Oude Bram, hij ploegt voort 'Meer welstandsvrij bouwen bevorderen' Windmolens zo ver het oog reikt Sfeer geeft doorslag voor volgende Women in Rock 'Gokken met opbrengsten mag, maar zet nooit je boerderij in' Duijm: Verkeersonveilige straten binnen een jaar aanpakken 'Distelmelding werkt niet' Prijs voedsel gunstig voor boer Eerste grote windturbine op Sint Philipsland geplaatst A58 zingt over zee in Arnhem Donderdag 25 november 2010 Advies Daan van Doorn aan VTB en ZLTO „Je mag wel een keer gokken met de opbrengsten van het jaar, maar zet nooit je boerderij in." Dat was de voornaamste tip die Daan van Doorn uit Tholen de le den van de ZLTO en de Verenigde Thoolse Beleg gingsstudieclubs (VTB) tijdens hun gezamenlijke ver gadering meegaf. Van Doorn was uitgenodigd om een lezing te geven over 'De economische wereld aan een draadje'. ZLTO: patstelling hagelkanon doorbreken Ondanks bezuinigingen beleidsplan verkeer Wanneer worden de straten met prioriteit 1 in het be leidsplan gemeentelijk verkeer en vervoer aangepakt? Dat wil Rob Duijm van de CDA-fractie weten en daar om stelt hij er een schriftelijke vraag over aan b. en w. Aanleiding is het schrappen van de financiering voor het beleidsplan en in plaats daarvan maatregelen te combineren met herbestrating. Duijm maakt zich zor gen, omdat de voorrang mede op basis van verkeersvei ligheid is toegekend, en vindt dat in elk geval de maat regelen met prioriteit 1 binnen een jaar moeten worden opgelost. EENDRACHTBODE, I)E THOOLSE COURANT 13 Hommel op ledenvergadering VVD: De VVD wil het welstandsvrij bouwen uitbreiden. Dat zei wethouder Frank Hommel dinsdagavond op de alge mene ledenvergadering van de VVD afdeling Tholen in Haestinge in Sint-Maartensdijk. Hommel zei er meer draagvlak voor te gaan zoeken. In de vorige raadsperiode was er al een begin mee gemaakt. Ook met het vereen voudigen van het verlenen van vergunningen. „Ik moet er eerlijkheidshalve bijzeggen dat de nieuwe wet Wabo ons een beetje heeft ingehaald." 'Vastgoedcoach' De Oude vertrekt Rob Duijm wil in Timpa vleermuizen Provincie Ter Tolne Poolse landdag Uitblazen Mantelzorgers zijn zorg beter de baas Wie bij helder weer op de Oude Zeedijk bij Sint-Anna- land staat en om zich heen kijkt, ziet overal windmo lens. In westelijke richting vijf turbines in de Anna Vos- dijkpolder, in het zuiden drie in de Noordpolder en in het noorden staat er inmiddels één in de Abraham Wis sepolder. Het was knusser en de zcial leek voller Women in Rock heeft zaterdag zo'n 250 mensen naar Meulvliet in Tholen getrokken. Het festival met vrouwe lijke rockmuzikanten wordt jaarlijks georganiseerd door de stichting Tholen Rockt. In tegenstelling tot vorig jaar, toen het eerste lustrum werd gevierd, was er nu geen mid dag- maar alleen een avondprogramma. Ook was er geko zen voor een kleinere zaal dan de gymzaal. Bram Nouwen is op zijn 89ste nog steeds actief op het land. Bram Nouwen is 89 jaar oud en ploegt nog steeds 'zijn' land om. De fami lie Nell van de Langeweg in Anna Jacobapolder is maar wat trots op zo'n buurman, want zijn land is allang in andermans handen, maar hij wil het nog het liefst zelf bewerken. „Want zoals u ziet, gaat dat toch het beste", schrijft de familie Nell als toelichting bij deze foto. Vroeger was Nouwen loonwerker. Hij maaide dijken met een zelfgemaakte maaier, zaaide bij de boeren en was boerenknecht bij Hof Rumourt in Anna Jacobapolder. Nu is hij reeds vele jaren thuis, maar nog steeds actief. Hij heeft een grote groentetuin waar iedereen van kan mee-eten en hij helpt de buren met hand- en spandiensten. Aardappels, uien en wortels rapen doet hij voor de hele familie en buren en ook haalt hij appels en peren op. Velen weten hem nog te vinden voor advies of om wat te slijpen of te lassen. De oud-topman van v leesverwerker VION is dit jaar benoemd als presi dent-commissaris van energiebedrijf Delta. Daarnaast is hij onder andere adviseur van de universiteit Wage- ningen en het ministerie van Land bouw vanwege zijn verhelderende kijk op economische vraagstukken met name in de agrarische sector. Ook in dc mosselvisserij heeft hij een rol gespeeld met het zoeken naar de bindende factor met natuurorgani saties teneinde de beroepssector te redden. Van Doorn vertelde over zijn werk wijze om van een klein destructiebe drijf van dc christelijke boerenbond NCB in zo'n dertig jaar tijd een grote wereldspeler als VION tc maken. Het kwam neer op ondernemer schap, steeds de juiste keuzes ma ken. Bij Van Doorn is dat bedrijven opkopen geweest en daarbij „de slechte bedrijven sluiten, de kansrij ke bedrijven herstructureren" om daar één gezond geheel van te ma ken. Telkens alleen met het geld dat ervoor was om nooit het eigen hoofdbedrijf erbij op het spel te zet ten. Ook als het slecht ging, zocht Van Doorn steeds mogelijkheden om er toch goed uil te kotnen. Dat hij dat „Het meldpunt distels van de ge meente Tholen werkt goed. Maar dan houdt het op." Mathé van Til- beurgh sprak op de ledenvergade ring van de ZLTO Tholen in Sint- Annaland zijn ongenoegen uit over dc aanpak van dc disteloverlast. Want volgens hem gebeurt er wei nig na een melding. De gemeente is toezichthouder en daarom is daarbij een meldpunt opgericht. Maar degene die dc grond in pacht heeft waar de distels groeien is ver- Chris Koopman en Bert van Eenen- naam van dc SGP-fractie hebben de M ledenvergadering van dc ZLTO af deling Tholen bezocht om aandacht te vragen voor het anti-hagelkanon (Alkcma) en een parallelweg naast de Provincialeweg/Postwcg naar Tholen. Koopman vroeg of de ZL TO wellicht iets kan betekenen in het realiseren van een uniforme re geling vanuit het Rijk omtrent het gebruik van het anti-hagelkanon. Hij noemde het een onwenselijke si tuatie dat Alkema „dat ding nu al leen overdag kan gebruiken." Van Eenennaam zei dat het gebruik van het apparaat duidelijk gevoelig ligt en vond dat er duidelijk gemaakt moet worden hoe het zit met omwo nenden enerzijds en met landelijke regelgeving anderzijds. „We moe ten binnen die patstelling zien te opereren." Voorzitter Jaap de Jager Leo de Oude uit Sint Philipsland stopt met zijn werk bij ZLTO in Goes waar hij sinds 2000 deel uit maakte van het vastgocdtcam. Zijn aandachtsvelden Schouwen, Duive- land, Tholen en Noord-Beveland worden overgenomen door Cornclis Lokker uit Herkingen. Die had Het ziet er qua prijsvorming gunstig uit voor dc boeren. De vraag naar voedsel, zoals aardappelen, uien en fruit groeit en dat heeft een positief effect op de prijzen. Voorzitter Jaap de Jager van de ZLTO-afdeling Tho len vertelde dat op de ledenvergade ring in De Wellevaetc in Sinl-Anna- land. Er hoeft niet gegriefd te worden over het feit dat er zoveel hemelwater op het land is gevallen. Volgens vice-Voorzitter en penning meester Jan dc Wilde ziet het er voor de aardappels die nu nog op het land liggen er beroerd uit, maar de prijs is goed, zegt hij. „Dus dan is het ook sneller interessant toch ook een wal minderwaardig product van het land te halen." Dc Jager sprak dc hoop uit De theorie is vaak mooier dan de praktijk. Dat is naast de grote hoe veelheid stof die per bijeenkomst werd behandeld de enige kantteke ning die de tien cursisten maakten bij dc cursus Dc zorg dc baas. Jac queline Heijboer van het steunpunt mantelzorg van de gemeente Tholen en Mickc Locvc van MEE Zeeland behandelden in vijf bijeenkomsten allerlei zaken die mantelzorgers te genkomen en hoe ze daar het beste mee om kunnen gaan. Er werd ge praat en nagedacht over hel zorgen en de knelpunten hierbij, het belang van een goede communicatie, hel pende gedachten, gehruik maken van 'plenlen, opkomen voor jezelf en het goed deed, blijkt ook uit het feit dat hij in 2008 is benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Van Doom zei dat de agrarische sec tor één van de beste segmenten is waarin kan worden belegd. Volgens hem loopt agrarisch Nederland voor op in de wereld als het gaat over technologie. In ons land kan er wor den ingespeeld om dc toenemende voedselvraag vanwege de groei van de wereldbevolking. „Voor de voed selproductie hebben we straks vier keer de aarde nodig, maar wij heb ben de opgave om dat te gaan doen met een halve aarde." Hij zei dat er door te innoveren en efficiënter te produceren ons land daar een grote rol in kan spelen. „Met name de zuidwestelijke delta heeft dc grootse voedselproductie in ons land. En we kunnen nog steeds verder groeien met onze producten." Aan het eind van zijn betoog gaf hij drie beleggingstips: Als je grond hebt. blijf erin. En als je voldoende geld hebt, koop bij; Zorg dat je in herkenbare fondsen belegt van be drijven die je kunt volgen. En kies daarbij uit twee segmenten: energie en food; Blijf voorlopig af van finan ciële instellingen. antwoordelijk voor het hanteren van de regels omtrent die plant (verwijderen voordat ze in bloei komen voor tenminste een strook van dertig meter grenzend aan landbouwgrond). „De pachter doet er vervolgens niets aan. Kunnen daar geen sancties opkomen?", vroeg Van Tilbeurgh. Voorzitter Jaap de Jager adviseerde om diste loverlast rechtstreeks aan het wa terschap te melden, omdat het in de praktijk het meest voorkomt in een gebied dat daardoor wordt beheerd. „Laten we verder proberen de mid delen die we hebben om de distel aan te pakken ook gebruiken", zei hij. zei dat dc ZLTO wellicht een bijdra ge kan leveren om die patstelling te doorbreken. Hij denkt dat onder an dere te kunnen doen door het ge bruik van het hagelkanon te relati veren: „Die paar keer op een jaar, is dat nou werkelijk zo erg?" In het geval van de parallelweg zei De Ja ger dat de ZLTO best wil zoeken naar mogelijkheden om die zo snel mogelijk tot Stand tc brengen. Al leen wil de ZLTO daar niet in geld aan bijdragen. Hij vindt dat een zaak van de gemeente cn andere partijen, zoals de provincie en ziet de weg er sneller komen als er spra ke is van cofinanciering. ZLTO-lid Mathé van Tilbeurgh vroeg De Ja ger of er al iets bekend is van de uit komst van de enquête van de pas- seerstroken (bij Poortvliet), maar Dc Jager was daar niet van op de hoogte. voornamelijk Zecuws-Vlaanderen onder zijn hoede. Lokker stelde zich op de ledenvergadering van de ZL TO afdeling Tholen voor. De Oude zei in hem een waardig opvolger te hebben gevonden. Voorzitter Jaap de Jager zei dat De Oude een man is waarmee het prettig samenwerken was en noemde hem daarom een vastgoedcoach. „Dat kwam toeval lig omdat je de mensen kent en weet hoe de vork in de steel zit", reageer de De Oude. dat de weersomstandigheden nog toelaten dat wat er nog moet gebeu ren ook kan gebeuren. Volgens Dc Wilde zijn de meeste aardappels, zo'n 90 tot 95 procent, al gerooid. „Komt er nu vorst, dan is het ge beurd", zei hij. De Jager riep op po sitief te blijven. „Ik ben niet van plan in tc gaan op het slechte weer, want ik wil jullie humeur niet beder ven", zei hij aan het begin van de vergadering." Overigens krijgen dc boeren nog niets vergoed van het Rijk voor de hevige regenval. „Als je net niet aan het aantal millimeters in een periode voldoet, dan ontvang je niets. We gaan als ZLTO kijken of daar op een andere manier mee om is te gaan", aldus de voorzitter. benutten van je netwerk. De mantel zorgers keken zeer tevreden terug op de cursus en voelden zich vooral ge steund door het uitwisselen van erva ringen. Vanuit de groep werd dc be hoefte geuit om in het nieuwe jaar een vervolg aan de cursus te koppe len. In elk geval is er een terugkom- bijeenkomst op donderdag 27 januari in de Vlinderbloem in Tholen. Op diezelfde dag is het eerste ontspan ningsuitje voor mantelzorgers ge pland: om twaalf uunis er voor hen een lunch bij de Vlinderbloem. Er wordt een eigen bijdrage gevraagd en mantelzorgers die mee willen eten kunnen zich opgeven bij het steun punt rhantelzorg, tel. 0166-668315: Het raadslid zegt er alle begrip voor tc hebben dat er in het kader van bezuinigingen maatregelen zijn geschrapt. „Maar bij maatre gelen waarbij er sprake is van een veiligheidsaspect is het toch be langrijk dat ze worden opgelost. Die mogen geen open einde heb ben." Duijm heeft alle maatregelen met prio 1 in het beleidsplan opge- Aan de zuidwestkant van Sint-Phi- lipsland bouwt projectontwikkelaar KP&P uit Lelystad vijf windturbi nes. Eén in de Abraham Wissepol der, de andere vier in de Anna Jaco bapolder meer richting het Zijpe. Allemaal ten zuiden van de Rijks weg. Met een stam van 80 meter en daarop een rotor van 45 meter leng te. Het windpark, geëxploiteerd door Wisse Wind, moet de vier klei nere windmolens vervangen die nju zocht cn als overzicht bij zijn vraag gevoegd. Het zijn de volgen de maatregelen: Dc verkeerscircu latieplannen Scherpenisse, Poort vliet, Stavenisse, Oud-Vossemeer en Sint Philipsland, elk financieel gedekt door 200 uur personeels kosten: Ten Ankerwcg (tussen Grindweg en Wal) Tholen: herpro filering in kader van herstructure- langs het Zijpe staan. Samen kun nen ze 10 megawatt elektriciteit per jaar leveren. Ten noordwesten van Sint-Maar tensdijk staan inmiddels drie van de vier turbines overeind die Windmo lenpark Noordpoldcr - een samen werking van Zeeuwind en akker bouwer Gabri Hoek - gaat exploiteren. Dc 9,2 megawatt die deze turbines gaan produceren, wordt aan het Zeeuwse nutsbedrijf ring Noord, kosten ingecalculeerd in plan Noord; Wal Tholen: her profilering, 50.000 euro, financiële dekking: nee; Snelheidsremmers Gemaalweg Tholen, 50.000 euro, invoering 30 km per uur gebieden; Kaaistraat/Markt/Noordpoort Sint- Maartensdijk, 76.440 euro, ver keersplan Sint-Maartensdijk; Kerkstraat Stavenisse: poortcon structie 30 km/u gebied, 10.000 euro, invoering 30 km per uur ge bieden; Luysterlaan Sint Philips land, asverspringingen. 20.000 eu ro, financiële dekking: nee. 'We zouden graag een beeld hebben op welke termijn deze oplossingen gerealiseerd worden op basis van het huidige beleid', schrijft Duijm. Als ze niet binnen een jaar zijn opgelost, wil hij per onderdeel weten in hoeverre dat een afwe ging is lussen de kosten en dc ba ten en wat de belemmeringen zijn. „Het moet ook werkbaar zijn bin nen een termijn van een jaar." Als Duijm het niet eens is met de ar gumenten om een maatregel niet uil te voeren wil hij na overleg met zijn fractie mogelijk stappen ondernemen. „We kunnen dan eventueel via de raad een motie indienen." Delta geleverd. De windmolens bij Sint-Maartens dijk hebben dezelfde'afmetingen als die bij Anna Jacobapolder. Ook de vijf die sinds mei 2008 ten noorden van Sint-Annaland draaien, zijn van dat formaat. Dit windmolenpark de Grote Nol levert 15 megawatt per jaar aan exploitant Eneco Energie. De drie projecten passen in het be leid van de gemeente. Want zeven jaar geleden wees de gemeenteraad deze plekken aan voor het plaatsen van windmolens. De vierde plek is bij Stavenisse, waar Zeeuwind drie kleine turbines (vermogen 0,7 me gawatt) wil vervangen door vier grotere die samen 9,2 megawatt moeten leveren. De gemeenteraad heeft inmiddels grote twijfels bij dit plan, maar er lijkt tóch een meerder- Is het college bekend met de mo gelijkheden van 'tijdelijke natuur' voor tijdelijk leegstaande gebou wen en (bcdrijfs)terreinen en is overwogen deze in te zetten voor het Timpa-gebouw cn voor andere objecten en terreinen? Die schrif telijke vraag stelt Rob Duijm van de CDA-fractie aan b. en w. Hij benadrukt dat dc Tweede Kamer in 2007 een motie heeft aangenomen waarin de regering wordt verzocht om via tijdelijke ontheffingen na tuur op braakliggende terreinen mogelijk te maken. Daarbij heeft de eigenaar nog wel de mogelijk heid om het gebouw of de grond tc benutten voor dc geplande bestem ming. Duijm vindt dat dc regeling bijdraagt aan blijvende natuuront wikkeling, natuurbeleving voor bewoners en recreanten en dc be hoefte van grond- cn gehouweige- naren aan een zinvol beheer. Hij stelt zijn vraag naar aanleiding van berichtgeving in de media dat er in het Timpa-gebouw tochtgaten zijn gerealiseerd om de vestiging van vleermuizen te voorkomen. heid voor te zijn. Gaat het door. dan staan er op Tholen zeventien wind molens met een gezamenlijk vermo gen van 43,4 megawatt. De commissie ruimte, ecologie en water van de provincie bespreekt morgen een brief van gedeputeerde staten over de stand van zaken met betrekking lol windenergie. Het streven was om eind dit jaar 250 megawatt aan windenergievermo gen in Zeeland te hebben. Als Sint- Maartensdijk en Anna Jacobapolder operationeel zijn, staat er 224 mega watt. Wanneer Stavenisse en plan nen elders in Zeeland gerealiseerd worden, komt daar nog eens 225 megawatt bij Dc wethouder ging ook in op vragen over de woningbouw. Voorzitter Henny Polderman wilde weten of hij 'enig idee' heeft hoe groot de be hoefte aan woningen is en hoeveel er gebouwd moeten worden. Hommel antwoordde dat de woonvisie tegen het licht zal worden gehouden. Hij verwacht er het eerste kwartaal van volgend jaar meer over te kunnen zeggen als de cijfers van de provin cie bekend zijn. Maar volgens Pol derman heeft Tholen wat woning bouw betreft niks met de 'rest van Zeeland' te maken. Hommel zei dat er op dit moment vier projecten lo pen voor woningbouw en dat er bij het beoordelen van het aantal tc bou wen huizen gekeken wordt naar de regio. Volgens Anton van Oost loopt het geen storm: „Je ziet vooral bord jes voor bouwkavcls tc koop." Polderman zei bang te zijn dat 'we Halsteren en Bergen op Zoom' bin nen krijgen als er 'windmolens cn in dustrie' in dc Auvergnepolder ko men. Volgens Van Oost zal de bevolkingsgroei stagneren. „Ik zou niet weten waarom wc dan moeten bouwen." Volgens Hommel vlakt de groei af en zal de gemeente eerst de woonvisie herzien. Hij gaf toe dat er minder kavels verkocht worden. „Het gaat niet hard, maar we verko pen nog steeds kavels." Herman van Werkhoven uit Scherpe nisse vroeg zich af wanneer het woonservicecentrum in zijn dorp ge bouwd wordt. „Misschien in 2020, maar dan zijn wij zo bejaard. Het is een lachertje als je leest dat het nu weer wordt uitgesteld." De Raad van State schorste onlangs het bestem mingplan. Volgens de Hommel gaat het om een juridische procedure. „Zoiets kun je jaren tegenhouden. Maar ik mag niet hopen dat het 2020 wordt. Het gaat nu om een voorlopi ge voorziening. Inhoudelijk moet het nog bekeken worden." Van Werkho ven vroeg zich af hoe het mogelijk is dat twee mensen de bouw kunnen te genhouden. Van Oost wist het wel: „Dc Raad van State is een criminele organisatie. Sophie van 't Westeinde (lijsttrekker van de VVD voor het waterschap) vond dat wat sterk uit gedrukt. Maar, zei ze „de Raad van State is wel rood gekleurd.'' Mevrouw Duine vond dat de ge meente het Holland Huis moest op knappen. „Het voldoet goed en dan blijft het ook gespaard." Volgens de wethouder is dc discussie over het behoud of sloop van het dorpshuis al vele malen gevoerd. „Maar opknap pen is geen reële optie." Ook zij Het bezoekersaantal viel medeorga nisator Ton van Riet wat tegen, hij had op 300 gehoopt, maar hij is zeer te spreken over de sfeer en denkt dat dat door de kleinere opzet komt. „Het was knusser en de zaal leek voller." Qua optredens was er geko zen voor bands die op één lijn zaten in rockstijl: vooral stevige muziek. Vooraf dacht Van Riet dat de uit Tho len afkomstige Anni K een vreemde eend in de bijt zou zijn. „Zij heeft een iets toegankelijkere stijl." Maar achteraf bleek dat haar optreden bij het voltallige publiek was aangesla gen. „Ook al waren ze niet speciaal voor haar gekomen." Van Riet ba seert zich op de reacties die hij ero ver kreeg: „'Heel leuk' en 'die moet je nog eens laten komen', zeiden veel mensen." Net als vorig jaar konden mensen kaartjes via de website van de stich ting kopen en dat liep nu veel beter. Er werden zo'n 50 entreebewijzen via de site verkocht in tegenstelling tot 15 vorig jaar. Daarmee heeft Van Riet ook zicht op uit welke windstre ken het publiek kwam, onder andere Haarlem, Rotterdam en Breda, maar ook dichterbij, Alblasscrdam en Oud-Beijerland. Dat was ook de be doeling met de keuze van de zogehe ten linc-up: „We dachten dat we met deze bands ook liefhebbers van ver- Hel koor A58 doet zaterdag 27 no vember mee aan de finale van het Nederlands korenfestival in Arn hem. Een tiental Tholenaren zingt in het koor dat onder leiding staat van dirigent Rob van der Meule. Het koor probeert de titel Koor van het jaar te winnen. Eerder won het twee keer in de categorie groot gemengd koor lichte muziek. Rob van der vroeg aandacht voor hel woonservi cecentrum. Hommel antwoordde op timistisch gestemd te blijven. „We denken dat de bezwaren ongegrond verklaard worden. Als we nu aan een alternatief zouden werken, dan zul len ze zeggen dat dc gemeente er niet helemaal achter staat. Dat is niet zo." Bestuurslid Richard van der Belt uit Tholen wilde weten hoe het staat met het onderhoud van dc basisscholen aan de Zoekweg. Hij wees er op dat het klimaat in sommige lokalen te wensen overlaat. Volgens Hommel heeft het bestuur van Octho de situ atie van Ter Tolne in beeld gebracht. „Het was een hartenkreet: hou ons op de hoogte zodat we mee kunnen denken aan een oplossing." Elly Adriaanscn zei namens tennis vereniging Eegedima ook op de hoogte gehouden tc willen worden. „Als we er nog drie jaar zitten, moe ten we bekijken of er nog geschil derd moet worden." En ze wees op de toestand van dc Molcnvlicts- estraat. „Er zitten meer dan zestig putten in. Er is gewoon niet te rijden. Ik weet van mensen die de straat mij den." Zoals de SP onlangs tegen dc begro ting 2011 van de gemeente Tholen stemde, zo deed de VVD dat tegen de begroting van de gedeputeerde staten. Statenlid Carla dc Pacpc deed daar verslag van. „Hel is altijd een feeste lijke aangelegenheid, maar nu was er niks vrolijks aan." Volgens de Pacpe worden er geen keuzes gemaakt. Maar alleen de kaasschaafmethode toegepast. Dc VVD vindt dat Scoop te veel subsidie krijgt. Dc Zeeuwse organisatie publiceerde vorig jaar de Sociale kaart van Zeeland. Met cij fers over wat de Zeeuwen vinden van hun woonomgeving. Volgens de VVD kunnen die gegevens 'elders worden gehaald.' Scoop wordt een steeds groter fenomeen, dc Pacpc: „We hadden nog nooit tegengestemd. Het was een Poolse landdag." Van 't Westeinde had zich er over verbaasd dat gedeputeerde staten besloten heeft 'onder het weerstandsvermogen te zakken.' Onbehoorlijk bestuur noemde ze het. Hommel: „Het is heel moedig van dc statenfractie om vijf maanden voor de provinciale staten verkiezingen tegen de begroting te stemmen. Maar misschien verliezen we er goodwill mee." der weg zouden kunnen trekken." Het is gedurende de hele avond con stant druk geweest, volgens Van Riet. Om alles in goede banen te leiden had de organisatie hulp van zo'n twintig vrijwilligers naast EHBO'ers en beveiliging. Ze werden onder an dere ingezet op het podium, bij de kassa, de garderobe, het toilet en voor verzorging van de bandleden. „Het zijn er niet heel veel, maar we kunnen het ermee rooien", aldus Van Riet. Stiekem denkt hij al een 'beetje aan volgend jaar. „Wc zitten volop met ideeën voor volgend jaar. maar moe ten eerst nog deze editie evalueren. We hebben nog geen zinspelingen gedaan voor een volgend program ma, maar gaan eerst even uitblazen. In januari/februari laten we opnieuw onze neus rondgaan." Eén ding weet Van Riet al wél. „De sfeer van dc kleinere zaal willen we vasthouden. Het zou mooi zijn als we meer be zoekers konden trekken, maar de sfeerbepalende factor geeft de door slag. Je doet het toch ook voor het publick. Ons doel is ook om een leuk evenement in de buurt te organiseren waar mensen niet de brug voor over hoeven." Meule cn pianist Christian Blaha, hebben voor het thema Zee en water gekozen. Op het programma staan onder andere een bewerking van What shall wc do with the drunken sailor, De Zee van Trijntje Ooster huis, Hoort gij de zee van dc Zeeuw se componist en koorleider Leon Bours, maar ook Kokomo van de Beach Boys. De windmolen in de Abraham Wissepolder staat op een steenworp afstand van de woning van wethouder Peter Hoek.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 13