Noad '67 is veel te sterk voor hekkensluiter Smerdiek: 3-0 Vosmeer koestert 0-0 §5 Vosmeer lijstaanvoerder na nipte zege op Kogelvangers WHS legt koploper vuur aan de schenen Smerdiek dames weer hard onderuit: 2-6 •V Voortijdig einde na vechten tussen publiek en spelers Smerdiek 3 verslaat Noad 5 Donderdag 25 november 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Vroegop en Vaders worden uitgezwaaid Twee treffers van Lars Steijn, 1 doelpunt Frank den Engelsman Debutant Smerdiek is halverwege het seizoen hekken sluiter in de derde klasse. De formatie van coach Cees Stoutjesdijk verloor het streekduel bij Noad'67 met 3-0 en leek zelf geen moment in de eigen kansen te geloven. Lars Steijn (2x) en Frank den Engelsman bezegelden het lot van de bezoekers. De Fluplanders handhaven zich met de overwinning in het spoor van lijstaanvoerder The Gunners. Doelpuntenmaker Lars Steijn sprak na afloop van een gemakkelijke middag. „Het loopt de laatste we ken lekker bij ons, hoewel we vandaag eerlijk gezegd niet zo best speelden." Aalvlug Cruciale momenten Topper Voorzichtig herstel zelfvertrouwen 'Partij gestaakt na opstootje vanwege racistische opmerkingen Op de helft van het seizoen staat Vosmeer in de vierde klasse bovenaan. De formatie van Aad van der Meeren leidde zeven minuten voor het einde met 1-0 tegen een op dat moment nog met negen spelers op het veld staand Kogelvangers. Opmerkingen van een vrouwelijke sup porter uit Willemstad vormden de inleiding voor een op stootje in het publiek, waar ook de spelers zich mee be moeiden. De arbiter hield het vervolgens voor gezien en staakte de wedstrijd. Omdat Halsteren won bij de directe concurrent Zierikzee (0-1) is Vosmeer lijstaanvoerder. H Strafschop Stavenisse vindt geen openingen Weken van de waarheid voor SPS Mentale weerbaarheid Tholen op de proef Lijstaanvoerder The Gunners werd door WHS op de Waaje knap in bedwang gehouden. De 0-0 eindstand, een resultaat waarvoor vooraf iedere Setallander zou hebben getekend, werd zelfs als een teleurstelling erva ren. Ook coach Joost Hulshof vond dat er meer in geze ten had. „Zeker in de eerste helft hebben we daarvoor de kansen gehad:" Tholense Boys in problemen Kees Heijboer: triest dat dit gebeurt Met 2-6 zijn de dames van Smerdiek weer hard onderuit gegaan. Ditmaal op eigen veld tegen SSS uit Klaaswaal, een ploeg die op de derde plaats volop meedoet voor het kampioenschap. Voetbal programma Zaterdag 27 november uur Stavenisse-Halsteren 14.30 Vosmeer-Brouwershaven 14.30 Zierik/.ee-SPS 14.30 Hcinkenszand-Thol. Boys(vr.) 14.00 SSS-Smerdiek da. 15.00 Wieldrecht-Smerdiek 2 da. 13.30 Smerdiek 3 da.-Hcerjansdam 14.30 Zwaluwe 2-WHS 2 12.00 SPS 2-Yerseke 2 14.30 Noad 3-Mevo 2 14.30 Thol. Boys 3-Bruse Boys 4 14.30 Noad 4-DVO 3 12.30 Rillandia 4-SPS 3 12.30 DVO 5-Thol. Boys 4 13.00 WC 4-Noad 5 12.30 Smerdiek 3-Dinteloord 4 14.30 SPS 4-WHS 4 14.30 Chrislandia 4-Stavenisse 3 13.30 Kogelvangers 4-Noad 6 14.30 Zondag 28 november uur Victoria 3-Vosmeer 2 9.45 Vosmeer 3-Dosko 8 10.00 Derde kl.: Noad-Smerdiek 3-0, WHS-The Gunners 0-0, Seolto- Thol. Boys 4-2. Vierde kl.: Vosmeer-Kogelvangers gestaakt bij 1-0, Stavenissc-Vrcde- rust 1-2, BVV-SPS 0-3. Vijfde kl.: Vosmeer-Moerstraten 0- 0. Dames: Smcrdiek-SSS 2-6, Smer diek 2-GJS 1-2. Vosmeer-Val Aan 0-2. Eerste kl. res.: Oranje Wit 2-Noad 23-1. Tweede kl. res.: Drechtstreek 2- WHS 2 1-1. Derde kl. res.: SPS 2-Hr. Arends- kerke 2 1-3. Vierde kl. res.: Brusc Boys 3-Thol. Boys 2 2-4, Stavenisse 2-Smerdiek 2 6-2, WHS 3-DVO 3 2-2, Thol. Boys 3-DFS 3 3-1. Vijfde kl. res.: WC 4-SPS 3 0-3, Smerdiek 3-Noad 5 6-4, Thol. Boys 4-Vrederust 4 1-3, SVC 2-Vosmeer 2 9-2. Zesde kl. res.: FC Bergen 4-Vos meer 3 11-0. Zevende kl. res.: Moe 3-WHS 5 5- 4, SPS 4-Noad 6 afgelast, Moe 3- Thol. Boys 5 uitgesteld. Jeugd: Vosmeer C meisjes-Nw. Borg- vliet 3-0, Moe-Vosmeer D 5-2, Vosmeer E2-Thol. Boys E3 0-6, Vosmeer Fl-Nw. Borgvliet 1-0, Vosmeer F2-Rimboe 1-2; WHS A-Smerdiek A 1-3, WHS C2- Steenbergen 2-2, NVS-WHS Dl 5-0, WHS D2-Seolto 16-0, DSE-WHS D meisjes 1-2, WVV-WHS El 0-11, WW-WHS E2 1-10, WHS F1-Smer diek F1 1-5, WHS F2-Cluz.ona 6-0, WHS F3-Moc 1-6; Meto-Thol. Boys Al 7-2, Thol. Boys Bl-Dosko 1-0, Sprun- del-Thol. Boys B2 5-0, Thol. Boys B meisjes-WHS B meisjes 10-0, Thol. Boys Cl-Meto 12-2, Thol. Boys C3-FC Bergen 2-6, Klundert-Thol. Boys Dl 2- 3, Thol. Boys D2-Moc 10-1, Thol. Boys El-FC Bergen 4-5. Üdio-Thol. Boys E2 2-3, Thol. Boys E meisjes-Thol. Boys F1 4-4, Stavenisse F-Thol. Boys F2 0-4, Thol. Boys F3-Halsteren 15-0. Trefzeker Topscorer Rachid Bouhoudane (Vosmeer) 19 Perry Potappel (Stavenisse) Lars Steijn (Noad) 7 Nording Benjilali (Vosmeer) Hilbert van Akkeren (SPS) 6 Het aantal doelpunten bij de eerste elftal len was afgelopen weekeinde beperkt. Met twee treffers in de derby tegen Smerdiek bracht Noad-speler Lars Steijn zijn totaal op zeven. Hij deelt daardoor de tweede plaats in het topscorerklasse ment met Perry Potappel, die voor Stave nisse één keer het net vond. Lijstaanvoer der Bouhoudane voegde eveneens één treffer aan zijn totaal toe. Bij Tholense Boys scoorden Jeroen Nieuwkoop en Ar jan van Dijke voor het eerst dit seizoen, bij SPS deed Stefan Bogers dat. Vosmeer benut de competitievrije zondag voor het afscheid van John Vroegop en Jacco Vaders. Beide voet ballers hebben in de zomervakantie een punt gezet achter hun loopbaan in het eerste elftal van de zondagvijfde- klasser. Vaders speelde veertien sei zoenen in de hoofdmacht, Vroegop twee seizoenen langer. Het duo, eind dertig inmiddels, krijgt een afscheids- wedstrijd aangeboden tussen Vosmeer 1 en een elftal van spelers die ooit met hen in het eerste hebben gevoetbald. De wedstrijd begint om twee uur. Andreas Vroegop van Smerdiek gaat richting het doel, gadegeslagen door zijn teamgenoten Hilbert Brinkman (links) en Leemder Vroegop. Van Noad snelt Remi van Herk toe, met achter Vroegop Danny Steijn. Uiterst rechts aanvoerder Arjan Moerland. Derde klasse Noad hoefde, tegen het zwakke Smerdiek niet alle registers open te trekken, om de zege in eigen huis te houden. De afwezige aanvoerder Martijn Reijngoudt werd niet ge mist. Op zijn positie deed Danny Steijn moeiteloos mee. Roy van Splunter had als rechtsachter de voorkeur gekregen boven Arjan van Dijke. „Vanwege de snelheid van de spitsen van Smerdiek", verklaarde Sulkers naderhand. Koen van Dijke, vaak invaller, startte naast Frank den Engelsman in de spits. Ook dat bleek geen verzwakking, „ledereen bij ons haakt zonder probleem bij het gewenste niveau aan", stelde Sulkers tevreden vast. „We gaven achterin niks weg en vergaten voor rust enkel om de partij snel te be slissen." Vanaf de aftrap trok de thuisclub het initiatief naar zich toe, met regisseur Arjan Moerland als vanouds aan de knoppen en de zich tussen de linies telkens goed inschakelende Remi van Herk als extra aanspeelpunt. Over de linkerflank creëerde Wiljan Lisseveld de eerste kans van de middag, door op snelheid Jeffrey Oudesluijs te degraderen tot een ijs- pilaar. Op het beslissende moment ontbrak bij de aalvlugge linkermid denvelder het overzicht om de mo gelijkheid daadwerkelijk uit te spe len. Even later trapte de voor het doel opduikende Danny Steijn in vrije positie over de bal. Koen van Dijke kopte naast en Moerland vond in de korte hoek doelman Alex Stoutjesdijk op zijn weg. In een vol zestienmetergebied was ook Frank den Engelsman uit de draai dicht bij de openingstreffer. Noad claimde bovendien nog een strafschop bij onvrijwillig hands van Duncan Weeland. Na een klein halfuur werd het dikverdiend 1-0, met Lisseveld als wegbereider voor de plots in de punt opduikende Lars Steijn. Een kwartier na de pauze viel de beslis sing. Een korte combinatie door het centrum bracht Lars Steijn ander maal vrij voor de keeper: 2-0. „Een doelpunt uit het boekje', vond Steijn. Na diens tweede treffer viel er weinig meer te bleven. Arjan Moerland vatte het kernachtig sa men. „Smerdiek kon het niet en wij hoefden niet meer." Cees Stoutjesdijk had het op details anders gezien en scoorde in zijn analyse alsnog wat punten. Terecht memoreerde Stoutjesdijk dat zijn ploeg juist voor de 1 -0 via Erik van Haaften van dichtbij een goede kans had gekregen. Bij de eerste aanval na de pauze redde doelman Corné de Frel bovendien op het nippertje na een schot van Andreas Vroegop en miste Van Haaften in de herkan sing voor een leeg doel (over). „Wc verliezen de wedstrijd op twee cru ciale momenten." Stoutjesdijk bleef wel realistisch door de zege van No ad verdiend te noemen. „Natuurlijk is Noad voetballend gezien een stuk verder dan ons. Hun positiespel is beter verzorgd en wij hebben ook geen Arjan Moerland die altijd aan speelbaar is, met speels gemak ope ningen creëert en medespelers beter laat voetballen." Stoutjesdijk spaar de zijn eigen ploeg niet. „Het heeft ook met kwaliteit te maken. Na twee of drie balcontacten volgde er bij ons steeds een foute bal. Daar moet je dan weer achteraan gaan sjouwen en zoiets kost verschrikke lijk veel energie." Zelf wilde de coach geen man en paard noemen. Maar langs de lijn was duidelijk dat Smerdiek in de achterhoede simpel weg kwaliteit tekort komt om in de derde klasse een zekerheidje te zijn. Ook veelbelovende voetballers als Leroy Pors en Martijn Lindhout gingen op het middenveld kopje on der. Voor een geroutineerde verbin dingsman als Hilbert Brinkman is het met zoveel balverlies bovendien niet meer te belopen. Het resultaat: een ploeg die al snel de moed opgaf en nauwelijks in de buurt van het vijandelijke doel kwam. Stoutjes dijk vond de 3-0 uitslag niet vreemd. „Bij ons moet iedereen top zijn om tegen een ploeg als Noad punten te pakken. En dal was van daag niet het geval." Tien minuten voor het einde deelde Noad de genadeklap uit. Het was Frank den Engelsman die voor de 3- 0 zorgde. Arbiter Simon had die treffer niet mogen goedkeuren, vond Stoutjesdijk. „Eerst was het al buitenspel, en naderhand werd ook onze keeper nog eens onder de voet gelopen." Pas toen het kalf verdron ken was, kwamen de bezoekers op zetten. Een treuzelende Andreas Vroegop en Martijn Lindhout (boogbal) waren dicht bij de ere- treffer. Lars Steijn was blij met de punten. „De voorbereiding op het seizoen was waardeloos. Na die nederlaag met dubbele cijfers tegen de jeugd van Feyenoord zaten we echt in een dip. Ook de eerste wedstrijden van het seizoen pasten in dat plaatje. Daarna zijn we goed op gang geko men en nu doen we met de bovenste ploegen mee. De resultaten zijn pri ma, het spel moet beter. Wie weet, wat voor moois er nog volgt." Ook Sulkers keek na de winst in de der by alweer vooruit. Na het vrije weekeinde volgt de topper tegen The Gunners. „Een cruciaal duel." De derde keus van Smerdiek heeft de derby tegen het vijfde van Noad '67 in eigen voordeel beslecht. Thuis in Sint-Maartensdijk werd het 6-4 tegen de Fluplanders. Het had na een 20 minuten al 3-0 kunnen zijn als Ro man Zagora niet te zelfzuchtig was geweest want Gertjan van Ham stond er die situaties veel beter voor. Zago ra zorgde wel voor een 1-0 voor sprong, maar lang konden de voetbal mannen van Smerdiek er niet van genieten. Noad kwam een keer goed door en schoot de bal achter Harold Vermeulen (de invalkeeper): 1-1. Smerdiek bleef geconcentreerd voet ballen wat resulteerde in de 2-1 door Gertjan van Ham en de 3-1 door Wil lem-Jan Wage na een verre inworp van Van Ham. In de laatste tien minu ten voor de rust zakte Smerdiek be hoorlijk weg en werd het 3-2. Noad maakte daar na het drinken van de thee gelijk 3-3 van, omdat Harold Vermeulen de bal niet pakte vanwege een eventuele terugspeelbal. Hij schoot de bal echter in de voeten van een Noad-speler die de bal schitte rend over de keeper lobdc. Smerdiek pakte de draad weer op. Het werd vrij snel na elkaar 4-3 en 5-3 door Roman Zagora na mooie passes van Joey Kiesenberg en Bram v.d. Male. Door een comer werd het nog 5-4. En na een handsbal van een Noad-speler binnen de beruchte lijnen werd het 6- 4 uit de toegekende strafschop die Jan van Haaften nam. Niet verliezen. Dat leek zondagmiddag op sportpark De Vossenberg voor zowel Vosmeer als het bezoekende Moerstraten het motto. Het ge volg: een wedstrijd zonder hoogtepunten, met een logische 0-0 als eind resultaat. Vosmeer-trainer Adrie Capelle was er blij mee. „Voor de tweede keer op rij houden we achterin de nul vast. Op die manier wer ken we voorzichtig aan het herstel van het zelfvertrouwen." Vijfde klasse In de beproefde opstelling van de laatste weken, met een steeds meer in zijn rol als laatste man groeiende Ricky de Klerck, wilde Vosmeer vooral een goed vervolg geven aan de winstpartij tegen Kaaise Boys. Daarom koos Capelle opnieuw voor een systeem met twee spitsen. „Wc wilden hoe dan ook niet weer de bietenbrug op." Ook het slechte veld in Oud-Vossemeer hielp niet mee aan een sprankelende verto ning. Beide partijen grossierden in foute passes, zodat er nauwelijks kansen vielen te noteren. Doelman John Aarnoudse redde in de korte boek bij een van de weinige moge lijkheden voor de bezoekers. Aan de overzijde werd de vrijstaande Je remy Stolwijk net niet bereikt, na goed voorbereidend werk van Mar tijn Brooijmans en Sylvester van Willigen. Na de pauze hetzelfde spclbeeld, met Aarnoudse die vol overtuiging uit zijn doel kwam bij een gevaarlijke dieptepass. De aan valler van Moerstraten moest de botsing bekopen met een blessure. Slechts één leuke aanval wist Vos meer in het tweede bedrijf te produ ceren, met Robin Capelle als weg bereider voor de in de spits opduikende Jeffrey Kruf. Op het nippertje werd ook die voorzet on derschept, waardoor de 0-0 op het bord bleef. Zelfs een rode kaart voor de bezoekers (2x geel) kon Vosmeer vanaf de 85c minuut niet verleiden tot een slotoffënsicf. Vierde klasse Het incident op het eind van de partij drukte de feeststemming. „Ik voel geen vreugde, hoewel we nu op de plek staan waar we later dit seizoen willen eindigen", aldus een aangesla gen Van der Meeren. Na een overtre ding op Nordin Benjilali kreeg een speler van de bezoekers zijn tweede gele kaart van de middag, wat voor hem rood betekende. Kort na rust had een andere Brabantse speler al direct rood gekregen, eveneens na een char ge op Benjilali. Na de tweede veld- verwijzing sloeg achter een van de dug outs de vlam in de pan. Een vrouwelijke fan plaatste een racisti sche opmerking, een broer van aan voerder Hicham Benhammou pro beerde de zaak te sussen, een goed bedoeld optreden wat enkel meer olie op hel vuur gooide. Van der Meeren was na het handgemeen zwaar teleur gesteld. „We hebben eigenlijk nooit echte problemen en nu wel, buiten onze schuld. Natuurlijk moet je als groep in zo'n geval binnen de lijnen blijven, maar ja, die jongens komen altijd voor elkaar op." De wedstrijd zelf was niet zo span nend als de stand na 83 minuten deed vermoeden. Vosmeer was van meet af aan de betere ploeg, hoewel het lang duurde voordat de eerste kans zich aandiende. De oranjehemden speel den te gehaast om de verdediging van de bezoekers uiteen te rafelen. Ook de inbreng van de geblesseerde spel maker Jaouad Allouchi werd node gemist. Halverwege de eerste helft claimde Vosmeer tevergeefs een strafschop, na neerleggen van Benji lali. Bij de volgende aanval wees cjf arbiter wel naar de stip, ditmaal na ongelukkig hands bij een voorzet van Rachid Bouhoudane. Vanaf elfmeter pakte topschutter Bouhoudane zijn wekelijkse doelpuntje mee: 1-0. Het veldoverwicht werd niet verder uitge drukt in treffers, hoewel de opgerukte Monahim Bousaksaki voor de thee nog de lat raakte. Kort na de eerste rode kaart voor Kogelvangers bracht Van der Meeren twee frisse krachten in het veld. Mohammed Ezzaghrayri loste rechts op het middenveld Adde- rahin El Fadili af en tweede spits Hassan El Helw maakte plaats voor de aan zijn rentree werkende Mo El Jilalj. Vosmeer bleef tegen tien man de meest gevaarlijke ploeg, met Ben hammou die na een hoekschop de lat raakte en de vrij voor de keeper op duikende Bouhoudane die een keer teveel draaide. Ook Ilias El Jilali liet een opgelegde kans aan zich voorbij gaan. Vervolgens werd de doorbre kende Benjilali andermaal grof on deruit gehaald, wat Kogelvangers een tweede veldverwijzing opleverde. Het bleek meteen een misschien wel voorlopig einde van de partij. Van der Meeren vond dat zijn ploeg teveel ge makkelijke kansen om zeep had ge holpen. „We moeten juist de eenvou dige opgaven leren omzetten in doelpunten." In de aanloop naar het duel tegen Vrederust had trainer Jaap Knop zijn selectie verzameld voor een groeps gesprek. Reden: de in het spel slui pende gezapigheid van de voorbije weken. Hoewel het resultaat tegen Vrederust uitbleef (1-2) vond Knop dat de praatsessie had gewerkt. „Ik heb in ieder geval weer strijd en be leving gezien." De openingsfase van het duel was spetterend, met een eindstand die al na twintig njinutcn was bereikt. Balverlies van Sander Smits in de opbouw leidde een snel le uitval in die door Vrederust zon der genade werd afgerond: 0-1. Even later betekende een dekkings- fout in het eigen doelgebied de 0-2. Een van richting veranderde vrije trap van Perry Potappel leverde de aansluitingstreffer op: 1-2. De niet fitte Mark Tak maakte al snel plaats voor Jacco Knuist. Stavenisse was tot aan de pauze de betere ploeg en drukte ook na de pauze zijn stempel op de partij. Uitgespeelde kansen waren er volgens Knop nauwelijks. „Je ziet dat we moeite hebben om het spel te maken. Tegen een ploeg die veel mensen achter de bal houdt, lukt het ons niet om openingen te forceren." Alleen invaller Knuist was dicht bij de gelijkmaker, met een inzet die werd gekeerd door de lat. Ook het doorschuiven van laatste man Marco Klippcl leverde op het eind niet het gewenste resultaat op. Met een dubbele confrontatie tegen het sterke Halsteren in het verschiet, bleef Knop positief. „Op dit spel kunnen we de komende weken voort borduren." Met een 0-3 zege bij BW heeft SPS zich op de vierde plaats genes teld. Verheugend in Bergen op Zoom was ook de rentree van de sterkmakers Willem Bevelander en Hilbert van Akkeren. De middenvel ders Jorn Elenbaas en Leonard Quist ontbraken vanwege een schor sing. De openingsfase op het kunst gras in de Markiezenstad was voor de thuisclub, met enkele gevaarlijke vrije trappen rond het zestienmeter gebied als resultaat. Eenmaal werd doelman Dennis Boer gered door de buitenkant van de paal. SPS-coach Peter van Poortvliet was naderhand niet te spreken over die zwakke start van zijn ploeg. „We lieten na om snel in te grijpen op het middenveld. Ook hadden we moeite met het kunstgras." Tegen de verhouding in nam SPS de leiding, uit een makke lijk gegeven penalty nog wel. Een Bergse verdediger kreeg een voor zet van Ramon Voshol onvrijwillig tegen de arm en de arbiter wees on verbiddelijk naar de stip. De met een ingepakte schouder spelende Van Akkeren proefde het zoet van de treffer: 0-1Na de thee had SPS Hilbert van Akkeren scoorde zaterdag tegen BW. meer controle op de wedstrijd, zo dat df thuisclub zich moest beper ken tot pogingen uit de tweede lijn. De doorgebroken Van Akkeren werd in het strafschopgebied legen de grond gewerkt, maar ditmaal bleef de geheide penalty uit. Mare Smits maakte halverwege het twee de bedrijf plaats voor Jasper Sloot- en. De op het randje van een rode kaart spelende Mustafa Khuder werd veiligheidshalve gewisseld voor Stefan Bogers. Koud in het veld zorgde Bogers op aangeven van Jan Pieter Bevelander voor de 0-2. Even later viel de definitieve beslissing, na een eigen doelpunt van een verdediger die bij de eerste paal de adem van Jan Pieter Beve lander in de nek voelde: 0-3. Willem Bevelander, nog duidelijk zonder wedstrijdritme, maakte plaats voor jeugdspeler Mare Elenbaas. Voor SPS breken volgens Van Poortvliet de weken van de waarheid aan. met twee partijen tegen de gedoodverfde titelfavorict Zierikzee. „Hun trainer heeft in de media laten weten dat hij zich in de vierde klasse op de bank verveelt. Ik hoop dat onze legen- stand zodanig is dat er van echte wedstrijden sprake zal zijn. Als we tegen Zierikzee zes punten verspe len, weten we dat SPS dit seizoen bovenin niet zal meedoen." WHS koos voor een aanvallende tactiek tegen de Bredanaars, een ge durfde zet die volgens Hulshof goed uitpakte. „Ze zijn sterk in de om schakeling en vaak binnen twee tot drie zetten bij het andere doel. Je kunt dan als tegenstander zekerhe den inbouwen en veel mensen ach ter de bal houden. Ik denk dat zo'n spelletje WHS niet ligt, zeker op ei gen veld niet. We wilden gelijk druk zetten op hun achterhoede en dat le verde ons een paar dotten van kan sen op." In de vierde minuut al mocht Robin van Dijke vrij op de Brabantse doelman af. Halverwege de eerste helft miste Armando van de Repe een droomkans op de ope ningstreffer, na een slechte uittrap van de keeper die door Van Dijke werd onderschept. Een vloeiende aanval bracht ook Arvin de Witte in riante positie voor het doel, maar ook nu bleef de goalie overeind. Even later mocht De Witte op her haling, andermaal tevergeefs. Pas in het zicht van de rust. met een op dat moment sukkelende Armando van de Repe bij de thuisclub, kwam The Gunners dreigend voor de kooi van Anton Elenbaas. Bij de eerste kans voor de kampioenskandidaat redde Elenbaas, ten koste van een hoek schop. Vervolgens werd WHS bij een vrije trap gered door de lat. In het tweede bedrijf ging de strijd ge lijk op, met aan weerszijden goede mogelijkheden. Armando van de Repe vuurde op aangeven van De Witte naast en de uitblinkende Pa trick van Schetsen mikte na een mooie solo voorlangs. Hoogtepunt van de middag was een lange pass van Patrick Ketting die door aan valsleider Arvin de Witte knap on der controle werd gebracht en ver volgens op maat in de voeten van Van Schetsen werd gespeeld. Op de •valreep blokkeerde een Bredase ver dediger de inzet. Hulshof hield een positief gevoel over aan de verto ning. „Wc hebben genoeg kwaliteit in de ploeg om naar boven te kij ken." Na het 4-2yverUes bij Seollo is Tholense Boys serieus betrokken' geraakt bij de degradatiestrijd. De formatie van coach Paul van Buur- en gaf ook in Zevenbergen de doel punten weer te gemakkelijk weg. Van Buuren erkende na afloop geen oplossing in zicht te hebben. „Een muurtje metselen voor het doel is voor ons geen optie. Als je één doelpunt tegen krijgt, zul je toch naar voren moeten. En de lan ge bal spelen, is voor Tholen geen remedie. Daarvoor missen we de kracht en de lengte. We zullen voetballend van achteruit de pun ten moeten zien te pakken." In de openingsfase bij Seolto kregen de bezoekers na stilstaande situaties al enkele waarschuwingen. Zwak dekken bij hoekschoppen en vrije trappen leverde de Brabanders goe de mogelijkheden op. In de 21e mi nuut bleken de eerdere waarschu wingen aan dovemansoren gericht. Na een hoekschop kon Seolto vrij inkoppen: 1-0. Tholense Boys her pakte zich na die domper en kreeg voor rust kansen om de partij in evenwicht te trekken. Ronnie de Graaf miste het overzicht bij een van de goede aanvallen en zag de vrijstaande Joey Deurloo over het hoofd. Deurloo zelf was gevaarlijk met een mooi schot. Ook in de tweede helft voetbalden de bezoe kers aanvankelijk goed mee. Na een uur spelen werd bij de tweede paal eenvoudig de 2-0 weggeven, weer na een rake kopstoot die volg de op slordig dekken.Door een snelle aansluitingstreflër van Arjan van Dijke, een diagonale kopbal na aangeven van Freddy Simons, bleef er hoop op een positief resul taat: 2-1. Een uitglijder van Simons hielp Seolto aan een gemakkelijke 3-1. Weer kwamen de bezoekers snel terug in de wedstrijd, met Je roen Nieuwkoop die inkopte uit een voorzet van Nick de Lang: 3-2. Van Buuren speelde al zijn troeven uit, met Matthijs van Stee als inval ler voor de onzichtbare Laurens Bovenberg. Auke Bovenberg viel nog uit met een liesblessure. Voor hem kwam Jordy van der Veere binnen de lijnen. Een andere inval ler, Carlo Heijboer, ging vijf minu ten voor het einde in de fout bij een uitval van Seolto: 4-2. Van Buuren hoopt op voldoende mentale weer baarheid bij zijn ploeg. „We mogen de kopjes niet laten hangen. Als voetballer wordt je enkel beter van zo'n mindere periode. We moeten alleen oppassen dat we niet onze eigen tegenstander worden. We zullen hier met z'n allen uit moeten komen." „Triest dat dit is gebeurt. De wedstrijd was stevig, maar niet onspor tief. En dan loopt het buiten de lijnen zo uit de hand." Dat zegt Vos meer-bestuurslid Kees Heijboer over de gebeurtenissen omstreeks de 83e minuut bij hel duel tussen Vosmeer en Kogelvangers. Heijboer was zaterdag namens Vosmeer de verantwoordelijke bestuurder en zag de vechtpartij vanuit een hoek van het veld. „Het rapport van de scheidsrechter zal bepalend zijn." Vechten tussen publiek en spelers. Dat was volgens Heijboer de offi ciële lezing op het wedstrijdformulier over het staken van de wed strijd. Zelf kon hij vanuit zijn gezichtshoek de wanordelijkheden slechts gedeeltelijk waarnemen. „Eerst was er wat duw- en trekwerk tussen supporters onderling. Dat leek gesust, totdat de net uit het veld gestuurde speler van Kogelvangers naar onze dug-out kwam en een speler van Vosmeer schopte. Daarna escaleerde het meteen, met spe lers van beide partijen die zich achter de omheining tussen het publiek mengden." De arbiter zag vanaf de middenstip aandachtig toe en wil de na afloop niet in detail treden over zijn rapport. Heijboer heeft geen idee welke sancties Vosmeer eventueel kan verwachten. „Eerder dit seizoen had ons zondagteam part noch deel aan het staken van de wedstrijd tegen Renesse en werden we door de bond toch mede-ver antwoordelijk gesteld. Met dal gegeven in het achterhoofd houd je overal rekening mee." Ondanks doelpunten Claudia de Frel en Marieke Goeree SSS startte veel feller dan Smer diek zodat de Thoolse dames nog aan het organiseren waren toen het gevaar al begon. Keepstcr Agnita Nou wen behoedde haar team in de eerste minuten voor een achter stand. In de twaalfde minuut was het wel raak, op snelheid was de spits Smerdiek de baas en kon de 0-1 aantekenen op het scorebord. De voetbaldames uit Sint-Maar tensdijk leken nu wakker. De keep stcr werkte een vrije trap van Tina Dujakovic weg, maar de inkomen de Claudia de Frel kon de bal mooi binnen tikken. 1-1. Smerdiek bood nu goed tegen stand. Anne Hage werd vrij voor het doel gezet door een pass van Nathalie Jeras. Ze had de 2-1 op de schoen maar schoot recht op de keepster. Een paar minuten later sloeg SSS weer toe en door een aarzeling van Agnita Nouwen was met een schot in de verste hoek 1- 2. Een paar minuten later maakte Maaike van Leeuwen een dek- kingsfout, zodat de linkerspits zo in kon koppen. Inge Peeters raakte vlak voor rust de bal recht voor het doel kwijt, zodat SSS uit kon lo pen naar een eenvoudige 1-4. Smerdiek deed het anders in de tweede helft, want amper gestart was er al een kans. Anne Hage kon alleen op het doel afgaan, ze schoot alleen recht op de keepster terwijl Natahlie Jeras mee was ge gaan en helemaal vrij voor het doel stond. Dezelfde Hage was na vijf minuten alweer op weg naar het doel, maar weer ging haar bal recht op de keepstcr af. Het duurde een kwartier voordat SSS weer het doel van Smerdiek bereikte. Agnita Nouwen verkeek zich op het uitkomen en het was 1- 5. Het leed werd nog erger, bij een voorzet zat alles mis 1-6. Smer diek kwam nog terug met een mooi doelpunt van Marieke Goe ree: 2-6.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 15