hanse staal een sterk verhaal Verplaatsing naar Welgelegen is levensvoorwaarde voor toekomst Plant-, Poot- en zaaitijd |L/> ivivw.vdslikke.nl Fa. Gebr. C. en L.J. Koopman - verkoop - verhuur Tel. 06-51056667 - keuren - onderdelen - reparatie/ onderhoud Zandijk Landbouwmechanisatiebedrijf groeit uitzijn jasje aan Grindweg hanse staalbouw uijks ummeren Strategische voorraad watertechniek elektrotechniek agritechniek Meeuwse handelsonderneming bv GROENVOORZIENINGSBEDRIJF VAN POORTVLIET V.O.F. vander §liklc0 rentmeesters Ellèmeet Hoornaar R* specialist in landelijk gelegen en bedrijfsmatig onroerend goed De Weet 13 <4306 NV Nieuwerkerk www.hansestaalbouw.nl Ook bij Van Zetten te Tholen bouwen wij aan een sterk verhaal! Aan de muur in het kantoor hangt een poster waarop de geschiedenis van de landbouwmechanisatie zich prachtig laat teruglezen. Nostalgische tractoren van Deutz met een ronde neus. Latere modellen met een meer vierkant voorkomen. Het zijn plaatjes uit de begintijd van het sinds 1968 in Tholen geves tigde Zandijk Landbouwmechanisatiebedrijf. Voor veel boeren in de streek is Zandijk vandaag de dag de kortste weg naar de meest moderne machines. Ook voor loonwerkers en aannemers is de zaak van vader Kees en zoon Arjen Zandijk een vertrouwd adres. Met een fraaie collectie grasmaaiers wordt bovendien gemikt op de particuliere markt. Dienstverlening staat bij Zandijk hoog in het vaandel. „Altijd staan we klaar voor de klant, ook 's avonds en op zaterdag. Samen gaan we op zoek naar de beste oplossing." Uw adres voor: Handel in Land- en Tuinbouwprodukten Specialiteit: AARDAPPELEN voor INDUSTRIE BINNENLAND EXPORT Voor al uw bestrijdingsmiddelenzoden en granen hartelijk aanbevolen Postbus 25 4695 ZG Sint-Maartensdijk Tel. 0166-663169 - 663197 - 662559 fax. 0166-663773 mob.tel. A.D. Koopman 06-53796466 mob.tel. M.L. Koopman 06-20011370 e-mail: a.d.koopman@hotmail.com Handel in Landbouwprodukten en Gewasbeschermingsmiddelen Loonbedrijf en Pootaardappelhandel V.O.F. M. A.I. Gunter Sint-Annaland Verzorgt graag uw pootgoed ook diverse soorten voor in de tuin. Verhuizing V55 «stei Intermediair Autoambulance - motorambulance aanhangwagens Kees en zoon Arjen Zandijk in de showroom aan Grindweg In de showroom is ook de nodige ruimte ge reserveerd voor skelters, zitmaaiers en hand maaiers. Net als bij de landbouwmachines- en werktuigen is hier goede 'aftersales' belangrijk. In de werkplaats is zelfs een speciale brug voor de zitmaaiers, zodat vrijwel elke reparatie door het eigen team kan worden uitgevoerd. Zandijk biedt werk aan vijf mensen, medewerkers voor wie klantgerichtheid een vanzelfsprekende zaak is. Op dit moment wordt nog hard gezocht naar een goede monteur. Onderscheidend is Zandijk met een keuringsstation voor sproeimachines, de enige voorziening in zijn soort op het eiland. Een vermogenstester maakt het mogelijk om tracto ren in de werkplaats uitgebreid onder handen te nemen, bij warmlopende motoren of andere klachten. Sinds een tweetal jaar beschikt Zandijk over een eigen vrachtauto die zelfs de zwaarste tractoren kan vervoeren. Net als in elke andere garage is de voorbije jaren het nodige geïnves teerd in vloeistofdichte vloeren, gescheiden af valstromen en een voorziening voor afgewerkte olie. Ook het verdiepen en verbreden van kennis van medewerkers is een voortdurend proces. „Want ook in onze branche zijn de machines tegenwoordig voorzien van de meest moderne software." Nog een opvallend onderdeel in de werkplaats is het apparaat dat dient om de vaak reusach tige banden van de werktuigen te demonteren. De banden zelf staan opgesteld in de voorma lige fruitcellen van het veilinggebouw. „Onder ideale omstandigheden. Op de nieuwe locatie wordt het lastig om een vergelijkbaar alternatief te krijgen." In de magazijnen zijn alle denkbare onderdelen te vinden, van minuscule sensors tot indrukwekkende snijbladen van landbouw machines. Die strategische voorraad zorgt er voor dat de klant snel geholpen kan worden. De stellingen ademen geschiedenis uit, want ook voor oude modellen zijn hier meestal ver vangende onderdelen te vinden. Een modern logistiek programma maakt het mogelijk om al les snel terug te vinden. „En wat er niet is, wordt binnen de kortste keren bezorgd. Als het moet "Bijna elk groeiseizoen is er wel een periode dat de natuur niet voldoende water geeft. Het effect is al snel te zien aan de groei en bloei in uw tuin. Om het watertekort te compenseren moet er gesproeid worden. Deze tijdrovende werkzaamheden kunnen u uit handen worden genomen door het installeren van een automatische tuinberegening. Lees meer over tuinberegening op onze website" Albert Plesmanweg 6 - Goes - Tel. 0113-212620 www.meeuwse-goes.com - info@meeuwse-goes.com met nachtbezorging." In een andere hoek van het bedrijf ziet het er uit als in een smederij, met grote hoeveelheden ijzerwerk op voorraad. Er is meer bij-Zandijk, veel meer. Soms uit onverwachte hoek. Een gra- velroller van de plaatselijke tennisclub wacht op reparatie. Er staat een grasmaaier van een kerkgenootschap die verbeterd moet worden. Shovels van een aannemer. Gebruikte klepel maaiers. Slangen. Haspels. Ondertussen is de markt volop in beweging. En komen er steeds nieuwe machines beschikbaar. Als onafhanke lijk mechanisatiebedrijf heeft Zandijk korte lij nen naar alle vooraanstaande leveranciers. En staat het altijd klaar voor een advies op maat. Als weinige andere spelers in de markt is een mechanisatiebedrijf ook een barometer voor de stand van zaken in de landbouw. „We merken het meteen als het een goed jaar is in de agra rische wereld. Meteen wordt er dan geïnves teerd, zoals eind vorig jaar toen de prijzen van de vrije producten bekend werden en gunstig uitvielen. Mooi dat we toen op de valreep nog vier tractoren verkochten." Tholenseweg 4, Tel. 0164 - 68 37 50 4661 PB Halsteren Fax 0164 - 68 64 90 www.luvala.nlinfo@luvala.nl Hogeweg 4 4323 TC Ellemeet T 0111 671735 F 0111 671897 info@vdslikke.nl Dirk IV plein 10 4223 NJ Hoornaar T 0111 671735 F 0183 588557 info@vdslikke.nl Wij zijn u graag van dienst op het gebied van taxaties planologisch advies beheer grond- en pachtzaken onteigeningen aan- en verkoop planschade productierechten nieuwe economische dragers gewassenschade Donderdag 10 maart 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 rooien snoeien planten maaien open haardhout houtsnippers Hikseweg 1, 4698 RJ Oud-Vossemeer tel. 0166 677664/ 06 51210314 e-mail: jvanpoortvliet@hetnet.nl Telefoon 0187-669555 W.A. Tuinstra 0187-669891 J.L.Tuinstra B.g.g. P. Schouls E-mail: jantuinstrabv@hetnet.nl www.jantuinstra.nl Fax 0187-669062 Gsm 06-53303025 Gsm 06-53578414 Gsm 06-51945771 Molendijk 83a 3249 AN Herkingen tels van het geslacht liggen op Zuid-Beveland. In Waarde, om precies te zijn. Aan de muur is nog de boerderij van zijn opa te zien. Een mooie Zeeuwse boerenschuur, gepotdekseld en al. Op de regenput een klein ventje, de vader van Kees. De bo^dfljj.._h4..Waajxle weid een vaste bejBBning voor Kees. Elke was hij er te^^Bn. Zijn oom boerde jonge Kees K^nee. Daar ergens ligt van zijn pas^^Bor de landbouwmec Hij hoefde niet lang na te der de importeu^^BDeutzdhem vr< eg or len te beginr^^Bandijla od dat mome genwoordig^^Br het merk, hapte tot het bedrijfjeBH voorbij de huidige het voormall^Fveilinggebouw aan weg, toentertijd niet veel voorstelde. oude combines ven mijn voorganger.,' was het niet. De monteur werkte in de winter in een autogarage, omdat er geen werk was. En ik kende niemand en niemand kende mij." vaak tie de em tie. en ho- te- we eer Met rechtgeaard ondernemerschap werd het bedrijf uitgebouwd, tot wat het nu is. In de beginjaren nam Zandijk deel aan landbouw- beurzen in Tholen en Sint-Maartensdijk, acti viteiten die toen nog op de agenda stonden. Netwerken, zouden we nu zeggen. En uiteraard de meest moderne machines van toen demon streren aan het publiek. De aanpak werkte en de overstap naar de veilinggebouwen was een kwestie van tijd. Stukje bij beetje groeide het bedrijf en staat het nu aan de vooravond van een mogelijke verhuizing naar bedrijventer reinen Welgelegen. De onderhandelingen met de gemeente zijn in volle gang, maar hebben nog niet tot een akkoord geleid. Zandijk zit niet Het is een mentaliteit die Kees Zandijk met de paplepel kreeg ingegoten. Zijn vader was nog een ouderwetse huisarts, in de goede zin van het woord. Patiënten deden nooit tevergeefs een beroep op hem, ook niet bij nacht en ontij. Zandijk groeide op in Dordrecht, maar de wor- in de eerste fase van het plan dat sinds kort Vestetuin heet. „Dus het kan nog wel even du ren." Onzekerheid is voor een ondernemer een slechte zaak, dus ook voor Zandijk. Bovendien komt ook zijn privé-woning op het Slachtveld op geen enkele tekening meer voor. „Een raar gevoel." De verplaatsing naar Welgelegen is voor de toekomst van het bedrijf een levens voorwaarde. Zeker omdat met zoon Arjen de continuïteit is veilig gesteld. De jonge Zandijk heeft de gespecialiseerde MTS opleiding land bouwtechniek in Apeldoorn gevolgd. Natuurlijk wil hij graag vooruit. „En hier zijn we wel een beetje uit ons jasje gegroeid." Een kleine rondgang door het bedrijf maakt veel duidelijk. In de showroom een ultramoderne zaaimachine, in «oogverblindend rood. Nog wat andere landbouwwerktuigen. Natuurlijk is het maar een fractie van wat Zandijk levert. Het be drijf is vooral een intermediair tussen de klant, een netwerk van importeurs en de fabriek. Nog steeds zijn de tractoren van Deutz een kern activiteit. De klanten van dit sterke merk zitten op het hele eiland, maar ook West-Brabant en Schouwen-Duiveland behoren tot het werkge bied. Meerwaarde creëren is voor Zandijk een belangrijke succesfactor. In de werkplaats wor den de tractoren verder geperfectioneerd, met altijd de specifieke wensen van de klant voor ogen. Precies zo gaat het met bijvoorbeeld uien- rooiers. Door een brede oriëntatie op de markt wordt het beste onderdeel geselecteerd, zodat de rooier van een heel ander merk kan zijn als de klapper. Het bieden van optimale kwaliteit staat bij Zandijk altijd voorop. „We doen er alles aan om te vinden wat onze klant zoekt."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 19