I A A 'Werkgelegenheid op Tholen is kwetsbaar' Nieuwe bedrijven Zeeland verkeers veiligheid Officiële Mededelingen Rob mag jaar gratis autorijden Ouderen krijgen beweegtuin In Goes eerste 'Frisse School' milieu verkeer en vervoer Adfiz Zeeuwse fietsambassadeurs krijgen fietspin Donderdag 18 november 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Provincie maakt mogelijk Nieuw beleidsplan Vóór 15 januari 2011 Vraag uw subsidie aan voor haalbaarheidsstudies duurzame energie en energiebesparing van de Provincie Zeeland Duijm CDA) vindt geen steun voor oproep Oud-Vossemeer Sint-Annaland Sint-Maartensdijk Scherpenisse Sint Philipsland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeetand.nl Startend ondernemer? Bel (0166)61 25 09 voor een verzekeringsadvies op maat! IZ57I verzekeringen •financiële diensten hypotheken •pensioenen nende Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl De organisatie Werkt voor Ouderen' in Vlissingen ontvangt ruim 20.000 euro subsidie van de Provincie voor het ontwikkelen van een beweegtuin voor ouderen. Het idee in uitvoering past prima bij het 'Gezond en Actief programma' uit de beleidsprogrammering Sociale Zorg. Alle Zeeuwse verkeersveiligheidsorganisaties, en natuurlijk ook de Provincie, staan de komende jaren voor een grote opdracht. Zeeland heeft jaarlijks tussen de 250 en 300 ernstige verkeers slachtoffers. We kunnen niet accepteren dat er dagelijks men sen gewond raken in het verkeer, of nog erger, nooit meer thuiskomen, leder slachtoffer is er namelijk één te veel. De daling van het aantal verkeersslachtoffers in Zeeland stagneert, dus is het de hoogste tijd voor vernieuwing en intensivering van de huidige aanpak. De Zeeuwse ambities voor de komende tien jaar zijn: 'Op weg naar nul vermijdbare, ernstige verkeers slachtoffers' en 'Zeeland is de meest verkeersveilige provincie in 2020'. Het 'Beleidsplan Verkeersveiligheid Zeeland 2010-2020' geeft u antwoord op de vraag hoe we dit kunnen bereiken. Aanvragen Het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZi maakte het plan in opdracht van de Provincie Zeeland. U kunt een gratis uitgave aanvragen bij het informatiecentrum via telefoon 0118 - 63 IA 00 of e-mail infocentrum@zeeland.nl. Het beleidsplan is ook te downloaden via loket.zeeland.nl/informatiecentrum/publicaties/rapporten/ beleidsplan_verkeersveiligheid_populair www.rovz.nl De Provincie Zeeland verleent subsidie om haalbaarheidsstudies mogelijk te maken voor projecten op het gebied van duurzame energie en energiebesparing. Deze subsidie bedraagt maximaal 50% van de totale kosten van de studie met een maximum van AO.000 euro. U kunt uw subsidieaanvraag vóór 15 januari 2011 indienen. Gedeputeerde Staten beoorde len de subsidieaanvragen op verschillende criteria. Kennisoverdracht van de uitkomsten na afloop en samenwerking met betrokken andere partijen zijn voorwaarden om in aanmerking te komen voor subsidie. Het aanvraagformulier en informatie over de criteria vindt u op: loket.zeeland.nl/subsidies/duurzame_energie Het thema duurzame energie staat wereldwijd steeds hoger op de politieke agenda. Ook in onze provincie gebeurt er vanalles. Wist u bijvoorbeeld dat er in Goes een school wordt gebouwd die voorziet in zijn eigen energiebehoefte? De OdyZee School is een passiefschool en daarmee de eerste van Nederland. Een passiefschool is een gebouw met een minimaal energieverlies. Hierdoor is de gas- en electriciteitsrekening 75 procent lager dan bij een traditioneel schoolgebouw. Het Odyzee gebouw is niet alleen energieneutraal maar krijgt ook het predikaat 'Frisse School' vanwege de zeer goede luchtkwaliteit. Verder krijgt de school een 'prikkelarme' inrichting. Dit is belangrijk omdat de meeste leerlingen van OdyZee een vorm van autisme hebben. De Frisse School past prima in de duurzame energieaanpak die de Provincie Zeeland voorstaat. www.zeeland.nl/verkort/energie_klimaatbeleid Provincie Zeeland Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland Fotografie: Peter Nicolai Ifietsambassadeursl, Nijha Ibeweegtuin www.nijha.nll. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatie centrum. Via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 16 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 6330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6. 6331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 1 december 2010. Melding BUS-bodemsanering voormalige stortplaats, Platteweg AO, A69A PB Scherpenisse Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 1 november 2010 een 'Melding BUS-bodemsanering' op grond van artikel 6 Besluit uniforme saneringen ontvangen voor de bodem sanering op de locatie inzake de voor malige stortplaats,Platteweg 60, 6696 PB Scherpenisse, kadastraal bekend gemeente Scherpenisse, sectie F. nr. 1150. Tegen de melding of een mededeling van gedeputeerde staten naar aanlei ding van de melding kan door belang hebbenden geen bezwaar of beroep worden aangetekend. Wel is er de mogelijkheid om gedepu teerde staten er op te wijzen dat de bodemverontreiniging of de voorgeno men bodemsanering niet voldoet aan de eisen van het Besluit uniforme saneringen. Voor het inzien, mondelinge toelich ting en kopieën van de 'Melding BUS- bodemsanering' kunt u zich wenden tot mevrouw L. Vermeer (tel. 0118- 631926). Onttrekking aan het openbaar verkeer van een weggedeelte van de Kapoenweg te Sint Maartensdijk in de gemeente Tholen Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn van plan een weggedeelte van de Kapoenweg te Sint Maartensdijk in de gemeente Tholen aan het open baar verkeer te onttrekken. Deze onttrekking is een gevolg van een ingekomen verzoek van het Water schap Zeeuwse Eilanden. Het ontwerpbesluit met bijbehorende tekening ligt van 19 november 2010 tot en met 30 december 2010 ter visie bij de Provincie Zeeland, directie Economie en Mobiliteit, afdeling Beheer (Kamer Dl .06) Abdij 6 te Middelburg, op werkdagen van 09.00- 16.00 uur. Voor het inzien buiten kan tooruren, het verkrijgen van een mon delinge toelichting en/of kopieën van de ter visie gelegde stukken, kunt u contact opnemen met de heer J.A.A. Melaard, tel. 0118-631038. De stukken liggen tevens ter visie bij de gemeente Tholen, Hof van Tholen 2 te Tholen. Een ieder kan tot en met 30 decem ber 2010 schriftelijk of mondeling [na telefonische afspraak) zienswijzen naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 6330 LA MIDDELBURG. Rob van de Klooster uit Halsteren mag een jaar gratis autorijden bij autobedrijf Ben de Rooy in Sint Philipsland. De 24-jarige Van de Klooster werkt bij Woonboulevard Poort vliet. De actie voor een jaar gratis autorijden was onderdeel van de officiële opening van het nieuwe bedrijfspand op 30 oktober. Be zoekers aan de open dag konden een coupon inleveren waarop ze hun persoonlijke gege vens in konden vullen. In totaal negen vakjes. Die moesten wel allemaal ingevuld worden wilde iemand kans maken op de prijs. Rob is heel blij met het jaar gratis autorijden (exclu sief de brandstofkosten) omdat hij zelf veel tijd besteed aan automeetings en zelf een fer vent autoliefhebber is. Het CDA vindt dat er veel mensen op Tholen zouden moeten werken. Volgens Rob Duijm scoort de gemeente slecht vergeleken met andere Zeeuwse gemeenten. Zijn fractie wil daar wat aan doen. Tijdens de behandeling van de begroting 2011 zei hij dat de werkge legenheid 72 procent bedraagt ten opzichte van de beroepsbevolking. Dat wordt de index werkgelegenheid genoemd. Het is een maatstaf voor werkgelegenheid in een gemeente. Hoe dichter die bij de honderd procent zit, hoe beter. Negentig procent is ook heel goed. Het percentage dat volgens Duijm voor Tholen geldt, steekt er pover bij af. „Deze situatie maakt ons bijzonder kwets baar. Vooral in een situatie waarbij elders de eigen burgers worden bevoorrecht bij het sti muleren van arbeidsintegratie. Werkgelegen heid is niet alleen een economisch belang, maar een recht en een belangrijke voorwaar de voor het welzijn van mensen en voor een samenleving met samenhang" Het CDA wil dat de gemeente 'haar verantwoordelijkheid duidelijker tot uiting brengt.' Duijm wil dat de gemeente daar in de komende begrotingen rekening mee gaat houden. Bij de andere fracties was niet duidelijk wat Döijm er mee beoogde. Johan Aarnoudse (SGP) vond dat het niets zegt over hoeveel mensen werk hebben en Theo Korevaer (SP) zei dat het niets uitmaakte. „Als mensen maar werk hebben." Hans Boulogne (ABT) vroeg Duijm hoe hij dat wilde gaan sturen. Ook Bram van de Sande (CU) fronste de wenk brauwen. „De Kamer van Koophandel zegt dat Tholen een forensengemeente is. Wal wil het CDA nu? Er is een groep die geen baan hebben of niet kunnen werken. Wat doen we daarmee?" Volgens Duijm gaat het om het cijfer te ge bruiken omdat het bijdraagt in het bewust zijn over die verhouding, maar ook om het vergroten van de werkgelegenheid in de ge meente. „Het is een verantwoordelijkheid van de lokale overheid. Die moeten we niet afschuiven." Maar volgens Han van 't Hof (ABT) is pendel een aanvaard gegeven. Er gaan mensen naar Rotterdam, maar omgekeerd komen er ook mensen uit Rotterdam op Tholen werken, zei hij. Duijm vond dat er te weinig werkgele genheid op Tholen zeifis. Van 't Hof begreep dat in het cijfer niet het aantal Tholenaren is meegenomen dat buiten de gemeente werkt. Hemi Wethouder Frank Hommel ontraadde de mo tie van het CDA. Hij wees er op dat de werk loosheid op Tholen vergeleken met de rest van Zeeland 'al laag' is. „Bovendien hebben we diverse activiteiten om de werkloosheid terug te dringen. Nieuwe bedrijven trekken ook weer mensen aan die hier komen wonen. Volgend jaar opent Hemi. waar veel Tholse werknemers in dienst zijn. Het is een over bodige motie." Toen het voorstel van het CDA toch in stem ming werd gebracht, kreeg het alleen steun van CU en ABT. De overige fractie van SGP, PvdA, VVD en SP waren tegen. Inschrijving in het Handelsregister van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint Phi lipsland in de maand augustus. Tholen FreshPlaza trade b.v., Stevinweg 2, het aan bieden van software faciliteiten, diensten en media ter bevordering van handelscommuni catie en eigenlijke handel, benevens andere voor de handel van nut zijnde marketingcon cepten, bestuurder Amaya b.v. uit Dordrecht. Direkta verkoopopleidingen, Edisonweg 11, het geven 'van opleidingen op het gebied van de persoonlijke verkoop en communicatie trainingen en groothandel in reinigingspro- dukten en -machines, 2 medewerkers, een manszaak Koen Luters. School voor speciaal basisonderwijs de Ves te, Schuttershof 2, nevenvestiging van Het Springtij uit Middelburg, directeur Th.Joh. Quaak. Tholen Stad Grondexploitatie, Hof van Holland 2, het voor haar rekening en risico uitvoeren van de grondexploitaties in Tho len Noord en de Molenvlietsedijk, vennoot schap onder firma van Bouwfonds grond exploitatie Tholen Stad b.v. te Hoevelaken, Gemeente Tholen grondexploitatie Tholen Stad b.v. en Castria grondexploitatie Tholen Stad b.v. BackFlash, Ring 17, het verzorgen en organi seren van feesten met muziek en licht, alsme de de verhuur hiervan, eenmanszaak G.J.J. de Bruijn, gevolmachtigde W.J.M. de Bruijn. R.K.Basisschool Sint Anthonius, Burg. Ver- sluysstraat 20, nevenvestiging van Lowys Porquinstichting uit Bergen op Zoom. Bella Bosso, Havenplein 5, detailhandel in bloemen, planten, cadeau-artikelen, decora tie, woonaccessoires en meubelen, eenmans zaak mevr. C.A.J. van Loon uit Rucphen. Breure v.o.f., Vierde Dijk 6, landbouwbe drijf, paardenpensioen, fokkerij en instructie, onderhoud, herstel en reparatie van machines en motoren, vennoten mevr. J.P. Lokker en J.J.W. Breure. Maatschap Geluk-van der Slikke, Matheus- weg 2, landbouwbedrijf, maten A.P.J. Geluk en mevr. M.J. van der Slikke, er zijn beper kende bepalingen. Maatschap Geluk en Van der Wekken, Mat- theusweg 2, fruitteeltbedrijf, maten A.P.J. Geluk, mevr. M.C. van der Wekken en mevr. M.J. van der Slikke. Helmar Munter design HMD. Provinciale- weg 36, metaalbewerking met als specia lisme rvs en edelstaal, eenmanszaak W.M. Munter. Uitgeverij EduDeal v.o.f., Platteweg 12, ven noten J.W. Duvekot en mevr. M.J. Duvekot- Rijstenbil. VM cleaning service v.o.f., Langeweg 64, schoonmaakbedrijf, vennoten mevr. V. Scherpenisse-Bekker en mevr. M.J.M.D.E. Roovers uit Sint-Maartensdijk. Provincie Zeeland SNS V! Regio Bonk Hypotheek adviseur Burgemeet 25 4693 CJ Poortvliet T: (0166) 612509 F: (0166) 612912 Postbus 47 4690 AA Tholen E: info@overbeeke.nl I: www.overbeeke.nl Raiffeisenstraat 2 4697 CG Sint-Annaland Advertentie I.M. Bewegen op de crosstrainer. Leren van ervaringen Uit onderzoek blijkt dat met name ouderen te weinig bewegen. Gedeputeerde George van Heukelom: 'Het bevorderen van de gezondheid en het voorkomen van ziekte is één van de belangrijkste speer punten van het sociaal beleid in de nabije toekomst. Voldoende bewegen en een goede voeding werken preventief op gezondheidsproblemen zoals dementie, depressie, overgewicht en eenzaamheid. Samen bewegen betekent ook elkaar ontmoeten en daarmee een [dreigend) sociaal isolement voorkomen. De Provincie wil daarom zoveel mogelijk ouderen stimuleren te bewegen. Het initiatief van de organisa tie Werkt voor Ouderen om het welzijn van ouderen te bevorderen door middel van een 'beweegtuin' juichen we dan ook toe. Bovendien is er nog geen beweegtuin voor ouderen in Zeejand. Andere,partijen kunnen leren van de ervaringen die hiermee worden opgedaan. Ervaringen elders in het land met soort gelijke beweegmogelijkheden voor ouderen zijn positief.' Uit heel Vlissingen Het project slaat meerdere vliegen in een klap. Naast ouderen van de locatie Ter.Reede'is de voor ziening na realisatie nadrukkelijk ook bestemd en toegankelijk voor ouderen uit del wijk en ouderen uit heel Vlissingen. Directeur Jan de Graaf van Werkt voor Ouderen: 'De beweegtuin is onderdeel van de binnentuin. At wandelend door deze tuin word je naar de beweegtuin geleid en kun je de wandeling onderbreken voor een paar oefeneningen. De instructeurs van Club VIEF, onze fitnessclub, zullen regel matig instructielessen verzorgen en gebruikers wegwijs maken in de beweegtuin.' Jeu de boules Jan de Graaf vertelt enthousiast verder: 'We hebben gekozen voor verschillende toestellen. Statische toestellen waarop de oudere gebruiker evenwichtsoefeningen kan doen, maar ook rek- en strekoefenin gen om de gewichten soepel te houden en de buikspieren te oefenen. Daarnaast komen er ook dynamische buitenfitnesstoestellen om de conditie te verbeteren. Net als een jeu de boutesbaan. De tuin wordt dit najaar aangelegd. We verwachten de beweegtuin volgend jaar april .officieel te openen. Bewoners vragen nu al steeds: 'Wanneer is de tuin klaar en kan ik daar ook gebruik van maken?' Ze kunnen eigenlijk niet wachten tot de beweegtuin klaar is. En wij ook niet.' Ruim 120 Zeeuwse fietsenthousiastelingen kregen onlangs een fietspin opgespeld doorgedeputeerde Marten Wiersma. 'Mede dank zij deze ambassadeurs is het Zeeuws Jaar van.de Fiets eerusucces!' Na deze benoeming vroeg hij ook nog aandacht voor de fietsverlich tingscampagne "Samen aan". Het overvalteam deelt in de komende maanden op verschillende plaatsen in Zeeland kanslichtkaarten uit. Als bij u de fietsverlichting in orde is, maakt u met uw unieke code op deze kaart kans op een kledingbon. www.vakerveiligfietsen.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 17