Terwijl het buiten regent zingen vlooien 'Me spele mooi weer' Setallander Patrick Jansen is kampioen met hagediskanarie Openbare bekendmakingen Tholenderwijs Diabetesavond Gróót Pesööt zit tot Eindjesdurpbal zonder prins Donderdag 18 november 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 46 Donderdag 18 november 2010 u gemeente Tholen Ze waren er weer bijna allemaal. In café De Hoop in Oud-Vossemeer. De dweilband, de politie, de nar en de grootste boer. Alleen Prins Leendert d'n Eerste ontbrak. Volgens Piet Potappel, woordvoerder ven de carnavals vereniging De Vlooientrappers, moest die om persoonlij ke redenen afhaken. „Volgend jaar, tijdens het Eindjes- durpbal op 12 februari, wordt een nieuwe prins gekozen", beloofde hij. Werk aan Philipsdam Prijzentafel Droevig Overspannen Jubileum Patrick Jansen (12) uit Sint-Annaland is zaterdag kam pioen geworden op de jaarlijkse bijzondere tentoonstel ling van de Vogelvrienden in Oud-Vossemeer. Hij ont ving uit handen van voorzitter Nelis Klippel de wisselbeker voor zijn kampioensvogel. Een kanarie met een hagedispatroon op de rug (lizard). Het diertje zat in kooitje 616 en was de enige in zijn soort. Verenigingsse cretaris Izaiik Potappel werd eveneens eerste. Maar dan met een isabelgele kanarie. Vogels en nog eens vogels bij Vogelvrienden in Vos seme er Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 9.00 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 16.30 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders WET ALGEMENE BEPALINGEN 0 M G E V I N G S R E C H T (WAB0) Ingekomen aanvragen omgevingsvergunning Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsvergunning hebben ontvangen: Sint Philipsland - Plataanstraat 34: het plaatsen van een dakkapel (ontvangen 7 november 2010) Sint Philipsland - Lageweg 12: het verwijderen van asbesthoudende dakbedekking werktuigberging (ontvangen 5 november 2010) Sint-Annaland - Klipper: het bouwen van 10 star- terswoningen (ontvangen 27-oktober 2010) Sint-Annaland - Bosweg 7: het uitbreiden van een woning (ontvangen 9 november 2010) Sint-Maartensdijk - Oostvest 5: het vervangen van een garagedeur (ontvangen 6 november 2010) Stavenisse - Dokter Bernhardistraat 15: het aan brengen van een raam in de voorgevel (ontvangen 5 november 2010) De ingediende aanvragen liggen niet ter inzage en hiertegen kan nog geen bezwaar gemaakt worden. BOUWEN Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 29 november 2010 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 09:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda na geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 25 en vrijdag 26 november 2010 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ont werpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zoge naamd vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Sint Philipsland - Voorstraat 41: het plaatsen van een overkapping: verzonden 8 november 2010 Scherpenisse - Laban Deurloostraat 111/ 17a - het bouwen van vijf woningen: verzonden 8 november 2010 Sint Philipsland - Sluisweg 16: het vergroten van de woning: verzonden 8 november 2010 Tholen - Postweg 12: het verwijderen van een dak en het slopen van een washok Sint-Maartensdijk - Nijverheidsweg 5: het plaatsen van een nieuwe schoorsteen: verzonden 9 november 2010 Sint-Maartensdijk - Kastelijnsweg 20: het bouwen van een bedrijfswoning: verzonden 11 november 2010 Tholen - Lorentzweg 20 - het bouwen van een bedrijfsloods met kantoor: verzonden 11 november 2010. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het col lege van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. ONTHEFFINGEN EN BOUWVERGUNNINGEN Verleende beschikkingen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, nu geen zienswijzen zijn ingediend naar aan leiding van de ontwerpbeschikkingen, dat zij onthef fing van de geldende bestemmingsplannen en bouw vergunning verlenen voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.6, lid 1, sub c, van de Wet ruimtelijke orde- ning: Krommeweg 3 te Sint-Maartensdijk: voor het bou wen van een bedrijfswoning (2010-696; verz. 8 november 2010); Secretaris Labanstraat 11, 13 en 15 te Tholen: het bouwen van 3 woningen (2010-776; verz. 9 novem ber 2010); Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende beschikking ontheffing en bouwvergunning bezwaar maken. Een bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waar op het besluit is verzonden aan de aanvrager schrifte lijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Indien u de beschikking wilt inzien kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving (telefoon: 0166- 668200). Bezwaar en beroep Degene die tegen een beschikking bezwaar of beroep heeft gemaakt, kan een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. l Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepsschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening is te vinden in de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' die op verzoek door het cluster Communicatie van de gemeente Tholen wordt toegezonden. WET MILIEUBEHEER KENNISGEVING Wet milieubeheer kennisgeving Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij meldingen ingevolge artikel 8.40 van de Wet milieubeheer hebben ontvangen in het kader Het Besluit landbouw milieubeheer van: Loverendale-Wilhelminahoeve C.V., Lageweg 12 te Sint Philipsland, in verband met het tijdelijk opslaan van compost op het perceel Lageweg 12 te Sint Philipsland; Loverendale-Wilhelminahoeve C.V., Lageweg 12 te Sint Philipsland, in verband met het uitbreiden van de bestaande inrichting, gelegen aan de Lageweg 12 te Sint Philipsland. Bovengenoemde meldingen liggen met ingang van 19 november 2010 gedurende vier weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 16.30 uur (indien tussen 12.30 en 16.30 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer: 0166-668389). Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de sector Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668389. OPENBARE BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt Gemeenteblad Tholen nummer 08 - 2010. Tegen betaling van de kosten kan daarvan afschrift worden verkregen. In het Gemeenteblad Tholen worden de integrale tek sten van algemeen verbindende voorschriften (veror deningen e.d.) gepubliceerd. Dit nummer van het gemeenteblad bevat: 1. Het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 28 oktober 2010 tot intrekking van de Tarievenverordening gemeentelijke accommodaties gemeente Tholen 2009 en vaststelling van de Tarievenverordening gemeentelijke accommodaties gemeente Tholen 2010. Op grond van deze verordening worden de tarieven vastgesteld voor het in gebruik nemen van de gemeentelijk sportaccommodaties, verenigingsge bouwen en peuterspeelzalen. 2. Het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 28 oktober 2010 tot intrekking van de Tarievenverordening gemeentelijke accommodaties gemeente Tholen 2010 en vaststelling van de Tarievenverordening gemeentelijke accommodaties gemeente Tholen 2011. Op grond van deze verordening worden de tarieven vastgesteld voor het in gebruik nemen van de gemeentelijk sportaccommodaties, verenigingsge bouwen en peuterspeelzalen. Het besluit onder 1 treedt op de dag na publicatie in werking. Het besluit onder 2 treedt per 1 januari 2011 in wer king. lil- De Philipsdam (N257) is van mor genavond acht uur tot en met zon dagavond zes uur afgesloten in verband met onderhoudswerk zaamheden. Het was de bedoeling dat het asfalt vorig weckend al werd vernieuwd, maar dat is van wege het slechte weer doorge schoven naar dit weekend. Het verkeer vanuit Sint-Philipsland richting Bruinisse wordt via de parallelweg geleid. Vanuit noorde lijke richting wordt het verkeer omgeleid via Goeree-Overflak- kec/Wcsl-Brabant. De diabetesvereniging afdeling West-Brabant en Tholen houdt maandag een informatieavond met als titel Verleden, heden en dc toe komst van diabetes. Een voorlichter van Novo Nordisk komt spreken in samenwerking met Live scan. Dc bijeenkomst begint om half acht in het nieuwe Hacstinge in Sint-Maar tensdijk. Onderzoek containertransport. De provincie Zeeland geeft Mepa- vex in Bergen op Zoom een subsi die van 21.296,10 euro voor het project Dubbelslag voor efficiënt containertransport. Vogelvrienden in Oud-Vossemeer or ganiseerde de tentoonstelling voor dc negentiende keer, maar het was nooit eerder gelukt om meer dan 600 vo gels binnen de muren van De Vosscn- kuil te krijgen. Nu brachten 57 inzen ders 609 vogels bij elkaar in de goed verlichte ruimte. Voorzien van vers water, goed voer en ruimte om te kwetteren, te zingen of te schreeu wen. Een van de deelnemers, hij kwam met vijf vogels opdraven, is Patrick Jansen uit Sint-Annaland. Patrick kweekt nu een jaar onder meer li zards. Een fraaie vogel die zo te zien afstamt van dc kanarie. Dc jury lette op de tekening op de rug van dc vo gel. Anders dan bij de kanarie is die van kop tot staart voorzien van een merkwaardig verenpatroon. Je hoeft niet eens heel goed te kijken om in dat patroon dc tekening van een ha gedis te zien. En het Engelse woord voor hagedis is lizard. Maar het gaat volgens de jury niet al leen om een duidelijke rugtckening, -4 -o Het effect van dc droeve tijding was in de zaal wel even merkbaar. Maar nadat hel leulvolk zich over de tegenvaller heen had gezet kwa men dc meters bier weer schuimig en goudgeel uit dc tap en zat dc stemming er in. Alleen die vaste klant aan de bar gaf aan er geen bitterbal meer van te snappen. „Wat doe jij hier eigen lijk" vroeg de man aan de verslag gever. Die maakte zoals gebruike lijk wat notities aan de bar, nipte van zijn glaasje fris en luisterde naar het feestgedruis. Vorig jaar zat hij daar ook. Een beetje achteraf zag hij toen prins Leendert met zijn raad van elf bin nenkomen. Een gezelschap dat on middellijk tekende voor de juiste sfeer en de juiste temperatuur in dc residentie. Afgelopen zaterdag hielden plics- sie Witte, nar Kobus en boer Mop- pe de moed er in. Niet vanwege dc afwezigheid van de prins maar van wege het slechte weer. Piet Puute legde dc dweilband even het zwij maar ook om de stand, de kromming en de kleur van de snavel. Die moet. net als dc poten, zo donker mogelijk zijn. En dat klopte bij de piet van Pa trick allemaal. Vorig jaar werd hij met het lizardvirus besmet door zijn opa Johan Jeroensc. Die kweekt al jaren lizards, glosters en kanaries. „Mijn moeder zei nog: Begin nu niet met li zards. Dat is een veel te moeilijke vo gel om te kweken." En eigenwijs als de 12-jarige Setal- lander is, ging Patrick lizards kwe ken. Hij houdt de dieren op zolder, waar hij voor en na schooltijd regel matig is te vinden. Veertien uur per dag brandt daar het licht en twee maal per dag voert hij ze. Op zondag is ook zijn moeder aan dc beurt, want dan moeten de hokken, worden schoongemaakt. In de broedtijd, zo omstreeks mei. ju ni en juli, is de hele familie aan zet. „Dan komt mijn opa ook meehel pen." Dat heeft het afgelopen jaar zijn resultaten wel afgeworpen. Op dc zolder van Patrick huizen intussen 24 gen op vanwege het protocol. Dat bleek een korte, maar krachtige aankondiging. Er was een prachti ge DVD gemaakt van het eerder genoemde trio. De film begon met de drie mannen die triest spraken over het slechte weer in Nederland. Pliessie Witte begon een dialoog met nar Kobus. Boer Moppc luisterde. „Beremut- senweer is het. We zitten in de bio logische ouwe put", is uiteindelijk de conclusie. En om uit de malaise te komen is er maar een oplossing. „We gaan naar het zomercarna val." Vervolgens zie je een Bink aantal door de zon gebruinde figuranten waarna je denkt dat het stel naar Paramaribo is afgereisd. Bij nadere bestudering van dc beelden, waar bij het trio regelmatig in en uit een aanhangwagentje springt, maken straten, stegen en gebouwen een Tilburgse indruk. Dat neemt niet weg dat deze Vlooicnafgevaardig- den met hun gedrag en uitzonder lijke kledij, voor de nodige op fraaie lizards. „Het is helemaal niet zo moeilijk als mijn moeder zegt", heeft hij nu bewezen. Maar 24 vogels is eigenlijk wel een beetje veel. vindt de jonge kweker. „Ik wil zes koppels houden. Dat betekent dat ik er twaalf verkoop. Wat ze kosten?" Ja. Dan toch maar even moeder raadplegen voordat er onjuiste bedragen in de krant komen. Zestig euro per koppel, klinkt het uit de kamer. Patrick: „De kanaries zijn goedkoper en de parkie ten weer duurder", toont hij ook zijn ondernemerszin. Wie zaterdag de grote zaal van ver enigingsgebouw Dc Vossenkuil bin nenwandelde, werd onmiddellijk ge confronteerd met de prijzentafel. Prijzen voor de beste kleur- en pos tuurkanaries, voor de kromsnaveligcn en voor tropische vogels. Dc prijzen bestonden, naast bekers en medailles, vooral uit mandjes levensmiddelen. B. Jeroensc mocht door de kwaliteit van zijn kanaries een flinke mand in ontvangst nemen. Voor M. Bazen en J. Walhout stonden er mandjes voor schudding zorgen. Dansen, zingen en springen is het parool in dc stad van de kruikenzcikcrs. Hilariteit in Dc Hoop als Witte op een praalwa gen kruipt en daarbij een aan tal kortgerokte damesachtcrwerken moet passeren om via Bergen op Zoom weer in Gróót Pcsóót te arri veren. Daar doet Piet Puute in dialect kond van een 'droevig moment'. Zonder in details te treden en voor zover de allochtonen het kunnen volgen, blijkt dat zich een ramp heeft voorgedaan. „Verschrikke lijk. Een drama. Het voelt als een vrouw zonder borsten. Als een vent zonder worst." Doodse stilte bij de boercnkieltjes in de zaal. „De Prins is gestopt." Puute gaal vervolgens over tot de orde van de dag en maakt het motto bekend. 'Me spele mooi weer'. Dc parodie op het motto kwam van achter de bar. „Wanneer doen wc het weer", vroeg een blonde tap ster zich hardop af. Veel tijd om na te denken of uit te nodigen kreeg ze niet, want het sa- lonorkcst van Gróót Pcsóót, snel geteld tien blazende vrouwen, zette het nieuwe carnavalslied in. Refrein: Olé, 't is vreed, 't is de Costa/ un Gróótpesóótse Rumba- Samba/ Un kêêr hin kopast, mae paella/ want me spele noc mooi dc prestaties op het gebied van de kromsnavels en A.A.M. Heijmans, A. Akkermans en C.H. van der Linden zijn ook voorzien van onder meer ha gelslag, gebakken uien en chips. Tegenover de tafel met lekkernijen staan twee kooien met een papegaai. Een hummel kijkt verbaasd naar de overwegend groene vogel die met weer. Olé. 't is vrcêd, 't is net de Costa? Un Gróótpesóótse Rumba- Samba/ Un Polderkoaitjc is net Mallorca? Adios, me spele mooi weer. Eerste couplct:Palmen, tropisch warum. 't is nie guur/ Gróót Pcsóót is Kootazuur? In valt 'r soms een wintcrbuujc neer? Me spele lekker tóch mooi weer? Tweede couplet: in campingsmoking zieng je aollluf nackt/ da jin zwaeluw hun zeumer mackl/ 't is Woaidahen, 't is mooi weer feêstgcdruus? Me bin ut zon netje in uus. Het Samba/Rumba ritme bereikte alle hoeken en gaten van de prinse lijke residentie. En daar ging de feestvierende menigte. Het lied no digt uit tot meezingen, tot meedan sen, tot het maken van erotische bewegingen, maar vooral óm dc lach en het enthousiasme op de ge zichten te toveren. Het orkest had eerder op dc avond al blijk gegeven veel zin in het vas tenavondfeest te hebben. Ze kwa men dan ook allemaal voorbij, die oude meezingers. Zoals het bloe metjes gordijn en het lied over dc liefde en dc gein. Ook Guus Mecuwis met het dondert en het bliksemt werd niet overgeslagen. Het effect van het slagwerk werkte daarbij diep door in dc ingewan den. En als je dat voelt, dan zijn de woaidachcn van de carnavalsver eniging de Vlooientrappers pas echt geopend. zijn fors uitgevallen poten op zijn ge makje en met behulp van zijn of haar snavel naar boven klautert om onder steboven naar beneden te klimmen. Een gang vol kromsnaveligcn kijkt eveneens naar die capriolen. Zoals de geclllankparkict die in het Grieks molinae hypoxantha heet en dc wacht houdt in hokje 549. Een hokje dat is gelooid met hel etiket: kampioen. En zo kunnen we in die gang nog wel even doorgaan. Hokje 542, kam pioen. Hokje 422: kampioen. Ook de swiftparkiel in kooitje 508 blijkt het kampioenschap waardig. Wé kijken naar rijen met agapomissen. Geen gewone dwergpapegaai maar dc aga- pomis roseicollis opalive lutino. Het etiket is haast te klein om zijn bijzon derheden te vermelden. Maar kam pioen is de bewoner van nummer 489 wél. In kooitje 433 zit een manvogel wal treurig te kijken. Hel is een grijsrug- dwergpapegaai. Maar als we voorbij komen, begint hij te kwetteren en te duiten en wekt de zanglust op van zijn collega in de gang die in hokje 448 huist. Ook een grijsrugdwergpa- pegaai, maar dan een pop die echter, en dat valt op. helemaal geel is. En zo zwerf je tussen de agapein-or- nisvogels (agapcin betekent liefkozen en omis betekent vogel - red.) of je wordt een gang verder begroet door bewoners waarvan dc voorouders in de tropen hebben geleefd. Zoals die vogel in kooinummer 383. Dc eerder genoemde Van der Linden kreeg een aardig resultaat uit het ei door een loodbekje te kruisen met een Japanse meeuw. Hij won er de levensmidde- lenmand mee. Een paar huizen verder zit een blauw kopblauwfazantje. Ook kam pioen. Het vogeltje kon zijn buur- man de mozambiquesijs feliciteren die eveneens kampioen was gewor den. In huisje 366 wipt kampioen dia- mantvink op zijn stokjes. Een vogel die er voor de leek uitziet als een uit zijn krachten gegroeide zebravink. maar daar dacht de jury anders over. Zo goed als helemaal wit, ontmoe ten we in kooitje 310 albina. Ze luis tert naar het gezang van dc kanaries in dc volgende gang. Daarvan is een aantal zo rood dat je denkt voor een overspannen stoplicht te staan. Maar volgens de jury hoort een vogel waar intensief rood op staat, ook erg rood te zijn. De bewoners van de oneven nummers 105 en 107 in die gang krijgen hel predicaat kampioen. En zingen dat het hele spul doet. Een kerkorgel zou de prestaties niet ver beteren. Nog maar eens langs de geelflanken. Eentje laat ongevraagd dc onderkant van zijn flank zien. Die blijkt, maar over smaak valt niet te twisten, mooier dan dc bovenkant. J.P. Jeroense uit Sint-Annaland (de vogelvereniging telt veel leden uit dit dorp) vertelt dat zijn vogel van oorsprong uit een Belgisch ei komt. „Ik kocht de vogel bij een Belgische parkietenkweker. Een ondermutant", laat hij er deskundig op volgen. Hij valt niet in dc prijzen omdat de vo gel nog wat te groen is en nog jong, oordeelt de jury. „De vogel is ook niet in perfecte conditie. Dat kan al lerlei oorzaken hebben. Zoals blij ven hangen in de mi", excuseert hij de vogel waarvan de aanschaf van een koppeltje ongeveer 250 euro vergt. Jan Walhout, ook al Sint-Annaland, is teleurgesteld. In tegenstelling tot vorig jaar vallen zijn papegaaien buiten de prijzen. De keurmeester trok twee punten af vanwege koprui. Walhout heeft het er over met vcr- enigingsecretaris Izaiik Polappel. „Walhout vindt zelf dat dc papegaai en geen koprui hadden." Potappel hielp bijna 40 jaar geleden (in 2012 is het jubileum) dc vereni ging oprichten en constateert dat het ledenaantal van gemiddeld 45 sta biel blijft. Verheugd is hij over dc in zet van dc zeven jeugdleden die hun hart aan de vogelkwckerij hebben verpand. Zelfheeft hij 140 kanaries. De isabcl geel intensief leverde hem zaterdag het kampioenschap op, alsmede het bondskruis van de Ned. Ver. van Vo gelliefhebbers. Een club met 40.000 leden. Dus het weekeinde kon voor Potappel niet meer stuk. Vorig jaar werd hij kampioen tijdens een tentoonstelling in Apeldoorn. „Daar waren 15.000 vogels ingezon den." Als hel gaat om dc waarde van zijn gevleugelde vrienden, praat hij over 25 euro per stuk. Dat valt mee als je de prijs vergelijkt met die in een groot tuincentrum dat vogels verkoopt. Daar kost een beetje man- kanarie al snel 27.50 euro. Aandacht en laeften voor de belevenissen van de nar. de grootste boer en de pelissie in Tilburg tijdens het Caribian Carnaval daar. Pa trick Jansen (links) en Izacik Potappel zijn de kampioenen van de bijzondere vogeltentoonstelling in Oud- Vossemeer.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 11