WHS viert 80-jarig bestaan begin juni Alleen de winnende fiets houdt Thoolse eer hoog 41 Monsteroverwinning van SPS tegen afscheid nemend Mevo Scheidsrechters feliciteren Koopman Vosmeer dicht bij sensatie tegen kampioenskandidaat Batho haalt finale, maar geen NK Koersballen Anne Hage voegt hattrick toe aan ruime zege Smerdiek dames Zes prijzen voor Mariskahoeve Eerste overwinning voor Smash Succes Olympia bij toestelfinales Donderdag 24 maart 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Halve finale voor Herba en Laudame Ruim vijftig kinderen bij dikke bandenrace Veteranenwedstrijd en Anita&Ed Gelegenheidskoor Piet Fase voorziet winnaar Oud-Vossemeer van materiaal Toeval Reserves Jeugd Drie doelpunten van Ramon Voshol en Willem Bevelander Vosmeer wint zonder juichen Verzwakt Stavenisse kansloos Het UI3-team van badmintonclub Batho uit Tholen heeft de finale ge haald in de slotwedstrijden in Tilburg. Daarbij werd bepaald welk kampioensteam per provincie wordt afgevaardigd naar het Nederlands kampioenschap in Almere. De deur stond voor Batho half open met het behalen van de finale, maar daarin verloren de jeugdspelers van Rees hof uit Tilburg. Batho deed mee in dc leeftijdscatego rie tot 13 jaar. Totaal waren er zes kampioenskandidaten in de UI3 ca tegorie die onderling moesten strij den om dc afvaardiging binnen te ha len. Er waren twee poules van ieder drie teams. Er werd in deze poules vijf onderdelen gespeeld, namelijk meisjescnkel, jongcnsenkel. meisjes dubbel, jongcnsdubbel en gemengd dubbel. Batho won met 4-1 van Gel- drop en met 3-2 van Lith. Dit had tot gevolg dat Batho in de finale stond tegenover de winnaar van de andere poule: Reeshof U13 uit Tilburg. Deze finale werd een dag later gespeeld en wel met acht onderdelen, er werden nu twee jongensenkels, twee meisjes- enkels, een jongcnsdubbel, een meis jesdubbel en twee gemengd dubbels gespeeld. Een vermelding waard is de knappe en zwaarbevochten overwinning van dc jongcnsdubbel op de tegenstander. Deze tegenstanders waren al drie jaar ongeslagen. Carlo van den Berge en Robin Junge maakten hier een eind aan. Dc eerste set werd nog verloren maar met winst in de tweede en derde set werd deze partij gewonnen. Carlo won daarna ook nog zijn enkelspel. Dc andere partijen werden nipt verlo ren door Anouk Brandwijk, Tanja Dieleman, Julia Sundcrmeijcr, Laris- sa Junge en Stan Lindhout. Hiermee stond er uiteindelijk een eindstand van 2-6 op het scorebord stond in het voordeel van Rccshof uit Tilburg. De Thoolse club vindt het desondanks een prestatie van formaat, omdat haar team slechts een uur per week traint en in de finale stond tegen een team met drie trainingsdagen per week van in totaal vijf uur. Herba en Laudame zijn de winnaars van de halve finale in de bekercom petitie zaalvoetbal van Meulvliet in Tholen. Maandag speelden vier ploegen uit de A-poule in de halve finale. Laudame speelde tegen Ze bra's. In de eerste helft was Zebra's de betere ploeg. Dc spelers kregen fraaie kansen en benutten die ook goed, hetgeen resulteerde in een 4-1 ruststand. Dc tweede helft was voor Laudame, dat beter in hel spel kwam. Vlak voor tijd was de stand met 5-5 gelijk. Gevolg was dat er strafschoppen genomen moesten worden. De spelers van Laudame bleven wat rustiger en wonnen hier door deze halve finale. In de tweede wedstrijd was Herba te sterk voor The Sixties en bleek gedurende dc gehele partij dc bovenliggende par tij. Er werden weinig kansen wegge geven en Herba scoorde uit dc mo gelijkheden die geboden werden. In een spannende en sportieve wed strijd won Herba met 5-2. Uitslagen van dc gespeelde koers- balwcdstrijdcn van: Gezelligheid vóór Alles/Sint- Maartensdijk: 1mevr. L. Wielaard en W. Bijl 35 p.; 2. mevr. M. Dane en mevr. C. van Mierlo 33 p.; 3. A. Wielaard, én A. Poot en C. van Gor- sel 29 p.; 5. mevr. B. Bijnagte en mevr. W. Kloet 23 p.; 6. T. Goode en J. Bijnagte 12 p. Oud-Vossemeer: I. mevr. M. van Poortvliet en mevr. L. van Poortvliet 39 p; 2. N. Moerkerken en mevr. R. Nagtegaal 25 p; 3. mevr. C. van Mierlo en mevt. J. van Houte 18 p; 4. mevr. S. Bolier en mevr. C. Ha- vermans 8 p; 5. mevr. B. Roggeband en mevr. L. Weezcnaar 6 p. De dikke bandenracc die het wieier- comité van Oud-Vossemecr zaterdag organiseerde, is een succes geworden. Er meldden zich ruim vijftig kinderen om mee te doen. Dc jongens en meis jes startten in vier verschillende leef tijdscategorieën. Dc twee jongste groepen reden één ronde, de andere twee ronden van ruim 1600 meter over het officiële wcdstrijdparcours. De meesten hadden er zichtbaar ple zier in, luidkeels aangemoedigd door een flinke schare ouders, grootouders en bekenden. Er werd ook geregeld fiks gespurt om te proberen een prijs te winnen. Na elke race reikte ronde miss Amber Hommel trofeeën uit aan de top drie, die op het echte podium mochten staan. Bij de 9- en 10-jarigcn kwam een meisje ten val. Zij stapte bij dc finish in de Dorpsweg uit de volgauto met een flink verband om haar knie. De uitslagen zijn als volgt: 3 t/m 6 jaar: IJara Gijzen, 2. Slerrc de Pater, 3. Douwe Berkey. 7 en 8 jaar: 1. Gloria van Mechelen (Bel gië), 2. Vlad van Mechelen (België), 3. Natasja Filius. 9 en 10 jaar: 1. Erik Uijl, 2. Rodin van Hcmert, 3. Jamie Prince. 11 en 12 jaar: 1. Patrick Fili us, 2. Raf Goorden (Tholen), 3. Joost van Elzakker. In dc jaren negentig was er drie jaar achtereen een dikke bandenrace in het dorp, toen georganiseerd door dc KN- WU. Die trokken echter slechts een handjevol deelnemers. Dit keer was dc race een alternatief voor de dames- koers, die na dertien jaar niet meer op het programma stond. Op eigen veld in Sint-Maartensdijk heeft Smerdiek dames met 8-0 Wartburgia uit Amsterdam verslagen. Het werd als snel duidelijk dat Smerdiek de bovenliggende ploeg zou zijn. Anne Hage eiste al vanaf de derde minuut de hoofdrol op en zat dicht bij een openingstreffer. De keepster van Wartburgia reageerde attent. Wartburgia ging na zes minuten in de aanval en zat er ook dichtbij: een schot ging via de paal naast. Na een kwartier kwam de trein van Smer diek op gang. Op aangeven van Tina Dijakovic tekende Anne Hage met een lob dc 1 -0 aan. Een paar minuten later ging een schol van Anne Hage net voorlangs, centimeters langs de paal. Anne Hage schoot na 20 minu ten vrij voor het doel de 2-0 binnen op aangeven van Angelique Hage. Laatstgenoemde zette een minuut la ter Tina Dujakovic vrij voor het doel, die er 3-0 van maakte. Net voor de rust passeerde Nathalie Jeras drie da mes van Wartburgia en maakte prachtig de 4-0. Na de rust probeerde Smerdiek het weer snel op te pakken en dat lukte want een vrije trap van Lenny Stoutjesdijk op Nathalie Jeras resulteerde in de vijftigste minuut in 5-0. Daarna zakten de Thoolse dame iets terug in hun spel en ging Wart burgia op zoek naar kansen. Verder dan dc 16 kwamen de gasten niet. De hattrick van Anne Hage viel na 65 minuten spelen. Met haar derde doelpunt, ze werd in stelling ge bracht door Tina Dujakovic, stond er 6-0 op het bord. Hage speelde een paar minuten later weer een rol bij de 7-0. Ze gaf een voorzet op Naomi van Mierlo die de bal binnenschoot. Van Mierlo gaf vlak voor tijd de bal door aan Maike van Leeuwen. Die kreeg dc bal precies langs dc keep ster in dc hoek: 8-0. Trainer Wim Scherpenisse was te vreden, ook over de verdediging van Smerdiek en het optreden van scheidsrechter Gabriëls. Op 1 juni 2011 bestaat voetbalvereniging WHS uit Sint-Annaland pre cies 80 jaar. Oni dit te vieren, is een jubileumcommissie druk bezig met alle voorbereidingen. Eddie van Ast, Sander Westdorp Mzn., Peter Smits, Theo van 't Hof, Ina Rijnberg en de bestuursleden Caroline Fase, Jan Duine en Bert Rauls hebben van 1 t/m 4 juni een programma samenge steld met voetbalwedstrijden en amusement. Alle activiteiten vinden plaats op de voetbalvelden of in een grote tent op sporpark de Waaje. Op woensdagmiddag I juni komt MusicalXpress optreden. Hiervoor zullen bewoners van De Schutse, Vroonhof, De Anncwas en leerlin gen van de scholen worden uitgeno digd. 's Avonds slaan er wedstrijden van de A-jcugd en dc selectie op het programma. De tegenstanders zijn nog niet bekend. De B-jeugd speelt op donderdagmiddag het A.J.Soe- terstoernooi. Traditiegetrouw is er op de avond van Hemelvaartsdag, 2 juni, de vrijwilligersavond. Dit jaar worden ook dc sponsors uitgeno digd. Alle genodigden kunnen ge nieten van een maaltijd èn van een optreden van Anita&Ed. Op vrijdag 3 juni komt Voetbalpar ty! XXL naar De Waaje. De mensen achter deze organisatie verzorgen twee sessies met voetbal-spellen voor de jeugd. Om 19.00 uur start een wedstrijd van spelers die in 2011 50 jaar worden of geworden zijn. Daarna is er een optreden van de band STOOT. De laatste dag, za terdag 4 juni, start om 9.00 uur met het A.J. Soeterstoemooi voor de E- en F-pupillen. Ook combinatie-elf tallen van WHS 2/3 en WHS 4/5 zullen een wedstrijd spelen. De slot- avond begint met een optreden van muziekvereniging Accelerando en een gelegenheidskoor van WHS. Het koor bestaat momenteel uit 43 personen. Deelname is nog moge lijk. Het koor gaat drie keer oefenen onder leiding van Carla Westdorp. Rond dc klok van negen uur vindt de trekking van een loterij plaats. De loten worden vanaf Koninginnedag verkocht. Dc opbrengst is bedoeld voor dc jubileumactiviteiten. De fes tiviteiten worden afgesloten met muziek van dj Wouter. Na dertig jaar ging er weer een Fa se als eerste over de streep in Oud- Vossemeer. Toen was het een ren ner, nu een fiets. Gerwin de Regt werd zaterdag winnaar van de 63ste editie van de plaatselijke wielerronde, op een fiets die werd opgebouwd door Piet Fase, zoon van de laatste Thoolse coureur die in de Dorpsweg naar de bloemen reed. De Regt rekende in een spint a deux af met zijn medevluchter Davy Jaspers. De altijd strijdlusti ge coureur uit Nispen was blij met de overwinning. „Je weet datje het moet afmaken. Maar als je samen twintig kilometer vooruit hebt ge reden, ben je nooit zeker." Niemand misgunde de 30-jarige Dc Regt de zege bij dc opening van het Zeeuwse wielerseizoen. Ook zijn laatste metgezel Jaspers niet. „Als je met Gerwin voorop komt, weet je dat dc gaskraan open gaat." Dc Regt is geen veelwinnaar, maar wel een cou reur die er altijd in vliegt en het vuile werk niet schuwt. Een beetje zoals Thijs Fase koerste, de vader van de constructeur van de winnende fiets. Zijn zege kreeg nog meer uitstraling, na zijn verhaal over recente gezond heidsproblemen. „In januari werd ik nog geopereerd aan mijn blindedarm. Precies in de periode dat je dc basis moet leggen voor het seizoen." Het tekende het karakter van De Regt dal hij ook de zege aan Jaspers had ge gund. „We zijn net zo oud. Altijd sa men gekoerst, soms in dezelfde ploeg." De uit Sint Willebrord af komstige Jaspers wist in de finale dat hij geen kans maakte. „Alle wedstrij den die ik won, was het na een solo. Dat heb ik vandaag niets eens gepro beerd. Gerwin trok zo verschrikkelijk hard door." Op vijftien ronden van het einde ko zen Dc Regt en Jaspers het hazen pad. In eendrachtige samenwerking werd de voorsprong uitgebouwd naar twintig seconden. Het peloton was gezien, hoewel een drietal ren ners in de slotfase nog probeerde om dc aansluiting tot stand te brengen. Marco van Haaften was toen al lang uil koers verdwenen. Na pakweg dertig kilometer moest de oud-Stave- nissenaar het bekende handgebaar bij de jurywagen maken. „Ik ben ge woon nog niet goed genoeg." De te genwoordig in Princenhage woon achtige Van Haaften pakte vorig seizoen, na een periode van inactivi teit, de draad weer voorzichtig op. „Ik heb toen wat koersjes gereden. Niet veel. Ik ben verder dan vorig seizoen, maar ik kom vooral interval en koersritme tekort. Ik zat voortdu rend in dc staart van het peloton. Op een gegeven moment houdt het dan op." De 29-jarige renner oogde wat zwaar, maar hoopt op een succesvol le rentree in het peloton. „Er mogen nog een paar kilo af. Maar dc basis conditie is goed. En ritme krijg je en- Stavenissenaar Marco van Haaften was zaterdag bij de start van de 63ste ronde van Oud-Vossemeer nog vol goede moedmaar na 30 km stapte hij af. „Ik ben gewoon nog niet goed genoeg", zei Van Haaften. kei door veel te koersen." Dc ronde in Oud-Vossemecr werd gezegend door de weersomstandigheden, met veel zon en een niet te straffe wind. Mede daarom viel het niet mee om uit de greep van het peloton te raken. Zeeuws-Vlaming Brian van Goet- hem en Wouter dc Groot behoorden tot de meest bedrijvige coureurs in de eerste kilometers. Dc eerste seri euze ontsnapping kwam op naam van routinier Ronald Roos. De in het Belgische Hoogstraten woonachtige Roos deed een gooi naar de leiders- prijs, een onderscheiding die uitein delijk Davy Jaspers te beurt viel. Ook Brabantse kleppers als Martijn Simons en Peter Wocstenberg pro beerden samen de beslissing te for ceren. Halverwege de koers volgde dc zoveelste hergroepering. De uit de Betuwe afkomstige Rik van IJzen- doorn opende in het zicht van de fi nale de debatten. Willebrorder Peter Woestenberg probeerde tevergeefs zijn wagentje aan te pikken en moest toezien hoe het peloton onder leiding van de onverwoestbare Roos dc koers andermaal neutraliseerde. Bij de ultieme vlucht van De Regt en Jaspers wisten de insiders hoe laat het was. Piet Fase kende aan de kant geen twijfel. „Natuurlijk legt Gerwin hem in de sprint erop." Fase had in de aanloop naar de koers niets aan het toeval overgelaten. „Vannacht was ik om twee uur nog bezig met zijn reservefiets" Na de winnende spint was ook de fietslcvcrancier de koning te rijk. „Een prachtig begin van het seizoen. Een mooiere recla me kun je niet hebben." Bij de amateurs-A ging dé zege naar Eddy Hermscn uit Ochten. Hij was in een spint met drie medevluchters Fred Pronk Hcerhugowaard en Jo- han Padmos (Wissenkerke) te snel af. Het trio was al vroeg in de koers ont snapt. Pronk, vorig jaar nog op het hoogste schavot in Oud-Vossemeer, noemde overwinning van Hermsen verdiend. „Hij trok op de dijk telkens geweldig door. Ikzelf vond het al he lemaal te gek dat we vooruit bleven." De ontsnapping was volgens de latere winnaar min of meer per toeval tot stand gekomen. „Ik ging aan voor een premiesprint, keek om en zag al leen Fred en Johan nog in mijn wiel. Toen zijn we maar voluit doorge gaan." Rien Koopman tweede van links) werd ter gelegenheid van de opening van zijn bedrijf Hemi gefeliciteerd door collega-scheidsrechters en waarnemers, v.l.n.r. René Temmink, Jaap Uilenberg en Hans Reijgwart. Rien Koopman ontving ter gelegenheid van de ope ning van Hemi in Tholen niet alleen oud-premier Balkenende, gedeputeerde Van Beveren en het hele Thoolse college van b. en w. Onder de vele gasten waren ook drie bekende oud-seheidsrechters die behalve wedstrijden in de eredivisie ook internatio- nele duels hebben geleid. De drie treden nu evenals Rien Koopman nog op als waarnemer bij interna tionale wedstrijden. Zo gaat hij zaterdag naar Se- rajewo voor de wedstrijd Bosnië-Roemenië. Hij was zestien jaar scheidsrechter in het betaalde voetbal. „Ik kreeg soms 50.000 mensen tegenover me die het niet met me eens waren. Weliswaar onte recht!", zo kreeg Rien Koopman de lachers op zijn hand. Jaap Uilenberg, voormalig voorzitter van de scheidsrechtercommissie, Hans Reijgwart en Rene Temmink genoten in Tholen mee van het openings feest van hun collega. Stolwijk raakt de lat; Jeffrey Kruf benut strafschop Bij koploper Zeeland Sport verweerde Vosmeer zich tot het uiterste. De ploeg van Adrie Capelle knokte zich telkens terug in de wedstrijd en was dicht bij een sensationeel gelijkspel. In het slotoffcnsief raakte Jeremy Stolwijk de lat. Daardoor bleef de formatie uit Vlissingen aan de gunstige kant van de score: 2-1. Tegenvaller voor Vosmeer was het uitvallen van spits Benjamin Suurlant, met een waarschijnlijk zware blessure aan het kuitbeen. „Het enige minpunt van een verder prachti ge middag", aldus Capelle. Vijfde klasse De Vosmeer-trainer hield voor het treffen in de Zeeuwse havenstad de niet fitte Jeremy Stolwijk aanvanke lijk aan de kant. Anders dan in de thuiswedstrijd, waarin de oranje- hemden met een betonopstclling op de mat kwamen, werd nu wel ge speeld met twee spitsen. „Gezien dc goede resultaten van dc laatste we ken durfde ik dat wel aan", zei Ca pelle. Zeeland Sport had duidelijk moeite om door de Vosmecrse de fensie te raken, met weer Ricky de Klerk als een solide slot op de deur. Bij balverlies lieten dc bezoekers zich bovendien massaal terugzak ken, waardoor de ruimtes voor de ti telkandidaat klein waren. Na een kwartier kwam Zeeland Sport toch op voorsprong, uit hel niets eigen lijk. Doelman John Aarnoudse gooi de uit naar rechtsachter Danny Drie huis die prompt ruzie kreeg met de bal. De thuisclub profiteerde opti maal: 1-0. In dc fase na die ope ningstreffer zag Capelle hoe zijn team de voorbije maanden is ge groeid. „We bleven georganiseerd voetballen." Na een halfuur kwam Vosmeer bijna langszij, na een vrije trap van De Klerk die door Suurlant voor de voeten van dc vrijstaande Jeffrey Driehuis werd gekopt. Met een ultieme reflex hield de doelman zijn kooi schoon. Vijf minuten voor dc pauze werd het. niet onverdiend, gelijk. Joshua van Willigen lanceer de Suurlant die enkel ten koste van een zware overtreding kon worden gestuit. De bal ging op de stip. een kolfje naar de hand van specialist Jeffrey Kruf: 1-1. Suurlant moest na die actie noodgedwongen naar de kant, zodat Jeremy Stolwijk vroeger dan gedacht zijn opwachting maak te. Er moest aan de overkant ook een strafschop aan te pas komen voor de tweede Vlissingse treffer. Danny Driehuis treuzelde in de 55c minuut met wegwerken, waardoor de thuisclub vrij op doelman Aarn oudse kon opstomen. De Vosmeerse goalie tikte dc speler aan, met de penalty als gevolg: 2-1. Vosmeer knokte voor wal het waard was, met Zeeland Sport dat enkel nog gevaar lijk was met schoten van afstand. Capelle bracht jeugdspeler Martin de Jager in de ploeg voor Joshua van Willigen, een gedurfde zet te gen de waarschijnlijke kampioen. In de stand kwam geen verandering meer, hoewel Jeremy Stolwijk na voorbereidend werk van De Klerk en Jeffrey Driehuis dus nog het alu minium raakte. Elite/neo's: IGerwin de Regt (Nis pen); 2. Davy Jaspers (Sint Wille brord); 3. Koos Jeroen Kers (Amstel veen); 4. Miel Bregman (Benthui zen); 5. Rik Nederlof (Breda); 6. Ro nald Roos (Hoogstraten); 7. Martijn Simons (Roosendaal); 8. Tim Neder lof (Harmeien); 9. Niels Wubben (Naaldwijk) 10. Lars van der Vall (Ouderkerk a/d IJssel). Amateurs-A: 1. Eddy Hermsen (Ochten); 2. Fred Pronk (Hcerhugo waard); 3. Johan Padmos (Wissen kerke); 4. Maxim Harteloh (De Lier); 5. Jos Koop (Den Hoorn). Twee amazones van de Mariskahoe ve uit Poortvliet zijn zondag in dc prijzen gevallen bij de dressuurwed- strijd in manege Visdonk te Roosen daal. Mariska Ponse werd tweede en vierde in dc klasse LI met het paard 1'Unique. Met 183 en 188 had ze daarbij twee winstpunten. Haar pres tatie in de klasse Z1 met Kroeltje wa ren niet voldoende voor een winst punt: 193 en 199 punten. Bij dc pony's eiste Nikki de Groot het oran je erelint voor zich op in de klasse LI. Ze werd met Momo van-de Ma riskahoeve eerste met 183'punten en tweede niet 180 punten. Een klasse hoger, in dc L2, reed ze met haar po ny Janoe van de Mariskahoeve twee keer naar de tweede plek met 186 en 182 punten. Daarmee heeft ze in bei de klassen twee winstpunten behaald. Na door diepe dalen te zijn gegaan, viel dan eindelijk alles eens een keer op zijn plaats voor het eerste team van Smash '76. Een prachtige 6-4 overwinning op het als vierde geklasseerde Valkenswaard was de beloning voor de Sint-Annalandse tafeltennisploeg. Er had voor Smash zelfs nog meer in gezeten als het dubbeltje bij het dubbelspel de goeie kant op was gevallen. Helaas werd deze partij met het kleinst mogelijke verschil verloren. Kopman Merijn van der Klooster trok zijn goeie vorm van laatste we ken door en bekroonde dit met zijn eerste onvervalste hattrick van het seizoen. Ook Remco Vroegop liet weer eens een overwinning opteke nen. Zelf was hij echter nog niet hele maal tevreden met zijn spel, maar het biedt wel hoop. Misschien kan hij zijn beste spel voor het eind bewaren. Na lange afwezigheid werd oudge diende Christian van 't Hof weer on der het stof vandaan gehaald. Hij liet wel zien dat zijn spel nog steeds van hoofdklasse niveau is en voegde twee punten toe. Met iets meer training had hij zelfs nog meer toe kunnen voegen. Deze overwinning biedt wel perspectief voor de spannende wed strijden die komende weken gaan volgen. Met deze inzet en strijd zou degradatie nog best wel eens afge wend kunnen worden. Over het tweede team valt ook weer zeer positief nieuws te melden. Zater dag werd er door hen een mooie overwinning geboekt op naaste bela ger Middelburg. Net als in de heen wedstrijd werd het 7-3. Hiermee is hel kampioenschap nog steeds bin nen handbereik. Peter Hcndrikx was weer eens in sublieme vorm en be haalde met zijn mooie bolle spinnen weer keurig drie overwinningen bin nen en won ook de dubbel met Peter Bazen. Laatstgenoemde haalde per soonlijk ook weer twee punten, maar verloor van een op papier mindere te genstander. Kees van Poortvliet pakte ook zijn puntje mee. Ook het derde team van Smash strijdt nog mee om het kampioenschap in de vierde klasse. Uit bij Bclcrum werd met 7-3 gewonnen. Matthijs dc Graaf had zijn vorm hervonden na zijn deceptie van vorige week en won tweemaal, evenals Amo Bruijnzeel en Jakob Elenbaas. Ook het dubbel spel was een prooi voor het derde. Het vierde team ontving thuis TCO. Er ontspon zich een zware strijd. Uit eindelijk pakte deze zeer gunstig uit voor dc dames van het vierde en ze wonnen met 7-3. Esther Bruynzccl liet zien, nog steeds voor de eerste plaats in het percentagcklassemcn van de club te gaan en won drie tijen en de dubbel met Anky VrocgJ&a op. Ook Cindy van der Klooster metr twee overwinningen en Anky Vroeg^ op met één lieten positief van zich -■ spreken. Het vijfde team gaat op dit moment door zeer diepe dalen en knokt voor behoud in de zesde klasse. Een kans loze 9-1 nederlaag tegen de Pinpon- gers was dit keer hun eindresultaat. Erik Mientjes redde de eer dtx>r ééij. overwinning na een heroïsche vijfsctr'' ter. Het eerste jeugdteam verraste afgelo pen weekend met een 7-3 overwin ning op middenmoter Yerseke. Vcx>r Smash, dat zelf op dc laatste plaats staat, kwam dit als een mooie cadeau voor de noeste trainingsarbeid die zij doordeweeks leveren. Bennie van Poortvliet trad uit de schaduw vari kopman Job Moerland die deze keer twee partijen won. Bennie won na melijk drie keer. Hij deed dit overi gens wel met het batje van Job. En samen met laatstgenoemde won hij het dubbelspel. Aanstormend talent Johan Aarnoudse won één keer. Het tweede jeugdteam stelde licht te leur in en tegen Breda. Na een mooie overwinning in dc thuiswedstrijd werd uit met 7-3 verloren. Lonneice den Engelsman en Christel Vroegop wonnen ieder één keer en samen het dubbelspel. Leontinc Aarnoudse won niet. Het derde team won in Zierikzcc met 8-2 van Scaldina. Martijn Keur deed met drie overwinningen een aardige duit in het zakje. Sander Zwagema- ker zegevierde twee keer en won de dubbel met Martijn. Arne Fase haalde zijn eerste twee overwinningen van het seizoen binnen. Dit houdt ook voor dit team de kampioensaspiraties nog in leven. Programma zaterdag: Taverbo/Sa- bo-Smash 1; ODT-Smash 2 (25/3); Smash 3-Breda; Middelburg-Smash 4 (25/3); Vice Versa '51-Smash 5. Jeugd: Middelburg 3-Smash 1; Smash 2-Vice Versa '51; Smash 3- Middelburg. Roxin van Zetten, Jantine van Dij- ke, Chelsea Dekkers en Deborah Groeneveld strijden zaterdag in Axel om de titel regiokampiocn. Dc turnsters van Olympia Tholen heb ben zich in januari al geplaatst voyr dc regiofinale, maar lieten dit week end in Breda weer zien die plek te verdienen. Roxin. Jantine en Chel sea vielen in de prijzen bij de toe stelfinales van de regio Zuid-West Nederland. Roxin van Zetten had zich in de voorwedstrijden als eerste geplaatst voor de rcgiofinale en heeft daarmee alle vier de toestelfi nales in de wacht gesleept. Naast de gouden medaille van dc voorronde, heeft zij zaterdag op vloer een ge deelde tweede plaats behaald en op sprong heeft zij een hronzen me daille gewonnen. Jantine van Dijke is op sprong tweede geworden en heeft een zilveren medaille verdient. Chelsea Dekkers heeft met haar balkoefening ook een zilveren me daille bemachtigt. SPS blijft azen op de vierde plaats op de ranglijst. Het bezoekende Me vo stond zaterdag die ambities niet in de weg. Het werd maar liefst 9-0 voor de formatie van Peter van Poortvliet. Stavenisse kon het op eigen veld niet bolwerken tegen Kruiningen en verloor met 1-4. Vosmeer maakte bij Vrederust geen fout en won zonder groots spel met 0-3. Vierde klasse Mevo is bezig aan de laatste weken in zijn bestaan, voordat het fuseert met Zierikzee. De motivatie neemt daardoor zienderogen af, waardoor SPS op zoek kon gaan naar de dub bele cijfers. Op aangeven van Mi chel Lisscvcld zorgde Willem Beve lander voor een vroege 1-0. Niet veel later stond Ramon Voshol aan de basis van dc tweede treffer van Bevelander. Vervolgens kon een spe ler van de bezoekers met rood ver trekken, wegens natrappen richting dc doelpuntenmaker. Het was op sportpark D'n Aekerboam negentig minuten lang eenrichtingsverkeer, met tot aan de pauze geen doelpun ten meer. Peter van Poortvliet drong in de rust aan op meer overleg en meer effectiviteit. „Tegen een derge lijke tegenstander moetje in de posi tie blijven voetballen. Natuurlijk valt dat niet mee als zo'n ploeg met alles en iedereen voor de eigen goal ligt. In de tweede helft was onze organi satie beter en ging ook het tempo wat omhoog." Het resultaat was een monsteroverwinning, met drie keer Ramon Voshol die de trekker over haalde en ook nog tweemaal een be zoeker die in eigen doel schoot. Een doelpunt van Erwin Feijtel werd om onduidelijke redenen afgekeurd. La ter bleek dat juist die arbitrale be slissing de dubbele cijfers in de weg stond. De jonge Edwin Andriesse maakte halverwege het tweede be drijf zijn debuut, als aflosser van Ap van de Belt. Jorn Elenbaas was na enkele mindere beurten veroordeeld tot een rol als invaller. Hij kwam in de ploeg voor Jan Deij. Ook Johan Uijl kwam pas later in het duel in ac tie. met nog wel een assist op Wil lem Bevelander (7-0). Uijl nam het stokje over van Leonard Quist. Het laatste woord was aan Hilbert van Akkeren, met een rake vrije trap: 9- 0. SPS is dit seizoen op eigen veld nog altijd ongeslagen. Komende za terdag is WIK de tegenstander, op nieuw een club uit de onderste re gionen. Ondanks de 0-3 winst bij Vrederust zag Vosmeer-trainer Aad van der Meeren weinig reden tot juichen. De gepassioneerde coach blijft zich erge ren aan de matige trainingsopkomst van zijn selectie, ook in de weken van de waarheid. Bovendien moest' zater dag dc kleedkamer gedeeld worden met een andere ploeg, waardoor er van een goede wedstrijdvoorberei ding geen sprake was. Het werd nog erger toen de gepasseerde Rachid Al- hor zijn kont tegen de krib gooide en weigerde op de bank plaats te nemen. In de slotfase wilde ook Kees van 't Klooster niet meer invallen, na een blessure van Mohammed Ezzaghray- ri. Daardoor moest Vosmeer dc partij noodgedwongen met tien man afma ken. De gang van zaken sterkte Van der Meeren in zijn besluit om aan het eind van het seizoen op te stappen. „Ik heb hier allemaal geen zin meer in." Voetballend kwam Vosmeer in de Brabantse bossen niet echt in dc pro blemen. Mourad Tihani zorgde na een mooie individuele actie in de 10e minuut voor de 0-1. Halverwege dc eerste helft bouwde Vosmeer de mar ge uit naar twee treffers, met Hassan El Helw die in de verste hoek raak kopte uit een vrije trap van Hicham Benhammou. Vrederust kwam tot aan de pauze niet veel verder dan en kele plaagstootjes, hoewel rechtsback Tariq Zakriti een moeilijke middag had met een snelle directe tegenstan der. Nordin Benjilali loste na de thee dc met een liesblessure kampende Adderahin El Fadili af. Vosmeer bleef de meest gevaarlijke ploeg, hoe wel de bezoekers volgens Van der Meeren vervielen in oude fouten. „Iedereen wil maar aanvallen, ook onze verdedigers. Daardoor maken ze voorin de ruimtes klein en laten ze achterin steken vallen. Tegen grotere clubs worden we hierop afgestraft." Benhammou had nog wel een fraaie solo in huis, maar gunde het succes aan de buitenspel staande topscorer Rachid Bouhoudane. Daardoor duur de het tot de 80e minuut, voordat de alles beslissende 0-3 door Tihani ach ter de Brabantse doelman werd ge werkt. In de toch al smalle selectie van Sta venisse vielen zaterdag vier gaten. Perry Potappel en Jos van der Jagt zaten een schorsing uit, Tim Pons teen heeft een ribblcssure en Loren zo van Haaften koos voor het bijwo nen van een voetbalwedstrijd in Engeland. Door alle mutaties moest coach Jaap Knop een geïmprovi seerde opstelling uit de hoge hoed toveren, met Kees van Putte ditmaal op het middenveld en Erik dc Rijke in een rol achter spits Jacco Knuist. De opening van dc thuisclub tegen het sterke Kruiningen mocht er zijn, met Van Putte die al in het eerste kwartier raak kopte uit een vrije trap van Jeffrey Moerland: 1-0. In de 28e minuut kwamen dc bezoekers langs zij, na een hoekschop waarbij Marco Klippel zijn directe tegenstander uit het oog verloor: 1-1. Een slippertje van keeper Robert Lindhout bracht Kruiningen niet veel later op voor sprong: 1-2. Stavenisse stond voor een moeilijke opgave, zeker toen Je remy Gierman tijdens dc rust met een pijnlijke enkel afhaakte. Zijn vervanger Adriaan Houdt ging links back spelen, wat weer tot enkele omzettingen leidde. Kruiningen werd nu duidelijk de bovenliggende partij, met na een uur spelen de be slissende 1-3. Een kwartier voor het einde werd het 1-4. Youssef Smits en Matthias Moerland kregen in het tweede bedrijf nog speeltijd, als wis sels voor Mark Tak en Jan Kees Oosdijk. Knop vond dat zijn ploeg weinig te verwijten viel. We heb ben keihard gewerkt en zijn niet weggespeeld. Wel merk je dat het zonder drie tot vier basisspelers moeilijker voor ons is om de bal voorin vast te houden. Ook de aan sluiting richting spitsen is dan wat minder. En daardoor moet je veel werk verrichten en leg je het ook conditioneel tegen een ploeg als Kruiningen af."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 19