jeugd voor wordt uitge nodigd. Voor de deelnemers aan de training is er op 3 juni een vervolg in de vorm van een 4-tegen-4 toernooi. Groepjes van vier spelen dan tegen elkaar partijtjes voetbal waarin wordt geprobeerd om de oefeningen van de demo training te gebruiken in deze partijtjes! Daarnaast is er op beide dagen een spel wat nog een verrassing blijft. Deelname is gratis, opgave vooraf niet verplicht, en wie meedoet krijgt iets te drinken. Deel nemers moeten wel sportkleding en voetbal- of sportschoenen meebren gen. Voor vragen kan men terecht bij Rien Voshol, tel. 06-50225552 of e-mail rimawara@kpnplanet.nl. Voor de korfballers van Emergo staan zaterdag uitwedstrijden op het programma. Het vlaggenschip van de club reist naar Middelburg, waar Swift 4 de tegenstander is. De A- jeugd treft in Zierikzee AU Ready, de D-jeugd neemt het in Roosendaal op tegen Keep Fit en de E-jeugd treedt in Klundert aan tegen DSO. Alleen Emergo F speelt thuis, het krijgt DSO op bezoek. Recente jeugduit- sldgen: Scheldevogels-Emergo B 6- 1, Seolto-Emergo A 10-2, Schelde vogels-Emergo F 1-2.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 15