v.d.VEN Tel. (0413) 36 69 33 Veghel info@bouwbedrijfvandeven.nl Rien Koopman en zijn bedrijf worden in de armen gesloten van flamboyante Ton Zuinige Karei wint het Pb&bI www.b-en-b-beveiliging.nl E 1400 bezoekers op personeelsdag Directeur Praxis commissaris Bijzondere dag familie Koopman Lovende woorden Jan Peter Balkenende bij opening HEMI Beveiliging - Alarmopvolging - Objectbeveiliging - Mobiele surveillance - Evenementenbeveiliging Molenvlietsedijk 15a 4691 HS Tholen 0166 - 600 290 UW PARTNER IN BEVEILIGING BOUWBEDRIJF SPECIALIST IN VEELZIJDIGHEID Balkenende gratis, gift voor manege onderdag 24 maart 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Een zeer goede promotie van Tholen, noemt bur gemeester Nuis de komst van Hemi winkelinrichting naar zijn gemeente. Dat zei hij donderdag tijdens de opening van het nieuwe bedrijfspand aan de Curie- weg op Welgelegen II. De publiciteit is er al snel met prof. rnr. dr. Jan Peter Bal kenende die de openings handeling verrichtte. Di recteur Rien Koopman vindt dat hij veel overeen komsten heeft met de oud premier: „We zijn beiden Zeeuw, schelen een week in leeftijd (54), hebben al lebei een politiek groen hart en komen uit een graanhandelaarsfamilie. We hebben heel wat raak vlakken." Parijs-Rotterdam Rust en ruimte Oud-Vossemeer China w Advertentie I.M. Tijdens dc officiële opening donderdagmiddag waren ze nog druk aan het werk. maar zaterdag genoten de 175 personeelsleden met hun gezins- en fa milieleden van het openingsfeest bij Hemi. „Het was hartstikke leuk", ver telt Rien Koopman. „Iedereen was bijzonder onder de indruk van alle facet ten van het hcdrijf. Geweldig, vond men het. Er was ook veel voor de kinderen te doen. Er is zaterdag door de 1400 bezoekers 150 kilo frites ge geten." Hemi huldigde zaterdag ook nog een aantal jubilarissen: Rene Verdonk (25), Willy Goorden (25), Jos Aarts (12,5), Mark Ridder (12,5) en Ben Nij- pels (12,5). Daarnaast nam Rien Koopman afscheid van zijn zwager Flip Potter uit Sint-Maartensdijk (vanaf de oprichting bij Hemi betrokken) en projectleider Gab Havermans uit Oud-Vossemeer. Zij ontvingen het bock over de watersnood van Kees Slager. De Hemi-directeur kreeg zelf van het personeel een granieten plaquette met ingegraveerde foto, identiek aan de plaat van vader Jan die in de hal van het bedrijf staat. Burgemeester Nuis bood Rien Koopman namens het gemeentebestuur een schilderij aan. Gerard Weber is Huib Eversdijk opgevolgd als commissaris bij Hemi. Daar mee wordt de bekende Zeeuwse politicus, die ook in Den Haag vele contac ten had, opgevolgd door een ervaren ondernemer uit de doe-het-zelf- en kle- dingbranche. Weber was directeur bij Praxis en Kreymborg, onderdelen van het V&D concern, en was vele jaren een goede klant van Hemi. „Rien Koopman laat andere mensen meekijken van buiten naar binnen en dat is positief voor een groeiend familiebedrijf", zegt Gerard Weber. Hij volgt Eversdijk niet op als voorzitter van de stichting administratiekantoor die de aandelen van Hemi beheert. Rien Koopman wordt nu zelf voorzitter van de stichting, waarin naast zijn dochter Audrey en zoon Jan-Kees ook Wim Timmer, directeur van de Plus supermarkten, zitting heeft. Bouwbedrijf Van de Ven is een gevestigde naam binnen logistiek Nederland. We hebben de expertise om de meest uiteenlopende bouwprojecten te realiseren. Zo ook voor HEMI winkelinrichting. Zij betrekken hun nieuwe productiewerkplaats en opslagmagazijn in Tholen dat uiterst modern en van hoge kwaliteit is en beschikt over de meest geavanceerde machines en technieken. HEMI is op de toekomst voorbereid. Advertentie I.M. Dc immer rustige en veelal op de achtergrond werkende oud-wethouder Ka- rel Heijboer lachte donderdagmiddag in zijn vuistje. Hij was de flamboyante wethouder Ton Linssen van Bergen op Zoom, die met de nodige Bergse bluf driftig aan dc weg timmert en soms als een olifant door de porseleinkast vliegt, toch te slim af. Hemi zegde Halsteren vaarwel en kwam naar Tholen. Een bedrijf met 175 medewerkers. „In Bergen op Zoom kon ik de grond bij na voor niets krijgen, maar dat was bij Karei Heijboer niet de gewoonte. Die is zuinig. Toch ben ik echt vol lof over hem en zijn ambtenaren Hendrik Kie viet en Gerrit Vos. In vier maanden zorgden ze ervoor-dat dit perceel gras land de bestemming industrie kreeg. Een knappe prestatie waarmee ik heel erg blij was. Hendrik en Gerrit gun ik dan ook iefs extra's bij hun komende functioneringsgesprekken bij de gemeente", zei Rien Koopman. Burgemeester Nuis glunderde. „Rien Koopman maakt de beste reclame voor onze gemeente." Nu waren er behalve de snelle gemeentelijke medewerking nog een paar an dere factoren om van Halsteren naar Tholen te gaan. „Ik kom hier vandaan", vertelde dc uit Sint-Maartensdijk afkomstige Hemi-directeur. „Mijn hart ligt hier, ik voel me hier thuis en ik was hier ook bijzonder welkom, zo merkte ik uit de contacten met de gemeente en met anderen. Een belangrijk punt is echter ook de bereikbaarheid. Zeker met de doorgetrokken rijksweg A4 naar Dinteloord ligt Tholen uitstekend op de as Rotterdam/Parijs." Koopman richtte zich nog tot Ton Linssen, die het openingsfeest ook bij woonde, naast het voltallige Thoolse college van b. en w. „Geweldig dat je hier bent. Wc waren het niet met elkaar eens, maar ik waardeer je enorme handelsgeest. Juist vandaag is de verkoopakte voor de voormalige Hemi- grond in Halsteren gepasseerd, zodat je daarmee verder aan de slag kan. Je kunt het nooit iedereen naar de zin maken en hier was Karei Heijboer je te genspeler. Die heeft gewonnen." De Thoolse wethouder profiteerde daarbij nog van de goede contacten met Huib Eversdijk. die hij kent als informateur van een Thoolse college van b. en w. Dc bekende Zeeuwse politicus was commissaris bij Hemi en had voor de brand al een gesprek met Tholen omdat het in Halsteren te krap werd voor de groeiende onderneming. Na de brand kwam de zaak in een stroom versnelling en zaten Heijboer en Eversdijk vaak rond de tafel. Uiteindelijk werd de samenwerking bekroond met de nieuwbouw van Hemi op bedrij venterrein Welgelegen II in Tholen. „Dit is een heel bijzondere dag voor onze familie", zei Betsie Koopman, de oudste zus van Rien, in een felicitatie tijdens het openingsfeest. Ze herin nerde eraan, hoe 1 februari 1968 Hemi begon in een garage in de Kalisbuurt in Oud-Vossemeer. Haar vader Jan Koopman legde de basis, samen met zijn schoonzoon Flip Potter. „Rien is na de havo in de zaak gekomen, die daarna alleen maar gegroeid is. Je wordt er stil van als je vandaag dit allemaal ziet. Namens de familie wensen we je in alle opzichten het allerbeste toe voor jou en allen die om je heen staan", aldus Betsie Koopman. Flip en Merie Potter-Koopman hadden voor deze feestelijke gelegenheid hun wintersportvakantie zelfs onderbroken. Rien was blij dat ze erbij kon den zijn, evenals de andere familieleden. De opening was eerst 31 maart ge pland, maar bij nader inzien kon oud-premier Balkenende dan niet. Daarom werd het vervroegd tot 17 maart. Moeten anderen voor Jan Peter Balkenende vele duizenden eu ro's neertellen om hem als spreker te krijgen, voor Hemi maakte hij graag een uitzondering. Gezien zijn goede contacten met de Zeeuwse politicus Huib Eversdijk - tevens commissaris bij Hemi - vloog de oud-premier donderdagochtend na een lezing in Boedapest terug naar Nederland om het Thoolse bedrijf te kun nen openen. Directeur Rien Koopman en vele anderen waren vereerd met de komst van Balkenende. „Aangezien we totaal geen kosten hadden aan zijn komst, hebben we als Hemi 1000 euro aan een goed doel besteed: de Boldermanege voor gehan dicapte kinderen in Sliedrecht." Relaties die ter gelegenheid van de opening een cadeau wilden geven, konden op verzoek van Hemi een gift storten op het Kika-fonds voor kankerbestrijding bij kinderen. Ook op het buitenterrein leidde Rien Koopman zijn eregasten rond. Linksachter oud-wethouder Karei Heijboer en statenlid Ad Dorst. Betsie Koopman (links) sprak haar broer Rien toe namens de familie. Er werden vooral veel complimen ten over en weer uitgedeeld, maar ook een sneer. Die was bedoeld voor de gemeente Bergen op Zoom. Enkele jaren voor en na de brand die in september 2007 het pand van Hemi in Halsteren in de as legde, waren er onderhandelingen om te verhuizen naar een andere locatie binnen die gemeente. Maar steeds konden Koopman en de gemeente het niet eens worden. Wethouder Ton Linssen had daar een grote rol in gespeeld. „We waren het af en toe niet met elkaar eehs en dat is te gelijkertijd ook de reden dat we hier op Tholen zitten, maar anderzijds heb ik bewondering voor je aanwe zigheid", zei Koopman tegen Lins sen. Iedereen, inclusief Linssen zelf, kon er smakelijk om lachen. Dc gemeente Tholen klopte bij Koopman aan, toen duidelijk werd dal hij er in Bergen op Zoom niet uitkwam. „Ik ben vol lof over de ambtenaren van de gemeente Tho len. In vier maanden tijd hebben ze het bestemmingsplan gewijzigd van agrarische bestemming naar indus- Hemi-directeur Rien Koopman leidt oud-premier Balkenende en burgemeester Nuis rond in de bedrijfskantine, waar cliënten van Sjaloom Zorg werkzaam zijn. triële bestemming." Zo is er in an derhalf jaar tijd op de grasvlakte die er (oen nog op bedrijventerrein Wel gelegen II was een gebouw verrezen van 35.000 vierkante meter. Daar mee is Hemi 13.000 vierkante meter gegroeid ten opzichte van het oude pand in Halsteren. Koopman zei blij te zijn om weer in Tholen te zijn. Hij is geboren in Heel veel ruimte. Dat viel genodigden op tijdens de rondleiding die zij kregen bij de opening van Hemi winkelinrichting in Tholen. Niet alleen de productiehal en het magazijn zijn ruim opgezet, ook de kantoorruimtes. Opvallend was de grote leegte en de af stand tussen de bureaus. Het kenmerk rust en ruimte, waarmee de gemeente Tholen zich profileert, werd verrassend ook achter de grijze wanden van Hemi tot uiting gebracht. Er is ruimte voor verdere groei aan de Curieweg in Tholen. Sint-Maartensdijk en daardoor heeft hij een band met deze regio. Maar hij zei ook dat het een strategisch gelegen locatie is, tussen twee grote havens in en dichtbij de rijksweg A4. „We zitten op de route Parijs- Rotterdam." Bereikbaarheid speelde dc grootste rol, zei Koopman. Hij prees wethouder Karei Heijboer en zei dat hij mede door hem zich bijzonder welkom voelde op Tho len. „Maar je moet niet denken dat Karei Heijboer de grond voor niets weggeeft. Hij is ook Zeeuw, dus een beetje zuinig." In zijn toespraak stond de directeur ook even stil bij de brand. „Daar sta je dan als ondernemer. Voor je pand waar je altijd voor gewerkt hebt. Je ziet de vlammen uit het dak slaan. Ik stond aan de grond genageld. Op zo'n moment moet je als onderne mer stevig in je schoenen staan." Dat hij zich wel staande kan houden op moeilijke momenten, heeft hij in zijn verleden als scheidsrechter wel bewezen. „Ik ben 16 jaar scheids rechter geweest in de eredivisie van het betaald voetbal. Soms waren 50.000 mensen tegelijk het niet met me eens. Overigens onterecht na tuurlijk, maar ook dan moet je ste vig in je schoenen staan." De geschiedenis van de brand tot en met de komst naar Tholen en de bouw van de nieuwe loods werd met diabeelden gepresenteerd. Har piste Angelique v.d. Berge zorgde voor achtergrondmuziek. HEMI (Hout en Metaal Interieurs) is in 1968 opgericht door de vader van Rien, de in 1991 overleden Jan Koopman. Toen nog in Oud-Vosse- mecr, later verhuisde het bedrijf naar Halsteren. Het is een interna tionale winkelinrichler, gespeciali seerd in de inrichting van groot winkelbedrijven, zoals Mediamarkt (grootste klant), HEMA en Praxis. Om het voortbestaan van het bedrijf te waarborgen, is een stichting op gericht. Die is jarenlang geleid door Huib Eversdijk. De scheidend stich tingsvoorzitter heeft Jan Koopman het meest meegemaakt en om schreef hem donderdag als een bij zonder man, altijd in pak en met een hoed op. In zijn rol heeft Eversdijk nauwelijks hoeven ingrijpen, vertel de hij. „De rol van controleur kwam in dit bedrijf nauwelijks aan de or de. Er wordt hier goed gecommuni ceerd. Daarom diende mijn rol meer als klankbord, als ondersteuning. De schouder waar de directie een beetje op kan leunen." Eversdijk omschreef Hemi als een jong bedrijf waar jonge mensen werken. Waarvan er toch al sommi gen 26 jaaj gf langer werken.. Twee werknemers, Willy Goorden en Jos Aarts hadden zich even daarvoor gepresenteerd op het podium, dat in de ingang van de bedrijfshal was gerealiseerd. Zij vertelden wat zij bij het bedrijf doen en hoe lang al. Goorden vertelde 26 jaar geleden te zijn begonnen. Zp is één van de bij na 180 werknemers die het bedrijf telt. Daaronder zijn ook kinderen van Rien Koopman. „Mijn dochter zit aan de balie en mijn zoon werkt één dag in de week op de inkoop, naast zijn school. Zij passen in het Hemi-team", zei Koopman. Evers dijk noemde dat team één grote fa milie. Met de komst naar Tholen zijn daar ook andere werknemers bijgeko men, namelijk van dc stichting Sja loom Zorg. Koopman vertelde dat de inzet van Sjaloom Zorg past in het maatschappelijk verantwoord ondernemen (MVO). De bezuini gingen op de sociale werkplaatsen zijn volgens hem op te vangen door het bedrijfsleven. „Wij hebben daar als werkgevers onze verantwoorde lijkheid in te nemen." Zo werken cliënten van Sjaloom onder andere in dc bedrijfskantine, de schoon maak en het terreinonderhoud. MVO komt ook terug in het schei den van afval, zoals houtsnippers, maar ook in het kiezen van een goed doel. Bezoekers werd gevraagd een gift aan Kika te geven als ze van plan waren een cadeau te geven voor de opening. Balkenende, tegenwoordig hoogle raar in Rotterdam en donderdag morgen om kwart over vier opge staan om vanuit Boedapest tijdig in Tholen te kunnen zijn, zei dat men sen als Rien Koopman vooral in de ze tijd van bezuinigingen, waarin oplossingen moeten worden be dacht, hard nodig zijn. Hij wees daarmee op zijn maatschappelijk handelen piet de dagbesteding voor cliënten van Sjaloom. De oud-pre mier roemde Koopmans onderne merschap, mede vanwege zijn snel le handelen na de brand. Balkenende zei ook dat voor hem vast staat dat als ondernemingen niet innoveren, ze het niet zullen redden. Bij Hemi zit dat volgens hem wel goed. Hij vond het bijzon der dat het bedrijf direct na het ope nen van een nieuw pand, meteen al weer verder keek. Koopman heeft namelijk zijn vizier op China ge richt. Ook burgemeester Nuis kwam aan het woord. Hij gaf een aantal rede nen waarom Hemi zo goed op Tho len past. „Het is een schitterend mooi bedrijf en het geeft een push aan dc werkgelegenheid. Nu weet ik wel dat de eigen werknemers mee komen, maar ook dat een derde daarvan uit Tholen komt. Ten twee de is het een bedrijf van naam en faam en dat is een goede promotie voor Tholen." Nuis zei onder dc indruk te zijn van het verhaal van Koopman en gaf met de woorden van hockey trainer Tom van 't Hek aan dat hij aan de formule van succesvol ondernemen voldoet. „Als je succes wil hebben, moetje met de volgende breuk wer ken: De teller is talent maal energie en de noemer is ego. Een hoog ego levert weinig op. Bij Koopman is ego gelijk aan één." Volgens Nuis kan hij mede daardoor zijn mede werkers goed motiveren. „Uiteinde lijk zijn het de mensen die het doen." Balkenende noemde zijn aanwezig heid .bij de opening „ongelooflijk mooi om mee te maken." Rien Koopman haalde er een lies cham pagne voor uit de kast en opende die op het podium waar hij samen met Balkenende en Nuis het glas hief. De voormalige leider van het land zei vervolgens: „Het bedrijf is geo pend." Er was hem ook gevraagd advies te geven. „Dit bedrijf heeft mijn ad vies niet nodig. Koopman en zijn mensen hebben bewezen het te kun nen. Door authentiek te zijn, nuch- tpr te blijven, zaken aan te pakken en altijd doorgaan."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 13