Vlam in de pan bij Smerdiek-SVG Vernedering Tholense Boys op de Waaje: 4-0 winst voor WHS Bouw biedt baangarantie aan voetballers Vosmeer wint met rood voor doelman Broers Van Dijke hockeyen in Praag Vosmeer zet ongeslagen reeks voort met 2-0 zege Hulshof: we waren geladen; Van Buuren: angst Donderdag 3 maart 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Degradatieduel gestaakt na wanordelijkheden Noad'67 moest de zege tegen het ervaren Beek Vooruit uit de tenen halen. Pas in het laatste kwartier namen de Fluplanders afstand: 4-1. Omdat de directe concurrenten steken lieten vallen, zijn de vooruitzichten op de derde plaats voor Noad alleen maar rooskleuriger geworden. Smerdiek hield minder vrolijke gevoelens over aan de laatste speeldag in februari. De partij tegen SVG werd in de 64e minuut na wanordelijkheden gestaakt, bij een 0-2 achterstand. Jonge arbiter Moeizame zege Noad'67 Tholense Boys moet vrezen dat het tot het eind van het seizoen is verwikkeld in de degradatiestrijd. De manier waarop de Tholenaren zich op de Waaje van het veld lieten spelen, gaf te denken. Na ruim twintig minuten leidde WHS met 4-0, me teen de eindstand. Bij alle treffers verleende de geel zwarte verdediging volop medewerking, met doel man Michael Donkersloot in een negatieve hoofdrol. De verliezende coach Paul van Buuren had na afloop ook geen verklaring voor de wanprestatie van zijn team. „In een kwartier ge ven we alles weg." Concentratie Ondermaats Vreugde Van der Meeren: beslissing arbiter accepteren In de vierde klasse duurt de nek aan nek race om de titel tussen Halsteren en Vosmeer voort. De formatie van coach Aad van der Meeren trok de vaak lastige uitwed strijd hij Chrislandia met 0-4 naar zich toe. Stavenisse bleef hij laagvlieger WIK steken op 1-1. Het duel tussen Brouwershaven en SPS werd afgelast. Stavenisse verspeelt winst op valreep Capelle: we pakken clubs uit linker rijtje Vosmeer blijft vriend en vijand verbazen. Ook het ge duchte Kwadendamme moest er op de knollentuin van sportpark De Vossenberg aan geloven: 2-0. Jeffrey Kruf en Jeremy Stolwijk zorgden voor de doelpunten. Coach Adrie Capelle was in zijn nopjes. „Nu pakken we zelfs al clubs uit het linkerrijtje." Voetbal programma Donderdag 3 maart uur Noad 6-WHS 5 19.30 Zaterdag 5 maart uur SPS-BVV 14.30 Kruiningen-Stavenisse 14.30 Smerdiek da.-VVIJ 12.30 SKNWK-WHS(vr.) 14.30 WHS 2-SPS 2(vr.) 14.30 Thol. Boys 2-Yerseke 3 12.30 Dauwendaclc 4-Noad 3 14.30 Donderdag 10 maart uur Thol. Boys 5-WHS 4 20.00 Voetbal uitslagen Derde kl.: WHS-Thol. Boys 4-0, Smcrdiek-SVG geslaakt bij 0-2, Noad-Beek Vooruit 4-1 Vierde kl.: Chrislandia-Vosmeer 0- 4, WIK-Stavcnisse 1-1, Brouwers- haven-SPS afgelast. Vijfde kl.: Vosmeer-Kwadendam- me 2-0. Dames: Smcrdiek-RVVH 4-3, Peursum-Smerdiek 2 0-4, Noad- Heerjansdam 0-5, Smerdiek 3-Rijs- oord uitgesteld, VVC-Smerdiek 3 1-14, Noordhoek-Vosmeer afgelast. Eerste kl. res.: Meeuwen 2-Noad 2 afgelast. Tweede kl. res.: The Gunners 2- WHS 2 3-0. Derde kl. res.: SPS 2-Kruiningen 2 0-0, Wolfaartsdijk 2-Thol. Boys 2 2-2. Vierde kl. res.: Mevo 2-Noad 3 2- 10, Smerdiek 2-WC 3 1-1, Slave- nissc 2-Klundert 3 3-3, Thol. Boys Rachid Bouhoudane (Vosmeer) 26 •i, Hassan el Hclw Vosmeer) Perry Potappel (Stavenisse) 8 Arvin de Witte (WHS) Lars Steijn (Noad) Hilbert van Akkeren (SPS) 7 Vijftien doelpunten in deze competitier onde met 2 treffers van Arvin de Witte (WHS). Arjan Moerland (Noad) en Ra chid Bouhoudane (Vosmeer). De laatste blijft fier aan kop. In de tweede plaats kwam geen verandering. Arvin dc Witte kroop met twee treffers in dc derby WHS-Tholense Boys naar dc derde plaats. 3-WIK 3 afgelast, WHS 3-Halste- ren 2 uitgesteld, Noad 4-Seolto 3 2- 5. Vijfde kl. res.: FC Bergen 2-Smer- diek 3 3-2, Thol. Boys 4-SPS 3 0-1, Schijf 2-Vosmeer 2 afgelast. Zesde kl. res.: Vosmeer 3-DZC 2 0- 0. Zevende kl. res.: Kogelvangers 4- WHS 4 9-4, SPS 4-Chrislandia 4 2- 3. Jeugd:Vösmeer C-Roosendaal 3-3, Vosmeer C meisjes-Kruisland 4-1, Smerdiek Dl-Vosmeer D 15-0, Vos meer El -Smerdiek El 1-4, Vosmeer E2-Roosendaal 4-4, Vosmeer Fl- Smerdiek Fl 0-2; WHS A-Vivoo 2- 3, Wemeldinge-WHS B 2-7, WHS B meisjes-Yerseke 4-1. WHS Cl- Cluzona 1-4, WHS Dl-Dosko 0-5, Moc-WHS D2 2-7, WHS D meis- jes-Moerse Boys 1-1, Halsteren- WHS El 11-0, WHS Fl-NSV 6-2, WHS F2-Moc 6-2. Derde klasse ,,Dit is absoluut geen voorbeeld voor de sport en dc jeugdspelers van onze club langs de lijn." Dat was dc conclusie van Cees Stout jesdijk, de coach van Smerdiek die het incident van een flinke afstand waarnam. Voorzitter Rien Vroegop zag de bui al hangen. „Ik ben bang dat dit nog wel een staartje voor beide clubs zal hebben. Het woord is aan de tuchtcommissie." In de 64c minuut sloeg de vtarn in de pan. Aanleiding vormde een sli ding van Stefan Lindhout die op de grond met zijn directe tegenstan der in de clinch raakte. Prompt be moeiden spelers van beide partijen zich met de kwestie. Over en weer werd geduwd en getrokken. In het gewoel werden ook enkele flinke klappen uitgedeeld. Erik van Haaf- ten was het voornaamste slacht offer. „Hij werd, liggend op de grond, zeli's getrapt", aldus Stout jesdijk. „Dc noppen staan in zijn buik." Arbiter Thooncn was na het incident de weg kwijt en besloot te staken, overigens zonder verder nog gele of rode kaarten uit te de len. Smerdiek hield helemaal geen boeking aan dc middag over. Van SVG kregen eerder in dc wedstrijd drie spelers geel voor de neus. Volgens Stoutjesdijk is Smerdiek niet verantwoordelijk voor dc wan ordelijkheden. „We zijn zeker niet de hoofdschuldige. SVG heeft vanaf de.aftrap geprobeerd om ons het voetballen onmogelijk te ma ken, met soms zware overtredin gen waar dc scheidsrechter onvol doende tegenop trad." Dc jonge arbiter uil Oost-Souburg maakte zijn debuut in de derde klasse. Die onervarenheid speelde de referee volgens Stoutjesdijk parten. „Door zijn coulante houding bij die ge mene overtredingen voel je dat het gaat escaleren." Voorzitter Vroeg op, zelf oud-scheidsrechter, ziet dat anders. „Als spelers niet wil len, gaat het bij elke scheidsrechter fout. Ook bij de meest ervaren mannen." Stoutjesdijk hoopt dat zijn ploeg er met een sisser van af komt. De reputatie van SVG, waar eerder in het seizoen ook WHS al vervelende ervaringen opdeed, moet in hel voordeel van Smerdiek spreken. „Wij hebben dit seizoen nog maar twee schorsingen gehad, en dat voor een ploeg die onderaan staat. Vergelijk het strafblad van beide verenigingen en je weet ge noeg." In de wedstrijd hadden de bezoe kers uit Tilburg na een kwartier de leiding genotpen, uit een scrimma ge die volgde op een corner. Nog voor de pauze liepen dc Braban ders met een uitval uit naar 0-2. Smerdiek kon er weinig tegenover stellen, ondanks een flinke hoe veelheid hoekschoppen. Andreas Vroegop had eerder in de partij de openingstreffer op zijn schoen. Diens afronding miste net het beetje zuiverheid dat nodig was om hel degradatieduel in het voor deel van Smerdiek te buigen. Na de pauze zocht de thuisclub voluit het offensief. Tal van vrije trappen rond het zestienmetergebied boden perspectief. Met de spelhervattin gen werd te weinig gedaan, vond Stoutjesdijk. „Wc wilden te graag en speelden daardoor te gehaast. Ook dc vele overtredingen ontre gelden ons spel." SVG kwam niet meer over dc middenlijn en dc aansluitingstreffer leek een kwes tie van tijd. Tot dc sliding van Ste fan Lindhout en alles wat daarop volgde. Stoutjesdijk hield een ver velend gevoel over aan de middag. „Als club zitje niet op dit soort el lende te wachten." Voorzitter Vroegop: „Het rapport van de scheidsrechter is in dit soort geval len meestal doorslaggevend." Beek Vooruit is een tegenstander die het vuur nauw aan de schenen moet worden gelegd. Met die we tenschap in het achterhoofd had cpach Johan Sulkers zijn team aan gespoord om vooral fanatiek en in hoog tempo te spelen. Eenmaal op het veld bleek de voorbespreking niet te zijn aangekomen. „Het was allemaal veel te tam en wc gingen mee in het tempo van Beek Voor uit", aldus Sulkers. Door die flau we aanpak viel het niet mee om openingen te vinden in de Brabant se defensie. Pas halverwege de eerste helft zag Arjan Moerland het gaatje, als eindstation van een vlotte combinatie: 1-0. Het lukte de thuisclub niet om die voor sprong tot aan dc pauze vast te houden, hoewel de mandekkers Je roen Reijngoudt en Wesley Kievit zich prima kweten van hun taak en de gevaarlijke spitsen van Beek Vooruit grotendeels uit de wed strijd hielden. Na een doorkopbal kwam een aanvaller van dc bezoe kers niettemin oog in oog met doelman Corné dc Frcl: 1-1. Nog voor de thee was Noad tweemaal dicht bij een nieuwe voorsprong. Een inzet van Dennis Kot werd door de keeper met een uiterste re flex gered. Even later zag Arjan Moerland in kansrijke positie dc vrijstaande Stephan van de Peet over het hoofd. Van de Peet was kort daarvoor als invaller in het veld gekomen, voor de met een rugblessure sukkelende Dennis Kot. In de tweede helft schakelde Noad een tandje bij, zonder tot werkelijk groots spel te komen. Ook bleef het opletten voor de uit vallen van dc Brabanders. Na een uur werd Lars Steijn afgelost door Marinus van Dijke. Jeroen Reijn goudt maakte nog plaats voor Ar jan van Dijke. Het was Wesley Kievit die de ban brak, met een pegel van buiten het zestienmeter gebied. Als een granaat sloeg de bal tegen het net: 2-1. Het verzet van Beek Vooruit was gebroken, met Frank den Engelsman die op aangeven van Martijn Reijngoudt voor de definitieve beslissing zorgde: 3-1. „Een bevrijding", al dus Sulkers. Het laatste woord was voor Arjan Moerland: 4-1. Door het verlies van Krabbcndijkc en een remise voor Seolto ver sterkte Noad zijn derde plek op de ranglijst. Sulkers was tevreden, ondanks dc moeizame voorge schiedenis. „We hebben weer iets meer lucht." Dc bezoekers leken heel wat van plan, met enkele vaardige combinaties in dc openingsfase. In de zevende mi nuut was het voorbij. Een vrije trap van WHS viel in een vol zestienme tergebied, de bal werd doorgekopt en eindigde voor de voeten van Arvin de Witte die van dichtbij kon intikken: I - 0. Bijna werd het vanaf de aftrap ge lijk, met een kans voor Niels Hop mans die op het laatste moment de voet werd dwars gezet door Niels Westdorp. Een spetterende derby leek in de maak, met Patrick van Schetsen die vanuil de tegenaanval Arvin de Witte in dc diepte aanspeelde. De bin nenkant van de paal stond een tweede doelpunt in de weg. Bij de volgende aanval was het wel raak, na voorberei dend werk van Ronald van de Repe en een houdbare kopbal van Van Schetsen die met een fraaie boog on der dc lat binnen viel: 2-0. In de 21c minuut was de partij definitief beslist. Donkersloot ging ver buiten het straf schopgebied aan de wandel om een dieptepass te onderscheppen, hinder de zijn aanvoerder Jeroen Nieuwkoop die eenvoudig voor opruiming had kunnen zorgen en trapte prompt zelf over de bal heen. Voor Arvin de Witte was het vervolgens een koud kunstje om de 3-0 in hel lege doel te schuiven. Drie minuten later nam het streckduel het karakter van een vernedering aan. na een hoekschop van Dennis Vaders die op twee meter van het doel door Robin van Dijke ongehinderd mocht worden ingekopt: 4-0. De cruciale momenten werden door beide coaches geheel anders beleefd. WHS- trainer Joost Hulshof was in de wol ken. „Alles lukte bij ons, een bliksem- start met schitterende goals." Van Buuren stond er verslagen bij-. „Stil staande situaties en een blunder doen ons de das om. Van alle gemaakte af spraken bij .spelhervattingen zag ik niets terug. Terwijl de papieren met afspraken gewoon voor elke wedstrijd op tafel liggen." Het restant van de wedstrijd deed er eigenlijk niet zo veel meer toe. WHS hoefde niet meer en Tholense Boys kon het eenvoudig niet. Halverwege de partij verloste Van Buuren spits Ar jan van Dijke en middenvelder Hans Willem Hopmans, die beiden tegen een gele kaart waren opgelopen. „An- Hans van den Ouden (v.l.n.r.), Ronald v.d. Repe en aanvoerder Patrick Ketting vieren een doelpunt. ders sta je op het eind misschien met acht man op het veld." Laurens Bo venberg en Ronnie de Graaf kwamen als invallers in dc ploeg. Meteen werd de defensie gereviseerd, met Auke Bovenberg die laatste man werd en Nieuwkoop meer op het mjddenveld. Veel maakte het niet uit, hoewel juist de invallers nog voor wat kleine wa penfeiten zorgden. Bij de thuisclub was voor de pauze Niels Westdorp (die geel had, samen met Cliff Ligt- hart) al afgelost door Jordy Hommel. Verder hamerde Hulshof onder de thee vooral op het bewaren van de concentratie. „In Tholcn speelden we ze ook al van de mat en lieten we ze toch nog even terug in de wedstrijd komen. Dat mocht vandaag niet ge beuren." De tweede helft was louter een for maliteit. Bij WHS kwam Armando van de Repe nog in de ploeg voor Ro bin van Dijke, met in de slotfase ook nog speeltijd voor André Wessels als opvolger van Cliff Ligthart. Van Buuren haalde de onzichtbare Joey Dcurloo een kwartier voor het einde naar dc kant. Erwin Doggen kwam voor hem binnen de lijnen. Voor de doelen gebeurde er niets noemens waardigs meer, een buitenspeldoel- punt van Arvin de Witte uitgezon derd. Twee momenten illustreerden nog de ellende bij Tholense Boys. Bij een verre uittrap van doelman Anton Elenbaas gingen vier verdedigers te gelijkertijd naar de bal, tekenend voor de defensieve wanorde bij de geelzwarten. Ronnie de Graal' laveer de op de andere helft Niels Hopmans in schietpositie, voor wat mogelijk een eretreffer had kunnen opleveren. Hopmans maaide volledig over de bal, om de aanvattende1 onmacht van dc bezoekgjs nyg eens ,|c onderstre pen. Van Buuren was zwaar teleurge steld. „Na onze sterke tweede helft tegen The Gunners vorige weck, ver wacht je dat wè hier doortrekken en voor dc drie punten gaan. Als dat lukt, win je aan vertrouwen en kom je misschien aan voetballen toe. Want die kwaliteiten zitten er wel degelijk in deze ploeg." Van Buuren wilde per se niet de zwarte piet toeschuiven aan zijn kleine doelman, die bij elke hoge bal aan dc doellijn leek gekleefd. „Ie dereen presteerde ondermaats. Ik weet ook niet wat het is. Angst mis schien?" Natuurlijk had ook Van Buuren gezien dat zijn centrale ver dedigers opzichtig hadden gefaald. Op alle fronten, van coaching tot po sitie kiezen en duels winnen, kwam dc Thoolse defensie tekort. „Maar met Jeroen Nieuwkoop en Auke Bo venberg kies je toch voor kwaliteit op die posities? Alles in voetbal heeft met vertrouwen te maken en dat was er vandaag niet. Het was dieptriest wat we lieten zien." Bij WHS was de vreugde groot, ook bij doelpuntenmaker Arvin de Witte. „Ik vond Tholen nog wel goed begin nen, maar na die 1-0 gingen wij voet ballen." De Witte was blij met zijn twee treiters. „Ik had een tijdje niet gescoord. Het liep gewoon niet zo lekker. En dan nu twee doelpunten te gen Tholen, dat geeft een goed ge voel. Plus nog een keer op de binnen kant van de paal en een doelpunt dat wordt afgekeurd vanwege buiten spel." De Witte koesterde de overwin ning. „Dit zijn belangrijke punten voor ons. Helemaal veilig zijn we nog niet, maar het komt wel goed met WHS." Joost Hulshof zat op dezelfde lijn. „Ik had er van tevoren al een goed gevoel.over. Op donderdag werd er scherp getraind. Je kon toen al zien dat de groep geladen was." Hoewel WHS de kloof met de bedreigde zone aanmerkelijk vergrootte, was Hulshof er nog niet helemaal gerust op. „Met negentien punten ben je nog niet hele maal veilig. We moeten gewoon nog een paar keer winnen. Na vandaag kunnen we stiekem al wel naar boven kijken. Dc vijfde plek wordt ons doel." Vierde klasse Het duurde in Heijningen ruim een halfuur, voordat een sterker Vosmeer de leiding nam. Een kopbal van Has san El Hclw werd nog gekeerd door dc doelman en natuurlijk stond de al tijd op buitenkansjes loerende Ra chid Bouhoudane op de goede plaats, om in de herkansing voor de 0-1 te zorgen. Nog voor de pauze prikte Hicham Benhammou van af stand de 0-2 in de bovenhoek. Coach Aad van der Meeren, net als elftallei- dcr Cees Speet getroffen door een flinke griep, voelde zich niet opknap pen door het spel van zijn team. „Al les ging in een te laag tempo en wc waren veel te weinig doei gericht." Met Nordin Benjilali en Mo El Jilali als verse krachten hoopte Van der Meeren in de tweede helft op meer druk. Mourad Tihani en dc na een forse overtreding niet meer frisse Addcrahin El Fadili moesten hun plaats afstaan. Kort na de hervatting gooiden de invallers van Vosmeer de partij in het slot, met Benjilali die een door Mo El Jilali ingezet karwei nuchter afrondde: 0-3. Het niveau van de wedstrijd bleef matig, met Bouhoudane die op aangeven van Benjilali voor de uiteindelijke 0-4 te kende. Een kwartier voor het einde vond nog een opmerkelijk voorval plaats. Bij het nemen van een vrije trap kregen twee Vosmeerse spelers het met elkaar aan dc stok, wat hen beiden een gele kaart opleverde. Doelman Ibrahim El Jilali mekkerde over die beslissing, waarop de arbiter ook hem een prent voor de neus hield. El Jilali bleef praten en kon met rood (2x geel) vertrekken. Mo Allali nam diens plek onder de lat over en moest nog twee keer aan de bak, om de nul achterin vast te hou den. Van der Meeren voelde zich na' afloop ziek vanwege het domme in cident in de slotfase. „We moeten le ren beslissingen van dc scheidsrech ter te accepteren, hoe vreemd ze soms ook zijn." In Kerkwerve viel Stavenisse terug in oude fouten. Voor de pauze kre gen de bezoekers een viertal goede kansen om dc partij in een beslissen de plooi te leggen. Sander Smits raakte de lat, Lorenzo van Haaften mikte net naast dc kruising en Mark Tak schoot over. Oog in oog met de doelman wist ook Jacco Knuist niet te scoren. „Die laatste bal was het probleem", aldus trainer Jaap Knop. „Jammer, want voor rust legden we een goede partij op dc mat en lieten we zien dat we tegenwoordig ook het spel kunnen maken." Na de thee stak de wind op en was er aanmerke lijk minder te genieten. Stavenisse wist het niveau uit het eerste bedrijf niet meer te evenaren. „We vergaten om rustig aan de bal te blijven en gingen mee in het spel van de tegen stander", vond Knop. Toch kwam een kwartier voor het einde de be geerde treffer tot stand. De voor Mark Tak in de ploeg gekomen Erik de Rijke rondde, na voorbereidend werk van Perry Potappel, koelbloe dig af: 0-1Een tweede doelpunt van De Rijke werd geannuleerd wegens een eerder begane overtreding. Vijf minuten voor het einde kreeg Stave nisse het deksel op de neus. Slecht uitverdedigen bracht dc thuisclub plots vrij voor doelman Robert Lindhout: 1-1. Knop had rekening gehouden met de late gelijkmaker. „Als je ze zelf niet maakt, weet je hoe het werkt." Komende zaterdag neemt Stavenisse het op tegen Kruiningen, in principe ook nog steeds een kandidaat voor de titel. Knop heeft vertrouwen in zijn jonge team. „Ik ga niet op voorhand zeg gen dat we gaan verliezen. Ik dicht ons wel een kansje toe." Op het middenveld was Danny Drie- huijs daardoor de enige invalkracht. In de eerste minuten na de hervat ting kreeg Vosmeer twee opgelegde mogelijkheden om de beslissing te forceren. Een boogbal van de door gebroken Suurlant werd door de keeper met de vingertoppen uit de kooi gehouden. Jeremy Stolwijk omspeelde zelfs dc doelman na een splijtende pass van Martijn Brooij- mans, om uiteindelijk te stranden op een graspolletje dat dc bal deed af wijken. Kwadendamme putte moed uit die missers en voerde de druk op de goal van John Aamoudse op. De defensie van de thuisclub maakte wederom een solide indruk en hoef de nauwelijks iets weg te geven. De voor zijn broer in de ploeg gekomen Jeffrey Driehuijs stond in de 80e mi nuut aan de basis van dc beslissende treffer. Zijn pass bereikte de op het zware veld uitglijdende Jeremy Stol wijk die op het nippertje de 2-0 bin nen prikte. Kwadendamme zag in de slotfase nog een speler voortijdig vertrekken (2x geel), na aanhoudend commentaar op dc leiding. Vosmeer moet nu twee weken gedwongen in dc wachtkamer plaatsnemen, om het vervolgens op te nemen tegen koplo per Zeeland Sport. Het zelfvertrou wen bij Vosmeer is zodanig gegroeid dat men zich tegen dc titelkandidaat uit Vlissingen niet kansloos voelt. "In de eerste wedstrijd hebben we ook 88 minuten stand gehouden", aldus Capelle. „En toen zaten we nog in een beduidend mindere fase." Een door revanchegevoelens opgela den Vosmeer was vastbesloten om iels recht te zetten tegen de ploeg uit Zuid-Beveland. In Kwadendamme werd eerder dit seizoen met 5-0 ver loren, in een wedstrijd die Jeffrey Driehuis met rood voortijdig moest beëindigen. In het eerste kwartier kwamen de goede voornemens nog niet aan het licht. De spits van de be zoekers is topscorer in de vijfde klasse en bleek moeilijk te bestrij den. Eenmaal kroop Vosmeer door het oog van de naald, bij een inzet die rakelings voorlangs ging. Gelei delijk kregen de oranjehemden meer vat op het spel, zonder dat er kansen werden afgedwongen. In het zicht van dc rust leek de spits van Kwa dendamme op weg naar de ope ningstreffer. Schuin voor het doel besloot hij in het zijnet. Aan de over zijde brak Benjamin Suurlant door de vijandelijke linies, om uiteinde lijk in de beruchte zone foutief te worden gestuit. De bal ging op dc stip, een karweitje waar de koelbloe dige Jeffrey Kruf doorgaans wel raad mee weet: 1-0. „Een geweldige opsteker", vond Capelle die het zon dag zonder de in het openbaar ver voer gestrande Joshua van Willigen moest doen. Omdat het tweede elftal was afgelast, kon wederom een be roep worden gedaan op Danny Istha. Patrick en Mark van Dijke uit Sint-Annaland doen van 17 tot 20 maart met hun rolstoelhockeyteam Biso '65 uit Breda mee aan een internatio naal roistoelhockeytoernooi in de Tsjechische hoofdstad Praag. Beiden zijn al 12 jaar lid van deze vereniging en hebben al verschillende suc cessen gehad zoals het Nederlands kampioenschap in 2000 en 2004. Directeur Jan den Engelsman van het Samenwerkingsverband Prak tijkopleiding Bouw uit Bergen op Zoom stak de A-junioren van WHS zaterdag in het nieuw. SPB zoekt bouwkanjers, want met pensione ring van de naoorlogse generatie stoppen er heel wat ervaren bouw vakkers. Jongeren die opgeleid wil len worden voor een afwisselende baan met een goed salaris en toe komstmogelijkheden in de bouw sector, krijgen bij SPB veel kansen. Ze gaan vier dagen per week bij een bouwbedrijf aan de slag en gaan 1 dag naar school, maar ze ontvangen voor vijf dagen per week salaris. Jan den Engelsman biedt met zijn samenwerkingsverband (www.bouwopleidingzuidwest.nl) maar liefst een baangarantie van zes jaar voor jongeren die opgeleid willen worden als metselaar, tim merman, stucadoor, voeger en te gelzetter. De A-junioren van WHS waren blij met de nieuwe shirts en het aanbod voor een goede oplei ding. (Advertentie I.M.) Nadat ze twee jaar geleden deelna men aan een internationaal toernooi in Duitsland zijn ze nu uitgenodigd voor het toernooi in Praag, waaraan teams uit Denemarken, Duitsland, Zwitserland en Tsjechië meedoen. Het is voor Patrick en Mark (beiden 23 jaar) een enorme uitdaging om - ondanks hun steeds afnemende krachten - dit sportieve evenement mee te maken. Het was wel een he le zware beslissing gezien de kos ten van 150 euro per persoon en vooral het vervoer van 3500 euro voor een rolstoeltouringcar. Door het grote aantal rolstoelen (12) en andere hulpmiddelen is het onmo gelijk om met eigen vervoer naar Tsjechië te gaan. Een aantal spon soren hebben al een gedeelte van dit bedrag toegezegd, maar er blijft nog een behoorlijk bedrag over voor het team om zelf op te bren gen. Mochten er nog bedrijven of instellingen zijn die Patrick en Mark van Dijke een warm hart toe dragen, dan is een financiële bijdra ge van harte welkom.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 15