'Met ieder product helpen we mensen die het veel slechter hebben dan wij 'Ik zag er eerst één, toen nog één en dacht ik rijd eerst even voorbij' Hand Daan van Doorn zichtbaar bij Delta De (menselijke) natuur is wreed Vermogenstoets kwijtschelding anders voor bijstandsuitkering Rik Bokelman uit Tholen runt zendingswinkel via internet Gemeente wil weegbrug niet Donderdag 16 december 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Stemmen van lezers CU vreest voor schrijnende situaties Bij een verzoek om kwijtschelding van gemeentelijke belastingen past de gemeente een andere vermogenstoets toe dan bij een aanvraag voor een bijstandsuitkering. Stroomlijnen kan niet, omdat niet afgeweken mag wor den van de uitvoeringsregeling van de rijksoverheid. Dat antwoorden burgemeester en wethouders op vragen van de ChristenUnie. Een olifant, een kruis van afgeschoten kogels uit een burgeroorlog, een kussentje uit Marokko en kruidnoten uit Nederland. Wie ze koopt, doet dat voor zichzelf én voor het goede doel. De producten worden verkocht via internet, de cipwinkel.nl. Gevestigd aan de Stevinweg in Tholen, in het pand van uitgeverij Boekhout. Eigenaar Pieter Boekhout heeft het idee bedacht, de 22-jarige Rik Bokelman uit Tholen voert het uit, samen met verschil lende collega's. Hij houdt zich fulltime bezig met de christelijke nieuwswebsite CIP.nl en de CIP-Winkel, of wel zendingswinkel. Gaza Uitgeverij Lang leve de lol Bekende christenen 'Wat is de overeenkomst tussen een visboer en een kre- dietenboer? Ze zijn nu allebei Abraham geworden.' Dat is één van de vele teksten die Kees van der Werf donder dagmiddag bij thuiskomst aantrof in zijn tuin aan de Ce- resweg in Tholen. Ze gingen vergezeld van 19 levens grote poppen die allemaal een kant van Kees vertolkten. En daar was hij nog het meest van onder de indruk. Een grapje van zijn vrouw Anne Scherpenisse, ouders, vrien den en buren. „Ik heb bij de uitnodiging voor zijn 50ste verjaardag een briefje gedaan of iedereen een pop wilde maken om het 'Abrahampark' in onze tuin te vullen." Hondenbelasting Kees van der Werf op 50ste verjaardag verrast met 20 Abrahampoppen Pineut Gemeente meet participatie van uitkeringstrekkers Topmensen Shell en Akzo vervangen politici De hand van de nieuwe president-commissaris, ex-Vion- topman en rasondernemer Daan van Doorn bij Delta is onmiskenbaar, schrijft het Financieele Dagblad naar aan leiding van algemene vergadering van aandeelhouders van het Zeeuwse nutsbedrijf. Niet alleen de raad van commissarissen wordt ingekrompen van 9 naar 5 men sen, ook de samenstelling verandert ingrijpend. Een kon berichtje in de Eendracht- bode Van 9 december meldt dat de gemeente Tholen zich aangesloten heeft bij de Coalitie Biodiversiteit 2010. Het is een nobel streven om op te komen voor het behoud van alle soorten leven in een samenleving waarin economische ontwikkeling zwaar drukt op de natuurlijke omge ving. Nog maar 2 weken geleden hield het Thoolsc CDA een pleidooi voor'het idee van 'tijdelijke natuur'. Ik had daar nog nooit van gehoord, maar de term laat geen twijfel bestaan over de bedoeling ervan. Een kraakcon- tract, zeg maar. voor mollen en mui zen. Een braakliggend terrein, waar voor wel vage plannen zijn om te gaan bouwen maar waar nog even niks van komt. voorlopig inrichten als 'natuurgebied' ter lering en ver maak. Spannend! Misschien gaat er wel pijlkruidkers of agrimone groei en; komen er kiekendieven en ko perwieken. En dan stromen de recre anten en belangstellende omwonen den toe, volgens de woordvoerder van de partij. De natuur dicht bij huis. Wat een gelukzalig idee! En als we er vijf jaar lang hebben kunnen zien hoe een biotoop werkt, jagen we iedereen het paradijs uit, gooien er een meterdikke laag zand op, slaan palen de grond in en kan de economische ontwikkeling voort gang hebben. Eigenlijk is het maar een wreed concept die tijdelijke na tuur. De Thoolsc variant betreft het onderdak bieden aan vleermuizen in een leegstaand gebouw. Die diertjes zijn beschermd en als ze zich een maal ergens gevestigd hebben, mag je ze niet verjagen. Maar daar heeft de wetgever dan weer iets op be dacht door ze dat tijdelijke huurcon tract aan te bieden. Zo kunnen wc ze straffeloos op straat zetten wanneer ons dat uitkomt. Nee, dan klinkt het eerdere plan voor het Timpa-gc- bouw heel wat sympathieker. De tochtgaten die men wil boren zijn een duidelijke waarschuwing voor de woningzoekenden: „We hebben jullie niets te bieden. Heb niet de il lusie dat je hier veilig bent. Wegwe zen!" Niks tijdelijke natuur. Natuur moet natuur wezen en tijdloos zijn. Plekken waar dieren en planten ge spaard worden voor het om zich heen grijpende landjepik en de heb berigheid van de mens. Als je dat niet kunt waarmaken, dan ben je geen goede rentmeester. Het is echter geen sinecure om na tuur te ontwikkelen en te behouden. Op Sint Philipsland werkt stichting Het Zeeuws Landschap momenteel met 61.000 euro subsidie van de provincie Zeeland aan de ecologi sche hoofdstructuur in de Bruintjes kreek. Natuurontwikkeling in een oude getijdengeul, een hoogwatcr- vluchtplaats voor purperreigers en kleinere steltlopers. Op enkele tien tallen meters van de kreek verrijst een 125 meter hoge windturbine. Vogels die er een veilig heenkomen zoeken, lopen het risico vermorzeld te worden door de gigantische rotor bladen. Economische belangen en zorg om de soortenrijkdom staan daar op gespannen voet. Wil aanslui ting bij de Coalitie Biodiversiteit geen loos gebaar zijn, dan ligt er voor de gemeente heel wat werk om dit soort perversiteiten uit te bannen. Marcel Warmenhoven, Sint-Annaland. De CU heeft vastgesteld dat bij kwijtschelding het vermogen een stuk lager moet zijn dan bij een bij standsuitkering, pc fractie denkt dat dit tot schrijnende situaties kan lei den en zou wegen willen vinden waardoor daar bij het bepalen van het vermogen rekening mee kan worden gehouden. B. en w. geven aan dat het parle ment een wetsvoorstel in behande ling heeft dat de mogelijkheden van gemeenten tot het voeren van een kwijtscheldingsbeleid verruimt. Wordt dit wet, dan kunnen gemeen ten - binnen grenzen - eigen regels vaststellen over de manier waarop het vermogen in aanmerking wordt genomen. Daarnaast wordt een mi nisteriële regeling aangepast) -zodat de regels voor kwijtschelding ook gaan gelden voor ondernemers. Maar dit laatste wel voor belastin gen die geen relatie hebben met be drijf of beroep. Wanneer het zover is, zal de gemeenteraad een voorstel krijgen over eventuele aanpassing van het kwijtscheldingsbeleid. 'Deze houten olifant is geheel met de hand gemaakt in Malawi. Dit unieke houten dier past ook nog eens in elk interieur. De olifant is gedetailleerd afgewerkt. Als u dit exemplaar aan schaft, helpt u de makers ervan om te overleven.' Bij elk artikel in de CIP- Winkel is een dergelijke omschrij ving te vinden. Ieder product heeft zijn eigen verhaal. Op dit moment bevat de CIP-Winkel naast het hout snijwerk uit Malawi, onder andere ook houtsnijwerk uit Bethlehem, ge maakt door Joodse en Palestijnse ge handicapten, kinderkleren gemaakt door kansarme vrouwen in Cambod ja en naaiwerk van vrouwen die pro beren te overleven in Namibië. De eerder genoemde kogelkruisjes zijn gemaakt van kogelhulzen en omge- smeden tot kruis door ex-kindsolda ten in Liberië. Marokkaanse gehan dicapten verdienen de kost door het maken van sierkussens. Alle projecten zijn via een netwerk van mensen in zendingsorganisaties opgezocht. De medewerkers van CIP hebben bepaalde selectiecriteria ge maakt waaraan een project moet vol doen, voordat de materialen via de CIP-Winkcl kunnen worden ver kocht. Rik vertelt dat er allereerst ook wel een markt voor moet zijn in Nederland. „Je moet spullen hebben die mensen willen kopen. In India maken ze bijvoorbeeld schilderijen met kleuren uit de jaren '80 (neon- kleuren). Daar houden we in Neder land niet zo van. Over de kussens uit Marokko bijvoorbeeld hebben we echt nagedacht: zouden we zelf zo'n kussen kopen en neerzetten? Om projecten zo effectief mogelijk te kunnen helpen zoeken we naar spul len die mensen in Nederland ook daadwerkelijk willen kopen." Rik vertelt dat het ook meespeelt hoe het product naar Nederland te krijgen is. Zo worden er in de win kel kerststallen uit Bethlehem ver kocht, maar het heeft nogal wat voe ten in de aarde om die van Israël ons land binnen te krijgen. „Het pro bleem is dat Bethlehem als Gaza wordt gezien en daardoor worden de pakketten soms vastgehouden bij de douane. Bijvoorbeeld als een for mulier niet compleet is ingevuld. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor verzendingen vanuit Afrika." Heel wat producten liggen op voorraad. Er is een magazijn bij Boekhout, maar er liggen ook spullen elders. „We hebben ook opslagruimte bij contactpersonen en die versturen ook bestellingen voor ons." Het streven is om elke maand een nieuw product aan de online CIP- Winkel toe te voegen. Naast boven staande criteria wordt daarbij ook gekeken of het een betrouwbare in stelling is waarmee wordt samenge werkt. „Je moet controleren of het geld ook écht in het project komt. En wc willen achtergrondverhalen erbij publiceren samen met foto's van de personen die het maken. Zo krijgt de klant een idee waar een product nou vandaan komt." Overigens runt Rik de cipwinkel.nl niet alleen. Hijzelf is de coördinator. Jeffrey Schipper en Patrick Simons uit Tholen, die beiden nog studeren, werken ook mee aan ClP.nl. Ook de vrouw van Rik verleent hand- en spandiensten. „Zij is vliegende keep." Voor het inpakken van de producten kunnen ze rekenen op hulp van Richard Bojera, een vluch teling uit Burundi die onderdak heeft gevonden bij Pieter Boekhout. De medewerkers aan de website zit ten op dezelfde afdeling als die van uitgeverij Boekhout. Op de tweede verdieping van het kantoor werken diverse teams aan verschillende nieuwswebsites, waarvan de be kendste agf.nl is voor de groenten- en fruitsector, en aan het uitgeven van boeken zoals de in christelijke hoek bekende Spurgeon reeks. CIP.nl is bedoeld voor alle christe lijk gelovigen, van oud gerefor meerd tot evangelisch. Rik is naast de verkoop voor de CIP-Winkel al tijd op zoek naar een verhaal voor ClP.nl. Hij neemt zelf interviews af - op de dag dat wij hem spreken, heeft de redactie ook een afspraak met televisiepresentator Andries Knevel -, vertaalt artikelen uit het Engels, maar zoekt ook nieuws uit Rik is christen. Nog niet zo lang, sinds een paar jaar. Zijn le ven veranderde rond zijn studie in Breda. Zoals bij zoveel studenten ging een groot deel van zijn tijd op aan 'lang leve de lol'. ,,lk ging nadenken, waarom ben ik hier eigenlijk? Ben ik slechts het resultaat van miljoenen jaren evolutie? Vaak als ik 's nachts naar huis fietste, keek ik naar de sterren en dan zag ik dat we onderdeel uitmaken van een groter geheel. Dat ieder mens eigenlijk een zandkorrel is." Die gedachte kwam regelmatig terug. Na verloop van tijd gebeurde er in nerlijk iets met Rik. „Ik zat thuis op mijn kamer en was er in één klap heilig van overtuigd dat God mij liet weten dat Hij er is en dat ieder mens verantwoording bij Hem moet afleggen over zijn leven.' Ik bad in mijn kamer en zei: 'God, als U de baas van de wereld bent, kom dan in mijn leven en stuur ie mand die mij over U vertelt.' Ik wist dat Hij iemand moest stu ren, want ik verwachtte niet dat er een engel aan mijn bed zou verschijnen. En dat deed God. Ik ontdekte dat Jezus al mijn schuld heeft betaald aan het kruis. Daarvoor kwam Hij naar deze wereld." de christelijke wereld in allerlei Ne derlandse media. „Een deel van het nieuws halen we uit bronnen als Trouw of het Reformatorisch Dag blad." De website van CIP.nl wordt volgens Rik wekelijks door 16.000 mensen gelezen. Daarom was het een logische stap om ook de cipwin- kel eraan te koppelen. Het gaat goed met de verkoop, vindt Rik. "We hebben al een paar hon derd kogelkruisjes verkocht." Een ander populair product is een hou ten ark, gemaakt in Malawi. „Die is zowel voor gelovigen als niet-gelo- vigen leuk om te hebben. Alle die ren zitten erbij, plus Noach. Zoiets kun je niet zo snel ergens vinden. We hebben er inmiddels circa vijftig van verkocht. Rik vertelt dat er ook bekende Nederlanders en bekende christenen onder de kopers zijn, maar hij vindt het niet gepast om te vertellen wie dat zijn." Soms betalen klanten meer dan no dig is. „Iemand kocht ovenwanten en gaf er 85 euro als gift bij. Dat geld gaat dan naar het project waar het product vandaan komt." Winst maken is niet een doel op zich, „het zou mooi zijn als de CIP-Winkel kostendekkend blijkt te zijn over een jaar." En dat gaat aardig. Rik vindt dat het doel niet uit het oog verloren moet worden om van een succes te kunnen spreken. „Je moet het succes af kunnen meten aan hoeveel je voor een project kunt be tekenen. Met ieder product dat we verkopen helpen we mensen die het slechter hebben dan wij hier in Ne derland. Daar willen wc ons voorna melijk op richten." De overname, door de gemeente, van de weegbrug bij de haven in Sint Philipsland is van de baan. Dit tot teleurstelling van heemkunde kring Philippuslandl, die vindt dat dit stukje cultureel erfgoed behou den moet blijven. De kring spant zich daar al een aantal jaren voor in. en voerde gesprekken met eigenaar CZAV en mogelijke subsidicvers- trekkers. Er is een bodemonderzoek uitgevoerd en dat resulteerde in een positief advies aan burgemeester en wethouders, meldt Philippuslandt- voorzitter Fons Vleghcls in het blad Cronicke. Er werd ook al een over eenkomst voorbereid met betrek king tot het gebruiksrecht van het weegbrughuisje, en over de overna me van de ondergrond (23 vierkante meter) die nu eigendom is van de ambachtsheer. Afgelopen zomer heeft vrijwilliger Johan Geense de buitenkant van het gebouwtje vast onderhanden genomen, vooruitlo pend op de broodnodige restauratie. De leden van de heemkundekring zullen in het voorjaar moeten be slissen over hoe het verder moet; of de vereniging de weegbrug over neemt, en hoe de restauratie gefi nancierd moet worden. Kees is relatiebeheerder bij de ABN Amro in Goes. In zijn vrije tijd vindt hij het leuk om te gaan vissen. Daar slaat de tekst aan het begin van dit artikel op. Die gaat als volgt verder: 'Met geduld vist deze Abraham uit de vijver de vette vis. Het maakt niet uit of hij vis- of kredietenbocr is!' Het is ook een verwijzing naar hel vroegere ver langen van Kees om boer te wor den. Hij heeft de landbouwschool gedaan. „Maar ik heb geen land", verklaart hij de keuze voor een an dere carrière. De pop van de eerste tekst beeldt een visser uit. Maar de tuin is ook gevuld met diverse boe ren, gekleed met overall, laarzen en pet. Via een wandeling door het 'pop- penpark' kom je meer te weten over Kees. Zo staat er een korfbal ler: een sportief aangeklede pop met een paal en een korfbalkorf voor zijn neus. „Ik heb tot mijn 28ste gekortbald bij Animo, wat nu Fortis is, in Oost-Souburg", ver klaart Kees. Zijn ouders komen oorspronkelijk uit Tholen, maar zijn verhuisd naar Souburg, waar Kees is opgegroeid. Er staat overi gens verderop in de tuin nog een korfballer. Eén van de twee heeft zijn vrouw gemaakt. Zijn ouders hebben een boer in een rode overall neergezet. „Wc konden natuurlijk niet achterblijven hè?" De poppen komen uil alle hoeken. De eerstgenoemde is van een oud collega uit Kapelle, er zijn er twee uit Oudenbosch, één uil Roosen daal, meerdere uit Middelburg en poppen uit Yerseke en Souburg. Ze zijn allemaal donderdagmorgen ge bracht. De eerste al vlak nadat Kees de weg uitreed om naar zijn werk te gaan. De vraag is natuur lijk waarom alle makers zo'n moei te hebben gedaan om dat voor el kaar te krijgen. „We dachten, we moeten hem eens te grazen ne men", vertelt Anne. Want Kees blijkt een echte pestkop te zijn. Hij ha^l graag een -yrapje uit met een ander. „Het zijn onschuldige din gen", licht de grappenmaker toe. Dat blijkt bijvoorbeeld uit de grootste Abraham in de verzame ling. Een paar meter hoge, met lucht gevulde heer met een bierpul in de hand. Dat exemplaar is van veraf al goed zichtbaar. „Die valt in de categorie 'boontje komt om zijn loontje"', grinnikt overbuur man Bram Goedcgcbuure. Kees schijnt namelijk een keer een brief te hebben geschreven naar zijn an dere overburen, de familie Geluk, die in het bezit zijn van een grote hond. In de brief stond dat ze geen hondenbelasting hadden betaald. Veel anderen hebben met hun pop vooral de spot met Kees zijn per soon willen drijven. Zo heeft een andere visser een enorme pot met hazelnootpasta aan de haak. „Ik eet elke morgen een boterham met Nu- tella, dus er gaan nog wel wat pot ten bij ons doorheen", aldus de ja rige. Maar er staat ook een wc-pot waar een jager bijna volledig in verdwijnt. Alleen zijn benen staan nog op de grond. „Ik ga wel eens mee jagen en één keer vielen de bitterballen niet goed." Tussen alle boeren staat, of beter zit, er ook eentje met de tekst stichting AAP op zijn borst. „We zijn een keer door een fruitteler gevraagd om ons als aap te verkleden en zo door de boomgaard te lopen om de fruit plukkers te laten schrikken." Een andere pop beeldt een relatie beheerder uit, compleet in pak, al bellend. Daar is even verderop er nog een van te vinden, maar die heeft een schrijfmap in zijn hand, waarvan tussen een blaadje voor sexartikelcn uitsteekt. Bijna elke pop is wel voorzien van een flesje drank: de jagers hebben Jagermeis ter, de boeren en vissers bier. Dat komt doordat Kees wel van gezel ligheid houdt. Ook zijn er een paar skieërs. Daar bij is er een tafereeltje uitgebeeld met een hoop sneeuw, waaruit al leen wat voeten steken. „Ik ga graag skiën, maar bots ook wel vaak ergens tegenaan. Daar geef ik dan etv ander de schuld van. Ik bcnv De jarige Kees van der Werf heeft 'pl°tseHng' 19 Abrahampoppen in zijn tuin aan de Ceresweg in Tholen staan als hij donderdag thuiskomt van zijn werk. ook wel eens in de sneeuw gedo ken en heb wel eens bewusteloos gelegen." Het is duidelijk dat hij eens Hink is beetgenomen, maar buurman Bram Goedcgcbuure heeft misschien wel voor de meest genante pop ge zorgd. Hij heeft'er twee gemaakt, waaronder de man die moet over geven in de wc. Maar degene waar mee hij Kees echt even wilde schokkeren staat bij de brievenbus aan het begin van het erf. Als ie mand het klepje opendoet, komt er tussen de jas van de pop ineens een knuppel te voorschijn, die een ge slachtsdeel moet voorstellen. De postbode was al geweest voordat de pop er stond, dus die is niet ge schrokken. Bram lacht en geeft toe dat dit niets met zijn buurman te maken heeft, maar wel een leuke manier was om hem terug te pakken. „We zijn al tijd over en weer bezig met geintjes uithalen." Zelfs collega's op het werk voelen dat ze niet achter konden blijven en zo zag Kees ook een Abrahampop op het werk. Dat moest een klusser voorstellen, omdat Kees en zijn vrouw heel veel zelf aan hun wo ning hebben gedaan. Daarmee staat de teller op 20 poppen in totaal. En dat is wel bijzonder. Dat vindt Kees zelf ook. „Tjonge, jonge, jon ge. Wat een verassing", zei hij toen hij thuis arriveerde. Maar hij durf de niet direct uit te stappen bij het zien van al dat poppengcweld. Sterker nog, hij reed eerst voorbij zijn hui^ om het even op zich in te laten werken. „Ik zag er eerst één, toen nog één. Ik dacht, ik rijd eerst eens even voorbij." Hij wordt be groet door een aantal buren, vrien den en familie en loopt ze hoofd schuddend tegemoet. Eenmaal binnen blijft hij steeds uit het raam kijken, naar de poppen in de tuin. „Ik ben mooi de pineut", verzucht hij. Maar hij blijft strijdlustig. Vooral als hij hoort dat er ook een pop van een klant bij staat. „En ik heb hem nog nooit te grazen geno men. Nou, daar kan hij op wach tel^" Wie een uitkering ontvangt, kan niet op de bank blijven zitten, maar moet koffie rondbrengen in verzorgingster huizen of sneeuw ruimen, zo wordt door kabinet en Tweede Kamer be sproken. B. en w. van Tholen gaan ook meten wat de Thoolse uitkerings gerechtigden allemaal doen. Het col lege heeft een meetinstrument voor cmparticipatie' vastgesteld. Een amb tenaar van sociale zaken beoordeelt hoe ver iemand van de arbeidsmarkt afstaat, of men zich betrokken voélt bij de Thoolse samenleving en hoe een reïntcgratietraject wordt ervaren. Verder wordt gemeten hoeveel geld er aan uitkeringen bespaard wordt wanneer er aan reïntegratie wordt ge werkt en of er sprake is van een uit stroom naar betaald werk. De ge meente wil in beeld brengen hoeveel ouderen, jongeren, alleenstaanden en alleenstaande ouders (met wel of geen kinderen) een uitkering ontvan gen. Met de nieuwe meetinstrumen ten denken b. en w. een continu zicht op de samenstelling van het bestand uitkeringsgerechtigden te krijgen en de resultaten van het beleid beter in beeld te krijgen. Volgens Tholenaar Daan van Doorn is Delta van een politiek gestuurde onderneming naar een commerciële onderneming gegaan en daar hoort ook een andere raad van commissa rissen bij. Van de huidige leden komt alleen Johan van der Werf terug voor een overgangsperiode. Peter de Wit (topman Shell), Jan Bout (directeur ingenieursbureau Haskoning) en Rob Frohn (bestuurslid Akzo Nobel) zijn de nieuwelingen. „Allemaal top mensen in otis land", zegt Van Doorn. Delta wil graag een tweede kerncen trale bouwen in Borssele, maar enke le financiële stroppen zorgen volgens het FD voor een wankele basis. „Er speelt nogal wat bij deze onderne ming, zowel in positieve als in nega tieve zin", zegt Daan van Doorn, die sinds juni in functie is. Delta is voor 50% eigenaar van de kerncentrale in Borssele en heeft optie op de bouw grond voor een tweede. Volgens Van Doom is Delta de enige onderne ming in Nederland die goed geposi tioneerd is voor een tweede kerncen trale. „En als dat lukt, staat er tot in lengte van jaren een dijk van een on derneming." Vorens de Thoolse president-c<t 'i- missaris hebben de huidige commis sarissen zelfstandig besloten om per 1 januari terug te treden. Een aantal van hen was eerder voor herverkie zing beschikbaar, maar heeft daarvan afgezien. Bij Delta werken zo'n 3000 mensen. De provincie Zeeland is voor 50% eigenaar van hel nutsbedrijf (gas, elektriciteit, water, kabel en afvalver werking), de gemeenten - waaronder Tholen - samen voor de andere helft. VERVOLG VAN DELTA Om schommelingen in de dividend- uilkering op te vangen, heeft Tholen enkele jaren geleden een reserve ge vormd. Daarin zit op dit moment 551.000 euro en dat bedrag kan de gemeente de komende twee jaar aanspreken. De teneur is duidelijk: een groei van het dividend zit er de komende jaren niet in. Daarmee is de aanname - zij het onder voorbehoud - in het coali tieprogramma dat vanaf 2015 er 270.000 euro méér van Delta komt wel erg onzeker. Maar dat is een probleem van het gemeentebestuur dat na de verkiezingen van 2014 zal aantreden. Rik Bokelman laat één van de artikelen - een houten ark - zien die hij vanuit het kantoor van uitgeverij Boekhout in Tholen via de christelijke zendingswinkel CIP.nl verkoopt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 3