O Bootvisclub De Krabbenkreek ziet levenslicht in Sint-Annaland GEMEENTE NIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN m co GEMEENTE THOLEN Ca) Initiatief van Martijn Westdorp na Slöóvecup Kerkuil doet het goed op Tholen Ponderdag 3 februari 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 WEEK05 GEMEENTENIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN gemeente Tholen BELASTINGAANSLAG EN WOZ-BESCHIKKING 2011 MEER INFORMATIE: WWW.THOLEN.NL Het vorig jaar aangedragen idee om in Sint-Annaland een visclub op te richten, heeft dit jaar geleid tot de definitieve oprichting van bootvisclub De Krabbenkreek. Een ini tiatief van Setallander Martijn Westdorp die met een aantal vrienden de club gestalte gaat geven. Eigenaren van wat hij noemt 'kleine boten' kunnen lid worden om vervol gens wedstrijden te gaan vissen op de Oosterschelde. Vier hengels Braderie in Vosmeer naast Krabbenfoor Tholenderwijs GEMEENTEHUIS "HOLEN: Hof van Tholen 2 4691 DZ Tholen Telefoon: 0166 66 82 00 E-mail: gemeente@tholen.nl Meldpunt: 0166 66 76 67 OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Iedere werkdag geopend Van 9.00 uur tot 12.30 uur: vrije inloop van 12.30 uur tot 16.30 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: donderdag 18.00 - 20.00 uur BURGEMEESTER, WETHOUDER OF GEMEENTERAAD SPREKEN? U bent van harte welkom in het gemeentehuis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: 0166 66 83 30: voor de burgemeester 0166 66 83 86: voor een van de wethouders Wanneer u iets met (een lid van) de gemeenteraad wilt bespreken, kunt u contact opnemen met de raadsgriffie: 0166 - 66 83 50. Vorige week hebben de meeste inwoners en bedrijven in de gemeente Tholen het aanslagbiljet gemeentelijke belastingen voor 2011 gekregen. Bij ongeveer de helft van u zit daar weer een acceptgirokaart bij voor de overschrijving van het totaalbedrag in één termijn, namelijk voor 31 maart 2011. m Heeft u eerder gekozen voor automatische incasso, ontvangt u geen acceptgirokaart. Het totaalbedrag wordt ^fan met ingang van eind februari 2011 automatisch in negen maandelijkse termijnen afgeschreven. Indien u I ogk hiervan gebruik wenst te maken, kunt u de'machtigingskaart invullen die bij het aanslagbiljet zit. If*' WOZ-beschikking Bij het aanslagbiljet zit ook uw jaarlijkse WOZ-beschikking. Deze waarde dient om de hoogte te bepalen van hieerdere belastingen. Op het aanslagbiljet staat voor welk pand de WOZ-waarde wordt beschikt, wat de waarde ervan is op de peildatum 1 januari 2010 en dat deze nieuwe WOZ-waarde geldt voor 2011. Dé Wet WOZ schrijft voor dat gemeenten op de WOZ-beschikking een waarde vermelden zoals die gold op i lvjanuari van één jaar eerder. Daardoor mag de gemeente slechts beperkt rekening houden met in de loop van it jaar 2010 opgetreden wijzigingen van het waardeniveau. Qezien de ontwikkelingen op de woningmarkt bent u wellicht geïnteresseerd in de verhouding tussen de nieuw vastgestelde WOZ-waarde naar waardepeildatum 1 januari 2010 en de actuele marktwaarde. Als gevolg van de geldende systematiek wordt een verandering van de markt in de loop van 2010 pas zichtbaar in de WOZ- fieschikkingen die begin 2012 worden genomen. Een vergelijking met de vorige waarden van uw object is niet relevant. Wel van belang is dat de waarde goed onderbouwd is met verkochte vergelijkingsobjecten op of rond de waardepeildatum 1 januari 2010. Zie hiertoe uw taxatieverslag. OZB Wanneer u op 1 januari 2011 eigenaar was van een onroerende zaak en/of gebruiker van een bedrijfspand, wordt u voor het gehele jaar aangeslagen. Verkoop of verhuizing in de loop van het belastingjaar heeft daar geen invloed op. Afvalstoffen- en rioolheffing De hoogte van de afvalstoffenheffing hangt af van het feit of u een één- of meerpersoonshuishouden heeft op 1 januari 2011De rioolheffing bestaat uit 2 delen. Een deel is een vast bedrag en het tweede deel is afhankelijk van uw waterverbruik. Digitaal uw belastingzaken regelen? Afhankelijk van welke bank u hebt, kunt ook gebruik gaan maken van het digitaal aanslagbiljet. U kunt zich hiervoor aanmelden bij uw bank via de internetbankieren-omgeving. Meer informatie Bij het aanslagbiljet is een toelichting gevoegd. Mocht u meer vragen hebben, kunt u ook kijken op www.sabewa.nl. Daar staan ook de antwoorden op de meest gestelde vragen. Ook kunt u telefonisch uw vraag stellen via telefoon nummer 0113-225600. OP WWW.THOLEN.NL: Zeegroenten snijden natuur monument Oosterschelde Veste Tuin, een nieuwe buurt in Tholen *WET ALGEMENE BEPALINGEN lOMGEVINGSRECHT WABO Ingekomen aanvragen omgevingsvergun ning Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsver gunning hebben ontvangen: Oud-Vossemeer - Patrijzenweg 40: het slopen van een woning met schuur (ont vangen op 20 januari 2011). Sint-Annaland - Nieuwlandseweg 294: het bouwen van een recreatiewoning (ontvan gen op 20 januari 2011). Sint-Maartensdijk - Koekoeksweg 2: het gebouwen van een schuur (ontvangen op 21 januari 2011). tholen Eeweg 1: het slopen van twee op- stallen (ontvangen op 24 januari 2011). Tooien - Prinses Christinastraat 1: het vergroten van de zolderverdieping van een WQning (ontvangea.öP.25Januari 2011). De ingediende aanvragen liggen niet ter in zage en hiertegen kan nog geen bezwaar gemaakt worden. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert iedere maandag in de even weken vanaf 9:30 uur ir];'het gemeentehuis van Tholen. De agenda ligt op de donderdag en vrijdag voorafgaand a£n de vergadering ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De be handeling van de aanvragen omgevingsver- günning is openbaar. De behandeling van de vooroverlegplannen is niet openbaar. Beschikkingen omgevingsvergunningen Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen hebben verleend: Poortvliet - Zuiddijk Polderdijk - het bou wen van een loods t.b.v. schutbalken (ver zonden op 25 januari 2011). Sint Philipsland - Kwekerijweg 8: het ver wijderen van asbest-golfplaten (verzonden op 24 januari 2011). Sint-Annaland - Oostweg 7: het bou wen van een tuinbouwkas (verzonden op 24 januari 2011). Sint-Annaland - Hoenderweg 36: het plaatsen van een schuur (verzonden op 27 januari 2011). Sint-Annaland Schoolstraat 2a: het ge bruiken van een bijgebouw als winkel- en/ of bedrijfsruimte (verzonden op 27 janu ari 2011). Sint-Maartensdijk - Noordpoort 9: het plaatsen van een dakkapel (verzonden op 24 januari 2011). Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking is verzonden aan de aanvrager bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk besluit u bezwaar maakt en gemoti veerd, gedateerd en ondertekend zijn. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Indien u een beschikking wilt in zien, kunt u contact opnemen met de afde ling Vergunningen en Handhaving, telefoon nummer 0166-668260. t Degene die tegen een beschikking.bgzwaar heeft gemaakt, kan tevens een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Ingetrokken vergunningen Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende vergunningen hebben ingetrokken: Tholen - Eendrachtsweg: het plaatsen van een kozijn en een deur (verzonden op 24 januari 2011). Tholen - Cromvliet: het vergroten van een woning (verzonden op 25 januari 2011). Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking is verzonden aan de aanvrager bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk besluit u bezwaar maakt en gemoti veerd, gedateerd en ondertekend zijn. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Indien u een beschikking wilt in zien, kunt u contact opnemen met de afde ling Vergunningen en Handhaving, telefoon nummer 0166-668260. Degene die tegen een beschikking bezwaar heeft gemaakt, kan tevens een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. ONTHEFFINGEN EN BOUWVERGUNNINGEN Verleende beschikkingen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, nu geen zienswijzen zijn ingediend naar aanleiding van de ontwerp beschikking, dat zij ontheffing van het gel dende bestemmingsplan verlenen voor het navolgende verzoek: Artikel 3.22 van de Wet ruimtelijke orde ning: Noordweg 51 te Sint Philipsland: voor het tijdelijk aanleggen van een baggerde- pot, voor een termijn van 3 jaar (2010- 252); Vanaf 4 februari 2011 tot en met 18 maart 2011 ligt de beschikking ontheffing met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openings tijden het colofon). Tevens zijn voornoemde stukken in te zien op www.ruimtelijkeplannen.nl onder het num mer N L. IM R0.0716.toeendenkooi -ow02. Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, nu geen zienswijzen zijn ingediend naar aanleiding van de ontwerp beschikking, dat zij ontheffing van het gel dende bestemmingsplan en bouwvergun ning verlenen voor de navolgende aanvraag om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3-23 van de Wet ruimtelijke orde ning: Stoofdijk 61 te Stavenisse: het vernieu wen van een schuur (2010-968); Vanaf 4 februari 2011 tot en met 18 maart 2011 ligt de beschikking ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen voor noemde verleende beschikkingen beroep instellen. Het beroepschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd worden gericht en gezon den aan de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrechtspraak, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Beroep Degene die tegen een beschikking beroep heeft ingesteld, kan een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet ge richt worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Be stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Mid delburg. Nadere informatie over het indienen van een beroepschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening is te vinden in de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' die op verzoek door het cluster Communicatie van de ge meente Tholen wordt toegezonden. WET MILIEUBEHEER Kennisgeving van mededeling besluit Burgemeester en wethouders van Tholen; gelet op de artikelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht; delen mede, dat door hen, onder oplegging van voor schriften om nadelige gevolgen voor het mi lieu te voorkomen danwel zoveel mogelijk te beperken, op 24 januari 2011 een vergun ning is verleend ingevolge de Wet milieu beheer aan Rombouts Kunststoftechniek, Slabbecoornweg 78-80 te Tholen, in ver band met het veranderen van de bestaande inrichting, gelegen aan de Slabbecoornweg 34, 36a en 78-80 te Tholen, kadastraal bekend Tholen, sectie S, nummers 114, 115, 116, 117, 459 en 460. Er zijn geen zienswijzen ingediend naar aanleiding van het ontwerp-besluit. In het besluit zijn geen wijzigingen aangebracht ten opzichte van het ontwerp. Deze aanvraag wordt tevens aangemerkt als een melding op grond van het Besluit algemene regels voor inrichtin gen milieubeheer. Het besluit en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 4 februari 2011 ge durende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 16.30 uur (indien tussen 12.30 en 16.30 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166- 668277). Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeentehuis worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid, en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7, 6:8 en 6:13 van de Algemene wet be stuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag, na die waarop het be sluit ter inzage is gelegd, beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a)belanghebbenden die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het be sluit; b)belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswij zen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht, tenzij gedurende de be roepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval wordt een besluit niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. In gevallen waarin een vergunning betrekking heeft op het oprichten of veranderen van een inrich ting, dat tevens is aan te merken als bou wen in de zin van de Woningwet, wordt een besluit niet eerder van kracht dan nadat de betrokken bouwvergunning is verleend. Het beroepschrift moet voor 18 maart 2011 worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een ver zoek'doen tot het treffen van een voorlo pige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de bovengenoemde afde ling. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Wet milieubeheer kennisgeving Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij de volgende meldin gen ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteiten- besluit) hebben ontvangen van: Firma Van Haaften/De Thoolse Taxi, Nij- verheidsweg 17 te Sint-Maartensdijk; Machinale Houtbewerking Mark van den Enden, Energieweg 15 te Tholen. Bovengenoemde meldingen liggen met in gang van'4 februari 2011 gedurende vier weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 16.30 uur (indien tussen 12.30 en 16.30 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166- 668277), Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de sec tor Vergunningen en Handhaving, telefoon 0166-668277. OPENBARE BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ont wikkeling van de gemeente Tholen maakt, krachtens door het college van burgemees ter en wethouders van die gemeente aan hem verleend mandaat, het volgende be kend. Voorgenoemd college heeft op 25 januari 2011 besloten de 18e en 19e wijziging ex artikel 3-6 Wet ruimtelijke ordening van het bestemmingsplan Buitengebied vast te stellen. De 18e wijziging heeft betrekking op het vergroten van het bouwvlak aan de Wouthoekweg 7 te Sint-Maartensdijk. De 19e wijziging heeft betrekking op het van vorm veranderen van het bouwvlak aan de Hogeweg 2 te Sint Philipsland. Met ingang van vrijdag 4 februari 2011 lig gen de besluiten met de wijzigingsplannen, gedurende zes weken ter inzage, tijdens de openingsuren in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Tevens kunnen de plannen worden ingezien op de gemeentelijke website www. tholen.nl onder de rubriek Actueel, sub rubriek Bekendmakingen, onderdeel Be stemmingsplannen. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de heer V.W. van de Griend, tele foonnummer 0166-668560. Gedurende bovengenoemde termijn van 6 weken kan door belanghebbenden beroep worden ingesteld tegen het besluit van het college bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019 te 2500 AE 's-Gravenhage. Aanleiding om de visclub op te richten was het succes van de strijd ofn de Slöóvecup 2010, vorig jaar. hliet alleen werd er flink vis gevan gen, ook het formaat'van de gevin de vrienden was alleszins accepta bel. Pja de viswedstrijd werd er door de deelnemers, partners en genodigden gfegeten en gedronken en kwamen die organisatoren tot de conclusie dat een dergelijk evenement navol ging verdiende. Dat heeft inmiddels gestalte gekre- gpn in de oprichting van bootvis- cluh De Krabbenkreek. Eigenaar vj»i ca'^ de Slööve, André van Ast en vishobbyist Martijn West dorp vormen het hart van de organi satie. Plaatsgenoten uit Sint-Anna land, Johan Suurd. Gerard van den Heuvel, Jan Gunter, Michel Mossel man, en Peter Verwijs uit Sint, Phi lipsland verrichten de hand- en spandiensten. Zoals het werven van sponsors, contacten met de media, het bijhouden van de standen en het regelen van prijzen voor loterijen. Leden van de club gaan niet alleen vissen, maar ook barbecuen en deel nemen aan mosselavonden. Want, zegt Westdorp. gezelligheid staat voorop. De leden krijgen dit jaar drie wedstrijden voorgeschoteld. Speciaal voor eigenaren van kleine boten. Daarop mag met maximaal vier hengels worden gevist. De ei genaar kan dus, als hij zelf vist, drie gasten uitnodigen. Elke hengel mag zijn voorzien van maximaal drie ha ken. De boot met de meeste kilo grammen aan vis heeft gewonnen. De sponsors, waaronder onderne mingen in de hengelsportsector en een bouwmarkt, gaven aan het ini tiatief zeer te waarderen. De visclub heeft ook een website: www.bvcde- krabbenkreek.nl. De deelnemers wegen de vangst uit de Oosterschelde na de wedstrijd van vorig jaar. Een torenvalk met tien eieren en ondanks de strenge winter een goed jaar voor de kerkuil. Dat wa ren twee van de meest opvallende waarnemingen die de vogelwerk groep van de Natuurvereniging Tholen vorig jaar deed. De 22 leden tellende werkgroep was het hele jaar actief, met in ja nuari een cursus waarin steltlopers centraal stonden. Eind februari werd gestart met het jaarlijks terugkerend roofvogelonderzoek. Het grote legsel van de torenvalk was volgens secretaris Sjak de Koek (hij verving de wegens ziekte afwezige werkgroepvoorzitter Leo nard Ketting) uitzonderlijk. Van de tien eieren in het nest kwamen uit eindelijk acht jongen groot. In het voorjaar zetten de leden zich in voor het jaarlijks terugke rend broedmonitoringsproject van Staatsbosbeheer. Samen met de Stichting Landschapsbeheer Zee land werd een avond over de kerk uil georganiseerd die ongeveer 40 bezoekers trok en resulteerde in nieuwe onderzoeksplaatsen. Het hele jaar door tellen de leden vo gels bij het Schelde-Rijnkanaal. Maandelijks vinden gebiedstellin- gen plaats in bijvoorbeeld Schaker- loo- en Scherpenissepolder. Vanaf oktober tot maart worden de gan zen in de streek geteld. Zeven le den namen deel aan een vogel weekend op Terschelling. „Het is niet leuk natuurlijk, maar ik kan de data niet verzetten." Dat zegt de woordvoerder van organi satiebureau De Markten over het nieuws dat de Bergse Krabbenfoor dit jaar niet in het laatste weckend van juli valt, maar is vervroegd naar 7 tot en met 9 juli. En die laatste dag valt precies samen met de jaarlijkse Zevendorpen- tocht vanuit Oud-Vossemeer. Dan organiseert De Markten ook de braderie in het dorp. De organisa tor weet dat hij met het gelijktijdig vallen met de Krabbenfoor wel licht belangstelling verliest, maar hij kan er niets aan doen, zegt hij. „Wij moeten al bijna een jaar vooruit plannen en kunnen er niets meer aan veranderen."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 9