O Cc 10 jaar 'Ik zou niet weten wat ik aan mezelf zou willen veranderen' Bil Vil 3 José WÊim fj* \êm Wim jb ier Wi lm Bosters Modebrillen Iriscopie als prevent Marianne Huidtherapeute Michelle Slager maakt mensen mooier op televisie Donderdag 24 maart 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 Wim Bo •tV7 Ze masseert de bénen van Carice van Houten en laat het gezicht van Halina Reijn bedekken onder een dikke laag peelingcrème. Michelle Slager uit Sint-Annaland vindt werken met deze actrices niet specialer dan met andere mensen. De 22-jarige huidtherapeute neemt regelmatig bekende Nederlanders (BN'ers) onder handen tijdens haar werk in de Bergman kliniek in Amsterdam. Dat is te zien in het televisieprogramma Gewoon Mooier bij RTL4. Botox Psoriasis LIFESTYLE van dinsdag 15 maart tot en met zaterdag 26 maart. SIBAIMA ROUGE soleil? Fashion With Style Sandwich Expresso Geisha V Yaya Zi-Zo Nick B-Young Just B. f De spiegel voor verzorgd haar! Pe is vof DAMES- EN HERENKAPSALON Onze nieuwste zomerkleuren zijn binnen! VOORJAARS AANBIEDING Bij knippen en kleuren 5 HIGHLIGHTS OF LOWLIGHTS GRATIS! Kaaistraat 74, Steenbergen, 0167-561286 Dorpsstraat 120, Halsteren, 0164-685922 Wim Bostere Modebrillen is alweer 10 jaar 1 dé opticien voor Steenbergen en omgeving. Deze optiekzaak is gelegen in het centrum van Steenbergen en onderscheidt zich van de ke tens door opmerkelijke service, kwaliteit, vak kennis, hoogwaardige precisie en het meten met de nieuwste hoogtechnologische appara tuur. Daarnaast zijn persoonlijke aandacht en klantvriendelijkheid de troeven 'en dat al meer dan 10 jaar. Lampe Berger, een verrijking voor zowel uw interieur als voor de luchtkwaliteit in uw huis Blauwstraat 70 4651 CD Steenbergen, wimbostersmodebrillen.nl info@wimbostersmodebrillen.nl Wat Wim Bosters Modebrillen^ u biedt: Complele oogzorg Volledig optometri'.ch onderzoek Oogdrukinetingen met de meest moderne apparatuui - N.xhtzichtmetingen - ZetSS brillenglazen voor vermoeide en brandende ogen E scoop glazen (bij MD, glaucoom) - Merkmonturen van klassiek tot modern - Adidas en Oakley Sport(zonne)brillen - Contactiensspecialisme 11 oortoestellen, hoorversterkingstoesiel - len en gehoorbcschermlng Voor een oogmeting is het wenselijk een afspraak te maken: tel: 0167 - 538888 Ontdek wat uw ogen u te vertellen hebben. Iriscopie maakt onbegrepen en vage klachten zichtbaar. Iris copie is een vorm van diagnostiek, die het mogelijk maakt om ziekte en /of functionele stoornissen in het menselijk lichaam te herkennen d.m.v. het lezen en interpreteren van de vlekken, lijnen, verkleuringen van de iris, lang voordat het lichaam het voelt Elk orgaan in het lichaam is gekoppeld aan een specifieke plek in de iris. Kijk voor meer info op de website: Waarom iriscopie? In het kader van preventieve gezond heidszorg Voor het opsporen van niet goed wer kende lichaamssystemen en organen Voor het vroegtijdig ontdekken van aan doeningen Voor therapeutisch advies 'op maat" door erkende BATC paramedisch na tuurgeneeskundig therapeut. Vergoeding door zorgverzekeraar is mo gelijk. Consult op afspraak (06-28877346) Van begin af aan heeft Lampe Berger zich verbetering van de luchtkwaliteit binnenshuis als doel gesteld. Lampe Berger, opgericht in 1898 om de lucht in zieken huizen te zuiveren, is nu een ander tijdperk ingegaan en schept een wereld waarin ongewenste geuren worden vernietigd en plaatsmaken voor een delicaat geparfumeerde atmosfeer. Waar andere luchtverfrissers een geur verspreiden die zich mengt met de omgevingslucht, zuivert Lampe Berger eerst en geeft dan desgewenst een parfum af. Lampe Berger is dankzij het wereldwijd gepatenteerde Air Pur systeem 3C in staat om door een uniek proces, namelijk door catalytische verbranding onder hoge temperaturen, een halt toe te roepen aan verspreiding van bacteriën en draagt zo bij aan een zuivere en aangename atmosfeer. Marianne Crea, babykleding en Lampe Berger Voorstraat 16 4697 EK St-Annaland voor crea en babykleding 0166-654363 www.mariannes-handwerkwinkel.nl F l BERGER Lampe Berger, verkrijgbaar bij Marianne in Sint-Annaland Ze heeft zelfs een BN'er als col lega. Plastisch chirurg Robert Schu macher, die regelmatig op televisie verschijnt, werkt ook in de Bergman kliniek. Michelle blijft er nuchter onder. „Voor de buitenwereld is hij misschien onze bekendste medewer ker, maar binnen de kliniek is hij één van de specialisten. Ze zijn al lemaal goed. Hij is wel degene die het meest in de media optreedt en dan denken mensen al snel dat je de beste bent." Zelf vond Michelle het eerst ook wel apart om Schumacher steeds op haar werk tegen te komen. „Maar dat went. Hij is ook maar een man." Ze heeft een dVoomcarrière. Nog tijdens haar studie huidtherapie aan de hogeschool Utrecht krijgt ze een baan aangeboden bij Bergman. Ze had daar een stage aangevraagd, maar kreeg een leer-wcrktraject en kwam uiteindelijk in dienst. Dat is nu twee jaar geleden. „Daar heb ik echt wel geluk mee gehad." Bergman is een kliniek voor cosme tische chirurgie en huidverbeterende behandelingen die meer dan 20 jaar bestaat en inmiddels vijf vestigin gen in ons land heeft. Er zijn veel BN'ers klant, maar ze lopen volgens Michelle niet de deur plat. „Door het programma lijkt het alsof we con tinu BN'ers behandelen, maar dat is niet zo." Inmiddels heeft ze wel naast Reijn en Van Houten al Tanja Jess, Gigi Ravelli, Isa Hoes en Lu cille Werner behandeld. De actrices en presentatrices komen over het algemeen voor een behandeling van top tot teen, zegt Michelle. Mensen kunnen voor bijvoorbeeld een neuscorrectie in de kliniek te recht, maar bij Michelle komen er geen operatiemessen aan te pas. Ook geen spuiten met botox, al zou ze dat best willen doen. „Daar moet je ge neeskunde voor studeren." Zij doet alle huidverbeterende behandelin gen, zoals weglaseren van haartjes en coupe rose, geeft bindweefsel massages met haar handen om de conditie onder de huid te verbeteren, doet lymfedrainages en peeling. Een bindweefselmassage werkt te gen cellulitis, slechte doorbloeding en spataderen. Lymfedrainage is om vocht af te voeren, bijvoorbeeld na een operatie of bij mensen die vocht vast houden in onder andere hun enkels. Een peeling kan licht of heel diep zijn en stimuleert de huid tot celvernieuwing. Het bovenste laagje van de huid laat los. Daardoor verstevigt de huid zichzelf en is de behandeling geschikt tegen rimpels en kan het helpen bij acné. „Bij een peeling zien de meeste mensen de eerste dag heel rood en na een diepe peeling zijn ze vaak vijf dagen niet toonbaar, omdat de huid er dan hele maal afkomt." Het televisieprogramma is bedoeld om te laten zien welke behande lingen er allemaal mogelijk zijn. Ze zijn niet allemaal esthetisch, er komen ook mensen met echte pro blemen, waarvoor ze bijvoorbeeld een diagnose hebben van een arts. Dan is de behandeling op medische basis. De afdeling waar Michelle werkt, heet dan ook Medispa. Het is de combinatie van esthetisch en medisch, cosmedisch, noemt ze het. „Iedereen kan binnenkomen zon der diagnose." Wel kunnen volgens Michelle sommige behandelingen vergoed worden door de zorgverze kering en vallen ze gewoon onder het basispakket. „Huidtherapie zit standaard in het basispakket." Mensen weten volgens haar niet wat huidtherapie allemaal te bieden heeft. „Ze lopen soms jaren rond met een onzuivere huid, terwijl daar echt wel wat aan te doen is. Of ze weten niet dat rode vaatjes of stipjes en pigmentvlekken weg te laseren zijn." In Gewoon Mooier wordt elke af levering een andere behandeling getoond en zijn diverse artsen, ook de plastisch chirurgen in beeld. Mi chelle komt daarom niet elke afle vering aan bod. „Ik ben zelf tijdens de behandeling in beeld en geef uit leg over wat we doen." Overigens wordt niet altijd alles gefilmd. „Ik gaf Carice een cellulite-behandeling aan haar benen, maar ze wilde dat alleen haar kuiten werden.gefilmd." Ook al is Michelle nu sinds twee jaar regelmatig op televisie, een BN'er vindt ze zichzelf nog niet. Ze wordt nog niet herkend op straat. „Wel krijgen mijn ouders of ik soms reacties van bekenden die me gezien hebben op tv. In de kliniek vragen mensen nu wel eens naar een bepaalde persoon en behandeling, omdat ze dat gezien hebben in het programma." Ze kan voor elk probleem een be handeling bedenken, maar ze test ze niet op zichzelf uit. „Ik zit er zo middenin, dat ik er zelf niet aan toe kom. Dat geldt ook voor mijn col lega's." Ze vindt het voor zichzelf ook nog niet nodig. „Ik heb nu nog niets te klagen, maar ik weet niet hoe het over vijf of tien jaar is." Van een cosmetische operatie ziet ze de noodzaak niet in. „Ik heb niet iets waar ik me aan stoor. Mis schien dat ik later wel één van mijn eigen behandelingen wil, zoals een peeling. Maar in ieder geval geen ingrepen. Ik zou niet weten wat ik aan mezelf zou willen veranderen." Begrip voor de mensen die dat wel willen, heeft ze niet altijd. „Soms denk je: 'Wat is het probleem?' Ik zie ook hele erge gevallen voorbij komen, waarvan ik heel goed be grijp dat ze iets eraan willen doen. Dan denk ik wel eens: 'Het is een erg zichtbaar probleem, waarom ben je niet eerder gekomen?'" Het commerciële cosmetische wil ze niet haar hele leven blijven doen. „Ik denk dat ik ooit wel terug wil naar het medische van mijn oplei ding." Huidtherapie valt onder de gezondheidszorg en is bedoeld om zieke en beschadigde huid te behan delen. Altijd op basis van diagnose van een arts. In de Bergmankliniek kunnen ook mensen binnenkomen zonder doorverwijzing, dus puur om mooier te worden. Michelle vindt dat prima en heeft het ook naar haar zin op haar werk. Mede omdat er bij Bergman steeds'wordt gekeken naar de nieuwste behan delingen. Michelle wordt daardoor steeds breder geschoold en is er trots op dat ze bij Bergman werkt. Toch denkt ze dat niet haar hele le ven te blijven doen. „Het is leuk, maar het geeft niet zoveel voldoening dan wanneer je iemand met een echt probleem kan helpen." Dat laatste is ook de reden waarom ze voor het vak ge kozen heeft. Zelf leed ze als kind aan psoriasis, een huidziekte die overmatige schilfering van de huid tot gevolg heeft. Tijdens een twee weken lang verblijf aan de Dode zee in Israël zijn zij en haar broer tje Antal, die het ook had, van de auto-immuunziekte genezen. Ze zijn daarvoor niet de zee ingegaan. „Dompelen deed teveel pijn. Mijn huid stond open. De lucht is daar zo zuiver, dat alleen dat al voldoende was om te genezen." Er is nu niets meer van te zien, zegt ze. „Omdat ik zelf last van een huidprobleem heb gehad, weet ik wat het voor de mensen die het hebben betekent." Ze heeft als toekomstdroom een eigen praktijk voor huidtherapie. Als dochter van zelfstandig on dernemers, Wim en Sarina Slager hebben een bakkerij, ziet ze het wel zitten om iets voor zichzelf te beginnen. Haar ouders opvolgen heeft ze nooit gewild. „Ik heb van jongs af aan al gezegd: 'Sorry, het is een mooi bedrijf, maar ik ga het niet overnemen.'" Nu woont Mi chelle in Amsterdam, maar ze ziet zichzelf wel weer terugkomen in de regio. „Je blijft hier toch je familie en vrienden houden." F&M 't Vierkantje Kremerstraat 11 Bergen op Zoom tl est f oö te, uitgezonderd Pink Ribbon artikelen VIVANTI *Y Fortuinstraat 15 4611 NM Bergen op Zoom Telefoon 0164-252445 4 O N Kaaistraat 6 4695 CJ St. Maartensdijk Telefoon: 0166-662596 Mode voor de. volle vrouw.' iKaaf 42 f/r*\ 60 Openingstijden: Woensdag t/m vrijdag: 10.00 - 12.00 uur en 13.00 - 17.30 uur. Zaterdag 10.00 - 17.00 uur. Buiten openingstijden op afspraak. Oesterstraat 3 -HOI EL Yerseke T 0113 571258 Bakkersdochter Michelle Slager uit Sint-Annaland behandelt regelmatig bekende Nederlanders als huidtherapeute in Amsterdam. t/m zaterdag 9 april ^ÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ^J

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 21