Opvarenden jacht springen in grote paniek van boord Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 10 februari 2010 Open appelavond Weer diefstal uit kleedkamer Verkerke wint kaarten Ouderen geïnformeerd over huren Vuurwerk tijdens jamsessie De Regenboog krijgt schilderles Tholenaar rijdt onder invloed Nieuwe prins op Eintjesdurpbal Wandelaar schrikt van vissenkop Kortste partij Wim Bosch Twee winnaars rikken Vroegop in koorbestuur Optreden coverband Djamm Predikant bedankt Schuur als woning Geslacht in eigen slagerij Open toernooi luchtdrummen Koopman exposeert Oranjetelg opent expositie Budget voor wegwijzers Pastoraal werker Jantje Beton Ouderling bedankt Theo Moerland wint bij Roemers Jenaplan ontmoet Van Oranje Van der Doe geen ouderling Beroep ds. Zwartbol Agenda Tholen John Kamphuis is spreker op de in terkerkelijke appelavond die dinsdag om acht uur wordt gehouden in de Gasthuiskapel. Kamphuis is jonge renwerker en spreker voor Heart Cry Nederland. Het thema voor deze avond is de (noodzaak van) zeker heid van geloof tot eeuwig leven en obstakels die deze zekerheid in de weg staan. De avond wordt muzikaal omlijst. Kleedkamers op slot en/of kostbaar heden in een tasje mee het veld op. Dat zijn de maatregelen die voetbal club Tholcnse Boys heeft ingesteld. Vorige week dinsdag was het name lijk weer raak. want voor de zoveel ste keer zijn er spullen weggenomen uit de kleedkamers op het sportveld De Bent. Alle trainers en leiders moeten nu bij de kleedkamers blij ven, totdat alle spelers weg zijn. Spe lers worden opgeroepen hun kost baarheden thuis te laten. Het clubbestuur gaat zich nu buigen over een betere aanpak tegen het diefstal probleem. Marie Verkerke is als winnaar uit de bus gekomen bij de wekelijkse wed strijd van klaverjasclub Stad Tholen. Ze won met 5434 punten, op ruime afstand van de nummer twee, Anita Aarnoudse met 4979 punten. Janet Deurloo volgde met 4711 punten. Leen Hage werd vierde met 4661 punten en Peter Lutcn zat daar als vijfde dichtbij met 4657 punten. De leden van de christelijke ouderen vereniging (COV) hebben meer in zicht gekregen in de werking van een woningcorporatie voor het geval zij gebruik moeten maken van een huur woning. Dat meende de vice-voorzit- ter, mevr. Duijzer-Kwist, aan het ein de van de bijeenkomst van donder dag in Meulvliet. Daar is voor de le den namelijk een lezing en uiteen zetting verzorgd .door twee mede werksters van de woningbouwver eniging Stadlander, die door fusie van Castria met twee andere corpo raties is ontstaan. De bijeenkomst werd, bij uitzondering gehouden, in een zaal van Meulvliet en niet zoals gebruikelijk in het NPB-gebouw, omdat er een aansluiting aanwezig moest zijn voor het gebruik van in ternet. De vice-voorzitter begon de bijeenkomst met gebed, en een me ditatie, waarin de belangrijkheid van de woning voor de mens de eeuwen door werd genoemd. De sprekers van Stadlander legden uit hoe de fu sie tot stand is gekomen, waar de woningen zijn gevestigd, alsook de manier van aanbieding van de huur woningen met bruikbaarheidsver melding (bijv. rolstoelvriendelijk) via de website zuidwestwonen.nl. Verder werden allerlei bijzonderhe den nog nader toegelicht en er kon den vragen worden gesteld, waarvan gebruik werd gemaakt. Het zal er heet aan toegaan tijdens de maandelijkse blues/rock jamsessie van zondag in eetcafé The Sixties aan de Kaaij. Een koningskoppei is uitgenodigd als speciale gast en dat belooft het nodige spektakel. Jack Rombouts (gitaar/vocals) en Mark Schnijder (basgitaar/vocals), beiden van de Back-to-Basic-band, zullen een muzikale profielschets van zich zelf neerzetten die het publiek nog lang bijblijft. Het gemak waarmee deze gasten hun instrument en stem gebruiken, is ongelooflijk volgens de organisatie. Muzikanten kunnen hiervan deel uitmaken, mits ze hun eigen instrument meebrengen. De or ganisatie zorgt voor de benodigde apparatuur en professioneel- geluid. De leiding van de sessie is in handen van drummer Stikkie Djoo. De jam sessie is gratis te bezoeken en begint om half vijf. De leerlingen van basisschool De Regenboog doen mee aan de Savan- tis Tronenwedstrijd, een schilder- wedstrijd waarbij basisschoolleerlin gen een troon ontwerpen en beschilderen. Het is een soort schil derles: de leerlingen ontvangen een bouwpakket van een troon, die ze naar eigen inzicht ontwerpen en be schilderen. Deze lessen worden door een plaatselijk schildersbedrijf bege leid. Daarnaast maken de leerlingen een projectverslag, van ontwerp tot eindresultaat. De tronenwedstrijd sluit aan bij campagnes van de over heid om techniek in het onderwijs te promoten. Het streven is om jaarlijks 100 basisscholen te laten meedoen. Er vinden eerst twintig regionale wedstrijden plaats. Vervolgens ont moeten de regiowinnaars elkaar in de landelijke finale op 26 mei in thema park Archeon in Alphen aan de Rijn. Hier beoordeelt een vakjury de tro nen. De winnaar van de landelijke fi nale wint een set techniektorens ter waarde van 7500 euro. Dit zijn drie opvallende en vrolijk gekleurde kas ten met alle materialen, leskisten en lesbeschrijvingen voor ten minste tachtig technieklessen voor groep I tot en met 8. Alle deelnemers aan de finale kunnen genieten van een leuk dagje uit en iedere school mag zijn eigen troon houden. Oud- Vossemeer Een 66-jarige automobilist uit Tho len is donderdagavond rond kwart voor elf is aan de Molenweg aange houden wegens rijden onder invloed. Getuigen meldden kort daarvoor bij de politie dat er een auto slingerend over de weg in de omgeving van het dorp reed. Deze getuigen hebben de man gedwongen te stoppen, waarna een van hen de autosleutel uil het voertuig van de man haalde. De poli tie kwam volgens eigen zeggen kort daarna ter plaatse, en hield de man na een blaasproef op' straat aan. Op het politiebureau bleek dat de Thole naar ruim 3,3 maal teveel had ge dronken. Ook bleek dat zijn rijbewijs was verlopen en zijn auto niet verze kerd was. Tegen de man is proces verbaal opgemaakt en hij kreeg een rijverbod van negen uur. Carnavalsvereniging De Vlooien- trappers presenteert zaterdag tijdens het Eintjesdurpbal de nieuwe prins Carnaval aan de inwoners van Gróót Pesóöt, zoals het dorp tijdens de woaidaehen heet. De vorige prins, Leendert d'n Jisten, stopte al binnen één jaar wegens persoonlijke om standigheden. De Vlooientrappers zijn van mening een nieuwe kandi daat van formaat te hebben gevon den. De nieuwe hoogheid maakt om half vier zijn opwachting, aan het eind van de kindermiddag in café de Hoop, die om twee uur begint. Tij dens de kindermiddag wordt het jeugdgevolg gekozen en wordt be kend welke twee luusjes het gevolg gaan versterken. De plaatselijke dweilbands zullen deze middag mu zikaal omlijsten. „Het moet toch niet gekker worden", dacht Riet Lagendijk-Droogers toen zij zaterdagmorgén met haar honden vanaf het voormalige stoomgemaal naar haar huis in het dorp liep. Ze zag een enorme vissenkop - van een snoek - liggen bij het bankje waar veel mensen 's zomers even uitrus ten. Het leek haar niet verstandig de kop tussen alle troep te laten liggen en stopte die vol afgrijzen in een plastic zak. „Ik heb hem maar mee naar huis genomen, want als hij blijft liggen is het feest met al die honden die er lopen." Ze merkt op dat er va ker rommel ligt 'die zomaar wegge smeten wordt' en vindt dat het de spuigaten uitloopt. Daarom doet ze er melding van bij deze krant. Ze heeft de vissenkop maandag met het gft-afval meegegeven. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Wim Bosch de kortste partij in 23 beurten. Jos Hommel speelde de hoogste serie met 18 caramboles en het hoogste gemiddelde met 3,12. De uitslagen: T. de Reus-R de Leeuw 10-8; S. Etiennc-W. Bosch 7,755-10; D. Hommel-A. Deurloo 10-9,365; L. van Wezel-H. van Daalen 8,750-10; C. Burgers-J. de Koning 10-10; J. Hommel-P. Goossens 10-6,667; W. Bosch-R. de Jonge 10-6,111; J. de Klerck-S. Etienne 8,472-10. Annemaric Hommel heeft het wip pen gewonnen op de kaartavond van v.v. Vosmeer. Ze behaalde 135 pun ten, één meer dan Veronie Goedege- buure. Er waren twaalf deelnemers. Bij het rikken deelden Nico Rooijak- kers en Han van Daalen de eerste plaats met 227 punten. Hier deden tien mensen mee. Op 2 april is de laatste kaartavond van het seizoen. Sint-Annaland Bram Vroegop volgt Han Elenbaas op in het bestuur van mannenkoor Door Eendracht Verbonden (DEV). De Sint Philipslander was verwik keld in een nek-aan-nekrace met plaatsgenoot Adri den Braber, maar kreeg uiteindelijk de meeste stem men. Sjaak Berkey werd bij accla matie herkozen. Dat gebeurde vori ge week woensdag tijdens de ledenvergadering van het koor. Daarbij werd teruggeblikt op het af gelopen jaar, met de totstandkoming van de eerste officiële cd. Er zijn er tot nu toe 800 exemplaren van ver kocht. Het koor geeft ook dit jaar weer diverse uitvoeringen, waarvan een aantal op Tholen, zoals 8 juni in Maartenshof. DEV telt nu 75 leden. Er zijn het afgelopen jaar twee leden overleden en twee leden gestopt we gens ouderdom of anderszins, maar die plekken zijn inmiddels opgevuld door vier nieuwe leden. Het koor staat nog wel open voor nieuwe aan meldingen. Diverse leden zijn tij dens de vergadering bedankt voor hun inzet voor bepaalde taken bin nen het koor en er werd in het bij zonder aandacht besteed aan hen die hun taak over deden aan een ander koorlid. Zo heeft Jacob Dake zijn taak van conciërge overgedragen aan Hans Ketting die dit samen met Leen Smits verder voortzet. Ook Piet Mosselman werd bedankt als lid van de activitcitencommissie. Voor hem werden twee nieuwe leden be noemd. te weten Johan Ketting en Han Ridderhof. Ook de dirigent Koos van der Slikke en de organist Leen Heijboer werden bedankt voor het vele werk dat zij gedaan hadden met name voor, tijdens en na de cd- opname. De coverband Djamm geeft zater dagavond om tien uur een optreden in café An de Slóóve. Djamm is een ervaren band van zes muzikanten met een zanger en zangeres en een repertoire vol herkenbare hits voor jong en oud. De muziek varieert van disco en rock and roll tot popmu ziek. zowel Engels- als Nederlands talig. Met nummers van De Dijk, Madonna, Tina Turner, Anouk maar ook van André Hazes. De entree is gratis. Ds. K.J. Kaptein uit Lunteren heeft bedankt voor het beroep dat de Her steld Hervormde Gemeente op hem had uitgebracht. Sinds het vertrek van ds. Hoek was dat al de achtste kandidaat of predikant die een be roep ontving, maar de vacature is nog steeds niet vervuld. Maandag 14 februari haalt de ko ninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Stavenisse Het college van b. en w. heeft zich gebogen over de aanvraag om een omgevingsvergunning voor het ver bouwen van een schuur tot woning en het nieuw bouwen van een schuur op een perceel aan de Prins Bem- hardstraat. Er is besloten de voorbe reidingsprocedure op te starten die Maandag 14 t/m zaterdag 19 februari Gehakt Saucijzen rund/varkens Varkenskluiven Rundertartaartjes 500 gr. 5 stuks 1 kg 1,99 1,99 4,50 4+1 GRATIS Coburger rauwe ham 100 gram 1,20 Gebraden gehakt 100 gram 1,00 GriIIworst div. soorten 150 gram 1,20 Rauwkostsalade 100 gram 1,00 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I I I I I I I I I I I LM. voorafgaat aan het besluit de ver gunning wel of niet te verstrekken. De procedure is nodig omdat het bouwplan is strijd is met het bestem mingsplan. Sint-Maartensdijk Muziekvereniging Euterpe laat eens niet van zich horen, zoals dal van een muzickclub verwacht wordt, maar laat zich zien. De vereniging organiseert namelijk een open toer nooi luchtdrummen tijdens de ope ning van Haestinge op 19 februari. De club heeft een eigen slagwerk ruimte ter beschikking gekregen in het nieuwe gemeenschapscentrum, waar ze 24 uur per dag, zeven dagen in de week, gebruik van kan maken. De slagwerkers nemen tijdens het toernooi de drumstokjes in de hand en dagen het publiek uit dit ook te doen. Het drumstel mag zo groot zijn als iemand wil, want het instru ment is net als bij luchtgitaar on zichtbaar. Iemand kan meedrum- men op zijn eigen favoriete liedje. Het toernooi is van twee tot vier Ingrid Koopman-Li nssen (1961) uit Zonnemairc exposeert, in samen werking met Staatsbosbeheer, tot en met 26 juni in multifunctioneel cen trum Scaldis Naturalis. Er zijn bij zondere schilderijen en keramiek met het thema natuur in de meest brede zin van het woord te zien. Koopman maakt werken in pastel, aquarel en acryl. Het liefst in felle en primaire kleuren, meestal dieren. Daarbij is ze actief met keramiek. Haar werk is zeer gevarieerd; van schalen, maskers en dieren tot kle derdrachtfiguren. Meestal gegla zuurd, maar ook oxides en raku-ge- stookt werk is er te zien. Elma van 't Hof is de eerste voor malig) Thoolse kunstenares die in hotel-restaurant Het Racdthuys ex poseert. Haar schilderijen, vooral af beeldingen van mensen, waaronder koningin Beatrix, haAgen in de cx- positickamcr naast de Oranjezaal boven het restaurant. Het is de be doeling dal er in de toekomst meer werken van Thoolse kunstenaars te zien zijn. De tentoonstelling van Van 't Hof wordt op vrijdag 18 februari officieel geopend tussen half zes en half zeven 's avonds. Dat zal gebeu ren door Maria van Nassau (1556- 1616), dochter van Willem van Oranje. Wellicht dat haar broers Prins Maurits en Philips Willem ook van de partij zijn. Het college van b. en w. gaat de ge meenteraad voorstellen het budget voor de kern al dit jaar beschikbaar te stellen voor de uitvoering van het toeristisch ontwikkelingsplan. Daar in zijn onder andere projecten als de Oranjeroute en toeristische beweg wijzering opgenomen. De kerkenraad van de Hersteld Her vormde Gemeente heeft dhr. M.A. Stasse uit Ouddorp benoemd tot pastoraal werker. Hij studeert theo logie aan de rijksuniversiteit in Am sterdam en heeft in Sirjansland en Melissant ervaring opgedaan in het Leden van scouting Heenetrecht ko men van 14 tot 19 februari aan de deur met een collectebus voor Jantje Beton. Dc scouts collecteren in Sint-Annaland en in Tholen. In die laatste plek wordt ook op zaterdag tussen half twaalf en half drie ge collecteerd. Dc leden zullen duide lijk herkenbaar zijn aan hun uni form met gele das. Jantje Beton zet zich in voor kinderen zodat zij vrij buiten kunnen spelen. Niet alleen een plek voor het jongere kind krijgt aandacht, maar ook eentje voor meiden en jongens die te groot zijn voor dc speeltuin, maar te jong zijn voor een hangplek. Waar kun nen zij elkaar ontmoeten in de ste den en dorpen? pastoraal werk. Vanaf maandag a.s. gaat hij hier voor drie dagdelen per week aan de slag. Daarmee kan hij straks het werk van ds. Joppe ge deeltelijk overnemen. Die neemt op biddag, woensdag 23 februari, af scheid. M.L. Koopman is tot kerkvoogd be noemd in dc vacature van C.J. Knuist. Scherpenisse De tol nieuwe ouderling in de Gere formeerde Gemeente gekozen L.B. Jansen heeft bedankt voor zijn be noeming. De periodiek aftredende diakenen A.W. Bazen en G.C. Quaak zijn herkozen en worden zondagmorgen bevestigd door ds. E. Bakker. Theo Moerland heeft de vrije kla- verjaswedstrijd van klaverjasclub dc Roemers gewonnen. Dat leverde hem de hoofdprijs op, een bedrag van 50 euro. In totaal streden 36 deelnemers om de prijzen, zoals een boodschappenmand, boodschappen tassen en vele andere spullen. Moerland kaartte 5318 punten bij elkaar en dat was ruim 100 punten meer dan Hans Dijke, die tweede werd met 5205 punten. Jan Opree sloot de top drie met 5134 punten. Verdere uitslag: 4. Bas de Jong De Ijsvogel 2 uit Stavenisse is total loss verklaard, nadat het motorjacht vrijdagmiddag door de harde wind op de glooiing ter hoogte van camping Irenehoeve in Stavenisse werd geslagen. Berger A.C. van den Berge uit Sint-Maartens dijk heeft dit weekend twee jachten geborgen en daarbij de opvarenden van één van de boten, een zeiljacht, in veiligheid gebracht. Ze waren in de problemen geraakt vanwege de harde wind. Het motorjacht Ijsvogel 2 uit Stavenisse strandde vrijdagmiddag op de glooiing tussen Stavenisse en Sint-Annaland. En het zeiljacht Mishi voer zaterdagmiddag tegen een pijler van de Zeelandbrug. De wind was vrijdag stormachtig (ZW 8) en kreeg tijdens buien zelfs windkracht 9. Het motorjacht Ijsvogel 2 kreeg problemen met de motor en door de harde wind lag het jacht even later in de glooiing in de dijk te stampen ter hoogte van camping Irenehoeve. Het mo torjacht ging zo tekeer, dat het echtpaar dat aan boord was, overboord is gesprongen en een paar keer onder water vecdween. Toen ze op de dijk stonden, werden ze even later door de eigenaars van bar Het Keeten van camping Irenehoeve opgevangen en van droge kleren voorzien. Hun verwondingen vielen, op wat schaafwonden na, mee. Ze waren wel hevig ontdaan, en geschrokken. Via 112 had de schipper om hulp gevraagd en via het kustwachtcentrum Den Helder werd bergingsbedrijf Van Den Berge ingeschakeld. Die was er even later met de Zephyrus in de buurt, maar kon er niet bij komen vanwege de diepgang. Toen even later het snelle berg ingsvaartuig Mistral erbij kwam, werd besloten het motorjacht niet uit de glooiing te trekken, het jacht was al op vele plaatsen lek geslagen. Door de golven van 1,5 meter aan lager wal, kon er ook niet gepompt worden, want als het jacht in dieper water zou komen, dan zou het zeker zinken. Later kreeg Van Den Berge op dracht van Rijkswaterstaat om het jacht te bergen, 's Avonds werd het jacht door een in gehuurde shovel van aannemingsbedrijf Van Haaften hoog op de dijk getrokken, omdat dan de glooiing niet zou beschadigen. Deze week zal het motorjacht naar een sloperij ge bracht worden, want het motorjacht Ijsvogel 2 is total loss. Door de hoge golfslag en de stormachtige wind, hadden de mensen op zeiljacht Mishi za terdagmiddag het vaartuig niet meer onder controle. Toen de voorkant van het jacht een pijler van de Zeelandbrug raakte, sprong één van de vijf opvarenden in paniek op de pijler. Even later beukte het jacht met de zijkant in het midden van de pijler en sprong er een vrouwelijk bemanningslid op de pijler. Het jacht werd door de stroom en wind onder de brug door geduwd, waarbij de mast werd beschadigd. Er waren nog drie mensen aan boord, de mensen op de pijler konden niet bij elkaar komen, omdat ieder aan een kant op de pijler stond. Ze moesten plat op de pijler gaan liggen, want anders werden ze eraf geblazen. Alle hulpdiensten werden gealarmeerd, maar men kon niet bij de mensen komen. Bergings bedrijf van den Berge heeft met het snelle bergingsvaartuig Mistral de mensen onder moeilijke omstandigheden van de pijler weten te halen. De man sprong zelf aan boord van de Mistral, maar de vrouw was zo in 'shock' dat ze van de pijler af moest worden getrokken. De mensen werden even later aan boord van de RWS 75 van Rijkswaterstaat overgedra gen. Het jacht was weg, gezonken dacht men. Maar even later hoorde Van den Berge dat hij afgemeerd lag in Kats. De mensen waren in paniek, dachten dat het jacht zinkende was en waren naar de haven gevlucht. De schade bleek na inspectie door Van den Berge mee te vallen, geen lekkage, alleen een flink gat in de romp boven de waterlijn en een kapotte mast. Predikbeurten Zondag 13 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Rietveld, Ridderkerk. 18.30 u. ds. Klcinbloesem, Mont- foort. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. en 15 u. ds. v.d. Bas. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. v.d. Poll, Tholen. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10. 14.30 en 18.30u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Lemmens R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed-en commu nieviering, gezinsviering. VRIJZ. GEL.. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Barnard, Barcndrccht. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.A.) en 18.30 u. ds. Scheur water. GEREF. KERK 10 u. ds. Zijlstra, Ycrseke. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK z.o 9.30 u. gezinsviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kunz, Dordrecht. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. kand. Diepenbroek, Waardcr. 15.30 u. kand. Treur, Kestercn. GEREF GEM. 9.30 u. (H.A.) en 18 u. ds. Gunst. 14 u. leesdienst. do 17/2 19.30 u.ds. De Heer. GEREF GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zeedijk. 18 u. kand. Luglhart, Dirksland. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. Den Braber, Klundert. 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. do 10/2 19.30 u. ds. Reinders, Stap horst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u.leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Abbink, Vriezenveen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u.ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Slecn. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. prof. dr. Buitelaar, Ridderkerk. 18 u. ds. Jongejan, Middelharnis. GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Vlies, Rotterdam. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLANI) HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Den Boer. GEREF GEM. 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Bakker. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Klap. 5082 p.; 5. Anita Aarnoudse 5053 p.; 6. Jan Rijnberg 4961 p.; 7. Her man Breuer 4880 p.; 8. Richard Poot 4803 p.; 9. Ria van Putten 4794 p.; 10. Astrid 4760 p.; 11. Jan Poot 4733 p.; 12. Patrick Quist 4730 p.; 13. William Quist 4655 p.; 14. Perry Opree 4623 p.; 15. Jaap Wesdorp 4622 p. Poortvliet Vanmiddag zal Willem van Oranje tot leven komen. Leerlingen van groep 5/6 van de Jenaplanschool ontmoeten hem in hotel-restaurant Het Raedthuys in Sint-Maartensdijk. Hier wordt een lezing gehouden door Oranjekenner Jan Geldof met als afsluiting echte 'oranje' limona de en wat lekkers. Op 19 februari wordt als onderdeel van de opening van Haestinge een historische op tocht gehouden, met kleding uit het Oranjemuseum in Buren. Op deze manier probeert Jan Geldof het dorp Sint-Maartensdijk als onderdeel van de Oranjeroute te promoten. J.C. van der Doe heeft bedankt voor zijn verkiezing tot ouderling in de kerkenraad van de Oud Gerefor meerde Gemeente in Nederland. A.C.A. van Loon heeft bedankt voor de functie van diaken. De gemeente probeerde via een vergadering van dc mansleden de kerkenraad uit te breiden, maar dat is gezien deze be slissingen mislukt. Dc Oud Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. Th.L. Zwartbol uit Ede-Wekerom. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vlicthof8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u.. tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BiB Verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Ta/.claarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein l,Gocs). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 10 t/m vrijdag 18 febr. donderdag 10 7.27 - 19.52 vrijdag 11 8.02 - 20.37 zaterdag 12 8.52 -21.37 zondag 13 10.12 -23.02 maandag 14 11.42- dinsdag 15 0.27 -13.02 woensdag 16 1.37-14.07 donderdag 17 2.32 - 14.57 vrijdag 18 3.22 - 15.42 vr 18/2 9.37 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 12 feb Luider en Van Donselaar: Klittenband, cabaret. Uit op Tholen, Meulvliet, 20.15 u. 13 feb Jamsessie, café The Sixties, 16.30 u. 15 feb Interkerkelijke appélavond Gasthuiskapel, 20 u. 19 feb Orde op zaken, toneeluitvoe ring Rederijkers, Meulvliet, 19.30 u. 21 feb Commissie ruimte, gem.huis, 19.30 u. 22 feb Commissie samenleving, gem.huis, 19.30 u. 24 feb Commissie bestuurszaken, gem.huis, 19.30 u. 23 feb Poëziecursus NPB, 14 u. OUD-VOSSEMEER 17 feb Jongerenraadsvergadering, de Vossenkuil, 19.30 u. 25 feb Micheline van Hautem en Erwin van Ligten: La Musique, akoestisch theaterconcert. Uit op Tholen, Vossenkuil, 20.15 u. SINT-ANNALAND 12 feb Djamm, coverband, café An de Slóóve, 22 u. 15 feb Ledenvergadering, platte landsvrouwen Sint-Annaland, Wel- levaete, 19.30 u. 18 feb Ledenvergadering Smash '76, Wellevaete, 19.30 u. 26 feb Workshop Chinees schilde ren, atelier Jos Bogaard, 10.30- 16.30 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 26 juni Expositie Ingrid Koop man, schilderijen en keramiek, Scaldis Naturalis. 10 feb De winkel van Sinkel, musi cal kinderen MusicalXpress, Maar tenshof, 19 u. 26 feb Wintertocht, wandelen, Oos- terscheldestappers, vertrek Haestin ge v.a. 8.30 u. SCHERPENISSE 19 feb MiMiaturcn, bewegings theater, benefiettheater Locus Amoenus, 20.15 u. SINT PHILIPSLAND 16 feb Voorlichting stichting Alz heimer onderzoek, voor plattelands vrouwenveren.. Wimpel, 19.30u. BERGEN OP ZOOM 10 feb The Amazing Stroopwafels: Van eigen deeg, theaterconcert, de Maagd, 20 u. 10 feb Coldplace, Gebouw-T, 21 u. 11 feb Dressuurclinic Quintina Klop, Eendrachtruiters, Tholense- weg te Halsteren, 18.30-21.30 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Alpha Omega - vr 16 u., za, zo en wo 13.45 en 16 u. Chronicals of Narnia (3D) - za en zo 13.45 u. Dik Trom - za en wo 16 u. Gulliver's travel - do 20 u., vr 16 en 18.45 u., za en zo 13.45, 16 en 18.45 u., ma en di 19 u, wo 13.45 en 16 u. Haar naam was Sarah -vr en za 18.45 u., ma en di 19 u. Loft - do en wo 20 u., vr t/m zo 21.15 u., ma en di 21 u. New Kids: Turbo - vr t/m zo 18.45 en 21.15 u., ma en di 19 u., wo 20 u. Rapunzel (3D) - vr 16 u„ za, zo en wo 13.45 u. Sonny Boy - do en wo 20 u., vr en za 20.45 u., zo 15.30 en 20.45 u., ma en di 20.30 u. Tamara Drewe - ma 20.30 u. The green hor net (3D) - vr t/m zo 18.45 u. Tron: Legacy (3D) - do en ma t/m wo 20 u., vr t/m zo 16 en 21.15 u. Yo Tam- bién - zo 18.45 u. en di 20.30 u. Yo gi Bear - wo 13.45 en 16 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 2