Achttien bewoners Ten Anker verhuizen straks naar Stadszicht Droogendijk hoofd wonen Stadlander Boer Boudeling vindt vrouw en trouwt in Ons Dorpshuis Moerland heeft buit snel terug Nieuw woonzorgcentrum Tholen alleen voor verhuur Vestiging Sint-Maartensdijk blijft Hoofdingelanden gaan aan de slag Schilder Laban is verhuisd Primeur in Anna Jacobapolder op oudjaarsdag Donderdag 6 januari 2011 68e jaargang no. 8 ^^^^1 fcJ I De bouw van het woonzorgcentrum van de SVRZ en woningcorporatie Stadlander in Tholen heeft gevolgen voor Ten Anker. Op zijn minst achttien bewoners van de afdelingen Vliedberg en Stelberg zullen verhuizen naar Stadszicht waar het nieuwe complex wordt gebouwd. Dat deelde vestigingsleider Joost Zielstra dinsdag mee tijdens de nieuwjaarsreceptie aan bewoners, personeel en vrijwilligers in Ten Anker, Maartenshof, de Vossenkuil en de Rozeboom. Ko Droogendijk (49) uit Sint-Annaland wordt hoofd wo nen van de nieuwe woningstichting Stadlander in Bergen op Zoom. Hij krijgt daarmee bijna 15.000 huurwoningen onder zijn hoede. Droogendijk geeft samen met drie col lega's en directeur-bestuurder Ton Ringersma leiding aan Stadlander. Smurdieks ventje thuis tussen deur Ramen drogisten voorkeur vandalen Kans Onderzoek Zelfstandig Deze week Hij deed niet mee aan het populaire tv-programma Boer zoekt vrouw, maar toch heeft akker bouwer en CDA-gemeenteraadslid Gert-Jan Boudeling uit Anna Jacobapolder de ware gevon den in Irene Kelderman uit Enschede. Op oudejaarsdag traden ze in het Ons Dorsphuis in An na Jacobapolder in het huwelijk. Op de drempel van het nieuwe jaar werden ze een paar. Polderkneu mm Trekker doelwit inbrekers glastuinder Het scheelde maar weinig of glastuinder Jaap Moerland uit Sint-Annaland ging het nieuwe jaar in zonder trekker en quad. Dat was namelijk de buit van inbrekers die zijn bedrijf aan de Oostweg eind november een nachtelijk be zoek brachten. Moerland werd rond een uur of drie wak ker van geluiden. „Ik keek uit het raam, maar zag niets. Even later hoorde ik een bus starten. Die reed zonder licht weg en kwam tussen de vrachtwagens van de buur man vandaan. Er hing een kar achter." T3K! rfynnnPNTpnn voor autoschades bij alle merken complete schadeafhandeling bij uw 1 verzekeringsmaatschappij H;': f-lf. I I ffft §f|, i&gj; Focwa eurogarantiebedrijf Voltstraat 2, Tholen. tel. 0/66-607060 Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 17,50 per halfjaar, 31,50 per jaar, per post 56,70 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,33 plus btw per mm. Hoofdredacteur W. Heijboer. Joost Zielstra van de SVRZ in gesprek met bewoners van Maartenshof tijdens de nieuwjaarsreceptie. Het brandweerkorps uit Sint-Maar tensdijk, ambulance en politie zijn gistermorgen om tien voor tien uit gerukt om een driejarig jongetje in genoemde plaats te redden uit een benarde positie. Het ventje zat na melijk met zijn hand tussen de deur in een woning aan de Zuidsingel. Zijn moeder had geprobeerd hem te bevrijden, maar dat lukte niet. Door de paniek wist ze even niet wat ze kon doen en belde daarom 112. De brandweerlieden tikten de pinnen uit het scharnier van de deur en hadden het kind binnen vijf minuten bevrijd. Het ambulance personeel adviseerde de moeder met haar zoontje langs de huisart senpost te gaan ter controle. Het letsel was niet zodanig ernstig dat ze hem mee moesten nemen in de ambulance. Zowel in Tholen als in Sint-Anna land is in de nieuwjaarsnacht een winkelruit van een drogisterij ge sneuveld. In de eerste plek ging bij Kruidvat in de Kerkstraat een ruit bijna volledig kapot en in de Voor straat te Sint-Annaland moest het raam van de drogisterij van Bram Goedegebuure het ontgelden. Het winkelalarm van het Kruidvat ging omstreeks half drie af en daarop trokken agenten naar de Kerk straat. Ze plaatsten volgens ver koopmedewerkster Evi Pollie pla ten voor het getroffen raam. Dat is dinsdag vernieuwd. In Sint-Anna land hoorden de buren rond kwart over vijf glasgerinkel en alarmeer den de drogist. Hij vermoedt dat het om baldadigheid gaat, want er is niets uit de winkel gestolen. Goedegebuure heeft aangifte ge daan, maar van de dader ontbreekt vooralsnog elk spoor. Volgens de politie is de jaarwisseling rustig verlopen in de provincie. Er zijn tussen middernacht en acht uur 562 meldingen gedaan van vuur werk en andere zaken gerelateerd aan de jaarwisseling, 14 aangiften binnengekomen, 31 aanhoudingen verricht, vijf personen in verzeke ring gesteld en er hebben vijf geweldsincidenten tegen werkne mers met een publieke taak plaats gevonden. In Terneuzen wordt vanmiddag het bestuur geïnstalleerd van het nieu we waterschap Scheldestromen dat heel Zeeland omvat. Dit bestuur blijft zes jaar in functie. Onder de dertig hoofdingelanden - zoals de leden van het algemeen bestuur heten - zijn vier Tholenaren: Chris Koopman uit Sint-Maartensdijk en Kees Verloop uit Oud-Vossemeer voor de SGP, Jaap de Jager en Ed ward Rietkerk uit Tholen namens de ZLTO. De vergadering kiest uit haar midden een dagelijks bestuur, waarbij het voorstel is om vijf ge zworenen te benoemen van SGP, CDA, VVD, ZLTO en Kamer van Koophandel. De vergadering stelt verder een groot aantal verordeningen vast, alsmede de begroting 2011 en de meerjarenraming. Ook de benoe mingsprocedure voor de dijkgraaf wordt besproken. Voorstel is een verkorte procedure, waarbij inte rim-dijkgraaf Toine Poppelaars een van de kandidaten is. In Tholen is schildersbedrijf Laban verhuisd van de Eendrachtsweg naar het pand van de voormalige woninginrichting van Van Houte aan de Stevinweg. Het bedrijf be trekt een kantoor op de verdieping, beneden is de werkplaats en garage voor de vijf wagens van het bedrijf. Volgens Heidi Laban is het een grote verbetering ten opzichte van het pand in het centrum van Tho len. „Veel beter bereikbaar en veel meer ruimte om te parkeren. Het is een heel mooi pand. We komen daar veel beter tot zijn recht." Laban richtte zich de laatste twee jaren meer op het schilderbedrijf, dan op de winkel. „We hebben de winkel gesloten en het pand toen alleen nog als kantoor gebruikt." Het bedrijfspand staat nu te koop, maar is ook te huur. Het betekent dat er weer een pand in de binnen stad leeg staat. Schuin tegenover de schilderswinkel staat het pand van Foto Tholen nog steeds te koop. Het nieuwe complex met 36 wonin gen komt te staan op het perceel tussen Meulvliet en Het Lint. Het is de bedoeling dat in de loop van dit jaar met de bouw wordt gestart. Het krijgt drie bouwlagen. De wel standscommissie ging onlangs ak koord met het ontwerp van het ge bouw. De aannemer is nog niet bekend. Het worden allemaal huurwonin gen, zegt Zielstra desgevraagd. „De verkoop van appartementen blijft lastig. Ouderen willen toch liever huren. Een ander punt is dat het nu ook niet makkelijk is om de eigen woning te verkopen." De verkoop van appartementen in Het Lint vlot te ook niet. Later werden de wonin gen die niet verkocht werden, ver huurd. In Ten Anker worden alle tweeper soonskamers omgebouwd tot een persoonskamers. „Eindelijk be schikt straks iedere bewoner over een eigen kamer." Nu telt Ten Anker 60 verpleeghuisplaatsen. Dat aantal wordt door de verbouwing terugge bracht tot 32. „Door de bouw van drie groepswo ningen in Stadszicht verhuizen op zijn minst 18 bewoners van de Vliedberg naar Stadszicht, hemels breed 500 meter van Ten Anker. De bewoners van de Stelberg krijgen een eigen appartement op de begane grond of op de eerste verdieping in het zorgcentrum. Het is voor de be woners een hele verbetering, maar voor de medewerkers vooral ook een grote verandering. Dat beseffen we maar al te goed." De SVRZ kent al groepswoningen voor demente bejaarden in Maartenshof, twee van elk zes kamers. De bewoners heb ben een eigen kamer en een geza menlijke huiskamer, plus een keu ken waar de maaltijden door het personeel worden bereid. Er wordt gestreefd naar een huiselijke sfeer waarin de bewoners ook hun bijdra ge kunnen leveren door bijvoor beeld te helpen in de huishouding. Het is dus niet zo dat er in Tholen meer verpleeghuisplaatsen bijko men, benadrukt Zielstra. „Nee, dit is echt een kans om te vernieuwen. Het geeft aan hoe de laatste decen nia wordt gedacht over de privacy. Dat is steeds belangrijker gewor den." Nu zijn er 26 tweepersoons kamers en 12 eenpersoonskamers op de verpleegafdeling. Dat worden straks 32 eenpersoonskamers. Volgens Zielstra zijn de voorberei dingen van de ingrijpende verande ring al begonnen. Een en ander ge beurt in nauw overleg met de cliëntenraad en de ondernemings raad. „We hebben de medewerkers gevraagd waar ze in de toekomst willen werken. Door de nieuwbouw en de omvorming van de verpleeg- afdelingen tot groepswoningen heb ben we nu deze unieke kans. Veel medewerkers vragen er geregeld naar en geven aan het toch wel spannend te vinden. Krijg je de werkplek die je wilt of moet je er gens anders gaan werken, dat is voor velen de vraag. Voor de organi satie is het natuurlijk belangrijk dat de medewerkers het goed naar hun zin hebben." De eerste paal van het woonzorg centrum gaat dan eindelijk dit jaar de grond in. De voorgeschiedenis is lang en ingewikkeld geweest. Eerst waren er vier partijen betrokken bij het project, Marsaki (de bouwpoot van woningcorporaties waaronder Castria Wonen), Castria, Emergis en Sjaloom Zorg. Emergis en Sjaloom Zorg haakten af. Sjaloom Zorg gaat in Stadszicht II zelf een apparte mentencomplex bouwen. Volgens Zielstra is er vorig jaar een tevredenheidsonderzoek gehouden. Ook op Tholen is gekeken naar de verschillende vormen van zorg die de SVRZ verleent. „We schomme len tussen de 7,5 en 8,6 en dat zijn goede resultaten. Het onderzoek geeft zeker ook aan dat er nog tal van verbeteringen mogelijk zijn. Daar gaan we zeker wat aan doen. Dat kunnen we niet alleen. Een goe de samenwerking met andere partij en op Tholen is van groot belang. SVRZ is een partner met een sociaal gezicht en dat zullen we in 2011 op nieuw tonen." Zo'n tien leidinggevenden van Castria Wonen, Soomland en Wo nen West-Brabant solliciteerden naar de vier topfuncties en Droogendijk behoorde tot de ge lukkigen. Hij gaat er mede voor zorgen dat de Thoolse en Sint Phi- lipslandse huurders zich thuis blij ven voelen in het grote geheel. De schaalvergroting heeft zijn intrede wel gedaan, maar de vestiging Sint-Maartensdijk blijft als zelf standige eenheid dichtbij de huur ders staan. „We vertrekken zeker niet van het eiland", benadrukt Ko Droogendijk. In de loop van dit jaar verhuist hij zelf naar het hoofdkantoor aan de Rooseveltlaan in Bergen op Zoom, maar voorlopig zit hij nog in Sint- Maartensdijk. „De vestigingen blijven behoorlijk zelfstandig", zegt de Sint-Annalander, die al 29 jaar bij de Thoolse woningstichting werkt. „Ze krijgen zelfs meer macht en fungeren voor de ver schillende afdelingen als opdracht gever. Alleen voor de verkoop van huurwoningen hebben we in Ber gen op Zoom centraal een eigen af- Moerland belde zijn buurman Jo- han Slager van aardappelleveran cier Pieperline om te vragen of het kon kloppen dat er een transport was. Dat was niet het geval. On dertussen was Moerland naar bui ten gelopen en zag zijn grasmaaier tussen de vachtwagens staan. „Toen heb ik de politie gebeld. Die was toevallig op Tholen en net klaar met een klus. Ze zijn gaan rijden en kwamen de daders tegen. deling. Daar zitten ook meer spe cialisten waarop de vestigingen een beroep kunnen doen." Zijn de poppetjes van de leidingge vende top van vijf ingevuld, de de finitieve bezetting van de andere functies laat nog even op zich wachten. Dit eerste halfjaar staat het middenkader op de rol en in oktober/november krijgen de ande re medewerkers te horen of ze op hun huidige post kunnen blijven of naar elders moeten. „We hebben bijna heel 2011 nodig om mensen een goede plek te geven", zegt Droogendijk. De fusie brengt dus zeker veranderingen mee. „Maar onze huurders krijgen straks geen blikken stem te horen, zoals je bij meerdere bedrijven of instellingen na een fusie veelal ziet gebeuren. Als ze bellen, krijgen ze recht streeks een mens aan de telefoon. We blijven dichtbij de mensen zit ten en de lokale bekendheid vinden we heel belangrijk." Naast Sint-Maartensdijk heeft Stadlander vestigingen in Steen bergen en twee in Bergen op Zoom. De Castria-vestiging Hal steren gaat dicht. ZIE VERDER PAGINA 3 V T Lennard Hage heeft Denemarken verkozen boven Sint-Annaland Eerste Thoolse sportvrouw Diana de Ruyter vindt sprong nooit perfect Sarah van Westen uit Oud-Vossemeer past op voor overvolle agenda v- En Boudeling hield het dicht bij huis. Vanuit zijn woning aan de Zuidweg liep hij samen met zijn bruid en het hele gevolg, fa milie en genodigden, naar Ons Dorpshuis om daar in de echt te worden verbonden. Sinds de gemeente trouwen op locatie mo gelijk heeft gemaakt, was hel een kans om dit in het dorp te doen. Voor Ons Dorpshuis was het een primeur. Niet eerder werd er een huwelijk voltrokken. Voor beheerster Nelleke Kortekaas was het ook nieuw. Zij kleedde het zaaltje er voor aan en zette de stoelen voor het bruidspaar, getuigen en gasten klaar. Ambtenaar van de burgerlijke stand Olga van der Werf-Reijngoudt uit Sint Philipsland vertelde dat ze samen met Gert-Jan ook al eens in het dorpshuis had gezeten. Dat was toen het zaaltje inge richt was als stembureau voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart. „Toen zei ik nog dat hij zich op zou kunnen geven voor Boer zoekt vrouw. Maar dat is niet nodig, want de boer heeft een vrouw gevonden. Ik was verrast en nieuwsgierig toen ik dat hoorde." Het stel leerde elkaar kennen via de christelijke datingsite Funky Fish. Gert-Jan en Irene leerden elkaar via de digita le snelweg pas eind juni kennen, maar de klik was er vrij snel tussen de boer en de milieuambtenaar van de gemeente Ensche de. „Waar internet niet goed voor kan zijn," zei de ambtenaar. In juli kwam Irene naar Anna Jacobapolder en sindsdien legde ze al 13.000 kilometer af tussen haar woonplaats en de polder, "zei de bruid, beseffend dat het niet zo goed was voor het milieu. Want het stond al gauw vast dat Boudeling op de boerderij zou blijven en dat zij haar intrek aan de Zuidweg zou moeten nemen. Dat doet ze overigens samen met haar dochtertje Naomi. Zie verder pagina 3. Bruid Irene Kelderman en bruidegom Gert-Jan Boudeling in de Langeweg op weg naar Ons Dorpshuis. Toen was het zaakje snel gere geld." Moerland noemt het minu- tenwerk. „Als ik twee minuten la ter had gebeld, waren ze misschien al ver-dwenen." De politie heeft de dieven, twee mannen, volgens Moerland bij Lepelstraat aange houden. Zijn voertuigen hadden geen schade opgelopen en op zijn bedrijf was er ook niets vernield. Hij is niet geschrokken. „Daar had ik geen tijd voor." EN VERDER... Vrienden van Siem haalt record van 12.500 euro voor kankerbestrijding Tholen levert vier maal bijdrage voor Bijzondere Zeeuwen ZIJ DIE HET OPGEVEN WETEN NOOIT HOE DICHT ZE BIJ HUN DOEL WAREN Dit nummer bestaat uit 18 pagina's

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 1