THOLEN 'De effecten zullen fors zijn' GEMEENTE NIEUWS VERGADERINGEN RAADSCOMMISSIES OPENBARE BEKENDMAKINGEN GEMEENTE THOLEN gemeente Tholen Verkiezingen Provinciale Staten STEMMEN BIJ VOLMACHT Verkiezingen Provinciale Staten STEMMEN IN EEN ANDERE GEMEENTE MET EEN KIEZERSPAS centrum voor jeugd en gezin GEMEENTENIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN WEEK06 MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 MEER INFORMATIE: WWW.THOLEN.NL Officiële Mededelingen van de Provincie Zeeland milieu natuur en landschap Tholenderwijs GEMEENTEHUIS I IOLi N: Hof van Tholen 2 4691 DZ Tholen Telefoon: 0166 66 82 00 E-mail: gemeente@tholen.nl Meldpunt: 0166 66 76 67 OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Iedere werkdag geopend Van 9.00 uur tot 12.30 uur: vrije inloop van 12.30 uur tot 16.30 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: donderdag 18.00 - 20.00 uur BURGEMEESTER, WETHOUDER OF GEMEENTERAAD SPREKEN? U bent van harte welkom in het gemeentehuis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: 0166 66 83 30: voor de burgemeester 0166 - 66 83 86: voor een van de wethouders Wanneer u iets met (een lid van) de gemeenteraad wilt bespreken, kunt u contact opnemen met de raadsgriffie- 0166 66 83 50. De burgemeester van Tholen maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van provinciale staten een kiezer toegestaan is bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. MACHTIGING OP SCHRIFTELIJKE AANVRAAG 1. Op het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar de formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op 16 februari 2011 door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (18 januari 2011) als kiezer is geregistreerd. 3. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag van de kandidaatstelling (18 januari 2011) als kiezer zijn geregistreerd. 4. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. Hij dient de volmachtstem tege lijk met zijn eigen stem uit te brengen. 5. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. B. MACHTIGING DOOR OVERDRACHT VAN DE STEMPAS 1. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van zijn stempas, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn stempas aan die kiezer over te dragen. 2. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag van de kandidaatstelling (18 januari 2011) in dezelfde gemeente staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. 3. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in de gemeente waar hij staat ingeschreven, uitbrengen. 4. Een volmacht die verleend is door overdracht van de stempas kan tot het uitbrengen van een stem door de gemachtigde door de volmachtgever worden ingetrokken. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. Nadere informatie wordt verstrekt door de afdeling/sector Burgerzaken van de gemeente. Plaats: Tholen Datum: januari 2011 De burgemeester voornoemd, W. Nuis De burgemeester van Tholen maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van provinciale staten een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen in een andere gemeente met een kiezerspas. Daarbij gelden de volgende bepalingen: A. SCHRIFTELIJK VERZOEK 1Bij het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar formulieren voor verzoekschriften om in een andere gemeente met een kiezerspas aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op 16 februari 2011, door de kiezer worden ingediend bij de burgemees ter van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (18 januari 2011) als kiezer is geregi streerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toegestaan bij volmacht te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de stempas, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. B. MONDELING VERZOEK 1. Na ontvangst van zijn stempas kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich •onder overlegging van zijn stempas vervoegen bij het gemeentehuis van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (18 januari 2011) als kiezer is geregistreerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 25 februari 2011. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerspas, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aanmelden in elk stembureau in Nederland. Nadere informatie wordt verstrekt door de afdeling/sector Burgerzaken van de gemeente. Plaats: Tholen Datum: januari 2011 De burgemeester voornoemd, W. Nuis OP WWW.THOLEN.NL: Centrum voor Jeugd en Gezin Belastingaanslag en WOZ-beschikking 2011 De commissie Samenleving (gepland 22 fe bruari 2011) komt vanwege het ontbreken van agendapunten te vervallen. RAADSCOMMISSIE RUIMTE De commissie Ruimte vergadert op maan dag 21 februari om 19.30 uur in de raads zaal van het gemeentehuis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende punten: Door burgemeester en wethouders voor bereide stukken Voorstel tot het ontvankelijk doch onge grond verklaren van de tegen het bestem mingsplan Buitengebied, 6e herziening, ingediende zienswijzen en het bestem mingsplan gewijzigd vast te stellen Voorstel tot het vaststellen van het be leidsplan gebouwenbeheer 2011 Voorstel met betrekking tot de lozing van huishoudelijk afvalwater in het bui tengebied Voorstel over het Volkerak-Zoommeer Voorstel om de uitgangspunten voor het landschapsbeleid uit te werken en mee te nemen in de actualisatie van de toe komstvisie Voorstel tot kennisname van de startnotitie Impuls Sint Maartensdijk/Scherpenisse RAADSCOMMISSIE BESTUURSZAKEN De commissie Bestuurszaken vergadert op donderdag 24 februari (afwijkend i.v.m. biddag op woensdag 23 februari) om 19.30 uur in de raadszaal van het ge meentehuis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende punten: Door burgemeester en wethouders voor bereide stukken Masterplan Tholen, thema Sport Onderwijs: Voorstel om vooruitlopend op de variantkeuze, sportlocatie IV te laten vervallen als alternatieve sportlo catie Voorstel tot herbenoeming leden alge meen bestuur OcTHO Voorstel over de gemeentelijke rekenka mercommissie Tholen 2011 Voorstel om de heer drs. J.M Duine te benoemen tot lid van het bestuur van de Stichting Pot-Meyer Fonds, in de plaats van de heer A.G. van de Sande Spreekrecht voor inwoners De commissievergaderingen zijn open baar. U kunt als inwoner gebruik maken van twee vormen van spreekrecht. Aan het begin van de commissievergaderingen kunt u in maximaal 5 minuten zaken onder de aandacht te brengen van de commis sieleden die niet op de agenda staan. Dit noemen we het algemene spreekrecht bij commissievergaderingen. Wanneer u hier van gebruik wilt maken, kunt u zich aan het begin van de vergadering aanmelden bij de raadsgriffie. Daarnaast is er het spreekrecht per agendapunt. Per agen dapunt is er discussie mogelijk met de commissieleden. Als u gebruik wilt maken van dit spreekrecht, moet u dit tenmin ste 24 uur voor de vergadering melden bij het griffiesecretariaat, telefoon: 0166- 668 350. Inzage agenda's De (voorlopige) agenda's met bijbeho rende voorstellen liggen voor iedereen van maandag tot en met vrijdag tijdens de openingsuren van het gemeentehuis ter inzage in de publieke leesruimte. De agenda vindt u ook op www.tholen.nl (via de knop Bestuur en Organisatie, Vergader kalender). U kunt op dezelfde plaats op de website later de audionotulen (in MP3-for- maat) van deze vergaderingen beluisteren. Indien u niet de beschikking heeft over een computer of een internetverbinding, maar toch graag de notulen wilt beluisteren, kunt u contact opnemen met de griffie, te lefoon: 0166-668 350. WET ALGEMENE BEPALINGEN OMGEVINGSRECHT WABO Ingekomen aanvragen omgevingsvergun ning Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsver gunning hebben ontvangen: Oud-Vossemeer - Molenstraat 57: het iso leren van het dak en het vervangen van de dakkapellen (ontvangen op 28 januari 2011). Oud-Vossemeer - Langeweg 3: het bouwen van een opslagloods (ontvangen op 2 fe bruari 2011). Scherpenisse Margrietlaan (ter hoogte van 8 t/m 20): het kappen van 7 iepen (ontvangen op 28 januari 2011). Sint Philipsland - Stationsstraat 11: het uitbreiden van een woning (ontvangen op 26 januari 2011). Sint Philipsland Sluisweg 8: het verwij deren van asbestbinnenbeplating bij vier pluimveestallen (ontvangen op 27 januari 2011). Sint Philipsland - Zuidweg 1: het vervan gen van asbesthoudende dak- en gevelpla ten (ontvangen op 28 januari 2011). Sint-Annaland - Anna van Bourgondiës- traat 48: het kappen van een kastanje boom (ontvangen op 28 januari 2011). Sint-Annaland - Ring 30: het plaatsen van een dakkapel (ontvangen op 27 januari 2011). Tholen - Markt 17: het plaatsen van een aanbouw tegen de achtergevel (ontvangen op 3 februari 2011). Tholen - Molenvlietsestraat 40: het uit breiden en verbouwen van een woning (ontvangen op 28 januari 2011). Tholen - Zoekweg: het plaatsen van een tijdelijke huisvesting ten behoeve van de peuterspeelzaal, buitenschoolse opvang en GGD (ontvangen op 31 januari 2011). Tholen - Oudeland 5: het verbouwen en vergroten van een woning (ontvangen op 31 januari 2011). De ingediende aanvragen liggen niet ter in zage en hiertegen kan nog geen bezwaar gemaakt worden. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert iedere maandag in de even weken vanaf 9:30 uur in het gemeentehuis van Tholen. De agen da ligt op de donderdag en vrijdag vooraf gaand aan de vergadering ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De behandeling van de aanvragen omge vingsvergunning is openbaar. De behan deling van de vooroverlegplannen is niet openbaar. Beschikkingen omgevingsvergunningen Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen hebben verleend: Oud-Vossemeer - Patrijzenweg 40: het slo pen van een woning met schuur (verzon-, den op 2 februari 2011). Poortvliet Zanddreef 2: het gedeeltelijk slopen van de molen en de garagebox (verzonden op 2 februari 2011). Sint-Maartensdijk - Westpoort 7 en 9: het vergroten van een woning (verzonden op 2 februari 2011). Tholen Gildenstraat 12: het gewijzigd uitvoeren van een tuinberging (verzonden op 31 januari 2011). Tholen - ter hoogte van Ten Ankerweg 1 en aan de achterzijde van Kruittoren 17 t/m 25: het kappen van bomen (verzonden op 3 februari 2011). Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 we ken na de dag waarop de beschikking is ver zonden aan de aanvrager bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk be sluit u bezwaar maakt en gemotiveerd, ge dateerd en ondertekend zijn. Het bezwaar schrift moet worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Indien u een beschikking wilt inzien, kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoonnum mer 0166-668260. Degene die tegen een beschikking bezwaar heeft gemaakt, kan tevens een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. OPENBARE BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt Gemeenteblad Tholen nummer 03 2011. Tegen betaling van de kosten kan daarvan afschrift worden verkregen. In het Gemeenteblad Tholen worden de in tegrale teksten van algemeen verbindende voorschriften (verordeningen e.d.) gepubli ceerd. Dit nummer van het gemeenteblad bevat: 1.Het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 27 januari 2011 tot vaststel ling van de gewijzigde welstandsnota. 2.Het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 27 januari 2011 tot intrekking van de Tarievenverordening voor het ge bruik van de gemeentelijke zwembaden 2010 en vaststelling van de Tarievenveror dening voor het gebruik van de gemeente lijke zwembaden 2011 3. Besluit van het college van burgemeester en wethouders van 1 februari 2011 tot vaststelling van het Mandaatbesluit 2011. Toelichting besluit 1 Met ingang van 1 oktober 2010 is de Wet al gemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) in werking getreden. Dit heeft gevolgen voor de welstandsnota. In raadsvergadering van 27 januari 2011 heeft de raad besloten in te stemmen met de voorstellen tot aanpassing van de tekst van de welstandsnota van de gemeente Tholen aan de Wabo-regelgeving en -terminologie. Zo is bijvoorbeeld in de welstandsnota het woord 'bouwvergunning' vervangen door de woorden 'omgevingsver gunning voor het bouwen'. Het besluit onder 1 treedt dag na publicatie in werking. Het besluit onder 2 treedt per 1 maart 2011 in'werking. Het besluit onder 3 treedt per 10 februari. 2011 in werking. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare werken heeft namens het college van burgemees ter en wethouders van Tholen op 28 januari 2011 besloten de gehandicaptenparkeer plaats nabij het pand Huygensstraat 21 te Sint-Annaland ten behoeve van mevrouw L.M.A. Knops-de Kleijn tot 1 maart 2016. opnieuw te reserveren. Iedere belanghebbende kan tegen dit be sluit binnen 6 weken na de datum van af kondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en on dertekend te zijn. Verder moet het bezwaar schrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u in de brochure "Be zwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door het cluster Communicatie wordt toegezonden. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van burgemees ter en wethouders van Tholen op 31 januari 2011 besloten de gehandicaptenparkeer plaats nabij het pand Bloemenlaan 148 in Sint-Maartensdijk te verwijderen in verband met verhuizing van belanghebbende. Iedere belanghebbende kan tegen dit be sluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons col lege. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u in de brochure "Be zwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door cluster communicatie wordt toegezonden. Vergunning voor Britt B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan Britt B.V. te Oirschot een reguliere vergunning Wet algemene bepalingen omgevingsrecht ver leend voor het realiseren van een opslagloods voor de opslag van diverse oude bouwmaterialen, zaagsel en landbouw machines op de locatie an de Groeneweg 9 te Oud-Vossemeer. De vergunning kan worden ingezien tot en met 15 maart 2011: Provincie Zeeland - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren; - in het gemeentehuis van Tholen. Hof van Tholen 2 te Tholen. op werkdagen van 8.30- 17.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 15 maart 2011 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001. 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben inge diend kunnen om een voorlopige voorziening vragen. Het verzoek dient te worden gericht aan de Voorzitter van de afdeling bestuursrecht van de Rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevr. A. Pavic tel. 101181 631958. RECTIFICATIE Snijden van zeegroente Mei ingang van dinsdag 8 februari t/m vrijdag 11 februêri 2011 verstrekken gemeenten, gelegen aan de Oosterschelde, zolang de voorraad strekt, aanvraagformulieren voor een seizoensvergun ning voor het snijden van zeegroente in het Natura 2000-gebied Oosterschelde. De volgorde van behandeling van de tot en met 15 februari 2011 ontvangen aanvragen zal door mid del van loting bepaald worden. Een toelichting op de procedure en een kaart van de schorgebieden waar, met een vergunning, zeegroente gesneden kan worden zit bij het aanvraagformulier. Er wor den maximaal 284 vergunningen verleend. Informatie kan worden ingewonnen via tel. 10118) 631154, dhr. J.F. Brilman van de directie Ruimte, Milieu en Water. Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provino'werk, vindt u op www zeeland.nl VERVOLG VAN DE VESTE Marja van Bijsterveldt is zelf ook naar dc mani festatie gekomen. „Maar het spreken werd haar bijna onmogelijk gemaakt. Er werd zoveel kabaal gemaakt dat ze maar is gestopt. Heel jammer, want het is knap dat ze er is. En ook heel dapper. Nu krijgt ze niet dc kans om een toelichting te geven op haar plannen, terwijl andere partijen wel hun visie op het verhaal kwijt kunnen." De mening van Pckclsma op de plannen zijn dui delijk. Alle mensen van Rcsponl zijn herkenbaar aan een wit petje. „We hebben er in dc bus leuzen opgeschreven. Op die van mij staat: Nee tegen be zuinigingen. Ja voor passend onderwijs. Ook op sbo De Veste." Ook andere groepen zijn voorzien van petjes en spandoeken. „Wij denken dat er on voldoende is nagedacht over de effecten van dc bezuinigingen. Er zullen banen sneuvelen, met name die van de ambulant begeleiders; er is kwa liteitsverlies, want goed geschoold personeel valt weg; er komt meer druk op de leerkrachten, want de zorgkinderen komen nu gewoon in de klas en moeten daar hun extra aandacht krijgen." Voor De Veste betekent het volgens Pekelsma meer leerlin gen begeleiden met minder personeel. „Er komen ix meer zorgleerlingen, want kinderen krijgen min der snel een rugzakje. Dus ze komen of in het re gulier onderwijs of in het speciaal basisonderwijs terecht." Vorig jaar is er al een onderwijsassistent van Dc Veste op straal komen te staan vanwege het terugdraaien van het rugzakgeld, zegt Pekels ma. „De effecten zullen heel fors zijn." Zeeuwse vrouwendag. Onder het thema Vrede zij u organiseren Sestra Media en het christelij ke vrouwenmagazine Zij en Zeeuws voor het eerst een Zeeuwse vrouwendag, zaterdagmor gen vanaf tien uur in Hervormde kerk De Le vensbron te Goes. I)e 13 Zeeuwse gemeenten en de provincie Zeeland hebben hel bestuursakkoord Sociale Staat gesloten. Het startdocument wordt van middag in Goes ondertekend door VZG-voor- zittcr Rob van der Zwaag namens de gemeen ten en gedeputeerde George van Heukelom namens de provincie. De overheden gaan sa menwerken binnen het College Zorg en Wel zijn (CZW).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 9