'Mijn zoon kan ik niet meer hebben' Combinatie Reijngoudt heeft zowel mooiste doffer als duivin Vredesduif Rijnberg tweede dame bij kustvissen H Johan Snoep negen keer kampioen Maakt de prijs voor u het verschil? Koersballen Titel tafeltennis twee keer voor Smasher Erik Verhage Deurloo derde Ruime winst in zaal Meulvliet Siems toernooi Kies ook voor 3 jaar energie bij DELTA DELTA, voordelig en dichtbij. Thoolse judoka's in de prijzen Donderdag 23 december 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Leen Bijnagte schiet ook mee hij kerstwedstrijd Sint Philipslandse duivenvereniging kent flinke aanwas jeugdleden Fondspecialisten Wedstrijden korter Johan Snoep (heren), Erik Verhage (jongens), Leonti- ne Aarnoudse (meisjes) en Bram de Bree (jeugd) zijn de Thoolse tafeltenniskam pioenen van 2010. Zij wonnen de titel zaterdag tijdens het toernooi in de Wellevaete in Sint-Anna land. De deelname was met 43 spelers iets minder dan vorig jaar. Er was één deelnemer die geen lid is van een club. Desondanks was er volgens de organi serende club Smash '76 weer veel strijd bij de deel nemers en was de publieke belangstelling goed. Visitekaartje Verrassing in B-klasse Nieuwe winnaar jeugd i Bel 0800-5150 en stap in voor 1 januari! Drie dagen lang hebben zestig schutters hun wapens laten knallen voor de jaarlijkse schietwedstrijd van de Thoolse schietverenigingen. De wedstrijd werd maandag, vrijdag en zaterdag gehouden aan de ac commodatie van schietcluh Prinses Juliana aan de Pluimpotweg in Sint-Maartensdijk. Krijn Reijngoudt toont zijn winnende doffer, eigen kweek. In het versierde kooitje zit zijn winnende duivin. Dat één duivenliefhebber op een tentoonstelling zowel de mooiste moment 105 zitten. Hij kijkt tcvre- Rene Reijngoudt. Secretaris is Rini doffer als de mooiste duivin heeft, gebeurt niet zo vaak. Krijn Reijn- den terug op het vliegseizoen. „We Vermaas geworden, zodat het be- goudt uit Sint Philipsland was er dan ook mee ingenomen dat het hem zijn op de fond eerste geworden bij stuur flink is verjongd, overkwam bij zijn eigen club De Vredesduif. „Het is op de vluchten ook een goed seizoen geweest", zegt hij. Ilonka Rijnberg is als tweede geëindigd bij de Topcompetitie Kust voor dames en junioren. De Oud-Vossemeerse ving over vier wedstrijden 1346 cm vis. Ze startte goed, w ant bij de eerste wedstrijd stond ze gelijk bovenaan. Maar dat hield ze niet vol, want ze werd vervolgens vierde, elfde en tiende, maar dat bleek in een deelnemersveld van elf vrouwen zaterdag bij Europoort toch nog goed genoeg voor een tweede plaats. Onder de deelnemers was één vrouw, Marij Free uit Sint-Annaland. Zij werd vierde in de klasse 1, liggend karabijn. Ook secretaris Leen Bijnag te uit Scherpenisse bevond zich in het deelnemersveld. Hij presteerde naar eigen tevredenheid, maar werd afge troefd door zijn oudste zoon Jan-Wil lem. Laatstgenoemde won de disci pline liggend geweer (12 m.) in de hoofdklasse en zijn vader werd der de. ..Mijn z<x>n kan ik niet meer heb ben", zegt Leen vol trots. „Ik was te vreden over mezelf, maar ja, als iemand het beter doet." De deelnemers wonnen allerlei pro ducten die ze kunnen gebruiken bij hun kerstdiner, zoals vleesschalen, een haan en een kerstbout. Er is geen algemeen winnaar. De resultaten in de uitslagen verschillen per discipline en zijn volgens Bijnagte ook niet met elkaar te vergelijken. „Met een pis tool kun je nooit zulke hoge punten schieten als dat je met een geweer doet. Ja, in theorie kan het wel, maar dat is bijna niet te doen." De vereni ging houdt nu kerstvakantie, maar vanaf 7 januari zijn de leden weer op de overdekte schietbaan te vinden. Belangstellenden kunnen op vrijdag en zaterdagavonden van zeven tot ne gen uur een kijkje komen nemen in Sint-Maartensdijk. Uitslagen: KKP 10m, klasse B C: 1. Anton Moerland, Sint-Annaland, 255 p.; 2. Rien Bruynzeel, Sint-An naland 247 p. Klasse D E: I. Jan de Vos, Stavenisse 228 p.; 2. Dick Zwagemaker, Sint-Annaland 218 p. Klasse F: I. Rini Ncclc, Schcrpenis se 237 p.; 2. Berry de Graaf, Scherpc- nisse 224 p.; 3. Comé van der Slikkc, Scherpenisse 221 p.; 4. Wim de Graauw, Scherpenisse 211 p.; 5. Jo- han de Graaf, Scherpenisse 173 p. Karabijn staand, klasse A: 1. Leen Reijngoudt, Scherpenisse 287 p.; 2. Johan Dorst, Scherpenisse 286 p.; 3. Dick Zwagemaker, Sint-Annaland 276 p.; 4. Comiel van Leeuwen, Sint- Annaland 273 p. Klasse B: I. Nico Tijssen, Scherpenisse 267 p.; 2. Jan Poot, Scherpenisse 260 p. Klasse C: 1. Jan de Vos, Stavenisse 273 p.; 2. Dies Lindhoud, Scherpenisse 254 p.; 3. Marus Schot, Scherpenisse 242 p.; Klasse D: 1. Willem Gocdegebuurc, Sint-Annaland 278 p.; 2. Sjaco de Vos, Stavenisse 278 p.; 3. Pieter Poot, i Scherpenisse 265 p.; 4. Leendcrt ■^4 Goedegcbuurc, Sint-Annaland 216 p. Liggend karabijn, klasse 1: 1. Vic tor Cras, Scherpenisse 298 p.; 2. Ch ris Boot, Sint-Annaland 295 p.; 3. Jo han Dorst. Scherpenisse 293 p.; 4. Marij Free, Sint-Annaland 291 p.; 5. Sjaco de Vos, Stavenisse 283 p.; 6. Adrie Reijngoudt, Scherpenisse 280 p. Klasse 2: 1Jarco Goedegcbuurc, Sint-Annaland 279 p.; 2. Willem Goedegebuurc, Sint-Annaland 277 p.; 3. Ewoud Goedcgebuure, Sint- Annaland 270 p.; 4. Jan Pieter Bij nagte, Scherpenisse 257 p.; 5. Kees de Graaf, Scherpenisse 254 p.; 6. Mericn Moerland, Scherpenisse 247; 7. PetcrJan Goedcgebuure, Sint-An naland 214 p.; Jeugd luchtgeweer, klasse 1: 1. Leendcrt Bijnagte, Scherpenisse 171 p.; 2. Joris Zwage maker, Sint-Annaland 154 p. Klasse 2: 1. Michel Poot, Scherpenisse 155 p.; 2. Coen de Leeuw, Scherpenisse 149 p. 3. Leonard Bijnagte, Scherpe nisse 137 p. Liggend geweer 12m„ klasse H: 1. Jan Willem Bijnagte, Scherpenisse 293 p.; 2. Rini Ncclc, Scherpenisse 289 p.; 3. Leen Bijnag te, Scherpenisse 288 p. Klasse A: I. Richard Poot, Scherpenisse 292 p.; 2. Chris Boot, Sint-Annaland 286 p.; 3. Comiel van Leeuwen, Sint-Anna land 284 p.; 4. Jan van Tiggele, Scherpenisse 283 p.; 5. Frits Wortcl- boer, Scherpenisse 272 p. Klasse B: 1Patrick Poot, Scherpenisse, 287 p.; 2. Jan Rijstenbil, Scherpenisse 282 p.; 3. Gertjan Rijstenbil, Scherpenis se 281 p.; 4. Johan van Houdt, Scher penisse 277 p.; 5. Comé van der Slikke, Scherpenisse 264 p. Klasse C: IBram Lindhoud. Scherpenisse 240 p.; Klasse D: 1. Bart de Vos, Stavenisse 280 p.; 2. Jan van Dom- mele, Stavenisse 269 p.; 3. Toon Goudzwaard. Scherpenisse 238 p.; 4. Cees Gunter, Sint-Annaland 236 p.; 5. Huib de Vos, Scherpenisse 232 p.; 6. Hans Goudzwaard, Scherpenisse 223 p. Uitslagen van de gespeelde koers- balwcdstrijden van: Meulvliet: 1. mevr. J. Bos 43 p.; 2. J. Sprenkels 28 p.; 3. mevr. H. Schot 27 p.; 4. mevr. C. Sprenkels én W. Bijl 22 p.; 6. mevr. R. Bolier 19 p.; 7. mevr. N. Deurloo 15 p.; 8. mevr. D. Lindenberg 6 p. Gezelligheid vóór Alles/Sint- Maartensdijk: 1. mevr. A. Bocxe en C. Breure 26 p.; 2. A. Wielaard en C. van Gorscl 35 p.; 3. mevr. M. Dane en mevr. L. Wielaard, én me vr. B. Bijnagte 30 p.; 5. mevr. T. Breure en J. Bijnagte 26 p. De resultaten komen op het conto van de combinatie Reijngoudt, bena drukt Krijn. „Want ik doe het samen met mijn vrouw Corrie. De hele fa milie is bij de duivensport betrok ken, mijn jongste dochter maakt al tijd de kooi schoon." Op de bovenverdieping van café 't Durp staan verschillende rijen met kooitjes. Daarin de 102 duiven die door veertien leden zijn ingebracht. De tekening en kleur van het veren- pak varieert. Een volledig witte duif valt op, die zie je niet zo vaak. Twee kooitjes zijn met een slinger ver sierd. Het zijn de mooiste duiven van de tentoonstelling. „De enige die 92 punten hebben gekregen", zegt Krijn Reijngoudt. Keurmeester Teske uit Oosterhoul heeft kritisch gekeken en gaf geen hoge punten. „Eigenlijk kan dat ook niet, want aan een vliegduif mankeert altijd wel wat", aldus Reijngoudt. Hij heeft tien duiven ingezet en daarmee zes prijzen behaald; drie eerste en twee tweede. Met een jarige doffer en een oude duivin sleepte de Sint Philipslander de hoofdprijzen in de wacht. Combinatie Reijngoudt richt zich voor het vliegseizoen op de fond, dat zijn vluchten over een afstand van 800 tot 1100 kilometer. Negentig procent van de leden van De Vredes duif heeft zich op dit onderdeel ge specialiseerd. Daar zijn behoorlijk wat duiven voor nodig, want de meeste worden maar twee of drie keer per seizoen meegegeven op een vlucht. Reijngoudt heeft er op dit moment 105 zitten. Hij kijkt tevre den terug op het vliegseizoen. „We zijn op de fond eerste geworden bij de club, en vijfde van de afdeling Zeeland. En tweede van het rayon, achter Adrie Moerland. Het kam pioenschap hebben we verspeeld op één slechte vlucht, waar we geen ge tekende duif pakten." Op de laatste vlucht van het seizoen klokte Reijn goudt drie duiven binnen één mi nuut, en dat is op dergelijke grote af standen bijzonder. De Sint Philipslander is met de dui vensport opgegroeid. „Mijn vader is er in 1947 mee begonnen. Hij werk te destijds veel in België en dan moest ik duiven verzorgen. Nadien hebben we een combinatie ge vormd." Jarenlang had Reijngoudt zijn duivenhok op de schuur van zijn moeder. Later woonde hij in de Ju- lianastraat en inmiddels in de Voor straat. Daar heeft hij een flinke ruim te achter de woning, zodat er een groot hok kan staan. Krijn Reijn goudt was ongeveer 25 jaar voorzit ter van de duivcnclub. Inmiddels heeft hij het stokje overgedragen aan Rcné Reijngoudt. Secretaris is Rini Vermaas geworden, zodat het be stuur flink is verjongd. De Vredesduif mag zich verheugen in een groeiende belangstelling bij de jeugd. „We hebben inmiddels ne gen jeugdleden en ik weet dat er nog een paar komen", vertelt René Reijngoudt. In de duivensport is dat best bijzonder, want het is een verg rijzende sport. De club uit Sint Phi lipsland telt nu 46 leden. Zowel Krijn als Rcné Reijngoudt voorziet dat er tussen nu en tien jaar Thoolse duivenclubs - er zijn er nog vier - samen zullen gaan. Dat gebeurt ook elders in Zeeland, bijvoorbeeld op Schouwen-Duiveland. Er verandert veel in de duivensport. Het gebruik voedingssupplementen en andere, geoorloofde, materialen leidt ertoe dat de duur van de wed strijden steeds afneemt, vertellen beide liefhebbers. De begeleiding wordt steeds beter. Vliegsnelheden onder de duizend meter per minuut (60 km/u) zijn daardoor inmiddels een unicum geworden. Tegenwoor dig is 75 km/u niets bijzonders meer. Krijn: „Het is net als met schaatsen. Vroeger reden ze de tien kilometer in dik een kwartier, nu binnen de dertien minuten." Het weekend van de tentix>nstelling verliep voor De Vredesduif naar te vredenheid. Er was een goede be langstelling, het rad van avontuur draaide volop en de bonncnverkoop van duiven bracht meer dan 2300 euro op. Een extraatje vormden de duiven van Johan Kosten. Die is na melijk van vliegduiven overgestapt op sierduiven. Een aantal van deze fraaie vogels was op de tcnt<x>nstel- ling te bewonderen. De uitslagen in de verschillende klassen zijn als volgt: Oude doffers: comb. Reijngoudt 1 en 2; gebr. Reijngoudt 3; R. Vermaas 4. Jarige doffers: comb. Reijngoudt 1, 2 en 5; gebr. Ligtendag 3; gebr. Vermeij 4. Jonge doffers: R. Ver maas 1gebr. Reijngoudt 2; R. Rei jngoudt 3; comb. Hoek 4; Owen Koolbergen 5; M. Meijer 6; J.C. Ver wijs 7; gebr. Vermeij 8. Late doffers: comb. Hoek 1. Oude dui- vinnen: comb. Reijngoudt 1; comb. Hoek 2; Owen Koolbergen 3. Jarige duivinnen: R. Vermaas I en 3; comb. Hoek 2. Jonge duivinnen: Owen Koolbergen 1; R. Reijngoudt 2 en 5; J.C. Verwijs 3; gebr. Vermeij 4: P. Reijngoudt 6. Late duivinnen: Owen Koolbergen 1 Rijnberg is lid van hengelsportclub De Oosterscheldevissers uit Sint- Maartensdijk, net als Linda van de Velde uit Scherpenisse. Zij werd der de met 1351 cm vis. Ook clubge noot Sylvia Wesdorp uit Stavenisse deed mee aan de wedstrijd die over twee dagen werd vervist. Zij eindig de zaterdag als achtste met 363 cm. Bij de junioren (18 deelnemers) werd Jeromy van Houdt uit Sint- Maartensdijk, lid van de Zeebaars te Scherpenisse, tweede met in totaal 1475 centimeter vis. Ook de derde en de vierde plek werden bezet door Tholenarcn. De Smurdiekse Corné Westerlaken, ook van de Zeebaars, werd derde met 1515 cm vis. Jeroen den Engelsman uil Sint-Annaland, lid van de Makreel in Sint Philips land ving 1448 cm vis en werd vier de. Verderop in ~dc uitslag nog meer Thoolse namen: 14. Arjan van Moort uit Sint Philipsland (De Makreel), 362 cm; 17. Sven den Engelsman uit Veel wedstrijden zijn dit weekend; afgelast, ook in de paardensport. Maar Mandy Deurloo uit Tholcn. had er centje gevonden die dood ging. Ze ging zondag met haar paard Ilona op pad naar Oostcind waar het springconcours Indoor Wagenberg werd gehouden. De combinatie werd derde in de klasse L, nadat ze een foutloos klassiek parcours aflegden en ook in de bar rage alle balken bleven liggen. Bij de tweede serie in de kwartfinale* van de bekerwedstrijden .van de zaal-i voetbalcompetitie Meulvliet zijn er ruime overwinningen geboekt. In de eerste ontmoeting speelde Laudame (A-poule) tegen Decora (B-poule). Het krachlverschil tussen de teams en dus ook de poules kwam tot uitdruk king jn de score. Het team van Lau dame won ruim met 14-2. Ook in de tweede wedstrijd was het A-poule- tcam een maatje te grixrt vcx>r dat uit de B-poulc. De Zebra's uit de A-pou-, le maakte korte metten met het team" van Klavertjebier (uil de B-poule).] Het werd 11 -2 vtx>r De Zebra's. Kof mende weken wordt er niet gespeeld' voor de zaalvoetbalcompctitie. Sint-Annaland (Zeebaars), 121 cm; 18. Jurrian Heijbocr uit Sint-Anna land (Zeebaars), 87 cm. De uitslagen zijn nog officieus en worden dinsdag 4 januari officieel. De beste tien van de dames en de beste tien van de ju nioren vormen de nieuwe nationale selecties dames c.q. junioren. De coaches kustvissen beslissen be gin januari wie van de nationale se lecties in 2011 mee mogen naar het WK kustvissen voor dames en het WK kustvissen voor junioren. Beide WK's vinden gelijktijdig met nog verschillende andere wereldkam pioenschappen kustvissen en zoet watervissen plaats in Italië," van 28 augustus tot 4 september. Zoals nu bekend is. gaan de dames strijden aan het strand van Massa Carrara (Toscane), terwijl de junioren bij Ge nua aan het strand van Lavagna vis sen. Hel WK kustvissen voor heren vindt ook plaats in Toscane, maar dan aan het strand van Migliarino in de buurt van Lucca. Kees Vroegop, die overigens al sinds 1979 de toernooileiding heeft, kon 20 jeugdspelers (vier meisjes en 16 jongens) en 23 senio ren (één dame en 22 heren) in schrijven. Er werd gespeeld in ver schillende klassen, zodat iedereen kans had op een prijs. De meeste deelnemers kwamen uit Sint-Anna land, omdat daar de organiserende club gehuisvest is. Er waren ook tafeltennissers uit Sint-Maartens dijk 1 Scherpenisse 1Anna Ja- cobapoldcr (2), Dordrecht (1) en Bergen op Zoom 1Voor de vier de keer kreeg het toernooi de naam LOGUS Thoolse tafeltenniskam- pioenschappcn mee. De 23 deelnemers bij de senioren (vorig jaar 28) werden verdeeld over twee klassen. Er is geen apart toernooi gehouden voor de dames omdat er simpelweg maar één da me zich had ingeschreven. In de hoogste klasse A waren er 13 spe lers en 10 in de B-klasse. Christian van 't Hof, die al vele Thoolse ti tels op zijn naam heeft staan, meld de zich af wegens ziekte, zodat zijn teamgenoten Johan Snoep, Mcrijn v.d. Klooster. Anne' van Dijke en Remco Vroegop kansen roken. Er werd eerst gespeeld in poules en daarna met een knock-out systeem. In de poulewedstrijden werden er geen favorieten uitgeschakeld. In de kwartfinales maakten bijna alle titelkanshebbers hun kandidatuur waar. Johan Snoep gaf zijn visite kaartje af door van Leen Guiljam te winnen. Remco Vroegop ging door naar de halve finale ten koste van Arno Bruijnzeel. Anné van Dijke liet zich de kaas niet van het brood eten door Adrie Aarnoudse. Verras send was wel. dat Ad Verhage zich plaatste door van Merijn v.d. Klooster te winnen. De halve finale werd gespeeld met kandidaten die het klappen van de zweep al kennen. Johan Snoep had onlangs nog gezegd geen kam pioensaspiraties meer te hebben, maar eenmaal achter de blauwe ta fel is het dan toch weer even an ders. Hij kent het gevoel al lang: In 1979 was hij voor het eerst Thools kampioen, toen nog als lid van Veritas uit Poortvliet. In de halve finale maakte Johan Snoep duidelijk dat hij nog steeds zin had in een volgende titel en schudde Remco Vroegop in drie games van zich af. Zijn tegenstan der werd neef Anné van Dijke die Ad Verhage een halt toeriep. Het publiek op de tribunes maakte zich op voor een nog niet eerder gespeelde finale tussen Anné van Dijke, pas teruggekeerd na lang blessureleed, en Smash'76 coryfee Johan Snoep. Ze waren op vorige v x kampioenschappen elkaar in de poules wel eens tegengekomen en dan was Johan altijd als winnaar uit de bus gekomen. In een finale is al les mogelijk, maar Van Dijke maakte teveel foutjes en die hij te genover Snoep niet kon permitte ren. Met 11-7, 11-5, 7-11 en 11-8 pakte Johan zijn negende Thoolse titel. In de troostronde ontspon zich een spannende vijfkamp met spelers van hetzelfde niveau. Uiteindelijk ging evenals vorig jaar Marnix v.d. Graaf er met de kerstkrans van door. De grote verrassing van het toer nooi was Erik Verhage uit Anna Ja- cobapolder, de jeugdkampioen die vorig jaar de troostronde won in de ze klasse. Hij speelde mee in de B- klasse, waarin in totaal tien spelers 'V achter de tafel verschenen. Hiervan was één speler geen lid is van een tafeltennisvereniging: Colin Bolier uit Sint-Annaland. Bolier had wel vaker gespeeld en bewees nog een aardig balletje te kunnen slaan. Maar Verhage was in de poule al te sterk voor Bolier en ook Jochem v.d. Klooster en Job Moerland kon den niet tegen hem opboksen. In de halve finale kwam Verhage opnieuw Bolier tegen, maar weer was de Anna Jacobiaan te sterk. De andere halve finale ging tussen Job Moerland en Erik Bruijnzeel, waar bij eerstgenoemde zich naar een fi naleplaats knokte. Moerland wist wal hem te wachten stond in de fi nale. Hij had eerder deze middag de kwaliteiten van Verhage al onder vonden, maar kon weer zijn zwakke plekken niet vinden. Verhage werd met de gamestanden 11-9,11-6, 3- II en 11-7 verrassend kampioen in de B-klasse. Als winnaar van de troostronde mocht Eldert Besseling de kerstkrans mee naar huis nemen, maar er niet van genieten. Hij is er allergisch voor. Erik Verhage speelde ook bij de jeugd mee, waar hij zijn titel van vorig jaar kwam verdedigen. In de hoogste klasse werden de jongens en meisjes samengevoegd tot een groepje van tien en werd volgens het zelfde systeem als bij de senio ren gespeeld. Verhage moest reke ning houden met sterke concurren tie van onder anderen Joost van Dijke (vorig jaar tweede), Bennie van Poortvliet, Paola Ketting en Jo han en Leontine Aarnoudse. De genoemde spelers maakten hun favorictenrol vyaar. Leoniine Aar noudse kwam verbazingwekkend in de finale tegen Verhage door in een bloedstollende halve finale te win- nen van Bennie van Poortvliet. Ver hage plaatste zich voor de finale door medefinalist van vorig jaar Joost van Dijke te kloppen. Zo doende werd de finale een strijd tussen Erik Verhage en Leontine Aarnoudse. Opmerkelijk hierbij is dat Erik ,die bij Tanaka in Etten Leur speelt, met zijn team kampioen is geworden in de tweede klasse junioren terwijl Leontine kampioen met haar team werd in de vierde klasse junioren. Dit klassenverschil was terug te zien in de finale. Hoewel Leontine knap tegenstand bood gezien de gamestanden 11-7, 11-9 en 11-9 was duidelijk te zien dat Erik de overhand had met zijn spel. Leontine werd wel de beste speel ster van de meisjes en mocht de nieuwe bokaal uit handen van toer- nooileidcr bij de jeugd, Mcrijn v.d. Klooster, in ontvangst nemen. Jel- mar Elenbaas uit Scherpenisse werd winnaar van de troostronde. Ook in de B-klasse bij de jeugd wa ren er tien deelnemers. Bram de Bree won hiervan de titel en daar mee was er een nieuwe kampioen in deze klasse. Hij kwam in de fina le tegen Arne Fase. Het werd een spannende strijd in vijf games waarbij Arne Fase aan het kortste eind trok. Uitslagen: Senioren, A-klasse: I. Johan Snoep; 2. Anné van Dijke; 3. Remco Vroegop; 4. Ad Verhage; 5. Arno Bruijnzeel én Mcrijn v.d. Klooster; 7. Leen Guiljam én Adrie Aarnoudse; 9. Marnix v.d. Graaf winnaar troostronde); 10. Kees van Poortvliet; 11. Mathijs v.d. Graaf: 12. David van Driel; 13. Esther Bruijnzeel. B-klasse: 1. Erik Verha ge; 2. Job Moerland; 3. Erik Bruijn zeel; 4. Colin Bolier; 5. Erik Mien- tjes; 6. Jochcm v.d. Klooster; 7. El dert Besseling (winnaar troostron de); 8. Eldert Besseling; 9. Chris Hage; 10. Arjan de Boer; 11. Jan Willem de Boer. Jeugd, A-klasse: 1. Erik Verhage; 2. Leontine Aarn oudse (kampioen meisjes); 3. Ben nie van Poortvliet; 4. Joost van Dij ke; 5. Johan Aarnoudse; 6. Paola Ketting; 7. Jelmer Elenbaas (win naar troostronde); 8. Fernando Ket ting; 9. Sander Zwagemaker; 10. Martijn Keur. B-klasse: 1Bram de Bree; 2. Arne Fase; 3. Jesse van Driel; 4. Martijn v. 't Hof; 5. Bart Moerland; 6. Ruben Versluijs; 7. John Guiljam (winnaar troostron de); 8. Hannes Besseling; 9. Marin- de Guiljam; 10. Stefan van 't Hof. Geert de Witte, Pim Geelhoed en Mortischa van Hoek hebben een eerste prijs behaald bij het interna tionale judo kersttoernooi in sport park Gagcldonk te Bergen op Zoom. Ook andere leden van judo vereniging OVJV uit Oud-Vosse- meer presteerden goed. Zo won Joost Noorthoek de tweede prijs in zijn categorie. Anco van Gorsel en Henk de Haan werden derde. Als vierde eindigden Koen Weterings, Luuk Geelhoed en Jan Noorthoek. Jasper Elenbaas werd zesde. Alle zeven judoka's van Katame-Waza uit Scherpenisse namen eveneens een prijs mee naar huis na hun deel name aan hetzelfde toernooi. In de categorie pupillen A werden ver- De stichting Vrienden van Siem or ganiseren op 30 december hun in middels traditioneel geworden zaal voetbaltoernooi. Dat organi seert de stichting jaarlijks sinds het overlijden van vriend Siem Vroeg op uit Sint-Annaland. Er wordt te vens elk jaar geld opgehaald voor een goed doel en dat is ditmaal het Universitair Medisch Centrum te Utrecht. Het toernooi is van half elf 's mor gens tot vier uur 's middags in de Wellevaete te Sint-Annaland en de cheque wordt 's avonds om acht uur uitgereikt in café An de Slóöve. In het café wordt ook een half var ken verloot. schillende poules gespeeld waarbij Adriaan Stoutjesdijk eerste werd. Mamix Lindhout werd derde en Da niël Scherpenisse vierde. In de cate gorie miniemen behaalde Willem Dane een tweede plaats. In een an dere poule ging Jacob van de Berg met een goed verdiende eerste plaats naar huis, Coen de Leeuw werd vierde. Bij de kadetten behaal de Mart-Jan de Groen de tweede plaats. Aan het toernooi deden ook Belgische en Engelse judoka's mee. De judoclub in Scherpenisse start op woensdagavond 12 januari om half zeven weer met de trainingen in de gymzaal aan de Laban Deur- loostraat en kan daar nog wel wat belangstelling bij gebruiken. V Leontine Aarnoudse (voorgrond) en Erik Verhage (tafel ernaast) ontmoetten elkaar in de finale hij de jeugd. Dat leverde heiden de titel op, voor Leontine namelijk hij de meisjes. Verhage won ook in de B-klasse van de senioren. i Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 17