SPS stunt tegen Zierikzee en Vosmeer wint uit nipt Noad'67 heeft vrede met remise, gouden zaterdag voor Smerdiek Smerdiek dames heeft wind tegen Winst voor team van Mariskahoeve Verdiende overwinning vijfdeklasser Vosmeer Smerdiek 3 verliest thuis Smerdiek 2 mist kansen Jaap Knop en Stavenisse gaan samen verder Zaterdag in Poortvliet derby vierde klas tegen Vosmeer WIK naar finale Koersballen Donderdag 10 februari 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Zakriti matchvvinnaar Vosmeer Arbiter zit Stavenisse in de weg WHS levert wanprestatie met verlies in Zevenbergen WHS: zomeravond voetbal Ander vaatje Zege van levensbelang Trainer Adrie Capelle krijgt weer moed Vosmeer is niet van plan om in de vijfde klasse als laat ste te eindigen. Met een 3-1 overwinning drukte de for matie van Adrie Capelle de rode lantaarn nog steviger in de handen van DZC. Na de remise bij Renesse geeft dat de burger moed, aldus Capelle. „Winnen van de directe concurrent doet goed. Nu is het zaak om een mooie serie resultaten neer te zetten." Overtreding De dames van Smerdiek hebben dit weekend verloren in Oostkapelle. Het werd 1-0 tegen de nummer twee uit de eerste klasse A. Er stond een harde wind tegen bij aan vang van de wedstrijd van de Thoolse dames op het Wal- cherse veld en dat bleek achteraf misschien al een voor bode te zijn van hoe deze partij zou eindigen. Fouten Dressuurclinic Voetbal programma Zaterdag 12 februari uur Smcrdiek-WHS 15.00 Thol. Boys-Beek Vooruit 15.00 FSV-Noad 14.30 SPS-'Vosmeer 14.30 Stavenisse-Zierikzee 14.30 De Alblas-Smerdick 2 da. 11.30 Smerdick 3 da.-Pelikaan 15.00 Klundert-Noad da. 14.30 Noad 2-Arnemuiden 2 13.00 WHS 2-Bruse Boys 2 15.00 SSV 3-SPS 2 14.30 Thol. Boys 2-Dauwendaele 4 12.30 Noad 3-Rillandia 3 15.00 Smerdick 2-WHS 3 12.30 FSV 2-Stavenisse 2 12.30 Duiveland 4-Thol. Boys 3 15.00 WC 3-Noad 4 12.30 SPS 3-Smerdiek 3 14.00 Noad 5-Dintcloord 4 14.00 Zondag 13 februari uur Lcwcdorpse B.-Vosmeer 14.30 Vosmeer 2-Vivoo 2 11.00 Vosmeer 3-Ouwcrkerk 2 10.00 Schijf 2-Vosmeer da. 13.15 Voetbal uitslagen Derde kl.: Noad-The Gunners 1-1, Thol. Boys-Klundcrt 0-4, Seolto- WHS 3-1, Rillandia-Smcrdiek 2-4. Vierde mt2gm& 2*. Hal steren- ven-Vo Vijfde Dames Smcrdi ad-Wie dick 3 Eerste 2 4-0. Tweede] 7-1. Derde kl Vierde kl. res.: Thol. Boys 2-Noad 3 2-0, Stavenisse 2-DVO 3 4-2, Noad 4-Smerdiek 2 1-0. WIK 2-Thol. Boys 3 afgelast, Zierikzee 2-WHS 3 5-1. Vijfde kl. res.: SPS 3-Noad 5 2-1, Smcrdiek 3-Moc 2 2-3, WC 4-Thol. Boys 4 8-3, Vosmeer 2-NVS 2 0-4. Zesde kl. res: Zierikzee 3-Vosmeer 3 7-2. Jeugd: Vosmeer C-Steenbcrgcn 2-3, DVVC-Vosmeer C meisjes 4-0, Vi- voo-Vosmeer El 3-1, Vosmeer E2- NVS 2-12, Vosmeer Fl-HSC 1-3, BSC-Vosmeer F2 5-0; Dioz-WHS A 6-0,WHS B-Steenbergen 2-0, VVC- WHS B meisjes 0-2. Unitas-WHS Cl 0-1, Walcheren-WHS C2 1-2, WHS Dl-Victoria 1-4, WHS D meisjes-DSE 2-4, Nw. Borgvliet- WHS El 6-0, FC Bergen-WHS E2 7-0, WHS Fl-Seolto 3-1, NVS- WHS F2 0-6, WHS F3-Thol. Boys F3 10-1; Unitas-Thol. Boys B2 2-6, Stccn-Thol. Boys B meisjes 0-5, Ka- pclle-Thol. Boys Cl 0-6. NVS-Thol. Boys C2 3-2, Robur-Thol. Boys C2 4-5 (beker), Thol. Boys C3-Kloetin- *gc 1-4, Alliance-Thol" Boys Dl 0-3, Kloctinge-Thol. Boys Dl 1-0 (be ker), Thol. Boys D2-Smerdiek D2 2- 10, Thol. Boys El-Spmndel 4-3, Meto-Thol. Boys E2 3-2, Thol. Boys E3-WVV 3-2, Zwaluwc-Thol. Boys E meisjes 5-2, Thol. Boys Fl-Klun- dert 2-4, Intemos-Thol. Boys F2 1-4, FC Bcrgen-Thol. Boys F4 4-4, Thol. Boys mini's-HSC 0-7. Rachid Bouhoudane (Vosmeer) 22 Lars Steijn (Noad) Perry Potappel (Stavenisse) Hassan el Helw (Vosmeer) 7 I lilbert van Akkeren (SPS) Nordin Benjilali (Vosmeer) 6 Geen van de zes voetballers uit de top drie van het Thoolse topscorerklasse ment wist afgelopen weekeinde het net te vinden, zodat er daar niets verandert. Ra chid Bouhoudane blijft met ruime af stand lijstaanvoerder. Elf spelers scoor den zaterdag en zondag voor hun elftal. Andreas Vrocgop (Smerdick) deed dat als enige twee keer. Twee voetballers maakten hun eerste compctiticdoclpunt in het standaardteam: Berry llagc van SPS en Tariq Zakriti van Vosmeer. Na een positief gesprek met het be stuur heeft Jaap Knop voor twee seizoenen bijgetekend bij Stavenis se. Met opzet is gekozen voor een meerjarige verbintenis. „Met deze jonge selectie duurt het gewoon een tijdje, voordal het rendement zicht baar wordt." Knop voelt zich thuis bij zijn nieuwe club. „Natuurlijk was het voor beide partijen even wennen. Maar het gaat gewoon lek- cer met de groep. Gemiddeld staan wc met een mannetje of achttien op ie training. Het is jammer dat ons rainingsveld eigenlijk te klein is. jezien de beperkte breedte kun je een echte aanvalsoefeningcn uit keren. Dat is jammer, zeker omdat e moeite hebben met het maken van doelpunten. Voor de rest heb ik geen klagen. Er is bij iedereen vol doende vertrouwen om samen ver der te gaan." Smcrdiek 3 heeft met 2-3 op eigen veld verloren van het tweede elftal van MOC 17-uit Bergen op Zoom. Net als bij de dames van de blauw zwarten bleek de wind de wedstrijd te beïnvloeden. Pas in de tweede helft had Smcrdiek de wind mee. De eerste helft liep niet lekker, de Thoolse spelers konden elkaar maar moeilijk vinden. Moe opende na een kwartier de score. Twee spelers liepen alleen op keeper Michael de Jonge af en die kon de 0-1 niet te genhouden. Het werd 0-2. Ongeveer tien minuten voor rust, nadat Joey Kicscnbcrg een kans op de 1 -2 had gemist, viel via een vrije trap de 0- 3. Smerdick liet na de thee een an der spclbceld zien en ging voetbal len. De 1-3, van de voet van Yordi de Rond, kwam wat laat. Na wat kansen en twee keer de paal werd het 2-3 door Jan de Vict. MOC kreeg zo'n zelfde kans als Joey Kie- senberg maar miste ook jammerlijk. Ook met blessuretijd lukte het niet om een punt te halen tegen MOC. SPS leverde in de vierde klasse de meest in het oog springende pres tatie. De formatie van Peter van Poortvliet won knap met 2-0 van titelpretendent Zierikzee. Routi nier Berry Hage en spits Willem Bevelander zorgden na rust voor de doelpunten. Stavenisse verzet te zich kranig bij Halsteren, nog zo'n helager van Vosmeer in de strijd om het kampioenschap. Het werd op het kunstgras van sport park de Beek wel 2-0 voor de thuisclub. Vosmeer zelf won met de hakken over de sloot bij Brou wershaven. Tariq Zakriti tekende een kwartier voor het einde voor het enige doelpunt van de wed strijd: 0-1. Vierde klasse De meest opvallende speler bij SPS in het eerste bedrijf was zonder twij fel keeperstraincr René Uijl, de ver vanger van de zieke eerste keus Den- nis Boer. Tussen de palen verrichte Uijl knappe reddingen en hield hij in zijn eentje Zierikzee van scoren af. Bij andere hachelijke situaties kroop SPS door hel oog van de naald. Mee val was er toen een inzet van de be zoekers, via beide palen, terug het veld in caramboleerde. In tweede ter mijn werd de bal alsnog binnenge werkt, maar de arbiter had een over treding op Uijl geconstateerd. Met de wind op kop had SPS het moeilijk. Net als zijn team was coach Van Poortvliet blij dat de pauze zonder averij werd gehaald. „Wc kwamen dicht op eigen helft te spelen, tegen en soms zelfs in ons zestienmeterge bied. We hadden natuurlijk ook een ploeg tegenover ons die voorin over de nodige kwaliteit beschikt. Zierik zee bewoog veel zonder bal en door die positiewisselingen hadden we het lastig." De 0-0 ruststand versterkte bij SPS het geloof in een stunt. Van Poortvliet had op voorhand al ver trouwen in het karwei. „In Zierikzee waren wc ook niet de mindere ploeg en verloren we enkel door arbitrale dwalingen. En een SPS in goede doen kan het iedere ploeg lastig ma ken." Van Poortvliet had in zijn be ginopstelling ook plaats ingeruimd voor de ervaren Berry Hage. Links achter Mustafa Khuder was na wat mindere beurten het slachtoffer. De al voor de pauze in de ploeg gekomen Jan Pieter Bevelander (hij verving de geblesseerd geraakte Jorn Elenbaas) stond in de 47c minuut aan de basis van de openingstreffer. Vanaf de ach terlijn vond Bevelander bij de tweede paal het hoofd van de opgerukte Ber ry Hage: 1-0. De tweede helft was het spiegelbeeld van de vertoning voor Kees van Putte als nieuwe spits bij Stavenisse. de thee. Nu was het SPS dat vooral op de vijandelijke helft opereerde. Het bevrijdende tweede doelpunt bleef lang uit, ook al omdat Michel Lisseveld bij een goede kans de vrij staande Hilbcrt van Akkeren niet wist te bereiken. Leonard Quist en Ramon Voshol wisten een overtalsituatic voor het doel niet goed uit te spelen. De aangeslagen Van Akkeren maakte in de slotfase plaats voor Johan Uijl. Diens eerste actie was een goede pass op Willem Bevelander en met een laag schot in de verre hoek zorgde de aanvalsleider voor de opluchting: 2-0. Khuder kwam nog binnen de lijnen als wissel voor Lisseveld. op een mo ment dat de euforie al bezit had geno men van SPS. Zierikzee, dat in de aanloop naar het duel met SPS zijn trainer de wacht aanzegde, kwam door het verlies nog dieper in de put. „Winnen tegen een ploeg die de titel nastreeft is een mooi resultaat", vond Van Poortvliet. Komende zaterdag is SPS gastheer van Vosmeer, zodat de volgende zware klus zich aandient. „Vosmeer is op dit moment de te kloppen ploeg." Op het open veld van Brouwershaven was goed voetbal bij windkracht acht onmogelijk. „Wc hadden beter onze surfplanken mee kunnen nemen", vond coach Aad van der Meeren. Ge zien de omstandigheden was Vos meer tevreden met de benauwde 0-1 overwinning. De thuisclub koos voor de pauze het windvoordeel, een sein dat er een offensief in de lucht hing. „Ze wilden duidelijk een doelpunt forceren en daar hadden we het toch moeilijk mee." Na een kwartier had doelman Ibrahim El Jilali hulp nodig van de lat, bij een gevaarlijk indraai ende vrije trap. Dichter bij een treffer kwam Brouw niet, hoewel de Schouwsc ploeg uit alle hoeken van het veld op doel schoot. Vosmeer maakte niet de fout om mee te doen met het opportunistische spel van de thuisclub en koos voor combinatie voetbal over de grond. Doordat de aanvallers Nordin Benjilali en Mou- rad Tihani duidelijk niet in de wed strijd zaten, bleven doelpunten uit. Ook Adderahin El Fadili probeerde het vanaf rechts een aantal malen te-, vergeefs. Rachid Bouhoudane produ ceerde bij een goede kans slechts een rollertjc. „Het leek wel alsof hij tegen een medicinbal schopte", aldus Van der Meeren. Kort na de hervatting werd Tihani naar de kant gehaald. Hassan El Helw was zijn betere ver vanger. Met de wind in de rug pro beerde Hicham Benhammou het bij een vrije trap van afstand. Hij vond de prima reagerende doelman van de thuisclub op zijn weg. Even later red de de keeper andermaal schitterend bij een poging van Bouhoudane. Het spel speelde zich voornamelijk op de helft van Brouw af, met uiteindelijk Zakriti die op de goede plaats stond bij een scrimmage: 0-1. De voor sprong zorgde niet voor rust in de Vosmeerse gelederen. Krampachtig werd gezocht naar een tweede doel punt, waardoor Brouw bij uitvallen nog dicht bij de gelijkmaker kon ko men. Het bleef spannend tot het laat ste fluitsignaal, ook al omdat Ben hammou nog een keer stuitte op de doelman en een op hel oog zuivere treffer van Bouhoudane werd afge keurd. Met Kees van Putte als nieuwe spits ging Stavenisse op dc Beek de strijd aan met de belangrijkste titelkandi daat Halsteren. Twee door dc bezoe kers aangevochten treffers gaven al voor rust de doorslag. Na twintig mi nuten zag heel Stavenisse buitenspel, maar de arbiter wuifde alle protesten weg. De inzet zou op weg naar de goal aangeraakt zijn door een roodge le pion, waardoor in diens visie geen sprake meer was van offside: 1-0. „Zuur", noemde coach Jaap Knop die beslissing. In dc 35e minuut stond de scheidsrechter andermaal ter dis cussie, nu na een onbestraft gebleven overtreding op Marco Klippel die Halsleren vrije doorgang naar het doel van Robert Lindhout bood: 2-0. „Daarom hou ik geen goed gevoel aan deze wedstrijd over", aldus Knop. „Het was bovendien een slap pe pot van beide kanten." Met Quin- cy Moerland als vervanger van Erik de Rijke begon Stavenisse aan de tweede helft. Later maakte ook Jere my Gierman zijn opwachting en ging Jan Kees Oosdijk naar de kant. Hal steren bleef de betere ploeg, maar de formatie van Knop deed steeds goed mee. Na een elleboogje richting Mar co Klippel in het zestienmetergebied claimde Stavenisse tevergeefs een strafschop. Kees van Putte raakte bij een goede aanval dc paal. In de slot fase moest Halsteren met tien man verder, na een blessure op een mo ment dat alle wissels al waren ge bruikt. Het lukte Stavenisse niet om van die numerieke meerderheid ge bruik te maken. Achter dc voorhoede haalde Perry Potappel wederom te weinig rendement uit zijn vaak leuke acties en ook het experiment met Van Putte in de punt noemde Knop na af knip mislukt. „Ook Kees is niet de scorende spits die wc nodig hebben. Als linksback komt hij beter tot zijn recht." Een kwartier voor het einde kwam ook Richard Knop, de zoon van de trainer, nog binnen de lijnen. Hij loste Tim Ponstccn af. Lorenzo van Haaften, de laatste weken de man in vorm bij Stavenisse, was in Halste ren niet beschikbaar. Ook Mark Tak moest forfait geven. Jaap Knop was matig tevreden. Toch zag hij ook lichtpuntjes. „We worden niet meer weggespeeld, ook als wc net als van daag een mindere wedstrijd op de mat leggen." Derde klasse Vanaf minuut één was duidelijk dat er bij Noad'67 aan de Zijpestraat iets op het spel stond. Zowel het op de derde plaats azende Noad'67 als titelfavoriet The Gunners gooiden alles in de strijd, om dc partij naar zich toe te trekken. De eerste kans van de middag was voor de in de diepte weggestuurde Koen van Dij- ke. De Fluplandse spits kon het mooie voorbereidende werk van Martijn Reijngoudt niet bekronen. Het zou hoe dan ook niet dc zater dag van Van Dijke worden. Even la ter maakte hij met een pijnlijke hamstring plaats voor Wiljan Lis seveld. In diezelfde fase nam de ploeg uit Breda de leiding, met dank aan Wesley Kievit die in een moeilijke situatie te lang bleef dra len met dc bal. Noad kwam na de.0- 1 beter in de wedstrijd, met Arjan Moerland en Dennis Kot als aanja gers op het middenveld. Frank den Engelsman en Danny Steijn ontbra ken vanwege blessures. Arjan van Dijke was op vakantie. In het zicht van de pauze kwam dc verdiende gelijkmaker op het bord, na een be keken schot van Stephan van der Peet dat de doelman te machtig was: I -1Kort daarop bracht Mar tijn Reijngoudt zijn ploeg bijna aan de leiding. Die sterke finale aan Fluplandse kant zorgde ervoor dat The Gunners in het tweede bedrijf geladen uit de kleedkamer kwam. Uiteraard was ook dc tussenstand in Tholen bekend en wisten de Bred- anaars dat winst nodig was om de concurrent Klundert voor te blijven. Doelman Corne' de Frel tikte een gevaarlijke inzet juist over zijn kooi en had later bij een vrije trap assis tentie van de lat nodig, om een Bre dase treffer te voorkomen. Aan de overzijde ontpopte met name Wil jan Lisseveld zich tot een plaag geest voor de Brabantse verdedi gers. Halverwege dc tweede helft moest zijn directe tegenstander met twee gele kaarten zelfs vervroegd naar dc kant. Nog voor die vcldver- wijzing had Lisseveld dc meegeko men Van der Peet dc beste kans van dc middag geboden. Dat moment spookte na afloop bij coach Johan Sulkers door het hoofd. „Op twee meter van dc doellijn ging Stephan nog treuzelen met de bal, in plaats van direct en vol overtuiging in te schieten." In de resterende twintig minuten wist de thuisclub dc nume rieke meerderheid niet uit te buiten. „Bij ons missen nogal wat spelers ritme. Conditioneel liet zich dat voelen." Jeroen Reijngoudt maakte zijn rentree en loste dc niet fitte Roy van Splunter af. Suikers had vrede met het eindresultaat. „Alles overziend is het een terechte uit slag." Door de nederlaag van Krab- bendijke staat Noad qua verliespun- tcn op de derde plek. Suikers wilde niet te hard juichen. „De weg is nog lang. Maar we kunnen naar boven kijken en vrijuit voetballen." Een nuttige doordeweekse oefenpot tegen MOC en een scherpe afslui tende training op donderdagavond bleken geen garantie voor resultaat bij Scolto. Na ruim twintig minuten keek WHS in Zevenbergen tegen een kansloze 3-0 achterstand aan. Een treffer op slag van rust van Ro bin van Dijke zette de Sctallanders evenmin aan tot een spetterende tweede helft. „Het leek wel of het dertig graden was, zo mat was het allemaal", -aldus een verbolgen coach Joost Hulshof. Zonder de zie ke Hans van den Ouden en de na een opstootje op de training gestop te Dennis Oosdijk was Hulshof ge dwongen om zijn defensie aan te passen. Cliff Ligthart en Tim Fase namen ditmaal de backposities voor hun rekening. Het bleek geen sleu tel tot succes, hoewel Ligthart met Dennis Vaders tot de weinige WHS- ers hoorde die een voldoende haal den. In de tweede minuut was het al raak, met een kopstoot uit een hoek schop: 1-0. „Van alle gemaakte af spraken rond stilstaande situaties zag ik toen niks terug", baalde Hulshof. In de 12e minuut werd laatste man Patrick Ketting op snel heid geklopt en kwam ook doelman Anton Elenbaas twijfelend uit zijn doel: 2-0. „Dramatisch verdedigen kostte ons dc kop", stelde Hulshof teleurgesteld vast. In de 22c minuut lag er een zee aan ruimte achter de defensie en profiteerde Seolto voor de derde maal: 3-0. Hulshof spaarde zijn manschappen niet. „We gaven geen druk op de middenlijn." Dc kopbal van Van Dijke uit een corner van Ronald van de Repe (3-1) bracht geen soelaas. „We konden niks afdwingen." Doelpuntenmaker Van Dijke keerde na de pauze niet terug. Hij werd vervangen door Jor- dy Hommel, waardoor Armando van de Repe in een meer aanvallen de rol kwam te spelen. „Ik had er wel acht kunnen wisselen" zei Hulshof. In de spits kon ook de ble ke Arvin de Witte geen polten bre ken. Kort na de pauze schoot Patrick van Schetsen rakelings voorlangs. „Dat had misschien de ommekeer kunnen zijn." Niels Wesdorp en André Wes- sels maakten later in de tweede helft hun opwachting, als vervangers van respectievelijk Tim Fase en Ronald van de Repe. Veel verschil maakte^ het allemaal niet. „Het lukte niet, we bleven veel balverlies lijden." Hulshof noemde de wanprestatie in Zevenbergen een slechte generale voor de komende derby bij Smcr diek. „Op Haestinge zullen we uit een ander vaatje moeten tappen. We zullen tenminste dezelfde inzet op de mat moeten leggen als de tegen stander, om dan met ons surplus aan kwaliteit het potje eruit te kunnen slepen." Voor Smerdiek was het een gou den zaterdag. Dc formatie van Cees Stoutjcsdijk proefde bij Ril- landia eindelijk weer eens het zoet van de overwinning: 2-4. Zeker na het bekend worden van de andere uitslagen in de staart van de derde klasse bleek die zege van levens belang. „Dc concurrentie pakt punten vandaag. Als we hier zou den hebben verloren, was dat zo ongeveer dc genadeklap ge- Martijn Reijngoudt van Noad '67. weest", aldus Stoutjesdijk. Smerdiek opende tegen wind en deed dat zoals het moest: met goede combinaties over de grond werd het doel van Rillandia opgezocht. Hal verwege de eerste helft namen de bezoekers de leiding, dankzij And reas Vrocgop die zijn solo bekroon de met een geplaatst schot: 0-1. Het opportunistische Rillandia kwam al snel langszij en nam zelfs een voor sprong, na een door dc wind gedra gen bal die door de Smcrdickse de fensie verkeerd werd ingeschat: 2-1 Nog voor dc pauze werd het gelijk. Daan de Viet stuurde Andres Vroeg - op weg en vanaf de achterlijn volg de een puntgave voorzet die door de inkomende Martijn Lindhout fraai werd ingekopt: 2-2. Na dc thee bleef Smerdick zoeken naar voet ballende oplossingen en werd de thuisclub op eigen helft vastgezet. Op een moment dal Rillandia even opdrong, sloeg Andreas Vroegop toe. De aalvlugge spits reageerde in de 65e minuut alert op een diepte pass en kopte over de doelman de 2- 3 binnen. Rillandia zag 'zich ge dwongen om mee risico's te nemen, wat de bezoekers ruimte bood. Ze ven minuten voor hel einde viel de beslissing. Erik van Haaften ont snapte en werd foutief gestuit in het zestienmetergebied. De eindelijk weer eens in de basis gestarte Sou- lyman El Bouazzaoui bracht zijn ploeg vanaf de stip in veilige haven: 2-4. Stoutjesdijk noemde de over winning verdiend. „We hebben de gelijk gespeeld, vanuit een goede organisatie. En na rust hebben wc de druk opgevoerd en Rilland ge dwongen tot het maken van fouten." Tegen WHS verwacht Stoutjesdijk een open wedstrijd. „Zo'n overwin ning bij Rilland geeft de burger moed. Onze moraal is beter dan een paar weken geleden. Dal kan tegen WHS een voordeel zijn." Voor het eerst sinds 20 november kon Smerdiek 2 weer aantreden voor een competitieontmoeting en wel tegen de vierde keus van Noad '67. Smerdiek 2 speelde voor het eerst in de nieuwe samenstelling na het doorschuiven van een zevental A-junioren naar de reserves. Dat liep goed, want ondanks de 1-0 ne derlaag was Smerdiek veruit de be tere ploeg in Sint Philipsland. Smcrdiek begon fel aan dc partij en kreeg een aantal goede mogelijk heden via Stefan Lindhout, Rens de Viet en Mikc Withagen. Smer- diek-doelman Corné van Haaften had weinig te doen en die keren dat Noad voor gevaar zorgde, greep hij uitstekend in. Ondqnks het veldoverwicht van de blauw-zwartcn opende de thuis ploeg de score. Een fraaie treffer van Nick Steijn bracht Noad op voorsprong. Smerdiek ging op zoek naar de gelijkmaker. In de tweede helft had Smerdiek uit moeten lopen naar een overwin ning met grote cijfers. De realiteit was echter dat vele kansen onbenut werden gelaten. Het vizier van de Smerdiekse voorwaartsen Stefan Lindhout, Wesley Withagen en Mi kc Withagen stond niet'op scherp en de uitblinkende Noad-keeper Peter Jan Fontijnc kende dc mid dag van zijn leven. Tol overmaat van raipp schoot Leander Brink man een strafschop tegen de paal. Gymvereniging WIK uit Sint-An- naland heeft zaterdag met 15 turn sters met succes deelgenomen aan de plaatsingwedstrijd in Giessen. Het leverde twee podiumplaatsen op: Marleen Wesdorp werd eerste en Erica Burgers derde. En vier ex tra startbewijzen voor de Finale al lround en acht deelnemers mogen naar de toestelfinalc. Op de wed strijd waren er de nodige zenuwen. Dit had echter geen nadelig effect op de prestatie. Laura Vroegop (vijfde), Bonita Westdorp (zeven de), Julia Mosselman (vierde) en Tessa van Dijke (vijfde) gaan sa men met de medaillewinnaars op 26 maart naar de finale. Zij nemen ook deel in dc toestclfinale die op 19 maart wordt gehouden. Jacobi- na Schot (brug) en Demi van Dijke (sprong) behoren dan ook tot dc deelnemers. Vijfde klasse Capelle koos tegen de combinatie uit Dreischor en Zonnemairc voor een systeem met drie spitsen. Benja min Suurlant was voorin het aan speelpunt en nam na een kwartier ook het eerste doelpunt voor zijn re kening. De treffer kwam min of meer uit de lucht vallen, na een ge blokt schot van Jeffrey Kruf dat par does voor de voeten van de Suurlant viel: 1-0.Vijf minuten later was het opnieuw raak, ditmaal met een schitterend afstandschot van Joshua van Willigen dat de keeper verraste: 2-0. Door te weinig overleg werden andere kansrijke situaties niet goed uitgespeeld, zodat DZC niet echt over dc knie ging. Ondanks het windvoordeel voor rust bleven de bezoekers volharden in defensief spel. Bij dc schaarse doorbraken zorgde de soeverein spelende laatste man Ricky de Klerk steeds voor de juiste oplossing. Na de pauze ging Vos meer te gehaast op zoek naar dc be vrijdende derde treffer. Met de wind in de rug werd te vaak gekozen voor de lange bal, wat de kwaliteit van de vertoning niet ten goede kwam. Suurlant liet twee kansen aan zich voorbij gaan en ook Kruf bleef, vrij voor de doelman, in gebreke. Hal verwege dc tweede helft keerde de spanning in de wedstrijd terug, na een mooie steekpass van DZC die de spits vrij voor keeper John Aamoud- sc bracht: 2-1. Voor dc bezoekers het sein om ein delijk voluit dc aanval te zoeken, met enkele gevaarlijke hoekschop pen als resultaat. De ingeschoven De Klerk forceerde de beslissing, met een fraaie solo die enkel ten koste van een overtreding in de beruchte zone kon worden gestuit. Vanaf de stip toonde Kruf zich wederom een specialist: 3-1. Uitblinker Michel Neelen legde op het middenveld ne gentig minuten lang de beste speler van DZC aan banden, zodat Vos meer de partij rustig kon uitspelen. Capelle noemde de overwinning dik verdiend. „We waren heer en mees ter, de tien minuten na dc aanslui tingstreffer uitgezonderd." De dames van Smerdick werkten keihard om Oostkapelle bij het doel weg te houden en zagen kans om na tien minuten een aanval op het doel van Oostkapelle te maken. Nathalie Jcras gaf goed voor, Tina Dujakovic en Anne Hage konden er alleen net niet bij om af te ronden. Vijf minuten later gebruikte Lenny Stoutjesdijk een corner om de bal goed in de doelmond te leggen. An ne Hage kreeg dc bal voor haar voe ten, maar de keepstcr van Oostka pelle stond goed opgesteld en keerde haar schot. Smerdick rook de mogelijkheden en hoewel Oostkapelle dc wind mee had, kwam van die kant matig voet bal en werden er geen kansen ge creëerd in de eerste helft. Het enige gevaar kwam van een goed schot en een paar corners, maar de score bleef blanco. Smerdiek kreeg in de tweede helft de wind in de rug en probeerde dat voordcel te gebruiken om Oostka pelle vast te zetten. Een paar cor ners en een schot, dat was alles dat de Thoolse dames het eerste kwar tier voor elkaar kregen. Het team speelde minder dan de eerste helft en daar kwam na een kwartier nog een opeenstapeling van fouten bij in verdedigend opzicht. Esra Bicer ging mee naar voren en zette te laat in voor de bal, Lenny Stoutjesdijk ging prachtig het duel aan en viel, zo kon de rechtshalf de bal voorgeven in de zestien bij Smerdick. keepster Agnita Nouwen aarzelde, hoewel de bal zo pakbaar leek te zijn als ze door had gegaan en in het midden was Wendy de Wilde te laat met het verdedigen van haar tegenstander. Die laatste kon zo door lopen en de bal langs de aarzelende Agnita Nouwen schieten: 1-0. Smerdiek reageerde met drie wissels om aanvallender te gaan voetballen. Oostkapelle werd vastgezet. Anne Hage schoot een corner van Corina Luyks met de zijkant van dc schoen prachtig in, maar de bal kaatste te gen dc paal weer terug in het veld. Een minuut later zat de keepstcr van Oostkapelle verkeerd in haar doel- verdediging en de inkomende Maai ke van Leeuwen schoot gelijk op het lege doel: net naast. Met een uitval was Oostkapelle nog gevaarlijk té gen het einde van de wedstrijd, maar de bal werd naast geschoten. Mariska Ponse en Claudia Donderwinkel, dressuuramazones van stal Mariskahoeve uit Poortvliet, hebben zondag allebei winstpunten be haald op de wedstrijd bij manege Reigershof in Oud Gastel. Samen verzamelden ze vier winstpunten. eerste prijs met haar bruine pony Fleurtje. Linsey probeerde hetzelfde met haar schimmeltje Surprice, maar daarmee maakte ze in de barra ge een foutje en werden ze vierde. De Thoolse rijvereniging De Een- drachtruiters organiseert morgen avond een dressuurclinic met Quin- tina Klop uit Halsteren. Dc lessen worden van half zeven tot half tien op haar eigen accommodatie aan de Tholenseweg in Halsteren gegeven. Klop heeft daar een pensionstal met binnenbak. De amazone rijdt mo menteel twee paarden in Z-dressuur. maar heeft in het verleden op natio naal niveau gereden. Ze geeft les vanaf dc basis tot het hoogste ni veau. In haar trainingen staan basis werk en ruitergevoel centraal en dat probeert ze ook springruiters bij te brengen in haar dressuurlesscn. Er rijden vier groepen mee in de clinic die elk drie kwartier les krijgen. Mariska Ponse werd in de LI -klasse met de vosmerric L'Unique in haar eerste proef zesde met 184 punten en in de tweede proef zevende met 188 punten. Goed voor twee winst punten. Claudia Donderwinkel werd in dezelfde klasse met haar paard Djesmo van De Mariskahoeve in de eerste proef zevende met 183 punten en in de tweede proef achtste met 184 punten, ook in totaal twee winstpunten. Ponyamazone Linsey van der Slikke uit Tholen is eerste en vierde gewor den bij dc springwedstrijd op mane ge Oostmoer in Stad aan 't Haring vliet. Met Fleurtje nam ze deel in de klasse 60 cm en met Surprice in de klasse 70 cm. Beide klassen werden in handicap verreden. Twee foutloze basisparcoursen en een snelle barra ge zonder fouten resulteerden in de Uitslagen van de gespeelde koersbal- wedstrijden van: Meulviiet: 1. mevr. Bos en W. Bijl 36 p.; 2. mevr. R. Bolicr en mevr. J. Ver- braeken 31 p.; 3. mevr. L. van Bale en mevr. H. Schot 24 p.; 4. J. Sprenkels en W. Dcurloo 23 p.; 5. mevr. N. Deurloo 22 p.; 6. mevr. A. Hilgerson en mevr. C. Sprenkels 21 p. Gezelligheid vóór Alles/Sint-Maar- tcnsdjjk: LA. Poot en W. Bijl 35 p.; 2. mevr. B. bijnagte en mevr. A. Bocxe 32 p.; 3. mevr. T. Breurc en A. Wielaard 31 p.; 4. mevr. C. van Mier- lo en J. Bijnagte 24 p.; 5. F. de Jong en C. Breure 20 p.; 6. mevr. M. Dane en C. van Gorsel 17 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mierlo 39 p.; 2. N. Moerkerken, mevr. C. Havermans 22 p.: 4. mevr. J. van Houte, mevr. B. Roggeband 14 p.; 6. mevr. S. Bolicr 7.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 15