'Nu begrijp ik waarom iedereen zich met m'n kleding bemoeide' kampioen met veelkleurige lori Zoetemeijer derde keer generaal Geen prijs koor A58 Denk en Zet neemt de leiding WinterDansGala BABBEL Surpriseloop Smerdiek dames missen kansen Jongeren PJZ in skistemming Peter de Viet vrijwilliger, hospice Sint-Annaland groep van het jaar Verplicht Ine van Ommen Oudesluijs houdt van spaghetti Tweede team Projectleider voor huishoudelijke hulp Donderdag 2 december 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Werkgroep Haestinge De concurrentie was groot, want negen vogels kregen van de jury de maximale 93 punten. Maar de veelkleuri ge lori van de blauwe bergen van Willem Zoetemeijer werd uiteindelijk tot mooiste vogel uitgeroepen van de tentoonstelling van Vogelvreugd. Het leverde de vogel liefhebber uit Tholen naast de wisselbeker kromsnavels ook het bondskruis op. Bij de jeugd ging Dennis Dorst uit Stavenisse met de hoogste eer strijken. Parkiet Jubilarissen Dennis Dorst jeugdkampioen op tentoonstelling Vogelvreugd Peter de Viet (met rode strik) op het podium, samen met de groep vrijwilligers van de hospice in Sint-Annaland. vergeefs een beroep op kan worden gedaan." Als snel stroomde het podium vol met de leden van het koor. Van het inge studeerde lied, kwam niets terecht. Speciaal voor Peter was er een lied gemaakt. De tekst Peter van het meis jeskoor Sweet Sixteen (1952-1972) was er voor aangepast: 'Wie maakt de begroting op/Wie verzorgt de kas/Ja, dat is Peter/ Ja, dat is Peter.' De Viet (bas) kon nu niet meezingen. Met de bloemen en het beeld stond de bescheiden vrijwilligers nu even in het middelpunt van de belangstelling. Ook dit jaar werd er weer een groep vrijwilligers in het zonnetje gezet. Ook hier probeerde Nuis de spanning op te voeren. Hij vertelde dat de groep zich sinds 2(X)3 sterk maakt in de be geleiding van anderen die zorg nodig hebben. Praktisch en psychisch. Door een kopje koffie te drinken of met de anderen te praten. „Contact met de naasten staat voorop." Toen Nuis meer details ging noemen, werd het al snel duidelijk dat het de vrijwilligers van de hospice betrof. „Het gaat om mensen, jong en oud. Mensen die naast hun vrijwilligers werk. een betaalde baan hebben. Ze maken tijd vrij om de medemens in een bepaalde fase te begeleiden. Ze geven hulp zonder onderscheid. On geacht geloof, huidskleur, levensover tuiging of geslacht. En dat is niet voor iedereen weggelegd. Wij prijzen ons gelukkig met deze groep. Het is niet zomaar een hobby. Ze voelen zich verplicht iemand tot het laatste mo ment van hun leven bij te staan." Zes tien van de 25 vrijwilligers waren aanwezig. Ze kregen een oorkonde uitgereikt. Tonnie Jansscn-Poot uit Sint-Maar tensdijk is een van de vrijwilligers. Ze was eerder actief in de opvang van asielzoekers. „Dat was vaak schrij nend en frustrerend, maar dit werk geeft een fijn gevoel. Het is ook fijn dat je als vrijwilliger in het zonnetje wordt gezet, maar vooral voor de hos pice. Er zijn altijd vrijwilligers nodig. Wc rouleren steeds. Iedereen heeft vier uur dienst, maar als er ook 's nachts mensen nodig zijn, is dat soms moeilijk. We zijn gewoon erg afhan kelijk van vrijwilligers." Het was de tiende keer dat de erever- meldingen voor vrijwilligers werden toegewezen. Om de aanmeldingen te beoordelen is er een lokaal comité in het leven geroepen, waarin ook één wethouder zitting heeft en de winnaar van het jaar daarvoor. Zij maken een voorselectie. Vrijdagavond nam Nuis afscheid van Ine van Ommen die na Wethouder Jan Oudesluijs kun je drie keer per week spaghetti voorzetten. Hij is een liefhebber van de Italiaanse keuken, zei hij in het 'diepte-interview' dat hem op het podium werd afgeno men door de gastvrouwen Zus, Sjaan en Lies. Osso bucco (vleesgerecht met schenkel) is zijn geliefde gerecht. Ze kwa men er achter dat de wethouder 57 jaar is en schoenmaat 44 heeft. Een van hen was door zijn verschijning van haar a pro pos. De ander wreef stofjes van zijn schouder. Of hij bereid is om - in tijden van bezuinigingen - het gebruik van de dorpshui zen voor de verenigingen gratis te maken. Dat kon hij niet belo ven, maar zegde wel toe dat er begin volgend jaar bekeken zal worden of er iets extra's voor de verenigingen gedaan kan wor den. tien jaar het comité verlaat. Ze kreeg bloemen. Nuis deed een oproep om volgend jaar de vrijwilliger van de toekomst aan te melden. Die was er door ge brek aan aanmeldingen nu niet bij. De avond kende een vlot verloop. De onderdelen werden op een humoristi sche manier aan elkaar gepraat door de 'gastvrouwen van de service Graag gedaan' (van theater Flats, een semi- professionele groep uit Eindhoven). Zus, Sjaan en Lies in hun roze man telpakjes waren al eerder op Tholen bij de introductie van de wet maat schappelijke ondersteuning. Het the ma van de avond was 'Tholen, samen 1 samenleving.' Aandacht was er voor maatschappelijke stage. Een aantal leerlingen van het Calvijncollegc de den kort verslag van wat ze zoal ge daan hadden. En Geeske Koevoets kwam vertellen over het Roparun- teain Tholen dat zich inzet voor kan kerpatiënten. De zaal was goed gevuld, met onge veer 300 bezoekers die onder mee op tredens zagen van het Casembroot- k(x>r uit Sint-Annaland, Musical- Xpres uit Poortvliet en de 14-jarige Joris Smit (Thools talent 2010) die niet alleen goed kan zingen maar ook de zaal in vervoering bracht met het bespelen van zijn conga's. Een impro visatie op twee houten drums die v(x>ral in de Latijns-Amerikaanse mu ziek worden gebruikt. Volgens trainer Wint Scherpenisse had er net zo goed 5-8 op het bord kunnen staan na de uitwedstrijd van Smerdiek dames tegen SSS. Maar het werd 4-2 in het voordeel van de club uit Klaaswaal. De voetbalda mes uit Sint-Maartensdijk speelden een goede bekerwedstrijd, maar lieten teveel kansen liggen. In de eerste minuut was er een mo gelijkheid voor SSS na verkeerd uit trappen van Agnita Nouwen. Zc ver kleinde het doel, zodat de SSS-spits de bal naast schoot. Een paar minu ten later maakte aanvoerster Angeli- que Hage een mooie pass op Marie ke Goeree die vrij voor het doel een schietkans kreeg. De bal ging net naast. De kansen bleven komen. An ne Hage passeerde alles inclusief de keepsler, maar ze kon niet meer bij de bal om hem in het lege doel te de poneren. SSS moest alle zeilen bijzetten om Smerdiek het scoren te beletten. Toch was met een snelle uitval, waarbij Smerdiek fysiek tekort kwam. de 1 -0 binnen voor SSS. Met mooie combinaties ging Smerdiek verder. Zo had Anne Hage in de vijf entwintigste minuut de kans om ge lijk te maken met een strafschop. Maar ze schoot de bal slecht in. Na een halfuur was Anne de hoofdrol speelster in weer een mooie aanval. Ze gaf de bal breed op Marieke Goe ree. Die kon de bal zó in het lege doel passen, maar schoot hem centi meters langs de verkeerde kant van de paal. Marieke kon een paar minu ten later met een mooie beweging toch de 1-1 scoren. Smerdiek had na de rust weer legio kansen, maar ging er te slordig mee om. Toch ging er een bal in, na een aanval uit het boekje waarbij SSS het nakijken had. Marieke Goeree bracht Anné Hage in stelling en An ne schoot goed in: 1-2. Even later zat er een fout in de orga nisatie bij doelvrouw Agnita Nou wen. Ze pakte de bal buiten de lijnen en kreeg een vrije trap tegen. Smer diek stond niet goed opgesteld en de bal vloog over iedereen heen het doel in: 2-2. Smerdiek kreeg ondanks protesten een strafschop tegen. Volgens Scher penisse stopte Angelique Hage de bal met de borst, maar de scheids rechter zag een overtreding in haar handelwijze en zo stond het 3-2. Met veel risico probeerde Smerdiek weer gelijk te maken, maar het doel punt viel aan de andere kant. Doordat de concurrentie punten liet liggen heeft het eerste team van Denk en Zet uit Scherpenisse de leiding kunnen nemen in de eerste klasse van de Zeeuwse schaakcompetitie. In Vlissingen bleef het plaatselijke team met lege handen staan door een afstraffing van 0,5-5,5. Theo Blonet was op het zesde bord als eerste klaar tegen A. Baljeu. In een ogenschijnlijk gelijkopgaande partij gaf de Vlissinger plots een stuk weg en liet de eer aan zichzelf. Het volle punt kwam ook op naam van Johnny van de Berge die op het vijfde bord baas bleef over J. van Son. Na een hevige strijd op de damcvlcugel kreeg Van de Berge het initiatief en verlegde het spel naar de konings vleugel. Na een penning van het zwarte paard verloor Van Son een stuk en daarna de partij. Op het eerste bord kon Dig de Graaf makkelijk winnen doordat ook zijn tegenstander W. Coppoolse een stuk weg blunderde. In de opening gaf De Graaf nog onbedoeld zijn E4 pion weg maar kreeg daar wel een grote ontwikkelingsvoorsprong voor terug. D(x>r de druk maakte Coppoolse een verkeerde paardzet waarna hij in de verschillende varianten altijd een stuk achter kwam te staan waardoor hij zich gewonnen gaf. Peter van de Breevaart bracht ook op knappe wij ze zijn partij tot een goed einde tegen oud-Goessenaar P. van Berkel en bracht de tussenstand op 0-4. Op het tweede hord had zoon Rick van de Breevaart een interessante partij tegen de op papier zwakkere H. Snoek. Het leek er op dat Van de Breevaart zich de kaas van het brood liet eten en kwam twee pionnen ach ter te staan met een verzwakte ko ningsstelling. Doordat de koning van de Vlissinger in het centrum was blij ven hangen kreeg Van de Breevaart de kans via dame en torenpaar binnen te dringen. Door hel opjagen van de koning naar het centrum kon de Denk en Zetter de dame vangen en daar mee het vijfde punt bijschrijven. Het zesde punt leek er <x>k nog in te zitten bij Sebastiaan Koedoot. Hij speelde op het derde bord tegen M. Wise een verdienstelijke partij. Aan vankelijk kwam hij wat passief uit de opening maar Wise deed er nog een schepje boven op en ging nog defen siever spelen. Daardoor kwam Koe doot goed te staan maar had hij in middels aardig wat tijd verbruikt. Met nog minder dan vijf minuten op de klok overzag hij stukwinst en ac cepteerde rond middernacht het remi seaanbod van zijn tegenstander. Ook het tweede team trad deze week aan en moest het opnemen tegen het viertal uit Oostkapelle. Het team uil Walcheren nam de punten mee naar huis na een 3-1 overwinning. Alleen Ibrahim Bajramovic won op het der de bord. Andries de Meyer, Marcel van de Berge en Jan van der Sleen moesten allen het onderspit delven na een zware strijd. De gemeente Tholen trekt 3300 eu ro uit voor een projectleider huis houdelijke hulp in het kader van de wet maatschappelijke ondersteu ning. Het is een gezamenlijk Zeeuws project dat 1 januari 2012 in werking treedt. Het college zorg en welzijn is een bestuurlijk over legplatform voor de WMO en volksgezondheid, die bestaat uit 13 Zeeuwse wethouders (onder wie de Thoolse wethouder Jan Oudesluijs) en gedeputeerde Van Heukelom. Hier wordt overleg gepleegd over zaken die het lokale belang overstij gen. Geprobeerd wordt gezamenlijk beleid af te spreken en af te stem men op een groot aantal WMO-on- derwerpen. De provincie subsideert de ambtelijke ondersteuning. Dameszanggroep Kir Royal uit Sint-Annaland is druk in de weer met de organisatie van het WinterDansGala. Het vervolg op hun succesvolle eerste gala in 2007 wordt georganiseerd in De YVellevaete op vrijdag 10 en zaterdag 11 december a.s. Net als de eerste editie krijgt de zanggroep tijdens het evenement medewerking van veel lo kale verenigingen. In de WinterDansGala BABBELS treedt er iede re week één voor het voetlicht. Deze week: dameszanggroep Kir Royal! Met nog een week te gaan, komt het WinterDansGala steeds dich terbij. De leden van gastvrouw Kir Royal zijn druk bezig met de laat ste voorbereidingen. Zowel muzi kaal als organisatorisch worden de laatste stappen genomen, op weg naar twee spetterende avonden „Het is een intensief traject." zegt voorzitter Marie-Cristien van der Moere. „Het kost veel energie, ze ker in de laatste week. En natuur lijk niet alleen voor onze vereni ging. Naast de reguliere repetities van de meewerkende verenigingen is er ook nog een grote gezamen lijke generale. Op die manier staat volgende week haast iedere dag in het teken van ons gala. Dat is een behoorlijke opgave, vooral voor de kinderen. Als voor zitter ben ik dan ook erg trots. Het is weer een mooi voorbeeld van samenwerking en saamhorigheid. En dan bedoel ik naast samenwer king met de andere verenigingen vooral mik die bij de leden van Kir Royal onderling. Iedereen is in de weer met van alles en nog wat. We worden er een steeds hechtere club van!" De afgelopen weken zijn de ver schillende verenigingen in deze rubriek voorgesteld. Naast haar in dividuele programma brengt da meszanggroep Kir Royal ook di verse nummers samen met haar gasten. Dit levert een aantal bij zondere optredens op. Ook voeren een paar leden enkele acts uit. En een vijftal dames laat zien dat het niet voor niets een dansgala is. „Daarbij hebben we steeds gesteld dat kwaliteit bovenaan moet staan! Dat geldt voor hel hele program ma, dus bijvoorbeeld ook voor de aankleding. Zo zullen onze gasten de sportzaal van de Wellevaete niet meer herkennen en zich in een heuse ballroom wanen!" Over animo voor het gala hoeft de Kir Royal-voorzitter niet te kla gen. Bij Boekhandel Heijboer aan de Ring te Sint-Annaland zijn na genoeg geen kaartjes meer te ver krijgen voor de zaterdagavond. Ook kaarten voor de vrijdag gaan als een trein. „Mijn tip voor een ieder is: breng je galakleding nog even naar de stomerij, poets je dansschoenen op en ga zo snel mogelijk om een kaartje! En dan zie ik je graag volgende week!" (Advertentie LM.) Atletiekclub Olympia uit Halsteren houdt zondag een Surpriseloop. Dat is een prestatieloop met vier afstan den variërend van 2,5 tot 10 kilome ter door natuurgebied De Melanen. Speciaal voor de jeugd is er een klein parcours uitgezet. De warming-up wordt verzorgd door zwarte piet en Sinterklaas lost het startschot. Bij de finish ontvangen alle deelnemers een surprise en een handvol strooigoed. De start van de Surpriseloop is nabij tenniscentrum De Melanen. Om tien uur 's morgens vertrekken de jongste deelnemers voor een ronde over 1300 meter. Als die binnen zijn, ma ken de overige deelnemers zich op voor de start. Inschrijven kan vanaf kwart voor negen tot een kwartier voor de start in het tenniscentrum aan de Langstraat 5a in Halsteren. Parkeerterrein en douchegelegenheid zijn aanwezig. De leden van de plattelandsjongeren afdeling Tholen en Sint-Philipsland (PJZ) hebben zaterdag alvast een voorproefje genomen op het winter sportseizoen. Met ruim 30 personen was de PJZ goed vertegenwoordigd in de skihal van Zoetermeer. Op de heenweg zat de sfeer er al goed in, bleek in de bus, maar steeg bij sommige de spanning ook door dat ze nog nooit eerder op de lange latten hadden gestaan. Eenmaal aan gekomen bij de skihal hees bijna ie dereen zich in een skipak en ging met ski's of een snowboard de piste op, waar ze zich verdeelden over de ge wone of de beginnerspiste. Een klein groepje dook gelijk de après-ski bar in, maar werd al snel aangevuld: een aantal afdalingen en valpartijen ver der haakten meer jongeren af om zich ook aan een drankje aan de bar. te verwarmen. De fanatiekelingen gingen nog even d(X)r. De overgebleven skiërs zaten op den duur allemaal op de grote pis te, maar dit verliep niet voor iedereen even goed. Sommigen hadden moeite om met de sleeplift boven te komen en anderen hadden weer moeite met het naar beneden gaan. De een ging iets sneller naar beneden dan de an der, en sommige gingen sneller dan ze zelf wilden, maar iedereen bleef heel. Zo zat na een aantal uur de hele groep in de bar in om nog een afzak kertje te drinken. De sfeer zat er goed in en de ervaringen van de pistes wer den nog nabesproken. Het Zeeuws-Westbrabantse koor A58, met een tiental Tholcnarcn in de gelederen, is zaterdag na de fina le van het Nederlands koorfestival met lege handen huiswaarts ge keerd. Het koor dat valt onder de categorie lichte muziek viel in hel Arnhemse Musis Sacrum niet in de prijzen. De jury kende het kleine klassieke De Windh uit Tilburg de eerste prijs toe. Peter de Viet schudde met zijn hoofd toen hij vrijdagavond werd uitgeroepen tot vrijwilliger van het jaar. De 40-jarige Smurdieke- naar was er met zijn grijze over hemd en rode strik wel op ge kleed, maar had geen enkel vermoeden dat hij in het gemeen tehuis op het podium zou worden geroepen. Bij de groepen werden de vrijwilligers van de hospice in Sint-Annaland gekozen. Voor de vrijwilliger van de toekomst wa ren geen aanmeldingen binnen gekomen bij het lokaal comité. Voor dc vrijwilliger van het jaar wa ren tien kandidaten, aangemeld door 56 inzenders. Voor dc groep vrijwilli gers waren negen kandidaten, aange meld door tien inzenders. De groep van 25 vrijwilligers van de hospice in Sint-Annaland was voor de derde keer aangemeld bij het lokale comité, vertelt coördinator Jacqueline Frans- sen van de hospice in de Schutse. Dat is zeven jaar geleden opgericht en biedt aan mensen in hun laatste le vensfase op een persoonlijke manier in een huiselijke sfeer alle nodige zorg. Zc is dolblij dat dc vrijwilligers in het zonnetje worden gezet en daarmee het werk in de Schutse. Voor Peter dc Viet was het een com plete verrassing. Hij zou met de leden van het koor Clarity de avond met twee liederen afsluiten, maar moest alleen het podium op. Burgemeester Nuis maakte bij het bekendmaken van de erevermelding enige omtrekkende bewegingen om de spanning er in te houden. Toen De Viet hoorde dat het om een koster ging en een penningmeester van een koor, toen was het hem wel duidelijk. „Achteraf begrijp ik wel waarom iedereen zich met mijn kle ding voor vanavond ging bemoeien. Ik wou eerst een rood T-shirt aantrek ken, maar het moest zwart of grijs worden met rood. Ik had het niet door. Woensdagavond hebben we nog ge woon voor deze avond geoefend." De Viet noemt het heel m(x>i dal hij is gekozen, maar het straalt wat hem be treft op alle vrijwilligers af, zegt hij. „Dit is de waardering voor alle vrij willigers. Niet alleen voor mij. De Viet is zes jaar koster van de Re- hobothkerk in Sint-Maartensdijk. Voor de kerk is hij actief in de Roe- meniëcommissie. Sinds 2000 is hij secretaris van deze commissie. Hij bezocht in dat verband dc partnerge meente, Székelyal. Hij is dertien jaar (sinds de oprich ting) lid van het gospelkoor Clarity en inmiddels elf jaar penningmees ter. Maar hij verricht voor het koor ook andere taken. Volgens Nuis is er altijd een beroep op hem te doen. Verder is hij actief voor de EHBO- afdeling Sint-Annaland. Zestien jaar is hij alweer lid. „Een keer of acht per jaar is hij als hulpverlener aan wezig op evenementen. Ja, anders moet een ander het doen. Het is een kleine moeite hoor. En het is nog ge zellig ook." Momenteel maakt De Viet - namens Clarity - ook deel uit van de werk groep die de opening van het nieuwe Haestinge voorbereid. Nuis noemde hem een constante en betrouwbare factor, die anderen met raad en daad bijstaat. „Iemand waar bijna nooit Op de onderlinge tentoonstelling brachten 35 leden van Vogelvreugd samen 418 vogels in. Ze werden be oordeeld door zes keurmeesters, waaronder M.H. van den Broek uit Sint-Maartensdijk. De kanaries, tro pische vogels en kromsnavels waren vrijdag en zaterdag te bewonderen in Meulvliet. Onder meer leerlingen van de basisscholen kwamen een kijkje nemen. Zij deden ook mee aan een klcurwcdstrijd, waarbij 24 kin deren een prijsje kregen. In kooi nummer 350 zat de mooiste vogel van de tentoonstelling te pron ken. Dc lori van de blauwe bergen, van Australische origine, heeft een verenpak met wel acht verschillende kleuren: licht- en donkergroen, geel, oranje, blauw, zwart, grijs en rood. Hel kweken van deze vogel is niet eenvoudig, want ze leggen slechts twee eitjes per nest. Niettemin is het Willem Zoetemeijers favoriet. „Zit ten ze in conditie, dan is het gewoon goed", zegt hij. Eigenlijk had hij een andere lori op het oog voor de vogel show. „Maar die vond ik niet goed. Hij had teveel rood in de borst. De lori die nu generaal kampioen is ge worden, was mooier getekend." Zoetemeijer bracht vijf vogels op de tentoonstelling. Een blauwkroontje kreeg 92 punten. „Ik heb er nog een paar, maar je mag ze tegenwoordig niet meer importeren." De Tholenaar, die al dertig jaar penningmeester is van de vogelvereniging, heeft op dit moment maar een kleine dertig vo gels meer. „Te weinig om elders aan tentoonstellingen mee te doen." Hij gaat verhuizen en verwacht dat daar- d(x>r de kweek zal terugvallen. De vogels zullen immers moeten wen nen aan hun nieuwe onderkomen dat Zoetemeijer nog aan het bouwen is. Hel is, na 1995 en 2000, de derde keer dat hij generaal kampioen is ge worden van Vogclvrcugd. Een bruinoorparkiet van dc 15-jarige Dennis Dorst is met 93 punten de hoogst gewaardeerde vogel bij de jeugdleden. Het levert hem een wis selbeker en een bondsmedaille op. Voor de tweede keer sinds hij twee jaar geleden voor het eerst aan de tentoonstelling mee deed. Dennis kweekt parkieten en dwergpapegaai en, hij heeft momenteel ongeveer 25 vogels. „Ik ben er mee opgegroeid. Mijn vader heeft altijd al vogels ge houden", vertelt hij. Ze verzorgen ze samen. „Mijn vader voert zc en ik zorg voor het drinken." Dennis won ook nog een eerste prijs met een halsbandparkiet, hij had zes vogels ingezonden. Hij deed ook twee keer mee aan de jeugdshow van het dis trict, in Krabbendijke. „Dc eerste keer was ik dertiende, vorig jaar vier de of vijfde. Dus dat is een hele vooruitgang. Maar dit jaar kan ik er niet naartoe." Op de tentoonstelling waren 35 hoofdgroepkampioenen. Naast Zoe temeijer en Dorst waren er wisselbe kers voor C. Rijnberg uit Tholen (ka narie rood schimmel) en A. de Graaf uit Steenbergen (zebravink witborst Dermis Dorst (links) en Willem Zoetemeijer zijn ingenomen met hun gn|S| Wethouder Jan Oudesluijs wisselhekers voor de beste vogels van de tentoonstelling. deelde zaterdagavond de prijzen uit aan de winnaars. Hij sprak zijn waar dering uit voor de energie en tijd die de liefhebbers in deze hobby - „ik vind het een sport" - steken. Districtsv(X)rzitter Dirk Verburg van de Nederlandse Bond van Vogellief hebbers vond de vogelshow in Tho len de moeite waard. Dat ruim 400 vogels van uitsluitend eigen leden getoond kunnen worden, noemde hij een mooie prestatie. In 2014 zal Vo gelvreugd de districtstcntoonstclling organiseren. Verburg zette drie leden uit Tholen in hel zonnetje omdat ze een lange pe riode lid zijn van de bond. Karei Bic ker kreeg de zilveren speld voor een kwart eeuw lidmaatschap. Hij kweekt tropische vogels en is vijftien jaar bestuurslid geweest van Vogel vreugd, waarvan geruime tijd voor zitter. Han van der Male is veertig jaar lid en kreeg de gouden speld. Hij heeft altijd witte kanaries gekweekt, net als de districtsvoorzitter. Ook Siem Buscop kreeg een gouden on derscheiding. Hij is van verschillen de verenigingen lid geweest, bij el kaar al 45 jaar. Kweekte zwart-rode kanaries, maar eerder ook grote par kieten en tropische vogels zoals zc- bravinken. „Op mijn twaalfde was ik al jeugdlid bij Edel Tijdverdrijf in Dinteloord", vertelt hij. Buscop steekt bij Vogel vreugd een handje toe bij tentoonstellingen en op brade rieën. Het bestuur bood de jubilaris sen bloemen aan als blijk van waar dering. Districtsvoorzitter Verburg tweede van rechts) reikte bondsspelden uit aan Siem Buscop, Karei Bicker en Hon van der Male (v.l.n.r. WWVKFOTOfA!

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 11