d CJG voor al onze Jip en Jannekes Plaatselijk nieuws 1 'Het is geen toets waarvoor je kunt slagen of zakken' if I 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 3 februari 2010 Kerstconcert Meeste punten voor Schot Eben-Haëzerschool Hoogste serie Johan de Koning Wie kan ons helpen aan: Huizen Klipper Geld en pasjes weg Winkel van Sinkel Autoinbraak Vergroten bouwvlak Van den Berge oudste Simone is geslaagd Inbraakpoging Chinees schilderen Bestel-/Bedrijfsauto's Verhuur Gewichtsconsulente Bestuur Zonnebloem Overkapt terras Schreuders bedankt Jeugddienst over overleven Van Tiggele bestuurslid Geslacht in eigen slagerij Verwijs herkozen Navigatie gestolen Dakkapel A J.P. Wijziging bestemmingsplan Slagwerkconcert Amnesty International Nul fout I r Agenda Tholen Mission Music concerten organi seert dit jaar op 24 december een kerstconcert in dc Hervormde kerk. Het is de laatste van een reeks con certen die de organisatie dit jaar van maart tot en met december geeft in diverse kerken met koren en solis ten. Aan het kerstconcert werken mee: het christelijk jong mannen koor Soli Deo Gloria uit Urk o.l.v. Jaap Kramer, het Zeeuws mannen- ensemble o.l.v. Jan van den Bosch. Marco den Toom op orgel en Mark Christiaanse op piano. Het concert begint 's avonds om acht uur. Kees Schot heeft donderdag de meeste punten gehaald bij dc wed strijd van klaverjascluh Stad Tho len. Hij sprokkelde 5234 punten bij een. een nipt verschil met Janet Dcurloo die met 5228 punten twee de werd. Anita Aarnoudse werd der de met 5031 punten, Han Visser vierde met 4978 punten en Martin van Deursen eindigde als vijfde met 4902 punten. Burgemeester en wethouders vragen de gemeenteraad om het in de inves teringsplanning 2011 opgenomen krediet van 218.000 euro beschik baar te stellen voor tijdelijke huis vesting bij dc Eben-Haëzerschool. Die uitbreiding is afgelopen jaar al gerealiseerd. ,.ln overleg met het schoolbestuur is dit naar voren ge haald. En hel is u gemeld in de mei- rapportage", lichtte wethouder Pe ter Hoek toe in de commissie bestuurszaken. Oud-Vossemeer In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Johan de Koning de hoogste serie met 13 caramboles. De kortste partij werd in 22 beurten gespeeld door Thcdo de Reus en het hoogste ge middelde werd gespeeld door Jos Hommel met 3,208. Dc uitslagen: P. de Leeuw-K. Hommel 8,667-10; P. Goossens-L. van Wezel 8.485-10; W. Bosch-P. Goossens 10-9,394; H. van Daalen-D. Hommel 7,188-10; R. de Jonge-T. de Reus 4.444-10; J. de Klerck-A. Hommel 10-8,974; J. de Koning-W. Bosch 10-7,250; C. Burgers-J. Hommel 7,193-10. Bruikbare spullen voor de 'rommelmarkt' op de verkoping t.b.v. de Schutse Oud-Vossemeer D.V. zaterdag 16 april a.s. in Scherpenisse. Deze spullen kunnen iedere zater dagmorgen ingeleverd worden bij: Fam. van Poortvliet, Hikseweg 1 in Oud-Vossemeer. Tel: 0166-672971 (geen bankstellen en witgoed) Advertentie I.M. Sint-Annaland werpen. De workshop begint om half elf en duurt tot half vijf. Meer informatie bij Jos Boogaard, 652179. Aan de Klipper in de nieuwbouw wijk Vroonstcdc kunnen nog twee huizen gebouwd worden. De wel standscommissie keurde onlangs de plannen van Brummelhuis bouw- coördinatic goed. Het ontwerp van architect Wieger G. Gielstra met een erker, rode gevelsteen, hardhouten kozijnen en ramen en rode dakpan nen kreeg groen licht. „Leuk dat ze dit nog verkocht krijgen", zei voor zitter Marco Onrust van de wel standscommissie. „Het straatje komt nu vol met in totaal zes wo ningen." Burgcrlid Jan Geluk was ook enthousiast over dc aparte inde ling. Drie weken geleden werd het plan voor vier huizen aan de Klip per goedgekeurd. Het gaat om twee- onder-een-kapwoningen. Naast Brummelhuis werken ook het Bouwfonds en ZeebraBouw mee aan het project. De opzet is gewij zigd omdat voor het eerdere plan geen markt bleek te zijn. Dc grond is al een paar jaar geleden verkocht door de gemeente en lag al geruime tijd braak. Er is in dc nacht van vorige week woensdag op donderdag ingebroken in twee woningen terwijl de bewo ners lagen te slapen. In een woning aan de Poststraat werd dc beneden verdieping doorzocht. Dc buit be stond onder andere uit geld en di verse pasjes. In een woning aan Bos werd ook ingebroken. Voor zover bij de politie bekend werden hier geen goederen weggenomen. Sint-Maartensdijk Kinderen van theaterschool Musi- calXpres uit Poortvliet treden op donderdag 10 februari op in dc re creatiezaal van Maartenshof. Ze voeren de musical De winkel van Sinkel op. De voorstelling begint 's avonds om zeven uur. Aan de Bosdreef is in de nacht van vorige week woensdag op donder dag ingebroken in een auto. Er werd navigatieapparatuur gestolen. Het college van b. en w. heeft de 18de wijziging van bestemmings plan Buitengebied vastgesteld. De wijziging heeft betrekking op het vergroten van het bouwvlak aan de Wouthoekweg 7. De uit het dorp afkomstige Johanna Elisabeth van den Berge-Wester weel is sinds eind vorige week dc oudste inwoonster van de gemeente Bergen op Zoom. Ze is ruim 102 jaar en is de weduwe van KNIL-mi- litair D.C. van den Berge, die in 1943 is omgekomen als dwangar beider bij de aanleg van de Birma- spoorlijn. Johanna werd geboren op 24 oktober 1908. Simone Snoep mag haar havodiplo ma ophalen. De inwoonster heeft in januari examen gedaan aan het Ron- calli in Bergen op Zoom en is ge slaagd. In de nacht van vorige weck woens dag op donderdag is geprobeerd in te breken in een huis aan de Huy- gensstraat. Het bleef bij een in braakpoging. In het atelier van Jos Boogaard aan Anna van Bourgondiëstraat 58 wordt op zaterdag 26 februari een workshop Chinees schilderen gege ven door Ruomei Tan. Zij geeft al jaren les in heel Nederland en heeft naast de academie in China ook een opleiding aan de kunstacademie in Amsterdam gevolgd. Dc workshop is voor beginners en gevorderden. Voor beginners wordt de werkwijze van het Chinees schilderen uitge legd. Doordat het schilderen op dun papier wordt gedaan vraagt het om een aparte techniek. Door te oefe nen met verschillende penselen en dc streken van dc kalligrafie te oefe nen krijgen deelnemers de beginse len onder de knie. Daarna kunnen ze andere onderwerpen gaan schil deren, zoals bamboe, bloesem en orchidee. Hierbij worden de ver schillende streken gebruikt die zo belangrijk zijn bij het Chinees schil deren. Voor gevorderden is er de mogelijkheid om op een scroll te schilderen. Dit is papier dat opge plakt is op een versierde rand die je kunt oprollen. Het thema is voor jaar, maar deelnemers zijn vrij om verder te werken aan andere onder- Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. v 'Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Slager boeit met lezing Ongeveer 65 belangstellenden kwa men zaterdagavond naar hotel Kom! om te luisteren naar Kees Slager. De Club van 50 had hem gevraagd te komen vertellen over zijn nieuwste fotoboek Watersnood. Op de lezing kwamen ook mensen uit 's Graven deel, Ovezande en Heerle af die de Ramp hebben meegemaakt en geïn teresseerd waren in de verhalen die de schrijver heeft vastgelegd. Slager vertelde echter ook over zijn eigen geschiedenis. Hoe hij in dc journa listiek belandde en later vooral oog kreeg voor 'oral history', getuige nissen van gewone mensen waar voor in de officiële geschiedschrij ving geen plaats was. Volgens Leo Troost van dc Club van 50 was het een schot in dc roos. Ge zien de verwachte grote opkomst werden belangstellenden gevraagd zich van te voren aan te melden. Dat gebeurde ook. Met 65 mensen was Kom! vol. Carola van Kesteren is thuis aan de Reigerlaan 20 een praktijk begon nen voor volwassenen met ge wichtsproblemen. Het gaat om ge zonde volwassenen. Van Kesteren is een gediplomeerd gewichtsconsu lente en ondersteunt mensen met het aanleren van een gezond voedings patroon en een gezonde leefstijl. Ze gaat daarbij uit van de richtlijnen van gezonde voeding en de voe dingsadviezen van het Voedingcen trum. Het gewonde dagelijks eten, zoals brood, aardappelen, groenten en fruit vormt de basis. Scherpenisse Bij dc Zonnebloem afdeling Scher penisse heeft op de jaarvergadering in Poorthove in Poortvliet een be stuurswisseling plaatsgevonden. P. Suurland heeft de plaats overgeno men van mevrouw N. Potappel-v.d. Graaf uil Stavenisse als secretaris. Mevr. M. v.d. Hoek uit Sint-Maar tensdijk neemt de plaats in van me vrouw I. Poot uit Poortvliet. Na de vergadering kwamen de sjoclborden op tafel en met een hapje en een drankje erbij was het nog lang ge zellig. Poortvliet Wokrestaurant China mag een over kapt terras plaatsen. Het college van b. en w. heeft besloten in principe medewerking te verlenen aan het plan en heeft de aanvrager verzocht het bouwplan verder uit te werken. Het gaat om een uitbreiding op on geveer 65 vierkante meter aan de zijkant van het restaurant. Dominee J.L. Schreuders uit Aalst heeft bedankt voor het beroep dat de Hersteld Hervormde Gemeente op hem had uitgebracht. Een jeugddienst waarin survivaltips vanuit het evangelie worden aange: reikt. Daarvoor kunnen belangstel lenden zondagmorgen om tien uur terecht in de Ontmoetingskerk. Het thema is 'Hoe overleef ik...?' en daarin wordt besproken dat ieder mens wel eens in lastige situaties komt. Die vragen die daarbij gesteld worden zijn: "Hoe red je jezelf eruit?' en 'Is alles toegestaan, als je zelf maar goed weg komt?'. Er is muzikale medewerking van een combo van jongeren uit de Her vormde Gemeente te Sint-Maartens dijk. De wordt geleid door ds. Broc- Mevrouw Van Tiggele neemt de plaats in van mevrouw Niemants- verdriet in het bestuur van de platte landsvrouwen afdeling Poortvliet. Vorige week stond het per abuis an dersom vermeld. Mevrouw Nie- mantsverdriet verlaat het bestuur. De bestuurswisseling werd bekend gemaakt tijdens de jaarvergadering op 18 januari in 't Ouwe Raed'uus. Die werd door 26 leden bezocht die verwelkomd werden door voorzitter Maandag 7 t/m zaterdag 12 februari Rundvlees met randje 1 kg 7,00 Hacheevlees 500 gr. 3,98 Magere speklappen met zwoerd 1 kg 5,00 Rundervinken 5 halen 4 BETALEN Ontbijtspek 100 gram Runderrol lade 100 gram Eigen leverworst 150 gram Sellerie zongedr. tomaatsalade 100 gram Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 43 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. mevrouw Van Dijke. Na de pauze werd dc avond afgesloten met bin go. Sint-Philipsland De mansleden van de Oud Gerefor meerde Gemeente in Nederland zijn vrijdag in vergadering bijeen geweest. Diaken J.M. Verwijs was aftredend en is weer herkozen. Ver wijs heeft zijn herverkiezing aan vaard. Verder is er geprobeerd om tot uitbreiding van de kerkenraad te komen. M. van Harberden en J.C. van der Doe zijn gekozen voor ou derling. Van Harberden heeft hier voor bedankt. Van der Doe heeft een week bedenktijd gevraagd. Als diaken zijn A.C.A. van Loon en W. Kosten gekozen. Kosten heeft be dankt en Van Loon heeft een week bedenktijd gevraagd. Verder is er een beroep uitgebracht op ds. Th.L. Zwartbol uit Wekerom. Een geparkeerde auto aan de Zijpe straat was in de nacht van vorige weck woensdag op donderdag het doelwit van inbrekers. De auto is door de dieven doorzocht. Ze heb ben een navigatiesysteem wegge nomen. Aan de Beatrixstraat in Anna Jaco- bapolder mag W. Blaauw een dak kapel op zijn woning aanbrengen. De crèmekleurige, kunststof kozij nen voldeden aan de eisen van de welstandscommissie. De' I9c wijziging van het bestem mingsplan Buitengebied is vastge steld door het college van b. en w. De wijziging betreft het van vorm veranderen van het bouwvlak aan de Hogewcg 2. De slagwerkgroep van Concordia trekt zaterdagavond alle slagwerk instrumenten uit de kast voor een slagwerkconcert. De slagwerk groep wil samen met instructeur Piet Sap laten zien wat er allemaal mogelijk is met deze instrumenten. Ook kunnen belangstellenden zelf ervaren hoe het is om de instrumen ten te combineren en samen muziek te maken. Een instrument dal niet standaard gebruikt wordt bij Con cordia is de djembé. Het gebruik van deze West-Afrikaanse trommel zal tijdens een gastoptreden van Djembé Bedlam worden getoond. Het concert begint om zeven uur 's avonds in dorpshuis De Wimpel en is gratis toegankelijk. Mensenrechtenorganisatie Amnesty International houdt van 6 februari tot en met 12 februari een landelijke col lecte. Ook op het eiland Tholen zal gecollecteerd worden en de organisa tie is op zoek naar mensen die bereid zijn om een paar uurtjes te collecte ren. Belangstellenden kunnen zich melden bij Amnesty International zelf of bij de coördinator van het ei land Tholen: Harma Pekelsma-Vug- teveen 0166-602681. Met de slogan Geef om vrijheid wil Amnesty Inter national duidelijk maken dat vrijheid niet in alle landen vanzelfsprekend is en dat er geld nodig is om aan de na leving van de mensenrechten te wer ken. Amnesty International voert ac tie voor de vrijlating van gewetens- gevangenen, afschaffing van de doodstraf, beëindiging van martelin gen en 'verdwijningen'. Ook zet ze zich in voor het recht op eten, schoon water, onderwijs, een schone leefom geving, een dak boven je hoofd en medische zorg. het leukst. Denken met mijn hoofd. Andere kinderen vinden meestal taal leuker." Op zijn laatste rapport had hij een 9,5 voor rekenen. „Ja, er zijn natuurlijk wel eens mindere tijden." VERVOLG VAN CITO Verder is het stil in dc klas. In elk ge val aan de kant van groep 8. Bij groep 7 is er wat gesnuif van het op halen van drupneuzen te horen. Naast het getik van dc klok boven de deur. Het is mistig buiten, zelfs nog een beetje schemerig als de kerkklok negen uur slaat. Dc kinderen zijn dan een kwartier bezig. Ze hebben nog tot vijf voor half tien de lijd. Dan zit de eerste taak van dc dag erop: stu dievaardigheden 1. Na vijf minuten pauze is rekenen aan de beurt en ver volgens studievaardigheden 2 en daarna een taak uit hel opgavcnbock- je wereldoriëntatie. Elke toets duurt 40 minuten, behalve rekenen. Daar staat 35 minuten voor. Joep is als eerste klaar met de eerste toets, al na 20 minuten. Hij pakt zijn boek 'De ontvoerde professor' van Bert Wiersema dat hij dinsdagmid dag in de bibliotheek heeft gehaald. Hij legt het weg om een paar vragen voor de krant te beantwoorden, ter wijl zijn klasgenoten nog volop aan de toets bezig zijn. „Het ging wel goed", zegt hij. Joep is met zijn tien jaar de jongste van de groep. „Ik heb een klas overgeslagen." Dus hij is de bolleboos van de klas? „Zo wil ik hel eigenlijk niet noemen, maar het is wel een beetje zo." Hij wil naar de havo en misschien wel vwo. Wat hij wil worden, weet hij ook al. „Mees ter. Ik heb het altijd al leuk gevonden om met een vriendje schooltje te spe len. Ik wil wel op dc basisschool gaan werken, zodat je de kinderen nog echt iets kan leren." Of hij zenuwachtig was? „Nee, ik zie het als gewoon een normale toets met van alles erin. Het is geen toets waarvoor je kunt slagen of zakken. Het is gewoon een hulpmiddel voor je schoolrichting." Hij kan zich zelfs nog een vraag herinneren. „Er was een tekst over mammoeten. Je had vier stukjes tekst en een plaatje in het bronnenboekje. Je moest kiezen wel ke tekst er het beste bij het plaatje paste." Hij verheugt zich op de vol gende toets: rekenen. „Daar ben ik denk ik het beste in. Rekenen vind ik Joep verwacht dat hij een score van 546 voor zijn Cito haalt. „Dat is ge woon mijn verwachting. Het is het op vier na hoogste datje kunt halen. Bij 550 heb je nul fout. Bij 545 heb je vwo gescoord." Dat weet hij van wege het jeugdjournaal op televisie, waar hij bijna elke dag naar kijkt. Wendy is de volgende die alle opga ven van studievaardigheden 1 af heeft. Ook zij is positief. „Het was best wel makkelijk." Ze hoopt dat zë een zo'n hoog mogelijke score heeft. Naar welke school ze wil, weet ze nog niet. Wel heeft ze een idee over wat ze wil worden. „Misschien wel iets met dieren." Nu laat ze regelma tig de chihuahua van haar zus Han- ncke uit. Die loopt aan een riempje mee over straat. „Als het heel koud is, heeft hij een truitje aan. Hij heeft ook een jasje. Zelf heb ik een kat. Friemel. Die is nu bijna drie. Ik heb hem geboren zien worden." De twaalfjarige Wendy vindt ook re kenen het makkelijkst. „Taal is juist lastiger." Maar op haar laatste rap port had ze voor aardrijkskunde het laagste cijfer. „Een 5,5", zegt ze enigszins beschaamd. Ze denkt dat er havo als advies uit de Cito komt. Ook Wendy had geerr zenuwen. Vol gens de juf geldt dat voor vrijwel eik kind uit haar klas. Ze heeft de leer lingen dan ook goed voorbereid. „Je moet hel niet zo heel groot maken. Ik heb tegen ze gezegd: het zijn dingen die je al weet. Je moet de druk niet zo hoog maken. Natuurlijk zijn er ook dingen boven het niveau dat ze gekregen hebben, maar dat moet je niet zo brengen. Als ze heel zenuw achtig zijn, zijn misschien ook de re sultaten ernaar en dat is niet de be doeling", aldus Den Engelsman. Ze maakt zich geen zorgen. „Vorig jaar was onze Cito-score boven het ge middelde." Voor het oog van een schare betrokkenen en 'mensen uit het vak' onthult wethouder Jan Oudesluijs het bord met de aanduiding CJG op de gevel van het gemeentehuis. „Het CJG moet de 'frontoffice' worden voor alle jeugdzorg, en dan jeugdzorg in de volle breedte van het woord." Deze woorden van wethouder Jan Oudesluijs gistermiddag bij de opening van het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) in het gemeentehuis van Tholen vatten samen wat het inhoudt. „Deze frontoffice hebben wij, gemeente Tholen, gekoppeld aan het WMO-loket. Onze WMO-consulenten zijn vakkundig geschoold. Zij kunnen vanuit de antwoorden op de vragen die zij stellen con clusies trekken en een antwoord geven waarmee de vraagsteller weer tevreden naar buiten kan. Zij zijn de eerstelijns opvang." Welke vragen dat kunnen zijn? Dat schetste de wethouder via een verhaal van Jip en Janneke, getiteld Middeltje tegen drift uit het derde boek van de Jip en Janneke-serie van Annie M.G. Schmidt. Zijn toehoorders bestonden uit ambtenaren en genodigden, zoals mensen van de kinderopvang en van de WMO-adviesraad. naar de opvoedkwestie van Jannekes moeder. Want die heeft een probleem, blijkt uit het ver haal. Omdat Janneke wel eens driftig is en dan gaat bijten of dingen kapot maakt, leert haar moeder haar tot tien tellen als ze voelt dat ze boos wordt. Maar dat blijkt niet te helpen, want Janneke blijft driftig. De moeder van Janneke kan haar probleem voorleggen bij het CJG. Als er sprake is van een complex geval, wordt de hulp van de CJG-coör- dinator ingesteld. Dat is Marian West- steijn. Zij is op maandag en woensdag aan wezig op het gemeentehuis en in dienst van de gemeenten in de Oosterschelderegio waar Tholen mee samenwerkt voor het CJG. De coördinator zorgt voor hulp in de tweede lijn: de juiste instanties. De wethouder gaf een voorbeeld van een gezin met problemen: moeder aan de drank, stiefva der die moeder slaat en dochter die veel spijbelt. „Er bleek dat maar liefst 22 hulpverleners op de waren. 22 hulpverleners met 22 plannen voor één gezin." Oudesluijs meent dat dat met het CJG anders wordt: „Eén gezin en één plan." Die instanties die erbij geroepen worden, zitten niet allemaal in het gemeentehuis. De WMO- medewerkers verwijzen door. De vraag wordt in eerste instantie aan hen gesteld. Om duidelijk te maken dat het in feite onzichtbare CJG zich wel in het gemeentehuis bevindt, ont hulde Oudesluijs samen met jongerenwerker Ties ReiLsma een bordje op de gevel van het gemeentehuis. Hij koos ReiLsma voor de han deling, omdat die lange tijd ook deel uitmaakte van de jongerenraad van Tholen. En die laatste gaat in de toekomst een rol spelen in het contact leggen van jongeren met het CJG, vertelde de wethouder. Hij gaat ervan uit dat mensen even moeten wennen aan het CJG, maar dat ze op den duur allemaal hun weg zullen vinden naar het gemeentehuis, waar mensen al om diverse redenen komen. Ze hebben er nu een reden bij, Zondag 6 februari THOLE N HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. kand. v.d. Berg, Stolwijk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 15 u. ds. v.d. Bas. HERV. GEM. IMMANUEL, 10 u. ds. v.d. Heuvel, Oud-Beijer- land. GEREF. KERK 10 u. ds. Boer, 's Gravendeel. 17 u. ds. Broerc. CHR. GEREF. KERK 10 ds. Den Boer. 18.30 u.ds. Wallet. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Schipper. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Grabijn. H.A. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. ds. De Graaf, Zierikzee. GEREF. KERK 10 u. ds. Steegman, Ridderkerk. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 15.30 u.ds. Wallet. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis, H.D. 18 u. kand. De Wilde, Ridderkerk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. kand. v.d. Brink. Ede. 16 u. ds. van Estrik, Goedereede. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Van Rumpt, Alblasser- dam. 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van Bennekom, Goes. 19 u. ds. Van Beek. Ridderkerk. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. do 10/2 19.30 u. ds. Reinders, Staphorst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u.leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Hak, Nieuw Lekkerland. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. wo 9/2 19.30 u. ds. Bakkér1. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. leesdienst. 18 u. kand. Stoel, Spijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Bakker. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Boer. 17 u. ds. Van 't Hof. Oude Tonge. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. stud. Huijser. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. dhr. Van Houdt. 14.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Klap. THOLEN 5 feb Lezing over wonen voor oude ren, Stadlandcr, voor leden COV, NPB-gebouw, 14.30 u. 9 feb Burgemeester Nuis op bezoek bij vrijz. vrouwenbond. NPB-ge bouw, 14 u. 12 feb Luider en Van Donselaar: Klit tenband, cabaret, Uit op Tholen, Meulvliet, 20.15 u. 19 feb Orde op zaken, toneeluitvoe ring Rederijkers, Meulvliet, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 5 feb Orde op zaken, toneeluitvoering Rederijkers, Vossen kuil, 19.30 u. 17 feb Jongerenraadsvergadering, de Vossenkuil, I9.30u. SINT-ANNALAND 5 feb Terugkomavond Vrijheidscon cert, Wellevaete, 19.45 u. 18 feb Ledenvergadering Smash '76, Wellevaete. 19.30 u. 26 feb Workshop Chinees schilderen, atelier Jos Bogaard, 10.30-16.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 10 feb De winkel van Sinkel, musical kinderen MusicalXpress, Maartens hof, 19 u. zo Lb Win'ertocht, wandelen, Oos- terscheldestappers, vertrek Haestinge v.a. 8.30 u. SCHERPENISSE 4 feb Klaverjaswedstrijd, open deel name, Dc Roemers, Holland Huis, 20 u. 19 feb MiMiaturen, bewegings theater, bcnefietthealer Locus Amoe- nus, 20.15 u. SINT PHILIPSLAND 5 feb Slagwerkconcert, Concordia, Wimpel, 19 u. 16 feb Voorlichting stichting Alzhei mer onderzoek, voor plattelandsvrou- wenveren., Wimpel, 19.30 u. BERGEN OP ZOOM 3 feb Gerard van Maasakkers: Deze jongen, theaterconcert, de Maagd, 20 u. 5 feb Caribbean Cocktail, Caribische ia Weekenddiensten K HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e,o„ tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poorü- vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steeri^ bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022(24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113r 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat I, St.-Maartensi dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG - Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu-" reau. 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Hof van Tholen 2, Tholen, tel. 088- 7891480. WERKGROEP GEHANDICAPT TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige, thuiszorg 0166-662264. VRIJWILLIGERS PALI I Vil FI VE TERMINALE ZORG WEST- BRABANT THOLEN Postbus 334, 4600 AH Bergen op Zoom, tel. 06-51498069. www.vptz- westbrabanttholen.nl WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ;ib ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner' bij dementie, lel. 03öh 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap. 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, teL; 0118-469869. j 31 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 668200. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 3 t/m vrijdag 11 febr. donderdag vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag 3 4 5 6 7 8 9 10 11 3.52 -16.12, 4.23 -16.44 4.57 -17.IC 5.27 -17.49^1 5.57 -18.19.;, 6.27 -18.47. - 6.54 - 19.Ï5 7.27 - 19.52' 8.02 - 20.37. vr 11/2 8.20 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. show, de Maagd, 20 u. 4 feb Groover, rockband, Gebouw-T, 21 u. 5 feb Vannstein, Gebouw T, 21 u. 6 feb Efteljng Theater: Sprookjes boom de musical, de Maagd, 14 en 16 u. 6 feb Puur Gelul, Gebouw-T, 20 u. 7 feb Crossroads: Danny Michel, vest- zakthcatcr Het Zwijnshoofd, 20.15 u. 8 feb Hofzaallezing 3: Kolonisten van Bergen op Zoom, Markiezenhof, 20 u.i 9 feb De Aanslag, toneel, de Maagd. 20 u. 10 feb The Amazing Stroopwafels}/ Van eigen deeg, theaterconcert, de Maagd, 20 u. 10 feb Coldplace, Gebouw-T, 21 u. +film+++film+++film+++film+ q CINEM'ACTUEEL: Alpha Omega - vr 16 u„ za en zo 13.45 u.,ma 13.45 en 16 u. Chronicals of Namia 3D) - za, zo en wo 13.45 u. Des hommes et des Dicux - zo/ 18.45 en di 20 30 u. Die fremde - ma 20.30 u. Dik l'rom - vr t/m zo en wo 16 u. Ha naam was Sarah - do en ma t/m vo 19 u„ vr en za 18.45 u. Harry Potter 7 - za en zo 18.45 u. Het Geheim - vr, za en wo 16 u„ zo 13.45 u. Loft - do en ma t/m wo 21 u., vt' t/m zo 21.15 u. Mega Mindy: Zwarte Kristal - za en wo 13.45 u. New Kids: Turbo - do en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.15 u„ zo 16, 18.45 en 21.15 u., ma en di 19 u. RapunzeL (3D) - za, zo en wo 13.45 u. Sonny Boy - do en ma t/m wo 20 u„ vr' 20.45 u„ za en zo 15.30 en 20.45. ud The green hornet (3D) - do en ma t/m wo 19 u„ vr t/m zo 18.45 u. Tron: Legacy (3D) - do, ma en di 21 u„ vin t/m zo 16en 21.15 u„ wo 16en 21 u.'

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 2