Oe voor het nieuwe \aar J DIVERSEN BRANDWEER AC ETci] De S.G.P. wenst u allen een voorspoedig nieuwjaar Cees SchoLtes SAAB <j;> VAN HOEK Aanleg Onderhoud Zeeuwse Bibliotheek wenst u een gelukkig en gezond 2011 garage o taxi EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 30 december 2010 .A4A afc>erfc heifn Albert Heijn Achterberg bedankt a voor de klandizie van 2010 en wenst u een voorspoedig en gezond 2011. Tot ziens in het nieuwe jaar. ALBERT HEIJN ACHTERBERG STEENBERGEN *1 GERARD HAGE AGRARISCHE PRODUCTEN G.J. Hage - J. Hage-Droogers en kinderen De beste wensen voor allen in het jaar 2011! AUTOBEDRIJF THOLEN wenst familie, vrienden, bekenden en clientèle een voorspoedig nieuwjaar Brandweer Gemeente Tholen wenst u een aangenaam 2011 Wij danken alle particulieren bedrijven en instellingen waar we het afgelopen jaar weer onze noodzakelijke oefeningen mochten houden en de posten: Beroepsondersteuning Sint-Maartensdijk, Stave nisse Sint-Annaland Sint Philipsland Tholen Tandartspraktijk Bomas wenst iedereen /JP een gezond en voorspoedig 2011 v Schoolstraat 1a, tel. 0167-573232 Sint-Philipsland C. TICHEM Zanco Mode GOED GEKLEED VOOR EEN LEUKE PRIJS Wy wensen n allen een enjezsnd 201i De Poort 22 4411 PA Rilland tel. 0113-552251 fax 0113-551809 www.vanhoekbv.nl De beste mensen voor 2011 Donk voor hst vsrtroucusn in 2010. Ook in hst nisuujs joor stoon ujij Lussr graag voor u kloor. Tuinman Uw tuinj mijn zorg! 01 67-50 32 89 of 06-40 71 03 74 Wij wensen u een veilig en gezond 2011! Dank voor het vertrouwen in 2010 BOSCH Service Staatkundig Gereformeerde Part De medewerkers van de Eendrachtbode wensen u een voorspoedig 2011 en zijn u ook in het nieuwe jaar graag van dienst 28 In Anna Jacobapolder mobiliseerde de actiegroep Op de Wip de inwoners om een speeltuin in het dorp te krij gen. Door woningbouw zat er groei in, en daarom was aandacht voor de jeugd belangrijk. De gemeente had geen geld voor de voorziening, maar stelde wel een stukje grond bij de school beschikbaar. De actiegroep wilde, met steun van het ministerie van welzijn én zelf werkzaamheid van de inwoners, de speeltuin nog dat jaar realiseren. Een subsidie van 5000 gulden van het ministerie bleek een flinke steun in de rug. Ballonnen met de tekst 'niet apart, maar samen', die op Koninginnedag werden uitgedeeld aan alle kinderen, vormden voor de Kon. Julianaschool aanleiding om de viering in het vervolg niet meer samen met de Oranje vereniging te organiseren, maar apart. Het schoolbe stuur nam het uitdelen van de ballonnen dermate hoog op, dat ze de gemeente vroeg om de subsidie voor Ko ninginnedagactiviteiten voortaan zelf te mogen ontvan gen in plaats van die aan de Oranjevereniging uit te be talen. Het 'incident' gebeurde bij een georganiseerde fietstocht voor de jeugd. Verenigingen was gevraagd daarbij kraampjes te bemdnnen die konden dienen als controlepost, en ze konden er ook zichzelf promoten. Diverse verenigingen grepen de kans aan voor leden werving, de Vereniging Openbaar Onderwijs deelde ballonnen uit. De Oranjevereniging vond dat ze onte recht de zwartepiet toegespeeld kreeg, omdat de deel nemende verenigingen zelf verantwoordelijk waren voor hun kraam. In de gemeenteraad werd er druk over ge discussieerd want men was niet blij met de verdeeld heid. Burgemeester Vogel zou met zowel de Oranjever eniging als het schoolbestuur gaan praten om te proberen er uit te komen. In december werd aan de Zuiddijk in de Oudepolder het nieuwe gemaal De Luyster in werking gesteld. Gedepu teerde J.D. de Voogd kwam er voor naar het dorp om de knop om te draaien. Daarmee was ook gemaal Loohoek aan de Schelphoek bij Poortvliet officieel in gebruik. Beide gemalen zijn volledig door het Rijk betaald in het kader van de aanpassingswerken voor inrichting van de Oosterschelde. Gemaal De Noord moest nog worden aangepast, en vijf uitwateringssluizen worden verwij derd, waarna de afwatering in het hele gebied op de nieuwe getijdenbewegingen in de Oosterschelde afge stemd waren. Het waterschap, dat opdrachtgever was voor al deze werken, zette in het najaar de eerste schre den op een nieuw pad: een zoetwatervoorziening voor de akkerbouw. Bewaarexemplaar Op'dit moment is Wim Deetman rechtsin het nieuws als voorzitter van een commissie die onderzoek doet naar seksueel misbruik binnen de R. K. kerk. Een kwart eeuw geleden opende hij als onderwijsminister de nieuwe christelijke mavo in Tholen. Links mavo-voorzitter Teun Vogel. Postbus 16 4670 AA Dinteloord verkoop/service/tuning/dieseltuning alle merken Tevens dealer van elektrische Solexen Gagel bos laan 161 Bergen op Zoom 0164-247636 bezorger Eendrachtbode in Anna Jacobapolder wenst u allen een gelukkig nieuwjaar Graag tot ziens D Kortemeestraat 9, 4611 TK Bergen op Zoom J Tel. 0164-263485 (in 't Vierkantje) IVl Drie van de vier windturbines in de Noordpolder leveren al stroom aan het elektriciteitsnet, de vierde volgt binnenkort. Windmolenpark Noordpolder, een samenwerking tussen Gabri Hoek b.v. en Zeeuwind, levert aan Delta. Van de zomer is met de bouw van de windmolens begonnen, een project dat een geschiedenis kent van inmiddels vijftien jaar. Over windturbines op is in Tholen het afgelopen jaar meer dan genoeg te doen geweest. En dan vooral over het plan van Zeeuwind om de drie windmolens aan de Pilootweg bij Stavenisse - die al ruim vijftien jaar draaien - te vervangen door vier grotere ergens ten zuidwesten van het dorp. De inwoners liepen tegen de plannen te hoop, de politiek draaide een eerder besluit terug en Zeeuwind ging daartegen in beroep. Na de verkiezingen is de samenstelling van de gemeenteraad veranderd en is er weer een meerderheid vóór het project. Bij Anna Jacobapolder is dit najaar begonnen met de bouw van een aantal grote windmolens. Ook hier gaat het om het vervangen van kleinere turbines. Het gemeentebestuur reageerde enkele maanden geleden furieus toen Zeeuwind en Deltawind hun plan bekend maakten voor 20 tot 30 windmolens bij de Krammersluizen. De gemeente voelde zich overvallen, wist van niks. Maar achteraf bleek dat men wel degelijk was geïnformeerd over de mogelijkheid van dit windmolenpark. Ondertussen heeft de provincie Noord-Brabant zoekgebieden voor windmolens aangewezen onder de rook van Tholen: in de Auvergne- en Glymespolder bij Halsteren, en in de polders vlakbij het Rammegors. mill ■Mill TK - autobedrijf cuelenaere Kijk op www.cuelenaere.nl voor alle info of bel 0167-564150 Nassaulaan 6 4651 AA Steenbergen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 28