Nieuwe bedrijven mmmmm dijke 'Iedereen staat een beetje te klappertanden van de kou' Nieuwjaar Provincie Zeeland werkt klimaatneutraal zaterdag 26 februari 2011 Komt u ook naar de nieuwjaarsbijeenkomst? ...Daar zit Zeeland in Vraag aan Oproep Donderdag 6 januari 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Heerlijkenieuwjaarsduik aan Oesterdam „Kom op, we gaan kijken", zegt Ria Roggeband op nieuwjaarsdag tegen haar man Henk. Het Thoolse echtpaar is vorig jaar ook wezen kijken naar de Nieuwjaarsduik aan de Oesterdam en vond dat zo leuk, dat ze dit jaar weer zijn gaan kijken. „De sfeer is hartstikke leuk en iedereen is getooid in gekke kleding. Leuk om te zien." Ria heeft voor vertrek nog wel snel haar fotocameraatje in haar tas ge stopt en op bijgaande foto is het resultaat te zien. Startschot Kom naar de Open Dag op en beleef het werk van de Provincie Zeeland Locatie: Abdijcomplex in Middelburg Tijd: 10.00 uur tot 16.00 uur Bent u verhinderd? Dan wensen wij u hierbij een goed en gezond 2011 Ilnfoblad voortgang verbreding Sloeweg (N62) Provincie Zeeland Inschrijving in het Handelsregister van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint Philipsland in de maand november. Tholen Oud-Vossemeer Sint-Annaland Stavenisse Sint-Maartensdijk Scherpenisse Sint Philipsland STARTEND ONDERNEMER? Bel (0166) -61 25 09 voor een verzekeringsadvies op maat! (rJfd I Stuur uw mooiste foto op waarin mensen centraal staan Ria Roggeband spotte Tholenaren Dick Molenaar (met hoed) en ernaast Maurits Rietkerk in het water. Zelf duiken ze niet in het water. „Nee, ik zwem wel in de zomer", zegt Ria. „Ik vind het wel dapper van die mensen om dal te doen. Die jongens leven daar ook echt naar toe." Ria en Henk kijken steeds hun ogen uit. „Er is zoveel te zien. Je ziet ook het schuim op het water, de boten en de vogels. Winterse plaatjes. Wij houden echt van de Oesterdam." Vooraf weten ze niet of er bekenden mee doen, maar eenmaal ter plaatse zien ze wel wat Tholenaren. Ook onder het publiek. „Iedereen staat een beetje te klappertanden van de kou", zegt Ria. Maar dan begint het. „Hup het startschot en daar gaan ze. Direct het water in. Sommigen zwemmen zelfs nog een stukje. Daarna worden ze opgevart- gen door vrienden of familie die een doek om ze heen slaan en krijgen ze soep." Het echtpaar Roggeband maakt hier en daar een praatje. Ria vraagt aan deelnemers hoe het was. „Kneep alles dicht?" „Nee het voelde heerlijk", krijgt ze als antwoord. „Het was bewolkt en koud, maar wellicht is het water iets warmer. De meesten kwamen er blozend en kleurig uit." Ria vindt het leuk om te zien dat er op de eerste dag van het nieuwe jaar zoveel men sen naar de Oesterdam komen om een duik te nemen. „Het was er net zo druk, ook met auto's, als op een zomerdag." We doen al veel vanuit onze bedrijfsvoering, maar we zijn- er nog niet. De Provincie is op dit moment voor 67% klimaatneutraal. We werken op een manier, die geen negatieve invloed heeft op het klimaat. We dringen ons energieverbruik terug en maken zoveel mogelijk gebruik van duurzame energie. De CO^ die we nog wél uitstoten, compenseren we. Voor deze compensatie investeerde de Provincie vorig jaar 27.500 euro in het Zeeuws Klimaatfonds. Het doel van onze bedrijfsvoering is om de uitstoot verder terug te dringen, waardoor er minder gecompenseerd hoeft te worden. Aanwezigheidsmelder De jaarlijkse CO2 uitstoot bedraagt 3368 ton en dat is vergelijkbaar met het aantal huishoudens van een dorp als Kortgene. De Provincie bespaart de komende tijd dertig procent op het energieverbruik. Provinciale Staten hebben in 2010 200.000 euro uitgetrokken om energiebesparende maatregelen uit te laten voeren in het Abdijcomplex. We plaatsten inmiddels aanwezigheidsmelders voor de verlichting. Zo brandt er niet onnodig licht. Dit jaar wordt er folie achter de radiatoren aangebracht en worden oude computers vervangen door energiezuinige pe's. Dimmen De Provincie Zeeland neemt ook groene stroom af, niet alleen voor de eigen gebouwen maar ook voor de verlichting van de provinciale wegen. Daarnaast wordt het energiegebruik van de wegverlichting gere duceerd met vijftig procent door gebruik te maken van led-verlichting en het dimmen van de verlichting. De zonnecollectoren op het gebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water aan het Groene Woud leve ren een besparing op van twaalf ton CO2. Dat is drie ton meer dan de uitstoot per jaar van een gemid deld huishouden. Meer weten? www.Zeeuwsklimaatfonds.nl en www.zeeland.nl/verkort/energie_klimaatbeleid Insturen vóór 28 januari 2011 Vindt u het leuk om aan deze fotowedstrijd mee te doen? Upload dan uw mooiste foto of foto's vóór 28 januari 2011 via: http://loket.zeeland.ni/subsidies/zorg/fotowedstrijdbsz/ index. Hier vindt u ook de criteria. Een jury kiest de mooiste foto's per thema uit. De foto's wor den tentoongesteld tijdens de Open Dag van de Provincie op 26 februari 2011. Op die dag worden ook de prijswinnaars bekend gemaakt. Prijzen die te winnen zijn: 1e prijs: 100 euro, 2e prijs: 75 euro en de 3e prijs: 50 euro. Ook krijgen de prijs winnaars hun winnende foto op groot formaat en worden de foto's gebruikt voor publicaties van de Provincie. Zeeuws Klimaatfonds - Nieuw initiatief van Provincie Zeeland, de Zeeuwse Milieufederatie, Zeeuwse gemeenten en AdFair - Draagt bij aan een duurzame energiehuishouding in Zeeland - Stimuleert gebruik duurzame energie en vermindering van de C02"Uitstoot - ledereen kan deelnemen aan het fonds Het Provinciebestuur van Zeeland nodigt u van harte uit voor de nieuwjaarsbijeenkomst op vrijdag 7 januari 2011. Wij bieden u een inspirerend en verrassend programma aan, dat een goede start vormt van het jaar. Het thema is: Vanaf 15.30 uur verwelkomen wij u graag in de Nieuwe Kerk te Middelburg, ingang Kloostergangen Abdijplein. Programma: 15.30 uur 16.00 uur 16.45 uur 16.50 uur Presentatie 'de Bijzondere Zeeuwen van 2010' Themabijeenkomst 'Daar zit Zeeland in' met Dansschool Bras, Nieuwjaarstoespraak door Commissaris van de Koningin Karla Peijs, Filmclip 'Daar zit Zeeland in' en Jasper van Damme (saxofoon) Myriam Gaasbaak (piano/zang) Gezamenlijk zingen Zeeuws Volkslied, onder leiding van Roosevelt Academy Choir Receptie in de Wandelkerk en de Kloostergangen met Echte Zeeuwse Waar De bijeenkomst in de Nieuwe Kerk en de receptie zijn openbaar. U hoeft zich niet vooraf aan te melden. Wel vragen we u om op tijd aanwezig te zijn. Voor de Nieuwe Kerk geldt namelijk: vol is vol. U kunt het programma dan wel volgen op een scherm in de aangrenzende Wandelkerk. Tot ziens op 7 januari! De verdubbeling van de Sloeweg is naar verwachting in 2013 gereed. Deze weg is de verbindende weg tussen het Sloege- bied en de Westerscheldetunnel aan de ene kant en de A58 (autosnelweg tussen Vlissingen en Bergen op Zoom) aan de andere kant. Eén van de doelstellingen van deze verdubbeling is de verbetering van de doorstroming en capaciteit op de Sloeweg. Wilt u weten hoe de voortgang verloopt rondom deze verbreding? Vraag dan de gratis derde kwartaalrapportage aan bij de medewerkers van het provinciaal informatiecen trum via telefoon 0118-63 14 00 of e-mail: infocentrum0zeeland.nl Het infoblad kunt u ook downloaden via: http://loket.zeeland.nl/informatiecentrum/publicaties/infor- matiebladen/sloeweg Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak: Prepress Provincie Zeeland. Fotografie: Mechteld Jansen (Aardgasbus), Annemarie Pouwer (Abdijpleinl. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nola's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecen trum. Via de e-mail infocentrumfazeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6. 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 19 januari 2011. Het oude jaar hebben we weer afgesloten We staan weer voor een nieuw begin Er staan weer nieuwe kansen open We zijn voor heel veel dingen in En wat het nieuwe jaar zal geven Dat alles ligt nog in 't verschiet Brengt het wat vreugde in ons leven Krijg je te maken met verdriet Ga daar maar niet vooruit op lopen Een beetje lief zijn voor elkaar Maar laten we het goede hopen Dan wordt het vast een prachtig jaar Partner Productions, Focus Events, Dancc Boulevard en Partner Audio, Vossemeerse- poort 7, het organiseren van evenementen en het verhuren van professionele licht- en geluidsapparatuur, alsmede het verhuren van dj's en drive-in shows, eenmanszaak J.M. de Viet. Werkwijzen twee v.o.f.. Hoogstraat 48. dienstverlening op het gebied van kort be roepsonderwijs, vennootschap onder lirma van Anelai b.v. en Dees b.v. uit Den Haag. Montessori-Vereniging Tholen, basisschool de Kraal, Zoekweg la, voorzitter P.F.M. Swarthof, secretaris L.J. Swarthof-de Kok, penningmeester R. van der Bilt. Vereniging voor basisonderwijs op gerefor meerde grondslag te Tholen, basisschool Eben Haëzer, Molenvlietsedijk 7, eerste voorzitter A.M. van den Berge, tweede voorzitter P.M. van den Dorpel, eerste se cretaris L.J. van Bellen, tweede secretaris Th. Hakvoort, penningmeester D.M. Bijl, bestuursleden L.J. Walpot, D.M. Andriesse, R. van de Sande en H.M. de Pater, gevol machtigden B. Hoftijzer en A.J. Nederlof voor het regelen van geldzaken t.b.v. zen ding, Woord en Daad en schoolreis. Idealiter, Het Lint 27, organisatie-adviesbu reau. eenmanszaak P.C.J. Nelcn. Vereniging voor protestants-christelijk on derwijs te Tholen en omstreken, CNS de Regenboog, Molenvlietsedijk 3, voorzilter R.C. Versteeg, secretaris P.P.M. van de Kas- teele, penningmeester W. Grocncveld, be stuursleden M.C. Aarnoudse en R. Hellcn- doorn, gevolmachtigde algemeen directeur P. Walhout, nevenvestigingen De Ark Oud- Vossemeer, School mei de Bijbel Poortvliet en Het Kompas Anna Jacobapolder. H.J. Eskes, Kruittorenstraat 13, het treffen van voorbereidingen voor de overname van Visgilde Schipper in Terneuzen, eenmans zaak. Café de Kroon, Visgraat 19, eenmanszaak J.Chr. Jansen. Openbare basisschool Ter Tolne, Molen vlietsedijk 9, nevenvestiging van Octho stichting primair onderwijs Tholen. Calvijn college. Zoekweg 3, nevenvestiging van stichting Calvijn college Goes. School met de Bijbel de Ark, Burg. Vers- luysstraat 14, nevenvestiging van CNS de Regenboog uit Tholen. Die Heenetrecht-School, Burg. Vcrsluys- straat 18. nevenvestiging van Octho, stich ting openbaar primair onderwijs Tholen. Rijschool Blad b.v.. Heermanstraat 12, di recteur-grootaandeelhouder Blad holding b.v. Vereniging tot stichting cn instandhouding van scholen met de Bijbel op gereformeer de grondslag, School met de Bijbel Sint- Annaland, voorzitter J.L. van Dijkc, secre taris M.J.J. Leune, penningmeester M.J. Kaljouw, tweede penningmeester M. de Vos, bestuursleden L.D. Moerland, H.G. Aret en A.P. Guiljam. De Casembrootschool, Schoolstraat 38, ne venvestiging van Octho stichting openbaar primair onderwijs Tholen. Streekmuseum Tholen-Sint Philipsland de Meestoof, Bierensstraal 6, voorzitter J.L. Hage, secretaris I B.M. Joosse-Renes, se cretaris II C.J. Timmcrs-Punt. penning meester P.J. van Dijke. bestuursleden W.J. Nelisse-Klcijwegt, C.C. Stoutjesdijk-En- gelvaart. A.A.J. Schot, O.C. Molegraaf- Schouten, J.F. Kousemaker. Speeltuinvereniging Vrij en Blij, School straat 17, voorzitter A.J. de Rooij-den En gelsman, secretaris mevr. P. Hoek, penning meester A.J. Geluk, bestuursleden H.M. van 't Hof, A.A. Saarloos-Hcijboer en J.K. Schot. Openbare basisschool de Schalm. School straat 3, nevenvestiging van Octho stichting openbaar primair onderwijs Tholen. Stichting tol het verstrekken van onderwijs op 'gereformeerde grondslag uitgaande van de Gereformeerde Gemeenten in Nederland en de Oud Gereformeerde Gemeenten, Re- hobothschool, Pilootweg 2, voorzitter L.J. de Waal, secretaris M.J. de Rijke, bestuurs leden C. Wcsdorp, P.J. de Boer, M. Goede- gebuure, H.J. Gunter, E.P. van Beclen, N. Snoei, C. de Vos, M.C. Priem en C. Vos. Vereniging Dorpstafel Sint-Maartensdijk en Scherpcnisse, Westpoort 10, het ontwikke len van alle mogelijke activiteiten ter be houd en verbetering van de leefbaarheid in samenwerking met alle inwoners, vereni gingen. kerken, bedrijven, overheden en in stanties, voorzitter R. van der Graaf, plaats vervangend voorzitter P.A.M. Groffen, secretaris C.M. van der Wielen, penning meester PM. Poot. Vereniging de School met de Bijbel, basis school Juliana van Stolberg, Oosterschelde- straat 1 en 3, voorzitter C. Blaasse, eerste secretaris H. Quist, tweede secretaris J.C. Bijnagte, eerste penningmeester H.C. van Dijkc, bestuurslid J.W. Hage. Openbare basisschool de Rieburch, Bloe- menlaan 3, nevenvestiging van Octho stich ting primair onderwijs Tholen. Vereniging tot het verstrekken van onder wijs op reformatorische grondslag te Scher pcnisse, basisschool Groen van Prinsterer, le voorzitter A.N. van den Hoek, 2e voor zitter C.W. Kleppe, secretaris A.J. van de Brecvaart, 2e secretaris J. den Braber. pen ningmeester J. Heijboer, 2e penningmeester G.C. Quaak, algemeen adjunct C.J. de Vos. Poortvliet Jenaplan leef- en werkgemeenschap School met de Bijbel, Schoolstraat 6, nevenvesti ging van CNS de Regenboog uit Tholen. Openbare basisschool de Eevliet, Julianas- traat Inevenvestiging van Octho, stichting openbaar primair onderwijs Tholen. Oosterschelde School, Watertorenstraat 6, nevenvestiging van Octho stichting'primair onderwijs Tholen. Vin d'Oc, Zijpestraal 18, import van en groot- cn kleinhandel in wijnen, wijnkoe lers en Franse streekproducten; onder de naam Cuisine d'Oc wordt kleinhandel uit geoefend van producten die verband hou den met keukens en life style, eenmanszaak mevr. P.S. Gcluk-Ampt. Maatschap De Tien Vlaamse Ponden, A.M.C. van Dijke en mevr. E.A.M.C. van Dij ke-Brooij mans. Esdoornhof 21, land bouwbedrijf. maten A.M.C. van Dijke, me vr. E.A.M.C. van Dijke-Brooijmans en b.v. De Tien Vlaamse Ponden. Christelijke basisschool Het Kompas, Steintjeskreek 2. nevenvestiging van CNS de Regenboog uit Tholen. Openbare basisschool de Luyster, Plataan- straat 3. nevenvestiging van Octho stichting primair onderwijs Tholen. Boo-hoo webshop, Langeweg 6, internet winkel in kinderkleding en accessoires, te vens import, eenmanszaak mevr. K. van Broekhoven. RegioBank* lid van Adftz Hypotheek •*4vi»«ur Burgemeet 25, 4693 CJ Poortvliet - Raiffeisenstraat 2, 4697 CG Sint Annaland T: (0166)61 25 09 - F: (0166) 61 29 12 - E: info@overbeeke.nl I: www.overbeeke.nl verzekeringenB financiële diensten Hhypotheken Hpensioenen Advertentie I.M. Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl De Provincie Zeeland werkt aan een nieuw sociaal beleid voor de periode 2012 tot 2016. Beleid dat gaat over mensen en wordt gemaakt met mensen. Hierin is aandacht voor de vol gende vijf thema's: leefbaarheid (voorzieningen en collectieve redzaamheid), sociale veiligheid, gezondheid, zorgen (zorg aanbod en mantelzorg) en vrije tijd (sport en vrijwilligers). Voor dit nieuwe beleid zijn ook foto's nodig. Het busvervoer in Midden-Zeéland rijdt op groen gas. Dat is goed voor de luchtkwaliteit en het klimaat. De Provincie besteedt veel aandacht aan duurzaamheid. Daarom rijden bijvoorbeeld de bussen op groen gas. Wat doet de organisatie zelf? Naar welke foto's zoeken we? We zoeken foto's van mensen in hun eigen (woon)omgeving, in het dorpshuis/buurthuis, bij een jeugdhonk of hangplek, bij een vereniging of bij een activiteit in dorp of wijk. Maar ook foto's van mensen die elkaar helpen met van alles en nog wat, 'foto's van zorg(verlening), beelden van mantelzorgers, foto's van sportende mensen (in teamverband) en vrijwilligers. Kortom, vooral foto's met mensen erop!

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 17