Projectgroepen aan de slag voor stimulering Thoolse economie GEMEENTE NIEUWS OJ ■po OPENBARE BEKENDMAKINGEN Samenwerkingsconvenant is geen papieren tijger GEMEENTE THOLEN O Zuigende werking Bergen op Zoom De dag is lang op het stembureau 10 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 3 maart 2011 WEEK09 GEMEENTENIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN gemeente Tholen UITSLAG PRIJSVRAAG HAESTINGE MEER INFORMATIE: Bomen planten In 13,5 werkdag nota's betaald Korte lijnen, snelle slagen Sympathiek Tholenderwiis GEMEENTEHUIS OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Hof van Tholen 2 4691 DZ Tholen Telefoon: 0166 - 66 82 00 E-mail: gemeente@tholen.nl Meldpunt: 0166 - 66 76 67 BURGEMEESTER, WETHOUDER OF GEMEENTERAAD SPREKEN? Iedere werkdag geopend Van 9.00 uur tot 12.30 uur: vrije inloop van 12.30 uur tot 16.30 uur: hal van het gemeentehuis 0166 66 83 30: voor de burgemeester U bent van harte welkom in het gemeentehuis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: donderdag 18.00 20.00 uur 0166 66 83 86: voor een van de wethouders Wanneer u iets met (een lid van) de gemeenteraad wilt bespreken, kunt u contact opnemen met de raadsgriffie: 0166-66 83 50. Ruim 1000 mensen bezochten op 19 februari het open huis van de nieuwe Haestinge. Tijdens deze dag waren er onder meer uiteenlopende presentaties, demonstraties en workshops. Van gospelzingen tot bloemschikken en van koersballen tot volksdansen. Uiteraard kon op deze.dag een prijsvraag niet ontbreken. De sportverenigingen had den de prijsvraag bedacht. Ongeveer 65 mensen namen aan de prijsvraag deel. De volgende inwoners vielen in de prijzen: De sporttas is voor Nelieke Rip uit Scherpenisse De gesigneerde voetbal gaat naar Ruben Uijl uit Sint-Maartensdijk. De tennisballen zijn voor Wilma Pot uit Sint-Maartensdijk. De prijswinnaars hebben inmiddels hun prijs ontvangen. Gefeliciteerd! Voor een foto-impressie van het open huis van Haestinge kunt u kijken op www.tholen.nl. OP WWW.THOLEN.NL: Project 'afkoppelen' regenpijpen College bedankt inwoners IN WONEN IN UW REGIO: (Vanaf 12 maart gratis huis-aan-huis verspreid) Bijna 150 duurzame ondernemers in Tholen Goede opbrengst inzameling kunststof afval WET ALGEMENE BEPALINGEN OMGEVINGSRECHT WABO Ingekomen aanvragen omgevingsvergun ning Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsver gunning hebben ontvangen: Sint Philipsland - Commandostraat 6: het verwijderen van asbestgolfplaten van het dak van een schuur (ontvangen op 21 fe bruari 2011) Tholen - Verbrandestraat 34: het uitbrei den van de woning (ontvangen op 16 fe bruari 2011) Tholen - Ondernemersweg 12: het plaat sen van een hekwerk(ontvangen op 16 februari 2011) Tholen - Windmolen 10: het plaatsen van een berging (ontvangen op 21 februari 2011) Tholen Oesterdam: het bouwen van een loods (ontvangen op 21 februari 2011) De ingediende aanvragen liggen niet ter in zage en hiertegen kan nog geen bezwaar gemaakt worden. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert iedere maandag in de even weken vanaf 09:30 uur in het gemeentehuis van Tholen. De eerstvolgende vergadering stond ge pland voor maandag 7 maart a.s. maar is verzet naar donderdag 10 maart 2011 om 09.00 uur. De agenda ligt op de donderdag en vrijdag voorafgaand aan de vergadering ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeen tehuis. De behandeling van de aanvragen omgevingsvergunning is openbaar. De be handeling van de vooroverlegplannen is niet openbaar. Beschikkingen omgevingsvergunningen Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen hebben verleend: Oud-Vossemeer - Molenstraat 36: het maken van een lessenaarsdak op de ach teruitbouw van de woning (verzonden op 10 februari 2011') Oud-Vossemeer - Patrijzenweg 40: het bouwen van een woning met garage (ver zonden op 24 februari 2011) Sint Philipsland - Beatrixstraat 9: het plaatsen van een dakkapel aan de voor zijde (verzonden op 24 februari 2011) Sint-Annaland - Klipper 19 en 21: het bouwen van twee woningen onder één kap (verzonden op 22 februari 2011) Stavenisse - Oudelandsedijk 6: het vergro ten van een woning (verzonden op 24 fe bruari 2011) Stavenisse - Molendijk West 11: het slo pen van een garage (verzonden op 24 fe bruari 2011) Tholen - Oesterdam - het bouwen van een recreatiewoning (verzonden op 22 febru ari 2011) Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 we ken na de dag waarop de beschikking is ver zonden aan de aanvrager bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk be sluit u bezwaar maakt en gemotiveerd, ge dateerd en ondertekend zijn. Het bezwaar schrift moet worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Indien u een beschikking wilt inzien, kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoonnum mer 0166-668260. Degene die tegen een beschikking bezwaar heeft gemaakt, kan tevens een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. BOUWEN IKi.A/fli 'J (l'jj) I j V> -*»•»" Verleende bouwvergunningen Sint-Maartensdijk - Markt 49: het geheel vernieuwen van de stuklaag op de voor gevel (verzonden op 22 februari 2011) Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethou ders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid be zwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handha ving, telefoon 0166-668200. ONTHEFFINGEN EN BOUWVER GUNNINGEN Verleende beschikking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, nu geen zienswijzen zijn in gediend naar aanleiding van de ontwerpbe schikking, dat zij ontheffing van het gelden de bestemmingsplan en bouwvergunning verlenen voor de navolgende aanvraag om bouwvergunning met toepassing van: Artikel .3,23 van de Wet ruimtelijke ordening: Havenplein 7 en 9 te Sint-Annaland: het veranderen en vergroten van een café (2010-535); Vanaf 4 maart 2011 tot en met 15 april 2011 ligt de beschikking ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen voor noemde verleende beschikking ontheffing en bouwvergunning beroep instellen. Het beroepschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd worden gericht en gezonden aan de Rechtbank Middelburg, sector Bestuurs rechtspraak, Postbus 5015, 4330 KA Mid delburg. Degene die tegen de beschikking beroep in stelt, kan een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Nadere informatie over het indienen van een beroepsschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening is te vinden in de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een be slissing van de overheid' die op verzoek door het cluster Communicatie van de gemeente Tholen wordt toegezonden. OPENBARE BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare wer ken heeft namens het college van burge meester en wethouders van Tholen op 21 februari 2011 besloten: 1.de gehandicaptenparkeerplaats voor het pand Anna van Burenplein 12 te Scherpenisse tot 1 april 2016 opnieuw te verlengen voor de heer W.M. Geluk. 2.de gehandicaptenparkeerplaats voor het pand Oesterstraat 26 te Tholen tot 1 april 2016 opnieuw te verlengen voor de heer J.W.F. Verkamman. 3.een gehandicaptenparkeerplaats te re serveren ter hoogte van pand Bos 12 te Stavenisse tot 1 juni 2013 voor me vrouw S. Mastenbroek-Pijl. Iedere belanghebbende kan tegen dit be sluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons col lege. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit be zwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op Véfëoek door het cluster Communicatie wordt toege zonden. Op de roze trouwpoef in hel gemeentehuis van Tholen hebben de verte genwoordigers van zeven organisaties dinsdagavond hun handtekening gezet onder het samenwerkingsconvenant ter stimulering van de Thool- se economie. Volgens Sabine Verburg van MKB Zeeland moet dit geen papieren tijger worden. „Verschillende projectgroepen gaan aan de slag met het uitvoeringsprogramma, want het gaat om de leefbaarheid van onze woonkernen. En dat raakt ons allemaal!" Zeven handtekeningen zijn er dinsdagavond onder het convenant Tholen gezet. Doel is het stimuleren van de Thoolse economie en het verbeteren van het ondernemersklimaatWethouder Frank Hommel tekende namens de gemeente, Paul Jas namens Ondernemers Overleg Tholen, Wim Brevet namens de Thoolse Ondernemers Federatie, Emile Hirdes namens de Samenwerkende Recreatiebedrijven Tholen, Koos de Vos namens Economische Impuls Zeeland, Hans Goovers namens MKB Zeeland en Rob van Renterghem namens de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland. Burgemeester Nuis had eerst wel even gezucht toen het convenant in b. en w. werd behandeld. „Nee hè. weer een convenant, dacht ik in eerste in stantie. Ik loop al een tijdje mee en heb al vaker met andere instanties af spraken gemaakt. En hoe ziet er dan vijf jaar later uit? Ik bagatelliseer niets, maar waarom moeten we alles zo afspreken terwijl we economie al lemaal belangrijk vinden. Als het vastleggen van regels een afvinklijst- je wordt, dan kom je in een schijnwe reld terecht en dat is hier hoop ik niet het geval. Het succes van dit conve nant is niet verzekerd door zeven handtekeningen. De waarde hangt af, van wat je ervan verwacht en als de wil er is, komen we een heel eind." De burgemeester stelde vast, dat Tho len in Zuidwest Nederland onderne mend is. „De gemeente is alert en leeft zich goed in de wensen van de ondernemers in. Tijdens bedrijfsbe zoeken, recent nog bij PIA dat met mondiale projecten bezig is, kom ik Thoolse Willy Wortels tegen." De rondetafelconferentie over de economische crisis op 31 maart 2009 heeft volgens Nuis ook aangetoond dat de gemeente samen met het be drijfsleven problemen wil aanpakken. „Wij hebben projecten als de brand weerkazerne in Tholen en de dam- wand in Sint-Annaland naar voren gehaald om aannemers werk te ge ven. En we hebben, ondanks het rijksbeleid, het UWV Werkbedrijf in het gemeentehuis weten te handha ven." Ondanks zijn kritische noten gaf de burgemeester uiteindelijk royaal steun aan het convenant. „Maar ze worden nooit zonder zwaard onderte kend, er is altijd strijd. Ik hoop echter, dat dit een succes wordt. De gemeen te Tholen staat er voor 200% achter!" Na dit pittig openingsw(x>rd van de burgemeester - zoals Sabine Verburg stelde - sprak Andy van de Velde met de zeven ondertekenaars van het con venant. OOT-voorzitler Paul Jas om te beginnen, die bedrijventerreinen wil opknappen door o.a. bomen te planten en gebouwen op te frissen. „Met deze gezamenlijke aanpak moeten we alle registers opentrekken. Je moet het leuk vinden om samen te werken en dan heb je al een deel van het succes bereikt." Directeur Koos de Vos van Economi sche Impuls Zeeland zag in bunde ling van krachten de grootste winst. Als voorbeeld noemde hij de water sport. „Een sector die het moeilijk heeft omdat jongeren er niet zo ge makkelijk instappen. Als de krachten echter gebundeld worden zoals in Sint-Annaland waar een watersport- boulevard gaat ontstaan, dan zijn er kansen, al worden die ook in Bres- kens en Wemeldinge benut." Direc teur Rob van Renterghem van de Ka mer van Koophandel Zuidwest Nederland vulde aan, dat met name voor onderhoudsbedrijven in de wa tersport kansen liggen. Volgens voorzitter Hans Goovers van MKB Zeeland zijn ondernemers nog al individualistisch ingesteld. „Sa menwerking moet gestimuleerd wor den, want dat versterkt de onderlinge bedrijven. TOF, de Thoolse Onderne mers Federatie, is een goed voor beeld van zo'n koepelorganisatie. Dcx)r de samenwerking te professio naliseren, wordt de zaak versterkt." Toen TOF-voorzitter Wim Brevet be gon, waren er nog zes middenstands verenigingen en nu maar drie meer. „Ook in de winkelvoorzieningen val len er gaten dix>r vergrijzing en daar om moeten wc door middel van wer ving die leegstaande panden gaan vullen. Gelukkig hebben we in bijna alle kernen nog een redelijk aantal winkels, maar door opvolgingspro blemen zullen er in de toekomst nog afvallen. Met de projectgroep detail handel werken we al aan dat vraag stuk, dat de leefbaarheid van de hele gemeenten raakt. Dat winkels be langrijk zijn, is recent in Scherpenis se nog bewezen met de Dorpswinkel, een prachtig initiatief." Brevet hoopte dat er van de op stapel staande grote woningbouwprojecten in Tholen (Noord), Sint-Annaland (Haven) en De gemeente Tholen is het bedrijfsleven tegemoet ge komen door in 13,5 werkda gen de rekeningen te beta len. Burgemeester Nuis maakte trots melding van deze snellere afhandeling, als uitvloeisel van de ronde tafelconferentie op 31 maart 2009 naar aanleiding van de economische crisis. Scherpenisse (Geertruidapolder) ook een stimulans voor de middenstand zou uitgaan. KvK-directeur Rob van Renterghem stelde op basis van recente onder zoeksresultaten, dat Zeeland er eco nomisch goed voor staat. „Maar als je de huidige situatie in de wereld be kijkt, is dat allemaal relatief met 100 dollar voor een vat ruwe olie en een revolutie in de Arabische wereld met in hel bijzonder Libië." Voor de uit voering van het convenant hield de KvK-directeur de 25 belangstellenden in het gemeentehuis voor, datje het zo goed bent als je volgende prestatie. Emile Hirdes kwam als vicc-voorzit- ter van de Samenwerkende Recre atiebedrijven Tholen (SRT) aan het woord bij Andy v.d. Velde. Voorzitter Rob Duijm was er ook, maar na dis cussie in de gemeenteraad over even tuele belangenverstrengeling blijft die bij dit soort gelegenheden aan de zijlijn. Hirdes wees op de gezamen lijke inkoop en promotie van de re creatiebedrijven op Tholen. Hij pleit te voor één evenementenlijst. „SRT wil graag meedoen met de andere partijen die bij dit convenant betrok ken zijn om het eiland Tholen meer naamsbekendheid te geven." Wethouder Frank Hommel sloot de rij. Hij stelde dat de gemeente Tholen zeer goed op weg is bij het stimuleren van de economie en het verbeteren van het ondernemingsklimaat. „Alle open eindjes gaan we met elkaar ver binden en we zorgen dat iedereen in de projectgroepen enthousiast blijft. Korte lijnen, snelle slagen, dat is de kracht van Tholen. Twee A4tjes zijn voldoende om alles op papier te zet ten in plaats van 26 pagina's. Over heid, onderwijs en ondernemers met elkaar kunnen er iets moois van ma ken." De zeven deelnemers aan het conve nant werden vervolgens met een touw op de trouwpoef verbonden, als aftrap van de samenwerking. Van Sa bine Verburg kregen ze een koffertje met opdrachten mee oriS in project groepen de thema's uit te werken: 1. versterking van het product Tholen 2. versterking van recreatie en toerisme 3. aandacht voor de kernen 4. verster king van het ondernemingsklimaat 5. ruimte voor ondernemen. De vertegenwoordigers van de diver se partijen zetten zeven keer hun handtekening onder het convenant, waarmee Tholen officieel als vierde gemeente een lokaal convenant tus sen gemeente en bedrijfsleven heeft. Schouwen-Duivcland, Noord-Beve land en Hulst gingen voor. Directeur Koos de Vos van Economi sche Impuls Zeeland waarschuwt voor de zuigende werking van Ber gen op Zoom. 'Hij voorziet dat die stad in Zuidwest Nederland belang rijker wordt wanneer meer overheids diensten in Zeeland en West-Brabant gecentraliseerd worden. „De recht bank bijvoorbeeld zou wel eens in Bergen op Zoom terecht kunnen ko men. Op termijn zullen allerlei voor zieningen voor Zeeland in die Bra bantse stad worden geconcentreerd. Grotere kemen oefenen aantrek kingskracht uit. Als Bergen op Zoom sterker wordt, kan dit ook aan Tholen zuigen zoals de Westerscheldetunnel VERVOLG VAN STEMMEN „Mensen kunnen wat zeggen en voor zichzelf opkomen, maar de dieren niet. Met dit kabinet worden de die ren vergeten en komt de hele natuur in het verdomhoekje. We hebben de dieren en de natuur niet voor niets ge kregen." Er is nog een andere reden waarom ze toch niet op de SP heeft gestemd. „Ik vind dat ze het geen van allen goed doen." Bert Boogaart wil niet zeggen wat hij gestemd heeft. „Dat is mijn geheim. Zelfs mijn vrouw weet het niet." In elk geval is het geen PVV. Hij is ooit nog vrijwilliger geweest bij vluchte lingenwerk. „Ik snap niet dat mensen PVV stemmen." Een mevrouw die wel op die partij heeft gestemd, wil daar verder ook geen toelichting op geven. Ook haar naam wil ze niet kwijt. Weer een andere mevrouw heeft op de 50-plus partij gestemd. Maar ze heeft geen tijd om daar wat over te zeggen, want ze moet snel gaan sporten. Marsha Dankers brengt haar kind naar de opvang in de Vos- senkuil, maar maakt geen gebruik van de gelegenheid om even het stemlo kaal binnen te lopen. „Ik denk niet echt dat het nut heeft." Bij de Tweede Kamerverkiezingen heeft ze wel ge stemd. Op de SP. „Maar gemeente raad en provinciale staten zeggen me niet zoveel." In de regering heeft ze weinig vertrouwen. „Ik heb zo het idee dat het hele zaakje toch wel bin nen de vier jaar valt." Om twee uur is 25,58 procent van de kiezers geweest. In het stembureau bij de Ger. Ge meente in Nederland 20,26 procent. In het Holland Huis in Scherpenisse staan 1246 stemgerechtigden inge schreven. De 47-jarige onderhouds monteur Hans Smits stemt SGP. „Voor mensen van onze afkomst is het onze partij. De SGP komt voor aan Temeuzen zuigt. Tholen ligt ech ter ook mooi centraal en eet terecht van twee walletjes." Volgens De Vos moeten de eigen Zeeuwse belangen echter niet vergeten worden. De directeur van Economische Im puls Zeeland wilde het belang van de nieuwe rijksweg A4 bij Halsteren voor Tholen niet overtrekken omdat de Brabantse steden voor de Tholena- ren ook gemakkelijker bereikbaar worden. „Maar ik verwacht dat het voor Tholen meer brengen dan halen wordt. Een goede verbinding brengt veel goeds en Tholenaren hebben er ook profijt van als er in Bergen op Zoom meer voorzieningen komen." onze gezindten op. Ze staat voor de regels van Gods Woord. De partij probeert die over te dragen in de poli tiek." Hij heeft op de lijsttrekker Ge orge van Heukelom gestemd. „We kennen hem van zijn vorige periode als gedeputeerde. Hij deed het ge woon goed." Smits heeft wel eens ge twijfeld tussen de SGP en het CDA, zegt hij lachend. „Maar dat was wel twintig jaar geleden, hoor." Hij voelt zich thuis bij de SGP. „Dat wil niet zeggen dat andere partijen geen goede standpunten hebben, maar daar kan ik me niet helemaal in vinden." Mieneke Jansens stemt SP, maar ze heeft geen tijd om uit te leggen waar om. Ze is samen met haar man Kees en het echtpaar Giel en Riek Bijl naar het dorpshuis gekomen. Ze hebben haast, want ze gaan op stap. Meer tijd heeft het echtpaar De Jong. De 72-ja- rige gepensioneerde landbouwer Si mon de Jong en zijn 70-jarige vrouw Fini de Jong-Rijstenbil hebben alle bei CDA gestemd. De Jong: „De par tij levert dikwijls goede bestuurders. En het CDA is goed voor de land bouw. Dat vind ik belangrijk, naast de aandacht die de partij voor de jeugd heeft." Ze stemmen altijd CDA. Fini zegt haar man te volgen. „Ik sluit me bij hem aan." Nu het CDA in de peilingen dramatisch lijkt te zakken, is het volgens De Jong 'juist het moment om niet af te ha ken.' Ze hebben allebei het vakje voor Kees van Beveren rood gemaakt, de nummer twee op de lijst. Ook dat hebben ze afgesproken. „Anders doen we dat nooit, maar Van Beveren komt heel sympathiek over en is een goede bestuurder." Om twee uur heeft 24,75 procent gestemd. De dag

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 10