r Nieuwe bedrijven Sociaaleconomische agenda moet impuls economie zijn Hulp voor de Zeeuwse akkervogels Brandweer mag harder rijden Officiële Mededelingen verkeer en vervoer Oproep Jan de Wilde commissaris bij CZAV Dertien mille minder voor bieb Tholen 10 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 20 januari 2011 van de Provincie Zeeland Provincie maakt mogelijk Win de enige echte OV-paraplu! Vlotter verkeer door vaste uitwijkroutes Elektronische borden bieden reisinformatie aan Provincie Zeeland Tholen wil samenwerken met bedrijfsleven Tholen Oud-Vossemeer Sint-Annaland Sint-Maartensdijk Scherpenisse STARTEND ONDERNEMER? Bel (0166) - 61 25 09 voor een op maat! Onttrekking aan het openbaar verkeer van een weggedeelte van de Kapoenweg te Sint Maartensdijk in de gemeente Tholen Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben beslo ten een weggedeelte van de Kapoenweg te Sint Provincie Zeeland Maartensdijk in de gemeente Tholen aan het openbaar verkeer te onttrekken. Deze onttrek king is een gevolg van een ingekomen verzoek van het Waterschap Scheldestromen. Het bestuit met bijbehorende tekening ligt van 21 januari 2011 tot en met 3 maart 2011 ter visie bij de Provincie Zeeland, directie Economie en Mobiliteit, afdeling Beheer iKamer Dl.041 Abdij 6 te Middelburg, op werkdagen van 09.00-16.00 uur. Voor het inzien buiten kantooruren, het ver krijgen van een mondetinge toelichting en/of kopieën van de ter visie gelegde stukken, kunt u contact opnemen met de heer J.A.A. Melaard, tel. 0118-631038. De stukken liggen tevens ter visie bij de gemeente Tholen, Hof van Tholen 2 te Tholen. Dit besluit is voorbereid ingevolge afdeling 3.6 van de Algemene wet bestuursrecht. Dit betekent dat belanghebbenden tot en met 3 maart 2011 schriftelijk beroep kunnen instellen tegen dit besluit bij de Rechtbank te Middelburg, sector bestuursrecht, postbus 5015, 4330 KA Middelburg. De mogelijkheid van beroep staat open voor belanghebbenden die een zienswijze tegen het ontwerpbesluit hebben ingediend, dan wel belanghebbenden die kunnen aantonen dat zij tij dens de ter inzage legging termijn van het ont werpbesluit hier redelijkerwijze niet toe in staat zijn geweest. Het beroep schorst niet de werking van het besluit. Alleen zij die een beroepschrift hebben ingediend kunnen tevens bij de voorzieningenrechter van voornoemde rechtbank een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (artikel 8:81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht). Voor de behandeling van het verzoek is griffie recht verschuldigd. Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl Provinciewerk O Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl De patrijs is een echte akkervogel. Zeeland is een belangrijke provincie voor akkervogels. Dat is altijd zo geweest. Maar ook hier staan de populaties van kenmerkende akkervogels zoals de veldleeuwerik en de patrijs zwaar onder druk. Eén van de oorzaken is de verslechterde voedselsituatie in de winter. Vogelbescherming Nederland nam in 2008 het initiatief te onderzoeken hoe de wintervoedselsituatie voor akkervogels in Zeeland kan verbeteren. Het onderzoek, dat mede dankzij jaarlijkse subsidies van de Provincie mogelijk was, is nu bijna klaar. 'Door de efficiëntere oogstmethoden blijven er weinig gewasresten achter op de akkers. Dat maakt het voor akkervogels lastig aan voedsel te komen in de winter,' zegt Steven Kragten van Vogelbescherming Nederland. 'Het onderzoek dat we in 2008 startte, richte zich op de vraag of het aanbieden van winter voedsel meer akkervogels aantrekt in de winter. Om dit te toetsen, maakten we afspraken met een aan tal Zeeuwse akkerbouwers in Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland. We spraken af dat het graan voor een deel niet geoogst wordt en dat graanstoppels niet worden ondergeploegd. Uit deze gewasresten vin den vogels namelijk nog graanresten en onkruidzaden. Daarnaast toetsten we op Hoeve van der Meulen van het Zeeuws Landschap welke granen het aantrekkelijkst zijn voor overwinterende akkervogels. Met de subsidie van de Provincie legden we wintervoedselveldjes aan en kón SOVON Vogelonderzoek Nederland het praktische werk uitvoeren.' Rode Lijst Projectleider soorten en agrarisch natuurbeheer Alex Wieland bij Stichting Landschapsbeheer Zeeland is vogelteller voor dit onderzoek en onderhoudt contacten met de landbouwers. 'Ik loop in de winter iede re twee weken de randen af tot 15 maart en tel de vogels. Vooral vorige winter telden we veel veldleeu weriken op de veldjes, maar ook andere Rode Lijst soorten zoals blauwe kiekendief en grauwe gors. Geelgorzen zag ik trouwens ook veel. Vooral de laatste twee zijn een echte zeldzaamheid in Zeeland. De landbouwers die meedoen zijn positief en enthousiast. Veldleeuwerik en patrijs spreken iedere Zeeuwse landbouwer aan. Ze 2ijn bereid ze te helpen door een stukje van hun grond speciaal voor deze vogels te beheren.' Veelbelovend 'De resultaten zijn veelbelovend', aldus Steven. 'We moeten de uitkomsten van deze winter nog afwach ten, maar ik denk dat de maatregelen echt bijdragen aan de winteroverleving van veel akkervogels. Akkerbouwers kunnen nu voor het niet oogsten van granen een subsidie krijgen via Subsidiestelsel Natuur- en Landschapsbeheer (SNL). Als deze winter positieve resultaten zijn behaald, willen we graag samen met de Provincie Zeeland proberen de stoppelvelden ook in de SNL te krijgen. Met name voor de veldleeuwerik is dit een goede maatregel.' www.vogelbescherming.nl en www.hetzeeuwselandschap.nl Onlangs verschenen langs de doorgaande wegen blauwe borden met in het wit een U en een nummer. Die borden verwijzen naar vaste omrijroutes over veelal provincial^ wegen. Deze vaste routes zijn gemaakt om het verkeer vlot te kunnen afwikkelen als zich op de snelweg of ande re belangrijke doorgaande wegen files vormen. In Zeeland zijn er uitwijkroutes vanaf de A58 op Zuid-Beveland en Walcheren, de N57 of de Dammenweg en de N59 op Schouwen-Duiveland. Is er een file, dan wordt bij de afrit aangegeven welke U-route u kunt volgen om daarna weer op de door gaande weg uit te komen. De signalering gebeurt via een bord in de berm of een elektronisch bord op een tekstkar. De omrijroute wordt ook gemeld via de verkeersinformatie op de radio. Per afrit is er een U-route met een eigen nummer. Een voorbeeld: De route U14 leidt het verkeer om als zich langdurig oponthoud voordoet op het wegvak tussen Yerseke en 's Gravenpolder. Naar de U15 wordt verwezen als de file zich juist in omgekeerde richting heeft ontwikkeld: tussen 's Gravenpolder en Yerseke. Wilt u kans maken op een OV-paraplu? Bedenk dan een origi neel antwoord op één van deze vragen-, Wat is uw leukste ervaring met het openbaar vervoer in 2010 in Zeeland? Wat is uw goede voornemen met het openbaar vervoer in Zeeland in 2011? Stuur uw antwoord vóór 15 februari 2011 in via de website www.degoedekantop.nl/parapluactie of per post: Provincie Zeeland, t.a.v. De Goede Kant Op, Postbus 524, 4330 AM Middelburg. Prijswinnaars ontvangen eind februari 2011 persoonlijk bericht. De prijsuitreiking vindt plaats op 4 maart in het pro vinciehuis in Middelburg. Binnenkort kunt u op elf busstations in één oogopslag zien hoe lang het nog duurt voordat uw bus arriveert. Dit kan dankzij het Dynamisch Reizigers Informatie Systeem. In het kort DRIS genoemd. Dankzij deze handige elektronische borden krijgt u de meest actuele reisinformatie bij de hand. Ook hoorbare informatie 'We werken dagelijks aan goed openbaar vervoer dat toegankelijk is voor iedereen', vertelt gedeputeerde George van Heukelom. 'Zo vindt u op de paal van het DRIS-paneel een knop die voor visueel beperk ten erg belangrijk is. Door erop te drukken, horen zij de informatie die op het bord staat vermeld. Als de borden hangen, testen we ze nog een paar maanden. Het is belangrijk dat de bus op het juiste moment bericht geeft dat hij vertrekt. Niet alle bussen doen dat al op het juiste moment. Daarom passen we de boordcomputers van die bussen nog aan.' Verbouwen De stations Vlissingen (Betje Wolffplein), Oostburg (ziekenhuis) en Hulst (busstation) staan ook op de nominatielijst om DRIS-panelen te krijgen. Deze stations worden eerst verbouwd. Ook wordt onderzocht of ze op de Fast Ferries geplaatst kunnen worden. Uiterlijk 1 augustus 2011 beslist de Provincie Zeeland of ze hier ook daadwerkelijk komen te staan. De vertrektijden van de Fast Ferries staan ook vermeld op de scher men. Zie ook www.degoedekantop.nl Een artist impression van een paneel met dynamische reisinformatie. Op deze locaties krijgt u actuele reisinformatie: 's - H'eerenhoek (Tolplein), Breskens (Veerplein), Goes (bussta tion NS), Middelburg (busstation NS), Renesse (transferium), Terneuzen (Westerscheldetunnel), Terneuzen (ziekenhuis), Tholen (Ten Ankerweg Vliethof), Vlissingen (NS-station/ Veerplein). Zierikzee ('t Sas), Zierikzee (busstation). Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak: Prepress Provincie Zeeland. Fotografie: Chiel Jacobusse lakkervogels). De Wilde Zeeuw (DRIS). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecen trum. Via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6. 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 2 februari 2011. Akkerbouwer Jan dc Wilde uit Sint-Maar tensdijk is kandidaat voor de raad van commissarissen van de landbouwcoöpera tie CZAV. Hij is nu vicc-voorzitter van de ledenraad. Eerder zat Lies Hage uit Schcr- penisse in de raad van commissarissen, maar die nam vorig jaar afscheid. Tholen krijgt met Jan dc Wilde weer een zetel in de zeven leden tellende raad. In de leden raad is mevr. C.P.M.M. van der Wel-Stijn- man uit Tholen de tweede Thoolse verte genwoordiger. Zij is statutair aftredend, maar herkiesbaar. In de vacature Jan de Wilde wordt Wim van Nieuwenhuijzen uit Sinl Philipsland als kandidaat naar voren geschoven. De leden beslissen vrijdag 4 februari in de Zeelandhallen over de be noemingen. In de jongerenraad zitten twee Tholenaren: L. Geluk uit Sint-Maartens dijk en M. Kooijman uit Sint-Annaland. CZAV, waarvan het hoofdkantoor in We- mcldinge staat en dat een nevenvestiging in Sint-Annaland heeft, noteerde in het boekjaar 2009/2010 een omzet van ruim 300 miljoen euro. De winst na belasting was bijna 4 miljoen. Dit resultaat is vrij wel geheel afkomstig van de deelnemin gen, vooral de brandstoffen (AgriSneltank met o.a. een vestiging in Poortvliet) en de supermarkten (Agrimarkt). Het resultaat van de kernactiviteiten aan- en verkoop werd in de loop van het boekjaar al terug betaald aan dc leden. Daarnaast werd 1,85 miljoen euro aan extra kortingen aan de le den uitgekeerd voor gewasbeschermings middelen, veevoeren kunstmest. Het gemeentebestuur heeft besloten om het convenant sociaaleconomische agenda Tholen te ondertekenen. In die agenda zijn relevante sociaaleconomische thema's benoemd, zoals regelgeving, lokale lasten voor ondernemers, veilig ondernemen, infrastructuur, ruimte voor bedrijven en economische leefbaarheid. Sinds driejaar is het kernenprogramma van MKB-Zeeland en de Kamer van Koophan del Zuidwest-Nederland actief. Dat gaat uit van het Zeeuws model: breed investeren in duurzame, sterke netwerken op herkenbare schaal. Lokale samenwerking van onderne mers met andere partners, zoals overheden een maatschappelijke partners. Dit zal een extra impuls geven aan de eco nomische ontwikkeling in Zeeland, en een duurzame versterking van de economische structuur. Voor een beter ondernemingskli maat en een sterkere betrokkenheid van het bedrijfsleven bij het economisch beleid van de gemeenten worden er samenwerkings- convenanten gesloten. De voor dc sociaaleconomische agenda ge kozen thema's raken in belangrijke mate een groot deel van de economische bedrij vigheid van de verschillende gemeenten. Om te komen tot deze sociaaleconomische thema's wordt er eerst een analyse gedaan. Hieruit volgende de thema's. Binnen de ge kozen thema's worden projecten geselec teerd die - deels op korte en deels op lange re termijn - concreet en zichtbaar resultaat opleveren, draagvlak hebben bij de betrok kenen organisaties vanuit het bedrijfsleven en vallen binnen de beleidsmarges van ge meenten. De convenantpartners voeren na het afslui ten van het convenant structureel overleg over lokale en regionale ontwikkelingen c.q. plannen die invloed en effect hebben op de economie en het functioneren van het bedrijfsleven in de betrokken gemeente en over de voortgang van projecten. Partijen spannen zich in voor een zo breed mogelijk draagvlak voor een heldere structuur ten behoeve van de uitvoering van dc sociaal economische agenda en de daarbij gefor muleerde projecten. Kleine voertuigen van de brandweer mo gen, in gevallen waarin ze zo snel moge lijk ter plaatse moeten zijn, voortaan 40 in plaats van 20 km/u harder rijden dan de toegestane maximumsnelheid. Dat is een van de aanpassingen in de Korps richtlijn optische en geluidssignalen brandweer Tholen. De regeling uit 2007 wordt in overeenstemming gebracht met die van dc vcilighcidsregio Zeeland. Zo worden de voorschriften aangepast voor het berijden van meerbaanswegen, en zijn chauffeurs met een aanwijzing als brandweerchauffeur voortaan verplicht om de aangeboden oefenprogramma's te volgen. Tholen betaalt de BibliOosterschelde dit jaar 13.400 euro minder subsidie dan in 2010. Dat is het gevolg van het aanpassen van de begroting 2011 van de bibliotheek stichting. Aanvankelijk had BibliOoster schelde de personeelskosten geïndexeerd volgens de cao bibliotheekwerk, en dc overige kosten volgens de richtlijn van de Vereniging van Zeeuwse gemeenten. Die VGZ-richtlijn schrijft een verlaging voor van twee procent. En die is nu over de to tale subsidie Inschrijving in het Handelsregister van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint Philipsland in de maand december 2010. O.P.S. Recycling, Slabbecoornwcg 53a, het inzamelen van bedrijfsafval, het sorte ren en/of verwerken en handel in restpar tijen, 6 medewerkers, eenmanszaak van C.J.A.A. Ligtenberg. Installatiebedrijf Bevelander b.v., Kreef tenstraat 35, bitumineus dakdekkersbe- drijf, zinkwerk, elektrotechnisch installa tiebedrijf, installatie van, service en onderhoud aan centrale verwarming, gas- en waterinstallaties, 6 medewerkers, di recteur-grootaandeelhouder Jartho b.v. Jartho b.v., Kreeftenstraat 35, holding, di recteur-grootaandeelhouder J. Bevelan der. C.O.L.F., Hoogstraat 42, las- en lïtbedrijf, eenmanszaak S. Ozturk. Bruins producties. Markt 7, het verzorgen van licht- en geluid bij o.a. evenementen en het ontwerpen van lichtshows, een manszaak Thijs Bruins. Van Gorsel holding b,v.. Markt 26, direc teur-grootaandeelhouder H.C. van Gorsel. Van Gorsel im- en export b.v.. Markt 26, groot- en kleinhandel in ongeregelde goe deren, directeur-grootaandeelhouder Van Gorsel holding b.v. Benei beheer b.v., Schelderijnweg 46, holding, bestuurders B.W. Busman en mevr. N. Arenoe-Hoogendoorn. Popkoor Voix, Watermolen 21, Tholen, het verschaffen en bevorderen van ont spanning en culturele vorming door beoe fening van de zangkunst, voorzitter P.M. Potappcl, secretaris C.P. de Hond, pen ningmeester mevr. M.M. Heijboer. Stichting administratiekantoor Stoutjes- dijk management I, Ring 14, het adminis treren van de aandelen in het kapitaal van Stoutjesdijk management b.v., voorzitter L.C. Stoutjesdijk, secretaris-penning- meester M.J. Stoutjesdijk-Lindhoud. Stichting administratiekantoor Stoutjes dijk management II, Ring 14, het admini streren van aaandelen in het kapitaal van Zeeland Horeca b.v., voorzitter L.C. Stoutjesdijk, secretaris-penningmeester M.J. Stoutjesdijk-Lindhoud. Meulhoeve b.v., Provincialeweg 60, hol ding, directeur-grootaandeelhouder Ferdi nand Griesdoorn. De Heksenketel, Kerkstraat 22, cafetaria en cafébedrijf, nevenvestiging van cafeta ria Anton te Bergen op Zoom. Regio Ba n k '1 lid van AdfiZ (RJfd Burgemeet 25,4693 O Poortvliet - Raiffeisenstraat 2, 4697 CG Sint Annaland T: (0166) 61 25 09 - F: (0166) 61 29 12 E: infoiaoverbeeke.nl - I: www.overbeeke.nl verzekeringen financiële diensten hypotheken pensioenen Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 10