'Vroeger meer opdrachtgever, nu ben je veel meer coach' 'Mensen gaan beter nadenken over waar ze straks oud willen worden' WAARDEBON GRATIS* en Proeven met golven op dijk Schelphoek Bakkerij Gladdines verkocht aan concern Bakkersland Fietspad naar Sint-Annaland Donderdag 3 maart 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 De Jonge Goedhart naar Fokker Elmo Hartelijk, gezellig maar ook iemand die anderen kan overreden. En een voortrekker bij veranderin gen in het productieproces. Dat waren dinsdag een aantal kernmerken die aan Bram van der Zande (59) werden toegedicht. De Oud-Vossemeerder is 40 jaar in dienst bij Goedhart in Sint-Maartensdijk. Hij begon als voluntair bij de fabriek van koeltechnische apparatuur, werd fabrieks- chef maar doet vanaf 1 april een stapje terug. Bram van der Zande (59) werkt 40 jaar bij Goedhart in Sint-Maartensdijk Groot compliment Verbetering Zijn allereerste baan was die van leraar maatschappijleer op zijn oude school in Leiden. Ging zich daarna bezig houden met de maatschappij in het groot met diverse functies bij het ministerie van VROM en stapte na 25 jaar over naar Wonen West Brabant waar hij vijf jaar be stuurder was. Ton Ringersma (58) is nu directeur/be stuurder van woningcorporatie Stadlander en daarmee een nieuw gezicht voor Thoolse huurders. Jaap Kloet, zijn voorganger bij woningcorporatie Castria, één van de fusiepartners die Stadlander hebben gevormd, neemt vandaag afscheid. De grotere organisatie en de komst van Ringersma, „daar merken de mensen eigenlijk niets van", zegt hij zelf. Traditioneel bouwen Ton Ringersma van Stadlander wil woonwensen in kaart brengen Raad van State Luxe Bakkerij Ad Gladdines in Tholen is overgeno men door Bakkersland uit het Gelderse Hedel, een landelijk opererende onderneming met nu achttien bakkerijen en ruim 2200 medewerkers. De vestiging in Tholen blijft, alle veertig medewerkers houden hun baan en Cindy Gladdines krijgt aan de Energieweg de dagelijkse leiding. Ad Gladdines wordt bij Bakkers land commercieel manager gebak in de divisie retail (detailhandel). Passie Niet sentimenteel Verloederen Albert Heijn Achterberg Bij inlevering van deze waardebon ontvangt u (c klasse noten een bakje Pinda's Gezouten van Klasse Noten Maandag t/m Zaterdag van 8.00 uur tot 21.00 uur De 44-jarige algemeen directeur Erik de Jonge van Goedhart in Sint-Maartensdijk vertrekt naar Fokker Elmo in Hoogerheide. Eind 2009 werd bekend dat bij alle ves tigingen van Gea (waaronder Goedhart valt) de functie van alge meen directeur vervalt. De Jonge was betrokken bij de ge hele reorganisatie van de multina tional met dertien bedrijven en 2500 werknemers. De Jonge kwam twintig jaar geleden bij Goedhart in dienst. Voor het werk was hij vaak in het Duitse Bochum, het hoofdkantoor van Gea. Vanuit zijn woonplaats' Wcmcldinge 250 kilo meter rijden. De Jonge ziet in de nieuwe organi satie geen toekomst. Hij zegt ver schillende aanbiedingen te hebben gehad, maar koos voor Fokker El mo, onderdeel van Stork Aero space Group, met vestigingen in Turkije en China en 1100 perso neelsleden. „Ik maak een stap zij waarts. Ik word nog niet meteen al gemeen verantwoordelijk, maar directeur operations. Hel is een in teressante industrie, voor mij een nieuwe uitdaging." De Jonge vindt dat hij het bedrijf aan de Nijverheidsweg goed ach terlaat. „Ik heb het hier altijd ge weldig gevonden. Maar ik kan niet veel meer betekenen. De stap is wel emotioneel want ik heb Goed hart als eigen bedrijf gezien. Het staat er goed voor." Het projectbureau Zeeweringen doet momenteel proeven met een golfsimulator aan de zeedijk bij de Schelphoek aan de zuidkant van Tholcn (en niet bij Strijenham zo als het bureau zelf meldt). Gedu rende een week of drie laat men re gelmatig, gecontroleerd, water over de dijk stromen. Daarbij wor den golven van diverse grootten nagebootst. De onderzoekers inte resseert de effecten ervan op de kruin van de dijk, trappen en afras tering. De resultaten sluiten ook aan bij landelijke kennis over dit onderwerp. De plek voor de proef is gekozen omdat daar voldoende ruimte is en er water gebruikt kan worden uit dc spuikom achter de dijk. Drie jaar geleden zijn soortgelijke proe ven gedaan aan de Zuiddijk op Sint Philipsland. Van der Zande ging er maar eens even voor zitten toen algemeen di recteur Erik de Jonge in de kantine het woord nam. De Jonge moest ver in de archieven zoeken om te zien hoe dc loopbaan van Van der Zande was verlopen. De jubilaris greep een paar keer in toen er feiten op tafel kwamen die niet klopten. Zo was hij niet in de eindmontage begonnen, maar in de ketelwerkerij. Hij begon in maart 1971 en kwam in juni al op dc tekenkamer terecht. Na zijn mili taire dienst bij de luchtmacht, kwam hij terug en ging dc productie in. „Toen verdiende jc in de productie meer dan op kantoor," zegt Van der Zande over een van de veranderin gen in de afgelopen veertig jaar. Ze wilden hem weer graag terug op de tekenkamer. Zijn loopbaan nam een vlucht toen hij in 1987 hoofd van de productie werd. Hij kwam goed uit de profielanalyse (een karaktertestje van tien minuten) die van alle mede werkers werd gemaakt, zei De Jon ge. De werknemer scoorde bij domi nantie vrij hoog, had ook invloed, was stabiel maar ook flexibel en wist ook goed hoe hij zich aan de regels moest houden. „Van nature een inte grale leider. Iemand met het vermo gen om veel verschillende informa tie op te nemen en dat over te brengen op anderen, maar ook tame lijk zelfverzekerd." Bij zijn aanstelling was hem een au to van de zaak beloofd, maar, die kwam er niet. Kocht er zelf een en ging ervoor overwerken, zei De Jon ge. De onderneming veranderde vol gens De Jonge van een traditioneel familiebedrijf (van Goedhart/ Van Andel) naar multinational onder de nieuwe eigenaar Grasso in 2004. Hij prees de jubilaris in de periode dat Goedhart onder dc nieuwe vlag het productieproces drastisch reorgani seerde. „Mensen die wat ouder zijn, kunnen dat niet bijbenen, maar Bram bleek vanaf het begin voor stander." Hel productieproces - ko- Rram van der Zande zoals zijn collega's hem zien, aan zijn bureau en tekentafel. per, staal en rocstvrijstaal - werd ge stroomlijnd. Van der Zande was een van de motoren. Het vertaalde zich ook in een stij ging van de productiviteit van 30 procent in een jaar tijd. De Jonge: „Dat is enorm belangrijk geweest voor Goedhart en daar heb je een groot compliment voor verdiend." Het tekent de jubilaris volgens de di recteur dat hij al tijdig liet weten een stapje terug te willen doen. Volgende week wordt hij zestig. Hij heeft een opvolger ingewerkt: de Tsjech Jan Cepicka. Die heeft nu nog de koper- lijn onder zijn hoede. Wim Deurloo uit Sint-Maartensdijk volgt Cepicka op bij de kopcrlijn. Van der Zande gaat naar dc productie van de stalen koelers en volgt daar Deurloo op. De Jonge verraste dc jubilaris en zijn vrouw Thea met een weekendje Pa rijs. Hij kreeg ook een beeldje van een mannetje die zijn hoed afneemt: „Chapeau, de hoed af voor Bram," zei de Jonge die ook een envelop overhandigde. Namens het perso- neelsfonds bood Rien Smits twee grote cadeaus aan. Bij het uitpakken bleek er een steiger in te zitten. Van der Zande was er blij mee. Hij werd ook verrast door een doos van zijn directe collega's die Peter Poot hem aanbood. Het bleek Bram in minia tuur te zijn die vanuit zijn kantoor zicht heeft op de fabriek, compleet met tekentafel en bureau. Gemaakt in het materiaal waar de jubilaris zijn werkzame leven aan wijdt: staal, koper en roestvrijstaal. Ook verkoopleider Gerard Huijgens van het managementteam vond dat de overgang van Van der Zande naar de staallijn geen stapje terug is. „We houden van staal. Het is robuust, ste vig en duurzaam. Het is de sector die flink is gestegen. Dankzij de vas te tekeningen kan er niks meer mis gaan. Hij heeft nu na 40 jaar wat hij hebben wil." Van der Zande kreeg het bock Watersnood van Kees Sla ger. Dc jubilaris was er stil van gewor den. „Jongens ik gan niet speechen. Moeten we niet langzamerhand weer aan het werk? Ik ben zeer ver eerd, bedankt voor dc cadeaus." Voor Van de Zande is het tijd om van wacht te wisselen, zegt hij. In april wordt er een nieuwe organisatie structuur op poten gezet. De grootste verandering die Van der Zande mee maakte is de houding tegenover de werknemers. „Vroeger was je op drachtgever. Er werd gedaan wat er werd gevraagd. Nu is er inspraak, draagt het personeel eigen verant woordelijkheid. Er is meer overleg. Ik ben nu meer coach. Het werkt al lebei." De verandering in de produc tie noemt Van der Zande een grote verbetering. „Ik zag de fabriek wor den wat ik eigenlijk in gedachte had. Maar het proces is nooit klaar. In het begin waren het grote stappen, nu nog kleintjes." Wat al die jaren con stant is zijn de 'pieken en de dalen." „Begin vorig jaar was het echt slap, maar sinds een halfjaar is het een gekkenhuis. Dat hangt gewoon van de verkopen af. Er is pas weer voor vijf miljoen euro verkocht." „Stadlander is misschien wel een grote coöperatie, maar die wordt kleiner naar de gemeentes toe. In onze visie is de aansluiting met de lokale bevolking van wezenlijk be lang. Stadlander blijft gewoon op Tholen. We blijven dichtbij, net als Castria." Zelf komt Ringersma niet naar Tho len. Hij woont samen met zijn vrouw in Zoeterwoude. Hun drie kinderen zijn nu allemaal uitgevlo gen en daarom is voor het echtpaar de tijd rijp om op zoek te gaan naar een woning en omgeving waar ze oud willen worden. Dc keuze is op Bergen op Zoom gevallen. „Dicht bij alle voorzieningen", zegt Rin gersma. Hij is geboren in Utrecht, bracht zijn prille jeugd door in Maastricht en verhuisde vervolgens naar Beek en Donk, Helmond, Oegstgeest, Leiden en Zoeterwoude. „Als we willen genieten van het platteland, rijden we naar Italië." Daar heeft hij een vakantiewoning. De provincie Zeeland heeft Rin gersma leren kennen toen hij in- VERVOLG VAN VVV De sleutel van het kantoor aan dc Haven hebben ze maandag ingele verd. Qua ruimte is er niet veel ver anderd. „De kantoorruimte is gro ter, maar het archief is er nu ongeveer een derde van. Ik moet erg ruimen", zegt Iki. „Het vorige kan toor was vierkant, dit is langwerpi ger en veel lichter." Dat laatste komt door de vele ramen. En de bruinige kleur van dc plafonds is vervangen door witte verf. Het raam achter de balie heeft aan de' binnenkant een houten schotje gekregen. „Daar ko men evenementen op te hangen." Lensink Partners ADVOCATEN Burg. Van Hasseltstraat 50a, Bergen op Zoom www.lensink-advocaten.nl ELKE MAANDAGAVOND VAN 17.30 TOT 19.30 UUR GRATIS INLOOPSPREEKUUR Advertentie I.M. spccteur volkshuisvesting was bij VROM. Hij had namelijk Brabant en Zeeland in zijn portefeuille. In die tijd heeft hij ook Jaap Kloet le ren kennen. Zijn beleid wordt eigen lijk voortgezet. „De naam Stadlan der is gebaseerd op stad en platteland. We richten ons op de stad, maar ook op het ommeland van de stad. We willen ons blijvend inzetten voor de ontwikkeling van de kernen op Tholcn." Dat betekent weliswaar dat er ge bouwd en vernieuwd blijft worden, maar niet meer zoals voorheen. „De woningen moeten kwalitatief anders worden dan wat we tot op heden ge bouwd hebben." Ringersma wil daarmee niet zeggen dat het oude niet goed was. Er is sprake van een andere vraag. Stadlander wil nu meer levensloopbestendige wonin gen gaan bouwen, zogeheten nultre- denwoningen, waarin alle primaire voorzieningen zonder trap te berei ken zijn. Dat is niet nieüw op Tho lcn. „Alles wat wc dc laatste tien jaar hebben gebouwd, is al levens loop geschikt", zegt Ko Droogen dijk, manager wonen, die ook bij hèt gesprek aanwezig is. Maar hel blijkt nog niet zo eenvou dig om toekomstgericht te bouwen. „De plattegrondmaat van een wo ning moet daardoor vaak breder zijn. De standaard bcukmaat van 5,4 meter moet 7 meter worden. In de verkaveling van een gebied moet je daardoor naar andere oplossingen zoeken." Het is volgens de directeur-bestuur der een beetje wachten op architec ten en de marktpartijen tot die daar ook aan toe zijn. „De bouwers wil len graag bouwen voor dc klant van vandaag. Wij meer voor de toe komst. We willen minder concessies doen aan dc traditionele opvatting van bouwen." Ringersma vertelt dat architecten de afgelopen 50 jaar vooral hebben vastgehouden aan een één manier van ontwerpen. Wel is daar een ontwikkeling in te zien van de doorzonkamer naar de S-vor- migc kamer en de tuinkamer. „Ik hoop dat ze gaan nadenken over de plattegrond van een nultredenwo- ning. Dat die makkelijker te bouwen zijn." Hij geeft een plan voor L-vor- mige woningen in de Markiezaten in Bergen op Zoom als voorbeeld. i Directeur/bestuurder Ton Ringersma staat op het balkon ban de achterkant van het kantoor van Stadlander (Castria) in Sint-Maartensdijk. Het hoort bij de kamer van manager wonen Ko Droogendijk en geeft uitzicht op de Pluimpot en woningen aan de Westpoort. „Dat zijn twee woningen die via een L één geheel vormen. De één heeft een brede voorkant, de ander heeft juist een brede achterkant. Dat is een zuinige manier van ruimte ge bruiken." Een trend die terugkomt volgens Ringersma is die van de hotjeswoningen. In een vierkant ge bouwde woningen met een gemeen schappelijke binnentuin. Vooral ge richt op bejaarde bewoners. Dat concept wordt nu in Halsteren toe gepast. De oude eengezinswoningen van Stadlander in Sint-Maartensdijk, die op dc rol staan voor de sloop, worden vervangen door nultreden- woningen. De woningcorporatie denkt hierin mee te gaan met de vraag van de bewoner. „Daarom moetje zo nu en dan wat slopen. Je moet meegaan met jc tijd. We wil len dus niet per definitie nieuw bou wen aan de rand. maar ook vernieu wen van wat er staat." De oude woningen aan bijvoorbeeld de Vier meistraat voldoen niet meer aan de energie-eisen van deze tijd. „Het is bekend dat dc energieprijzen alleen maar zullen stijgen. We moeten voorkomen dal mensen de woonlas ten niet meer kunnen opbrengen doordat hun woning niet energie zuinig is." Ringersma noemt het slopen van de oude woningen „het opnieuw levensvatbaar van de buurt maken met toekomstgerichte wo ningen." Het eerste grote bouwplan dat onder de vlag van Stadlander wordt uitge voerd is Stadszicht II in Tholen. Daar komen 40 appartementen en vier groepswoningen voor bejaar den. „We gaan in het tweede kwar taal bouwen", denkt Ko Droogen dijk. In Sint-Annaland heeft Stadlander een optie in het nieuwe havenplan. Wat daar gaat komen, is nog afwachten. „Het havenplan staat nog in de kinderschoenen. Eerst maar kijken wat er mogelijk is", aldus Droogendijk. Wel zit er ook een woonzorgcentrum (wozo- co) in dat plan opgenomen. In Poortvliet is de woningcorporatie net klaar met de uitbreiding van se niorencomplex Poorthove. Bij aan vang van het plan leek er veel be hoefte zijn aan dergelijke woningen, met zorg in huis. Maar wat blijkt nu? Er zijn maar moeilijk mensen warm te krijgen voor een apparte ment in Poorthove. Tot een paar we ken terug stonden nog drie wonin gen leeg. Op dit moment is het er slechts één, maar toch vinden Droogendijk en Ringersma het moeizaam gaan. „Wc moeten beter te weten komen wat mensen graag willen", zegt Ringersma. „Je ziet nu een kentering. Vroeger stonden mensen in dc rij voor een verzor gingshuis. De wens om te verhuizen is er vaak wel, maar de echte stap wordt niet gezet. Mensen hebben vaak moeite om afscheid te nemen van hun oude woning." Volgens Droogendijk zijn er vooraf genoeg inschrijvingen geweest voor Poorthove. „Op papier zijn we ei genlijk twee keer overtekend ge weest. Maar je ziet op meer plaatsen dat er in de praktijk uiteindelijk toch minder mensen komen." Ringers ma: „Misschien ligt het toch aan keuzes die mensen in hun achter hoofd maken. Mensen gaan beter nadenken over waar ze straks oud willen worden." Daarom wil Stadlander rekening gaan houden met de ouderen van dc toekomst. „De huidige 65-plussers hebben een andere behoefte dan de ouderen over tien a vijftien jaar." Voor het wozoco in Scherpenisse is volgens Ringersma op papier ook voldoende belangstelling. Dat het er nog niet is, vindt hij een slechte zaak voor de ouderen die nu in het dorp wonen. „Die kun je niet zo maar in de kou laten staan." Hij vindt dat hij op dit moment wei nig kan doen in die kwestie.. „We zijn nu eigenlijk in de afwachtende rol. Eerst moet dc Raad van State wat roepen." Van het plan afstappen, noemt hij geen optie. Ook is er geen reservcplan. „Het is niet zo dat als het wat langer duurt, dat het dan maar uit- of afgesteld wordt. We hebben geen plan B. Dat zijn we ook niet zo gewend. Als jc ergens voor gaat, dan ga je er ook voor." Ad Gladdines: Gouden kans en Thoolse cultuur behouden „Dat de vestiging in Tholen blijft, was voor ons één van de belang rijkste punten bij de besprekin gen", zegt Ad Gladdines. „De af spraak is ook dat de cultuur zoals die in Tholen is, behouden blijft. En dat de ambachtelijke manier van werken bewaakt wordt." De bakkerij in Tholen blijft doen wat ze altijd al deed sinds de opening ruim acht jaar geleden. „Voor klan ten als de verzorgingshuizen en ziekenhuis Lievensberg bijvoor beeld, blijft alles gewoon hetzelf de. We hanteren in Tholen het zwaarste voedsclveiligheidssys- teem van het land." Afgelopen zomer benaderde Bak kersland de Thoolse ondernemer, waarbij werd gesproken over sa menwerking om elkaar te verster ken. In december kwamen de ge sprekken pas goed op gang. „Bakkersland zocht een goede commerciële man op het gebied van gebak. Ze brachten een overna me ter sprake, zodat ik me binnen het bedrijf goed zou kunnen ont plooien." Een kans die je volgens Gladdines niet zo vaak krijgt. „Met Eugene Scholten, nog maar sinds september algemeen directeur, was er direct een goed contact. En wij ervaren dat er vanuit Bakkersland heel veel warmte straalt." De medewerkers zien de overname van de Thoolse bakkerij als een promotie, zegt Gladdines. „Ze zijn trots op wat we hier hebben gere aliseerd. En dat hebben we samen gedaan. Er staal een moderne bak kerij waar de passie voor het vak vanaf spat." Het ambachtelijke product moet de kracht worden van de Thoolse bakkerij binnen Bak kersland. „Mijn ouders hebben me steeds voorgehouden dat kwaliteit altijd wint en ik heb daar altijd aan vastgehouden." Scholten geeft aan dat de overname van Gladdines past in de strategie van zijn onder neming om verder te groeien in vers gebak en specialiteiten. „Het mooie van Bakkerij Gladdines is dat die heeft bewezen zeer klantge richt, creatief en ondernemend te zijn, met kwalitatief hoogwaardige producten." Scholten ziet moge lijkheden om bepaalde producten uit het assortiment van Gladdines breder in de markt te zetten. De Thoolse bakkerij staat naast het ge bak bekend om de Zeeuwse bolus sen, oliebollen en Brabants wor stenbrood. „Ik ben trots dat er in Tholen een Bakkersland bakkerij staat, het biedt heel veel kansen", aldus Ad Gladdines. Hoewel de jaren aan de Energie weg niet altijd even gemakkelijk waren, onder meer door de komst van dc euro en dc prijzenoorlog in dc supermarktwereld, heeft Glad dines voortdurend kunnen investe ren in zijn bedrijf. Dc verkoop is een vrije keus, benadrukt hij. „Een gouden kans." Mensen die anders beweren, zien volgens dc Thole- naar de zon niet graag bij een ander schijnen. Hij moet ook aan de toe komst van zijn gezin denken. „Dc wereld gaat zó snel. Er is een afne mende groei van het aantal speci aalzaken en een enorme verschui ving richting de supermarkt." Ad Gladdines' ouders namen 43 jaar geleden een brood- en banket bakkerij over in de Dalemsestraat in Tholen en bouwden die uit. Eind 2002 volgde verhuizing naar de nieuwbouw op bedrijventerrein Welgelegen. Van daaruit bedient Gladdines grootwinkelbedrijven en supermarkten in heel Zuidwest-Ne derland. Dc verkoop maakt ook zijn ouders trots, zegt Ad Gladdi nes. „Zij zijn niet zo sentimenteel. Je moet nooit spijt krijgen van niet genomen beslissingen", aldus de Thoolse ondernemer. Bakkersland is twaalf jaar geleden ontstaan door het samengaan van tien familiebedrijven. Twee jaar geleden nam het Quality Bakers over. De onderneming heeft een jaaromzet van 450 miljoen euro. De aandelen van Bakkersland zijn in handen van investeringsmaat schappij Parcom. Ad Gladdines. VERVOLG VAN STAVENISSE Net als de dorpsfontein die vaak' niet werkt. „Ik heb er al zo vaak over gebeld, maar op een gegeven moment raakt je geduld op." De Rijke zou ook graag een fietspad zien richting Sint-Annaland. Hoe wel dat in eerste instantie een zaak van het waterschap is, vroeg hij medewerking van de Thoolse poli tiek. Ook' moet goed openbaar ver voer in de toekomst gewaarborgd zijn. „Anders komen er geen jonge mensen op Stavenisse wonen en trekken degenen die er al wél wo nen weg." Han van 't Hof (ABT) haakte in zijn reactie in op het openbaar ver voer. Hij zou graag een nieuwe weg zien, voorlangs het dorp naar de Oudelandsedijk. „Voor de bus bete kent dat tijdwinst en dat levert geld op." Bert van Eenennaam (SGP) deelde de zorg van De Rijke over de bestrating. Niet alleen in Stave nisse, maar in heel de gemeente. Ook vroeg Van Eenennaam zich af of De Rijke over zijn actie contact had opgenomen met de SP, de partij die zich eerder inzette tegen dc windmolens die bij het dorp voor zien zijn. Volgens De Rijke heeft hij met niemand overlegd. „Ik heb er alleen fnet mijn vrouw over ge sproken." Ook Stichting Actief Sta venisse staat volgens hem buiten de kwestie. „We houden ons niet bezig met zaken die een politieke lading kunnen krijgen." Bram van dc San- de (CU) vond het vreemd dat De Rijke zijn wensen zo lang onder de pet had gehouden. De Rijke: „Op Stavenisse roepen we niet zo snel dat het anders moet. We zijn ge moedelijk en vinden het al snel goed. Maar voor we het weten, is het dorp aan het verloederen." Volgens Van de Sande moeten er meer mogelijkheden komen voor burgers om hun wensen bij het ge meentebestuur kenbaar te maken. „De afstand tussen burger en over heid blijft te groot." Jan Heshof (PvdA) had de oplossing in huis: het telefonische meldpunt van de gemeente (667667) is volgens hem de kortste weg om klachten over de woon- en leefomgeving onder de aandacht te brengen. De Rijke kon digde meteen actie aan. „Vanaf nu ga ik iedere week een punt mel den." 'aanbieding is geldig van 4 t/m 10 maart 2011 Albert Heijn Achterberg Lindenburghlaan 1 4561 TM Steenbergen Advertentie I..V1.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 5