Leden akkoord met verplaatsing ijsbaan 'Ik ben altijd al gevoelig geweest voor de zwakkere in de groep' Sprookj es verhalen 'Ik dacht dat ik teveel bloed had, dus kon ik het beter gaan geven Sint-Maartensdijk heeft jachthaven in dorp nodig Lezing over het wagenwiel Voorlichting over slechte tanden Donderdag 18 november 2010 Voor de 275ste keer in zijn leven is Dick Boone uit Scherpenisse naar de bloedbank gereden om bloed te geven. Donderdag werd die mijlpaal gehaald bij de Sanquin bloedbank in Bergen op Zoom. Dick (55) is op zijn 18de begonnen als bloeddonor en geeft de laatste 19 jaar plasma. Voor dat laatste wordt de bloedbank va ker bezocht, vandaar dat hij de 200 keer al ruim is ge passeerd. De bloedbank staat telkens stil bij een 'dona- tiejubileum', maar dat gaat niet gepaard van veel poespas. Er wordt een eenvoudig cadeautje gegeven. Voor deze gelegenheid een glazen waterkan. Leuk, zo'n extraatje, vindt Dick, maar dat is niet de reden dat hij al zolang bloeddonor is. Hoofdpijn V Ruilovereenkomst wordt uitgewerkt De leden van de ijsclub Sint-Annaland zijn op de 82ste algemene ledenvergadering in de Wellevaete akkoord met verplaatsing van de ijsbaan. Formeel ging het over ruiling van de grond van de huidige ijsbaan aan de Anne- was naar het nieuwe perceel aan de Koelhuisweg. f Thools bloed Schade drie auto's op Thoolse brug EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Harriet van den Dool viert zilveren onderwijs jubileum op De Veste „Ik heb het altijd leuk gevonden om dingen uit te leggen aan andere kinderen", zegt Harriet van den Dool op de vraag waarom ze juf is geworden. Ze is dat nu 25 jaar, waarvan 24 op basisschool De Veste in Tholen. De 46-ja- rige Van den Dool kreeg er haar eerste echte eigen klas, nadat ze een jaar eerder de pedagogische academie in Gouda had afgerond. Ze solliciteerde op alles wat los en vast zat, want dat moest in die tijd. „Ook naar educatieve functies in het museum. Maar speciaal onderwijs had wel mijn voorkeur." Biologieles Praktisch Kleine school Stemmen van lezers Dick Boone uit Scherpenisse is voor 275ste keer bloeddonor Plasma Litteken Hij kan dc vragen wel dromen, maar toch vult Dick telkens met dezelfde precisie de vragenlijst in die hij krijgt uitgereikt vóór elke bloeddo natie. Dat hoort erbij, het is onder deel van de verplichte medische keuring voor elk bezoek. Alle risi co's op besmet bloed worden daar mee uitgesloten. Dick vindt het zelfs wel prettig. „Het is positief, want je gezondheid wordt elke paar weken gecontroleerd." Er wordt onder meer gevraagd of de donor vóór 1979 in Groot-Brittannic is geweest en daar vlees heeft gege ten. Dat heeft te maken met de ziek te Creutzfeldt-Jakob ofwel gekke koeienziekte. Maar ook of iemand de afgelopen vier weken in landen als Griekenland, Italië of Roemenië is geweest in verband met virussen die daar heersen. Of zich buiten Eu ropa heeft begeven en mogelijk is gestoken door een malariamug. Voordat een donor wordt aangeslo ten op de bloedcentrifuge, wordt zijn bloeddruk gecontroleerd en de HB- waardc van het bloed wordt gemeten voor het ijzergehalte. Het bloed wordt na afname getest op vijf virus sen: Hepatitis B en C, HTLV (ver want aan HIV), HIV en Syfilis. Dick is na de keuring nooit geweigerd om bloed te geven. „Ik heb inmiddels zoveel ervaring, dat ik zelf weet wanneer ik niet moet gaan." Dat kan bijvoorbeeld na een griepje zijn of een infectie. „Ze vragen ook of je een acupunctuurbehandeling hebt gehad, of een tatoeage hebt laten zetten. Dat zijn dingen waarbij je een infectie kan oplopen. Ook als je zelf bloed hebt ontvangen kun je een poosje geen bloed geven." Van -de één op de andere dag heeft Dick besloten om bloed te geven. „Ik had heel vaak spontaan een bloedneus. Twee tot drie keer in de maand en soms 's nachts, dan zat het hele bed onder het bloed. Mijn ge dachte was dat ik teveel bloed had, dus kon ik het maar beter gaan ge ven." Dat was in 1973 in Gouda, vlakbij Moerkapelle waar Dick oor spronkelijk vandaan komt. „Ik ben hel altijd blijven doen." Dick had oo\ altijd veel last van hoofdpijn. „Soms weken achter el kaar." Maar nadat hij een paar jaar bloed gaf, merkte hij dat dat minder werd. „Ik ging naar de huisarts en vroeg of dat verband kon hebben met het geven van bloed. Volgens hem kon dat wel kloppen. Toen heb ik zelf bij de bloedbank gevraagd of ik vaker bloed kon geven." Dick ging toen in plaats van drie keer, vier keer per jaar naar de bloedbank. „Toen kreeg ik nog minder last van hoofdpijn." Dick slikte voordien steeds veel pijnstillers tegen de hoofdpijn. .Maar na het bloed geven had ik zeg maar twee maanden lang geen hoofdpijn, dus dat was een goede motivator." Voor Dick zitten er naast het goede doel dus ook veel positie- denkt dat ze het al 35 jaar doet. Als Tholenaren bloed willen geven, is de dichtstbijzijnde bloed bank die in Bergen op Zoom. Die afnamelocatie hoort bij de re gio zuidwest van de stichting Sanquin Bloedvoorziening. In Zeeland zijn er diverse afnamelocaties, waaronder Goes, Mid delburg en Zierikzee. Jaarlijks heeft de bloedbank in Bergen op Zoom 350 nieuwe donoren nodig vanwege natuurlijk verloop. Dit jaar is dat aantal voor het eerst gehaald volgens donoras sistent A.J.C.C. van Eekeren-Dries, maar de vraag naar dono ren is constant. In totaal heeft de vestiging Bergen op Zoom 3500 bloeddonoren in het bestand. Daar zitten volgens de me dewerkers behoorlijk wat Tholenaren bij. Tijdens het 275ste be zoek van Boone, zijn ook Wim Deurloo uit Tholen, Jessie Aar den uit Oud-Vossemeer en Kees Opree uit Scherpenisse aanwezig om bloed te geven. Opree is net 70 geworden en daarmee loopt zijn donorschap ten einde. Hij geeft sinds zijn 16de bloed. Deurloo sinds zijn diensttijd en mevrouw Aarden Voorzitter Han Moerland was blij dat de gemeenteraad onlangs ak koord is gegaan met de verplaat sing. „We hebben er vele jaren over gesproken en ook aan ge werkt. Als we een paar stappen vooruit hadden gezet, moesten wc soms weer achteruit. Nu de raad groen licht heeft gegeven, moeten de punten en de komma's in de ak te nog gezet worden. Over de nade re uitwerking van de ruilovereen komst praten we met de gemeente.." Aan de andere kant van de Oude Zeedijk hebben b. en w. aan dc Koelhuisweg in de Joanna Maria- polder 1,8 ha grond van mevr. C. Geluk gekocht voor dc nieuwe ijs baan en de aanleg van een water berging en parkeerplaatsen. Voor een nieuw clubgebouw krijgt de ijsclub 20.000 euro van de gemeen te, maar de nieuwe accommodatie wil de vereniging samen met dc schietvereniging Prinses Juliana uit Sint-Annaland gaan exploiteren. Die krijgt op het ijsbaanterrein een schietbaan in één van de kades. De gemeente zorgt voor kades, riole ring, afrastering, een pomp, gas, water en licht. Het wordt een gras ijsbaan van 9000 m2, maar in de toekomst probeert de ijsclub nog een verharding aan te leggen. Hier voor worden allerlei subsidiebron nen aangeboord en ook het legaat van Rina Slager wordt hiervoor ge reserveerd. Wanneer de procedure voor wijziging van het bestem mingsplan - de landbouwbcstem- ming moet in een recreatieve om- gezel worden - vlot verloopt, kan de aanleg van dc nieuwe ijsbaan in augustus 2011 beginnen, zei voor zitter Moerland. De ledenvergade ring die normaal veel eerder wordt gehouden, was pas zo laat omdat het bestuur moest wachten op het raadsbesluit. Bij een ongeval vrijdagmiddag te gen half vijf op de Thoolse brug zijn drie auto's beschadigd ge raakt. De bestuurders, een 26 jari ge man en een 22-jarige vrouw, beiden uit de gemeente Tholen, en een 19-jarige vrouw uil Krabben- dijkc waren daarbij betrokken. Bij de aanrijding raakte niemand ge wond, maar de materiële schade was zo groot dat dc auto's niet meer verder konden rijden. De oorzaak van het ongeval was bij de politie niet bekend. Zondagmiddag raakte een 58-jari- ge Tholenaar zijn rijbewijs kwijt toen hij rond half vijf 's middags dc Annavosdijk in Sint-Annaland was afgereden. Hij bleek met te veel alcohol op achter het stuur te hebben gezeten. De man is aange houden en overgebracht naar het politiebureau in Tholen. Bij con trole bleek dat hij ruim vijf keer de toegestane hoeveelheid alcohol had genuttigd. De gemeente gaat de voorlichting aan kinderen over het onderhoud van hun gebit voortzetten. Dat blijkt uit het antwoord van b. en w. op een vraag van Rina Ligtendag (CDA). Die wilde weten of er dit jaar ook weer voorlichting wordt gegeven op de basisscholen. Ge bleken was dat Tholen in Zeeland aan de top staat wat betreft slechte gebitten. Vorig jaar zijn negen scholen bezocht om voorlichting te geven. De gemeente droeg daar fi nancieel aan bij. Gezien dc positieve ervaringen wordt het project herhaald. Bijzon der is dal hel aan die scholen wordt aangeboden met het hoogste per centage kinderen met slechte tan den, het laagste tandartsbezoek en het minst aantal keren poetsen. B. en w. gaan ook proberen om de zorgverzekeraar mee te laten beta len aan 1 «jt project. Het was de bedoeling een foto te maken van de juf met spelende kinderen op de achtergrond, maar geen kind uit de klas van Harriet van den Dool laat de kans om met de juf op de foto te kunnen schieten. Binnen een mum van tijd stonden ze allemaal om haar heen. Een 'juf Harriët-speurtocht' in hét bos bij Bergen op Zoom. Bij basis school De Veste hebben ze het jubi- ^pum van de juf in stijl gevierd. Want Harriët is dol op wandelen in de natuur, naast in de tuin werken, lezen en zwemmen. „Ik lees bijna alles wat los en vast zit. houd e^j van buiten zijn en geeft een uur in de week zwemtraining aan een groep kinderen, 's Zomers in de Spetter en 's winters in zwembad De Schelp. Eigenlijk vind ik te veel dingen leuk." Het eerste jaar na het behalen van haar diploma werkte Harriët op verschillende scholen in Gouda. „Ik had binnen twee scholen diver se losse functies. Hel was niet ide aal om mee te beginnen." Ze schreef brieven aan de lopende band, maar 's zomers stond dat al tijd even stil vanwege de schoolva kanties. Zo werd ze aan het begin van het nieuwe schooljaar in 1986 bij Dc Veste uitgenodigd op ge sprek. „Hot heeft nog tot na de herfstvakantie geduurd voordat ik in dienst kwam."' Harriët begon in de onderbouw- grocp, die toen nog de Stalknech ten heette. Destijds had de school nog vier groepen met in totaal zo'n 45 leerlingen. Nu zijn er 37 leerlin gen verdeeld over onder-, midden- en bovenbouw, ofwel de Dolfijnen, de Zeeleeuwen en de -Orka's. „Ik ben weer terug bij de onderbouw", zegt de juf. Ze heeft in haar jubi leumperiode lesgegeven aan alle voorkomende leeftijden. „Ik kan niet zeggen welke ik het leukste vind. Pe onderbouw vind ik op dit moment erg leuk. Elke groep heeft zijn eigen leuke dingen. Kinderen leren lezen vind ik bijvoorbeeld erg leuk om te doen, maar een biolo gieles vind ik ook erg leuk." Het stadje Tholen voelde voor haar vrijwel direct vertrouwd aan. Veel mensen vroegen haar of ze wel kon wennen in zo'n nieuwe omgeving. „Ik ga naar Zeeland, niet naar Nieuw-Zeeland", zei ik dan. „Ik had niet het idee dat ik naar dc rim boe verhuisde, ik kwam zelf ook uit een dorp. Je zou zelfs nog kun nen zeggen dat ik erop vooruit ging omdat Tholen een stadje is." De eerste maand woonde ze bij ie mand in en daarna kreeg ze een be jaardenflat in de Abraham Crijns- senstraat. „Daar heb ik nog best lang gewoond." Nu woont ze sa men met haar man Kees Tump in Tholen. Die kende ze al voor ze naar De Veste ging. Hij is elektro technisch tekenaar in Rotterdam. Samen hebben ze drie kinderen: Annelieke (16), Marlinde (13) en Florian (10). Dc twee oudsten zit ten op het Roncalli in Bergen op Zoom en de jongste zit in groep 7 van montessorischool De Kraal in Tholen. Harriët komt uit het Zuid-Holland se Zevenhuizen. Na haar lagere school haalde ze haar vwo-diploma in Zoetermeer. Toen koos ze voor een opleiding voor het onderwijs. Ze heeft tot ze haar vervolgoplei ding moest kiezen niet geweten welke richting ze op wilde. „De so ciale kant trok me altijd wel." Ze bedoelt daarmee onderwijs of maatschappelijk werk. „Maar wel gericht op jongeren. Natuur trok ook erg, maar daar had ik het pak ket niet voor. Ik was nooit sterk met wiskunde. Ik had echt het A- pakket, het pretpakket noemden ze dat. Maar dat betekende wel veel boeken lezen en werkstukken afle veren." In eerste instantie oriënteerde Har riët zich op een universitaire stu die. „Ik ben wezen kijken voor pe dagogiek aan de universiteit van Utrecht. Maar vond het gewoon he lemaal niets. Studies waren toen ook nog lang: zes jaar. Ik was meer voor de praktische uitvoering, denk ik." Ze koos daarom voor de refor matorische pedagogische academie de Driestar in Gouda. „Ik kom wel uit een christelijke hoek, maar niet reformatorisch. Dit was gewoon een heel goede school. Ik heb het er ook erg goed naar mijn zin ge had. En puur praktisch: ik kon er op mijn fiets naar toe." Harriët voelde zich op haar plek. „Ik was niet iemand die al heel vroeg dacht, ik word juf." Haar moeder was kleuterleidster, maar daar krijgt ze niet veel van mee, omdat^/ij met dc komst van haar kinderen vrijwel alleen nog inval- werk deed. „Het zou best kunnen dat ik de interesse voor kinderen van haar heb." In de kerk hielp Har riët altijd mee met de kinderneven- dienst en was ze actief met jeugd werk van de kerk. Ook in Tholen heeft ze dat nog een poosje gedaan. Tijdens haar eerste stage komt haar voorkeur voor het speciale onder wijs naar voren. „Ik was in mijn hoofd altijd bezig met degene die niet meedeed. Ik ben altijd al ge voelig geweest voor de zwakkere in de groep. Dat vond ik leuk, daar wilde ik wat mee. Uitpuzzelen: waarom lukt het niet?" Ze krijgt de opdracht om dat laatste helder te krijgen. „Hoe kan het dan wel? Ik vond het één van de leukste op drachten die ik heb gedaan." Ze maakte een handelingsplan om een bepaald somtype uitgelegd te krij gen aan een leerling. Of het werk te? „Ik zal niet zeggen dat hij het ineens wel kon, maar hij was op de goede weg." Ze heeft het naar haar zin op De Veste, niet alleen omdat de onder wijsvorm goed bij haar past, maar ook omdat het zo'n kleine school is. „De lijntjes zijn heel kort. Je kunt bij wijze van spreken vandaag iets leren en het morgen invoeren. Je hebt als leerkracht veel invloed op het hele gebeuren in de school. Als ik een cursus volg kan ik dat in een derde van de groepen al invoe ren. want er zijn maar drie groe pen." Wat ze ook leuk vindt," is dat ze alle kinderen kent. De school heeft zich in de loop der jaren ontwikkeld en Harriët deed mee met het volgen van opleidin gen. „Je blijft dingen bijleren. Soms weet je het ook niet meteen." Voor elk probleem wordt een op lossing gezocht. „De wereld veran dert, maar onze manier van kijken is ook veranderd. Kijk bijvoorbeeld naar computers. Vroeger werkte bijna niemand daarop of konden maar weinig mensen daarmee over weg. Nu valt een kind op als het dat niet kan. Niet dat kind is veran derd, maar de omgeving. Er wor den meer eisen gesteld en ik denk van sommige kinderen teveel, om dat we meer van ze verlangen." Harriët wil die problemen zien op te vangen. Dat is haar ambitie. „Je probeert gewoon steeds beter te worden in je vak." Ze heeft zich gespecialiseerd in bepaalde pro blemen, zoals dyslexie. Maar bij alles geldt een bepaalde aanpak. „In dit soort onderwijs moet je heel goed kijken wat kinderen wel kunnen. Dan kijk je naar wat ze niet kunnen en elk stapje dat wel lukt ben je blij mee. Elke keer als ze eerst iets niet lukt en later wel is een soort succesmoment. Dan denk je, yes!" Ik wil reageren op het voorpagina- verhaal 'Economische impuls zorgt voor verkeersdruk en geluidsover last' in dc Eendrachtbodc van 11 november. De economische impuls Sint-Maartensdijk hoeft geen over last te bezorgen als men zich richt op ook andere pijlers. Eén van die pijlers is het creëren van een jacht haven. Een jachthaven in de oude watergang tot aan de Wal met bij voorbeeld het oude arbeidsbureau als ontvangstruimte. Dan praat je pas over een impuls. Hiermee ver dwijnt dan wel een vogelgebied, een broedgebied van rovers (kok meeuwen) en ratten. De kokmeeu wen die zich dagelijks voeden door het eten te stelen van de dieren van de kinderboerderij. Kunnen zij dit niet doen, dan verdwijnen ze dc woonkern in. De aanwezige ratten roven de eieren en jongen van deze kokmeeuw. Dus wat moet je met zo'n door mensenhanden aange legd vogelgebied? Ik praat er al jaren over met bur gers, middenstand en bedrijfsleven en velen vinden dit een goed plan. een jachthaven in de oude water gang. Aangezien hier ook Europese subsidie voor te verkrijgen is, hoeft dit de Thoolse gemeenschap niet veel te kosten. Het levert alleen maar veel werkgelegenheid op en dat is nodig. De huidige plannen voor het komende bungalowpark zijn mooi op papier, maar moeten niet ten koste gaan van de recreant die hier al meer dan 40 jaar re- creëert en de middenstand goed weet te vinden. Politiek en be drijfsleven doe ik een oproep om de kansen te grijpen en Sint-Maar tensdijk met zijn omgeving de no dige impuls te geven die het zo hard nodig heeft voor alles wat ze is ontnomen. Corrie v.d.Horst, Sint-Maartensdijk. De wagenmakerij, meer speciaal het houten wagenwiel, staat maandag centraal bij de heemkundekring Stad en Lande van Tholen. A. Dierkx uit Goes laat op de werk bank zien hoe zo'n houten wiel voor de boerenwagen in elkaar wordt ge zet. Hij vertelt over de vorm en de stand ervan. Ook de handgereed schappen worden besproken. Lief hebbers van dit oude ambacht kun nen begint te te Sint-Annaland. •>ers van dit oude ambacht kun- hun hart ophalen. De lezing L nt om half acht in Dc Wellcvae- I Elke keer wordt Dick Boone op ongeveer dezelfde plek in zijn arm geprikt om bloed te geven. Dat betekent inmiddels 275 keer een naald in zijn ader. ve kanten voor zichzelf aan het bloed geven. „Het laat zich ook wel verklaren. In de Middeleeuwen de den ze al aan aderlatingen. Daar knapte je van op. Ze deden het al leen op den duur zo vaak dat het juist het tegenovergestelde effect had, maar goed." De veelgehoorde klacht van duizeligheid na het done ren van bloed is niet van toepassing op Dick. „Ik heb er nooit last van en als ik klaar ben, ga ik meestal direct naar huis." Sommige donoren ne men even de tijd om bij te komen en nemen na hun donatie nog even wat te drinken in de wachtruimte alvo rens te vertrekken. Toen er in 1991 vraag was naar plasmadonoren, meldde Dick zich daarvoor aan. Bij plasma-afname worden de rode bloedlichaampjes uit het bloed weer teruggegeven aan de donor. Dan is er ook minder kans op duizeligheid dan na een vol- blocddonatie. Bij plasma wordt er wel een grotere hoeveelheid afgeno men, 660 ml tegenover 450 puur bloed. Er staat een klein uurtje zitten voor. Dick kan voor het plasma ge ven vaker naar de bloedbank, soms om dc twee weken, dat is het maxi mum. maar meestal om de drie we ken. „Daar heb ik nu ook dc tijd voor, want ik zit momenteel zonder werk." Hij komt uit de automatisering, werkte 19 jaar als programmeur bij IBM in Amsterdam, besloot zelf een bedrijf op te zetten, maar dat ging ten gevolge van de crisis na de 11 september-aanslag al na enkele maanden ter ziele. Dat bedrijf was in Antwerpen gevestigd en daarom kwamen Dick en zijn vrouw Ada acht jaar geleden in Scherpenisse wonen. „We kwamen uit de grote stad en wilden naar een klein dorp", is zijn verklaring naast dc reden van de reistijd. Tot vorig jaar werkte Dick bij Allied Minerals in Tholen. Het heeft niet langer dan vijf jaar mogen duren. „Vorig jaar moesten ten gevolge van de recessie zes men sen eruit, daar was ik er één van." Elke keer als Dick plasma geeft, doet hij dat via zijn rechterarm. „Links gaat het teruggeven van de rode bloedlichaampjes niet zo goed." En na zoveel keer een naald in diezelfde arm is er een behoorlijk litteken op de plek van zijn ader ont staan. Dat bemoeilijkt het prikken. Overigens kan de donorassistent slechts twee keer een prikpoging per arm wagen. „Vaker kan niet. Als het misgaat, kan de donor zó weer naar huis", zegt assistent A.J.C.C. van Eekeren-Dries. Het stalen buisje dat via dc naald dc huid ingaat als aan sluiting op het slangetje waar het bloed doorstroomt is volgens Dick minstens 2 millimeter van doorsne de. Maar hij is niet bang voor de prik. „Je voelt het wel. maar het doet niet echt zeer. Als ze met een gewo ne speld zouden prikken, deed het meer zeer. Na 30 seconden voel je er niets meer van." Het litteken neemt Dick voor lief. Hij vindt bloed geven belangrijk. „Als niemand bloed zou geven, zou het er ook niet zijn. En als je zelf bloed nodig hebt, vind je het fijn dat het er is. Dus als je bloed wilt ont vangen vind ik dat je ook bereid moet zijn om het te geven." Graag wil ik reageren op het artikej in de Eendrachtbode van 11 novem ber 'Tholenaar wil verhuizen, maar alles zit muurvast'. Onder het kopje 'In der minne' staat een sprookjesver- haal van dhr. Droogendijk. Klagers moeten hun ongenoegen schriftelijk kenbaar maken, staat er. maar dat heb ik meerdere malen gedaan. Er staat ook: 'Die moeten dan allemaal rond de tafel'. Ik zat daar rond de tafel met mijn vriendin, mijn buren, een soort tolk en twee mensen van maatschap pelijk werk. Afwezig waren twee keer Castria, gemeente Tholen. Emcrgis en de politie. En die hadden toch twee maal een uitnodiging ge kregen. Volgens dhr. Droogendijk waren er geen klachten van de buren, maar die waren er wel! De buren wilden zich echter niet met deze zaak bemoeien. Ik zou me gewoon kunnen laten in schrijven voor een seniorenwoning met meer dan 1 slaapkamer. Alleen ging het feest in Putte (Noord-Bra bant) mooi niet door. Niets gaat er zo vlug bij het inschrijven dan dc loon- strook kopiëren en twee keer 30 euro van je bankrekening afhalen. Ik vind dat door deze corporatie eens flink de bezem zou moeten. Niet een straat-, maar een stalbezem of een zachte van 1 meter breed; die ruimt lekker. Voor meer sprookjesverhalen kan de stichting met de bus van Tholense Boys (in verband met de bezuinigin gen) een reis naar de winterefteling organiseren, waarbij men niet moet vergeten om de vrienden van huur dersvereniging Samen Sterk uit te nodigen. Bij terugkeer kunnen ze stoppen in Bovendonk te Hoeven, waar je lekker goedkoop kunt eten en tegelijk een cursus kunt afspreken: hoe ga ik met de klant (de huurder) om. Een goede reis en een vruchtbare cursus toegewenst. Jo Aalbrechtse Czn., Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 3