LABO BAL 'Alles onder één dak in pand van Laban' Gezin Snoeij kijkt uit naar nieuw huis na grote brand in september Vier maanden slopen in Tholen-Noord 'Rond de zomervakantie weten we waar de spaanders gaan vr" AUTOSCHADE? in Scherpenisse Gratis compost bij milieustraat Vorming comité 650 jaar stad Boomplantdag in Sint-Annaland Roeland bijna nestor staten Toekomst UWV Tholen onzeker na aankondiging fors ontslag Donderdag 17 maart 2011 67e jaargang no. 18 Bouwhekken Cafetaria Bestuurder gewond Krabbenkreekweg Opa 's slaan eerste paal woning aan Patrijzenweg in Vossemeer Eerst asbest uit Timpa aan de Wattstraat Maandag wordt in Tholen begonnen met het slopen van onder meer het voormalige Timpagebouw, de koekjesfa briek van De Waal, de brandweerkazerne en de huurwo ningen aan de Grindweg. Ook zullen er bomen en strui ken worden gekapt langs de Ten Ankerweg en de Eendrachtsweg. De sloopwerkzaamheden duren tot eind juni om het gebied klaar te maken voor de nieuwe woon wijk met supermarkten Vestetuin. Deze week Er hangen donkere wolken boven het UWV in het ge meentehuis in Tholen. De toekomst van die vestiging is zeer onzeker nu de regering het uitkeringsinstituut en bemiddelingsbedrijf voor werk met vijf- tot zesdui zend banen wil laten inkrimpen. De gemeenteraad van Tholen heeft al een paar jaar op haar kop gestaan om het UWV in Tholen te houden. In 2009 ging ze nog ak koord met een voorstel van b. en w. om het werkplein van het UWV Werkbedrijf nog tot 2012 te kunnen aan houden. Toen al had de rijksoverheid besloten het loket in Tholen per 1 januari 2011 te sluiten. Maar daar stak de gemeente een stokje voor. Wel door er een grote zak met geld voor uit de kast te trekken: ongeveer een ton per jaar. Nieuwbouw Spannende tijd Zestig ww'ers minder voor autoschades bij alle merken complete schadeafhandeling bij uw verzekeringsmaatschappij Focwa eurogarantiebedrijf Voltstraat 2,Tholen, tel. 0166-607060 Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 17,50 per halfjaar, 31,50 per jaar, per post 56,70 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,33 plus btw per mm. Hoofdredacteur W. Heijboer. Het is het begin van de metamorfose van het gebied. De werkzaamheden worden uitgevoerd in opdracht van de gemeente, Proverko Ontwikke ling (Bouwfonds) en Stadlander- Castria die samenwerken in de v.o.f. Tholen Stad Grondexploitatie. On derdeel van het werk is het verwij deren van asbest. Sloopbedrijf P. Sinke uit Kruiningen begint maan dag met het saneren en slopen van de Timpa aan de Wattstraat. Het ver wijderen van het asbest gaat volgens projectleider ir. P.H.M. Jcucken van de v.o.f., ongeveer zes weken duren. De komende maanden gaat de beuk in de percelen Ten Ankerweg 1 (voormalige brandweerkazerne), Slachtveld 11a en 11b, Edisonweg 4, 7,9 en 11 (De Waal), Wattstraat 2 en 2 a, de Wattstraat 1 (Timpa) en de huurwoningen aan de Grindweg 38 tot en met 56 (oneven nummers). Zo gauw de werkzaamheden begin nen, worden bewoners in de buurt door de aannemer op de hoogte ge steld. Jeucken verzoekt bewoners om roerende goederen bij de te slo- .;n te verplaatsen of te i. Door de werkzaamhe- voningen of percelen tij- rkt te bereiken zijn, ver- projectleider. Gemeente en aannemer zullen proberen de overlast zo klein mogelijk te hou den. Na de sloop worden er bouwhekken langs de percelen gezet. De meeste verhardingen op onbebouwde perce len blijven er nog liggen. Een aantal panden wordt niet verder dan de bo venkant van de begane grondvloer gesloopt. De vloeren en funderingen van de Timpa worden wel wegge haald. In de vrijkomende bouwput wordt zand tegen de randen gelegd om schade en overlast aan omlig gende bedrijven te voorkomen. Aan de kant van de Voltstraat zal na de sloop van de Timpa een puinbed worden aangelegd. Dit wordt gezien als het eerste on derdeel van het bouwrijp maken van het perceel. Hier zal dan ook in het najaar het eerste worden gebouwd. Tot dat moment blijven de bouw hekken staan. In dezelfde periode van sanering en sloop worden er ook een aantal bo men en struiken in het gebied ge kapt. Het gaat om bomen langs de Ten Ankerweg, tussen de rotonde en de Eendrachtsweg, de bomen rond de voormalige brandweerkazerne en de bomen en struiken op de braak liggende percelen tussen Ten Anker weg en Slachtveld. Dit onderdeel wordt door GKB Realisatie uit Ba- rendrecht gedaan. Jeucken verwacht dat het rooien eind maart klaar zal zijn. Eigenaren van panden en bewoners van het gebied worden op de hoogte gehouden van de voortgang van het werk. Bloemsierkunst v.d. Berge in Tholen steekt over Bloemsierkunst v. d. Berge aan de Eendrachtsweg in Tholen verhuist naar de overkant van de straat en betrekt het pand van schilder Laban. Daar worden alle activiteiten ondergebracht. „Dan hebben we alles on der één dak, in één hele grote ruimte. Het wordt echt een hele verbete ring voor de binnenstad," zegt Anne v.d. Berge. Anne en Rinus v. d. Berge willen zo spoedig mogelijk het nieuwe huur pand betrekken. Eerst zal echter de ruimte aangepast en ingericht moe ten worden. „Voor ons is het hier met twee win kels heel arbeidsintensief. Je moet steeds van de ene naar de andere lo pen. De bloemenwinkel is ook veel te klein geworden. We kunnen hier geen kant meer op. We kunnen ons hier niet meer verder ontplooien." In het nieuwe pand blijven de bloe men de hoofdmoot, maar is er ook plaats voor decoratie en wonen. De binderij wordt er ondergebracht en ook de workshops zullen er worden gegeven. Door de verhuizing komen de twee bestaande panden leeg. De bloemenwinkel is eigendom van de ondernemer, de Binnentuin wordt gehuurd. Voor de verhuur van de bloemenwinkel is het echtpaar in onderhandeling met een kandidaat. Volgens Anne v.d. Berge zijn er ver schillende gegadigden voor het markante pand, maar ze kan nog niet zeggen wie of wat het wordt. De bloemenwinkel is al ruim dertig jaar eigendom van de familie. Daar voor was de peuterspeelzaal er ge huisvest en nog eerder een cafetaria. Oudere Tholenaren zullen zich nog kunnen herinfteren dat voor het pand de bussen stopten. De politie heeft dinsdagochtend in de woning Platteweg 11 in Scherpe nisse een hennepkwekerij ontman teld. Er werden maar liefst 700 planten aangetroffen. Het perceel, met woning en schuur, ligt in de be bouwde kom van het dorp. De kwe kerij was verdeeld over drie kwee- krui mten. De planten waren nage noeg oogstrijp. De kwekers tapten illegaal stroom af van Delta. De po litie voerde alle planten en appara tuur af en vernietigde ze. Bij de in val was niemand in huis aanwezig. Ook gisteren had de politie nog nie mand aangehouden. Bij een eenzijdig ongeval is maan dagochtend rond kwart voor zes een Tholenaar gewond geraakt toen bij met zijn auto van de Krabbenkreek weg raakte. Hij reed in de richting van Sint Philipsland. De auto met bestuurder belandde aan de andere kant van de sloot. De blusgroep van Sint Philipsland werd gevraagd as sistentie te verlenen aan het ambu lancepersoneel. Het slachtoffer werd naar Lievensberg vervoerd. Op zaterdag 26 maart verstrekt Del ta weer gratis zakken met 30 kilo compost. Dat gebeurt op de milieu straat aan de Nijvcrheidsweg in Sint-Maartensdijk. Met deze actie willen Delta en de Zeeuwse ge meenten de inwoners bedanken voor het scheiden en aanleveren van groente- en tuinafval. De milieu straat is op zaterdag open van negen uur tot drie uur. Tot 3 april kan er ook meegedaan worden aan een fo towedstrijd rondom de compostdag. Thema is groene natuur. Het gemeentebestuur wil een rol vervullen bij de viering van 650 jaar stad Tholen in 2016. Onder leiding van wethouder Jan Oudesluijs moet een aantal initiatiefnemers komen tot de vorming van een comité dat de viering voorbereidt. Zodra dat comité er is, trekt de gemeente zich terug voor wat betreft de organisatie en de uitvoering van de ideeën. Op grond van de uitgewerkte plannen kan er later eventueel een financiële bijdrage volgen. In haar brief aan burgemeester en wethouders en de fractievoorzitters over de viering van 650 jaar stad (waarover wij vorige week bericht ten) heeft Sarien Bout een aantal mogelijke kandidaten genoemd voor een klein comité dat een start zou moeten maken: Oscar Huis kamp, Kitty Provoost, Herman Bos man, Paul Heijboer en Annie Deur- loo-van de Velde. Met het planten van een Japanse ho- ningboom en 24 linden op de be graafplaats wordt woensdag in Sint- Annaland de boomfeestdag gevierd. Er komt een gedeputeerde voor naar Tholen, want de gemeente is uitver koren voor de Zeeuwse accentvie ring. Ook de burgemeester of een wethouder is erbij. Leerlingen van beide basisscholen in het dorp plan ten niet alleen bomen, maar doen ook een speurtocht. Zijn fractiegenoot George van Heu- kelom is een paar maanden langer lid van provinciale staten. Maar mocht die gedeputeerde blijven, dan is Sint-Annalander Goos Roeland binnenkort het langst zittende sta tenlid. De SGP-fractievoorzitter verkeert inmiddels zestien jaar in de Middelburgse bestuursbankjes. Als zogenaamde nestor wordt hij, mits de staten anders beslissen, waarne mend voorzitter van de statenverga dering en van het presidium. De nieuwe provinciale staten heb ben in hun eerste vergadering be sloten om het aantal commissies te rug te brengen van vier naar drie. De commissies welzijn en bestuur lijke en financiële zaken worden sa mengevoegd. De samenstelling van provinciale staten (met tussen haakjes de toe- of afname) is als volgt: VVD 7 (+1), PvdA 7 (+1), CDA 6 (-4), PVV 5 (+5), SGP 4 (- 1), SP 3 (-2), CU 2 (-1), PvZ 2 (0), D66 2 (+2) en GL 1 (-1). Ze kijken er naar uit om weer terug te gaan naar de Patrijzenweg in Oud-Vossemeer. Voorlopig alleen om te zien hoe het gaat met de bouw van hun nieuwe woning. Dinsdag ging de eerste paal de grond in. Op de plek waar vo rig jaar op 14 september een uitslaande brand het huis en de schuur van de familie Snoeij volledig verwoestte. Corné van Dijke uit Poortvliet wil kok met eigen restaurant worden Annie Alkema uit Sint-Maartensdijk deelt gratis voedsel uit Chantal Walhout uit Stavenisse voor tweede keer Nederlands kampioen judo EN VERDER... Dominee Den Boer kreeg rolluiken en deuren open in Sint Philipsland Bestuur Tholense Boys verliest kennis en ervaring EEN CYNICUS IS IEMAND DIE OVERAL DE PRIJS EN NERGENS DE WAARDE VAN KENT Dit nummer bestaat uit 16 pagina's Voor het slaan van de eerste paal is zowat de hele familie opgetrommeld. Het markeert een nieuwe fase in het leven van Wim en Barbara Snoeij en hun vijf kinderen Desiré (22), Larissa (19), Tijmen (11), Adriana (9) en Tycho (8). De eerste paal wordt geslagen door de opa's van de kin deren, Gerrit Tol (70) uit Putte en Jaap Snoeij (71) uit Rockanje. Uitgerekend op de verjaardag van hun klein zoon Tycho. Desiré is afwezig omdat ze moet werken, maar alle andere kinderen zijn er. Ook enkele buren zijn naar buiten gekomen om getuige te zijn van het bijzonde re moment. Hoe anders was hel op die dinsdag zes maanden geleden. Toen legde een brand het huis en de schuur in de as. Het vuur was ontstaan in de schuur en vrat zich in korte tijd via het stro onder het dak een weg naar de woning. Snoeij: „De brand is toen ontstaan in de wasmachine. Daar zitten twee motoren in, eentje deed het niet waardoor er wrijving is ontstaan. Dat heeft de brand veroorzaakt." De korpsen van Tholen en Sint-Annaland bestreden de brand, maar konden niet verhinderen dat die oversloeg naar de woning. Het huis liep roet- en waterschade op. De schade was enorm. De woning was onbewoonbaar. Het gezin werd een weekje opgevangen bij familie in Oud- -Vossemeer, maar betrok daarna een huisje op het chalet park de Krabbenkreek in Sint-Annaland. Barbara: „De drie jongste kinderen gaan naar een school voor bijzonder onderwijs. Die worden elke ochtend vroeg met een busje opgehaald. Ze zijn nogal druk. Ik moet ze nogal eens zeg gen stil te zijn, want de meeste bewoners zijn oudere men sen. We verlangen er naar om weer terug te gaan. Elke keer als we hier komen, voelen we ons thuis ook al staat er nog geen woning. Laatst hebben we hier op het terrein al samen koffie gedronken. Heerlijk. We kijken er echt naar uit." Wat nog aan de brand herinnert, zijn de bruine plek ken in de sparrenbomen die op het erf zijn blijven staan. Toch is het nog even wachten. In oktober moet het huis klaar zijn. Tot zolang blijven ze op het chaletpark. De eer ste paal zou dinsdag om tien uur de grond in gaan. Maar door panne met de vrachtwagen die de heipalen moest vervoeren, werd het twee uur later. Er gaan zeventien palen de grond in, met een lengte van 15 meter. De basis voor de nieuwe woning is er. Barbara trakteert iedereen op de bouwplek op kleine taartjes. Met de afbeelding van het nieuwe huis. Gespiegeld ten op zichte van de vorige woning. Met een gepotdekselde schuur die gedeeltelijk als woonruimte wordt gebruikt. De jongens mogen straks de eerste steen leggen, de meis jes een lint doorknippen als ze het huis in gebruik nemen. In de cabine opa Gerrit Tol, daarnaast Tijmen, opa Jaap Snoeij en oma Leny, vooraan v.l.n.r. Wim. Adriana, Barbara, oma Teuni en Larissa Snoeij. UWV-werknemer Nico Hage uit Sint-Annaland gaat spannende maanden tegemoet. Dat geld is bestemd voor de ruimte die het UWV bezet in het gemeen tehuis. Op het aantal werknemers waarmee het UWV die plek bezet, heeft de gemeente geen grip. Mi nister Henk Kamp van sociale za ken wil met zijn bijltje in het werknemersbestand van het UWV gaan hakken om op die manier te bezuinigen in het ambtenarenappa raat. Ook wordt het aantal regio vestigingen teruggebracht van 100 naar 30. Daarmee, en met het aantal ontsla gen, vreest wethouder Jan Oude sluijs voor het voortbestaan in Tho len. „Het is een forse ingreep op het aantal werknemers." Maar of het UWV daadwerkelijk uit Tholen verdwijnt, zal volgens hem pas in augustus duidelijk worden. „Rond de zomervakantie weten we waar de spaanders gaan vallen." Maar als er moet worden gekozen voor be houd van één vestiging in de pro vincie, legt Tholen volgens hem het loodje. „Ik denk dat je dan in Goes terecht komt." Toen de gemeente nieuwbouwplan- nen had voor een gemeentehuis in Tholen, is er moeite gedaan om het CWI (het huidige UWV Werkbe drijf) mee te krijgen. „We hebben als gemeente destijds een behoor lijk bedrag in het werkplein gestopt om het binnen te halen." Het CWI werd onderdak geboden in het nieu we gebouw en verhuisde zodoende van Sint-Maartensdijk naar Tholen. „We hebben daar tot 2012 geld voor vrijgemaakt", zegt Oudesluijs. „We hechten waarde aan het UWV binnen onze eigen gemeente. Je hebt als voordeel de binding met het bedrijfsleven vanuit het werk plein. Daardoor zijn er korte lijnen. De werknemers bemiddelen tussen het zoeken naar werk en het be drijfsleven. Daarmee kunnen ze vraag en aanbod heel dicht bij el kaar brengen. Dat is een ideale situ atie. Zoals we het nu hebben voor Tholen is het geweldig. We zitten er kort op, mensen worden direct ge holpen. Je kent het bedrijfsleven, je kent de vraag en de mensen en je kunt ze direct plaatsen waar dat gaat." De wethouder gelooft dan ook niet in de oplossing van minister Kamp om de methode te veranderen. „Het gaat straks allemaal digitaal. Ik weet niet of dat werkt. Niet ieder een is even handig met computers." Werkzoekenden zijn in de toekomst aangewezen op hulp via internet en e-mail. Speciale gevallen krijgen nog wel persoonlijke hulp. De gemeente staat, ondanks alle geldbedragen die ze in het UWV heeft gestopt, volgens Oudesluijs even buiten spel. „De gemeente kan op dit moment niets doen." Voor Nico Hage is het de komende maanden een spannende tijd. Hij werkt bij het UWV in Tholen. „We zijn beloofd dat we deze zomer uit sluitsel krijgen of er al of niet ont slagen vallen. Het lijkt er heel dik in te zitten. Zeker aangezien Tholen tot de kleinste vestigingen behoort." De Sint-Annalander houdt zijn hart vast voor wat komen gaat. Hij is nu u, j"". Y"—o er nog niet in. „Ik moet gewoon als ieder ander tot mijn 65ste doorwer ken." Hij is zich nog niet aan het oriënteren op ander werk en hoopt binnen het UWV aan de slag te kunnen blijven. Ook al is dat op een andere vestiging. „Ik zal wel moe ten als ik mijn baan wil behouden. Net als de wethouder denkt hij dat Goes de meeste kans maakt om over te blijven. Maar voor zichzelf is de toekomst zeer onzeker. Hij kan er niets over zeggen. „Als je geluk hebt, mag je blijven. Als je pech hebt, zul je iets anders moeten zoeken." Het aantal Tholenaren met een werkloosheidsuitkering is het afge lopen jaar gedaald van 471 naar 411. Een afname van 12,7 procent. In Zeeland liep alleen in Middel burg het aantal ww'ers nóg sterker terug. Veere is een buitenbeentje: het is de enige Zeeuwse gemeente waar het aantal inwoners met een ww-uitkering steeg. De sterke afna me in Tholen wil niet zeggen dat daar ook de minste uitkeringsge rechtigden zijn. Er zijn zeven ge meenten met een lager aantal. Rei- merswaal bijvoorbeeld, dat een met Tholen vergelijkbaar aantal inwo ners heeft, telt 249 ww'ers. Het merendeel van de 411 Thoolse uitkeringsgerechtigden is.man: 235, tegenover 176 vrouwen. Ruim de helft (233 mensen) is ouder dan 45 jaar. Jongeren (onder de 27 jaar) zijn er 39 met een ww-uitkering.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 1