saflMimnnSl Scouting renoveert clubhuis op oesterputten tijdens NL Doet 'Als je niets meer hebt, geef je een vogeltje echt niet aan een ander' Houte Visverbod op paling in Krammer/Volkerak Dakkapel van woning in Kalisbuurt weg 'Waken dat de zwakkeren niet achtergesteld worden' Donderdag 24 maart 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Philadelphia Support benadrukt doel Dat iedereen mee kan doen. Dat is het doei van belan genorganisatie Philadelphia Support maar ook het voor naamste onderwerp tijdens de jaarvergadering die dins dag werd gehouden in het Holland Huis in Scherpenisse. De vereniging voor mensen met een ver standelijke beperking en ouders en familie daarvan zorgt in elk geval ook dit jaar weer dat er voldoende ac tiviteiten worden georganiseerd om aan de doelstelling te voldoen. Voorzitter van de regionale commissie Tho- len, Albert Zwerus, kon dat meedelen aan een goed ge vulde zaal in het dorpshuis. Samen kerk Kanteling Ledenvergadering beroepsvissers in Meulvliet Vanaf 1 april mag er niet meer op paling worden gevist qp het Krammer-Volkerak. Ook de wolhandkrab valt on der het verbod dat het ministerie heeft afgekondigd. Het vangstverbod op paling is niet langer toegestaan in ver band met vervuiling van het water door dioxine. Aftredend Familie Ooms wil schuur meer laten zien Het gebeurt niet vaak dat iemand een dakkapel van zijn dak haalt, maar Jan Pieter Ooms uit Oud-Vossemeer is het wel van plan. Hij vindt de kapel op zijn woning Ka lisbuurt 27 niet passend. De welstandscommissie was er maandagochtend blij mee. De kapel staat in de goot en domineert de gevel. Natuurstenen Oranjefonds schenkt Heenetrecht 500 euro, Ten Anker 200 euro Koningin Beatrix schilderde in Nijmegen een muur roze voor de stichting Grote Broer. In Rotterdamse ziekenhui zen werden taarten gebakken voor de patiënten. Andere Rotterdammers kwamen als vrijwilliger naar Tholen om bij scouting Heenetrecht voor de bestrating te zorgen. Geweldige bingo Acht vletten Zes Rotterdammers Jelle Riemersma uit Tholen gebruikt eigen ervaring voor War Child Skeletten Radiostunt Spelletjes Kinderkamp Slachtofferhulp interieur Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 www.vanhouteinterieur.nl Al vooraf in het gebed en bij het voorlezen van een Bijbelpassage uil Johannes, de vereniging werkt op basis van een christelijke grond slag, werd duidelijk gemaakt dat iedereen mogelijkheden moet wor den geboden om mee te kunnen doen in de samenleving. Allereerst werd teruggekeken naar het afgelopen jaar. Daarin is in sep tember een contactavond geweest waarin werd gesproken over hel overdragen van de zorg aan een an der. Om voor te bereiden op de tijd dat ouders niet meer zelf voor hun gehandicapte kind kunnen zorgen. Er werden heel wat vragen gesteld die samen met regioconsulent André Oostcrlce zijn besproken. Begin dit jaar is samen met fami lieleden nagedacht over samen kerk zijn en de plek die verstande lijk gehandicapten innemen in de samenleving. „De presentatie be vatte veel moeilijke woorden", zei Zwerus. Maar verder waren de re acties positief en is er openlijk met elkaar gesproken. De conclusie is alleen dat ouders en familieleden over het algemeen behoefte aan meer aandacht van de predikant en de kerkenraad hebben dan ontvan gen wordt. Philadelphia wil daar om de kerken gaan benaderen met de vraag om na te denken over hoe ze 'samen kerk zijn' kunnen invul len. „De christelijke gemeente moet toch dé plaats zijn waar we op een goede manier met elkaar omgaan", zei Zwerus. Ook werd het nieuwe project De Kanteling in het kader van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) besproken. Philadelphialid Francien van de Rhee zit in de WMO-adviesraad van de gemeente Tholen en Zwerus kon aan de hand van haar verslag toelichtjng daar over geven. Hij sprak over de plicht van de gemeente om beper kingen in zelfredzaamheid en maatschappelijke deelname te compenseren. Dat het mogelijk moet zijn om jezelf te kunnen ver plaatsen, bijvoorbeeld door middel van openbaar vervoer, dat je ge bruik kan maken van een woning en dat je andere mensen moet kun nen ontmoeten en een regionaal maatschappelijk leven kunt opbou- Bij het project De Kanteling wor den al deze zaken toegesneden op de persoon. Er wordt per individu gekeken op welke wijze die het beste mee kan doen in de samenle ving. „Mensen met een beperking moeten daarbij zelf zicht hebben op waar hun beperkingen voor deelname liggen. Het is allemaal vrij technisch. De motieven en ach tergronden van de WMO zijn onge twijfeld goed, maar ik heb toch een sterk gevoel dat er bezuinigingen achter zitten. Als belangenvereni ging moeten we ervoor waken dat de zwakkeren in de samenleving niet achtergesteld worden." Financieel gezien staat de vereni ging er goed voor en is 2010 met een positief bedrag van 825 euro afgesloten. Mede door de inzet van veel vrijwilligers kan de vereniging haar activiteiten, zoals de wekelijk se soos en enkele uitstapjes, uit voeren en daarom was er een dank woord voor de vrijwilligers. In het bestuur zijn Arnold Kreuk niet en Ricn Moerland bij acclama tie herkozen. Van Wim van Herk is vanwege drukke werkzaamheden afscheid genomen. Hij kreeg een bloemetje als dank voor zijn zes jaar bestuurswerk. De vacature vanwege zijn vertrek staat nog open en de vereniging zoekt, om spreiding van bestuursleden over de gemeente te houden, in eerste instantie een nieuw lid in Sint Phi- lipsland. Dc Tweede Kamer stemde in met het verbod. VVD. CDA, PVV en CU drongen aan op compensatie voor de ongeveer 85 getroffen vis sers. Ook dc ingang van het Schel- de-Rijnkanaal valt onder het ver bod. Het onderwerp zal morgen (vrijdag) in Tholen zeker bespro ken worden op de algemene leden vergadering van de federatie van beroepsvissers Zuid-West Neder land in Meulvliet. Staatssecretaris Bleker liet weten dat het vangstver bod een ingrijpende maatregel is en wil de schade in overleg met de vissers vergoeden. De Grevelingen, het Veersc Meer en de Oosterschel- de vallen buiten het verbod. In maart kregen de vereniging van beroepsvissers van hel Volkerak- Zoommeer en dc sportvisserij Zuidwest Nederland een brief van Bleker als reactie op het visplan van beide organisaties. Het gaal over hel jaarlijks wegvangen van brasem. In het plan is een aanzet gegeven voor een gezamenlijk be heer van de visserij en de visstand. Maar knelpunt is dat volgens de waterbeheerder het visplan strijdig is met de doelstellingen die voor de rijkswateren gelden. Daarom kan Bleker het visplan nog niet goed keuren. Hij schort zijn oordeel op, maar de visserij op het Volkcrak-Zoommccr kan tot dan gewoon plaatsvinden op basis van de afspraken die in het nu ingediende visplan zijn opgeno men. In het bestuur van dc beroepsver eniging zijn morgen J.A. Bout, J.J. Geleijnse en C.J. van de Krceke af tredend en herkiesbaar. Palingvis ser Peter Kooistra uit Tholen is waarnemend voorzitter. Dc federa tie lelde vorig jaar 42 leden. Ooms was met vrouw en kind naar het gemeentehuis gekomen om uit te leggen wal de bedoeling is van het verbouwen van woning en schuur. Hij wil dc schuur meer als schuur to nen. Daartoe stelde hij voor gepot- dekselde planken aan te brengen en de twee witte garagedeuren weg te halen. Er komt dan een gevel met vier of vijf ramen. Op dc tekening was niet duidelijk wal voor soort ra men er in komen. Toen Ooms een foto liet zien van een raam aan de achterzijde, kon de commissie zich daar in vinden. Het zijn ramen met zes vierkante ruitjes. Dc gemetselde kopse kant blijft on veranderd, wel komen er luiken aan het raam. „Je mag blijven zien dat het een schuur is geweest." De ramen aan het huis hebben blin den. Die blijven gehandhaafd. Het huis en dc schuur was tot beginjaren zeventig eigendom van de familie Hendrikse. Ooms wil ook de natuurstenen plint van het huis halen en er een ander stenen plint tegenaan metselen. In het dak van de schuur komen ramen. De welstandscommissie ging ak koord. Vrijwilligers van de Heenetrecht met leden die in 1980 een zeeverkennersgroep vormde en zes jaar later het clubhuis bouwden. Naar schatting staken zaterdag ruim 300.(XX) vrijwilligers de handen uit dc mouwen tijdens de Nederland Doe-Dag. Kortweg gezegd NLDoet. De grootste vrijwilligersactie in Ne derland, georganiseerd door het Oranje Fonds. Een fonds dat pro beert dc onderlinge contacten tussen bewoners te verbeteren en samen werking tussen diverse groepen in de bevolking te bevorderen. Prins Willem Alexander en Prinses Maxima zijn het beschermechtpaar van het fonds dat onlangs met 15 miljoen euro werd gesponsord door dc Nationale Postcode Loterij. Van dat geld ging 500 euro naar Hee netrecht en 200 euro naar zorgcen trum Ten Anker. Adriannc Hogen- doorn en Leannc Swarthof van Ten Anker gebruikten zaterdag het geld voor een geweldige bingo waaraan 60 bewoners deelnamen. Een deel van hen ging naar huis met taarten, fruitmanden en dozen met bood schappen. Vrijdagavond daarvoor werden er Oud-Hollandse spelletjes gedaan met leden van dc jongeren- raad Tholen (Joth) en zaterdagmid dag liepen tien van de zeventien deelnemende vrijwilligers voor een anderhalf uur durende wandeling achter een invalidewagen door Tho len. „We zijn begonnen met koffie en een bolus en ook een ander hapje cn een ander drankje vertelde Adrian nc Hogendoorn. „Normaal is het niet dc bedoeling dat de subsidie daar voor wordt gebruikt, maar voor in stellingen als de onze maakt het Oranje Fonds een uitzondering." Het mes sneed dit weekeinde bij Ten Anker aan twee kanten. Want niet al leen werden bewoners verwend dixir vrijwilligers en personeel, ook Lco- nie van de Reest en Lucie Bakker uit Tholen maakten bij wijze van spre ken van de nood een deugd. Beiden zijn leerling van het Roncallicollege in Bergen op Zoom. Middelbare op leidingsinstituten zijn sinds een paar jaar verplicht hun leerlingen aan te bieden voor wat heel een 'maat schappelijke stage'. Hogendoorn: „Die leerlingen moeten een aantal uren per jaar vrijwilligerswerk doen. Zo leren ze ontdekken wat het bete kent iets gratis voor anderen te doen. Lconic cn Lucie hebben zaterdag tij dens de docdag ruim acht uur de handen flink uit de mouwen gesto ken." Dal deden ook ongeveer 35 vrijwilli gers bij scouting Heenetrecht. Een zeeverkennersgroep die in 1980 werd opgericht en zes jaar later clubhuis Stenen Beer bouwde. Een clubhuis dat nodig aan een flinke op knapbeurt toe was. Dat kan alleen resultaat opleveren als er sprake is van veel vrijwilligers. Er moesten kasten worden gebouwd. Ruimten worden veranderd. Dc buitenkant was aan een verfbeurt toe. Een boot moest worden ingericht. Straten moesten worden aangelegd en aan dc achterzijde tierde het onkruid we- l'g- Heenetrecht schreef zich in om vooral dc sociale betrokkenheid van dc vrijwilligers te benadrukken, geeft voorzitter Mare Janvier de ac tie richting Oranje Fonds aan. Hij is zaterdagmiddag met twee kinderen op de overigens fraaie locatie, die enthousiast een ballon laten ploffen. „Daarnaast zijn we blij met de pu bliciteit", vult secretaresse Elise Gil- jam aan. „We draaien helemaal op vrijwilli gers. Het is een misverstand als mensen denken dat medewerkers er ook maar een eurocent voor betaald krijgen. Er gaat wel heel veel tijd in het werk zitten. Zeg maar zo'n tien tot twintig uur per weck per vrijwil liger." Die tijd gaat vooral zitten in het voorbereiden van activiteiten voor de diverse groepen die Heenetrecht rijk is. Janvier: „Wc zijn met minstens 25 mensen bezig om elke week spellen voor te bereiden voor onze 125 le den. Wc varen met 8 vletten en 6 kano's. Elke boot heeft begeleiding nodig." Het ledenaantal van Heenetrecht blijft volgens dc voorzitter stabiel. Maar er is veel geld nodig. De aan pak van het clubhuis vergt een be drag van 15 tot 20.000 euro. Dat is nodig omdat de keuken moet worden vernieuwd cn vooral omdat er nieuw sanitair moet worden aangelegd. Om dat geld bijelkaar te krijgen, wordt er met regelmaat actie ge voerd. Zoals de rommelmarkt tijdens Koninginnedag. Want met de contri butie alleen, redt de club het niet. „Daarom zijn we ook zo blij met on ze sponsors", delen Giljam cn Jan vier veren uit. „Een sponsor betaalde de CV-installatie. Toch 3500 euro", geeft het duo als voorbeeld. En ze wijzen op dc flinke lijst aan de bui tenmuur met dc namen van onderne mingen die hun steentje bijdragen. Ook de gemeente Tholen steekt een financieel handje toe. Toch kan de penningmeester merken dat er sprake is van een dip in de eco nomie. Giljam: „lk krijg meer nega tieve reacties op mijn sponsorbrieven dan vroeger. Werd er vroeger vrijwel moeiteloos per brief 50 euro per jaar binnengehaald. Nu maken bedrijven toch meer pas op de plaats." Dat neemt allemaal niet weg dat er ook dit seizoen weer volop actie is voor dc tien leidinggevende Dolfij nen, drie bij de Orka's, acht bij de Zeeverkenners en de twee man die de Wildevaart in goede banen leiden. Voorzitter Janvier is intussen zes maanden in functie. Hij komt van oorsprong uit Bergen op Zoom waar hij een functie vervulde bij een soort gelijke scoutinggroep. „Wat ik hier doe, is het doorgeven van mijn erva ring", stelt hij het simpel. De 35 vrijwilligers zijn volop aan de gang. Giljam had er wat meer ver wacht. Vooral van mensen die niets met de vereniging te maken hebben. Slechts twee Tholenaren lelde ze die spontaan waren komen opdraven. Ruud Weststrate uit Tholen wist zes Rotterdamse collega's te inspireren naar Tholen te komen. Hij trouwde een Thoolse en is zelf leider bij dc Dolfijnen. Dat zijn dc jongste leden van 7 tot 11 jaar. Hij verzint spelle tjes voor hen en doet ook allerlei educatieve dingen. In Rotterdam is hij uitvoerder in dienst van dc gemeente. „Ik riep in de bouwkeet of er collega's waren die wilden helpen bij het aanleggen van een straat op hel terrein. Spon taan meldden zich zes man." Niet alleen mankracht werd er gele verd. Collega Hagc, van Hagc sho- velverhuur, nam een van die werktui gen mee naar Tholen. Ook aannemersbedrijf Monden uit Oud- Gastel, waarvan de chauffeur in Rot terdam werkt, kwam met een machi ne. Weststrate wil er maar mee aangeven hoe groot de betrokken heid is bij mensen die iets voor een ander willen doen. En dat is precies wat het Oranje Fonds met het initia tief wilde bereiken. ledereen kan meedoen aan de actieweek 538 voor War Child, die morgen start. Op diverse plaatsen in het land, waaronder Goes en Vlissingen, kunnen mensen een eigen stunt tonen om daarmee geld in te zamelen. dat War Child ook doet, naast het geven van onderwijs en geven van bescherming. „Als dc wederop bouw is geregeld, het stof is ge daald, dan komt War Child in beeld." Voor zijn werk stond hij paraat voor als er ongelukken gebeurden. „Quick Reaction Force noemen ze dat. Wc stonden elke dag klaar met een voertuig achter de poort. Een dag in dc weck hadden we rust. Dan gaf ik als vrijwilliger les aan de kin deren. Dat geeft ook wat afleiding tijdens je verblijf." De kinderen werden geleerd alert te zijn op mijnen en kregen les in etni sche tolerantie. „Het was de bedoe ling om ze te vormen, niet alleen om te voetballen." Jelle gaf EHBO-les. „Niet een complete cursus, maar bepaalde handelingen. De kleintjes leerde je dat ze hun moeder of een volwassene moesten roepen als er iets gebeurde en de ouderen kregen les in verbandjes leggen." Jelle deed dat met behulp van een tolk. Hij sprak Engels en de tolk vertaalde het in het Jocgoslavisch. Hij kon aan sommige kinderen merken dat ze iets hadden meegemaakt. „Som mige kinderen waren heel vrij en blij, maar er waren erbij waarvan je in de ogen kon zien: daar is iets mee." Hij kent verhalen van colle ga's die met zulke kinderen in ge sprek gingen. Bijvoorbeeld tijdens een potje voetballen. Je hebt niet zo'n vrolijk gezicht, hoe komt dat? En dan vertelden ze wel eens wat, zegt Jelle. Hij heeft met eigen ogen gezien wat een oorlog met een kind kan doen. Jelle Riemersma (58) uit Tholen heeft in zijn loopbaan als beroepsmili tair met zulke kinderen te maken gehad. Tijdens een uitzending naar Bosnië in 2001 heeft hij een dag in de week les gegeven aan kinderen die de oorlog, die daar van 1992 tot 1995 woedde, aan den lijve hebben ondervonden. Dat deed hij als vrijwilliger naast zijn werk als onderof ficier bij de geneeskundige troepen. Enkele jaren later zag hij een ad vertentie waarin vrijwilligers voor War Child werden gevraagd. Om dat hij tegen zijn pensioen aanliep, heeft hij zich aangemeld. Nu vier jaar later, heeft hij al een hele reeks optredens voor die hulpverle ningsorganisatie achter de rug. Jelle is vrijwillig voorlichter voor War Child en bezoekt daarvoor scholen, bedrijven en diverse evene menten. „Ik heb gesproken op een congres voor kinderartsen, op een school voor speciaal onderwijs cn ik heb alles er tussenin al toegespro ken. Groepen van tien tot 200 man. Ook tijdens een open dag van Feye- noord, voor studenten en bij het bis dom Rotterdam tijdens het vormsel van 1000 kinderen. Daar deed ik zes keer op een dag drie kwartier aan voorlichting." Soms hoeft hij alleen maar een do natie te ontvangen. Dan overhandigt bijvoorbeeld een school of een ver eniging een cheque voor War Child. Er zijn jaarlijks diverse evenementen waarmee War Child pro beert geld in te zamelen. Vanaf 25 maart is er een grote actie van radio 538, waarbij dj's met twee vrachtwagens door het land trekken. Ze roepen iedereen op, ook Tholenaren, om een stunt te bedenken om geld op te halen voor oorlogskinderen. Rie mersma is er op 25 maart bij in Delft. „Wat ik daar precies ga doen, weet ik nog niet. Ik denk in elk geval de stunts bekijken en geld ophalen." De trucks komen in 25 plaatsen. Op 26 maart ook in Goes en Vlissingen. Aanmelden kan via de speciale website van War Child, www.538voorwarchild.nl. Maar hij haalt ook geld op door mee te doen aan evenementen, zoals de Dam tot damloop die elk jaar wordt gehouden tussen Amsterdam en Zaandam. Jelle was een paar jaar geleden deelnemer: „Ik liep vier mijl in Zaandam mee." Servicebureau Voor Elkaar van de gemeente Tholen deed de oproep voor War Child-vrijwilligcrs. Jelle moest erop solliciteren cn werd uil genodigd op gesprek. „Zo'n 40 man komen tegelijk op sollicitatie cn dan krijg je voorlichting. 'Dit is wat jul lie gaan doen. Wie het niet ziet zit ten kan weggaan.' En dan staan er twee man op cn blijven er 38 over." Jelle vertelt dat ze veel hulpmidde len krijgen om mensen zich te laten verplaatsen in het leven van een oorlogskind. Het zijn een soort spel letjes. „Eigenlijk heten het works hops. Een voorbeeld. Ik ga met kin deren in een kring zitten, maak een kommetje van mijn handen en zeg 'hier heb je een vogeltje', denkbeel dig dan. Dat geef ik door en elk kind moet dat doorgeven. Iedereen doet dat ook braaf. Dan leg ik uit dat als je niets meer hebt, geen ou ders meer, geen bezittingen, dan ga je dat vogeltje echt niet aan een an der geven. Nou. dan zie je het kwartje vallen." Jelle heeft een handigheidje om zijn toehoorders bij de les te houden als hij bijvoorbeeld voor een grote groep staat. Hij heefteen driehoekig rood poppetje van een zacht materi aal. „Ik zeg altijd 'je mag alleen praten als je het poppetje vast hebt." Als iemand wat wil vragen, werp ik het naar die persoon toe. Als ik het vast heb. betekent dat dat alleen ik mag praten." Hij krijgt diverse vra gen over het werk van War Child. Bijvoorbeeld 'Hoe komen jullie aan geld?' en 'Waarom geven jullie hulp in dat land en niet in dat andere land'. „De vragen die ze stellen, kan ik redelijk goed beantwoorden. Als ik het echt niet weet, zoek ik het op." in Bosnië gaf Jelle les aan kinderen in een kinderkamp. Diverse organi saties zoals Unicef organiseerden dat in de zomermaanden. Elke week kwam een nieuwe groep kinderen van diverse leeftijden. Het waren Bosnische, Servische, Kroatische kinderen en vluchtelingen uit het gebied dat vroeger Joegoslavië was. Ze hadden dc oorlog meegemaakt cn de gevluchte kinderen kwamen terug in een land dat in puin lag. De hulp was psychotherapeutisch, iet,s Er maakten veel dingen indruk. Maar vooral die keer dal een opa en een oma die ook dagelijks het kamp bezochten foto's lieten zien. „Ze lieten foto's zien van hun kinderen. Van allerlei momenten. Op het laatst zaten er foto's bij van skelet ten. 'Dat is van dezelfde mensen die je net gezien hebt, dat zijn onze kin deren', zeiden ze. Het bleek dat ze in dc oorlog vermoord waren en wa ren begraven in een massagraf. Zoiets hakt er wel bij je in." Het is één van de vele drama's die zich afspelen in een oorlog. Met War Child worden de kinderen die zoiets hebben meegemaakt, in oor logsgebieden, maar ook vluchtelin gen in een asielzoekerscentrum ge holpen met die ervaringen om te gaan. „Ze hebben vaak een stukje van hun jeugd gemist. Zeker als je kijkt naar kindsoldaten. Die hebben een misvormde jeugd gehad. Ze missen sociale vaardigheden en ver trouwen in dc mensen." Jelle vertelt dat veel oorlogskinderen niet zo maar bij iemand op schoot gaan zit ten. ze hebben moeite contact te maken omdat ze mensen niet zo maar vertrouwen. Dc mensen die deze kinderen therapie geven, zijn beroepskrachten van War Child. Zij gaan als coördinator naar een land, onderwijzen de plaatselijke thera peuten die zich vervolgens versprei den over het land. „Het werkt als een olievlek." Zelf naar zo'n land gaan, heeft niet zoveel zin volgens Jelle. „Nee, dat heelt niet zoveel meerwaarde als ik daarheen ga voor een paar dagen. In het kamp werk ten wij ook met beroepskrachten. Dc militairen waren er als onder steuning. Wij namen ook broodjes mee of een voetbal als gift." Een paar keer op een jaar is er een bij eenkomst voor de vrijwilligers, waarbij de beroepskrachten vertel len over hun werk. „Daar krijgen wij inspiratie van." Jelle vindt het belangrijk om men sen voor te lichten over wat War Child doet en daarmee geld in te za melen. Dc voorlichting gaat altijd op verzoek, een organisatie vraagt of hij wil komen. Hij denkt dat hij zo'n 20 keer op een jaar op pad is voor War Child. „De ene keer is het een dag, de andere keer een half uur. Ze kunnen elke dag bellen." Bij War Child vertelt hij over slacht offers, maar in zijn werk als militair ging hij ermee om. „Zowel lichame lijk als geestelijk." Sinds een jaar is hij ook vrijwilliger voor slachtoffer hulp. „Dat sluit eigenlijk beter bij mij aan dan War Child." Ook daar voor kan hij dagelijks worden opge roepen. Hij verleent hulp aan men sen in Zuidwest Nederland. „Van Middelburg lot Ettcn-Lcur." Het is werk dat hem aanspreekt. Dat het vrijwilligerswerk is, vindt hij een goede zaak. „Het moet uitje hart ko men. Als ze het gaan betalen, vinden veel mensen het misschien een leuke bijverdienste. Dat moet niet de moti vatie zijn om eraan te beginnen." Jel le kan goed omgaan met dc verhalen die hij hoort, „ik heb gelukkig in mijn leven weinig meegemaakt op dat gebied. Wel ongelukken gezien, maar niet in mijn eigen familie. Dan kun je er wat neutraler naar toe.". Beide organisaties zitten volgens Jelle te springen om vrijwilligers. Voor zover hij weet, is hij dc enige Tholenaar die voorlichter is voor War Child. Hij besteedt veel tijd aan het vrijwilligerswerk, maar vindt daarnaast ook nog ruimte voor lief hebberijen zoals fotograferen. „Als het mooi weer is en ik zie wat, denk ik, ik maak er een foto van. Dat komt misschien van pas om in te sturen voor een fotowedstrijd." EB Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 15