GEMEENTE NIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN DE GEMEENTERAAD VERGADERT THOLENDERWIJS IN EEN NIEUW JASJE MEER INFORMATIE gemeente Tholen IS5 o Bieb schrijft 50 Thoolse leden in UWV probeert jeugdwerklozen baan te geven EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT GEMEENTENIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN GEMEENTE THOLEN WEEK48 O O m Vanaf deze week heeft de rubriek Tholenderwijs een nieuwe lay-out. De rubriek is daardoor compacter en overzichtelijker geworden. De achtergronden van het gemeentelijke nieuws wor den vanaf 11 december uitgebreider belicht in het gra tis huis-aan-huisblad Wonen in Uw Regio van Rithotekst. BibliOosterschelde heeft bij een telefonische ledenwerf actie vijftig nieuwe leden uit de gemeente Tholen kun nen inschrijven. Dat is volgens voorlichtster Anne Eijn- wachter 17,06 procent respons ten opzichte van het aantal gebelde mensen in Tholen. „Een prachtig resul taat waar we erg blij mee zijn. Hieruit blijkt voor ons dat er duidelijk animo van ouders is om lid te worden. Het aanbod, een tientje korting op de basiskaart, was kenne lijk ook aantrekkelijk", aldus Eijnwachter. Bouwland verkocht bij Scherpenisse 3200 euro Roparun spinning bij Salus Donderdag 2 december 2010 9 Tholenderwijs GEMEENTEHUIS THOLEN Hof van Tholen 2 4691 DZ Tholen Telefoon: 0166 66 82 00 E-mail: gemeente@tholen.nl Meldpunt: 0166 66 76 67 OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Iedere werkdag geopend Van 9.00 uur tot 12.30 uur: vrije inloop van 12.30 uur tot 16.30 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: donderdag 18.00 20.00 uur BURGEMEESTER, WETHOUDER OF GEMEENTERAAD SPREKEN? U bent van harte welkom in het gemeentehuis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: 0166 66 83 30: voor de burgemeester 0166 - 66 83 86: voor een van de wethouders Wanneer u iets met (een lid van) de gemeenteraad wilt bespreken, kunt u contact opnemen met de raadsgriffie: 0166) 66 83 50. Op donderdag 16 december 2010 om 19.30 uur houdt de gemeenteraad van Tholen een openbare vergadering in de raadzaal van het gemeentehuis te Tholen. ledereen is van harte welkom. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende voorstellen: Bespreek/hamerstukken Voorstel tot het vaststellen van de nota "Duurzaam Inkopen Gemeente Tholen" Voorstel tot vaststelling van de slotwijziging begroting 2010 Voorstel over aanpassing van de belastingtarieven per 1 januari 2011 Voorstel tot aanpassing van een aantal gemeentelijke heffingen per 1 januari 2011 en vaststelling van nieuwe belastingverordeningen Voorstel om in te stemmen met de ontwerp-5e begrotingswijziging 2010 en de ontwerp-2e begrotingswijziging 2011 van de Veiligheidsregio Zeeland Voorstel tot vaststellen van de "Verordening brandweerrechten 2011" Voorstel om geen opmerkingen te maken over de 2e begrotingswijziging 2010 en de le begrotingswijziging 2011 van de GGD Zeeland Voorstel tot het ontvankelijk doch ongegrond verklaren van de tegen het bestem mingsplan Buitengebied, 6e herziening, ingediende zienswijzen en het bestem mingsplan gewijzigd vast te stellen Voorstel tot het kennisnemen van de integrale planning voor de recreatieve gebiedsontwikkeling Sint-Maartensdijk/Scherpenisse Voorstel over het wegenbeleidsplan 2011-2015 Voorstel tot vaststelling van het milieubeleidsplan 2010-2015 Voorstel tot vaststelling van het milieuprogramma 2011 Voorstel om in te stemmen met de ontwerp 3e begrotingswijziging 2010 en de ontwerp le begrotingswijziging 2011 van de gemeenschappelijke regel Voorstel tot het vaststellen van de "Verordening afkoppelen voorzijde bouwwerken" Voorstel over procedure omgevingsrecht ing O.L.A.Z. Inzage De voorlopige agenda met bijbehorende voorstellen ligt van maandag tot en met vrijdag tijdens de openingsuren van het gemeentehuis in de publieke leesruimte ter inzage. De agenda vindt u ook op www.tholen.nl (via de knop Bestuur en Organisatie, Vergaderkalender). U kunt op dezelfde plaats op de website later de audionotulen (in MP3- formaat) van deze vergaderingen beluisteren. Indien u niet de beschikking heeft over een computer of een internetverbinding, maar toch graag de notulen wilt beluisteren, kunt u contact opnemen met de griffie, telefoon: 0166-668350. Rechtstreekse uitzending door Omroep Tholen De gemeenteraadsvergadering wordt live uitgezonden door de lokale omroep; kabelfrequentie fm 107.6 en via de ether op fm 106.5. OP WWW.THOLEN.NL: Vrijwilligersavond Gladheidsbestrijding IN WONEN IN UW REGIO: (verschijnt op 11 december, verspreiding huis-aan-huis) Nieuwe Haestinge Beheerders nieuwe Haestinge stellen zich voor Informatie over verkoop bouwkavels WET ALGEMENE BEPALINGEN OMGEVINGSRECHT (WABO) Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert iedere maandag in de even weken vanaf 09:30 uur in het gemeentehuis van Tholen. De agenda ligt op de donderdag en vrijdag voorafgaand aan de vergadering ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeen tehuis. De behandeling van de aanvragen omgevingsvergunning is openbaar. De be handeling van de vooroverlegplannen is niet openbaar. Beschikkingen omgevingsvergunningen Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen hebben verleend: Scherpenisse - Watertorenstraat 6: het plaatsen van luchtbehandelingskasten (verzonden op 25 november 2010). Sint-Maartensdijk - Geulweg 33a 33b: het gewijzigd uitvoeren van een verleende vergunning (het bouwen van een bedrijfsruimte) (verzonden op 25 november 2010). Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking is verzonden aan de aanvrager bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk besluit u bezwaar maakt en gemoti veerd, gedateerd en ondertekend zijn. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Indien u een beschikking wilt inzien, kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoonnummer 0166-668260. Degene die tegen een beschikking be zwaar heeft gemaakt, kan tevens een ver zoek doen tot het treffen van een voorlopi ge voorziening (schorsing), üsUsczosk to,t hettapffen van een voorlopige voorziening md^rgericht worden aanude .Yoorzienin- genréchter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. ONTHEFFINGEN EN BOUWVERGUNNINGEN Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn ontheffing van het geldende bestemmings plan en bouwvergunning te verlenen voor de navolgende aanvraag om bouwvergun ning met toepassing van: Artikel 3.23. van de Wet ruimtelijke orde ning: Stoofdijk 61 te Stavenisse: het vernieu wen van een schuur (2010-968); Vanaf 3 december 2010 tot en met 13 januari 2011 ligt de ontwerpbeschikking ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en ope ningstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belanghebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikking naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagentermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbeschikking naar voren worden gebracht bij burgemeester en wet houders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wet houders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een ziens wijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, telefoon: 0166-668562/668363. Van $en mondelinge zienswijze zal'een verslag wor den opgesteld. WET MILIEUBEHEER KENNISGEVING Kennisgeving van mededeling ontwerp besluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet be stuursrecht en artikel 13.4 van de Wet mi lieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van Hemi Onroerend Goed B.V., Curieweg 2 te Tholen, voor een ver gunning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) voor het oprichten en in werking hebben van een handelsmaatschappij, interieurproductie- en inrichtingsbedrijf voor winkelketens, gelegen aan de Cu rieweg 2 te Tholen, kadastraal bekend Tholen, sectie S, nummer 335 (ged), die zij hebben ontvangen op 23 september 2010 gunstig te beschikken onder opleg ging van de nodige voorschriften om na delige gevolgen voor het milieu te voorko men, danwel zoveel mogelijk te beperken. Deze aanvraag wordt tevens aangemerkt als een melding op grond van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieu beheer. Het ontwerp besluit, alsmede de aan vraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 3 december 2010 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 16.30 uur (indien tussen 12.30 en 16.30 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden ge maakt, telefoonnummer 0166-668336). Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken ge durende deze zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeentehuis worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het aange vraagde besluit, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.30 uur ter inzage bij de afde- gedurende zes weken ter inzage in de ling Vergunningen e„owhiand.having van cfej )jen];rale hal van het gemeentehuis, Hof gemeente. van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur Gedurende zes wekeri v^naf de dag waa*-,-~4ot 16.30 uur (indien tussen 12.30 en op de ontwerp-vergunning ter inzage is gelegd, kan een ieder zienswijzen tegen de ontwerp beschikking op grond van de Wm schriftelijk bij Burgemeester en wet houders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedu rende deze termijn, indien daarom te lefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het mondeling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voorkeur voor 31 december 2010 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage-Goudzwaard van de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. Kennisgeving van mededeling ontwerp besluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet be stuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van de heer R van Dieren, Bram Groenewegeweg 8 te Poortvliet, voor een vergunning ingevolge de Wet mi lieubeheer (Wm) in verband met het ver anderen van de inrichting, gelegen aan de Bram Groenewegeweg 8 te Poortvliet, ka dastraal bekend Poortvliet, sectie L, num mer 649, die zij hebben ontvangen op 30 september 2010 gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschrif ten om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, danwel zoveel mogelijk te beperken. Deze aanvraag wordt tevens aangemerkt als een melding op grond van het Besluit algemene regels voor inrich tingen milieubeheer. Het ontwerp besluit, alsmede de aan vraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 3 december 2010 16.30 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te wor den gemaakt, telefoonnummer 0166- 668389). Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken te vens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeentehuis wor den ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het aange vraagde besluit, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.30 uur ter inzage bij de afde ling Vergunningen en Handhaving van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waar op do ontwerp-vergunning ter inzage is gelegd, kan een ieder zienswijzen tegen de ontwerp beschikking op grond van de Wm schriftelijk bij Burgemeester en wet houders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedu rende deze termijn, indien daarom te lefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het mondeling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voorkeur voor 31 december 2010 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage-Goudzwaard van de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. OPENBARE BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Wer ken heeft namens het college van burge meester en wethouders van Tholen op 24 november 2010 besloten een gehandi captenparkeerplaats te reserveren tot 1 december 2013 nabij het pand Bloemen- laan 148 in Sint-Maartensdijk voor Bran don Overbeeke. Iedere belanghebbende kan tegen dit be sluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons col lege. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit be zwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door het cluster Communicatie wordt toege zonden. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Wer ken heeft namens het college van burge meester en wethouders van Tholen op 25 november 2010 besloten een gehandi captenparkeerplaats te reserveren tot 1 oktober 2012 nabij het appartement Bou Kooijmanstraat 10 in Oud-Vossemeer ten behoeve van mevrouw J.S. Bevelander/ van der Stel. Iedere belanghebbende kan tegen dit be sluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons col lege. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit be zwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaarschrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door het cluster Communicatie wordt toege zonden. De actie richtte zich specifiek op ou ders, waarvan tenminste één kind lid is van de bibliotheek. Vooraf bleek dat 66% van de ouders géén abonne ment heeft. De bibliotheek noemt de actie sowieso een succes. Van de 1500 respondenten in de Ooster- schelderegio hebben zich 240 nieu we volwassen leden aangemeld in een maand tijd. De respons was per gemeente (in totaal zes) verschillend,- maar de gemiddelde respons was 16 procent en daarmee lag het percenta ge in Tholen iets hoger. Ouders voelden zich uitgenodigd om, evenals hun kind lid te worden van de bibliotheek. De aanwas van deze nieuwe leden kan de biblio theek goed gebruiken. Kinderen zijn namelijk gratis lid, maar volwassen leden betalen contributie. Eijnwach ter: „In tijden van bezuinigingen zijn deze extra inkomsten belangrijk. Een positief bijeffect van deze geslaagde actie is tevens dat meer kinderen tot lezen worden gestimuleerd. Uit on derzoek blijkt namelijk dat kinderen drie maal zoveel boeken lenen als hun ouders óók lid zijn van de biblio theek." Grondprijzen van 60.000 en 40.675 euro per hectare werden betaald tij dens een openbare verkoping van bouwland in Scherpenisse. Het Rijks vastgoed- en ontwikkelingsbedrijf te Breda (de vroegere Dienst der Do meinen) verkocht diverse pachtvrije percelen in Zeeland, waaronder twee aan de Brijhoekseweg in Scherpenis se. Vier gegadigden waren er voor het grootste perceel van 5.48.15 ha, dat voor 328.890 euro in handen kwam van mevr. Van der Stok-de Jong uit Mcxjrdrecht. De drie andere belang stellenden kwamen van het eiland Tholen. Voor het kleinste perceel van 1.23.65 ha. dat door pachter Tichcm werd verlaten, was slechts 1 gegadig de: J. Hcijbocr uit Scherpenisse, die voor 50.295 euro eigenaar werd. Volgens een woordvoerder van het Rijks vast goed- en ontwikkelingsbe drijf viel het resultaat 'reuze mee.' „De taxatiewaarden zijn allemaal ge haald, terwijl we geluiden hadden ge hoord dat de markt niet best was. De belangstelling was echter toch gemid deld. En dit waren nog percelen die pachtvrij kwamen omdat de overeen komsten van voor de wetswijziging waren, zodat de maximum leeftijd van 65 jaar en hel feit dat er geen di recte opvolgers waren, niet van toe passing was. Nu dat voortaan wel het geval is, is er bijna geen vrijkomende grond meer." Op Tholen en Sint Philipsland zijn er 379 gekwalificeerde leerbedrij ven. UWV Wcrkbedrijf wil daarvan graag gebruik maken om de 154 werklozen jongeren aan een baan te helpen. De 154 vormen een forse stijging ten opzichte van de slechts 60 jongeren die juni vorig jaar zon der werk zaten. Verschillende fail lissementen en reorganisaties bij grote en kleine bedrijven hebben hun sporen nagelaten. In december waren er nog maar 87 jongeren zon der werk, in maar van dit jaar was de honderd gepasseerd met 104 en inmiddels is dat met de helft toege nomen. Ter bestrijding van de jeugdwerkloosheid heeft de over heid de wet WIJ (investering in jon geren) ingevoerd. Via deze wet tracht de gemeente samen met UWV Werkbedrijf door middel van het opstellen van een werk/leeraan- bod de jongeren weer te reïntegre ren op de arbeidsmarkt. Jongeren zonder kwalificaties en werkerva ring blijken moeilijk te plaatsen te zijn. Bedrijven kunnen subsidies krijgen om binnen BBL- of BOL- trajecten mensen aan de slag te hel pen. Ook voor mensen in de bijstand zijn er mogelijkheden voor proef plaatsingen en loonkostensubsidies. Runningteam Tholen kan 3200 eu ro tegemoet zien van Salus health- club. Het is de opbrengst van de sj" ning marathon die zaterdag in Fhoolse sportschool is gehou den. Zo'n 160 tot 180 fietsliefheb- bers klommen op de pedalen voor het goede doel. Runningteam Tho len doet van 11 tot en met 13 juni voor de vierde keer mee aan de Ro parun. de sponsorloop van Parijs naar Rotterdam waarvan de op brengst wordt gebruikt om de kwa liteit van leven van kankerpatiënten te verbeteren.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 9