Dames Noad trainen in het nieuw Stavenisse brengt titelkandidaat Halsteren bijna in verlegenheid Nieuw bestuur WHS kijkt naar kansen kunstgrasveld Jaap Knop: niemand scoorde lager dan een zeven Gemeente wil wielerronde Rik-Jan Blom voorzitter en Jan Duine penningmeester Tholense Boys zoekt arbiters Rieburch neemt beker van 28ste schoolvolleybal mee naar huis Donderdag 2 december 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 SPS ongelukkig Ze mogen weer gezien worden, de dames van Noad '67. Het voetbalelftal heeft nieuwe trainingspakken gekregen van transportbedrijf P.J. van der Gaag Zonen. Sjieke pakken, bestaande uit een donkerblauwe broek en een lichtblauw jack met donkerblauwe accenten. Stavenisse was dicht bij een verrassend gelijkspel tegen kampioenskandidaat Halsteren. Met 0-1 kwamen de Brabanders met de hakken over de sloot. Vosmeer speel de matig tegen het zwakke Brouwershaven. De formatie van coach Aad van der Meeren won wel, ondanks het missen van een strafschop door Bouhoudane: 3-1. SPS verweerde zich meer dan verdienstelijk bij Zierikzee, de derde kanshebber op de titel. Willem Bevelander bracht de bezoekers voor de pauze zelfs op voorsprong. Uitein delijk trok Zierikzee, met door SPS betwiste treffers, aan het langste eind: 3-1. Benauwde zege Vosmeer Sterker Unaniem hebben 76 leden van voetbalvereniging WHS donderdagavond een nieuw bestuur gekozen. Rik-Jan Blom is de nieuwe voorzitter, David Hage vice-voor zitter, Carolien Fase en Miranda Ketting vormen sa men het secretariaat, Jan Duine waakt over de finan ciën, Theo Moerland regelt de technische zaken en Bert Rauls is verantwoordelijk voor de facilitaire za ken. Drie kinderen Westerpoort 1 zegeviert in andere poule Basisschool De Rieburch uit Sint-Maartensdijk en het eerste team van Westerpoort uit Tholen hebben vrijdag na een lange middag en avond strijd in Meulvliet in Tholen de beker gewonnen van het schoolvolleybal- toernooi. Dat organiseerde volleybalclub AVC '87 uit Tholen voor de 28ste keer voor kinderen uit groep 7 en 8 van de basisscholen en klas 1 en 2 van het voorgezet onderwijs. treffer van Ali Oumhamed in een onoverzichtelijke situatie: 2-1. Van der Meercn was halverwege allesbehalve tevreden, en liet dat merken ook. „De pannen vlogen bijna van de kleedkamer. Ik wilde die drie punten hebben, maar zoals we voor rust speelden was dat ver re van zeker. Het leek wel of we vochten tegen de druk van het bo venin staan. Ook de discipline was er niet. Na zo'n vroege voorsprong moet je eigenlijk over een ploeg als Brouw heen lopen." Met Allouchi als vervanger van Mohamed Ez- zaghrayri liep het na de pauze een stuk beter. Later maakte ook Oum hamed plaats voor Mo El Jilali. Nordin Benjilali teisterde de on derkant van de lat en in de herkan sing redde de doelman van de be zoekers miraculeus. Aan de overkant hield keeper Ibrahim El Jilali met een katachtige reflex de gelijkmaker van het bord. Pas ze ven minuten voor het einde zorgde Bouhoudane, na voorbereidend werk van Monahim Bousaksaki en Benjilali, voor de beslissende 3-1. Van der Meeren had na afloop zijn bedenkingen. „Misschien was het onderschatting van de tegenstan der. Aan de andere kant winnen we wel, terwijl we vorig jaar in minde re wedstrijden punten verspeelden. Ook vandaag bleek weer dat we Allouchi eigenlijk niet kunnen mis sen. Hij zat met plakband aan el kaar, maar bracht meteen wel een stuk organisatie in de ploeg." Peter van Poortvliet wond er na af loop in Zierikzee geen doekjes om. „We zijn vandaag gewoon bestolen. Hier viel niet tegen te voetballen." De woede van de SPS-coach richtte zich na het 3-1 verlies op de arbitra ge die in zijn ogen de drie treffers van de thuisclub ten onrechte had goedgekeurd. Ook grensrechter Piet Lisseveld, iemand die zelf een lan ge staat van dienst heeft als referee, voelde zich ongelukkig in het histo rische stadje op Schouwen-Duive- land. Zijn vlagsignalen wegens bui tenspel bij hei tweede en derde doelpunt werden door de arbiter niet gehonoreerd. „En dat terwijl die scheidsrechter zo'n beetje van uit de middencirkel floot", brieste Van Poortvliet. SPS was vooraf doordrongen van hel belang van de voor de derde periode meetellende partij. Winst zou aansluiting bij de koplopers in de vierde klasse bete kenen. Meteen kon ook een goed vervolg worden gegeven aan de laatste periode van het seizoen, waarin eerder al van Stavenisse werd gewonnen. De bezoekers kwamen overtuigend uit de startblokken, met Willem Be velander die na een hoekschop van Hilbert van Akkeren in het zijnet kopte. SPS speelde gegroepeerd vanuit de verdediging, met uitval len die de Zierikzeese verdediging regelmatig deden wankelen. „Wachten op fouten van de tegen stander en dan proberen toe te slaan', vatte Van Poortvliet het strijdplan samen. Zierikzee moest het tot aan de thee vooral hebben van stilstaande situaties en pogin gen uit de tweede lijn. Een vrije frap op de buitenkant van de paal was het belangrijkste wapenfeit van de naar het zaterdagvoetbal overge stapte thuisclub. „Voetballend kwa men ze er niet doorheen", aldus Van Poortvliet. Bij de vaak door Ramon Voshol ingeleide counters moest de Schouwse ploeg regelma tig aan de noodrem trekken, om averij te voorkomen. Vijf minuten voor de pauze nam SPS de leiding, met Voshol die de meegekomen Be velander vrij voor het doel zette: 0- 1. In het tweede bedrijf doorstond SPS de eerste stormen en had Vos hol bij weer een uitval een goede kans op de tweede treffer. Tussen de 55e en 70e minuut voltrok zich het sportieve drama, met eerst een theatrale val van een speler van Zierikzee bij een ingreep van Mu stafa Khudcr. De penalty betekende 1 -1met daarna de twee doorbraken die volgens SPS stonken naar bui tenspel. Halsteren 12 28 38-12 Zierikzee 11 27 64-9 Vosmeer 11 27 45-12 SPS 12 21 29-19 Kogelvangers 10 20 31-11 Kruiningen 8 19 22-7 DVO '60 11 19 39-23 Chrislandia 12 18 24-35 Vrederust 11 9 19-41 BW '63 11 9 26-51 Stavenisse 11 8 19-38 Brouwershaven 10 7 18-29 Mevo 12 6 16-51 WIK '57 12 3 6-58 Zaterdagmorgen werden de nieu- Tessa in het damesteam speelt. Het we pakken gepresenteerd, waarbij transportbedrijf, gevestigd in Rot- er waarderende woorden - en at- terdam en Sint Philipsland, voor- tenties - waren voor sponsor Dan- zag de groep enkele jaren geleden ny van der Gaag wiens dochter ook al eens van trainingspakken. De Noad dames komen in de com petitie uit in de vijfde klasse. Ze staan daarin momenteel zevende met tien punten uit zeven duels. Zaterdag was er geen competitie, maar werd er geoefend tegen WFB uit Ouddorp. Helaas voor Noad ging de wedstrijd, na een 3-1 voor sprong bij de rust, met 4-6 verlo ren. In de eerste helft werd er aan Sint Philipslandse kant behoorlijk goed gevoetbald. Noad kwam met 0-1 achter, maar vervolgens zorg den Alissa van Esch (2x) en Rose line de Braber voor de doelpunten. In de tweede helft moest de ploeg door fysieke ongemakken te vaak wisselen. Bovendien was de spits van WFB ongrijpbaar. Zij scoorde vijf van de zes tegendoelpunten. Hoewel de thuisclub genoeg kan sen kreeg, wist alleen Anneloes van Kolthoorn het net nog te vin den. De Noad-dames. Achterste rij v.l.n.r. Carlijn Bomas, Jolanda van der Graaff, Roseline den Braber, Rianca van der Peet, Sandra Verwijs. Astrid Zuidweg, Liliana de Kok, Monique Bevelander, Tessa van der Gaag en sponsor Danny van der Gaag. Vooraan v.l.n.r. trainer/coach Jaap van Oudenaarde, Anneloes van Kolthoorn, Alissa van Esch, Jacqueline den Braber, Milou Quist en trainer/coach Pieter de Wachter. Op de foto ontbreken Chantal van der Gouwe, Jennifer Mol, Melanie Jansen. Renate Hagenaars, Bonnie Huijbregtse en grensrechter Kees Neele. (Advertentie I.M.). Tekenend voor de groei van Stave nisse dit seizoen was het gevoel na afloop. De thuisclub was niet tevre den met de nipte nederlaag tegen Halsteren. Coach Jaap Knop vond dat er meer dan de 0-1 voor zijn ploeg in had gezeten. „De tweede helft waren we beter. Halsteren speelde toen met de billen samen geknepen." In de openingsfase liet Perry Potappel met een mooi schot al zien dat Stavenisse zijn huid duur wilde verkopen. Natuurlijk hadden de bezoekers een over wicht, hoewel doelman Robert Lindhout nooit echt in de proble men kwam. In de verdediging blonk laatste man Marco Klippel uit, door goede ingrepen en opbou wende aanwijzingen voor zijn jon ge medespelers. Rechts op de flank haalde ook Quincy Moerland een hoog cijfer. Als een goed geluimde bovenmeester strooide Knop met ruime voldoendes. „Niemand scoorde lager dan een zeven." Vijf minuten voor de thee viel de Hal- sterse treffer. Niet uit een mooie aanval, zoals van een titelkandidaat verwacht mocht worden. „Gewoon een vervelend balletje uit een scrimmage", aldus Knop. Tim Ponsteen keerde na de pauze niet terug. De geblesseerd geraakte verdediger werd vervangen door de aanvankelijk gepasseerde Sander Smits. Het noopte Stavenisse tot enkele omzettingen, met Jeffrey Moerland die een linie zakte en de rol van Ponsteen als voorstopper overnam. De thuisclub ging brutaal op zoek naar de gelijkmaker, met later in de tweede helft Lorenzo van Haatten en Jan Kees Oosdijk als verse krachten in de ploeg. Erik de Rijke en Youssef Smits stonden hun plaatsen af. Jos van der Jagt was het dichtst bij de remise. Met een knappe redding hield de Hal- sterse keeper zijn ploeg op de been. Aan de overkant moest ook Lind hout nog een keer vol aan de bak. Knop was na afloop trots op zijn ploeg. „Als we zo voetballen als vandaag, hoeven we van niemand bang te zijn." Vosmeer had het onverwacht moei lijk tegen een geïnspireerd spelend Brouwershaven. De in de spits ge starte Adderahin El Fadili zorgde nog wel voor de vroege voor sprong, door vanaf de flank naar binnen te snijden en in de verste hoek binnen te schieten: 1-0. Even later schoot de gelegenheidsspits in riante positie over. In het vervolg van de eerste helft kwamen de zwakke punten bij Vosmeer steeds meer aan de oppervlakte. Op het middenveld werd enorm veel bal verlies geleden, ook al omdat sterkmakers als Jaouad Allouchi en Ilias El Jilali ontbraken. Voorin was Hassan El Helw gepasseerd en achterin kreeg Rachid Alhor weer eens een kans, als vervanger van Kees van 't Klooster. Tekenend voor het ontbreken van de vereiste scherpte bij Vosmeer was het mis sen van een strafschop door Rachid Bouhoudane, nadat Nordin Benji lali was neergelegd. Slecht weg werken in de defensie van Vosmeer leverde de bezoekers in de 37e mi nuut zelfs de gelijkmaker op: 1-1. Vosmeer schrok wakker, met Bou houdane die een vrije trap op de kruising legde en vervolgens een Voetbal uitslagen B. en w. van Tholen willen de Eneco Tour voor beroepsrenners in 2011 over het ei land zien te krijgen. Het college ondersteunt het initiatief van stichting De Goeie Ont snapping om de profronde naar West-Brabant te halen. Dit jaar was Rucphen finish- plaats. „Zo'n wielerronde kan een grote bijdrage leveren aan het op de kaart zetten van West-Brabant en Tholen en daardoor bijdragen aan de economische bestedingen in de regio. Bn dat voor relatief lage investeringen", zeggen b. en w. van Tholen. Vooralsnog wordt er geen financiële bijdrage gevraagd. Via sponsoring wil de organi satie de kosten zien te dekken. Waar en wanneer de Eneco Tour in 2011 precies wordt gehouden, weten b. en w. nog niet. Evenmin of de profrondc ook over het eiland komt. Tholen zit in het samenwerkingsverband met West-Brabantse gemeenten en heeft daarom het initiatief ondersteunt. De Kraal won de prijs voor het sportiefste team. secretariaat. Rik-Jan Blom is als voorzitter nog het meest nieuwe gezicht. Hij voetbalt in het 4e en soms ook wel in het 3e elftal en is jeugdleider bij de meisjes, waar ook zijn dochter speelt. Voor zijn werk bij een etiketteringsbedrijf is hij veel op pad. ook in het buitenland. Be stuurlijke ervaring deed hij op bij een vechtsportvereniging in zijn vorige woonplaats. In de nieuw bouwwijk Vroonstedc woont de nieuwe voorzitter vlakbij het sportveld. Een nieuwe functie is die van vi- ce-voorzitter. David Hage is er voor de dagelijkse bedrijfsvoering en ondersteunt de voorzitter", legt Sander Westdorp uit. Bert Rauls is evenals David Hage uit het oude bestuur doorgegaan met als aandachtspunt de facilitai re zaken waaronder het onderhoud van velden en materialen vallen en de ontvangst van de scheidsrech ters. „Wc willen onze vereniging op de ze manier nog beter maken", zegt Sander Westdorp. „Het rapport met aanbevelingen hebben we aan het nieuwe bestuur aangeboden. Dat is gemaakt op basis van de bij eenkomst met de vrijwilligers, die in zes groepen vier vragen hebben beantwoord, o.a. over de accom modatie en de vrijwilligers. Het huidige zandveld is niet zo best, dus staat de gemeente straks voor de keuze van opknappen of kunst gras. Het bestuur wil met wethou der Oudcsluijs de mogelijkheden van een kunstgrasveld bespreken, waarbij WHS bereid is met zelf werkzaamheid van vrijwilligers een bijdrage te leveren." Westdorp concludeert op basis van zijn bevindingen, dat het vrijwilli gerswerk ook beter verdeeld moet worden. „De vrijwilligers van de toekomst willen niet meer zes da gen actief zijn. zoals nu nog het geval is. En de waardering en belo ning dient ook de nodige aandacht te krijgen." Het nieuwe bestuur werd met handopsteken benoemd en de ver trekkende voorzitter Anco Fase bood de acht leden van het comité van goede diensten een fles wijn aan voor hun inzet om WHS be stuurlijk op de rails te houden. Sander Westdorp kijkt met een voldaan gevoel op zijn formatiepe riode terug. „Het is mooi dat het zo afgerond kon worden. WHS is hierdoor sterker tevoorschijn geko men, mede door de meedenkavond van de vrijwilligers. De opkomst van 76 leden was ook een record, want normaal komen er nog geen 30 naar de ledenvergadering." Van de vertrekkende bestuursleden Anco Fase, wedstrijdsecretaris Siem Snoep, penningmeester Peter Westdorp en Piet Ridderhof*wordt tijdens de nieuwjaarsreceptie op 8 januari afscheid genomen. Vierde kl.: Stavenisse-Halsteren 0-1, Vosmeer-Brouwershaven 3-1, Zierikzee-SPS 3-1. Dames: SSS-Smerdiek 4-2 (be ker), Wieldrecht-Smerdiek 2 3-1, Smerdiek 3-Heerjansdam 2-0. Tweede kl. res.: Zwaluwc 2-WHS 2 1-3. Derde kl. res.: SPS 2-Yerseke 2 0- 3. Vierde kl. res.: Noad 3-Mevo 2 4- 2, Thol. Boys 3-Bruse Boys 4 4-5, Noad 4-DVO 3 4-0. Vijfde kl. res.: Rillandia 4-SPS 3 afgelast, DVO 5-ThoI. Boys 4 11- 4. WC 4-Noad 5 3-5, Smerdiek 3- Dinteloord 4 3-1, Victoria 3-Vos- meer 2 afgelast. Zesde kl. res.: Vosmeer 3-Dosko 8 afgelast. Zevende kl. res.: SPS 4-WHS 4 2- 2, Chrislandia 4-Stavenisse 3 5-1, Moe 3-WHS 5 5-4, Kogelvangers 4-Noad 6 uitgesteld. Jeugd: Vosmeer C-Virtus 4-1 (be ker), Vosmeer D-Kaaise Boys 9-1 (beker), Halsteren-Vosmeer E2 6- 0; Odio-WHS B 4-2 (beker). WHS Cl-Vivoo 4-0 (beker), WHS C2- Noad C 2-9 (beker), WHS E2-We- mcldinge 0-9; Thol. Boys A-Ril- landia 0-0, Wemeldinge-Thol. Boys BI 0-0, Thol. Boys B2-Ko- gclvangers 4-3, Thol. Boys B meis jes-Steenbergen 11-0, Thol. Boys Cl-WW 14-3, Krabbendijke- Thol. Boys Dl 0-14, Thol. Boys D2-Veere 1-10, Thol. Boys E- WHS El 5-0, Cluzona-Thol. Boys E3 2-5, RSV-Thol. Boys F1 5-1, Thol. Boys F2-Cluzona 5-1 (Thol. Boys kampioen). Voetbalclub Tholense Boys is op zoek naar scheidsrechters. Vooral bij de juniorenteams knelt het nog al eens bij de club die voor de meest uiteenlopende taken afhan kelijk is van vrijwilligers. Bij de C-, de B- en de A-jeugd lukt het steeds moeilijker om hiervoor ar biters te vinden. Elke week puzze len Piet Deurloo en Bas Polsema de bezetting qua scheidsrechters voor de jeugd weer in elkaar. Bij de pupillen is hier meestal een goede oplossing voor. Tholense Boys roept alle mensen op die de vereniging een warm toedragen, om zich aan te melden als scheids rechter. De club is ook bereid om (indien noodzakelijk) hierin te fa- ciliteren qua opleiding. Geïnteres seerden kunnen zich melden in de bestuurskamer bij Piet Deurloo of Bas Polsema en bij Greet Potap pel van hql^^djiymlsecretariaat. Daarnaast kïïhneh Hcert Andringa, John Nieuwjkyij|jg<)^ul Roelandt of Kees Wilsing öök informatie ge ven. Het nieuwe bestuur van WHS, v.l.n.r. staande vice-voorzitter David Hage, penningmeester Jan Duine, Bert Rauls, secretaris Miranda Ketting en Theo Moerland, zittend secretaris Carolien Fase en voorzitter Rik-Jan Blom. „We hebben veel complimenten en felicitaties gekregen voor dit resultaat", zegt Sander Westdorp Mzn., voorzitter van het comité van goede diensten, dat gevormd werd nadat 1 oktqfcer het voltalli ge bestuur van defsifit-Annalandse voetbalvereniging terugtrad. Meer als signaal naar de leden om hun verantwoordelijkheid te nemen, dan dat er eigenlijk moeilijkheden waren. De acht leden van het co mité van goede diensten zetten" vaan, achter hun opdracht. „We zijn vijf weken heel intensief be zin geweest", vertelt Sgnder West dorp. die zelf eerder 12 jaar be stuurslid was, waarvan 10 jaar voorzitter. „We hebben gezocht naar talenten op basis van kwali teit, continuïteit en de mogelijkhe den om een actieve bijdrage te le veren aan het ontwikkelen van toekomstgericht beleid. Mensen met bestuurlijke ervaring." David Hage. Miranda Ketting en Bert Rauls bleken alsnog bereid om als bestuurslid door te gaan. Daar kwamen vier nieuwe mensen bij. Theo Moerland is als voetbal ler, trainer en jeugdscheidsrechter al heel vertrouwd voor de WHS- ledcn en nu neemt hij zijn ver antwoordelijkheid als bestuurslid technische zaken, waaronder de aanstelling van een nieuwe trainer valt en het wedstrijdsecretariaat, dat met medewerking van Hans v.d. Ouden en Patrick Ketting wordt uitgevoerd. Zo krijgt elk be stuurslid de steun van meerdere commissieleden. Jan Duine, Financieel topambte naar bij de gemeente Tholen. nam zijn verantwoordelijkheid omdat er drie van zijn kinderen voetbal len bij WHS. Hij stuurt de Finan cien aan, waaronder ook de kanti ne en sponsoring vallen. Lerares Carolien Fase is trouw supporter en bestuurlijk actief bij de gymnastiek en de stichting Jon geren voor Jongeren (Burkina Fa- s_o). Zij krijgt het vrijwilligcrsbe- leid onder haar hoede en regelt samen met Miranda Ketting (le denadministratie en website) het Met 22 teams en in totaal 170 kin deren was de organisatie tevreden. Bi j de middelbare scholen waren er vanwege fusies maar weinig scho len die in kunnen schrijven en daarom zette AVC zelf een team in die poule in. Dat had wel een han dicap als voorwaarde: de spelers mochten de servicebal niet vangen terwijl de andere teams dat wel mochten. Nieuw was het bonuspunt dat de teams krijgen als ze de bal in drie keer over het net spelen (pass/set- up/aanval). Dit was nog wennen voor de teams maar droeg bij tot meer volleybal. Rond negen uur werden de Finales gespeeld en daar bij waren de zenuwen en het fana tisme van de ouders op de tribune goed merkbaar. De winnaars wer den voor hun prestatie beloond met een beker. Bij de basisscholen maakte na de Rieburch respectievelijk de Jena- plan 1 uit Poortvliet en de Ark 1 uit Oud-Vossemeer deel uit van de top drie. Bij het voortgezet onderwijs werd het vierde team van het Wes terpoort tweede en het team van AVC werd derde. Er was ook een prijs voor de mooi ste mascotte, dit jaar gewonnen door Ter Tolne uit Tholen. De prijs voor het sportiefste team, een wis selbokaal, ging naar het team van de Kraal 3 uit Tholen. Zoals ge bruikelijk was er voor iedere deel nemer een herinnering aan het toer nooi, dit jaar in de vorm van een medaille waardoor iedereen moe maar voldaan naar huis kon. Ook volgend jaar zal er eind november weer een scholentoernooi georga niseerd waarbij de organisatie uit ziet naar nog meer scholen en strijd. De club hoopt dat er na dit toernooi de interesse is gewekt voor volley bal, want ze zoekt nog aanwas voor de jeugdteams. Met name bij de jongens in de leeftijd van 12 tot 14. Belangstellenden kunnen contact opnemen via bestuur@AVC87.nl gaan kijken naar de trainingen op dinsdag- of vrijdagvond vanaf half zeven in sporthal Meulvliet te Tho len. Basisschool De Rieburch uit Sint-Maartensdijk mocht de beker van het 28ste schoolvolleybaltoernooi mee naar huis nemen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 13