Transportbanden voor graan, grind, cacaobonen en catwalks ABN AMR0 FELICITEERT LANDBOUW MECHANISATIE BEDRIJF VAN TRIER MET HET NIEUWE PAND ft 'Hier kennis en ervaring opdoen die zij kunnen ontplooien in Ilawa' EE Houte Smash beperkt schade Tholen 2 verslaat Noad 3 Hofleverancier Van Trier groeit verder op Welgelegen in Tholen Donderdag 10 februari 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 De 48-jarige Hans van Trier is de negende generatie uit de familie Van Trier die aan het hoofd van het bedrijf staat. Begonnen als een kleine dorpssmederij in De Heen, uitgegroeid tot een enorm distributiecentrum voor transportbanden op het bedrijventerrein in Tholen. Een succesverhaal van een familiebedrijf dat vorig jaar na 265 jaar verhuisde van West-Brabant naar Zeeland. Op vrijdag 18 en zaterdag 19 februari is het open huis aan de Lorentzweg 2. Paarden beslaan IBB Diensten BV haakt met uitzendwerk in op stedenband van Tholen Hoe geef je als bedrijf invulling aan de stedenband van Tholen met de Poolse stad Ilawa? Dat is de vraag die A. van den Boogaart uit Tholen zichzelf heeft gesteld. Zijn antwoord: mensen uit die stad hier werk aanbieden. Van den Boogaart is directeur/eigenaar van IBB Diensten BV te Tholen met een nevenvestiging in Steenbergen, een uitzendbureau dat hij enkele jaren geleden is gestart. Door mensen uit Ilawa zelf deel te laten nemen aan Ne derlandse arbeidsproces is volgens hem de beste manier om kennis en innovatie over te dragen, één van de voor naamste doelen van de stedenband. Goede mentaliteit Duurzaam Jonge boeren Ontsluiting H.M. Kievietweg Er gloort hoop voor het eerste senioren team van Smash '76. Na een slechte start werd er uit bij Herwaarden een redelijk resultaat neergezet. Het werd een kleine 6-4 ne derlaag tegen deze mede-degradatiekandidaat. Jeugd Hilarische avond met Klittenband interieur Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 www.vanhouteinterieur.nl Het bedrijf is niet moeilijk te vin den. De naam van de onderneming staat in kocicnlcttcrs op de gevel. Grote letters op een grote loods. De hal bestrijkt maar liefst 6000 vier kante meter om alle transportban den, duobanden cn trechters op te slaan. Het is één van de grootste gebouwen op Welgelegen II. Het bedrijf wordt nog groter. Van Trier wil naast het bedrijf een tweede hal van 4000 vierkante meter bouwen als akkerbouwer Goorden verhuisd is. Het is een komen en gaan bij Van Trier. Een vrachtwagen met opleg ger met een kapotte transportband wordt het terrein opgereden. Vanuit zijn kantoor op de verdieping, ziet Van Trier meteen de schade aan de band. Er gaapt een groot gat in het rubber. Hij heeft al een vervangen de band voor het bedrijf in België geregeld. Een die in de buurt stond. In één oogopslag kan Van Trier zien waar welke transportband staat en voor hoe lang. Een tele foontje naar een vervoersbedrijf in de buurt doet de rest. Dit is het zenuwcentrum van het bedrijf. Met zijn computer en twee telefoons bestiert Van Trier zijn on derneming die via de landbouwme chanisatie groot is geworden. Zijn vrouw Anja Deurloo, afkomstig uit Tholen, doet de administratie. In de hal beneden werkt één man. „Maar er werken wel iedere dag 20 tot 25 mensen voor mijn bedrijf." Van Trier doet veel aan outsourcing. Hij sluit contracten met andere bedrij ven die diensten aan hem leveren. Er zijn dagelijks vier vrachtwa genchauffeurs voor hem onderweg. Aan de bouw van de nieuwe ma chines zijn dagelijks ook 10 tot 12 mensen bezig, zegt hij. En ook als er ergenS in zijn werkgebied snel een reparatie nodig is, maakt hij gebruik van een bestaand bedrijf. „Het is heel moeilijk te vatten voor de mensen." Maar de neveneffec ten voor de directe omgeving zijn er ook, benadrukt hij. Spin-off, noemt hij dat in economisch jar gon. Hij noemt een aantal Thool- sc bedrijven. Een bedrijf leverde het kantoormeubilair, een ander de zonwering, weer een ander deed de afbouw. „Allemaal mensen van hier."- Van Trier verhuurt transportban den, vanaf 2001 door heel Europa. Niet alleen maar aan de landbouw voor het vullen van schuren met aardappelen, graan, uien. of kool zaad, maar vooral aan de industrie. Voor het verwerken van bulkpro- ductcn zoals /.and, grind, kalk, plastics, diermeel, cacao, soja, kof fie. Een schier oneindige reeks pro ducten gaat over de lopende ban den van Van Trier uit Tholen. Maar hij verhuurt ook 'loopbandjes', kleine banden voor modeshows, beurzen en televisieprogramma's zoals Big Brother en Bananasplit. „Dat doen we niet voor het grote geld hoor, maar het is wel een leu ke tak om erbij te hebben." Hij heeft het nog niet gezegd of er komt een verzoek van een carna valsvereniging binnen. Van Trier is hofleverancier. De oor konde staat op het kantoor. In sier lijke letters geschreven. Naast een rijtje foto's. Vijf portretten van zijn vader, grootvader, overgrootvader, betovergrootvader en diens vader. Hans is de negende in rechte lijn. Van vaders kant dus. „Nee, dat komt niet vaak voor." Er zijn nog meer tastbare herinneringen aan het verleden. Een kasboek van de sme derij. Van Trier leest voor wat het beslaan van een paard in 1874 kost te: 2,50 gulden. „Tol 1970 hebben we nog paarden beslagen. Ik herin ner me nog de geur als de ijzers op de hoeven werden gedrukt." Toen was de paardentractie al ver op zijn retour en werden de bakens verzet. Paarden werden trekkers. De landbouwmechanisatie voltrok zich in rap tempo. Van Triers vader speelde daar op in. Boeren kwamen hun tractoren, ploegen en zaaima- Advertentie I.M. hen wordt zijn idee verspreid. Artur Dreszler is één van de mensen uit Ilawa. Hij heeft altijd in de bouw gewerkt en is toen hij gezinsuitbrei ding kreeg, werk gaan zoeken in het buitenland. Simpelweg, omdat dat meer verdient. Dat is de voornaam ste reden van alle Polen die in Ne derland komen werken. Maar ze ne men ook een goede mentaliteit mee, vindt Van den Boogaart. Namelijk die van hard werken. „Het is niet zonder reden dat er veel gevraagd wordt naar Poolse werknemers. Ze hebben een hoog arbeidsethos. Po len komen hier en zeggen: wij gaan werken." Op dit moment levert IBB Diensten vooral mensen in de bouw, tuin bouw en de schoonmaakbranche. Banen voor lager geschoold perso- Van den Boogaart: „Wat is er mooi er dan de stedenband te intensiveren door een arbeidsrelatie aan te gaan?" Hij citeert een ambtenaar uit Groningen die belast is met het pro motiebeleid van de noordelijke ge meente, waaronder ook internatio nale samenwerking valt: „Hij zegt dat stedenbanden goed zijn, zolang ze de positie van het bedrijfsleven maar versterken." Van den Boogaart sluit zich daarbij aan. Hij zegt dat hij misschien wel. een andere insteek heeft op de steden band dan die van de gemeente Tho len, maar dat het ook logisch is dat een bedrijf er een andere invulling aan geeft dan de gemeente. Hij heeft er in elk geval iets mee willen doen en denkt dat dit een leuke en goede manier is. Hij hoopt dat er bedrijven in Tholen zijn die daarop willen inhaken. Die ook iets zien in de stedenband en willen meewerken door mensen in dienst te nemen via IBB Diensten BV. Het uitzendbureau werkt met zowel Polen als mensen uit eigen land. „We hebben nu 450 werknemers in het bestand, hoofdzakelijk Polen. Zo'n 80 procent." Nu heeft Van den Boogaart zich ten doel gesteld om mensen specifiek uit Ilawa te wer ven. Hij heeft op dit moment drie werknemers uit die stad. Mede via neel. Maar Van den Boogaart wil dat graag uitbreiden en ook op zoek gaan naar hoger geschoold perso neel uit Ilawa. Hij wil maatwerk le veren met een hoge kwaliteit perso neel tegen scherpe tarieven. IBB Diensten is concurrerend op het gebied van de prijs zonder op kwaliteit in te leveren. „Wij hebben de administratie verregaand geauto matiseerd en dat is natuurlijk mede te danken aan mijn achtergrond als iet-er. De uren- en kilometerregis tratie hoeven alleen maar ingevoerd te worden, waarna de opdrachtgever via een druk op de knop alles beves tigt. Dit scheelt heel veel papieren rompslomp, zaken waar andere be drijven veelal voor meerdere uren personeelskosten aan hebben. Al met al realiseren we door de auto matisering een lage overhead waar door we een stuk goedkoper zijn dan de concurrent." Alle werknemers krijgen, als dat nodig is, een VCA veiligheidscur sus via IBB Diensten. Dat is een meerwaarde, vindt Van den Boog aart. Ze worden met vervoer van het uitzendbureau van en naar de werk plek gebracht en beschikken over kwalitatief goede huisvesting. Van den Boogaart vindt het belang rijk dat mensen worden beoordeeld op hun eigenschappen. „Kwaliteit van personeel is moeilijk te om schrijven, want je hebt het toch over mensen. De één is hoger op geleid, maar de ander werkt snel ler. Onze teamchefs kijken altijd naar: wat heeft iemand in zijn mars?" Op elk groepje werknemers wordt altijd een teamchef be noemd, waarbij de mensen met hun kwesties terecht kunnen. Hij is contactpersoon tussen hen en het uitzendbureau als er iets nodig is, bijvoorbeeld nieuwe werkschoe nen. Het uitzendbureau wil groeien, maar wel met oog voor de mensen. „Artur zou ook wel een eigen be drijfje willen beginnen. Ik stimu leer dat alleen maar", zegt Van den Boogaart. Hij ziet de stedenband als een goede manier van ontwik kelingssamenwerking en onder steunt die via zijn bedrijf om de Polen hier werk te bieden. „Ze kunnen hier kennis en ervaring op doen die zij echt kunnen ontplooi en in Ilawa. De intentie is om een duurzame invulling te geven aan de stedenband." IBB Diensten BV. Poststraat 2, 4651 BK Steenbergen, tel. 0167- 531013. info@ibb-personeelsdien- sten.nl. www.ibb-personeelsdien- sten.nl. (Advertentie LM.) Artur Dreszler (links) uit Ilawa wordt door directeur A. van den Boogaard venx'elkomd in Tholen. chines repareren of kochten een nieuwe. Van Trier begon zich begin jaren tachtig te specialiseren in de ze tak. Het portret van Hans is nog niet aan het rijtje toegevoegd. Het was ook niet vanzelfsprekend dat hij het bedrijf over zou nemen. „We zijn met drie jongens thuis. Mijn vader vond dat we eerst maar moesten gaan leren en studeren. Komt er iemand in de zaak, dan is het ook best. Hans ging naar de IVA in Driebergen. „Mensen den ken dan vaak alleen aan de verkoop van auto's maar het is veel breder." De school spreekt zelf liever over opleiden tot een beroep in de mobi liteitsbranche. En dat komt bij Van Trier aardig tot uiting. De helft van de hal is leeg omdat de machines verhuurd, of onderweg zijn. Na Driebergen studeerde hij aan de London Busincssschool. Liep sta ges in Duitsland en pakte nog een Engelse taalstudie in Cambridge mee. „Daar heb ik nu veel gemak van. Ik spreek vloeiend Engels en Duits en schoolfrans." Hans hanteert dezelfde filosofie als zijn vader, zegt hij. „Ik heb vier jongens. Ik probeer ze te verplich ten tot hun 23ste jaar om te stude ren om dan pas te beslissen of ze wel of niet in de zaak komen." Toen hij zelf 22 jaar was. ging hij mee met zijn vader naar een beurs over landbouwmachine. „Ik moest daar gaan praten met jonge boeren, maar ik wist niks. Toen heb ik me twee tot drie maanden afgezonderd en alle folderrekken doorgeno men." Daarna trok hij een overall aan en ging twee jaar als monteur op het bedrijf aan de slag. Trekkers uit elkaar halen en in elkaar zetten. Hij leerde de technische kneepjes van het vak. Daarna ging hij op pad om hogedrukreinigers te verkopen. Hij reed elke dag van boer naar boer. „Dat was om te leren wat handel is. Ik heb het anderhalf jaar gedaan, maar ik vond er niks aan." Hij gooide het over een andere boeg. Het was in 1986 toen Van Trier een methode bedacht om klanten te verleiden om naar het bedrijf te komen. „Ik bood een hor loge aan bij de aankoop van een van onze producten. Dat lukte." Het bedrijf groeide. In 1989 nam Hans het van zijn vader over. Hij was toen 28 jaar. Het was ook het begin van de groei in de verhuur en verkoop van transportbanden. „Mijn vader had een aandelenpak ket bij een transportbandenfabri kant. Dat wilde hij van de hand doen, maar de fabriek wilde ze niet terug. „Ze werden afgekocht met het leveren van transportbanden waar ik een hogere korting op kreeg. Plus werd er iedere week een machine geleverd. Ik ben toen de markt gaan verkennen cn dat bleek interessant. Langzaamaan ben ik steeds meer overgegaan op transportbanden. Tien procent voor de landbouw, negentig procent voor de industrie." Behalve ver huur (de belangrijkste tak), ver koopt Van Trier ook tansportban- den. Ik verhuur nu ongeveer 300 machines. Na één of twee jaar gaan die in de verkoop. Dat betekent dat ik ook nieuwe moet kopen. Ik be stel nu 300 machines per jaar. Daarmee loop ik tegen de grenzen van de productiebedrijven aan." Van Trier groeide uit zijn jasje en ging op zoek naar uitbreiding, maar kon in de gemeente Steenber gen niets vinden. Dat lukte maar niet. Totdat Tholen in beeld kwam. In deze krant las hij dat er bouw grond te koop was op hel nieuw te ontwikkelen bedrijfsterrein. „Vrij dag las ik het, op dinsdag belde ik naar de gemeente. Ik werd één keer doorverbonden met de acquisitie ambtenaar. Die zou het de vol gende dag bespreken. Donderdag kreeg ik groen licht." Van Trier wist niet wat hem overkwam, na al le pogingen die hij bij de buurtge- meente had gedaan. „We hadden geen haast. We zaten niet op een locatie waar we uitgekocht zouden moeten worden. We zijn er op ei gen kracht weggegaan. De gebou wen staan nu leeg. Het ging eigen lijk heel simpel." Van Trier is blij met de plek op hel bedrijventerrein in Tholen. „Logis tiek telde één ding: er moest een goede ontsluiting zijn. Die is hier. Vijftig procent van de afnemers zit in België, maar we leveren ook aan bedrijven in de haven van Rotter dam. De aanleg van de A-4 was ze ker wel van belang. Nu maar hopen dat hij snel doorgetrokken wordt." Van de economische recessie heeft Van Trier geen last. „Dat is de kracht van dit bedrijf. Als het eco nomisch slecht gaat, dan gaan boe ren en bedrijven huren cn willen ze niet kopen. Gaat het goed, dan ko pen ze. Dat gaat al twintig jaar zo." De laatste anderhalve maand is het volgens de directeur heel goed ge gaan. „Boeren hebben veel ver diend. Willen snel investeren. Voor Nieuwjaar willen ze nog versneld afschrijven." De voorbereidingen van de nieuw bouw zijn alweer begonnen. Er komt nog een hal bij van 4000 vier kante meter. Een deel op het terrein waar akkerbouwer Goorden boerde. Vanaf 2001 nam de vraag een grote vlucht. „Voor zand, grind, meel. De gekste dingen. Zelf voor de vulling van boksballen huren ze een trans portband in." Hel einde lijkt nog niet in zicht. Van Trier is voorbe reid op de toekomst. Naast de hal is al een deel van het terrein klaarge maakt voor de volgende fase in de lange geschiedenis van het bedrijf. Als eerbetoon aan bedrijvencontactambtenaar Hendrik Kieviet heeft Van Ttier een weg op zijn terrein naar hem genoemd. Dit als waardering voor de uitstekende medewerking van de ge meente Tholen en Hendrik Kieviet in het bijzonder. Een bord met de naam H.M. Kievietweg siert voortaan bedrijventerrein Welge legen II in Tholen. Vanaf de eerste contacten met de gemeente Tholen was Hans van Trier enthousiast over de vlotte medewer king. Dit in vergelijking met de gemeente Steenbergen, waar het al ruim honderd jaar in De Heen gevestigde bedrijf niet kon uit breiden. De 1 loket-functie via Hendrik Kieviet werkte prima bij de verwezenlijking van de plannen van Van Trier. Zowel Remco Vroegop, Merijn van der Klooster en Harm West dorp wonnen ieder één keer. Ook pakten de neven Vroegop en Van der Klooster in een absolute thril ler de winst in het dubbel. Dit biedt zeker perspectief voor de re turn. Het niveauverschil was klein. Het is nu echter wel duidelijk dat er hard tegen degradatie moet wor den gestreden. Maar met de nodige vechtlust en spirit moet dit zeker lukken. Het tweede team mag voorzichtig aan een plaatsje in de bovenste re gionen gaan denken. Ook deze week werd weer een 7-3 uitslag ge noteerd. Peter Bazen trok drie overwinningen over de streep. Pe ter Hendrikx had wat opstartpro- bleempjes en verloor zo zijn eerste partij. Toen het motortje echter be gon te draaien won hij zijn twee andere partijen eenvoudig. Boven dien haalde hij ook samen met Pe ter B. de dubbel binnen. Stuntman Kees van Poortvliet pakte ook weer knap zijn puntje mee. Hij is nog niet in zijn vorm van begin vorig seizoen, maar knokt hard om ook zijn bijdrage aan de uitslag te kun nen leveren. Het derde seniorenteam moest eigenlijk op vrijdagavond spelen, maar door een tekort in de persone le bezetting ging dit niet door. Het vierde seniorenteam was in uitste kende doen. Er werd een knappe 6- 4 overwinning op Middelburg ge boekt. Hiermee liet het gepromo veerde Smash zien zeker thuis te horen in de vijfde klasse. Esther Bruijnzeel was in puike vorm en reeg drie overwinningen aan de ze gekar. Ten slotte pakten ook oud gediende Chris Hagc cn Cindy van der Klooster een verdienstelijk punt mee. Chris had zelfs een tweede overwinning in het ver schiet, maar na een 2-0 voorsprong in sets verloor hij drie opeenvol gende sets met 12-10. Het vijfde trad aan tegen Vice Ver sa uit Oudenbosch dat met slechts twee spelers kwam opdagen, waar door het thuisspclcnde team al met een 3-0 voorsprong begon. Het werd toch nog een schamel gelijk spel. Onverdiend, omdat bijna alle partijen vijfsetters waren, waarvan er maar één in winst werd omgezet door Jan-Willem van Vossen. Hij won daarnaast ook nog samen met Jochem van der Klooster de dub bel. Eldert Besseling scoorde niet, maar hij liet wel zien dat zijn vorm groeiende is. Een lichtpuntje in het onstuimig vaarwater waarin het vijfde team verkeert. De jeugdhoofdmacht trad zaterdag aan tegen het sterker ingeschaalde Middelburg 3. Het moest het wel zonder basisspeler Gert-Jan van de Berg doen. waardoor het een moei lijk middagje dreigde te worden. Niets was echter minder waar. Het werd een mooi 5-5 gelijkspel. In valler en supertalent Joost van Dij- ke liet zien een prima versterking voor het eerste te zijn. Hij maakte het al zijn tegenstanders moeilijk. Dit leverde hem knap een punt op, waar er zelfs nog twee in hadden gezeten. Kopman Job Moerland trok zijn stabiele lijn van de laatste competities door en haalde nu ook weer twee overwinningen. Tenslot te haalde ook het andere jeugdig talent Bennie van Poortvliet nog twee overwinningen binnen. Al met al een mooi resultaat. Het gepromoveerde tweede jcugd- team kent daarentegen wel de nodi ge problemen. Na een makkelijk kampioenschap vorig seizoen blijkt de derde klasse toch wel een zware dobber. Het werd een afgetekende 9-1 nederlaag voor dit gemixte team van routine en talent. Alleen 'jeugdroutinier' Christel Vroegop haalde een puntje binnen. De ande re spelers kwamen niet lot scoren. Het derde jeugdteam liep eveneens tegen een nederlaag aan. Het werd 7-3 in het voordcel van tegenstan der Middelburg. Jelmar Elcnbaas behaalde twee overwinningen en de dubbel met Martijn Keur. Laatstgenoemde en Arnc Fase be haalden zelf geen winstpartij cn stapten gedesillusioneerd uit de ta- feltennisarena. Programma zaterdag: Smash 1- Middelburg; Smash 3-Tanaka; Smash 5-Tanaka. Jeugd: Smash 1- Het Markiezaat; Yersekc-Smash 2; Middelburg-Smash 3. Luider en Van Donselaar balance ren telkens weer geraffineerd op de rand van cabaret en revue. Het vrouwelijke duo doet dat ook in haar derde avondvullende pro gramma Klittenband. Daarmee staan de twee zaterdag om kwart over acht in Meulvliet in Tholen. Dol. dwaas, hilarisch, serieus en ook zeer ontroerend maar altijd ui termate komisch. Zij verzinnen geen teksten, maar bekijken, belui steren en analyseren alle informa tie die het dagelijkse leven hen schenkt en die hen schokt. Als geen ander weten beide dames herken bare situaties te bewerken tot mee slepende sketches, scènes en lied jes. Met vragen als:- 'Haal ik diamant met ster bij buikdans? Ha len Tamara en Bianca de finale van de X-Factor? Heeft een huwelijk een houdbaarheidsdatum? Schuilt in iedere vrouw een Grieks drama? Hebben vrouwen van stand ook klittenband? Borsten en andere bobbels?' Kaarten zijn verkrijgbaar via de stichting Uit op Tholen, www.stichtinguitoptholen.nl. Het tweede elftal van Tholense Boys heeft zich zaterdag thuis kunnen revancheren voor de kansloze nederlaag die het elftal eerder ontving bij een ontmoeting met de derde keus van Noad'67. De leiding van No- ad was het achteraf niet helemaal eens met het 2-0 verlies, omdat die het niet eens was met het optreden van de scheidsrechter. Maar dat ver anderde niets aan de score. De eerste helft van de wedstrijd was in evenwicht. Zo kreeg Tholen met Nick v.d. Velde een goede kans, maar de doelman redde. Ook laatste man Van Oudenaarde was twee keer gevaarlijk voor Noad. tweemaal raakte hij het houtwerk bij het eigen doel. Net voor rust kreeg Noad een goede kans met Ard Beurkens, maar alleen voor de doelman kreeg hij de bal niet over de lijn. Ook werd hij diep gestuurd vanaf eigen helft rich ting de doelman, maar de scheids rechter zag dit anders. In de tweede helft werd er weer goed gevoetbald door beide partijen. Noad was in de counter goed en de jonge ploeg uit Tholen had het beste van het veld. Noad raakte een speler kwijt na discussie met de scheids rechter en speelde met één diepe spits en het middenveld. Maar de verdediging stond als een huis. Een kwartier voor het einde werd een speler van Tholen neergelegd. Noad vond het er buiten, maar de scheids vond het er binnen. Voor de Flu- plandse ploeg was dit de druppel, omdat ze eerder vonden dat de arbi ter een duidelijke handsbal had weg gewuifd. Weer mocht een Noadlid naar de kleedkamer en Tholen schoot de bal feilloos binnen met de schoen van Christian Taalman: 1-0. De Tholenaren controleren het spel dan vrij eenvoudig, maar toch krijgt Noad tien minuten voor de slotfase nog een hele goede kans. Stefan Fontijne kon ongehinderd op het doel aflopen. Zijn schot ging via de binnenkant van de paal uit het doel. De Thoolse keeper Patricio Jansen kon vervolgens de bal goed wegwer ken. In de slotfase viel de tweede treffer voor Tholense Boys door snel handelen van Koen Wilsing: 2-0. Advertentie I.M. Directeur Hans van Trier toont de grootste transportband in zijn showroom.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 11