Concordia Tholen huldigt Jos Loos voor 25-jarig lidmaatschap Allévo en Annewas tonen wat ze waard zijn tijdens zorgdag Veraart schuift loods pootgoed vijf meter op Trompetist in harmonie en blaasorkest de Klienkers Mantelzorgers gaan de boer op Fooienpot van Wereldwinkel Sprekend horloge in de aanbieding; vallen blijkt groot risico Donderdag 24 maart 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Op verzoek van 'welstand'palen onder luifel Akkerbouwer Rien Veraart zal zijn nieuw te bouwen aardappel loods aan de Langeweg 3 in Oud-Vossemeer een beetje opschuiven zodat de schuur niet voor de voor gevel van het woonhuis uitsteekt. Hij nam maandag het advies van de welstandscommissie over. Afgehandeld Uit de sleur Lezingen dyslexie Slechtziend? Allévo verkoopt u voor 17,50 euro een sprekend horloge. Reuma in de handen? Allevo heeft een penverdikker die het schrijven aanzienlijk vergemakke lijkt. Of krijg je geen papiertje meer van de grond opge raapt? Dan is er altijd die handige knijper van een meter lang. Dat liet Allévo in Sint Maartensdijk zaterdag zien tijdens de Dag van de Zorg. Indicaties JL Lensink Partners Klare taal Jos Loos (35) kreeg zaterdag uit handen van voorzitter Piet Geuze het certificaat en de erespeld voor een kwart eeuw trompetspelen bij de Koninklijke Muziekvereni ging Concordia uit Tholen. Geuze speldde hem met zichtbaar genoegen en onder applaus van de 300 toe schouwers, het zilveren kleinood op het donkere rever van zijn colbert op. Trompet Kwaajer Verplichtingen Rode fopneus Swing Stream te horen in Meulvliet Oud papier levert kerken geld op Thuiszorg Vallen Maartenshof De loods die gebruikt gaat worden voor het voorkicmen van 30.000 tot 40.000 kilo aardappelen, wordt voorzien van een luifel. De wel standscommissie wilde die dichtzet- ten. maar dan verliest het volgens de agrariër zijn functie. De kiemsehuur moet aan één zijde tocht doorlaten om het kiemproces op gang te bren gen. Veraart legde uit dat poot- aardappelen tegenwoordig in nylon zakken aan verrijdbare stellingen hangen en niet langer in kisten wor den bewaard. Ze kunnen makkelijk naar buiten worden gereden en hoe ven dan - onder de luifel - niet nat te regenen. Voorzitter M. Onrust van de wel standscommissie stelde voor om er dan in ieder geval drie palen (ko lommen) onder te zetten zodat het gebouw van 40 bij 20 meter 'afge rond' wordt. De commissie had ook moeite met de overstek aan de achterzijde. Ook aan die kant wilde de commissie dat dit wordt 'dichtgemaakt' waardoor er een evenwichtige hoofdvorm ont staat. Ook daar had Veraart geen moeite mee. De loods wordt vijf meter naar achteren geplaatst zodat hij gelijk komt te staan met de voor zijde van de woning. Na ongeveer tien minuten was de zaak besproken en afgehandeld. Een volle bus Thoolse mantelzorgers, 50 personen in totaal, reisden don derdag de provincie in, om te gaan genieten van Zeeuwse lekkernijen. In de ochtend werd kaasboerderij Schellach in Middelburg bezocht. De mantelzorgers werden ontvan gen door de boerin, die met een pre sentatie op een scherm vlot en be vlogen vertelde over haar familie bedrijf. De gehele cyclus van het kaas maken kwam aan de orde, van af het maaien van het jonge gras tot de kaas op je boterham. Vooral de zorg voor de koeien en de intensiteit van het werk, was opval lend in het verhaal. De aanwezigen proefden vervolgens bewust de zorg en aandacht in de verschillende ka zen die na de presentatie werden aangeboden. Na een rondwandeling op het bedrijf bestormden de man telzorgers de boerdcrijwinkel en had de kaas, de boerenboter en de karnedrank gretig aftrek. De lunch werd gebruikt op Boon mans wijnmakerij even verderop aan de rand van Zuid-Beveland. Ook daar werd het gezelschap ont vangen door de boerin. In de gezel lige wijnstube kregen de mantelzor gers een goed verzorgd lunchbuffet voorgeschoteld. Tijdens de presen tatie werd geproefd van de zwarte bessensap of de zwarte bessen-ker senwijn. Ook bij dit familiebedrijf was de bevlogenheid en saamhorig heid opvallend. De zwarte bessenteelt is een moder ne teelt, er wordt namelijk veel ge bruik gemaakt van moderne tech nieken. Maar liefst 75% van de Nederlandse zwarte bessen komen van de Zeeuwse klei. Zwarte bessen bevatten vier maal zoveel vitamine C als sinaasappelen, hield de boerin de mantelzorgers voor. Bovendien zijn zwarte bessen goed voor het oplossen van verschillende kwaal tjes. De zwarte bes is een duurzaam product, zelfs de pulp is bruikbaar als leverancier van stoffen voor be paalde medicijnen. Heel wat wijzer, voorzien van kaas en wijn, maar vooral ook voorzien van nieuwe energie kwamen de Thoolse mantelzorgers weer terug. Het is heerlijk om even helemaal uit de sleur te zijn en je te vullen met de energie en het enthousiasme van de medewerkers op deze boerderij en, merkte een van de mantelzor gers op. BibliOosterschelde organiseert op donderdag 31 maart in samenwer king met Balans een informatie avond over dyslexie. Balans is de oudervereniging voor kinderen met ontwikkelingstoornissen bij leren en/of gedrag. Ervaringsdeskundi gen van Balans geven gelijktijdig lezingen voor ouders en kinderen over dyslexie met als titel Dyslexie, wat is dat nou?. De bijeenkomst is 's avonds van zeven uur tot half ne gen in de bibliotheek Tholen. De toegang is gratis, maar reserveren is gewenst via tholen@bibliooster- schelde.nl of 0166-607027. Ook bij gezinsvervangend tehuis de Annewas in Sint-Annaland ging de vlag in top. Bewoners, leidinggeven den en vrijwilligers stonden paraat om belangstellenden te woord te staan en informatie te verstrekken over wat er al zo in de instellingen gebeurde. Landelijk deden honderden instellin gen in de zorg zaterdag hun deuren - sommige voor de elfde keer in suc cessie - open. In ziekenhuizen, ver pleeghuizen en psychiatrische instel lingen konden mensen rondkijken. Een van de voornaamste doelen was het imago van de zorgsector verbete ren. Hard werken en weinig verdie nen, is volgens sommigen het eerste dat bij mensen opkomt als ze aan de zorgsector denken, blijkt in de prak tijk. Daarbovenop komt de rijks overheid met bezuinigingsmaatrege len, waardoor werken in de zorg nog minder populair dreigt te worden. Om het tij te keren, werd iedereen de gelegenheid gegeven een kijkje te komen nemen. Medewerkers gaven tegelijk aan dat de vergrijzing in de sector toeslaat waardoor instellingen de open dag gebruikten om perso neel te werven. Vestigingsleidster Lenie Seinen van de Annewas rekende er op dat er vijftig mensen zouden komen kij ken. Het werden er circa 70. Ze wer den gastvrij ontvangen door de 11 bewoners die door de leiding en de vrijwilligers nadrukkelijk waren be trokken bij de voorbereidingen. Ze hadden traktaties klaargemaakt en gingen mee tijdens rondleidingen. Het enthousiasme straalde die och tend tijdens het hijsen van de zorg- ADVOCATEN Burg. Van Hasseltstraat 50a, Bergen op Zoom www.lensink-advocaten.nl ELKE MAANDAGAVOND VAN 17.30 TOT 19.30 UUR GRATIS INLOOPSPREEKUUR Advertentie I.M. V vlag al van de gezichten. Bram Steenpoortc woont al sinds jaar en dag in De Annewas en wist als geen ander hoe de vlag er bij moest han gen. Want je komt niet zomaar in de Annewas. Lenie Seinen „We wer ken met indicaties. Eigenlijk een in gewikkeld proces. Beoordeeld moet worden hoeveel zorg iemand nodig heeft. Clara Aarnoudse is onze zorg- regisseur. Ze kent het vak door en door en samen met de begeleiders stelt ze een zorgplan op. Dat plan gaat naar het zorgkantoor en daar wordt bepaald wat er wel of niet kan doorgaan." Het probleem zit niet zozeer in de handicaps van toekomstige bewo ners (die van de Annewas hebben vooral te maken met een licht ver standelijke handicap), maar in de steeds veranderende regels als er weer een nieuw kabinet aantreedt. Dat maakt dat de regels nogal on doorzichtig zijn. „Wat we in ieder geval goed in het oog houden, is wat wc willen. En dat is de meest goede zorg voor onze bewoners. Want de indicatieregels mogen dan door be zuinigingen steeds strenger worden, we nemen wel onze eigen verant woordelijkheid." Die klare taal werd ook de bezoe kers zaterdag niet onthouden. Mis schien dat daardoor in Sint-Anna- land bij belangstellenden ook de interesse voor het werken in de zorg ontwaakte. Naar schatting tien be zoekers vroegen daarover informa tie, terwijl anderen wilden weten wat de Annewas voor hen kon bete kenen. Zo was niet algemeen bekend dat je er kunt logeren. Seinen: „Mensen met een verstandelijke beperking die thuis wonen, hebben daar veel zorg en aandacht nodig. Om het ge zin te ontlasten, hebben we een mo gelijkheid om te komen logeren waardoor het gezin wat anders kan gaan doen. Met vakantie bijvoor beeld. Wel is ook daarvoor een indi catie nodig." Al met al werd het een vrolijke boel daar in Sint-Annaland. Lachende gezichten van de bewoners, een te vreden gevoel bij leiding en bij vrij willigers en waardering bij de be zoekers. Zelfs de kinderen die op bezoek waren, amuseerden zich met v www.computerconsultancy-zwh.nl Trompetspeler Jos Loos krijgt een erespeld van voorzitter Piet Geuze van Concordia. Loos was pas tien jaar toen hij zich aanmeldde als lid van de Thoolse muziekvereniging. Op die leeftijd kreeg hij belangstel ling voor muziek. Bepaald niet om dat het muziekmaken in de familie zat. Het enige muzikale familielid dal hij nu kan aanwijzen, is zijn nicht Ankie Loos die namens de Zeeuwse muziekschool les geeft in Mculvlicl in Tholen. Jos greep niet gelijk naar een blaasinstrument. „Eerder slagwerk. Ik ging naar de afdeling algemene muzikale vorming van de Zeeuwse muziekschool. Daar is mijn inte resse voor de trompet gewekt." Hij meldde zich aan bij het orkest waar zijn opa van moederskant ook diverse blaasinstrumenten bespeel de en werd onmiddellijk aangeno men. „Maar dat mijn opa mijn be langstelling voor muziek zou hebben gewekt, zoals zaterdag werd gezegd, dat klopt niet." Nu is het niet alleen Concordia wat de klok slaat. Loos speelt zijn-partij mee in de blaaskapel de Klienkers. Een ensemble van een man of zes tien dat is te horen en te zien bij veel openbare gebeurtenissen in Tholen. Zoals bij het havenfeest, de braderie en noem het allemaal maar op. Daarnaast maakt hij deel uit van Trompet Kwaajer. Pas een paar jaar' oud en eigenlijk officieel opgericht na een optreden tijdens een concert van de Steenbergsc accordeonver eniging Osiveo. „Wc vonden het zo leuk dat we met een man of zeven bij elkaar zijn gebleven en nu als Trompet Kwaajer optreden." Vanavond en morgenavond speelt Trompet Kwaajer tijdens de jaar- uitvoeringen van Het Schorrekoor in Havenzicht in Sint-Annaland en deden ze mee aan de nieuwe cd van het koor die op die avond aan burgemeester W. Nuis en wethou der C.L. van Dis wordt overhan digd. Wie op Tholen trompet zegt, zegt Pierre van Broekhoven. Volgens Jos Loos is Van Broekhoven in ho ge mate verantwoordelijk voor de trompcltistcnkwalitcil van de or kesten waarin hij speelt en zorgt deze dirigent er ook voor dat leer lingen animo in het maken van mu ziek blijven houden. ..Bijna tedcr- een die ik ken en die trompet speelt, heeft les gehad of nog les van Van Broekhoven." Loos toonde zich zaterdagavond verguld met de onderscheiding. Al kwam die niet als donderslag bij heldere hemel. „Ik mocht zelf kie zen of ik aandacht aan hei jubileum wilde besteden, of niet. Ik vond het wel leuk en zei ja." Voorzitter Piet Geuze liet de toe hoorders in zijn welkomstwoord weten dat de harmonie was gepro moveerd naar de tweede divisie van de KNFM, het overkoepelende orgaan van amateur blaasorkcsten. „Die promotie schept verplichtin gen. Niet alleen van het hoofdor kest, maar voor alle afdelingen van Concordia. Want de samenspel- groep, het jeugdorkest en de blok- fluitgroep moeten voor aansluiting zorgen." Een jeugdorkest dat overigens ver der gaat onder de naam Klein-Or- kest vanwege de ouderen die er in meespelen. Vervolgens verraste Concordia haar toehoorders met een uitgebrei de variëteit aan muzikaal plezier. Er waren lakens gespannen die vanaf het toneel werden belicht. Dat resulteerde in een spannend schaduweffect van een deel van de slagwerkgroep Pereussivety. De slagwerkers stonden in de starthou- ding toen er achter het toneel door vermoedelijk enkele blokfluitspe- lcrtjes werd geroepen: "He. jon gens. Allemaal stil. Ze gaan begin nen.' Onder leiding van Barry van Bavel trok de groep alle registers open met werken als Split Kit en het sambaritme van Sambasix. Verge zeld van een duidelijke uitleg van ladyspeaker Harma Peters. Die bij elk nummer uitlegde waarom en door wie het was geschreven. Verbazingwekkend was het optre den van de 16-jarige Jan Willem Wcsldorp. Deze Gene Krupa in de dop liet menig drumsolist de rillin gen over de rug lopen met zijn uit voering van Spotlight on The Drummer. Dat nam niet weg dal ook de groep als ensemble veel succes oogstte. Niet in het minst door het gebruik van niet minder dan drie pauken. De samenspelgroep, onder leiding van Andrea van de Velde-Slabbe- koorn, maakte indruk met onder meer Sugar Creek Saga en Ranger Rock. Volgens Piet Geuze herbergt de groep in de vorm van Sanne de Hond een groot talent als het gaat om die broodnodige instroom rich ting hoofdorkest. „Van haar, maar ook van de anderen, verwachten we heel veel." Het jeugdorkest werd geassisteerd door het 'zware koper' in de vorm van een Euphonium door Bas Vos. Geuze: „Zo'n instrument is te groot voor de kinderen." Samen met de blokfluitgroep speelde de samenspelgroep de Blokfluitrock. De blokfluiters wor den normaal gedirigeerd door Co- linda van Liere. Die assisteerde achter de rij kinderen door zelf de Buit te hanteren en lette nu op And rea van de Velde. Dat enkele blokfluiters getooid wa ren met een rode fopneus, kwam doordat ze het motto 'circus' wil den uitbeelden. Geuze: „Ze hadden die neus op hun hoofd gezet omdat het zo moeilijk speelt met een fop neus op je neus." Na de pauze was de beurt aan de harmonie onder leiding van Marcel Hartendorp. Op het programma stond naast muziek van Gershwin ook Piccolo Espagnol waarin Jen- ncke Ouwersloot soleerde. Tot slot van het uitgebreide programma speelden hoofdorkest en jeugdor kest samen. Dat leverde niet alleen een buitengewone afsluiting op, maar ook circa 90 muzikanten op een podium. De loterij bracht tot genoegen van voorzitter Piet Geuze ongeveer 1000 euro op. Op de algemene jaarvergadering van de Wereldwinkel in Tholen op vrijdag 1 april zal Corry van de Mcrbel het doel bekend maken van de fooienpot. Elk jaar wordt een an dere bestemming gezocht voor de fooien die. klanten achterlaten. Op de jaarvergadering zal ook het jaar verslag over 2010 worden gepresen teerd en geeft Janny Kleppe uitleg over de financiële situatie van de Wereldwinkel die de laatste jaren de maken heeft met een dalende om zet. Ook vindt er een bestuursver kiezing plaats. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur in de winkel in Kerkstraat in Tholen. Diverse ensembles uit samenwer king van de Zeeuwse muziekschool, de gemeente Tholen en het muziek onderwijs in het algemeen, zijn za terdag te horen in Meulvliet in Tho len. Het programma heet The Swing Stream en begint 's avonds om acht uur. De toegang is gratis. De Zeeuwse Muziekschool ziet gele genheden waarbinnen de leerlingen zich kunnen presenteren als een es sentieel onderdeel van de opleiding. Zo kent de organisatie regio-over schrijdende ensembles die gespe cialiseerd zijn in een bepaald genre. Het programma in Meulvliet wordt verzorgd door een saxofoonensem ble o.l.v. Gino Mehauden genaamd Sax Work. Verder zijn te beluiste ren de Big Band van de Zeeuwse Muziekschool o.l.v. Anja Sinke en het Zeeuws klarinctensemble o.l.v. Hans Hcst en An Reusen. Er wor den werken uitgevoerd van o.a. Gordon Goodwin en Glen Miller. Drie Gereformeerde Gemeenten hebben vorig jaar voor bijna 18.000 euro oud papier opgehaald. Sint-An naland spant de kroon met 8000 eu ro. Elke maand zijn vrijwilligers daar op een maandagavond op pad om met twee vrachtwagens van de Zeeuwse Rcinigings Dienst ZRD huis-aan-huis het oud papier op te halen op een aantal smalle straten na waar de wagens moeilijk kunnen ko men. Ook in Tholen is er een huis- aan-huis-inzameling en daar was de opbrengst vorig jaar 7500 euro. De Gereformeerde Geemccnte Poort vliet is om de twee maanden actief met een papierinzameling en daar werd in 2010 voor 2417,74 euro op gehaald. De totale opbrengst van tien Gereformeerde Gemeenten in Zeeland en Zuid-Holland was bijna r 39 mille, waarvan de drie Thoolse I gemeenten het leeuwenaandeel op eisen. Sint-Annaland en Tholen ste ken er zelfs met kop en schouders bovenuit. Op de derde plaats volgt Dirksland met 3981 euro. Personeel van Allévo aan de informatietafel, v.l.n.r. Marian Bruijnzeel (promotie). Renska Hage (maaltijdvoorziening), Sannie van de Woestijne uitleen) en Betsy Gaakeer (coördinator maaltijdvoorziening en wmo) de klcurwcdstrijd die werd georga niseerd door medewerkster Sonja Rogmans. Veertien gekleurde bloe- menvazen met bloemen hangen in middels in de Annewas aan de wand en er kunnen nog steeds gekleurde platen worden ingeleverd. Van geheel andere orde bleek de open dag bij het zorg- en dienstver leningscentrum Allévo in Sint- Maartensdijk. Vrijwilligers en per soneel, sommigen getooid met groene sjaaltjes, hadden dan ook i flink uitgepakt om te tonen wat er zoal te koop en te huur is in de thuis zorg. En dat is nogal wat. Er is thuis zorg, maar ook thuishulp. Zonodig is er plaats in een verpleeg- of ver zorgingshuis. Er is hulp als het gaat om vakanties, mantelzorg en een straat aan vrijwilligers. Daarvan kunnen ze er nog wel een paar ge bruiken. Met name in de vakantie. Om te helpen bij mensen thuis. En als je wilt, word je daarvoor betaald. Ruim 180 bezoekers, telde woord voerster Winnie Mathu. Ze is com- municaticmcdcwerkster van de ge hele instelling en weet als geen ander dat het woord bezuinigen in middels een vervelende bijsmaak heeft. Ook hier is sprake van een in dicatie die mensen moeten hebben alvorens er maar I kruk uit het rek wordt gehaald. Wat dat betreft, heeft Allévo nog geluk. „Wc moeten steeds zuiniger aan gaan doen, maar op het gebied van het verhuren van krukken en dergelijke hulpmiddelen, verandert er nog niets. Er was sprake van dat de mensen deze hulpen min der lang of niet meer gratis konden lenen, maar dat plan is niet doorge gaan." Wat betreft een van de doelstellin gen van de open dag - pcrsoneels- werving - is ze enthousiast. Ze schat dat tussen de 40 en 50 bezoekers be langstelling hadden voor een baan in de zorgsector. Daarnaast is er veel informatie ver strekt. „We kregen de indruk dat een groot aantal bezoekers niet wist wat we voor hen konden betekenen. Dat hebben onze medewerkers hen haar fijn uitgelegd. Bijvoorbeeld hoe de maaltijdvoorziening werkt. En de apparatuur die wc kunnen uitlenen en die we verkopen." Als de verslaggever de Dr. Tazelaar- straat binnenloopt, staan Cocky Broerse en Licsbcth Kloet klaar om een demonstratie Vallen te beginnen. Het geven van informatie over een bepaald onderwerp heet tegenwoor dig workshop. De dames komen uit Goes en doen ook zo'n 'workshop' in Zierikzee. Het onderwerp is 'Val len Voorkomen' en dat is volgens de dames een 'hot item'. Helaas is er aanvankelijk geen kip die er belang stelling voor heeft. Samen met de verslaggever wordt de presentatie (voor de kenners een PowerPoint presentatie) gestart. Het gaat over mensen die de 55-jarige leeftijd heb ben bereikt. De vraag is waar deze tijdgenoten de meeste ongelukken krijgen. In het verkeer, bij het vallen of door verbranding. Voordat de vraag wordt beantwoord, schuift Corrie van der Horst aan. Met een collega. Ze is GGZ-medewerker en doet op twee plaatsen vrijwilligers werk. Bij de dagopvang bij ouderen en bij gehandicapten. Ze weet vooral veel van de situatie in woonzorgcen trum Maartenshof. Het antwoord op de vraag blijkt val len. De dames, in het dagelijkse le ven wijkverpleegsters, laten afschu welijke cijfers zien. Niet minder dan 88.000 mensen per jaar moeten na een valpartij worden behandeld aan vooral heupen en polsen. Daarvan overlijden er niettemin tenminste 2000.' Daar worden we niet vrolijk van. Er wandelt nog een bezoekster binnen die gelijk meldt dat ze bij een val partij haar scheenbeen heeft gebro ken. Ze is dus 1 van die 88.000. Een van de oorzaken van dat grote aantal is de angst om te vallen. Om de een of andere reden val je juist als je er bang voor bent. Dan heb je niet zo veel zin meer om op stap te gaan en word je minder mobiel. „Hel gevolg is toenemende eenzaamheid", con stateren de voorlichtsters. Mensen vallen vooral van de trap en over kleedjes in de badkamer en in het toilet. „Even gauw 's nachts in het donker naar de wc en oeps, daar ga je onderuit over zo'n snertkleed- jc", zeggen de ervaringsdeskundi gen. Dat overkomt niet iedereen die in hel donker het toilet bezoekt, maar vooral 'druzige personen", zeggen de dames voor de zekerheid in het Zeeuws. Dan kan daar taalkundig geen misverstand over bestaan. „Druzig wil zeggen dat mensen geen rust in hun kont hebben", is de vertaling voor eventuele niet-Zccu- wen in de zaal. Ook in het woongedeelte van menig 55-plusser loert het gevaar. Vooral daar war mensen op de vloerbedek king nog een Perzisch tapijtje heb ben liggen. „Die zijn vaak omge kruld en daar val je over", stelt het duo vast. „Of in bad. Je komt er haast niet meer in of uit. En dan loop je ook de kans onderuit te gaan." Maar wat erger lijkt, is de situatie rond Maartenshof zelf. Dan gaat het om losliggende straattegcls. „Dat is in Smurdick een drama", weet Cor rie van der Horst. Losliggende straattegcls. Maar ook in Renesse is het mis. Daar viel een familielid van de fiets en kwam met het hoofd op de rand van de stoep terecht. De ge meente plakte daarna de stoeprand af. „Bel de gemeente Tholen op", is het advies uit Goes, als de situatie in Sint-Maartensdijk ter sprake komt. Maartenshof staat bij de losliggende straattegels centraal. „Bij een padje kwamen ze bij het aanleggen een te gel te kort. Nu vallen de bewoners daar", is de klacht. „Bij een slootje is een padje gemaakt van een tegel breed. Dat is veel te smal. Laatst is er iemand met scootmobiel en al in de sloot getuimeld." Het gezamenlijke standpunt is dat noch gemeente, noch het waterschap zich veel aan de klachten gelegen la ten liggen. Ouderen kunnen ook veel doen om valpartijen te voorkomen. Zoals het niet meer innemen van slaaptablet ten. „Veel volk heeft slaapmedicatie of slikt antidepressiva", zeggen de dames. „Er zijn mensen die slikken 24 pa racetamol len per dag. Nou, dan wil je je wel suffig voelen Zeker als ze nog thuis wonen, weten ze vaak niet meer dat ze ze hebben ingenomen", is het schrikbeeld dat de verslagge ver krijgt voorgeschoteld. Ook het zicht wordt bij het ouder worden minder. Dus wordt de gang naar de oogarts gestimuleerd. Verder is het advies minstens een half uur per dag te bewegen. Zelf je planten water geven, zelf stoffen. Maar ja. Dan neem je toch het risico van een valpartij en is de cirkel weer rond. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 5