300 ton strooizout op voorraad TliOLEN Openbare bekendmakingen Vergaderingen raadscommissies Inzameling kunststof verpakkingsafval december 2010 Evenementenkalender december 2010 Tholenderwijs Gemeente Tholen is voorbereid op eventuele gladheid Raadscommissie Ruimte Raadscommissie Samenleving Raadscommissie Bestuurszaken Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 47 Donderdag 25 november 2010 gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 9.00 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 16.30 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur De komende periode neemt de kans op gladheid toe. De gemeente Tholen heeft 300 ton strooizout op voorraad. Bij het bestrijden van de gladheid heeft de gemeente ook onderscheid gemaakt tussen le en 2e urgentiewegen. Ie urgentie De volgende wegen worden ingedeeld bij de le urgentie: alle 50 km wegen, alle fietspaden en bedrijventerreinen. Verder de ont sluitingswegen, de aanrijroutes nabij de scholen en vertrekloca- ties van hulpverleningsvoertuigen. Deze wegen zullen afhanke lijk van de weersverwachting soms ook preventief (dus meer) gestrooid worden. Tussen 22.00 uur - 04.00 uur wordt er niet gestrooid. 2e urgentie Alle overige wegen in de kernen krijgen een 2e urgentie. Dat betekent dat er hier minder wordt gestrooid. Alleen wanneer er sprake is van sneeuwval van enige betekenis of ijzel zullen deze wegen gestrooid worden. De strooiactie zal aanvangen nadat de le urgentie gereed is. Bij opvriezen van natte weggedeelten waarvan verwacht wordt dat dit van korte duur is, zal het tijdelijk glad kun nen zijn. Dus als u van huis vertrekt, bent u dan op de wegen van de 2e urgentie alert op gladheid. Het schoon houden van de stoep voor uw huis is uw verantwoordelijkheid. Vorig jaar is de gemeente Tholen begonnen met het maken van onderscheid tussen het strooien op le en 2e urgentiewegen. Als u wilt weten wat de le en 2e urgentiewegen zijn, kunt u terecht op de website van de gemeente Tholen www.tholen.nl. U wordt verzocht uw Plastic Heroes zakken aan te bie den op: Maandag 6 december Oud-Vossemeer Poortvliet Scherpenisse Sint-Maartensdijk Buitengebied Oostelijk gedeelte •JUl Dinsdag 7 december Tholen-stad Buitengebied Westelijk gedeelte Woensdag 8 december Stavenisse Sint Philipsland Sint-Annaland Buitengebied Sint Philipsland WET ALGEMENE BEPALINGEN OMGEVINGSRECHT (WABO) Ingekomen aanvragen omgevingsvergunning Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsvergunning hebben ontvangen: Sint-Annaland - Hoenderweg 36: het plaatsen van een schuur (ontvangen 10 november 2010) Sint-Annaland - Molendijk 37: het vervangen van een recreatiewoning (ontvangen 15 november 2010) Sint-Annaland - Nieuwlandseweg 268: het uitbrei den van een recreatiewoning (ontvangen 16 november 2010) Sint-Maartensdijk - Lageweg 9: het uitbreiden van een loods (ontvangen 10 november 2010) Sint-Maartensdijk - Koekoeksweg 2: het verbou wen van een woning (ontvangen 10 november 2010) Tholen - Hoogstraat 49: het verbouwen van de woning (ontvangen 10 november 2010) De ingediende aanvragen liggen niet ter inzage en hiertegen kan nog geen bezwaar gemaakt worden. BOUWEN Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 29 november 2010 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 09:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 25 en vrijdag 26 november 2010 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ont werpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd vooroverleg/schetsplannen is niet open baar. Verleende bouwvergunningen Sint Philipsland - Lange Kruisweg 6: het vergroten van een bedrijfsloods machineberging: verzon-, den 15 november 2010 Sint Philipsland - Achterstraat 50: het uitbreiden van de woning: verzonden 18 november 2010 Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kun nen belanghebbenden tegen een verleende vergun ning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet bin nen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzon den aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166- 668200. OPENBARE BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt Gemeenteblad Tholen nummer 09 - 2010. Tegen betaling van de kosten kan daarvan afschrift worden verkregen. In het Gemeenteblad Tholen worden de integrale tek sten van algemeen verbindende voorschriften (veror deningen e.d.) gepubliceerd. Dit nummer van het gemeenteblad bevat: 1. Het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 23 september 2010 tot intrekking van de Onderstaand kunt de ons bekende evenementen, collectes en overige verkopingen zien. Wanneer u vragen of opmerkingen heeft, kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers-Vreede, telefoon: 0166-668372. Schriftelijke reacties kunt u zenden aan gemeente Tholen, afd. Publiekszaken, Postbus 51, 4691 AB Tholen, of per email naar MVR@tholen.nl. De evenementenkalender over het gehele jaar kunt u vinden op de website van de gemeente Tholen. NAAM EVENEMENT DATUM Banketletteractie door tafeltennisver. Smash '67 Maandag 29 november t-m zaterdag 4 december Collecte Bartiméus Sonneheert vereniging Maandag 29 november t-m zaterdag 4 december Lampionnenoptocht in Oud-Vossemeer Donderdag 2 december om 18.30 uur Verkoop van kringloopartikelen in de hal van de Timpa te Tholen Woensdag 8 december van 9.00 - 11.30 uur Kerstzangavond georganiseerd door Kir Royal in de Wellevaete te Sint-Annaland Vrijdag 10 december en zaterdag 11 december Donateursbal B.C. Groot Pesoot Zaterdag 11 december vanaf 20.00 uur Winterfair en moonlightshopping in Sint-Maartensdijk Woensdag 15 december van 18.00 - 22.00 uur Moonlightshopping in Stavenisse Woensdag 15 december van 18.00 - 21.30 uur Kerstmarkt in Maartenshof te Sint-Maartensdijk Vrijdag 17 december van 14.00 - 17.00 uur Lampionnenoptocht en prijsuitreiking eindejaarsactie te Tholen Zaterdag 18 december van 18.00 - 20.00 uur Volkskerstzang in de Haestinge te Sint-Maartensdijk, georganiseerd door muziekver. Euterpe en jongerenkoor Clarity Zaterdag 18 december vanaf 19.30 uur Verkoop van kringloopartikelen in de hal van de Timpa te Tholen f Zaterdag 18 december van 9.30 - 15.30 uur Kerstzangavond georganiseerd door VZ0S in dorpshuis de Wimpel te Sint Philipsland Dinsdag 21 december van 19.30 - 21.30 uur Kerstzangavond georganiseerd door VZ0S in de N.H. Kerk te Sint-Annaland Vrijdag 24 december Winter serie zuidwest hoek Oud-Vossemeer WSC Vosmeer Dinsdag 28 december Rommelpotfestival te Tholen Vrijdag 31 december Algemene subsidieverordening gemeente Tholen en tot vaststelling Algemene subsidieverordening gemeente Tholen 2011. Het besluit onder 1 treedt met ingang van 1 januari 2011 in werking. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling maakt krachtens aan hem verleend mandaat bekend dat met ingang van vrijdag 26 november 2010 gedu rende zes weken de 18e en 19e wijziging van het bestemmingsplan Buitengebied en van het daarbij behorende besluit, tijdens de openingsuren ter inzage ligt in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Deze planwijzigingen betreffen: het vergroten het bouwvlak aan de Wouthoekweg 7 te Sint-Maartensdijk; het van vorm veranderen van het bouwvlak aan de Hogeweg 2 te Sint Philipsland. In het bestemmingsplan Buitengebied is aan burge meester en wethouders de bevoegdheid toegekend om het realiseren van een nieuw bouwvlak en de vormverandering van een bouwvlak mogelijk te maken. Om een en ander te kunnen realiseren is het noodzakelijk dat een bestemmingsplanwijziging ex artikel 3.6 van de Wet ruimtelijke ordening wordt vastgesteld. Burgemeester en wethouders zijn voor nemens, nu aan de voorwaarden uit het bestem mingsplan Buitengebied wordt voldaan, hiertoe over te gaan. Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen belanghebbenden hun zienswijze op het plan schrif telijk of mondeling kenbaar maken bij burgemeester en wethouders, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Belanghebbenden die mondeling hun zienswijze ken baar willen maken, kunnen een afspraak maken met de heer V. van de Griend van eerdergenoemde afde ling. Hij is telefonisch bereikbaar op telefoonnummer 0166-668560. De commissie Ruimte vergadert op maandag 6 decem ber om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeente- huis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende punten: Schriftelijke vragen voor het college van burgemeester en wethouders Antwoord B&W op schriftelijke vraag 10.27127 frac tie PvdA over geluidswerende maatregelen woning bouw Plan Noord Antwoord B&W op schriftelijke vraag 10.27064 frac tie CU over adoptie rotondes Antwoord B&W op schriftelijke vraag 10.27506 frac tie ABT over protocol bij bodemverontreiniging Antwoord B&W op schriftelijke vraag 10.27122 frac tie CU over signaleringslichten overgang Ten Ankerweg Antwoord B&W op schriftelijke vraag 10.25596 frac tie WD over parkeren vrachtwagens Sint-Annaland Door burgemeester en wethouders voorbereide stukken Voorstel om in te stemmen met de startnotitie toe ristisch ontwikkelingsplan gemeente Tholen Voorstel tot het ontvankelijk doch ongegrond verklaren van de tegen het bestemmingsplan Buitengebied, 6e herziening, ingediende ziens wijzen en het bestemmingsplan gewijzigd vast te stellen Voorstel tot het kennisnemen van de integrale planning voor de recreatieve gebiedsontwikkeling Sint-Maartensdijk/Scherpenisse Voorstel over het wegenbeleidsplan 2011-2015 Voorstel tot vaststelling van het milieubeleidsplan 2010-2015 Voorstel tot vaststelling van het milieuprogramma 2011 Voorstel om in te stemmen met de ontwerp 3e begrotingswijziging 2010 en de ontwerp le begro tingswijziging 2011 van de gemeenschappelijke regeling O.L.A.Z. Voorstel tot het vaststellen van de "Verordening afkoppelen voorzijde bouwwerken" Voorstel over procedure omgevingsrecht De commissie Samenleving vergadert op dinsdag 7 december om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende punten: Schriftelijke vragen voor het college van burgemeester en wethouders antwoord B&W op schriftelijke vraag 10.27230 frac tie CDA over bijdrage voorlichting tandartsen aan scholen Door burgemeester en wethouders voorbereide stukken Voorstel om geen opmerkingen te maken over de 2e begrotingswijziging 2010 en de le begrotingswijzi ging 2011 van de GGD Zeeland Door de gemeenteraad ingebrachte onderwerpen Bespreken WMO-jaarverslag 2009 De commissie Bestuurszaken vergadert op woensdag 8 december om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende punten: Door burgemeester en wethouders voorbereide stukken Voorstel tot het vaststellen van de nota "Duurzaam Inkopen Gemeente Tholen" Voorstel tot vaststelling van de slotwijziging begro ting 2010 Voorstel over aanpassing van de belastingtarieven per 1 januari 2011 Voorstel tot aanpassing van een aantal gemeentelij ke heffingen per 1 januari 2011 en vaststelling van nieuwe belastingverordeningen Voorstel om in te stemmen met de ontwerp-5e begrotingswijziging 2010 en de ontwerp-2e begro tingswijziging 2011 van de Veiligheidsregio Zeeland Voorstel tot vaststellen van de "Verordening brand weerrechten 2011" Voorstel om kennis te nemen van formulier en te hanteren criteria voor aanvragen, resp. toewijzen van subsidies in het kader van Tholen Millenniumgemeente en voorstellen te doen voor mogelijke projecten die binnen de millenniumdoel stellingen passen Spreekrecht voor inwoners De commissievergaderingen zijn openbaar. U kunt als inwoner gebruik maken van twee vormen van spreek recht. Aan het begin van de commissievergaderingen kunt u in maximaal 5 minuten zaken onder de aan dacht te brengen van de commissieleden die niet op de agenda staan. Dit noemen we het algemene spreek recht bij commissievergaderingen. Wanneer u hiervan gebruik wilt maken, kunt u zich aan het begin van de vergadering aanmelden bij de raadsgriffie. Daarnaast is er het spreekrecht per agendapunt. Per agendapunt is er discussie mogelijk met de commissieleden. Als u gebruik wilt maken van dit spreekrecht, moet u dit tenminste 24 uur voor de vergadering melden bij het griffiesecretariaat, telefoon: 0166-668 350. Inzage agenda's De (voorlopige) agenda's met bijbehorende voorstellen liggen voor iedereen van maandag tot en met vrijdag tijdens de openingsuren van het gemeentehuis ter inzage in de publieke leesruimte. De agenda vindt u ook op www.tholen.nl (via de knop Bestuur en Organisatie, Vergaderkalender). U kunt op dezelfde plaats op de website later de audionotulen (in MP3- formaat) van deze vergaderingen beluisteren. Indien u niet de beschikking heeft over een computer of een internetverbinding, maar toch graag de notulen wilt beluisteren, kunt u contact opnemen met de griffie, telefoon: 0166-668 350. Het najaar is weer aangebroken en daarmee de kans op meer wind De zakken wegen gemiddeld slechts 1,5 kg en zijn daarmee een speelbal van de wind. Bindt u daarom de zakken zoveel mogelijk aan elkaar of knoop ze vast met gebruikmaking van de grote lussen van de zakken aan een lichtmast verkeersbordpaal of een hek. De overlast v^n. zwerfvuil wordt dan zoveel mogelijk beperkt. Verzoek van de Zeeuwse ReinigingsDienst aan de bewoners van het buitengebied Bind de zakken niet vast aan de aan te bieden mini- containers, maar maak ze zo veel mogelijk vast aan een hek, paal of struik om te voorkomen dat ze ver waaien.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 11