Nieuwe bedrijven tmtiiit Twijfel over uw energieprijs? Kom kijken, ruiken, proeven en kiezen op onze Open Dagen BC éeaarrwi ff s u r a i DELTA helpt u graag vergelijken DELTA, voordelig en dichtbij. Let op! In deze kalender zie je al onze scholen en locaties. Iedere opleiding heeft zijn eigen locatie. Kijk daarom op onze websites: daar zie je precies op welke locatie je de opleiding van jouw keuze kunt vinden. Kijk ook op rocwb.nl voor meer informatie over de Open Dagen! Donderdag 16 deeember 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Een overzicht van activiteiten in het teken van Kerstmis op Sint Philipsland en Tholen. THOLEN OUD-VOSSEMEER SINT-ANNALAND STAVENISSE SINT-MAARTENSDIJK POORTVLIET SINT PHILIPSLAND ANNA JACOBAPOLDER Startend ondernemer? Bel (0166)61 25 09 voor een verzekeringsadvies op maat! Adfiz I •verzekeringen •financiële diensten •hypotheken •pensioenen Bel 0800-5150 en stap in voor 1 januari! III ROC i/Vest-Bra bant Tot ziens! I VMBO met extra I ondersteuning 1 Praktijkonderwijs f m Jigdaljahu en mannenkoor Mission Music Concerten organiseert op 24 December een kerstconcert in de Grote Kerk. Er wordt medewerking verleend door jonge renkoor Jigdaljahuuit Barendrecht o.l.v: Willem Arie den Hertog. Daarnaast door een 120 zangers tellend samengesteld mannen koor met leden uit het Duivelands mannen koor en het Korendijks mannenkoor o.l.v. Dinant Struik en Lennert Knops. Deze koren treden zowel apart als gezamenlijk op en worden op orgel begeleid door Stcphan Fol- mer en Ron van Ommen en op vleugel door Lennart Morcc. Verder zal het trompetduo Henk-Jan Drost en Maurice Veldhuizen zo wel de koor als de samenzang begeleiden en ook enkele instrumentale intermezzo's laten horen. Het programma bestaat uit samen zang van kerstliederen, koor- en solozang en verder diverse instrumentale intermezzo's. Het concert begint 's avonds om half acht en kaarten zijn te bestellen via www.mission- musicconcerten.nl of via tel. 0187-603510. De collecte van dit concert is bestemd voor het werk van stichting Charité voor Bijbel verspreiding en humanitaire hulp in Wit- ïiusland. lilt' Kerstnachtdienst in Ichthuskerk De kerkenraden van de Gereformeerde Icht huskerk en de Hervormde gemeente Imma- nuël houden op 24 december om kwart voor elf een kerstnachtdienst in de Ichthuskerk. Gospelkoor Polyhymnia onder leiding van Maarten van der Kooij verleent medewer king aan de dienst. Judith Geuze bespeelt het orgel en verder zal de samenzang opgeluis terd worden door enkele trompettisten. De voorganger in deze dienst is ds. P.A. Broere. Variatie van Bekóór Bekóór uit Bergen op Zoom geeft zaterdag een kerstconcert in de katholieke kerk aan de Markt. Een variëteit aan kerstliederen zal ten gehore worden gebracht. Het vocaal ensem ble Bellezze Vocali zingt klassieke liederen en aria's. Het Zeeuws trombonekwartet Trombonata maakt dit optreden compleet. Het koor wordt muzikaal ondersteund door Mare Clarijs (drums), Mark Franssen (basgi taar), Ellen Buys (dwarsfluit), en Deirdre Jansen (piano) dit alles onder leiding van Pierre van Broekhoven. Hel concert begint 's aionds om half acht. MP Immanuël zingt samen Zangvereniging Immanuël organiseert mor gen een kerstzangavond in de Grote Kerk. Door een drietal koren worden advent- en kerstliederen gezongen. Er zijn twee koren uit Sint-Annaland: het christelijk gemengd zangkoor VZOS o.l.v. van Adriaan Hoek, en het kinderkoor Sjaloom o.l.v. Mirjam den Engelsman. Zangvereniging Immanuël uit Tholen staat o.l.v. Marielle Klavers. Tevens wordt een aantal kerstliederen als samenzang gezongen. Het thema van de avond is Imma nuël, wat betekent God met ons. De predi kant van de Hervormde Gemeente ds. W. Meijer, zal een meditatief moment verzor gen. De zangavond begint om half acht. De toegang is gratis, er wordt een collecte ge houden ter bestrijding van de onkosten. Chantez a I)ieu zingt met Resonance Het christelijk kamerkoor Chantez a Dieu en kamerkoor Resonance geven zaterdag een concert in de Grote Kerk met als thema Ad vent en Kerst. Op het programma staan wer ken van o.a. Grüber, Hammerschmidt, Pink- man en Sweelinck. Het orgel wordt bespeeld door Eric Quist. Het concert begint om acht uur 's avonds. Kind zoekt kribbe De Hervormde Gemeente, de katholieke kerk en de Gereformeerde kerk houden maandagavond om half acht een volkskerst- zangdienst in de Hervomde kerk. De dienst heeft als titel Kind zoekt kribbe. Daaraan werken mee dominee J.W. Scheurwater, dia ken E. Bomhijm, mevr. H. Droogers-Vogel, koor The Next en muziekvereniging Oud- Vossemeer. Kerstevangelie in zang Vanavond houdt de School met de Bijbel een kerstviering in de hervormde kerk aan de Ring. De kinderen brengen zelf, door zang, declamatie en muziek het kerstevangelie naar voren. Ook wordt er een vertelling gehouden. Ouders, grootouders, familie, vrienden en al le andere belangstellenden kunnen de vie ring, die om zeven uur begint, bijwonen. Aan de uitgang wordt een collecte gehouden voor de onkosten van de leesboeken, die de kinde ren die avond cadeau zullen krijgen. Winterse hapjes De Casembrootschool houdt op 23 december een kerstmarkt met onder andere kinderbin go, spelletjes, een verkoping, enveloppen en diverse winterse hapjes. Ook kan er een glaasje glühwein worden gedronken. De markt is van vijf tot zeven uur. Vrouwen vieren kerst De plattelandsvrouwen houden maandag een kerstviering in de Wcllevaete. Om vijf uur worden de leden ontvangen met een wel komstdrankje. Na de opening van de voorzit ter en het voorlezen van het kerstevangelie is het tijd om met zijn allen te gourmetten. Een Kind is ons geboren Op vrijdag 24 december wordt om zeven uur een kerstzangavond gehouden in de Her vormde Kerk aan de Ring. De drie plaatselij ke koren zingen bekende en minder bekende kerstliederen. Ook is er veel samenzang. Het thema van deze avond is Een Kind is ons ge boren. De algehele leiding is in handen van ds. P. Zeedijk uit Stavcnisse. De medewer kende koren zijn: chr. gemengde zangvereni ging VZOS onder leiding van Adriaan Hoek; mannenkoor DEV onder leiding van Koos van der Slikke en het kinderkoor Sjaloom on der leiding van Miijam den Engelsman. De samenzang is met begeleiding van Joël Terdu (piilno) en Leen Hfcijboer (orgel). Koorzang van jong tot oud De Stichting Actief Stavcnisse organiseert maandag samen met de Hervormde Gemeen te een kerstzangavond in de Hervormde kerk. Daaraan werken mee een gelegenheidskoor onder leiding van Danny Lctzer en een voor dc gelegenheid samengesteld kleuterkoor en kinderkoor onder leiding van Gerrian Wiel aard. De orgelbegeleiding tijdens de samen zang wordt verzorgd door Adric de Graaf. Predikant is dominee P. Zeedijk van de Her vormde Gemeente. De avond begint om half acht en de toegang is gratis. Er wordt een col lecte gehouden voor de onkosten. Erwtensoep en markt De cvcncmentencommissie van Maartenshof organiseert morgenmiddag van twee tol vijf uur een kerstmarkt in het atrium van het woonzorgcentrum. Er is die middag van alles te zien en te koop met o.a. kerststukjes van Sjaloom Zorg en zelfgemaakte kerstcadeau tjes van de dagopvang, een kleding- en bloe- menkraam, het winkeltje is open met alles voor de inwendige mens evenals de biblio theek en er is een koffiehoek en volop erw tensoep. Ook is er een tafel met euroartikkc- len, is er zeep en schminken voor kinderen. Dinsdagavond organiseert de evenementen commissie een kerstzangavond. Daaraan werkt het Kerkkoor uit Oud-Vossemeer mee. De toegang is gratis en de zangavond begint om half acht. Volkskerstzang De 29e editie van de Volkskcrstzang wordt zaterdag in het nieuwe Haestinge gehouden. Alle drie verenigingen die in het verleden de avond hebben georganiseerd geven ditmaal acte de presence. Muziekvereniging Euterpe, het Smalstads Mannenkoor en gospelkoor Clarity betreden samen het podium. Hel is een avond waarbij muzikaliteit en samenzijn centraal staan en waarmee wordt getracht de donkere dagen voor de kerstperiode voor een ieder wat m(x»ier te maken. De deelnemende ensembles brengen enkele muziekstukken ten gehore en voor het aanwezige publiek is een hoofdrol weggelegd in de samenzang al waar eenieder mee kan zingen met de kerst liederen gebracht door de muziekgezelschap pen. Naast muzikaliteit is er ook ruimte voor bezinning. Burgemeester Nuis opent de avond en pastoor Akkermans en dominee Reehorst spreken tussendoor mooie woor den. De zaal gaat open om zeven uur waarna er door Euterpe om kwart over zeven een voorprogramma verzorgd wordt. De avond wordt om half acht geopend. Kerstmarkt met auditie De stichting MusicalXpres organiseert zater dag van negen tot zes uur een kerstmarkt in Haestinge. Een professioneel visagistenteam geeft bezoekers adviezen, men kan zich laten schminken door een grimeteam, er worden allerlei lekkernijen te koop aangeboden naast tweedehands en nieuwe spullen. Tevens kan men de hele dag gratis deelnemen aan zang- (9-11 u.), dans- (12-16 u.), en dramalessen (11-12 u.). Van vijf tot zes uur is er een pre sentatie van diverse leerlingen in de muziek zaal. Ook wordt er die dag tussen negen en één uur een auditie gehouden voor de musi cal Alice in Wonderland. Jeugdkerstavond De Gereformeerde Gemeente houdt op don derdag 23 december om half acht een kerst avond met de jeugd in de kerk aan de Zuid- straat. Voor en na de pauze wordt er door kinderkoor De Jonge Lofstcm uit Scherpe- nisse enige kerstliederen ter gehore gebracht. De heer Bliek uit Krabbendijke verzorgt de vertelling. Koorzang met DEV Op dinsdag 21 december wordt de jaarlijkse kerstzangavond in de Hersteld Hervormde kerk gehouden. Medewerkenden zijn, naast het gemengde koor en het jeugdkoor uit Scherpenisse, het mannenkoor DEV uit Sint- Annaland. De avond begint om half acht. Naast koorzang wordt er ook een aantal be kende kerstliederen gezongen. Ds. Joppc ver zorgt de meditatie. Advent met gospel Gospelkoor Together uit Nieuwerkerk pre senteert op 19 december hun adventsproject Send the Light. Het is een anderhalf uur du rend programma voor alle leeftijden, passend in de adventstijd. Er is ruimte voor Bijbeltek sten, gebed, een kinderverhaal en er zijn vo lop swingende gospels. Het programma be gint om half drie in de Gereformeerde kerk. VZOS in Wimpel De christelijke gemengde zangvereniging VZOS onder leiding van Jan Wesdorp houdt dinsdag om half acht een kerstzangavond in dorpshuis De Wimpel. Tevens treedt een mannenensemble op bestaande uit de heren van VZOS en de voormalige leden van het Smalstads mannenkoor, het jeugdkoor van Knop tol Bloem en een damesensemble bei den onder leiding van Wilma van Duuren. De solopartijen worden verzorgt door Hcnnie Moerland (sopraan) en Kees van Dis (bari ton). Adriaan Hoek en Lidian Walpot bespe len het orgel en Lisanne Geense de panfluit. Ds. L.W. den Boer zal de avond openen en sluiten. De collecte die zal worden gehouden komt geheel ten goede aan dorpsgenoot Pim van Hekken die op 9 juni met zijn team de Rijndam Racers per handbike de Alpe 4d Huez gaat beklimmen. Het streven is een startbedrag van 2500 euro mee te brengen ten bate van KWF Kankerbestrijding. De Ruijter en koor In de Gereformeerde Kerk wordt op 24 de cember om zeven uur 's avonds een kerst- zangdienst gehouden. Medewerking wordt verleend door het gelegenheidskoor o.l.v. Annet de Ruijter, het gospelcombo- en koor Praise Him, en ook zal sopraan Annet de Ruijter solo zingen. Dominee A. Klap gaat in de dienst voor en de organist is Arend Stan der. Thema van de is: Is Hij degene die ko men zou? Inschrijving in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint Philipsland in de maand oktober. Tholen Dap interim management en support, Windsingel 40, organi satie en adviesbureau op het ge bied van consultancy, algemeen en projectbegeleiding en het ge ven van trainingen, eenmanszaak U.St.C. Dap. KcnnisTrap, Oranjerie 32, ad vies- en trainingsbureau voor de bakkerij- en vocdingssector, een- s ns-ü Htgio Bonk Burgemeet 25 4693 CJ Poortvliet T: (0166) 612509 F: (0166) 612912 Postbus 47 4690 AA Tholen E: info@overbeeke.nl I: www.overbeeke.nl Raiffeisenstraat 2 4697 CG Sint-Annaland Advertentie I.M. manszaak M. Hermans. Lconies Creatiefke, Garnalen- straat 56, het geven van creatieve lessen bloemschikken, eenmans zaak mevr. C.P.E. Overbeckc. Oud-Vossemeer GMC, Veerstraat 53, pc-onder- houd, reparaties en assemblage voor particulieren, webdesign en logo-ontwerp voor bedrij ven, eenmanszaak Mauri ce Koetsier. MHBKS t.h.o.d.n. Ken neth Smit training. Mo lendijk 4, trainingsbureau voor communicatie, ver koop en leidinggeven, eenmanszaak mevr. M.H. Bosscrs. Dutch Credit Service n.v. in oprichting, Weelhoek- straat 34, het verkrijgen en belenen van kapitaal, bevoegde functionaris J.H.G. Sebregts. Sound Vision Repair. Ring 38, reparatie van audio- en video-appara- tuur, eenmanszaak C.W. van Poortvliet. Rijschool Blad b.v.. Heermanstraat 12, ex ploitatie van een rij school, ^directeur-groot- aandeelhouder Blad holding b.v. Stavenisse De Kaasruiter, Kerkstraat 4, het treffen van voorbereidin gen tot het uitoefenen van ambu lante handel in kaas, zuivel, no ten en worst, eenmanszaak G.J.A. de Ruiter. Sint-Maartensdijk Slagerij Op den Brouw, Markt 10, 3 medewerkers, vennoot schap onder firma van P.H. op den Brouw en mevr. C.J. op den Brouw-Janse, beperkende bepa lingen. Scherpenisse Fils et Fille, Gorishoeksedijk 25, webwinkel in baby- en life- stylcproducten, vennootschap onder firma van mevr. J.J.J. Hir- des-Stoutjesdijk en mevr. J.G. Koopman-Stoutjesdijk uit Lei derdorp. Poortvliet IncrcdEvent, Markt 19, evene mentenbureau en bedrijfsevene menten, eenmanszaak G.A. Goudzwaard. Sint Philipsland Karen's nagelhuisje. Plataan straat 18, manicure en nagelver lengingen, eenmanszaak mevr. K. Jansens. DELTA the mukiutiUty company Advertentie I.M. OPEN DAGEN 2011 Hallo! Wij zijn studenten en leer lingen van de scholen van ROC West-Brabant. Een paar jaar gele den stonden wij ook voor de keus van een vervolgschool. We helpen je daar graag bij. We nodigen je uit om op onze open dagen langs te komen. En als je er dan toch bent, zoek ons dan gerust op. En stel ons alle vragen die je hebt over onze school of onze opleiding. Wij laten je graag alles zien op onze school. We willen met plezier alles vertellen over de opleiding die wij volgen, waarom we die leuk vinden. En we vertellen natuurlijk ook wat we niet zo leuk vinden. Al is dat heel persoonlijk. We proberen je te helpen om een goed beeld te krijgen van onze opleiding, onze school, ons toekomstige vak. Waar we zitten? Bijvoorbeeld bij de opleiding Inter national Business Studiës op het Zoomvliet College, of bij Motorvoer tuigen op het Markiezaat College. En kom ook eens kijken bij Verzorging bij het Kellebeek College. Je kunt ons ook vinden in bijvoor beeld de keuken of het restaurant op het Cingel College. Of bij de afdeling Administratie van het Florijn College. Had je al gedacht aan Laboratorium techniek bij het Radius College, of aan de opleiding Pedagogisch Werk op het Vitalis college? Je vindt ons zelfs in de plantenkas, bij het Prinsentuin College. Ben je nog niet toe aan het MBO, maar sta je voor de keuze voor een VMBO-school? In heel West-Brabant zijn verschillende scholen, waar wij je graag alles laten zien. Bijvoorbeeld hoe onze dag op school er uit ziet, welke werkstukken we maken, en in welke praktijklokalen we de leukste les hebben. Natuurlijk staan ook onze docenten klaar om je vragen te beantwoorden. En bij een aantal scholen kun je zelfs met mensen van bedrijven praten. Zij kunnen je van alles vertellen over hun beroep. d Adressen open locaties Datum tijd Adressen open locaties www.effent.nl 22 januari 09.30-12.30u Kruidenlaan 19, Oosterhout Prinsentuin Andel www.prinsentuinandel.nl VMBO Groen 29 januari 10.00-15.00u Buitenlaan 2, Andel Prinsentuin Oudenbosch www.prinsentuinoudenbosrh.nl VMBO Groen 5 februari 10.00-t5.00u Groene Woud 54a, Oudenbosch Prinsentuin Breda www.prinsentuinbreda.nl VMBO Groen 12 februari 10.00-15.00u Tuinzigtlaan 10, Breda Prinsentuin Halsteren www.prinsen tuinhals teren, nl VMBO Groen 12 februari 10.00-15.00u Steenspil 46, Halsteren Scala www.scolabreda.nl Van Cooth www.vancoothbreda.nl Mavo en beroepsgerichte leerwegen: Economie en ICT leerroute 5 februari 10.00-15.00u Meulenspie 2, Teteringen Mavo en beroepsgerichte leerwegen: Horeca, Sport, Dienstverlening& Veiligheid, Techniek, Innovatieve Techniek, \Zorg en Welzijn 5 februari 10.00-15.00u Biesdonkweg 33, Breda t Bergse VMBO www. tbergsevmbo. nl t Bergse VMBO www.tbergsevmbo.nl Westerpoort www.westerpoorttholen.nl Economie, Techniek, Zorg I en Welzijn VMBO met extra ondersteuning 12 februari 10.00-15.00u 12 februari 10.00-15.00u Nobellaan 25, Bergen op Zoom Pomonalaan 45, Bergen op Zoom Florijn College Economie www.f1orijn.nl Markiezaat College Techniek, Vliegtuigtechniek www.markiezaat.nl Zoomvliet College Economie, Zoomvliet Hotelschool, Zoomvliet Studio, Johan Cruyff College wwwMXtmvliet.nl Kellebeek College Zorg Welzijn www.kellebeek.nl Prinsentuin College Groen www.prinsentuincollege.n. Vitalis college Zorg Dienstverlening www.vitaliscollege.nl Radius College Techniek, Mediavormgeving, Laboratorium www.radiuscollege.nl 17.00-20.00u 10.00-14.00u 17.00-20.00u 10.00-14.00u Wilhelminasingel 33, Breda Mathildastraat 50, Oosterhout 17.00-20.00u 10.00-15.00u 10.00-15.00u Nobellaan 50,52 en 27, Bergen op Zoom Aviolandalaan 35, Hoogerheide 21 januari 22 januari 17.00-20.00u 10.00-14.00u Knipplein 11, Roosendaal 21 januari 22 januari 17.00-20.00u 10.00-14.00u Meeussenstraat 13, Bergen op Zoom 22 januari 10.00-14.00u - Van Konijnenburgweg 85, Bergen op Zoom r 21 januari 22 januari 17.00-20.00u 10.00-14.00u Knipplein 11, Roosendaal 21 januari 22 januari 21 januari 22 januari 17.00-20.00u 10.00-14.00u 17.00-20.00u 10.00-I4.00u Kadeplein 2 en 3, Roosendaal Trivium 74, Etten-Leur 28 januari 29 januari 29 januari 17.00-20.00u 10.00-14.00u 10.00-15.00u Frankenthalerstraat 15, Breda Buitenlaan 2, Andel 28 januari 29 januari 28 januari 29 januari 28 januari 29 januari 17.00-20.00u 10.00-14.00u 17.00-20.00u 10.00-14.00u 17.00-20.00u 10.00-14.00u Terheijdenseweg 414, Breda Deinzestraat 385, Breda Nieuwe Inslag 46, Breda VMBO Techniek, Zorg en Welzijn 12 februari 10.00-15.00u Abraham Beeckmanlaan 6, Tholen De Rotonde 12 februari Groene Woud 2, Breda www.derotondebreda.nl 10.00-15.00u Praktijkschool Breda 26 maart Baronielaan 14, Breda www.praktijkschoolt.eda.nl 10.00-W.00u Cingel College Horeca Toerisme www.clngelcollege.nl 28 januari 29 januari 17.00-20.00u 10.00-14.00u Terheijdenseweg 350, Breda 28 januari 29 januari 17.00-20.00u 10.00-14.00u Terheijdenseweg 348, Breda 14+28 jan. 15+29 jan. 17.00-20.00u 10.00-14.00u Mathildastraat 50, Oosterhout 28 januari 29 januari 17.00-20.00u 10.00-14.00u Munnikenheiweg 37, Etten-Leur 28 januari 29 januari 17.00-20.00u 10.00-14.00u Markendaalseweg 35, Breda 28 januari £9 januari 17.00-20.00u 10.00-14.00u Terheijdenseweg 414, Breda 9 t

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 19