PT W WW* - e economitehe facto Bewondering voor lef Den Engelsman met nieuwbouw Sint-Maartensdijk De Jager breekt lans - voor weersverzekering Oude bedrijfshoofden rem op vernieuwing Fa. A.J. Boogaard Oudesluijs c CZAV Fouragehandel De Bakker Makelaardij V A nieuwe oogst graszaad, hooi, stro en kuilpakken Aankoop service voor: trekkers landbouwmachines hefwerktuigen grondverzetmachines I tandoouh)bijti\^e Landbouwers waarderen service landbouwmechanisatiebedrijf i Boeren kijken eerst de kat uit de boom Baecke bij ZLTO over toekomst landbouw Voor een deskundig advies Te koop en Te koop aevraaad ^CfcKto metaalunie Dick Klok Mechanisatie Heenvliet 0181 - 661055 Poortvliet 0166 - 613015 i '7 -- EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 10 maart 2011 ft De ingebruikname van landbouwmechanisatiebedrijf Den Engelsman in Sint-Maartensdijk heeft veel be langstelling getrokken. De 95-jarige Jaap Elenbaas uit Poortvliet, opa van eigenaar Jaap den Engelsman, knipte een lint door waarna Jaap met zijn zoontje Timo op een quad door een papieren wand naar buiten kwamen scheuren. Tijdens de officiële opening sprak wethouder Frank Hommel namens het gemeente bestuur zijn bewondering uit voor de lef van Jaap en Ineke den Engelsman. Ontsluitingsweg Snel handelen Maak gebruik van de brede weersverzekering, hoewel de uitkerings criteria nog niet bekend zijn. Dat was de strekking van het pleidooi dat voorzitter Jaap de Jager van de ZLTO-afdeling Tholen onlangs in de Wellevaete hield. Finito Slechts vier procent van de bedrijfshoofden in de vaderlandse land bouw is jonger dan 35 jaar. En 18 procent is ouder dan 65 jaar. In Europees verband zijn de demografische cijfers nog zorgwekkender, met zelfs een op de drie bedrijfshoofden die de pensioengerechtigde leeftijd al heeft bereikt. Voor een sector die moet vernieuwen zijn dat dramatische cijfers, aldus voorzitter Joris Baecke van de Europese organisatie voor jonge boeren en tuinders (CEJA). Suiker GEWASBESCHERMING Veilingweg 1 4697 RB Sint-Annaland 0166-652243 0622-498430 fabosa@zeelandnet.nl Inl.: David Oudesluijs, tel. 06-54660945 Wim Oudesluijs tel. 06-21263410 Voor advisering bij onteigening, planschade, pacht- en grondzaken, project- en land- goedontwikkeling, taxatie en (agrari- sche) makelaardij. Toine de Bakker iDe Bakker Makelaardij Bosdijk 3, 4493 PD kamperland 0113-371815 0651 -409431 John Deere ^TRIOLIET Lffifr Vervaet Steenbergen BV Aankoop Verkoop Advies New Holland Delvano Miedema AVR Kuhn Toyota Gebr. Weststrate B.V Landbouwtraktoren en -machines Tuin- en parkmachines EENOUODE DE THOOLSE COURANT De vele bezoekers uit de agrarische sector onder streepten dat tijdens de twee open dagen. Niet alleen de telers, ook de toeleverende bedrijven profiteren van de hogere prijzen die voor land bouwproducten betaald worden. Er wordt weer geïnvesteerd in nieuwe tractoren en landbouw werktuigen en -machines. De opening van Den Engelsman komt op het juiste moment. „Een goed ondernemer weet wat belangrijk is voor zijn klanten en Jaap heeft dat feilloos door", zei de wethouder. „Jaap koestert het oude ge zegde: de klant is koning. Het maakt hem .niet uit of ze om een moertje of een nieuwe tractor komen. Zij krijgen evenveel aandacht. En dat is één van de pijlers waar Jaap zijn bedrijf mee heeft kunnen uitbouwen. Aandacht en service voor de klant. Vroeger een vaststaand gegeven, maar met de schaalvergroting en globalisering soms een ondergeschoven kindje. Gelukkig niet bij Den En gelsman, daar is de klant nog steeds koning." Jaap den Engelsman begon als monteur in de werkplaats van Piet van Daalen. Na 2000 gingen ze samen verder als vennootschap onder firma. Toen Van Daalen in 2008 met pensioen ging, be sloot Jaap den Engelsman het bedrijf alleen voort te zetten. Hij groeide van twee naar zes mede werkers. „Mensen die net als Jaap hard werken, verstand hebben van het vak en oog hebben voor de klant", zei de wethouder. „Het personeel is zijn kapitaal. En als je zo groeit, je assortiment uitbouwt en ook nog eens in economisch slechte tijden besluit om nieuw te gaan bouwen, dan heb De 95-jarige Jaap Elenbaas uit Poortvliet, opa van Jaap den Engelsman, knipt het lint door bij de opening van het bedrijf aan de Verbind,nqsweg. Naast h, je lef en vertoon je daadkracht. Gelukkig gaat dit samen met een gezonde realiteit." Hommel is behalve van economische zaken ook van milieu en hij vertelde dat er wel eens een kleinigheidje bij Den Engelsman viel te noteren wanneer de milieucontroleurs op bezoek kwa men. „Maar Jaap wist altijd met een weerwoord aan te geven waar het aan lag. Ook al waren onze opmerkingen marginaal, Jaap moest het laatste woord hebben. Hij bleef een beetje klagen. Wij dachten dat dit met het nieuwe pand wel over zou zijn omdat alles op orde is. Maar Jaap zou Jaap niet zijn dat hij toch nog moest klagen over het doortrekken van de ontsluitingsweg naar zijn pand. Alle gekheid op een stokje: het gemeentebestuur van Tholen is zeer blij met on dernemers als Den Engelsman. Namens b. en w. mag ik je feliciteren en complimenteren met dit nieuwe bedrijfspand", zei wethouder Hommel. Namens de klanten sprak Paul Versluys een ge lukwens uit. Hij prees het relatiebeheer van Jaap den Engelsman. „Niet te formeel, even een praatje en een grapje tussendoor en gelijk zaken doen. Als de omstandigheden daar om vragen, kun je echter ook serieus zijn. Op alle niveaus weet je wat er speelt. Je komt zelf van de werk vloer. Een handicap is misschien dat je nu als on dernemer nog veel te veel zelf wil doen, wantje bedrijf groeit." Versluys zei namens alle klanten erg blij te zijn dat Den Engelsman zo'n goed uitgerust landbouwme chanisatiebedrijf in Sint-Maartensdijk opent. „De sector verandert snel, bedrijven worden groter en willen slagvaardig werken. Stilstand kost al gauw geld en de weersomstandigheden vragen dikwijls om snel te handelen. Daarvoor zijn goede machi nes nodig en die verkoop je. Zeker zo belangrijk is een goede service met een goede onderdelen- voorziening en vakbekwame monteurs. Kon je voorganger nog met een sleutel en een hamer uit de voeten, tegenwoordig is er steeds meer elektro nica en computerwerk nodig. Dat kunnen je klanten ook niet meer zelf en daar om zijn we blij dat jij dat oppakt. Je laat je perso neel cursussen volgen, waarmee je aantoont dat je een serieuze partner voor onze landbouwbe drijven bent. Ook je magazijn, waar Gert Dorst de scepter zwaait, is een belangrijke keuze geweest om je onderdelenvoorziening goed te regelen. Een goede man kost geld, een goed gebouw kost geld, rfiaar de kosten gaan voor de baat uit. In deze nieu we vestiging zullen die investeringen ongetwijfeld terugverdiend worden dankzij jullie service, onder delenvoorziening, kennis van zaken, klantvriende lijkheid en meedenken. We willen snel geholpen worden en dat kun je ook en dat doet veel collega's voor Den Engelsman kiezen." Paul Versluys zei dat door de groei van dit bedrijf de volgende stap ongetwijfeld een chef werk plaats zal zijn die Jaap den Engelsman kan ontlas ten. Hij liet zijn felicitaties vergezeld gaan van een gravure met de bedrijfsnaam en de logo's van de belangrijkste merken. Jaap en Ineke den Engelsman werden tijdens de officiële opening en twee open dagen overladen met allerlei cadeaus. In een emotioneel dank woord richtte Jaap zich tot de bouwers en leveran ciers, zijn familie, medewerkers en voorganger Piet van Daalen, waar hij het vak heeft geleerd. De verzekering geldt voor open teelten in zo wel akkerbouw, vollegrondsgroente, fruitteelt, boomteelt, sierteelt en bloembollen. Met de nieuwe verzekering is het mogelijk om schade vergoeding te krijgen in geval van hagel, storm, zware regen, erosie, vorst, sneeuw, ijzel, droogte en brand door bliksem. Veel boeren kijken voor lopig echter de kat uit de boom. Daarom brak De Jager op de vergadering alsnog een lans voor de nieuwe verzekering. „De dekkingsmogelijkhe den zijn breder dan bij traditionele verzekerin gen. En door de verschillen in risicodekking kan de teler beter inspelen op de eigen bedrijfssitu atie." De brede weerverzekering wordt mede mogelijk gemaakt door een subsidieregeling van het minis terie van LNV en Europees geld. Bij te weinig be langstelling sneuvelt de regeling, aldus De Jager. „Dan is het finito met de brede weerverzekering. En verdwijnen de centen misschien naar andere potjes, buiten de sector." „Je twijfelt aan de concurrentiekracht van de agrarische sector." Baecke was gastspreker op de jaarvergadering van de ZLTO-afdeling Tho len, donderdag in de Wellevaete in Sint-Anna- land. Op nationaal niveau is hij bestuurslid van het Nederlands Agrarisch Jongeren Kontakt (NAJK). Baecke boert zelf in het Zeeuws-Vlaam- se Nieuw-Namen, deels in de met ontpoldering bedreigde Hedwigepolder. De landbouw staat volgens hem voor enorme uitdagingen, vooral vanwege de verwachte groei van de wereldbe volking. In het jaar 2050 zijn er 9 miljard consu menten op de wereld die gevoed moeten wor den. Recent onderzoek geeft aan dat 15 procent van de extra vraag met een uitbreiding van het landbouwareaal kan worden gedekt. De reste rende 85 procent groei moet komen uit effi ciency en meer productie per hectare. „Nieuwe technieken en innovaties zijn nodig om ook in de toekomst voedselzekerheid te bieden." Het nieuwe Europese landbouwbeleid moet antwoord geven op de uitdagingen van mor gen. Per 1 januari 2014 wordt het nieuwe beleid operationeel. Baecke zei te geloven in een toe komst voor de Nederlandse landbouw, hoewel de demografische cijfers weinig perspectief lijken te bieden. Het aanwezige ondernemer schap, de nabijheid van economisch aantrek kelijke markten en het klimaat zijn daarbij de belangrijkste concurrentiefactoren. „Er is hier veel kennis aanwezig, we beschikken over ver nieuwingsdrang en hebben goede financie ringsmogelijkheden. De rentepercentages bij investeringen zijn voor ons aantrekkelijker, in vergelijking met bijvoorbeeld Zuid- of Oost Eu ropa." Het Europese achterland is een interessant af zetgebied en de Rotterdamse haven is de toe gangspoort tot consumenten elders in de we reld. De nabijheid van verwerkende industrie biedt ook kansen, met name voor suiker en aardappelen. Bovendien zijn in de nabije toe komst de klimatologische veranderingen in ons land minimaal, in vergelijking met andere pro ductiegebieden. „Het wordt hooguit wat war mer. Voor een deel van onze producten is dat zeker niet verkeerd." email: Pierhoekseweg 2A Sint-Maartensdijk Tel.:0166-692343 m mF registermakelaar taxateur onroerende zaken Vanaf nu uw officiële John Deere dealer voor: West-Brabant, Tholen én St. Philipsland Mosquitostraat 14, 4651 ST Steenbergen Jetf 0167 56 3800 John van Rijen 0622 95 74 87 COIÏI Granen Zaden Peulvruchten Gewasbeschermingsmiddelen Meststoffen Zaai- en Pootgoed Veevoeders Aardolieproducten Bedrijfsartikelen Op maat Persoonlijk Deskundig Op het juiste moment In iedere gewenste vorm Wemeldinge tel. 0113 629 000 fax 0113 629 201 Dinteloord tel. 0167 529 252 fax 0167 529 260 czav@czav.nl www.czav.nl \terkoop inhuur Leasing Service TOYOTA O i "I Landbouwmachines - Intern transport DELVANO Krabbendijke Goes Koudekerke T 0113-50 2610 T 0113 - 2301 12 T 0118-61 1213 www.gebrweststrate.nl F 0113-5061 46 F 0113-21 57 07 F 0118-6341 13 info@gebrweststrate.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 18