Sint-Annalanders kampioen karten Voetballers bezorgen 12.500 euro aan Utrechts kinderziekenhuis Diana de Ruyter geniet nog van vrijheid van het zweven v nende Koersballen Trainers Noad en Stavenisse tekenen voor tweede seizoen Drie winnaars zaalvoetbal 0 Deurloo winnend het jaar uit Schoonspringster werd eerste Thoolse sportvrouw SPORTGALA THOLEN 1986 Siems zaalvoetbaltoernooi opgedragen aan Addy Rijnberg Voetbaldagen bij Tholense Boys Donderdag 6 januari 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Online strijd tussen vier bibliotheken Ze kunnen racen als de beste en mogen zich dan ook kartkampioen noemen. Virtueel weliswaar, want ze heb ben niet in een wagentje gezeten. Ze deden het staand of zittend op de bank, maar snel waren ze. Want Brian Saar- loos, Najim en Jaïr Nooy, Robert Heijboer, Carlos van 't Hof en Colin Nieuwpoort hebben vorige week woensdag meegedaan aan een online computertoernooi in de bibli otheek van Sint-Annaland. Met een bedrag van 12.500 euro voor het goede doel overtrof de stichting Vrienden van Siem de tien mille van vorig jaar voor de kankerbestrijding. Bestuurslid Iman Rijnberg droeg samen met oud-Feyenoorder Ben Wijn stekers de cheque over aan Ewout Tuyt van het Wilhel- mina kinderziekenhuis van het Universitair Medisch Centrum Utrecht. Afleiding nodig Beste punter Johan Sulkers uit Dinteloord heeft getekend voor een tweede seizoen als trainer bij Noad '67 in Sint Philips- land. Club en trainer zijn tevreden over de samenwer king en hebben na de oudejaarstraining overeenstem ming bereikt over een vervolg. Oud Willem Il-er Sulkers was eerder als trainer actief bij Klundert, HSC 28, DIVO, Hoeven, WHS en SPS. Oud Goud Zwembad De Spetter was voor haar de springplank naar succes. Jarenlang hoorde schoonspringster Diana de Ruyter uit Tholen tot de nationale top. Een vierde plek op het Nederlands Kampioenschap was haar hoogste klassering ooit. Regionale titels sleepte ze meerdere ma len in de wacht, mede dankzij haar uitvoeringen van de moeilijke zweefduik achterover gestrekt. In 1986 werd De Ruyter de eerste sportvrouw van het jaar in de ge meente Tholen. Als trainster is ze nog altijd betrokken bij de sport die haar de vrijheid van het zweven schonk. Een sport die haar tot op de dag van vandaag boeit. „Een sprong is nooit perfect." Gezelligheid Zenuwachtig Plezier Ze streden daarbij in koppels van twee tegen teams in drie andere bi bliotheken in 's Gravenpolder, Heinkenszand en Kapelle. Ze speel den Mario Kart, een racespel op de Wii. Via een internetverbinding konden ze tegen de deelnemers op een andere plek spelen. Ze daagden elkaar ondertussen uit via sms, maar daarin liep de strijd af en toe hoog op met scherpe taal over en weer. De bibliotheekmedewerkers vertel den de kinderen dat het zo niet hoort en dat deelnemers vriendelijk legen elkaar moeten blijven. Na anderhalf uur werd het team van Sint-Annaland tot winnaar uitgeroe pen. De verbinding was toen al een paar keer weggevallen en daarom vonden de bibliotheken het wel wel letjes. Aanvankelijk stond er drie uur voor de wedstrijd gepland. De racewedstrijd was onderdeel van Skoolzone, een plek in de biblio theek waar scholieren hun huiswerk kunnen maken en van alles kunnen vinden voor een werkstuk met be hulp van speciale Skoolzone-mede- werkers. De bieb organiseert er ook in de vakantie activiteiten om scho lieren zo goed mogelijk de weg te leren vinden naar Skoolzone. Carlos van 't Hof, Brian Saarloos, Robert Heijboer en Colin Nieuwpoort hebben in de Sint-Annalandse bieb gewonnen met online karten. De broers Jaïr en Najim Nooy staan niet op de foto, maar droegen wel bij aan het succes. "Uitslagen van cftTgespeelde koers- balwedstrijden van: Meulvliet: 1mevr. C. Sprenkels en W. Bijl 33 p.; 2. mevr. R. Bolier en mevr. H. Schot 26 p.; 3. mevr. L. van Bale en mevr. J. Verbraeken 21 p.; 4. mevr. A. Hilgerson en W. Dcurloo 15 p.; 5. mevr. J. Bos 14 p.; 6. mevr. N. Deurloo en dhr. J. Sprenkels 12 p. Gezelligheid vóór Alles/Sint- Maartensdijk: 1. J. Bijnagte en C. Breure 38 p.; 2. W. Bijl en mevr. B. Bijnagte 34 p.; 3. mevr. C. van Mierlo en C. van Gorsel 20 p.; 4. A. Poot en mevr. M. Dane 19 p.; 5. me vr. T. Breure en mevr. W. Kloet 17 p.; 6. T. Goode en A. Wielaard 15 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. L. Wee- zenaar 22 p.; 2. N. Moerkerken, me vr. C. van Mierlo én mevr. L. van Poortvliet 19 p.; 5. mevr. R. van Driel 15 p.; 6. mevr. C. Havermans 14 p.; 7. mevr. B. Roggeband én mevr. J. van Houte 5 p. Zaalvoetbal Een emotioneel moment voor de fa milie Rijnberg die donderdagavond in café An de Sloove de overhandi ging meemaakte. De 26-jarige Sint- Annalandse vrouw Addy de Groot- Rijnberg werd destijds in het UMC Utrecht behandeld voor een hersen tumor en overleed 7 december 2006 aan die ernstige ziekte. Eerder was dat ook met Siem Vroegop het geval en naar hem is het zaalvoetbaltoer nooi genoemd dat de laatste jaren op 30 december in de Wellevaetc wordt georganiseerd. De deelnemers pro beren dan door middel van spon soring gelden voor een aan de kan kerbestrijding gerelateerd goed doel in te zamelen en dat lukte dit keer weer prima. „Velen hebben hun bes te beentje voorgezet", vertelde voor zitter Leo Vroegop. De verkoop van loten op de braderie in Sint-Anna land en een succesvolle voctbaldag met Oud-Feyenoord op 27 augustus droegen bij aan het resultaat. Ben Wijnstekers was er toen ook bij om 's middags een voetbaldemonstratie aan de jeugd van WHS te geven en 's avonds met Oud-Feyenoord tegen WHS te spelen. „Dat was niet alleen sportief een leuke dag, maar ook fi nancieel een zeer succesvolle activi teit", aldus Leo Vroegop. Ben Wijnstekers prees het stichtings bestuur. „Jullie hebben destijds een geweldig initiatief genomen en dat is nu al weer verschillende jaren met succes uitgevoerd. Houd het bij je ei gen groep, want dan is de binding en ook het draagvlak het grootst. Zeker op het eind van het jaar is het goed om stil te staan bij mensen als Siem en Addy. Wij zijn er trots op als oud-Feyenoord te hebben mogen bijdragen aan het goede doel. Alleen raakten er door het slechte veld in Sint-Annaland wel drié van onze spelers geblesseerd, maar dat heb ben wc voor lief genomen. We ho pen in 2011 terug te komen." Ewout Tuyt, coördinator van het kindertheater van het Wilhelmina kinderziekenhuis van het UMC Utrecht, vertelde voor de 200 kinde ren in het ziekenhuis regelmatig voorstellingen te organiseren, waar onder ook muziekuitvoeringen en circusvoorstellingen. „We maken voor elke individuele patiënt ook een filmverhaal, een persoonlijk do cument voor thuis. Onze activiteiten zijn erop gericht om het verblijf in het ziekenhuis een beetje lichter te maken, want de ziekte die de kinde ren hebben, is ernstiger dan een ge broken been. Ze hebben afleiding nodig en met de 12.500 euro" gaan we dan ook zeker mooie dingen doen in het Wilhelmina kinderzie kenhuis", zei Ewout Tuyt. Hij en Ben Wijnstekers kregen uit handen van Leo Vroegop nog atten ties als blijk van waardering voor hun komst naar Sint-Annaland, don derdagavond. De voorzitter bedank te alle spelers en vrijwilligers voor hun inzet. „Het was weereen fantas tisch succes en ook volgend jaar ho pen we op jullie steun. Daarbij wen sen we iedereen vooral een gezond Nieuwjaar toe." Zeven ploegen van elk 7 spelers stre den om de eer tijdens Siems zaal- voetbaltoernooi in de Wellevaete. Van de Bottemeppers, Palingrokcrs, Gulletrekkers, Tongekillers, Scharre- draaiers, Kreeftcstropers en Baarze- strikkers won uiteindelijk de laatste ploeg. Aanvoerder Hans Leune nam de wisselbokaal in ontvangst. Hij ze gevierde met Ronald v.d. Repe, Iman Rijnberg, Jurgen Gocdegebuure, Pie- ter Lindhoud, Wilko Elenbaas en Erik Suurd. Tweede werden de Scharredraaicrs o.l.v. Michel Mos selman, derde de Palingrokers o.l.v. Jeroen Oosdijk. 4. Tongekillers o.l.v. Matthijs Bruynzeel 5. Bottemeppers o.l.v. Corné van Poortvliet 6. Gulle trekkers o.l.v. Renaldo de Witte 7. Kreeftestropers o.l.v. Hans van Po- pering. Ab Westdorp verzorgde de prijsuitreiking van het zaalvoetbal- toernooi en huldigde Jan Gunter van de Tongekillers voor het mooiste doelpunt: de punter van Gunter. De beste speler van het toernooi was ta feltennisser Merijn van de Klooster van de Bottemeppers. Sulkers uit Dinteloord en Knop uit Anna-Jacobapolder Sulkers vindt dat er genoeg potentie in de Noadselectie zit om ook het volgend seizoen verder te groeien. Noad staal momenteel vierde in de derde klasse B. Jaap Knop is ook volgend seizoen trainer bij SC Stavenisse. De inwo ner van Anna Jacobapolder is aan zijn eerste seizoen bezig bij de vier deklasser, die momenteel twaalfde staat op de ranglijst. Komende za terdag om half drie oefent Stavenis se op eigen terrein tegen Naaldwijk. Johan Nagtegaal uit Oud-Vosse- meer wordt na de zomervakantie trainer bij voetbalclub DVV '09 in Dirksland. De vierdeklasser is ont staan door een fusie tussen v.v. Dirksland en DES '67. Bij laatstge noemde club heeft Nagtegaal in het verleden zelf in het eerste elftal ge speeld. De Vossemeerder is momenteel aan zijn tweede seizoen bezig bij Le- pelstraatse Boys, dat tweede staat in de vijfde klasse. Nagtegaal be gon zijn trainerslpopbaan bij Vos- Thoolse jongens en meisjes van 7 tot en met 14 jaar die van voetbal houden, kunnen binnenkort twee dagen lang hun lol op. Ze moeten er nog wel even wat nachtjes voor sla pen. Op dinsdag 3 en woensdag 4 mei wordt namelijk op de velden van voetbalclub Tholense Boys een voctbaltweedaagse gehouden van de Jeugd Voetbal Opleiding Zee land (JOVZ). Onder leiding van ex- profvoetballers Dennis en Gérard de Nooijer en voormalig trainer/coach betaald voetbal Dolf Roks worden er twee dagen trainin gen gegeven aan voetbaljeugd uit de gemeente Tholen. De kinderen krijgen naast training een tenue, een certificaat van deelname, een klein cadeautje, een acticfoto en worden twee dagen voorzien van een lunch en drinken. Zaalvoetbal Noad, Tholense Boys en Smerdiek hebben alle drie een winnaar gele verd voor het kersttoernooi zaal voetbal in de Wellevaete te Sint-An naland. De uitslagen van de eerste twee dagen waren al bekend en heb ben we vorige week gemeld, maar tijdens het maken van de krant, wa ren de E2-. E3- en E4-teams nog volop in de strijd. Noad E2, Tholen se Boys E4 en Smerdiek E3 zijn daar als winnaar uitgekomen. Uit slagen: E2 pupillen: l.Noad '67 13 p.; 2. SPS 12 p.; 3. Tholense Boys 9 p.; 4. WHS 6 p.; 5. Smerdiek El 3 p.; 6. Vosmeer 1 p. E3 pupillen: 1. Tholense Boys E4 15 p.; 2. Tholen se Boys E5 12 p.; 3. Smerdiek E2 5 p.; 4. Noad '67 4 p (-4 5. SPS 4 p. (—6); 6. Vosmeer 3 p. E4 pupillen: Smerdiek E3 10 p.; 2. SPS 7 p.; 3. Tholense Boys E6 6 p.; 4. WHS 5 p.; 5. WHS E3 0 p. Paardensport Mandy Deurloo heeft het oudejaar afgesloten met winst. Ze won de klasse L van het oudejaarsspring- concours in Nieuw- en Sint Joos- land. Met haar paard llona hield ze zowel in het basisparcours als in de barrage een schone lei en behaald daarmee de eerste prijs. Met haar andere paard Vestha ging het ook goed in de klasse B. totdat Mandy de merrie over de verkeerde hin dernis stuurde. Ze hadden hinder nis 10 moeten springen in plaats van 2. Daarom werden ze gedis kwalificeerd. Mark Bevelander uit Oud-Vossemeer deed met Vibon mee in de klasse M. Met vier straf- punten eindigde hij als tiende. Bij de pony's verschenen Linsey van der Slikke uit Tholen en haar schimmeltje Surprice in de ring. Ze reed in de klasse B-CB naar de tweede plaats. Ze behoorden tot de meest aansprekende spocft Hun prestaties vielen op. Ze werden soms onderscheiden als sportman of sportvrouw van de gemeente Tholen. Dit jaar zoe ken we ze regelmatig op. Benieuwd naar hurt verhaal. Over toen. En hoe ze nu in het leven staan. In Oud Gèud doen we er verslag van. Een rubriek in twaalf afleveringen. Vaadaag num mer 1Diana de Ruyter, schoonspringster. Diana de Ruyter met haar twee dochters Daphne (links) en Annika. In de zomermaanden was De Spet ter haar thuis. Baantjes trekken. Uitdagingen zoeken op de duik- plank. Salto's maken. Diana de Ruyter (40) kan er met veel gevoel over vertellen. De legendarische badmeester Jap Jansen stimuleerde haar om het brevet schoonspringcn te halen. Van het een kwam het an der. Samen met een handvol andere Thoolse meiden ging de jonge Dia na elke zaterdagmorgen naar zwembad 't Zand in Roosendaal, om de beginselen van de sport ver der onder de knie te krijgen, leder een zag het: Diana had talent. „Ik zat tot die tijd op gymnastiek. Le nigheid, draaien, het was mij niet vreemd. Om met turnen de absolute top te halen moet je geweldig veel trainen, in het schoonspringen trou wens ook. Ik was een waterrat en zo kwam ik in het schoonspringen te recht. Ik begon al snel aan wedstrij den deel te nemen en prijzen te winnen. Dan wordt het alleen maar leuker." De keuze voor het schoonspringen had nogal wat gevolgen. De Ruyter werd lid van zwemclub Hierony- mus in Roosendaal. Dc wedstrijden vonden in het hele land plaats, tot in Den Helder toe. Hel betekende dat er ook een be roep moest worden gedaan op de ouders. Voor het vervoer en dc be geleiding ter plekke. De Ruyter herinnert zich vooral de gezellig heid van toen. Hoe het klikte tussen de ouders van het ploegjc schoon- springers, de vrolijkheid van de uit stapjes, de bekers en oorkondes in een van de kamers van haar Thool se nieuwbouwhuis getuigen er nog steeds van. Van meet af jjan hield Dc Ruyter ook een plakboek over haar carrière bij. Met behalve aan dacht voor haar eigen prestaties veel ruimte voor Daphne en Edwin Jongejans, generatiegenoten van haar die wel de internationale top haalden. Ook de Amerikaanse schoonspringer Greg Louganis, haar absolute jeugdidool, komt uit gebreid aan bod. Eén van de albums is vrijwel volledig gewijd aan de Olympische Spelen van 1984 in Los Angeles, waar ze als toeschou wer aanwezig was. Natuurlijk be zocht ze, samen met haar ouders, het schoonspringen. Een onuitwis bare herinnering. „Hoewel we ver schrikkelijk ver van de toren af za ten en de deelnemers niet veel gro ter dan poppetjes waren." Voor De Ruyter zelf bleef het inter nationale podium altijd buiten be reik. De belangrijkste reden: het aantal trainingsuren. „Ik ben altijd maar één keer in de week blijven trainen en heb nooit de stap gezet naar bondstrainingen in het cen trum van het land. Bij het NK kon den ze het maar moeilijk geloven dat ik enkel op zaterdagmorgen trainde, met alleen in de schoolva kanties wat meer uren. O ja, ik ben nog wel een keer naar een training in Papendal geweest, het nationale sportcentrum bij Arnhem. Het ble ven uitzonderingen. Vrijwel mijn hele loopbaan heb ik met de Goese trainer Paul Verlaan gewerkt. Ik was tevreden en heb nergens spijt van. Ik vond school ook belangrijk en mijn ouders hebben me altijd voorgehouden dat er met schoon springen geen geld te verdienen was. Om de absolute top te berei ken, moet je vrijwel dagelijks trai nen. Nieuwe dingen leren, bestaan de sprongen verbeteren en perfectioneren. In het schoonsprin gen raak je nooit uitgeleerd." Van frustraties heeft Dc Ruyter geen last. „Als ik er meer tijd in had geïnvesteerd, was ik hoogstwaar schijnlijk wel beter geworden. Maar of het genoeg was geweest voor de echte top, blijft altijd een open vraag." Het Thoolse sportgala uit 1986 komt uiteraard ook terug in dc plak boeken. „Ik was lid van een dans- groepje van Laura Ouwens dat die avond mocht optreden. Raar genoeg hoefde ik niet mee te doen aan het instuderen van het nummer. Dat riep aanvankelijk wel vraagtekens op." Na het bekend worden van de nominaties was De Ruyter er niet gerust op. „De tennisser Mare Zuidweg was ook genomineerd voor de individuele sportprijs en ik zat bij zijn vader in de klas op 't Rijks. Ik ben lang bang geweest dat mijn titel gevolgen had voor mijn punten op school. Dat is gelukkig niet het geval geweest." Van de door gcmeentevoorlichter Perry Bakx in Haestinge gepresenteerde avond weet ze nog dat ze heel erg zenuwachtig was. „Ik was een meisje van zestien toen en dan al leen op een podium staan, met alle toeters en bellen eromheen. Dat doet wel wat met je. De dammers werden sportploeg van het jaar. Die waren destijds geweldig goed. Ei genlijk is het jammer dat het sport gala niet meer bestaat. Het was een mooi feest. En een leuke waarde ring voor dc prestaties van lokale sporters." Na het beëindigen van haar actieve loopbaan bleef De Ruyter bij hel schoonspringen betrokken als train ster, eerst in Roosendaal en later in Bergen op Zoom. Een verblijf in Australië van ruim een halfjaar in 2004/2005 maakte daar een eind aan. Tegenwoordig geeft ze enkel nog les in De Spetter, de plek waar het destijds allemaal begon en waar ze ook haar latere echtgenoot Je roen Vroege ontmoette. „Een deel van onze bruidsreportage is zelfs daar gemaakt, tol op de duikplank toe." Het echtpaar heeft twee doch tertjes, Annika en Daphne. „Nee. geen toeval. Wc hebben haar naar Daphne Jongejans genoemd." Sport speelt nog altijd een belangrijke rol in huize Vroege-De Ruyter. Jeroen is een fanatiek ATB-er etT Diana zwemt. „Maar alleen in de zomer maanden, baantjes trekken in De Spetter. En ik overweeg om lid te worden van de healthclub hier in Tholen. Die groepslessen lijken me wel leuk." Voor Diana zijn het spannende tijden. Na een lang dienstverband als financial control ler bij Bruynzeel Keukens in Ber gen op Zoom is ze volop in onder handeling met een nieuwe werkgever. Haar sportcarrière blijft een mooie herinnering. „Ik heb het schoonspringen altijd leuk gevon den en kijk met plezier op die tijd terug. In vind het nog steeds jam mer dat er in deze regio onvoldoen de faciliteiten zijn. Zelfs in een bad als De Schelp in Bergen op Zoom ontbreekt een wedstrijdplank. Het gebrek aan goede infrastructuur staat een doorbraak van regionaal talent in de weg." In Tholen geeft De Ruyter in de zomer les aan een groepje van bijna tien kinderen. "Als hobby en om iets terug te ge ven aan die sport waar ik zelf zo veel plezier aan heb beleefd." Wat blijft, is het gevoel van de hoog ge kwalificeerde zweefduik achter waarts gestrekt. „Dan zweef je echt. Een onbeschrijflijk gevoel van vrijheid, een fractie van seconden lang." Diana de Ruyter was in 1986 sportvrouw van het jaar. De dam vereniging de Eendracht won de prijs voor de beste sportploeg. '«Ml»* Sgfio euro Oud-Feyenoorder Ben Wijnstekers en Ewout Tuyt van het UMC Utrecht (midden v.l.n.r.) met de cheque van de Vrienden van Siem. Twee 'notarissenvervingen notaris Schot die verhinderd was. Naast hen Iman Rijnberg, Perry Snoep en helemaal rechts voorzitter Leo Vroegop, knielend v.l.n.r. Dennis Oosdijk, Arjan Mosselman en Ad de Keizer.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 13