'Er is niets mooiers dan je eigen grenzen ontdekken' Deurloo maakt weer winnende rit RENAULT KOESE O f 9.4§05j- GO Ml www.renaultkoese.nl Koersballen 6.450 10.950 10.950 €21.950 L JaSiHbliSlr 11.950 16.950 19.950 16.950 Scherpenisse niet naar EK turnen Vierde titel op rij jeugd Emergo Emergo overtuigend kampioen Donderdag 10 maart 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Oud Goud De lange afstandsloper is niet eenzaam. Wel zit zijn hoofd vol ge tallen en sommen. Dat is tenminste de ervaring van Wim van Dijke, de voormalige ultraloper uit Poortvliet. Van Dijke (62) was een at leet voor wie de marathon niet lang genoeg was. De drie keer door hem gewonnen Sehipholloop over 61 kilometer sprak hem meer aan, net als de 100 kilometer van Winschoten. Na een leven vol uit dagingen doet Van Dijke het tegenwoordig een stuk rustiger aan. Als begeleider van de loopgroep voor beginners bij Salus Health- club in Tholen draagt hij de liefde voor zijn sport over aan nieuwe generaties. „Ik was altijd aan het rekenen." Emotioneel Trainingsarbeid Ultraloper Wim van Dijke (62) uit Poortvliet koos altijd eigen weg Schema's Alarmbellen Bestel nu uw RENAULT TWINGO 1.2-16V 75 COLLECTION De eerste wegenbelasting en BPM vrije Renault!! Compleet RIJKLAAR voor „Ik vind het heel erg jammer dat ik daar niet voor ben uitgekozen. De komende tijd ga ik dus hard werken om op mijn oude niveau te rug te komen en natuurlijk aan nieuwe elementen voor een hogere uitgangswaarde." Dat schrijft turnster Melissa Scherpenisse uit Sint-Annaland op haar eigen website nadat bekend werd dat ze niet wordt afgevaardigd naar het Europees Kampioenschap in Berlijn. Ze haalde zaterdag het brons met 51,867 punten op de kwalificatie wedstrijd in Opmeer, maar haar trainer besloot desondanks om haar niet te selecteren voor de EK-ploeg. Zaterdag boekte de D-jeugd van Emergo opnieuw succes door kampioen te worden in de derde klasse. Het was voor de vierde keer op rij voor de ploeg van coach Hans Peter de Jong. Op de op één na laatste zaalwedstrijd in Meulvliet in Tholen stelde de ploeg het kampioenschap veilig. Het eerste team van Emergo uit Sint-Maartensdijk speelt dit sei zoen op het veld een klasse hoger. Zaterdag wist de ploeg in de voorlaatste speelronde de titel veilig te stellen door in Meulvliet met ruime cijfers het Vlissingse Seolto te verslaan: 14-3. De senio ren van de ploeg uit Sint-Maartensdijk, pakten voor de vijfde maal op rij de titel en promoveren naar de vijfde klasse. SS ss Ze behoorden tot de meest aansprekende sporters- Hun prestaties vielen op. Ze werden soms ondersc! sportman of sportvrouw van de gemeente Tholen Dit ken we ze regelmatig op. Benieuwd naar hun verh toen. En hoe ze nu in het leven staan. In Oud Goud verslag van. Een rubriek in twaalf afleveringen. Vand mer 1Wim van Dijke, ultraloper. I streek, jen als Een beetje vreemd was het destijds wel, zijn keuze voor de atletiek. Op Tholen wa ren er nauwelijks voorbeelden, hoewel de stukjes in de krant over Marien van Prooij- en uit Stavenisse hem opvielen. Toch koos Wim van Dijke vol overtuiging voor het hardlopen. In militaire dienst al was hij vrijwel dagelijks op de vlakbij de kazerne in Ermelo gelegen baan te vinden. Ook de bossen van de Veluwe verkende hij ren nend. Als technisch specialist in het leger kon hij zich vijf jaar lang uitleven. En toe leggen op wat hem aantrok: trainen, steeds langer en alsmaar verder. „Ik heb zotte dingen gedaan." Sportarts IJzerman uit Bergen op Zoom vond zijn spieropbouw niet geschikt voor de atletiek. Van Dijke zou teveel kans lo pen op blessures, meende de nauw bij de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) betrokken arts. Het kon de toen in Sint-Maartensdijk woonachtige Van Dijke niet afremmen. Steeds kwam er in zijn trainingen een kwartiertje bij. Totdat hij op een dag gewoon het eiland rond ren de, een afstand die zo ongeveer overeen kwam met de marathon. Wedstrijden kwa men nog niet in zijn programma voor. Toch kwam het moment dichterbij dat hij zich wilde meten met anderen. Als lid van atletiekvereniging Olympia uit Halsteren bereidde hij zich als jonge dertiger voor op de bekende midwintermarathon van Apel doorn, totdat een achillespeesblessure roet in het eten dreigde te gooien. Na weken van gedwongen inactiviteit ging Van Dijke op de dag zelf toch maar van start. Zonder verwachtingen. Om te eindigen in een tijd net boven de drie uur. Het was het begin van een sportcarrière zonder weerga. Van Dijke bleek aanleg te hebben voor de lan ge afstand. „,Mijn topsnelheid was niet hoog. Maar ik kon altijd wel een hoog ge middelde aanhouden en vlakke schema's lopen." De prestaties van Van Dijke vielen op, ook in eigen streek. Drie keer werd hem de ge meentelijke sportprijs toegekend/Zowel in 1988, 1991 als in 1998 werd die eervolle onderscheiding zijn deel. Nog altijd staan de bijbehorende beeldjes in zijn prijzen- kast, in een hoek van de woonkamer. Sa men met de memorabilia van de Sehiphol loop. Zijn zege in 1991 in die klassieker rond de Haarlemmermeer beschouwt Van Dijke nog steeds als zijn hoogtepunt. „Ik word nog altijd emotioneel als ik daar aan terugdenk." De Thoolse atleet had voor de 61 kilometer 3 uur, 47 minuten en 5 secon den nodig. „Op het eind moest ik zelfs nog sprinten om te winnen. En dat na zo'n af stand." De ultraloop kwam in zijn leven, nadat alle grenzen van de marathon door Van Dijke waren verkend. Zijn droom om de klassie ke afstand onder de 2 uur 30 minuten te lo pen is nooit bewaarheid. In Utrecht bleef hij in 1990 op 25 seconden van die magi sche grens steken. „Een week daarvoor liep ik in Rotterdam, op een dag met ver schrikkelijk weinig zuurstof in de lucht. Ik liep 2 uur en 36 minuten. Daar was ik niet tevreden mee. En dus besloot ik om ook in Utrecht te starten." Van Dijke vertelt het alsof het om wande lingetjes op de zondagmiddag gaat. Na tuurlijk kent hij de wetenschappelijke theorieën die een maximum van vier tot vijf marathons per jaar voorschrijven, met daartussen de nodige periodes van rust. „Maar ik heb eigenlijk altijd mijn eigen weg gekozen en nooit een echte trainer ge had." Legendarisch is de trainingsarbeid van Van Dijke. In de aanloop naar grote wed strijden liep hij tot wel 160 kilometer per week. Vanuit Sint-Maartensdijk pakte hij geregeld de Oesterdam, tot aan Krabben- dijke en terug. Zwager Lauran Vroegop zorgde onderweg op strategische plekken voor het benodigde vocht. Ook voor een rondje over het Hellegatsplein draaide hij zijn hand niet om. Van Dijke leefde als een topsporter, hoewel hij zo'n 25 jaar als techneut bij Goedhart werkte. Een tijd was hij ook werkzaam in Rotterdam. „Dan stapte ik soms bij Dinteloord uit de auto, om verder naar Smurdiek te lopen." Pas na zijn eerste 100 kilometer van Win schoten (6 uur 59 minuten en 20 secon den) pakte Van Dijke het wetenschappe lijker aan. De schema's van ultratrainer Peter Stein zorgden voor een verandering in zijn leven. „Ik moest leren op vetver- branding te lopen. Het betekende 's och tends vroeg trainen, op een vrijwel nuch tere maag. Ook in de winter, in het pikkedonker, maakte ik zo mijn kilome ters." Voor een buitenstaander is die pas sie haast niet te voor te stellen. Van Dijke Wim van Dijke (links) traint een groepje hardlopers, v.l.n.r. Stef Meihuizen, Claudia Vermaat, Rachida Hammouti en Coby Bevelander. heeft er nooit geen moeite mee gehad. „Ik heb altijd met plezier getraind." Bladerend door de plakboeken van zijn loopbaan, stapelen de verhalen zich op. Van Dijke beschikt over een fotografisch geheugen en roept ultralopen van lang ge leden op, alsof het gisteren was. Een esta fetteloop vanuit Brussel naar het Zuid- Franse Cap d'Agde. De fameuze Zes Uur van Stein, waarop Van Dijke met ruim 82 kilometer nog steeds het nationale record bij de veteranen bezit. De Elfstedentocht over 200 kilometer, met vijf dagen achter een een marathon en Tineke Fopma uit Tholen op de fiets als begeleider. Ultralo- pen over 100 kilometer in Spanje en Frank rijk. Nee, saai zijn die wedstrijden aller minst. „Ik was altijd aan het rekenen onderweg. Cijfers, getallen, schema's, je hersens zijn continu aan het werk. Je bent voortdurend bezig met de tijd die je voor ogen hebt. En soms is er ook de volmaakte gedachteloosheid. Dan kom je ineens weer in de werkelijkheid en besef je dat je een heel stuk hebt afgelegd, zonder dat je daar een film van hebt." Opvallend: bijna altijd kwam Van Dijke behoorlijk fris over de streep. „Hoewel ik ook foto's heb, waarop ik mezelf nauwelijks herken." Op zijn vijftigste gaf Van Dijke er ineens de brui aan. In dat jaar had hij nog een keer de Zes Uur van Stein gedaan en was hij als tweede veteraan geëindigd in de marathon van Rotterdam, om tijdens een onbeduidende loop over 10 kilometer in West-Brabant tot zijn besluit te komen: stoppen, meteen. Ook zijn scherpe tijd na afloop bracht hem niet op andere gedach ten. „Het was een mentale kwestie. Er was iets geknapt." Natuurlijk was het af kicken na zoveel kilometers. „Ik ben thuis als een gek vier maanden gaan timmeren. De ene tafel na de andere." Op recreatief niveau bouwde Van Dijke zijn loopbaan af. Totdat drie jaar geleden zijn leven ineens op zijn grondvesten schudde. Een hartfilmpje in de aanloop naar een kijkoperatie aan de knie maakt het haarscherp duidelijk: Van Dijke had een ernstig hartritmeprobleem. „Ineens gingen alle alarmbellen af, zat ik daar in het ziekenhuis in een rolstoel en kwam ik op de hartbewaking terecht. Het kwam als een donderslag bij heldere hemel. Ik had mijn hart <vel eens voelen overslaan tij dens trainingen, maar er eigenlijk nooit aandacht aan besteed. Ook de jaarlijkse sportkeuringen hadden nooit onregelma tigheden aan het licht gebracht." Een pacemaker moet ervoor zorgen dat het sporthart van Van Dijke normaal functio neert. De echte oorzaak van het probleem is nooit vastgesteld. „Maar je verwacht dat het iets met je sportverleden te maken heeft." Medisch gezien zijn er geen be lemmeringen om te sporten. De loopjes met de beginnersgroep van Salus zijn hem ver genoeg. „Ik voel me toch wel wat ge remd." Van Dijke heeft nergens spijt van. Voor verveling is in zijn leven geen plaats, hoewel hij geen betaald werk meer ver richt. Eén dag in de week doet hij vrijwil ligerswerk als conciërge op de Juliana van Stolbergschool in Sint- Maartensdijk. Met twee rechterhanden zijn er altijd wel klus jes te vinden. En echtgenote Jannie en de drie kinderen krijgen de aandacht die ze vroeger soms moesten missen. „Je kunt zeggen dat ik nogal egoïstisch ben ge weest." Eén les die hem van zijn carrière is bijgebleven. „Een mens kan altijd meer dan hij denkt. En er is niets mooiers dan je eigen grenzen ontdekken." Wim van Dijke won drie keer de sportprijs van de gemeente Tholen. Uitslagen van de gespeelde koersbal- wedstrijden van: Meulvliet: 1. G. Bolier en W .Bijl 33 p.; 2. mevr. N. Deurloo en mevr. J. Ver- braeken, én mevr. L. Verschoor 29 p.; 3. mevr. R. Bolier en mevr. L. van Bale 25 p.; 4. J. Sprenkels en W. Deurloo 22 p.; 5. mevr. J. Bos en mevr. D. Lindenberg 20 p.; 6. mevr. A. Hilgerson en mevr. H. Schot 15 p. Gezelligheid Vóór Alles/Sint-Maar tensdijk: 1. mevr. W. Kloet en C. van Gorsel 36 p.; 2. T. Goode en mevr. L. Wielaard 28 p.; 3. mevr. B. Bijnagte en A. Poot 24 p.; 4. C. Breure en J. Bij nagte 21 p.; 5. mevr. C. van Mierlo 20 p.; 6. mevr. M. Dane en A. Wielaard 16 p.; 7. mevr. A. Bocxe en mevr. T. Breu re 7 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. L. van Poortvliet en mevr. M. van Poortvliet 31 p.; 2. mevr. C. van Mierlo en mevr. J. van Houte 23 p.; 3. mevr. R. Nagte- gaal 18 p.; 4. mevr. R. van Driel en me vr. L. Weezenaar 10 p.; 5. mevr. B. Roggeband en mevr. S. Bolier 4 p. Mandy Deurloo uit Tholen heeft weer eens een winnende rit achter de rug. Ze startte met haar paarden Vestha en Ilona bij de wedstrijd van de Country Riders uit Oudenbosch die gehouden werd in Roosendaal. Na een aantal wat mindere weken met Vestha begon ze weer met frisse moed aan dit concours. Ze had het niet verwacht maar reed een foutloos basisparcours in de klasse B. In de barrage hadden ze een balkje (vier strafpunten). Met dat resultaat had ze geen prijs, maar mocht ze wel deelnemen aan de finale op de volgende dag. Daarin reed ze twee keer een fout loos parcours en met 51 stijlpunten werd ze winnaar van de klasse B. Met Ilona haalde ze de barrage in de klasse L, tikte een balkje van een hinder nis en haalde daarmee toch nog de der tiende plaats tussen 100 deelnemers. Ook met Ilona deed ze mee aan de finale. Ook daarin had ze een foutloos basispar cours en mocht ze door voor de beslis sende rit. Alle balken bleven liggen, maar haar tijd was niet voldoende voor de winst. Mandy en Ilona werden negen de in de klasse L. Veilingweg 15 I Sint-Annaland I Tel. 0166 - 65 36 25 renault Sperwer 2a I Sommelsdijk I Tel. 0187 -61 16 62 RENAULT CLI0 1.4-lóv Authentique 5 drs RENAULT CLI0 5drs 1.2-16V 75 Specialise TOMTOM RENAULT CLIO ESTATE 1.2-16V Corporate RENAULT GRAND ESPACE 2.0-16v Turbo Expression Wit, 13.07.05, 27050 km Blauw met., 17.10.08, 62055 km Rood met., 29.06.07, 97725 km RENAULT GRAND SCENIC 1.5 dCi 105 Business Line RENAULT GRAND SCENIC 2.0-16v Business Line II r Blauw, 28.02.07, 126606 km Beige, 25.06.08, 81848 km RENAULT MEGANE ESTATE 1.6 lóv 110 pk Dynamique RENAULT SCENIC 2.0-16V Turbo 165pk Dynamique MET STAN DJ Airco I Radio/CD Renault met MP3 I Centrale vergrendeling met afstandsbediening Elektrisch verstelbare spiegels I Elektrisch bedienbare ramen I Exterieur pakket met sportievedynamique bumpers, achterklep spoiler, extra getint glas, enz. I 2 airbags Standaard in trendy kleur wit (voor 445,- keuze uit 11 metallic kleuren) Grijs, 10.02.10, 33734 km Grijs met., 08.01.08, 43454 Tot 24 maanden garantie Service beurt voor aflevering APK keuring Nationale Autopas Vervangend vervoer bij reparatie 24uur 14 dagen omruilgarantie Route service Europa Melissa is net hersteld van een elleboogbles sure en de selectie was hierna haar eerste wedstrijd. Omdat haar uitgangswaardes nog omhoog moeten, zijn andere turnsters uit haar team van BOSAN TON Almelo gese lecteerd. Melissa is zelf wel tevreden over haar presta tie. Ze schrijft: .Jammer genoeg was mijn overslag hoek salto 1/2 nog niet klaar voor de wedstrijd, dus ben ik voor safe gegaan. Met een overslag hoeksalto tot stand was mijn cijfer een 13,667. Bij de andere turn sters ging sprong ook goed. alleen hadden zij een wat hogere uitgangswaarde. Daarna kwam brug. Ik begon mijn oefening lekker, ook ginger gepakt én na onderzwaai hand stand weer het wappertje gepakt waar ik met het NK een blessure mee heb opgelopen. Het was een grote opluchting om hem weer te hebben gedaan. Maar al helemaal was ik blij dat ik de oefening zonder een val heb neer gezet, dat geeft een hoop zelfvertrouwen! Alhoewel ik niet al m'n elementen heb ge daan en mijn voeten voor afsprong stootte te gen de lage legger kreeg ik wel een mooi cij fer, 13,1. Toen naar balk, ik was als tweede turnster aan de beurt. Voor het eerst losse radslag in mijn oefening gedaan, gevolgd door gymnastisch. Daarna zijwaartse salto, die had een grote wiebel. Flik flak loopsalto stond mooi, daarna salto voorover en als af sprong arabier anderhalve schroef. Met deze oefening was ik ook erg blij, mijn cijfer was een 12,767. Als laatste vloer waarmee ik de toestelronde mocht openen met mijn nieuwe oefening. Eerste serie was dubbelhoek, jammer genoeg buiten de lijn. Mijn bedoeling was om met de tweede serie arabier anderhalve schroef punch streksalto te doen. Dat ging mis, dus heb ik er hurk salto van gemaakt. Als derde serie overslag anderhalve schroef, die was redelijk goed. De laatste serie heb ik aange past naar een dubbele schroef achterwaarts. Deze oefening had beter gekund, ik kreeg een 12,333." In een prima wedstrijd werd het sterke TOP uit Arnemuiden met 7-3 naar huis ge stuurd, zodat het gedeelde kampioenschap al binnen is. „We moesten nog één wedstrijd winnen, vertelt De Jong na afloop van de wedstrijd. Dat was nu of volgende week. Het is lek ker om dat thuis te doen. Dat is gelukt." Volgens de coach was het wel spannend. „Zeker deze kinderen tussen de 9 en 11 jaar. Zij leven daar nog echt naar toe. Ze trainen twee keer in de week. Ze zijn er al tijd, ze zijn erg gedreven." Emergo kon bij winst het gedeelde kam pioenschap al binnenhalen. Die weten schap zette de ploeg op scherp. De ploeg uit Sint-Maartensdijk liet heel af en toe nog een steekje vallen, maar vanaf het eerste fluitsignaal was de toon voor de wedstrijd gezet en speelde de rood-zwarten fel en ge concentreerd. TOP die bovenin meedraait, had in de eerste helft weinig te vertellen en mocht nog blij zijn dat de Tholenaren de vele kansen niet allemaal benutten. De ruststand was dan ook 3-0. In de tweede helft speelden de gasten beter mee, maar Emergo wist op de juiste mo menten de korf ook te vinden, zodat het verschil steeds een geruststellende drie doelpunten bleef. Het laatste fluitsignaal werd bereikt met een 7-3 stand, zodat Emergo uitbundig het vierde kampioen schap op rij kon begroeten. De doelpunten makers in deze wedstrijd waren Suzanne de Jong (2x), Chelsea van Oyen (2x), Yoni van Daalen, Didi Franke en Sanne Jansen. Het D-team van Emergo met achter v.ln.r. Hanse Peter de Jong, Chloë Anthonisse, Sanne Jansen, Mischa van Daalen, Lorenzo Bosters, Yoni van Daalen. Voor: Jessy Boons, Chelsea van Oyen (in de korf Mathijs de Jong), Stephanie Lange land, Suzanne de Jonge en Didi Franke (Baukje Broeren ontbreekt Marco van den Hoek is blij met de overwin ning tegen de nummer drie op de ranglijst. „De tegenstander was een goede ploeg. De uitslag is toch heel ruim geworden. Het was zeker ook een leuke wedstrijd voor het pu bliek." Nummer twee Stormvogels (ook uit Vlissingen) kan nog langzij komen, maar het doelsaldo is nu al in het voordeel van Emergo, legt Van den Hoek uit over het be halen van het kampioenschap. Emergo had nog één overwinning nodig. In de openings fase leek dat echter nog niet gemakkelijk te gaan. De thuisploeg nam wel als eerste de leiding, maar in een rumoerige openingsfase wist Seolto toch langszij te komen. Daarna leek de wedstrijd even uit de hand te lopen. Daadkrachtig optreden van de scheidsrechter voorkwam dat. Het was de thuisploeg vervolgens die het goede spel om wist te zetten in doelpunten. De Walcherse ploeg was qua spelbeeld niet de mindere, maar de rood-zwarten waren simpelweg veel effectiever. De eerste helft werd dan ook afgesloten met een ruime 6-2 voor sprong. In de tweede helft liep de thuisploeg al vlug verder uit en konden er al snel wissels plaatsvinden zodat iedereen aan spelen toe zou komen. Seolto kon weinig meer aan hel scoreverloop doen en leek de strijd te heb ben opgegeven. Zo kon Emergo in de slotfa se verder uitlopen naar een zeer ruime over winning: 14-3. De doelpuntenmakers aan Thoolse zijde: Hans Peter de Jong (4x), Har- men van Heemskerk (3x), Gerrie Anthonis se (2x), Liesbeth Potappcl (2x), Marco van den Hoek, Jeffrey Pals en Gisela van de Ree. Het team van senioren met staande v.l.n.r. Marco van den Hoek, Harmen van Heemskerk, Hans Peter de Jong, Jeffrey Pals, Jaco Rip Gerrte Anthonisse, zittend Petra de Jong, Liesbeth Potappel, Gisela van de Ree, Maddy Muijs en Marianne Bolier. v

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 11