Historische prestatie voor Smash Emergo laat geen punt vallen AC H Drie Sint-Annalandse tafeltennisteams kampioen Vrouwen Power in fototentoonstelling Arduin Platen van Valkenisse Strooizout op voorraad Koersballen Rust voor zeehonden en watervogels Donderdag 2 december 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Drie kampioensteams zorgden zaterdag voor een zeer vrolijke sfeer in sportzaal de Wellevaeté in Sint-Anna- land. Het vlaggenschip van tafeltennisclub Smash '76 werd verrassend kampioen in de eerste klasse en zal daardoor volgend seizoen weer actief zijn op het hoogste regionale tafeltennisniveau. Daarnaast werd het vierde seniorenteam kampioen in de zesde klasse en het tweede jeugdteam kampioen in de vierde klasse junioren. Een ongekend succes voor Smash. Het komt zelden voor dat drie teams kampioen worden in één seizoen en daarom noemt de club het een historische prestatie. Des keizers baard Provincie maakt mogelijk Mislukt Nog geen punt is verloren gegaan in de zaalcompeti tie voor korfbalclub Emergo uit Sint-Maartensdijk. Ook de derde wedstrijd was een prooi voor het eer ste team. ONDO 4 werd thuis met 17-7 verslagen. Jeugd Open tennistoernooi BOSCH Service autobedrijf cuelenaere Bosch Car Service Geen vogels en zeehonden verstoren Provincie Zeeland Geen vogels en -« zeehonden verstoren Drie teams van tafeltennisclub Smash zijn kampioen. 7x> pakte het eerste team de titel met de mannen Remco Vroegop, Anné van Dijke. Merijn v.d. Klooster en Christian van 't Hof (achterste rij v.l.n.r.). Het vierde seniorenteam werd kampioen met Anky Vroegop, Esther Bruynzeel, Ellen Hage (achterste rij, vanaf tweede v. links) en Cindy v.d. Klooster, Chris Hage (voorste rij,uiterst rechts) en het tweede jeugdteam met Lonneke den Engelsman (achterste rij links), Leontine Aamoudse, Joost van Dijke, Johan Aarnoud.se, Christel Vroegop (voorste rij v.l.n.r.). Alle teams werden na het kam pioenschap gelauwerd door voorzit ter Kees Vroegop. Daarnaast kregen alle kampioensteamspclers een ban ketletter van de hoofdsponsor en nog een pet van een andere sponsor uil handen van erelid Piet van Dijke. Het eerste team stond voor de lasti ge klus om tegen nummer twee Het Markiezaat vier punten in de wacht te slepen. Het leek na vier wedstrij den de verkeerde kant op te gaan. Er stond toen een 1-3 tussenstand op het scorebord. De angst in de zaal was voelbaar. Het tij keerde en An ne van Dijke zorgde op 3-3 voor het beslissende punt. Groot was toen de vreugde. Er werd dan ook een korte pauze ingelast om het biervat te openen en de felicitaties aan elkaar over te dragen. Zoals een waar kam pioen echter betaamt, speelde Smash dé wedstrijd professioneel uil en gunde Het Markiezaat geen overwinning. Het werd uiteindelijk 6-4 voor de mannen van het eerste. Kopman Merijn van der Klooster bleef ongeslagen en haalde daarmee zijn clubpercentage nog op naar bo ven de 80% wat hem een kwarktaart van nicht Christel opleverde. Ook Anne van Dijke toonde aan dat hij Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl weer helemaal terug is na zijn zware blessure en won twee keer. Ten slot te boekte ook vaste basisspeler Remco Vroegop nog één overwin ning. Dit kampioenschap mag zeer onver wacht genoemd worden, aangezien de mannen zelf vooraf voor lijfsbe houd hadden getekend. Dit vanwege het feit dat routinier Christian van't Hof niet veel kon spolcn. Gelukkig bleek dat ook de jonkies van Smash hun lessen hebben geleerd en jaar lijks nog verbeteren. Dit biedt vol doende perspectief voor de club die stiekem al droomt van de derde di visie voor dit team. Het vierde seniorenteam werd al ruim voor de laatste speelronde kampioen. Vanaf meet af aan stond dit team bovenaan en de koppositie kwam dan ook geen seconde in ge vaar. Een mix van 'oude rotten' en jonge dames is blijkbaar zeer suc cesvol om een kampioenschap te halen. Ook de afsluitende wedstrijd werd in stijl afgesloten met een 6-4 overwinning voor de drie dames van Smash. Sterspeelster Est her Bruynzeel won drie maal, Ellen Hage twee maal en Anky Vroegop eenmaal. Het was duide lijk te zien dat deze wed strijd om des keizers baard was. Beide teams speelden nergens meer voor en waren tevreden Al vanaf 1 oktober staat alles klaar om strooiacties uit te kun nen voeren bij gladheid. Dan begint namelijk het gladheidbe- strijdingsseizoen. De opslagplaatsen in Zeeland liggen al maanden vol met strooizout. Het strooien van de wegen voert de Provincie Zeeland uit met Rijkswaterstaat, Waterschap Scheldestromen, De Westerscheldetunnel en Zeeland Seaports. Het gladheidbestrijdingsseizoen loopt tot 15 april. 1800 kilometer Wanneer er gladde wegen ontstaan door opvriezing, sneeuw val of ijzel, is het belangrijk dat de wegen begaanbaar blijven. Strooizout is dan onmisbaar. Edwin Roelans van de Provincie vertelt: 'De inkoop van dooimiddelen doen we samen met Waterschap Scheldestromen, de Westerscheldetunnel en Zeeland Seaports. We strooien over 1800 kilometer aan wegen. Rijkswaterstaat koopt haar eigen dooimiddelen in en heeft haar eigen strooigebied. Alle partijen gebruiken wel de gezamenlijke gladheidmeetsystemen en het gemeenschap pelijke materieel. Medewerkers van Rijkswaterstaat en de Provincie bepalen via het gladheidmeldsysteem wanneer en waar er gestrooid moet worden.' Zoutverbruik beheren op afstand De wegbeheerders in Zeeland zijn dus goed voorbereid op de winter. Er is genoeg strooizout om alle wpgen twintig keer te strooien. Rien de Lange van de Provincie: 'We hebben hier mee een goede buffervoorraad in huis. Zelf koop je ook niet je boodschappen voor zes maanden in. Na een strooiactie vra gen we de leverancier het zout aan te vullen. Op die manier behouden we onze maximale voorraad. We bemannen negen steunpunten tijdens strooiacties. Hier staan de strooiers klaar en ligt het zout opgeslagen. Van hieruit regelen we ook de logistiek. We bepalen hoeveel vrachtauto's we moeten inhuren om een strooiactie uit te voeren. De Provincie Zeeland kan 62 strooiers inzetten en circa 70 sneeuwschuivers. De controle op de juiste wijze van strooien vindt plaats met de computer op afstand, met het zogenaamde Strooi Administratie en Management Systeem. Tegenwoordig, en we zijn daarin één van de weinigen in Nederland, kijken we dus op afstand naar het zoutverbruik. Ook zien we waar de vrachtwagens rijden, of er op de goede breedte wordt gestrooid en hoeveel uur de chauffeurs onderweg zijn.' met de 6-4. Het vierde team mag het volgend seizoen in de vijfde klasse gaan proberen. Het tweede gemengde jeugdteam haalde de titel in de vierde klasse ju nioren. Zaterdag werd de afsluiten de wedstrijd tegen The Back Hands met 8-2 gewonnen. Joost van Dijke etaleerde maar weer eens zijn enor me talent en zorgde voor drie over winningen. Hij leed in deze compe titie maar één nederlaag en toonde daarmee aan dat er nog veel toe komst voor hem is. Ook Johan Aarnoudse heeft zich dit seizoen bijzonder goed ontwikkeld. Zater dag won ook hij weer drie partijen. Zus Leontine had echter een minde re dag en droeg daarom dit keer maar één overwinning bij aan de ze gekar. Ten slotte werd ook de dub bel binnengesleept door Joost en Leontine. Het vijfde seniorenteam is de titel misgelopen. Dit team was de hele competitie verwikkeld in een ener verende strijd met SVNB uit Kam perland. Zc deden bijna niks voor elkaar onder en toonden allebei aan een maatje te groot te zijn voor de rest. Het lukte Smash maandag avond om een goed resultaat op het bord te zetten, want de mannen wonnen met 8-2. Jochem van der Klooster en Jan-Willem van Vossen toonden allebei aan wel aan een ni- veautje hoger toe te zijn en wonnen beiden driemaal. Wel verloren ze pijnlijk de dubbel. Ook debutant Erik Mientjes haalde twee belang rijke overwinningen. Hierbij sloot hij zijn eerste seizoen boven ver wachting goed af door meer dan 60 procent van zijn partijen te winnen. SVNB moest echter nog een partij spelen en zou kampioen worden bij een 8-2 uitslag en dat werd het ook. Daardoor ging op één punt verschil de titel aan Smash voorbij .Wel was er nog een kleine troostprijs, name lijk een promotiewedstrijd voor de jeugdige spelers van dit team. Deze zal over twee weken in Wolphaarts- dijk tegen een nummer vijf uit de zesde klasse worden gespeeld. De andere teams speelden deze week allemaal voor de vorm of zelfs helemaal niet, zoals het derde seniorcntcam. Zij hadden geen trek in een zinloze wedstrijd in Zeeuws- Vlaandercn en bleven daarom thuis knus voor de kachel zitten. De bond was hier minder blij mee en daarom zal deze wedstrijd waarschijnlijk alsnog gespeeld moeten worden. De overige uitslagen waren nog een 8-2 overwinning voor Smash 2 te gen Scaldina. Peter Bazen en Peter Hendrikx wonnen ieder driemaal en Kees van Poortvliet won eenmaal en de dubbel met Peter H. Daar naast speelde het eerste jeugdteam nog met 5-5 gelijk tegen Belcrum. Job Moerland en Gert-Jan van de Berg wonnen ieder twee keer en Benny van Poortvliet één keer. Ten slotte haalde het derde jeugdteam nog een 6-4 overwinning op ODT. Jelmar Elenbaas won drie keer plus de dubbel met Martijn Keur, Sander Zwagemaker één keer en Martijn één keer. De competitie zit erop. Voor de winterstop wordt zaterdag een fa- milietoernooi gehouden en op 18 december het Thools open tafelten- niskampiocnschap. Dc doelpunten kwamen van Marco v.d. Hoek (5x), Hans Pe ter de Jong (5x), Gcrrie Antho- nisse (3x), Petra de Jong (2x), Liesbeth Potappcl en Gisela v.d. Ree. Emergo had in Middelburg al ruim gewonnen van ONDO en ook nu was de thuisploeg veel sterker. Er werd goed ge bruik gemaakt van de vele ruimte die dc gasten lieten en er kwam dan ook snel een voor sprong op het scorebord. Gedu rende de wedstrijd werd de marge steeds groter en uiteinde lijk won de ploeg uit Sint-Maar tensdijk met dubbele cijfers. Emergo BM1 speelde geen bes te wedstrijd tegen koploper Oranje Nassau. Dc eindstand was 8-0 in het nadeel van de Thoolse gasten. Verdedigend had de ploeg het moeilijk om de bal naar het aanvalsvak te bren gen, zodat dc druk bleef toene men. Dc thuisploeg nam dan ook na een kleine tien minuten de leiding en die werd nooit meer afgestaan, in de met 3-0 gestarte tweede helft bleef Oranje Nassau scherp en gecon centreerd, zodat er zelfs geen eretreffer inzat voor de Thole- naren. Dc D-jeugd won wel en had weinig moeite met Fortis, want bij deze wedstrijd gebeurde het omgekeerde van bij het BM- team. Didi Franke (3x), Sanne Jansen (3x), Chloë Anthonisse en Chelsea van Oyen waren trefzeker, zodat de teller opliep tot 0-8 en ook het D-team de derde wedstrijd op rij won. De ploeg uit Souburg leek vooral bezig om het verschil in doel punten zo klein mogelijk te houden, maar nadat eenmaal de voorsprong op het bord was ge komen, hoefden de Tholenaren zich geen zorgen te maken over eventueel puntverlies. Richard v.d. Putten maakte de enige treffer in de wedstrijd van het El-team tegen Scheldevo- gels. Het werd een kleine 1-2 nederlaag tegen de lijstaanvoer der: het spel kon van beide kan ten beter. Verlies was er ook voor Emergo F1 uil tegen Voltreffers. Het werd 1-0 en dc strafworpen gin gen met 15-8 ook naar Vol treffers. Dc ploeg hield de ploeg uit Oosterhout redelijk hij, maar in de afronding kende de ploeg uit Sint-Maartensdijk nog geen geluk. Programma voor zaterdag 11- 12: Emergo l-Tjoba 16.55 u.; Emergo Al-Keep Fit 15.45 u.; Emergo BMI-DVS '69 14.45 u.; Emergo Dl-TOGO 13.45 u.; Emergo EI-DSO 12.45 u.; Emergo Fl-DS0 9u. Uitslagen van de gespeelde koersbalwedstrijden van: Meulvlict: 1. mevr. A. Hilger- son 33 p.; 2. mevr. J. Verbrae- ken 29 p.; 3. W. Bijl 27 p. 4. mevr. C. Sprenkels 21 p.; 5. me vr. H. Schot 17 p.; 6. mevr. J. Bos 15 p.; 7. mevr. D. Linden- berg 7 p. Gezelligheid vóór Alles/Sint- .Vlaartensdijk: 1. C. van Gorsel 45 p.; 2. mevr. C. van Mierlo 35 p.; 3. W. Bijl 25 p.; 4. C. Breure 20 p.; 5. mevr. W. Kloet 15 p.; 6. mevr. A. Bocxc 14 p.; 7. A. Poot én mevr. T. Breure 13 p. Tennisclub Dc Ruucstoppelen heeft nog maar net haar 40-plus- toernooi achter de rug, maar is nog niet klaar met ballen slaan op de nieuwe smashcourt banen in Sint Philipsland. De winter weerhoudt dc vereniging er nu niet meer van om wedstrijden te organiseren en daarom is van 13 tot en met 20 fe bruari een open toernooi gepland. Autobedrijf Cuelenaere Nassaulaan 6 4651 AA Steenbergen T 0167 - 56 41 50 F 0167- 56 39 82 E info@cuelenaere.nl W www.cuelenaere.nl Hét adres voor: Verkoop nieuwe en gebruikte Renaults Echt onafhankelijk advies bij de aanschaf van uw nieuwe of gebruikte auto Deskundig, onafhankelijk, advies voor alle lease en financieringsvormen (zowel zakelijk als privé) Reparatie en onderhoud voor alle merken, ook voor alle merken leaseauto's Schade reparaties Sinds 1922! een vertrouwd adres Storing diagnose voor alle merken Airco onderhoud en reparatie Dé Renault specialist voor de regio Vervangend vervoer beschikbaar (ook bedrijfsauto's) Altijd ruime voorraad occasions APK benzine 25,-- en APK diesel 40,- "All-ln" Bosch Car Service Garantie "Best Car Selection" tot 24 maanden mogelijk Bosch Car Service Pechhulp met Europese dekking Bosch Car Service Verzekering (geen "schade sturing" door uw verzekeringsmaatschappij!) "BETAALBARE KWALITEITSGARAGE VOOR ALLE MERKEN!' AKTIE! t/m december 2010 gratis 12 maanden Bosch Best Car Selection garantie op onze occasions! Bescherming Gedeputeerde Frans Hamelink: 'Ik ben erg blij met de komst van de informatieborden. Ze wij zen bezoekers er op reke ning te houden met de dieren die in het gebied leven. Watersporters, zoals kitesurfers, worden gevraagd niet in de buurt van de zandplaten te komen. Op die manier houden we onze mooie Zeeuwse gebieden toe gankelijk voor de bezoe ker, terwijl we tegelijker tijd deze natuur bescher men.' Op de verschillende zand platen in de Wester- schelde rusten tijdens laag water zeehonden en zoeken watervogels er naar voedsel. Vooral de zeehond is kwetsbaar en gevoelig voor verstoring. Bij het opzettelijk verstoren van de rust, handhaaft de Provincie. art 9,10,11 Flora- en faunawet art. 19d. 191 Natuurbeschermingswet 1998 Winterbandensets voor zeer scherpe prijzen incl. gratis bandenopslag! Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak: Prepress Provincie Zeeland. Fotografie: Mieke Wijnen (fototentoonstelling). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecen trum. Via de e-mail infocentrumiazeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6, 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 15 december 2010. KIJK OP ONZE WEBSITE WWW.CUELENAERE.NL DflUAP VOOR ALLE INFORMATIE EN AUTO'S DUVHu Renault Kangoo Express Renault Master i_ Renault Kangoo Express Renault Trafic Wit Wit Wit Wit Bj: 2007 kmst: 76.718 Bj: 2010 kmst: 9.107 Bj: 2010 kmst: 4.213 Bj: 2008 kmst: 52.734 Renault Espace Renault Scenic Blauw met. Zwart met. Bj: 2006 kmst: 42.649 Bj: 2009 kmst: 21.489 Renault Megane Estate Renault Twingo Initiale Grijs met. Brons met. Bj: 2010 kmst: 28.092 Bj: 2008 kmst: 19.090 Tineke Peursum in Vlissingen op een door haar gekozen locatie. 'Mooi zeg, ben ik dat?' Tineke Peursem koos de Boulevard in Vlissingen als mooiste plek om te worden gefotografeerd door fotografe Mieke Wijnen. Tineke is één van de veertien vrouwen die meewerkt aan de foto-expositie 'Vrouwen Power' vanuit de Academie voor Kwaliteit van Bestaan van Stichting Arduin. De Provincie maakt dit project financieel mede mogelijk. Eigenwaarde Marjan Roling geeft samen met Margriet Woltering en Nelleke Geerse de ouder-kind en de vrouwencur sus: twee van de vijf leefstijltrainingen die de Academie aanbiedt. Marjan en Margriet ontwikkelen hier voor ook het lesmateriaal. Marjan: 'De vrouwen die zich op de foto laten zetten, volgen de ouder-kind- cursus of de vrouwencursus. De reacties van deze vrouwen zijn heel verschillend. Sommigen dromen al lang van zo'n fotoshoot en anderen zijn voorzichtiger. Door onderwerp te zijn van een fototentoonstelling willen we het positieve zelfbeeld bij deze vrouwen verder vergroten en de nadruk leggen op hun kracht en schoonheid. Je ziet de vrouwen groeien tijdens dit proces. Ze worstelen eerst met de vraag: 'Ben ik het wel waard om dit te doen?' En uiteindelijk zijn ze enthousiast. Door de kracht in elke vrouw aan te spreken, groeien eigenwaarde en zelfrespect. Dit zijn twee. belangrijke doelen van onze leefstijltrainin gen.' Nieuw jurkje Fotografe Mieke Wijnen was direct enthousiast om mee te werken aan dit project. 'Ik heb al zes vrouwen gefotografeerd. Het is ontzettend leuk om te doen. Sommige vrouwen weten al precies waar de foto's moeten worden geschoten. Samen kiezen we dan de beste foto, die ze na de tentoonstelling mogen hou den. Ik hoop dat geïnteresseerden worden geraakt door wat ze straks zien.' Biancp wil graag met haar dochtertje Jasmijn op de foto. 'Ik ga speciaal voor deze foto een nieuw jurkje kopen. Ik heb nog geen mooie foto van mijzelf met Jasmijn aan de muur hangen.' Corina: 'Leuk, ik wil graag in een rustige omgeving op de foto gezet worden.' Opening De officiële opening van de fototentoonstelling 'Vrouwen Power' is 20 januari 2011 om 15.00 uur in espressobar Ko D'oooooooor, Lange Noordstraat 43 in Middelburg. De foto's zijn hierna te zien in ver schillende ateliers in dezelfde straat en later in het voorjaar in andere Zeeuwse ateliers. www.arduin.nl De Provincie Zeeland plaatste dit najaar, in samenwerking met Rijkswaterstaat, vier informatieborden bij de dijkovergangen bij de Schaar van Waarde en de Geul Zimmerman apn de Westerschelde. In balans De Westerschelde is aangewezen als Natura2000-gebied. Dit bete kent dat er in het gebied ruimte is voor zowel natuur als recreatie. Voor een goede balans is het noodzakelijk dat bezoekers van het gebied rekening houden met de aanwezigheid van zeehonden en watervogels. www.zeeland.nl/natura2000 en www.natura2000.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 15