THOLEN w GEMEENTE NIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN nin GEMEENTE THOLEN gemeente Tholen Donderdag 20 januari 2011 9 GEMEENTENIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN WEEK03 IV) O Verkiezingen Provinciale Staten STEMMEN BIJ VOLMACHT Verkiezingen Provinciale Staten STEMMEN IN EEN ANDERE GEMEENTE MET EEN KIEZERSPAS 25 JANUARI INLOOPAVOND THOLEN-NOORD 3j MEER INFORMATIE: MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 WWW.THOLEN.NL Afscheid ds. Joppe De beveiliging van Zwembad Haestinge is nu ook onze zorg Kapoenweg verdwijnt Kerkrentmeester Klaverjaswedstrijd Predikant bedankt Opnieuw bevestigd Kippenstal La Solitude Twee dammers ongeslagen Bestel-/Bedrijfsauto's Verhuur I' Tholenderwijs GEMEENTEHUIS THC OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Hof van Tholen 2 4691 DZ Tholen Telefoon: 0166 66 82 00 E-mail: ge'meente@tholen.nl Meldpunt: 0166 66 76 67 Iedere werkdag geopend Vari 9.00 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 16.30 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: donderdag 18.00 - 20.00 uur BURGEMEESTER, WETHOUDER OF GEMEENTERAAD SPREKEN? U bent van harte welkom in het gemeentehuis. U kunt een afspraak maken via het besfuurssecretariaat: 0166 - 66 83 30: voor de burgemeester 0166 - 66 83 86: voor een van de wethouders Wanneer u iets met (een lid van) de gemeenteraad wilt bespreken, kunt u contact opnemen met de raadsgriffie: 0166 66 83 50. De burgemeester van Tholen maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van provinciale staten een kiezer toegestaan is bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A.MACHTIGING OP SCHRIFTELIJKE AANVRAAG l.Op het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar de formulieren voor de verzoekschrrften om bij volmacht te mogen stemmen. 2.Het verzoekschrift moet uiterlijk op 16 februari 2011 door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (18 januari 2011) als kiezer is geregistreerd. 3. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag van de kandidaatstelling (18 januari 2011) als kiezer zijn geregistreerd. 4. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. Hij dient de volmachtstem tegelijk met zijn eigen stem uit te brengen. 5. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stem ming deel te nemen. B. MACHTIGING DOOR OVERDRACHT VAN DE STEMPAS 1.De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van zijn stempas, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn stempas aan die kiezer over te dragen. 2. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag van de kandidaatstelling (18 januari 2011) in dezelfde gemeente staan ingeschreven als de kiezer die de vol macht geeft. 3.De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in de gemeente waar hij staat ingeschreven, uitbrengen. 4.Een volmacht die verleend is door overdracht van de stempas kan tot het uitbrengen van een stem door de gemachtigde door de volmachtgever worden ingetrokken. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. Nadere informatie wordt verstrekt door de afdeling/sector Burgerzaken van de gemeente. De burgemeester van Tholen maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van provinciale staten een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen in een andere gemeente met een kiezerspas. Daarbij gelden de volgende bepalingen: A. SCHRIFTELIJK VERZOEK 1Bij het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar formulieren voor verzoekschriften om in een andere gemeente met een kiezerspas aan de stemming te mogen deelnemen. 2.Het verzoekschrift moet uiterlijk op 16 februari 2011, door de kiezer worden inge diend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaat stelling (18 januari 2011) als kiezer is geregistreerd. 3.Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toegestaan bij volmacht te stemmen. 4.Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de stempas, die daar door wordt omgezet in een kiezerspas. B. MONDELING VERZOEK l.Na ontvangst van zijn stempas kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk ver zoek te doen, zich onder overlegging van zijn stempas vervoegen bij het gemeente huis van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (18 januari 2011) als kiezer is geregistreerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan ge schieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 25 februari 2011. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerspas, kan zich ter uitoefening van zijn kies recht aanmelden in elk stembureau in Nederland. Nadere informatie wordt verstrekt door de afdeling/sector Burgerzaken van de ge meente. Tholen Stad Grondexploitatie V.O.F. organiseert op dinsdag 25 januari 2011 een inloopavond 1 over Tholen-Noord. De avond vindt plaats in de hal van het ge meentehuis van Tholen en duurt van 19.30 uur tot 21.30 uur. Geïnteresseerden kunnen deze voorgenomen sloop van de verworven panden, de status van het bestemmingsplan en de fasering en voortgang van de verwervingen. Namens Castria en Bouwfonds is er een vertegenwoordiging aanwezig om eventueel al wat informatie te geven over de te bouwen woningen. Daarnaast kunnen bezoekers zich inschrijven als zij bijvoorbeeld op de hoogte gehouden willen worden over de voortgang van de woningen. Plaats: Tholen Datum: januari 2011 De burgemeester voornoemd, W. Nuis Plaats: Tholen Datum: januari 2011 De burgemeester voornoemd, W. Nuis IN WONEN IN UW REGIO: (Vanaf 22 januari gratis huis-aan-huis ver spreid) Biobedfilter Opening en open dag van Haestinge OP WWW.THOLEN.NL: Agenda raadsvergadering 27 januari 2011 Feestelijke parade voor open huis Haestinge WET ALGEMENE BEPALINGEN OMGEVINGSRECHT WABO Ingekomen aanvragen omgevingsvergun ning Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsver gunning hebben ontvangen: Sint Philipsland - Beatrixstraat 9: het plaatsen van een dakkapel aan de voor zijde (ingekomen op 6 januari 2011). Sint-Annaland - Molendijk 18: het bouwen van een aanbouw (ontvangen op 12 janu ari 2011). Sint-Maartensdijk - Sportlaan 2: het kappen van twee bomen (ontvangen op 11 januari 2011). Stavenisse Molendijk West 11: het slo pen van een garage (ontvangen op 7 janu ari 2011). Tholen - hoek Burgemeester van Boeijen- straat - Dilt (Stadszicht II): het bouwen van 31 woningen (ontvangen op 17 de cember 2010). De ingediende aanvragen liggen niet ter in zage en hiertegen kan nog geen bezwaar gemaakt worden. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert iedere maandag in de even weken vanaf 09:30 uur in het gemeentehuis van Tholen. De agenda ligt op de donderdag en vrijdag voorafgaand aan de vergadering ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeen tehuis. De behandeling van de aanvragen omgevingsvergunning is openbaar. De be handeling van de vooroverlegplannen is niet openbaar. Beschikking omgevingsvergunning Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunning hebben ver leend: Tholen - Zwink 2 t/m 86 (even): het bou wen van een woonzorg appartementenge bouw (verzonden op 14 januari 2011). Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 we ken na de dag waarop de beschikking is ver zonden aan de aanvrager bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk be sluit u bezwaar maakt en gemotiveerd, ge dateerd en ondertekend zijn. Het bezwaar schrift moet worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Indien u een beschikking wilt inzien, kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoonnum mer 0166-668260. Degene die tegen een beschikking bezwaar heeft gemaakt, kan tevens een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. BOUWEN •Verleende bouwvergunningen Tholen - Groeneweg 9: het bouwen van een opslagoverkapping (verzonden 11 ja nuari 2011) Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethou ders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid be zwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handha ving, telefoon 0166-668200. ONTHEFFINGEN EN BOUWVERGUNNINGEN Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn ont heffing van het geldende bestemmingsplan en bouwvergunning te verlenen voor de na volgende aanvraag om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.23. van de Wet ruimtelijke orde ning: Molenstraat 5, 7, 9, 9a, 11, 11a, 13 en 13a te Scherpenisse: het bouwen van 8 woningen (2009-466): Vanaf 21 januari 2011 tot en met 3 maart 2011 ligt de ontwerpbeschikking ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behoren de stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor. adres en openingstijden het colo fon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kun nen belanghebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikking naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagentermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbeschikking naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wet houders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een ziens wijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de af deling vergunningen en handhaving, telefoon 0166-668363/668562. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Verleende beschikkingen Artikel 3.23. van de Wet ruimteliike orde ning: Hofstede 19 te Tholen: het vergroten van een woning (2010-1029); Leguitsedijk.te Oud-Vossemeer: het op richten van een boostergemaal (2010- 878); Vanaf 21 januari 2011 tot en met 4 maart 2011 liggen de beschikkingen ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende beschikking ontheffing en bouw vergunning beroep instellen. Het beroep schrift moet binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd worden gericht en gezonden aan de Recht bank Middelburg, sector Bestuursrecht spraak, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Degene die tegen een beschikking bezwaar of beroep heeft gemaakt, kan een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voor ziening (schorsing). Het verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Be stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Mid delburg. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepsschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening is te vinden in de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' die op ver zoek door het cluster Communicatie van de gemeente Tholen wordt toegezonden. WET MILIEUBEHEER KENNISGEVING Wet milieubeheer kennisgeving Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij de volgende meldin gen ingevolge 8.40 van de Wet milieubeheer hebben ontvangen in het kader van het Be sluit landbouw milieubeheer van: J.A. van Zetten, Nieuwlandseweg 12 te Tholen; Maatschap A.C. en L.A. Geluk, Lageweg 9 te Sint-Maartensdijk; V.o.f. R en B. Goorden, Hikseweg 22 te Oud-Vossemeer; Maatschap De Jong, Lageweg 1 te Scher penisse. Bovengenoemde meldingen liggen met in gang van 21 januari 2011 gedurende vier weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 16.30 uur (indien tussen 12.30 en 16.30 uur een toelichting wordt ge wenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166-668389). Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de sec tor Vergunningen en Handhaving, telefoon 0166-668389. |:r' OPENBARE BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken ter voldoenjng aan het bepaalde in artikel 3M2 van de Algeme ne wet bestuursrecht bekend dat met ingang van 26 januari 2011 de heer J. van Daalen, technisch medewerker bouwen en handha ving, als toezichthouder ex artikel 5.10 lid 3 van de Wet algemene bepalingen omgevings- recht juncto artikel 92 van de Woningwet en artikel 7.1 van de Wet op de ruimtelijke or dening en als toezichthouder ex artikel 6.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening binnen zijn ambtsgebied is aangewezen. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van burgemees ter en wethouders van Tholen op 13 januari 2011 besloten: 1.Per 1 februari 2011 de gehandicaptenpar keerplaats in de Tienhoven 64 te Sint-An naland te verwijderen in verband met de verhuizing van de heer G. Potappel 2.Per 1 februari 2011 een gehandicapten parkeerplaats tot 1 december 2015 te re serveren nabij het pand Tienhoven 45 in Sint-Annaland voor de heer C. Schreuder. 3. De gehandicaptenparkeerplaats in de Weststraat 16 te Scherpenisse te verwij deren in verband met parkeergelegenheid op privé terrein. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondi ging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en onder tekend te zijn. Verder moet het bezwaar schrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u in de brochure "Be zwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door cluster com municatie wordt toegezonden. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt Gemeenteblad Tholen nummer 01 - 2011. Tegen betaling van de kosten kan daarvan afschrift worden verkregen. In het Gemeenteblad Tholen worden de in tegrale teksten van algemeen verbindende voorschriften (verordeningen e.d.) gepubli ceerd. Dit nummer van het gemeenteblad bevat: 1.Het besluit van het college van burge meester en wethouders van de gemeente Tholen van 4 januari 2011 tot vaststelling van de wijziging van het mandaatbesluit van de Gemeente Tholen. 2. Het besluit van het college van burge meester en wethouders van de gemeente Tholen van 4 januari 2011 tot vaststelling van de wijziging van het Besluit maat schappelijke ondersteuning Gemeente Tholen 2006. Toelichting Op 4 januari 2011 heeft het college van Burgemeester en Wethouders besloten tot wijziging van het Besluit maatschappelijke ondersteuning Gemeente Tholen 2006 over te gaan. De wijzigingen hebben in de eerste plaats betrekking op de hoogte en de bere kening van de eigen bijdrage en het eigen aandeel (artikel 2). Dit is gebaseerd op de parameters die jaarlijks worden vastgesteld door het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS). Vervolgens zijn de in het Besluit genoemde financiële tege moetkomingen en de uurtarieven van het persoonsgebonden budget (pgb) voor hulp bij het huishouden aangepast conform het percentage dat volgens de Kadernota voor de inflatiecorrectie wordt gehanteerd. Het betreft de bedragen zoals genoemd in de ar tikelen 1, 4, 5 en 9 van het Besluit. Tenslotte is in de bijlage bij het besluit een overzicht gegeven van alle in 2011 geldende tarieven. Als u vragen heeft dan kunt u contact op nemen met de behandelend ambtenaar, me- vouw E.G. Ruikes, te bereiken via telefoon nummer 0166-668594. Het besluit onder 1 treedt op de achtste dag na publicatie in werking. Het besluit onder 2 is met terugwerkende kracht per 1 januari 2011 in werking. Vervolg van plaatselijk nieuws. Biddag, woensdag 23 februari, neemt ds. J. Joppe om half drie af scheid van de Hersteld Hervormde Gemeente. Na zes jaar vertrekt hij naar Woudenberg. Beveiliging B&B Beveiliging Molenvlietsedijk 15a 4691 HS Tholen Tel. 0166-600290 info@b-en-b-beveiliging.nl Advertentie I.M. J.C. Koopman en Van de Sandc zijn bevestigd als ouderling in de Maar tenskerk. Koopman was al eerder ouderling en nam een jaar geleden afscheid van de kerkenraad. Hij ver vult de vacature die ontstond door het vertrek van ouderling C.J. Knuist, die wegens gezondheidsre denen moest stoppen. De Hersteld Hervormde Gemeente telt 316 le den: 111 mannen en 205 vrouwen. Met ingang van mei wordt de Ka poenweg onttrokken aan het open haar verkeer. Dat hebben gedepu teerde staten besloten. Het ongeveer 180 meter lange weggedeelte is, met bijbehorende ondergrond, door het waterschap verkocht aan P.C.J.M. Mulders. Dc doodlopende weg vormt de ontsluiting van diens be drijf op de Provincialeweg. Mulders is de enige belanghebbende, hij heeft alle aan de weg grenzende percelen in eigendom of gebruik. Hij mag de weg aan zijn percelen toevoegen. Op de plek waar nu twee loodsen staan van Mulders, is omstreeks eind jaren tachtig de boerderij Ka poenhof afgebroken. In de vijftien de eeuw stichtte de familie Van Bor- sele hier een oudemannenhuis. Scherpenisse J. Eerland is herbevestigd als ouder- ling-kerkrcntmeestcr in de Her vormde Gemeente. Klavcrjasclub De Roemers organi seert op vrijdag 4 februari een vrije wedstrijd. Klaverjasliefhcbbers kunnen zich vóór die datum opge ven bij Wim van Haaftcn, tel. 662261. Dc wedstrijd begint om acht uur 's avonds in het Holland Huis. Poortvliet Ds. Schreuders uit Aalst heeft be dankt voor het beroep dat hij ont ving van de Hersteld Hervormde Gemeente. Hij maakte dinsdag 28 december kennis met de gemeente en 2 januari ging hij voor in de ere dienst. Zaterdag besloot ds. Schreu ders om niet naar Poortvliet te gaan. J.J. Hage is gekozen als notabel van de Hersteld Hervormde Gemeente. Hij vervult de vacature die is ont staan door het overlijden van Ph.C. van der Male. Hage heeft zijn be noeming nog in beraad. De perio diek aftredende notabelen J.J. Elen- baas, J.P. Geluk en J.L. de Graaf zijn herkozen. Ook de periodiek af tredende kerkvoogd J. dc Graaf is herkozen voor vier jaar. De kerkvoogdij heeft een nieuwe beheerder benoemd als opvolger van Marjan de Graaf, die per 1 janu ari is gestopt. Heieen Buth-Villcrius regelt voortaan het beheer van ver enigingsgebouw Eben Haëzcr. Sint-Philipsland In de Hervormde Gemeente is de heer Van der Doe herbevestigd als ouderling-kerk rentmeester. Aan de Hogcwcg 2 wil akkerbouwer W.C. van Nieuwenhuijzen een kip penstal bouwen. Het gaat om een ge bouw van 114 meter bij 30 meter waar de kippen in en uit kunnen lopen. De wanden bestaan uit betonpanelen. met steenstrips. De welstandscommissie bekeek het plan onlangs en maakte al leen opmerkingen over het dak. Dal is volgens de commissie te licht. Eerder was het plan al met Van Nieu wenhuijzen doorgenomen. Toen be toogde hij dat een licht dak voor een dergelijke stal nodig is voor dc be heersing van de temperatuur. Vooral in de zomer. De commissie adviseer de een donkerder grijs dan Van Nieu wenhuijzen voorstelde. Of een rood dak. De commissie ging voor het overige akkoord met het plan, al wil ze. nog wel de materialen beoordelen van de dakbedekking en de beton plaat. De uitloopstal voor kippen bij dc akkerbouwer wordt in de pluim veehouderij een volièrestal genoemd. Kippen krijgen elke dag de gelegen heid om naar buiten de gaan. Aart Slager en Arie v.d. Weteringh zijn beiden nog ongeslagen in de on derlinge damcompetitie van DSVF. De damcompetitie komt in de beslis sende fase, acht deelnemers treffen elkaar regelmatig, zeven spelers spe len een hele competitie en één deel nemer. J. Roggeveen, speelt een 1/2 competitie. Hij speelt zeven wedstrij den en dat betekent dat alle anderen 13 partijen spelen. Recente uitslagen: G v.d. Velde-W. Drenlh 2-0; J. v.d. Vclde-N. Flikweert 2-0; J. Rogge veen-A. Slager 0-2; N. Flikwccrt-W. Drenth 1-1; A. v. d. Weteringh-J. Roggeveen 2-0. Gerben v.d. Velde is aan een opvallende opmars bezig met drie zgges op rij in zijn laatste partij-. en. In de middenmoot is het dringen vanaf de nummers drie tot en met vijf en hier zijn nog vele verschuivingen mogelijk. Dc stand: 1. Aart Slager 10-17; 2. A. v.d. Weteringh 7-11; 3. G. van de Velde 8-11; 4. Willem Drenth 9-10; 5. J. van de Velde 9-9; 6. Nico Flikweert 10-5; 7. Jos Noort- hoek 7-3; 8. Jan Roggeveen 6-0.4. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 9