Oud-marineman geniet van dagje varen bij de marine Gedenktekens dragen bij aan verwerken van rouw EE Houte Ongeval bij keren op dijk Joth wil eten zonder kosten WinterDansGala BABBEL Ton Boers van Joth naar SGP Donderdag 18 november 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Pas toen Koos Buijs in Den Helder de brug over reed en de vlag van een marineschip zag, toen wist hij dat er een bezoek aan de marine voor hem was geregeld. Hij was wel verrast, want hij hield er ook rekening mee dat hij een dagje naar Texel zou gaan. De stichting Dreams4you uit Hilversum had het mogelijk gemaakt dat Koos, zijn vrouw Karin en hun drie dochters Jolanda, Katinka en Marcella een dagje op het fregat hr. ms. Van Amstel zou den meevaren. Dyslectisch Man over boord Emoties Droomwens kankerpatiënt Koos Buijs uit Poortvliet in vervulling De gemeente Tholen is bereid om gedenktekens voor ver keersslachtoffers toe te staan in de openbare ruimte omdat ze bijdragen aan rouwverwerking van de nabestaanden. Dat blijkt uit het beleid dat de gemeente onlangs opstelde nadat Natasja van Caam een formeel verzoek indiende bij de gemeente voor een gedenkteken aan de Nijverheids- weg in Sint-Maartensdijk voor Marco Poot uit Tholen die daar op 1 juli bij een ongeval om het leven kwam. Advies Joth: 'Je zal 100 procent transparantie moeten garanderen' interieur Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 www.vanhouteinterieur.nl Ballen in de sloot Ook onderzoek naar carnavalsbus Enquête met prijs voor mening Thoolse jongere over busvervoer Zes Thoolse SP'ers voor statenverkiezing Lee Towers en Danny de Munck De stichting vervuil de dromen van zieke volwassenen mei een levens verwachting van ten hoogste een jaar. Bij de 53-jarige Buijs werd in juli een hersentumor gcconstaleerd. Zijn le vensverwachting werd na een onder zoek geschat op negen maanden. Ook al is er veel veranderd bij de ko ninklijke marine, Koos kon er zijn hartje ophalen. Hij was zelf 6,5 jaar bij het onderdeel actief geweest. „Mijn oudste dochter Jolanda wil zelf ook bij de marine. Ik had ze een keer weggebracht naar een meidenvaar- dag. Dat is om kennis te maken met de marine. Toen ik daar was zei ik: geef mij maar vrouwenkleding, dan ga ik mee." Voor zijn Karin vrouw was toen wel duidelijk wat zijn wens was. Ze dien de een dagje varen bij de marine in als verzoek bij de stichting. „Ik wist dat er een stichting voor kinderen be stond. Niet voor volwassenen. Die hebben me doorverwezen naar de stichting Dreams4you." Buijs kreeg in de nacht van 6 op 7 juli 's ochtends om half zes een zware epileptische aanval. Hij was 's nachts aan het werk geweest bij Dow Che mical in Tcmcuzcn voor Kaefer in Dordrecht. Een bedrijf dat gespeciali seerd is in isolatie, steigerbouw en as bestverwijdering. „Wc waren bezig om asbest te saneren. Wat er gebeur de weet ik niet. Toen ik anderhalf uur later bijkwam, lag ik in het zieken huis van Terneuzen. Wat ik me alleen kan herinneren is dat ik in de ambu lance heel even bij bewustzijn ben geweest." 's Avonds om kwart over zes werd er een scan gemaakt en werd een tumor in zijn hersenen ont dekt. „Ze zagen een grijze massa, een ringetje van e'én tot twee centimeter." De volgende dag werd hij naar het Universiteitsziekenhuis in Gent ge bracht. Daar kreeg hij van de artsen te horen dat hel ernstig was. En dal hij niet lang te leven had als er niet snel wat zou gebeuren. „Ik mocht kiezen. Terug naar Nederland gaan of me daar laten opereren. Als ik naar Ne derland zou gaan, wist ik niet wan neer ik aan de beurt zou komen. Daar konden ze me in heel korte tijd in plannen. Ze hadden alles bij de hand. Ik had eigenlijk geen keus." Op 16 juli volgde de operatie. De tu mor kon niet in een keer worden weggehaald. Op 1 augustus volgde een tweede ingreep. Deze weck wordt er weer een scan gemaakt. Vrijdag horen ze wat de uitkomst is. Het leven van het gezin staat op zijn kop. Karin: „We leven bij de dag. We weten niet wat de uitslag zal zijn. We durven maar een of twee maandori vooruit te kijken. Verder niet." De altijd beweeglijke Buijs ('voor mijn werk moet ik altijd klimmen en klauteren') is sinds zijn ziekte thuis. Hij kookt, doet boodschappen, laat de hond uit. „Ik ben elke dag om vijf, zes uur al wakker. Dat ben ik ge wend. Dan ga ik maar wandelen met de hond." Kijkt meer televisie dan hij gewend is. „Ik ben nu al dertig keer bestraald en krijg een chcmokuur. Ik ben niet ziek geweest. Ik ben nu zelfs drie kilo aangekomen." Lichamelijk voelt hij zich goed. Maar soms zoekt hij naar woorden. „Ik ben blij met mijn spraak- en mijn gezichtsvermo gen, maar ik word dyslectisch. Ik be grijp soms bepaalde woorden niet." Soms herkent hij zijn vrouw niet. „Maar wc zijn er nog," zegt hij. In meervoud. Op 25 oktober kreeg hij de laatste be straling. Op 27 oktober gingen ze een dagje varen. Op de Van Amstel wer den ze ontvangen door eerste officier Rob Wesdorp. Ze kregen een uitge breide rondleiding. Toen Koos tijdens de koffie door de commandant werd gevraagd wat hij er van vond, zei hij. „Hetzelfde als vroeger, maar anders. Toen heb ik verteld dat ik ook bij de marine had gezeten. Het ijs was ge broken. De commandant had ook op de oude boten gevaren, vertelde hij. In mijn tijd voeren er ook al fregat ten, maar toen sliepen we met 40 tot 50 man op zaal. nu is dat met zes tot acht man." Voor Buijs was het een beetje thuiskomen. Het deed hem herinneren aan zijn pe riode bij de marine. De uit Oud-Ton- ge afkomstige Buijs was er vroeg bij. Hij was nog geen zeventien. Hij voer twee jaar op de jager Amsterdam. Onder meer naar de Nederlandse An tillen. „Wc bleven er drie maanden liggen omdat het schip op een steiger was gevaren en gerepareerd moest worden. Ik had gedacht dat we overal naar toe zouden gaan, maar daar kwam dus niks van terecht. We zijn vaak van het ene naar hel andere ei land gegaan, en in de weekends we zen stappen. Naar Suriname geweest. Het was een duur betaalde cruise, zeg ik altijd maar." Na de Amsterdam voer Buijs op De Fret, een klein fregatschip. „Een jaar. Toen ben ik er weggegaan. Ik was nog te jong om korporaal te worden. Ik had een dienstvak. Dat was hof meester. Als ik bij zou tekenen, dan moest ik er twee dienstvakken bij gaan leren. Dat was zo veel. Dat zag ik niet zitten." Na de marine was Buijs vier jaar werkzaam in de hore ca. Daarna stapte hij over naar 'de isolatie.' Volgens Buijs was er in zijn tijd bij de marine nog geen sprake van onveilig heid vanwege drugssmokkel of pira terij. „Nu wordt er volop gepatrouil leerd. Dal werd toen nog niet ge daan." Om het nog wat extra spannend te maken werd Buijs in een pak gehesen en vervolgens in een kleine reddings boot op het woelige water neergela ten. Voor de oefening; man over boord. Een verrassing, vertelt Karin: „Wij wisten dat ook niet van te vo ren." Het ging er hard aan toe niet de snelle boot, zegt Koos. „Ik zat eerst, maar ben gaan staan om de schokken rncl je knieën op te vangen. Het was een hele belevenis." Ook voor dege nen die op de boot waren achterge bleven. Er waren zo'n veertig bezoe kers die zich op een baan bij de marine kwamen oriënteren. Iedereen stond er naar te kijken hoe de snelle rubber boot over de golven ketste. Karin: „Het was heel mooi. Wc kre gen overal uitleg." Toen Buijs had verteld van zijn eigen verleden bij de marine, gingen er deuren open. Koos: „We hoorden niet alleen ander verhalen, maar we mochten ook op andere plaatsen kij ken waar de andere bezoekers van die dag, niet mochten komen. Op de bin- nenbrug en in de torpedokamcr." Ze bleven er ook eten. „Blauwe hap", zegt Koos, „dat is nasi met toe behoren; saté, balletje gehakt en pin da's. Lekker." Toen iedereen na twee uur van boord ging, mocht het gezin nog even napraten met de comman dant Richard Keulen die al 26 jaar in dienst is bij de marine. Ze gingen met hem op de foto, ze kregen een wa- pcnschildjc, een pen en een rugzakje. Buijs was op dat moment zijn emo ties niet mee de baas, zegt hij. „Ze konden niets beters voor me doen," zegt hij terugblikkend op de bijzon dere dag in Den Helder. Hun oudste dochter Jolanda wil bij de marine, maar er was geen stageplaats be schikbaar. Ze is nu bij de luchtmacht in Gilze Rijen waar wel plaats was. Zaterdagmiddag werd hel onthuld. Het is het eerste gedenkteken voor een verkeersslachtoffer *Tfi dè ge meente. De gemeente volgt hel be leid van het ministerie van verkeer en waterstaat dat in 2004 is opgesteld. Het komt steeds vaker voor dat er op of bij een plek van een dodelijk on geval of het slachtoffer van zinloos geweld een gedenkteken wordt op gericht. De gemeente wil net als het ministerie zoveel mogelijk aan der gelijke verzoeken meewerken. Maar wel onder bepaalde voorwaarden. Ze mogen bij bezoek van nabestaanden geen gevaar opleveren voor de ver keersveiligheid. En per gedenkteken wordt afgesproken hoe lang het mag blijven staan. Het gedenkteken aan de Nijverheidsweg Poot is vergund voor drie jaar. met de mogelijkheid om het nog twee keer met driejaar te verlengen. In totaal dus negen jaar. Op verzoek van de nabestaanden kan het echter ook eerder worden verwij derd. Verder mag het geen belemme ring opleveren voor de werkzaamhe den aan de berm of groenstrook. En de kosten zijn voor rekening van de nabestaanden. Ook worden er eisen gesteld aan vonpgeving en afmeting. Het ge denkteken mag niet te opvallend zijn. Het zou weggebruikers kunnen afleiden. Het mag niet groter zijn dan 50 bij 50 bij 50 centimeter en het moet twee nieter vanaf de rijbaan ge plaatst worden. Maar liever nog ver-** der. Het gedenkteken aan de Nijverheids- weg voldoet aan al deze eisen. Het staat achter een boom, maar wel vlakbij de plaats waar het dodelijk ongeval plaatsvond. Van Caam ont hulde het samen met haar dochter en sprak vrienden en familie van het slachtoffer toe. Smurcliekse jongens willen subsidie voor strandfeest Nick Visser (24) en Ruud van de Ree (22) uit Sint-Maartensdijk willen een strandfeest voor de Thoolse jeugd organiseren. Daarvoor willen ze een beroep doen op de stimuleringsregeling van de gemeente Tho len. Daarmee kan een subsidie worden aangevraagd voor activiteiten van jongeren voor jongeren. De jongerenraad Tholen (Joth) toetst de aanvragen en geeft een advies richting het college van burgemeester en wethouders. Visser en Van de Ree waren maandag bij de jongeren- raadsvergadering in Sint-Annaland om hun aanvraag toe te lichten. De Smurdickenarcn hebben het plan opgevat om op de recreatieplek op de Oesterdam ten noorden van de Berg se Diepsluis ccn feest te houden voor jeugd lussen de 16 en 24 jaar. Visser zei dat ze niet perse wilden vasthou den aan die leeftijdsgrens. „Het is een richtlijn, een 15-jarige is ook welkom." Joth-lid Simon van Lit zei dat Visser er dan wel rekening mee moest houden dat dat de grens is voor wel of geen alcohol schenken en dat er dan bij de ingang om legiti matie moet worden gevraagd. Ander lid Nicl Jansen vroeg Visser of hij weel dat de beoogde locatie grondgebied van de provincie is cn of hij had stilgestaan dat er 'iets ver derop wel eens een vogel poept'. Daarmee doelde hij op het natuurge bied. Visser had twee begrotingen ge maakt voor de aanvraag, waarvan één een uitgeklede 'basisbegroting'. Daarbij komt hij 800 euro tekort, ter wijl de stimuleringsregeling tot maximaal 750 euro gaat. De Joth had als kritiek dat de begroting op ccn aantal punten niet klopte. Zo gaat Visser ervan uit dat hij bepaalde arti kelen van de gemeentè, zoals drang hekken. voor niets kan gebruiken. De Joth-leden waren van mening dat de gemeente daar mogelijk wel huur voor kan vragen. Een ander punt van kritiek was mo gelijke belangenverstrengeling. Vis ser wil de hulp van zijn ouders in schakelen voor de catering en drankvobrzienirig. „Zij zijn beheer ders van Haestinge en hebben ook een drankvoorziening en materialen zoals een mobiele bar", zei Visser. De Joth wil de garantie dat er geen winst wordt gemaakt bij het feest, omdat er anders ook geen subsidie kan worden aangevraagd. Visser en Van de Ree kregen het advies mee om hun plan op in elk geval de be groting aan te passen en duidelijk te maken dat er absoluut geen sprake is van belangenverstrengeling. „Je zal 100 procent transparantie moeten ga randeren", zei Niel Jansen. Verder kregen de aanvragers het ad vies mee nu alvast te beginnen met vergunningaanvragen cn om de poli tie in te lichten. „Straks kan het niet doorgaan, omdat de politie geen mensen heeft om vrij te maken", zei Lourens Riemens. Het feest zou op 17 of 18 juni 2011 moeten plaatsvinden. Op de vrijdag zou dat 's avonds van zeven tot twaalf uur zijn en op zaterdagmiddag van één tot zes uur. Visser cn Van de Ree wilden ook graag de hulp van de Joth inschake len bij het organiseren van het feest, maar van voorzitter Annet Vroegop kregen ze nul op hel rekest. In ver band met de voorziene drukte bij de jongerenraad doen ze er in principe niet aan mee, zei ze. Eventuele steun op de dag zelf of hulp bij enkele za ken zou de Joth wel kunnen geven, vond Vroegop. De aanvragers willen het feest orga niseren om de jeugd wat extra vertier te bieden. De Joth zei blij te zijn met het initiatief, maar dat Visser en Van de Ree om aanspraak te maken op de subsidie hun plan moeten aanpassen naar de reglementen van de stimule ringsregeling. Dan pas zou de Joth erover kunnen stemmen cn een ad vies uitbrengen naar het college. Er zitten volgens jongerenwerker Ties Reitsma nu nog teveel haken en ogen aan het plan om in te stemmen 'op voorwaarde dat'. Vier zijden zalm en drie kilo garna len. Dat zijn de ingrediënten die maandag nog misten voor het bcnc- fictdiner dat de Thoolse jongeren raad (Joth) op 17 december organi seert in brasserie Du Bois in Tholen. De Joth zoekt sponsors voor het hele menu om een kostendekkende avond te kunnen organiseren. Want die avond moet niets kosten, maar juist geld opleveren. De Joth wil zo de laatste centen die nodig zijn voor hun Burkina Faso project inzame len. Door het eten aan te bieden aan welgestelde inwoners hopen ze hen te kunnen overhalen geld te storten op de rekening van de voor het goe de doel opgerichte stichting Jonge ren voor Jongeren. VS Advertentie I.M. Aan de Boswei in Stavenisse staat nog steeds geen vuilnisbak en bij het trapveld bij de Wcllevaete in Sint-Annaland vliegen de ballen steeds in de sloot. Hij zijn twee kwesties waar de jongerenraad Tholen gevraagd is zich over te buigen. Eerder al was het ontbre ken van de vuilnisbak aan de ge meente doorgegeven en de behan delend ambtenaar (Karin Bom- mclijn) had toegezegd dal te rege len. Maar nu bijna een jaar later is er nog geen vuilnisbak te beken nen. In de jongerenraadsvergade- ring is het punt besproken en vol gens navraag van jongerenwerker Ingrid Bras weet Bommelijn ook niet waarom er nog niets is ge beurd. Vorig jaar was er geen bud get voor het plaatsen van eventueel een hek of ccn vangnet bij het Sint-Annalandsc trapveldje en de Joth wil kijken of dat nu wel het geval is. Om te weten wat de knelpunten zijn met het openbaar vervoer van en naar Tholen voor jongeren uit de gemeente gaat de jongerenraad (Joth) een enquête verspreiden. De Joth heeft een werkgroep openbaar ver voer om te proberen een einde te maken aan de klachten van jongeren daarover. Aan de enquête wordt ook een prijs gekoppeld, om jongeren te stimuleren die ook daadwerkelijk in te vullen. Eerst was het idee om de vragenlijst op scholen te verspreiden, maar de Joth heeft dat gewij zigd naar per post bezorgen bij de jongeren thuis. De jongerenraad wil geen werk doen dat anderen al doen en gaat daarom met scholen praten over hun plan nen, 'omdat zij mogelijk al actie on dernemen om het openbaar vervoer te ontlasten', aldus de werkgroep. Ook gaat de Joth een blauwdruk naar de betrokken provincies (Zee land en Noord-Brabant) en andere jongerenraden sturen 'zodat ze we ten wat voor plannen wc hebben en ze er misschien zelf mee aan de slag kunnen'. In de enquête vraagt de jongeren raad ook of jongeren in een opinie panel van de Joth willen plaatsne men. Dat panel wil de Joth gebruiken om te weten wat er onder Thoolse jongeren leeft. De jongerenraad doelt met haar on derzoek vooral op verbetering van het busvervoer, maar daarbij wordt ook gekeken naar tijdelijk vervoer. Zo vroeg'Kees Koopman uit Sint- Annaland vorig jaar of de Joth de mogelijkheid van een carnavalsbus wilde onderzoeken. Dat willen de jongeren voor de komende carnaval oppakken. Het is de bedoeling dat Thoolse carnavalsvierders vervoer hebben van huis naar de feestplek en weer terug. Zo wordt ook de verlei ding om met alcohol op achter hel stuur te stappen de kop in gedrukt. De jongerenraad Tholen (Joth) gaat het nieuwe jaar in met twee vacatures. Eerder al gaf jongercnraadslid Jorik van Houdt uit Sint-Annaland aan in december te willen stoppen. Ton Boers 1992) kondigde in de jonge- renraadsvergadering van maandag aan ook te vertrekken per l januari cn dat betekende dat hij voor de laatste keer bij een openbare vergadering was. De Oud-Vossemcerder gaat zich op landelijk niveau inzetten voor de jongerenafdeling van de SGR Ook moet de Joth in 2011 een nieuwe voorzitter kiezen. Annet Vroegop uil Stavenisse blijft aan tot het zomerre ces. Worden sommige leden te oud om nog deel uit te kunnen maken van de Joth, Anne Duine uit Sint-Anna land is er eentje die heel lang mee kan. De 12-jarige brugklasser aan 't Rijks in Bergen op Zoom heeft zich maandag aangemeld als aspirantlid en is daarmee het jongst mogelijke Joth- lid, mocht ze worden geïnstalleerd. Roland van Tilborg uil Sinl-Maar- tensdijk slaat definitief op plaats 2 van de SP-lijst voor de provinciale staten verkiezingen van 2 maart 2011. De Zeeuwse SP-afgevaardig- den hebben tijdens de rcgioconfe- rcntic te Rotterdam, de Zeeuwse kandidatenlijst en hel Zeeuwse provinciale verkiezingsprogramma vastgesteld. De lijst wordt aange voerd door Ger van Unen uit Hulst. De 39-jarige Van Tilborg werkt als hovenier bij Prop Tuinen in Hooger- heide. Hij is vijfjaar actief voor de SP en vooral in cn met de afdeling Tholen. Op dit moment is hij afde lingsvoorzitter en burgercommissie- lid in de commissie niimte %'an de gemeente Tholen. De andere vijf Thoolse kandidaten zijn: 12. Arie van Vossen. Sint-Maartensdijk; 18. Maddie Paape. Oud-Vossemeer; 24. Marelle Wagcmakcrs, Sint-Maar tensdijk; 30. Jan van Tilborg (vader Roland), Sint-Maartensdijk en op 35 staat Kees Slager uit Poortvliet. De politie verzamelt gegevens over de toedracht van het ongeval bij de bestuurder van de auto die de kerende auto verderop rechts in de berm) niet meer kon ontwijken. Dameszanggroep Kir Royal uit Sint-Annaland is druk in de weer met de organisatie van het WinterDansGala. Het vervolg op hun succesvolle eerste gala in 2007 wordt georganiseerd in De Wellevaete op vrijdag 10 en zaterdag 11 december a.s. Net als de eerste editie krijgt de zanggroep tijdens het evenement medewerking van veel lo kale verenigingen. In de WinterDansGala BABBELS treedt er iede re week één voor het voetlicht. Deze week: het Schorrekoor! Voorzitter André van Ast van het Schorrekoor is geen onbekende voor de dames van Kir Royal. En niet alleen omdat er al verschillen de eerdere samenwerkingen zijn geweest tussen beide verenigin gen. Maar ook omdat hij uitbater is van café An de Sloovc, waar de dameszanggroep al vanaf haar op richting in 2006 de wekelijkse re petities houdt. Het Schorrekoor i.s een paar jaar eerder ontstaan, ver telt André: „Met een groepje van 20 mannen, allemaal booteigena ren, hebben we voor de grap als shantykoor meegedaan aan een ta lentenshow. De eerste keer was in 2003. Dat was heel leuk om te doen maar het resultaat was niet om over naar huis te schrijven. Een jaar later, toen we dirigent Pierre van Broekhoven hadden ge vraagd om ons voor te bereiden op onze deelname, ging het beter. Niet alleen wonnen we toen de ta lentenshow. maar wc vonden het zo leuk dat we besloten door te gaan als vereniging." Tegenwoordig bestaat het koor uit 32 leden die meerstemmig kunnen zingen. Ze worden bij ieder optre den begeleid door een combo van accordeonisten, een toetsenist en een bodhranspeler. Hun repertoire bestaat niet meer alleen uit zee- mansmuziek. De mannen, allen van het type ruw-mct-blankc-pit, brengen steeds meer variatie in hun optredens. Soms durven ze zich zelfs te wagen aan ccn gevoe lige ballade. „Ja, wc zijn grensver leggend bezig!" lacht André. „En ook in letterlijke zin. gezien onze reis naar Ierland in 2008. In die tijd was een groot deel van ons re pertoire Iers. dus wilden we daar ook graag eens optreden. Dat was een geweldige tijd!" Andere hoogtepunten waren het optreden met Lee Towers en meer recent met Danny de Munck. Ook hebben de heren gezongen in ver schillende bejaardentehuizen, bij de heropening van de Setallandsc haven samen met minister Veer man, op de vrijwilligersavond van de gemeente Tholen en natuurlijk tijdens de eigen Schorrefestivals en jaaruitvoeringen in café Haven zicht. „Momenteel zijn we bezig met de voorbereidingen van onze tweede cd-opname. Het is de be doeling dat deze gepresenteerd wordt tijdens onze jaaruitvoering in maart." Maar zover is het nog niel. Eerst is het Schorrekoor nog te gast bij Kir Royal op haar WinterDansGala. „Als ik terugkijk op het eerste ga la, dan vind ik het bijzonder knap dat een vereniging van toen slechts een jaar oud zo'n groots en breed gedragen evenement weg heeft gezet. Het was zeer bijzon der." zegt André. „Dat belooft wat voor december!" Advertentie LM.) Bij een ongeval zaterdagmiddag rond kwart over één op de Poortvlietsedijk zijn twee auto's zwaar bescha digd geraakt. Een 26-jarige bestuurder die met vrouw en kind uit de richting van Sint-Maartensdijk kwam, ontdekte dat hij thuis iets was vergeten. Hij besloot op de rijbaan te keren, na de afslag met de Engelaars- dijk. Toen hij achteruit stak, werd de auto in de flank aangereden door een 30-jarige man die achter hem reed en die het voertuig niet meer kon ontwijken. De 26-jarige bestuurder waarschuwde de hulpdiensten omdat hij vreesde dat zijn vrouw en kind gewond wa ren. Het ambulancepersoneel onderzocht hen, maar kon geen letsel vaststellen. Ze werden wel door de am bulance thuis gebracht omdat de auto zwaar bescha digd was. Beide auto's werden van de rijbaan geduwd om het verkeer door te kunnen laten rijden. Uiteindelijk was er volgens de politie alleen materiële schade. Koos Buijs onder het geschut aan boord van de ms Van Amstel, met v.l.n.r. Jolanda, eerste officier Rob Wesdorp, Karin, Katinka, Marcella en commandant Richard Keulen. Het gedenkteken aan de Nijverheidsweg is Sint-Maartensdijk is de eerste in de gemeente.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 13