LABO BAL 'Logistiek zit je centraal en dit zal zich in de toekomst bewijzen' Zorgappartementen Ger. Gem. in Tholen 'Lekker, sla tussen de boterham' Golf van kritiek op plan wozoco Scherpenisse Werkloosheid daalt met zes AUTOSCHADE? Spelotheek niet meer gebruikt Vierde laadpaal elektrische auto Dorpstafel wil subsidie Brussel T" Donderdag 7 april 2011 67e jaargang no. 21 Tholen gespaard voor hoogspanningsdraad Ambulancepost voor gemeente Tholen officieel geopend in Poortvliet „Ik vind het prima hier, beter dan wat we hadden. On danks dat je wat afgelegen zit, vind ik het niet verve lend." Dat zegt ambulancechauffeur Henk Blenkers uit Oud-Vossemeer. Maar de verhuizing van de ambulan cepost van de Noordpoort in Sint-Maartensdijk naar de Paasdijkweg in Poortvliet is niet alleen ten gunste van het personeel. Volgens onderzoek moeten de aanrijdtij den voor spoedgevallen daarmee binnen de 15 minuten blijven voor alle plekken op Tholen en Sint-Philips land. Maandagmiddag openden wethouder Jan Oudes- luijs en directeur van Connexxion ambulancezorg Mi- chiel Wildschut met het doorknippen van een lint voor de garagedeur de nieuwe post op het terrein van woon boulevard Poortvliet. Maartenshof Paraat staan Onvoldoende bescherming van de buren „Dit plan is slecht voorbereid. Alles zweeft. Nergens staat duidelijk hoe iets is geregeld en dat leidt tot grote proble men". Met die woorden van de voorzitter van de Raad van State, staatsraad Simons-Vinckx, kreeg de gemeente Tholen dinsdag een flinke oorwassing over het gewijzig de bestemmingsplan voor de kom van Scherpenisse. Gebreken herstellen Boven de supermarkten plan Noord De Gereformeerde Gemeenten willen boven de twee su permarkten in Tholen Noord 21 huurappartementen in drie woonlagen gaan verhuren. De zorg wordt geleverd door zorgcentrum de Schutse uit Sint-Annaland. In het zelfde plan VesteTuin komen ook nog 10 koopapparte menten in een woontoren. High tea met 900 hapjes bij Juliana van Stolbergschool Een high tea met wel 900 hapjes. Tja, dan is het moeilijk kiezen. Zeker als je nog jong bent, zoals de kinderen op de Juliana van Stolbergschool in Sint-Maartensdijk. Als onder deel van een ongeveer drie weken durend project rond het thema Engeland, werd donder dag voor alle groepen een high tea georganiseerd. Een hele club met moeders had voor de hapjes gezorgd en daardoor was er voor iedereen genoeg. De kinderen kregen een bordje, waarmee ze telkens twee lekkernijen mochten uitkiezen. Die stonden opgesteld op lange tafels, waarlangs de kinderen in rijen liepen. voor autoschades bij alle merken complete schadeafhandeling bij uw verzekeringsmaatschappij Focwa eurogarantiebedrijf Voltstraat 2, Tholen, tel. 0166-607060 Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 17,50 per halfjaar, 31,50 per jaar, per post 56,70 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,33 plus btw per mm. Hoofdredacteur W. Heijboer. Bij het UWV stonden eind februari 573 werkloze Tholcnarcn inge schreven: 304 mannen en 269 vrouwen. Het zijn er zes minder dan een maand eerder, een daling die volledig op het conto van de mannen komt. Toch ligt het aantal Thoolse werklozen nog altijd zes tien hoger dan een jaar geleden, en ten opzichte van februari 2009 zijn het er zelfs 182 meer. Dat blijkt uit de arbeidsmarktinformatie van UWV werkbedrijf. Het aantal jongeren (tot 27 jaar) dat als werkloos staat ingeschre ven, daalde in een jaar tijd van 107 naar 89. Van deze groep komen er 36 in aanmerking voor een werke loosheidsuitkering. Het totale aan tal ww-uitkeringen in Tholen daal de het afgelopen jaar met 65, naar 420 (238 mannen en 182 vrou wen). Het betreft in 242 gevallen inwoners ouder dan 45 jaar. Per 1 mei heelt de gemeente spel materialen over door de opheffing van de spelotheek. Werd er in 2008 nog 20 keer gebruik van gemaakt (vooral door scholen), in de ruim twee jaar daarna slechts 10 keer. B. en w. grijpen dat met de nood zaak om nog meer te bezuinigen, aan voor opheffing. De opslag, uitleen en inname van spelmaterialen gebeurt door mede werkers van het gemeentebedrijf die ook voor beheer en vervanging van materiaal zorgen. Alles bij el kaar kost dat al snel een paar dui zend euro per jaar. Waar de pion netjes, voetballen, hoepels, e.d. naar toe gaan, bekijkt de gemeente nog. Gisteren heelt Delta aan het Ha- vcnplein in Sint-Annaland het vier de oplaadunt voor elektrische au to's geplaatst. De eerste paal werd gezet bij het gemeentehuis in Tho len, de anderen in Poortvliet op het parkeerterrein aan het Kerkplein en in Scherpenisse op een parkeervak aan de Spuidamstraat. Ook in Sint- Maartensdijk komt er eentje op de Haven, in Sint Philipsland op het parkeerterrein bij Noad '67, in Sta ven isse op de haven en in Oud- Vossemecr op het parkeerterrein bij het sportveld. Om voor Europese subsidie in aan merking te komen, hebben b. en w. 1000 euro inschrijfgeld betaald voor de Dorpstafel Sint-Maartens- dijk/Scherpnissc. Om te voorko men dat te pas en te onpas subsi dieverzoeken worden gedaan, heeft de EU inschrijfgeld ingevoerd. Op die manier wil men voor elkaar krijgen dat alleen serieuze, verge vorderde plannen worden inge diend. B. en w. hebben voor hun medewerking wel de voorwaarde gesteld, dat het geen blijvende fi nanciële gevolgen voor de gemeen tebegroting heeft. Het college wil het ook afstemmen met overige ac tiviteiten op het gebied van leef baarheid in de gemeente Tholen. Het grondgebied van de gemeente Tholen blijft vrij van een hoog spanningsleiding. Tholen viel b4innen het zockgebicd voor een tracé voor de nieuwe 380 kV lei ding van Borssele naar Tilburg. En één van de varianten kruiste de Oosterschelde vanaf Zuid-Beve land, om via de zuidkant van Tho len over het Schelde-Rijnkanaal naar Brabant te vervolgen. De Thoolse gemeenteraad was daar al lerminst blij mee, en kan nu opge lucht adem halen. Want de leiding blijft aan de Bevelandsc kant van de Oosterschelde, om ten zuiden van Bergen op Zoom en Wouw richting Roosendaal te gaan. waar ze net vóór die stad naar het noor den afbuigt. Het voorgenomen tracé wordt toe gelicht op een informatieavond in motel Dc Wouwse Tol in Bergen op Zoom, op donderdag 21 april om zeven uur. Meer informatie is te vinden op www.zuid-west380- kv.nl en www.burcau-energiepro- jecten.nl. Verpleegkundige Sylvia van Weerdenburg (voorgrond) en ambulancechauffeur Henk Blenkers kunnen bij de nieuwe ambulancepost in Poortvliet van alle gemakken voorzien paraat staan voor een alarmmelding. Voorheen werden de aanrijdtijden nogal eens overschreden, vertellen Chris Koopman en Pieter Geurts van de cliëntenraad van de ambulance zorg. „Elk jaar bleek uit de jaarver slagen dat er tien a elf procent over schrijding was van dc normtijd voor spoedeisend vervoer." De respectie velijk plaatsvervangend voorzitter en secretaris zijn blij met de nieuwe locatie van de ambulancepost. „Lo gistiek zitje centraal. In de toekomst zal zich dit bewijzen. Dan zal blij ken dat de cijfers naar beneden gaan." Zij hebben zich sterk ge maakt voor dc komst van dc post in Poortvliet. Chris Koopman deed dat ook als voorzitter van de Nederland se Patiëntenvereniging (NPV) sa men met Flip de Rijke uit Stavenisse toen er plannen waren om de post naar Tholen te verplaatsen. „We hebben handtekeningen verzameld om deze locatie te kiezen." Koopman vertelt zelfs mandaat te hebben gekregen óm voor Con nexxion adressen te benaderen waar de post gehuisvest kon worden. „Ik heb drie locaties aan dc Paasdijkweg benaderd: garage Niemantsverdriet, tuincentrum Heijboer en Bouman Potter. Alle drie waren ze bereid om mee te werken. Bij Heijboer staat er nog een loods achterop het terrein waar het had gekund en bij Jan Nie mantsverdriet was het ook ideaal ge weest zo vlakbij dc rotonde." Blenker is het zelf eens met de ge luiden die uit Stavenisse klinken over de verhuizing van Sint-Maar tensdijk naar Poortvliet. „In Stave nisse zeggen ze allemaal: je zit ver der. En dat is zo. Maar uit onderzoe ken is gebleken dat vanaf hier alles sneller te bereiken is." Hij noemt twee redenen voor de verhuizing: „Het pand op zich voldeed niet meer en dc aanrijdtijden waren te lang." Blenker werkt al ongeveer 24 jaar bij de ambulance en sinds 6,5 jaar in Sint-Maartensdijk. Dc Thoolse post verhuisde al eind januari naar Poort vliet, dus hij heeft inmiddels al wat sfeer kunnen proeven. „Het is pret tig dat het nu goed geregeld is. We zitten nu dicht bij de wagen. Voorheen sliep het ambulanceperso neel in zorgcentrum Maartenshof, ze namen dc auto dan wel mee, zodat ze snel konden uitrukken. Maar de dagdiensten brachten ze op dc post door aan de Noordpoort. Het was te doen, zegt Bleker, „maar je moest er toch elke keer weer naar toe. En je spullen steeds opruimen." Boven dien was er op de Noordpoort slechts één ruimte waar alles in moest gebeuren. De kluisjes voor het personeel stonden in de garage bij de auto. Daar moesten zowel mannen als vrouwen zich omkleden. Dc oude plek voldeed niet meer aan de Arbo-normen. Op de nieuwe post zijn er nu diverse ruimtes: twee slaapkamers, een woonkamer met keuken, twee werk plekken, aparte toiletten, een dou che, aparte kleedkamers en een ma gazijn voor alle medische benodigdheden. Blenkers: „Bij de Noordpoort was het behelpen met een doosje en 'ik heb nog een plank je thuis.' Nu hebben we twee kas ten." Die zijn opgedeeld" in vakjes met stickertjes waar op staat wal erin zit. Er is maar één ding waar Blen kers minder over te spreken is. „Het meest belachelijke van dit pand vin den we hier." Hij wijst naar een smal gangetje met aan het einde een pis bak. Ingeklemd lussen de dames- kleedkamer en de doucheruimte. Maandag hebben Blenkers en zijn collega Sylvia van Weerdenburg uit Nicuw-Vossemeer, die verpleegkun dige is op de wagen, dagdienst. „Wij zijn vanmorgen om acht uur begon nen en moeten tot vanmiddag vijf uur. De aflossing komt om vijf uur en moet tot morgenochtend acht uur. Dat zit een nacht tussen en dan moet je ook slapen." Het is voor hel am bulancepersoneel prettig dat ze tij dens het paraat staan van alle ge makken voorzien zijn. „Het is natuurlijk wachten op een rit." In de tussentijd zorgen ze dat hun voorra den op orde zijn. Ook wordt dc auto tussendoor wel eens gewassen. „Dit hebben we niet iedere dag: zo'n bor rel", zegt Blenkers over dc ope ningsceremonie. Die werd naast de directeur, de wet houder en de cliëntenraad onder an dere bijgewoond door een medewer ker zorg van dc provincie, medewerkers van de ambulancepost Walcheren en Ria Kleppe uit Tholen die op de administratie van de ambu lancezorg werkt in Goes. ZIE VERDER PAGINA 5 Dit plan maakt de bouw van 24 wo ningen in een complex van Castria Wonen (nu Stadlander) mogelijk aan de Laban Dcurloostraat. Verder voor ziet het in de verplaatsing van het dorpshuis naar een multifunctionele ruimte voor onder meer sport, fees ten en partijen. De Raad van State schorste het plan vorig jaar al vanwege grote twijfels over het lawaai dat in de nieuwe sport- en feestruimte kan worden ge maakt. Die ruimte ligt op zeer korte afstand van de buren, de families C.Beens en P.G. Aarnoudse. Vanwe ge die schorsing is er nog steeds niet gehouwd. Of dat op korte termijn wel kan gebeuren, is zeer de vraag. Bij de Raad van state bleek dinsdag dal het gewijzigde bestemmingsplan een duister plan is geworden, waarin het voor de gewone burger uiterst moeilijk is om te zien wat er wel en niet mag bij het nieuwe complex. De raadsvoorzitter meldde dat dit niet meteen betekent dat het bestem mingsplan wordt vernietigd. Of de gebreken fataal zijn, moet nog achter gesloten deuren worden beoordeeld. De gemeente kan wel rekening hou den met een tussenvonnis waarbij dc Raad een korte periode geeft om de gebreken en onduidelijkheden in het plan te herstellen. Vermoedelijk wordt dat de smst. De afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State boog zich dinsdag in Den Haag formeel over de beroe pen van Beens en Aarnoudse tegen het besluit van b. en w. van Tholen van 20 april 2010, waarhij de eerste wijziging van het bestemmingsplan Kom Scherpenisse is vastgesteld. Volgens de raadsvoorzitter biedt het plan mogelijk onvoldoende bescher ming tegen activiteiten die in de sport- en feestruimte kunnen plaats vinden. Zo zou de ruimte kunnen uit groeien tot een sporthal met alle overlast van dien, omdat een sporthal niet in het bestemmingsplan is uitge sloten.Datzelfde probleem kan ont staan bij de feesten en partijen. Die zullen volgens de gemeente niet veel overlast geven, omdat dit al uit mi lieuonderzoeken blijkt. Maar of een feestruimte wel op zijn plaats is vlak naast een woning, is in het bestem mingsplan zelf niet geregeld. Dat moest de gemeentewoordvoer der ook erkennen. Hij stelde dat de overlast wel aan banden wordt ge legd door de milieuregels en de bou- wregels. Of de Raad daar genoegen mee neemt, blijkt over zes weken. Dan doet de Raad uitspraak. Het plan voor het woonzorgcentrum Scherpenisse is voor dc Raad van State beoordeeld door senior-jurist mr. Tuit en de juristen mrs. Binnema en De Jager. ZIE OOK PAGINA Op de begane grond komen super markten en verswinkels, maar erbo ven en ernaast komen appartemen ten voor ouderen. Voor dc boodschappen hoeven ze dus niet ver te lopen, maar de huurders en kopers krijgen op straatniveau ook een parkeerplaats voor hun auto. Op de eerste verdieping komt er een daktuin. Het regionaal verband van de Gere formeerde Gemeenten, de classis Tholen, doet al sinds 2008 onder zoek naar de wenselijkheid en haal baarheid van een kerkelijk initiatief voor ouderenzorg. Zeer recent heeft dat geleid tot een concreet plan voor een nieuw complex met luxe zorg appartementen in Tholen Noord, waar onlangs het Timpa-gebouw is gesloopt. Alle leden van 55 jaar en ouder van de Gereformeerde Ge meente uit Tholen, Poortvliet, Scherpenisse, Sint-Annaland, Sint Philipsland en Dintcloord zijn uit genodigd voor een informatiebij eenkomst op 20 april. Identiteitsge bonden zorg wordt nu alleen in Sint-Annaland en Stavenisse aange boden. Daar is volgens de initiatief nemers nog steeds behoefte aan, liefst niet ver van dc eigen woon plaats en van een kwalitatief hoog staand niveau. ZIE VERDER PAGINA 7 Deze week Ivo Troost viert zilveren jubileum in keuken van De Schutse Monique Rietkerk is vrijwilligster met Veilig Honk aan huis Leona van der Graaf uit Stavenisse valt 5(1 kilo af EN VERDER... Afdeling Tholen Rode Kruis fuseert met Reinierswaa! Bezwaarmakers wozoco Scherpenisse trekken op drie punten beroep in VERGEEF ALTIJD UW VIJANDEN, ER IS NIETS DAT HEN MEER ERGERT Dit nummer bestaat uit 18 pagina's Natuurlijk alles in Engelse sfeer. Met veel kleurtjes en theepotten versierd met bloemetjes. En bonbons op étagè res. Uiteraard waren er cakejes en muffins: die vonden gretig aftrek. En sandwiches, met of zonder sla. Want sommige kinderen waren blij met iets gezonds tussen alle zoetigheden. ..Lekker, sla tussen de boterham", riepen een paar meisjes toen ze een klasgenootje een grote hap van een witte botterham met een groot groen blad ertussen za gen nemen. Andere hartige hapjes gingen er ook goed in. Zoals een worstenbroodje. Rick Lissenburg stopte het in één keer in zijn mond. Hij moest daarom lang kauwen voor hij weer kon pralen. Dc zevenjarige leerling uil groep 3 had daarna zijn buikje al aardig rond. „Ik vond een tompoesje hel lekkerst." Frederik Uijl (8) kon er maar geen genoeg van krijgen. „Ik ben al voor de negentienste keer", riep hij opgewon den. Hij vond dc cakejes het beste smaken. Zijn lievc- lingseten was er niet bij: rode kool met lichte worst." De groepen wisselden elkaar af langs de tafels met eten en daardoor waren die constant bezet. Er was een tafel voor groep I t/m 4 en eentje voor de overige groepen. „Er staat hetzelfde op", verzekerde directeur Theo Baaij. Een aantal ouders assisteerde bij het uitdelen van bordjes en schenken van drinken, waaronder thee. De kinderen zaten in groepjes in de hal, aan fleurig gedek te tafels, zoals dat hoort in Engeland. Sommige groepen aten in hun klaslokaal en kwamen steeds op het seintje van hun leerkracht weer wat nieuws halen. „Niet alle kin deren pasten in één ruimte", legde juf Marian Melis van groep 3/4 uit. De ouders mochten niet mee komen eten, want daar was al helemaal geen ruimte genoeg voor. „We zochten iets dat we met de hele school konden doen", gaf Melis als verklaring voor de high tea. Een groep kwam met het idee en vervolgens werd voorgesteld om het met alle leerlingen te doen. Verder werd het project per groep behandeld, afgestemd op leeftijd. „Het onderwerp leent zich niet zo voor uit stapjes", aldus Melis. Maar wel om veel te knutselen en onderwerpen te behandelen die met Engeland te maken hebben. Zie verder pagina 5. Het is moeilijk kiezen voor de kinderen met zoveel lekkers, maar in meerdere ronden konden ze van alles proeven.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 1