w Veel animo voor kerststukjes op kerstmarkt van Rehoboth Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 16 december 2010 Lampionnenoptocht Kettelerij in Vleeshal Oliebollen voor Roparun Luizter in Hart De beveiliging van Hemi is nu ook onze zorg! Noordijke op één Verheul wint kleuren voor tandarts Ouderling bedankt Koren in België Kerk verkoopt oliebollen Snerttocht Bondsmedaille voor Jansen Tw ee beroepen Broers Burgers winnen Kandidaten kerkenraad Oliebollen Bethelkerk Kijkje in kerkzalen Kerstbingo Kerststollen in Schutse Foute avond DEV in Temeuzen Merklappen in Goes Voorlichting havenplan Diakenen bedankten Geslacht in eigen slagerij 1 Kerstfeest ouderen Gemeente kapt en snoeit Veel animo open podium Expo Scaldis Naturalis Nestkastjes maken AED naar Haestinge Vrouwendag Goes Rehoboth meer missionair Fiets gestolen Verbouwing 2 huizen J. Eerland herkozen Spullen rommelmarkt Paardenstal Nijverheidsweg Werktuigenberging Kruisweg Agenda Tholen Dc Ondernemersvereniging Tholen organiseert zaterdagavond om zeven uur een lampionnenoptocht. De stoet vertrekt vanaf De Thoolse Schatkae- mer in de Hoogstraat. Hier zijn ook lampionnen verkrijgbaar. Om onge veer half acht worden de wandelaars verwacht aan de Kaaij nabij de nieuwe trap. Hier wordt gezorgd voor warme chocolademelk met een oliebol en voor volwassenen een glaasje glüh wein. Aansluitend hierop vindt ook de trekking van de eindejaarsactie plaats. Kunstenaar Jan Kettelerij exposeert van morgen tot en met 2 januari met dc Zeeuwse Kunstkring in de Vleeshal in Middelburg. Hij toont daar zijn nieuwste werk, waaronder nog niet eerder vertoonde sculpturen en een as semblage met als titel MiKaDo 2. Naast Middelburg exposeert Kettelerij momenteel ook op andere plaatsen, zoals in galeries in Laren en Wierden en in het oude stadhuis van Schoonho ven. KeMtledielLjdt Deze week is onze kerstbestellijst vol met heerlijke kerstaanbiedingen bij u in de brievenbus gedaan, U kunt deze t/mmggndgg 20 december in de winkel inleveren. Heeft u hem per abuis niet ontvangen, vraag er dan naar in de winkel. J.A. GEIL1NGS, keurslagerij Vossemeersepoort 13, Tholen Tel. 0166-602304 www.geilings.keurslager.nl Advertentie I.M. Het Runningteam Tholen verkoopt za terdag vanaf half tien 's morgens huis aan huis oliebollen voor de Roparun. Ook worden er oliebollen verkocht bij de Cl000. waar tevens de eerste loten worden verkocht voor een grote verlo ting in juni. Van tevoren kunnen ook oliebollen worden bestemd voor dc bcncfietestafetteloop. Bestellingen kunnen gemaild worden naar mver- wijs@hetnet.nl (secretariaat Running team Tholen). De formatie Luizter is zondag vanaf half vier te horen bij eetcafé Hart van Tholen. Luizter is een akoestische for matie bestaande uit zangeres Jolanda Bazen en pianist Jörgen Versteeg. Het repertoire is in de stijl van Trijntje Oosterhuis, Van Morrison, Sting en Boudewijn de Groot. B&B uw partner in beveiliging op het industrieterrein mn [Beveiliging] B&B Beveiliging Molenvlietsedijk 15a 4691 HS Tholen Tel. 0166-600290 info@b-en-b-beveiliging .nl Advertentie I.M. Magda Noordijke heeft met 5586 pun ten de wekelijkse wedstrijd van kla- vetjasclub Stad Tholen gewonnen. Ze liet achter zich: 2. Herman Oldenburg 5537 p.; 3. Geert Kolyn 4918 p.; 4. Aad Volwerk 4886 p. en 5. Anita Aamoudse 4851 p. Thalysa Verheul (7) van de Eben Haë- zerschool heeft de kleurwedstrijd van de Kliniek voor Tandheelkunde Tho len gewonnen. Ze heeft een cadeau bon voor speelgoed gekregen. De tan dartsenpraktijk heeft net als voorgaande jaren een poets les ver zorgd op school. Aan kinderen van groep 4 en 5 is uitgelegd wanneer en hoe ze moeten poetsen. T. Ruiten uit Dinteloord, die tot ouder ling van de Hervormde Gemeente was gekozen, heeft bedankt voor zijn be noeming. Mannenkoor Rehoboth en jongeren koor Hananja hebben zaterdag opge treden in de Sint Jozefkerk op de hoek van de Bredabaan in hel Belgische Merksem bij Antwerpen. Het was een kerstzangavond rond het thema 'ro mantiek of realiteit.' De organisatie was in handen van christelijk centrum de Bron uit Merksem. Naast dc twee koren werkte ook trompetist Henk Jan Drost mee aan het programma. Oud- Vossemeer Ten behoeve van de Hervormde kerk worden morgenavond oliebollen ver- 1 v kocht. Dc verkoop start om zeven uur en het is tevens mogelijk om de lek kernij bij het verenigingsgebouw van dc kerk te kopen. Wandelsportclub Vosmeer organiseert op 28 december een snerttocht. De start is 's avonds om half zeven in dorpshuis de Vossenkuil. Jong en oud kan meedoen, de tocht heeft een leng* te van vijf kilometer. Deelnemers worden onderweg met warme en kou de lekkernijen verwend en daarom vraagt de organisatie om vooraf in te schrijven. Dat kan uiterlijk tot 26 de cember bij Leen Plandsoen via cn.wscv@zeelandnct.nl. Bij terug komst in de Vossenkuil is er snert. Er wordt gestart in groepen van ongeveer tien personen. Groepen met jonge kinderen mogen eerst starten. Ook bij koud of guur weer gaat de snerttocht door. De wandelaars worden verzocht lichte kleding te dragen, of een veilig heidshesje, en eventueel een zaklamp mee te nemen. Leden lopen gratis mee. De leden van vogelclub De Vogel vrienden hebben meegedaan aan dc bijzondere tentoonstelling in Bruinisse en keerden niet met lege handen terug. A. Ketting behaalde met een zebra- vink masker 89 punten en de eerste prijs. Hij werd kampioen met een ze- bravink zwartborst masker grijs die met 90 punten werd gewaardeerd. Een geelflankparkiet van J. Jeroense kreeg 93 punten en daarmee werd hij kam pioen. Jeugdlid Patrick Jansen werd kampioen met een stam geelflankpar- kieten en 367 punten. Voor een stel kreeg hij 185 punten en werd kam pioen. Een enkeling werd gewaar deerd met 93 punten en daarmee werd Jansen ook kampioen en kreeg hij een bondsmedaille. Dc leden maken zich nu op voor de provinciale tentoonstel ling in Temeuzen. Dominee Scheurwater van de Her vormde Gemeente krijgt twee beroe pen. Bijzonder is dat één daarvan van de Gereformeerde kerk te Urk komt. De wijkgemeentc 2 van de Hervormde Gemeente IJselmuiden-Grafhorst is ook voornemens een beroep op hem uit te brengen. De broers Cees en Chris Burgers heb ben de kaartavond gewonnen van v.v. Vosmeer. Cees was de sterkste bij het wippen en Chris bij het rikken. De nummers twee waren respectievelijk Kees Heijboer en Michclla Rooijak- kers. Er waren zaterdag 23 deelnemers in de kantine van de voetbalclub en ze hadden een gezellige avond. De vol gende kaartavond is op 29 januari. J.P. Quist en L.L. Riemens zijn door de kerkenraad van de Hervormde Ge meente kandidaat gesteld als ouder- ling-kerkrentmeester. Als diaken zijn C. Krijger uit Poortvliet en J. Droogers naar voren geschoven. De activiteitencommissie van de Bet helkerk verkoopt op oudejaarsdag oliebollen. Deze kunnen tol en met 24 december besteld worden bij fam. C. v.d. Klooster (652399) en bij fam. J. Ketting (652296). Op oudejaarsdag kunnen ze van negen uur tot half elf afgehaald worden in de kerk. Bij ou deren in het dorp kunnen ze thuis be zorgd worden. De Gereformeerde Gemeente houdt zaterdag een open ochtend om belang stellenden de gelegenheid te geven de nieuwe zalen te bekijken. Er kan van tien tot twaalf uur tevens een kopje koffie worden gedronken. Ook is er een kleine verkoping van de vrouwen vereniging, waarvan de opbrengst be stemd is voor de kerk. De activiteitencommissie van voetbal vereniging WHS organiseert zaterdag om zes uur 's avonds een kerstbingo. Er kunnen zes ronden bingo gespeeld worden, waarbij prijzen zijn te win nen. Eén van de tafels zal bezet wor den door de stichting Vrienden van Siem, om donateurs te werven. Voor een euro per maand kan een ieder do nateur worden van de stichting om toekomstige ziekenhuisdoelen te on dersteunen, die het verblijf van de pa tiënten in positieve zin zullen bevorde ren. Groep 3 van de School met de Bijbel heeft kerstkaarten gemaakt voor de oudere inwoners, voor wie de kerstda gen, naast gezellig, vaak ook moeilijk zijn. Druk is er geknutseld. De kinde ren wilden deze mensen ook iets lek kers geven en daarom zijn er kerst stolletjes gekocht. Vrijdagmorgen heeft groep 3 ze persoonlijk rondge bracht in zorgcentrum De Schutse. Veel bewoners vroegen of de kinde ren ook konden zingen. Op die ma nier hebben ze hun kerstlied voor het kerstfeest heel vaak geoefend. Dc be- woners van de Schutse, het personeel en de kinderen hebben genoten van deze morgen. Café An dc Slööve organiseert zater dag een 'foute avond". Dat houdt in: fout gekleed (trek eens wat verras sends aan) en foute muziek (lekker veel Nederlandstalig). De avond, met dj Bassie, begint om tien uur. Op dinsdag 21 december is er een kerstbingo. Deze begint om half acht, en er worden acht ronden gespeeld met aansluitend een superronde. Mannenkoor DEV was zaterdag te gast in Temeuzen, waar het op uitno diging van het chr. mannenkoor Zeeuws-Vlaanderen meewerkte aan een adventszangavond. Kixirlid Dirk v.d. Hoeven, die eigenaar is van een supermarkt, verraste het koor op dc heenreis in Kruiningen met warme worstenbroodjes en iets te drinken. De ongeveer 650 bezoekers van de zang avond genoten vooral van de nummers die beide koren samen uitvoerden: Bethlehcms Stcrre en In 't nachtelijk duister, beide van Meindert Kramer. DEV voerde, onder leiding van Koos v.d. Slikke en op orgel begeleid door Leen Heijboer, zes nummers uit. Ook het Zeeuws-Vlaamse koor bracht zes nummers. Er was ook veel samenzang van bekende kerstliederen. De collectie merklappen van het streekmuseum De Meestopf overwin tert in hel Historisch Museum de Be- velanden in Goes. Ze staan extra in de belangstelling op woensdag 29 de cember, wanneer in het museum gratis rondleidingen zijn en gratis glühwein wordt aangeboden, 's Middags om twee uur houdt de conservator merk lappen, Nel van Leijen, een korte le zing, onder meer over de garens en pa tronen die zijn gebruikt. Het Goese museum is deze woensdag geopend van elf uur 's morgens tot vijf uur 's middags. Woensdag is er tussen zeven en negen uur weer een inloopavond over de ha venplannen. Dit keer staal met name de kleine Suzannapolder centraal, waarvan het voorontwerp-bestem mingsplan klaar is. Tot en met 28 ja nuari ligt dat ter inzage in het gemeen tehuis, maar woensdagavond is het al in de Wellevaete te zien. Daar kan men ook vragen stellen aan ambtenaren. In de kleine Suzannapolder komt een nieuwe woonwijk als verbinding tus sen het dorp en de haven. Eerst was er alleen sprake van recreatiewoningen, later van een gemengde vorm met per manente woningbouw. Het gebied ligt .achter de Suzannaweg en is groten deels eigendom van projectontwikke laar Willemsen en Mindeman. Ook de gemeente heeft er grondposities. Mu ziekvereniging Accelerando bewerkte het perceel jarenlang om dc kas te spekken met o.a. de teelt van aardap pelen. Het nieuwe woningbouwgebied moet gaan concurreren met Vroonste de dat nog lang niet vol is en met het Havenplein. Gezien de stagnerende markt is de verwachting dat het slaan van de eerste paal in de Suzannapolder nog wel enige jaren aanloopt. Zowel C.R Uijl als J.M. Heijboer heb ben bedankt voor hun verkiezing tot diaken in de Gereformeerde Gemeen te. De leden hebben een beroep uitge bracht op ds. C. Vogelaar om in de al heel lang bestaande vacature te voor zien. Maandag 20 t/m zaterdag 24 december Biefstukreepjes Varkenshaas Heerlijke rund-, varkens-, kip- en kalkoenrollades 500 gr. 250 gr. 4,50 3,98 vanaf 8,00 per kilo Rosbief 100 gram 1,50 Eigen gekookte ham 100 gram 1,25 Roomkaas bieslook of ananas 100 gram 1,00 Kerstsalade 100 gram 1,75 Speciaal voor kerst, superkwaliteit! Vers geslacht kalfsvlees, rundvlees, varkensvlees. Groot assortiment Friki verse kip en kalkoen en nog veel meer, zie onze bestellijst! Bestel tijdig! Wij brengen donderdag of vrijdag GRATIS uw besteling bij u thuis! Vrijdag 24 december is onze winkel open van 7.00 uur t/m 16.30 u. Slagerij Slager wenst u smakelijke fijne kerstdagen! Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie LM. Met 77 deelnemers was de kerst feestviering van de Hervormde Ge meente voor ouderen en alleenstaan den dinsdagmiddag in het Trefpunt druk bezocht. Het Licht verschijnt was het thema, dal door ds. E. Ver sluis verder werd uitgewerkt aan de hand van Johannes ll -4 en Lukas 2: 8-14. Met veel samenzang, declama ties en een kerstverhaal van mevr. Aret was er een gevarieerd program ma. Daarnaast was er nog wat lek kers bij de koffie en thee, alsmede een broodmaaltijd met soep en ijs toe. Staande werd besloten met Ere zij God en de beste wensen voor een gezegend Kerstfeest en een voor spoedig Nieuwjaar. De gemeente pleegt deze winter regu lier groot onderhoud aan openbare be plantingen. Daarnaast zullen bomen die voor overlast zorgen of die gevaar lijk situaties voorzaken, worden ge kapt. Indien mogelijk worden nieuwe bomen tcruggcplant. Het is mogelijk dat (wegens weersomstandigheden) niet alle locaties aangepakt kunnen worden. Dc afdeling openbare werken gaat of is al aan de slag (geweest) op de volgende locaties: Prinses Beatrix- straat, heesters t.h.v. nr. 1 snoeien; Schoolstraat, het bosplantsoen achter de school dunnen én achterzijde Graaf van Loonstraat, heesters snoeien; Ju- lianastraat, boom t.h.v. nr. lb snoeien; Bosstraat, het bosplantsoen rondom het hertenkamp dunnen; Boswei, heesters t.o. nr. 2 t/m 10 snoeien; Post- straat. heesters t.h.v. nr. 50 snoeien; ijsbaan Stoofdijk, wilgen knotten; be graafplaats Bos, wilgen knotten; be graafplaats Prins Bernhardstraat, wil gen knotten; Pilootweg, t.h.v. trapveld achter doel 1 rij bosplantsoen kortzet- ten. Sportveld, bosplantsoen aan de slootzijde selectief dunnen. Sint-Maartensdijk Zaterdagmiddag kwamen 45 be langstellenden luisteren naar het reisverslag van Jan van Tilborg tij dens het open podium in hotel Kom. Van Tilborg reisde van Sint Peters- burg naar Peking met de Trans Mongolië express en maakte onder weg opnamen. Ook op plaatsen waar fotograferen niet was toege staan. Hij verhaalde op een onder houdende manier over bozoeken aan de Hermitage in Sint Peters burg, het Rode Plein in Moskou, een natuurpark in Mongolië en het plein van de Hemelse Vrede in Pe king. Ook het straatleven en de ont moetingen in de trein kwamen aan bod. In woord en beeld wist Van Tilborg de bezoekers te boeien. Die kwamen niet alleen uil het dorp, maar ook uit Oudenbosch, Yersckc en Steenbergen. Het volgende open podium is eind januari. Dan zal Jaap de Jonge uit Tholen er zijn schilderijen expose ren. In Scaldis Naturalis aan de Kaste- lijnsweg worden schilderijen ten toongesteld van Marian Beijersber- gen en Simone Keus. De werken hebben de Zeeuwse natuur als on derwerp. Het gaat om onder meer dieren die op Schouwen en Tholen voorkomen zoals, zangvogel, sterns en' koeien. Ze zijn tot 28 januari te zien. In de vakantie van maandag tot zaterdag van 11 uur 's ochtends tot 4 uur 's middags en buiten de vakantie op zaterdag in dezelfde tijd. Op donderdag 30 december kunnen kinderen weer ncstkastjes maken in Scaldis Naturalis Vanaf half twee kunnen de kinderen er terecht, maar ze moeten wel zelf een hamer mee brengen. De nestkastjes zijn be doeld als broedplaats voor mezen. De AED komt aan het nieuwe Haestinge aan de Sportlaan. Het ap paraat om mensen bij een hartstil stand te helpen, hangt aan de gevel van Castria Wonen. Het team van de vrouwenochtend gaat op 12 februari naar de vrou wendag in Goes van Zij en Zeeuws die samen met Sestramedia de dag organiseert. Opgeven voor 18 de cember kan bij Diana op den Brouw, tel: 664338 De Hervormde Gemeente Reho both heeft besloten meer naar bui ten te treden om meer rand- en bui tenkerkelijken te bereiken. Dit is het resultaat van een bijeenkomst met de leden. De kerkenraad wil 1 zondag per maand dc liederen in dc ochtenddienst met meer instrumen ten begeleiden. Binnen Rehoboth is er voldoende muzikaal talent aan wezig om daar inhoud aan te geven. Op dc bijeenkomst kwamen ook de klimaatinstallatie en de vele storin gen met de kerktelefoon ter sprake. Wat het laatste betreft, zal nieuwe software het probleem kunnen op lossen. De oogstcollecte heeft met 6660 euro aanmerkelijk meer opgebracht dan de 4978 euro van vorig jaar. Aan vrijwillige bijdragen is er van 339 van de 500 leden 57.044,75 eu ro binnengekomen. Heel wat meer leden dan vorig jaar hebben ook bijgedragen aan de solidariteitskas: 399 van de 476. Scherpenisse Zondagavond tussen zeven uur en half elf is aan de Molenweg een he renfiets (Batavus Weekend) gesto len. Dc fiets stond tegen de voorge vel geplaatst. De eigenaar heeft bij de politie aangifte gedaan. In het frame is dc postcode gegraveerd. Aan het Lenteplein 3 en 5 wil West- vest Projectontwikkeling uil Sint- Maartensdijk twee woningen ver bouwen. De woningen worden vergroot en krijgen ieder een ande re kap. De commissie ging ermee akkoord. J. Eerland heeft van de leden de meerderheid gekregen om zijn ambt van oudcrling-kerkrentmees- ter in de Hervormde Gemeente te vervolgen. Hij was periodiek aftre dend en herkiesbaar, maar vanuit dc leden was G.B. van Dam uit Poort vliet als tegenkandidaat ingediend. Die kreeg onvoldoende steun. Poortvliet Voor de jaarlijkse rommelmarkt van de Hersteld Hervormde kerk kunnen zaterdagmorgen tussen elf en twaalf uur bruikbare spullen worden ingeleverd bij fam. He ijboer, Paasdijkweg 16. Sint-Philipsland Voor 15 januari moet de eigenaar van een paardenstal aan dc Nijver heidsweg de dwangsom van 5000 euro aan de gemeente betaald heb- Voor de kerststukjes is veel animo. Aan de tafel bij Betsy Bijnagte (midden) en Leny Vermaas kan worden afgerekend. De honderd kerststukjes van de Hervormde gemeente Rehoboth in Sint-Maartensdijk zijn zaterdag na ruim een uur bijna allemaal verkocht. Elk jaar is er een run op de kerst stukjes, zegt Adrie Wielaard. „Binnen een uur zijn ze uitverkocht." De opbrengst van de kerst- en activiteiten- markt bedraagt 2500 euro. Daarvan gaat 650 euro naar het project in Roemenië. Bijeen vergaard door de verkoop van kerststukjes, tweedehands boeken, sieraden, quilts, babbe laars, jam, rabarber, vogelvoer, grammofoon platen en allerlei ander artikelen die met kerst te maken hebben. In de verwarmde loods is een koffiehoek, maar ook een knut- selhoek waar kinderen kunnen knippen en plakken. De animo voor dit onderdeel is klein. Slechts drie kinderen doen er aan mee. iw Voor de kerk aan de Westvest worden oliebollen verkocht. Wielaard die voor het eerst als kerstman is uitgedost, is wel tevre den over het evenement, maar denkt er over om voor te stellen het volgend jaar op vrij dagavond te houden. In de hoop dat er dan meer kinderen gelegenheid hebben om te komen. „Nu gaan ze op zaterdag vaak sporten." Predikbeurten Zondag 19 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Boon, Papendrccht. 18.30 u. ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds.Van Wijk, Herkingen. 15 u. ds. v.d. Bas. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. v.d. Maarel. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds.Van Vuuren. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF GEM. 10, 14.30 en 18.30u. lecsdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Bruins Slot. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. da. Zandbergen, Poortvliet. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. ds. Westerneng, 's Graven polder. GEREF. KERK 10 u. ds. De Goede, Werkendam. CHR. GEREF KERK 10 en 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE lOu. ds. Versluis. 18 u. ds. Zeedijk, Stavcnisse. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Joppe. 15.30 u. ds. Post. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Slingerland, Klundcrt. 18 u. kand. Kornaat, Klundert. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 16/12 19.30 uds. Klok. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Reehorst. 19 u. ds. Röben, Fijnaart. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis, Hars kamp. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 dff)4.30 u. ds. v.d. Slccn. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Donselaar, Zuilichem. GEREF KERK 10 u. ds. v.d. Oever, Yerseke. 14.30 u. ds. Broere. GEREF GEM. 10 u. (H.A.), 14.30 en 18.30 u. ds. De Leeuw. vr 17/12 14 u. ds. Gunst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Boer. 17 u. ds. Lammers, Ridderkerk. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Harinck. OUD GEREF GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds. Kort, Krimpen a/d IJssel. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Hauw, Maasland. ben. B. en w. hebben een verzoek tot opschorting van de betaling af gewezen. Het college wil doorgaan met de invordering omdat de verja ringstermijn van 1 jaar nadert. De paardenstal is zonder vergunning gebouwd. De overtreder werd ver plicht de stal voor 1 december af te breken, maar omdat het winter is en de paarden daar onder kunnen lij den, hebben b. en w. de begunsti gingstermijn verlengd tot 1 mei 2011. Dit mede gezien bezwaren tegen een nieuw te bouwen stal. Twee bezwaren van belanghebben den tegen de bouw van een werk- tuigenloods aan de Lange Kruis weg zijn door b. en w. ongegrond verklaard. In juli hadden b. en w. daarvoor een bouwvergunning ver strekt, maar de bezwaarmakers wezen op verslechtering van uit zicht, hobbymatig gebruik van de schuur, strijdigheid met het be stemmingsplan en er zouden ook twee agrarische bedrijven op 1 bouwvlak gevestigd zijn. Volgens gegevens van de Kamer van Koop handel is er maar 1 agrarisch be drijf gevestigd. Het bouwplan vol doet volgens het college aan alle eisen, zowel wat bouwverordening betreft als welstand. Dc eigenaar had ook zelf een bezwaar inge diend tegen een voorwaarde in de bouwvergunning. Daarin staat dat er een teeltplan aan de agrarische adviescommissie Zeeland moet worden gegeven, voordat met dc bouw begonnen mag worden. Vol gens de eigenaar is een teeltplan zonder bedrijfsloods niet moge lijk. Dc loods is noodzakelijk voor een lopend handhavingstraject en dat betreft de paardenstal aan de Nijverheidsweg. B. en w. vinden de bezwaren van de eigenaar te recht en hebben die daarom ge grond verklaard. f 1 Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vlicthof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 16 t/m vrijdag 24 dec. donderdag 16 11.02 -23.42 vrijdag 17 12.07 - ----- zaterdag 18 0.42 -13.02 zondag 19 1.35-13.59 maandag 20 2.25 - 14.45 dinsdag 21 3.07-15.29 woensdag 22 3.52 - 16.12 donderdag 23 4.32 - 16.57 vrijdag 24 5.19 - 17.42 di 21/12 9.15 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 16 dec Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. 17 dec Kerstzangavond, Immanuel, Grote Kerk, 19.30 u. 18 dec Kunstveiling voor Burkina, Joth, brasserie Dubois, 16-18 u. 18 dec Kledinginzameling Dorcas, Regentessestr. 50, 9-12 u. 18 dcc Rommelpotmakerij, stich ting STAD, Ten Anker, 18.30-20-30 u. 18 dec Kerstconcert, Bekóór e.a., katholieke kerk, 19.30 u. 18 dec Lampionnenoptocht, Onder nemersvereniging Tholen, start Thoolse Schatkaemer, 19 u. 18 dec Advent en Kerst, korencon cert Chantez a Dieu en Resonance, Grote Kerk, 20 u. 18 dec Leon van der Zanden: Cola, cabaret. Uit op Tholen, Meulvliet, 20.15 u. 19 dec Luizter, muziek. Hart van Tholen, 15.30'u'.ri 1 24 dec Kerstconcert, Mission Mu sic, Grote Kerk, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 18 dcc Biljartclinic, Vosmeer 600, Vossenkuil, 19 u. SINT-ANNALAND 16 dcc Kerstviering School met de Bijbel, Hervormde kerk, 19 u. 17 dec Moonlightshopping, 16-21 u. 18 dec Open ochtend Gereformeer de Gemeente, 10-12 u. 18 dcc Tafcltenniskampioenschap, Smash '76, Wellevaete, 9-18 u. 18 dec Kerstbingo, WHS, 18 u. 18 dec Foute avond, café An de Slóöve, 22 u. 20 dec Kerstviering plattelands vrouwen, Wellevaete, 17 u. 21 dec Kerstbingo, café An de Slóö ve, 19.30 u. 23 dec Kerstmarkt, Casembroot- school, 17-19 u. 24 dec Kerstzangavond, koren VZOS/DEV/Sjaloom, Hervormde kerk, 19 u. STAVENISSE 20 dec Kerstzangavond, SAS en Herv. Gem., Hervormde kerk, 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 28 jan Expositie natuurschilde- rijen M. Beijersbergen en S. Keus, Scaldis Naturalis. 17 dec Kerstmarkt, Maartenshof, 14-17 u. 21 dec Kerstzangavond, Maartens hof, 19.30 u. 18 dec Kledinginzameling Dorcas, Wouthoekweg 5,9-11.30 u. 18 dec Open dag en kerstmarkt, MusicalXpres, Haestinge, 9-18 u. POORTVLIET 21 dec Kerstzangavond, Hervormde kerk, 19.30 u. 23 dec Jeugdkerstavond, Gerefor meerde Gemeente, 19.30 u. SINT-PHILIPSLAND 17 en 18 dec Tentoonstelling Vre desduif, café 't Durp. 21 dec Kerstzangavond, VZOS, Wimpel, 19.30 u. +fi 1 m+++fi 1 m+++fi 1 m+++fi 1 m+ CINEM'ACTUEEL: Chronicals of Narnia (3D) - do, ma en di 18.45 u., vr. 18.45 en 21.15 u., za en zo 16 en 18.45 u., wo 16 en 18.45 u. De Eetclub - do, vr en ma t/m wo 18.45 u., za 18.45 en 21.15 u., zo 21.15 u. Dik Trom - za, zo en wo 16 u. El secreto de sus ojos - di 20.30 u. Haar naam was Sarah - do en ma t/m wo 21 u. Harry Potter 7 - do, vr, ma en di 20.45 u., za 15.30 en 21 u., zo 13.30 en 21 u., wo 13.30 en 20.45 u. Het Geheim - za 13.30 u., zo en wo 16.15 u. Loft - do en wo 18.45 en 21 u., vr t/m zo 18.45 en 2115 u., ma en di 18.45 u. Mega Mind: Superschurk (3D) - za, zo en wo 13.45 u. Mega Mindy: Zwarte Kristal - za, zo en wo 13.45. New Kids: Turbo - do, ma en di 18.45 en 21 u„ vr 18.45 en 21.15 u„ za en zo 16, 18.45 en 21.15 u., wo 16, 18.45 en 21 u. Rapunzel (3D) - za, zo en wo 13.45 u. The illusionist - zo 18.45 u. en ma 20.30 u. 4

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 2