'Achterstand in onderhoud aan gemalen nauwlettend volgen' Eis halfjaar cel voor aanranding 'Wilgen knotten is ook een stuk ontspanning' SGP: supermarkt als zwaard van Damocles VVD: aanvoer zoet water voor Tholen waarborgen Een rondje tafelen op Tholen Geen alternatief voor wozoco Premie 130 euro afkoppelen riool Kraanmachinist 'Presentatie is slordig' Bieb vraagt naar mening klanten Donderdag 11 november 2010 EENDRACHTBODE, DETHOOLSE COURANT Waterschapskandidaat Van Ginkel voorstander méér samenwerking 500 euro smartengeld Oud-Vossemeer V rij willigersdag Veiligheidsnormen Skeeleren Voordelen Afhankelijk 10-12 flesjes bier Normale prijs DNA-test Boeren Waterschap met 600 km dijk en duin Werkgroep ruilt Tweede Dijk in voor Stinkgat Bod en tegenbod firma Gunter in Sint-Annaland Gabri Hoek vindt benoemen bestuur een aanfluiting De ChristenUnie is tegen het opheffen en bij de provincies voegen van de waterschappen. „Dat geeft alleen maar meer bureaucratie. Je moet oppassen dat je niet juist de uitvoerende organen opheft", zei lijsttrek ker Jaap van Ginkel dinsdag in Sint-Annaland. De CU is wél voorstan der van meer samenwerking tussen overheden. En dat een gedeelte van het waterschapsbestuur wordt benoemd in plaats van rechtstreeks ge kozen, vindt de partij eigenlijk maar niks. 'Half democratisch' noemde Van Ginkel het. Jaap van Ginkel (midden) is lijsttrekker voor de CU bij de waterschapsverkiezingen. De Thoolse kandidaten op de lijst zijn Corniel van Leeuwen (links) uit Sint-Annaland en Kees van der Eist uit Tholen. Was de man met bivakmuts die 31 juli 's morgens om kwart over vijf in de slaapkamer van haar woning in Oud-Vossemeer stond haar (ex) stiefvader? Ze verklaarde hem voor honderd procent aan zijn postuur en zijn kleding te hebben herkend. Toen de achttienjarige vrouw zijn naam noemde en 'ga weg' schreeuwde, ging hij weg. Over het opheffen van de water schappen heeft de politiek de afge lopen jaren geregeld proefballonne tjes opgelaten. Het regeerakkoord van het nieuwe kabinet laat de wa terschappen in stand. Maar hel wil de besturen in dc toekomst door de gemeenteraden laten kiezen. Dat deed Van Ginkel opmerken dat het allerminst zeker is dat het bestuur van Scheldcslromcn zes jaar in functie blijft, hoewel staatssecreta ris Hui/.inga daar ontheffing voor heeft verleend. „Dc ChristenUnie staat voor zelfstandige waterschap pen en géén verdere schaalvergro ting." Van Ginkel noemde het waterschap een erg uitvocringsgerichte organi satie. Dit in tegenstelling tot de pro- Tien vrijwilligers onderbreken halver wege de ochtend hun werk en verza melen op de dijk naast het natuurge bied voor een kop koffie. Dit keer is daar een bolus bij. want het is lande lijke natuurwerkdag. Caroline Geluk van stichting Landschapsbeheer Zee land, die het vrijwilligerswerk in de natuur begeleidt, heeft voor de lekker nij gezorgd. Dc zon schijnt, maar op de dijk staat een fris windje. Niette min is het lekker om builen te zijn. Voor sommigen is dat dc reden om aan het knolten mee te doen. Anderen vinden hel een prima middel om te 'ontstressen' en weer anderen willen op deze manier een bijdrage leveren aan het beheren van het landschap, legt Flip van Dammc uit. Hij coördi neert de werkzaamheden. „Het is in ieder geval ontspanning", zegt Ger ard Westerwecl. Een aantal mensen in het groepje heeft de tekst 'Vrijwil liger Staatsbosbeheer' op de jas staan. Staatsbosbeheer is de beheerder van natuurterreinen op Tholen, waarvoor de natuurvereniging een aantal objec ten onderhoudt. Van Damme: „We ruilen een object in, aan de Tweede Dijk. Dat is een echte kuitenbijter, het wordt te zwaar. In plaats daarvan gaan we bomen bijhouden in het Stinkgat in de Van Haaftenpolder." Na de koffie gaan de mannen en vrouwen het terrein weer in. Het Die pe Gat is een weel die in dc tweede helft van de zestiende eeuw is ont staan na een doorbraak van de Paal- dijk. Op de waterplas zwemmen twee witte zwanen. Het is hier een mooi De BibliOosterschcldc, waaronder ook dc Thoolse bibliotheken vallen, houdt vanaf deze week een onder zoek onder klanten. Leden krijgen een e-mail thuisgestuurd met een link naar het online onderzoek en andere klanten kunnen de vragenlijst invullen via dc website www.bibli- oostcrschelde.nl. De resultaten van het onderzoek gebruikt BibliOoster- vincie. „Daar is men veel meer met het maken van beleid bezig dan met de uilvoering. De organisatie is bu- reaucratischer", aldus dc CU-lijst- trekker. Hij sprak uit eigen ervaring, want hij is jarenlang lid van provin ciale staten geweest en ook korte tijd gedeputeerde. Sinds twee jaar is Van Ginkel hoofdingeland (alge meen bestuurslid) van hel water schap Zeeuwse Eilanden. Dc CU ziet veel meer in samenwerking, waardoor taken efficiënter kunnen gebeuren en kosten worden be spaard. „Zoals het waterbeheer al samen met gemeenten wordt ge daan. Denkbaar is om dit ook te doen met zaken als wegenbeheer, veiligheid en waterzuivering." Dc eerder dit jaar aangetreden dijkgraaf rustig hoekje. Voorzitter Henk Vinke- les Melchers van de natuurvereniging ontdekt in het dijktalud enkele orchi deeën. „Als die in bloei staan, kom ik terug om foto's te maken." Dc na tuurvereniging wordt ingeschakeld bij een project rond de Thoolse bloemdijken, vertelt hij. Ondertussen wordt er in dc wilgen Ilink gezaagd. De takken die verwijderd moeten worden, zijn soms al behoorlijk dik. Ze worden in stukken gezaagd en in het terrein gegooid. „We laten de na tuur zijn werk doen", zegt Van Dam me. Er ontstaan op die manier broed- gelegenheden voor vogels, terwijl het gebied ook voor kleine zoogdieren aantrekkelijk wordt. Om dc drie, vier jaar is het nodig om de bomen te knotten, omdat ze anders door dc zware kroon kunnen gaan inscheu ren. De vrijwilligers die zaterdag hebben meegeholpen, krijgen een zakje zaad van de inheemse wilde margriet mee naar huis. Als klein blijk van waardering voor hun bijdra ge aan de natuurwerkdag. Stichting landschapsbeheer Zeeland organiseert jaarlijks een vrij willigers dag, voor iedereen die als vrijwilliger op een of andere manier bijdraagt aan het beheer van het landschap. In fe bruari volgend jaar is dc natuurver eniging Tholen gastheer voor deze dag. Er wordt dan op verschillende plekken in de natuur gewerkt, en ook zijn er enkele excursies. schelde naar eigen zeggen om de kwaliteit van de dienstverlening ver der te ontwikkelen. Er wordt dc klant onder andere gevraagd naar zijn of haar mening over hel perso neel, het aanbod van dc bibliotheek, de prijs-kwaliteitverhouding en de bereikbaarheid. Bij deelname aan de enquête maakt men kans op een VVV Irischecquc van 15 euro. Toine Poppelaars is een aanjager op hel gebied van samenwerking, aldus Van Ginkel. Voor dc CU is veiligheid - zorgen dat de inwoners droge voeten hou den - de belangrijkste taak van het waterschap. „Dat moeten we wél goed in de gaten houden, want de investeringen lopen achter." Van Ginkel zei dat hij er recent achter is gekomen dat er een achterstand be staat in het onderhoud aan de gema len. „Kostenbesparing was de afge lopen een belangrijk punt bij het waterschap. De tarieven voor de in woners zijn sinds 2008 praktisch gelijk gebleven. Nu dreigt het ge vaar van te weinig investeren. Een aantal jaren geleden werd nog 22 miljoen euro per jaar geïnvesteerd, nu is dat twaalf miljoen." Volgens de waterschapsbestuurder is er in middels een flinke lijst van investe ringen die eigenlijk hadden moeten gebeuren, maar waar geen geld voor is. „Je moet oppassen dat je niet teveel potjes creëert die vervol gens ongebruikt blijven liggen." vond Bap Leunis. Van Ginkel noemde ook de veiligheidsnormen voor waterkerende dijken, die de overheid gaat aanpassen. „Daar moeten we zeker aandacht voor hebben." Jan van Gorsel vroeg zich af wat po litiek en het wegpompen van water met elkaar te maken hebben. Met andere woorden, waarom een water schap een politieke organisatie moet zijn. Van Ginkel erkende dat de po litieke keuzes beperkt zijn omdat dc taken van een waterschap precies vast liggen. „Het is vooral een tech nische organisatie. Maar er gaat tachtig miljoen aan gemeenschaps geld in om, daar willen we zeggen schap over." De CU is voorstander van modern dijkbeheer. „Wij zeggen dus niet dat Bert van Eenennaam (SGP) en Han van 't Hof (ABT) vroegen waarom het toch zo lang duurt. Ze pleitten er beiden voor om spoed in de zaak te brengen. Van Eenennaam wilde dal b. en w. een termijn noemen waarbinnen dc transactie plaats vindt. Volgens wethouder Frank Hommel is het feit dat het zo lang duurt ook een zorg van b. en w. „Het is een complexe situatie van vraag een aanbod. In hoeverre kun nen wc een financiële handreiking doen? De firma Gunter heeft een re actie op ons bod gedaan. We gaan intern bekijken hoe we er mee om gaan. We zijn er nog niet uit. We De VVD zal zich in het nieuw te vormen waterschap Scheldestro- men sterk maken voor de aanvoer van zoet water voor de Thoolse landbouw. Dat zei lijsttrekker Sophie van 't Westeinde dinsdag avond op de algemene ledenver gadering in Haestinge in Sint- Maartensdijk. Ze beantwoordde een vraag van voorzitter Henny Polderman die stelde dat Tholen op moet passen voor de verzilting van het Volke rak/Zoommeer. Voor Van 't Westeindc moet de aan voer van zoet water voor Tholen ge waarborgd zijn, zei ze. Volgens haar wil de provincie Zuid-Holland geen verzilting. En als het water weer zout wordt dat er harde garanties moeten komen voor de zoetwatervoorzie ning. „Het gaat dan om een verdeel sleutel. Het zou niet zout moeten worden." Het doorspoelen van het Zoommeer zou volgens de VVD uitgeprobeerd moeten worden. Het water moet dan via de Kreekkrak op de Oosterschel- de worden gelalen. „Maar dat mag niet omdat er op die plek in dc Wcs- terschelde een broedkamer is voor vissen. Dan zou je het proces versto ren. Wij vinden dat het uitgeprobeerd moet worden. Dan ontstaat er op een andere plaats een broedkamer." Vol gens Anton van Oost (nummer 17 op de lijst voor de waterschapsverkie zingen) moet de Oesterdam openge zet worden. „Er ligt wel een afvoer kanaal maar dat wordt nooit gebruikt." Een ander punt van bespreking was de wegentaak van het waterschap. Volgens Frank Hommel zou er veel meer samengewerkt moeten worden. „De provincie is mega opgetuigd met ambtenaren. Dc provincie zal een dominantere rol moeten spelen in het beheer van wegen." Maar vol gens Van 't Westeindc stoot de pro vincie juist wegen af aan het water schap. Polderman merkte op dat er steeds meer provinciale wegen aan de gemeente worden overgedragen. Maar dal bestreed Van 't Westeinde. „Dc provinciale wegen gaan vaker naar het waterschap. Maar het beheer kan wel efficiënter." Elly Adriaansen uit Tholen had kri tiek op de maximum snelheid van 60 kilometer op de polderwegen. Ze vond het een belemmering. Van 't Westeinde gaf ze daar in gelijk, maar legde uit dat het voor dc veiligheid is gedaan. „Er rijden fietsers en er rijdt landbouwverkeer over. Met verschil lende snelheden. Het is bekend dat er op Tholen relatief veel verkeers slachtoffers vallen." Van Oost vroeg zich af of het niet aan de inwoners is om te bepalen hoe er op de zeewering niet gebouwd mag worden." Natuur en landbouw gaan wat de CU betreft goed samen. En verder is natuur ook iets waarvan dc inwoners moeten kunnen genie ten. Daarom steunt dc partij het be leid om de werkwegen die momen teel overal aangelegd worden bij de dijkversterkingswerken zoveel mo gelijk open te stellen. Corniel van Leeuwen, die zevende staat op de kandidatenlijst, had kritiek op de beseffen het belang om er snel uit te zijn wel. Als we dat zijn, zullen we dat u zo snel mogelijk laten we ten." Van Eenennaam wees op een brief van de eigenaar van Cl000 om zo snel mogelijk lot overeenstemming te komen. „Wc vragen u een datum te noemen om het project eindelijk eens af te ronden. Dit gaat, wel heel erg lang duren." Volgens Van 'l Hof is het een carrousel die in de vorige raadsperiode is gaan draaien. „Dat is het nog steeds. Als u er niet uit komt, dan is dat ook een beslissing. Zo blijven we elkaar bezighouden." Hommel nam afstand van de verge- hard ze rijden. Maar daar was de lijsttrekker het niet mee eens omdat dat de kans op ongevallen veel groter maakt. De Tholenaar stelde dat de maatregel collectief was genomen. Hij noemde dat drastisch. Wat het financieel beleid betreft, streeft de VVD naar het laagst moge lijke tarief. „We willen pas aan ta riefverhoging denken als het niet an ders kan. En passen alleen de inflatiecorrectie toe." Van 't Westein de denkt dat de fusie tussen het waterschap Zeeuwse Eilanden en het waterschap Zeeuws Vlaanderen voordelen op zal leveren. Dat voor deel moet terug gegeven worden aan de belastingbetaler, zei ze. Karei Saris wilde weten hoe het wa terschap bestuurd wordt. Gabri Hoek (zevende op de lijst) hekelde de ma nier hoe het bestuur tot stand komt. Dat er in het bestuur al twee catego rieën benoemd zijn (voor de land- werkweg die tussen Sint-Annaland en Stavenissc is aangelegd. „Op de asfaltlaag kon de jeugd prima skee leren. Maar nu is er een laag grind overheen gegooid en gaat dat niet meer. Dat strookt niet met het uit gangspunt om zo'n weg voor ieder een open te stellen." Van Ginkel noemde nog enkele punten uit het verkiezingsprogram ma. Zo is de partij tegen ontpolde- ren omdat ze de schaarse goede lijking met een draaimolen. „Er is een aanbod gedaan en er is een te genbod gekomen. We moeten ook goed naar de financiële belangen kijken. Het kan morgen rond zijn, maar dan zou u het er niet mee eens zijn omdat u het te royaal zou vin den." Van Eenennaam hamerde er op dat het snel tot een einde komt. „An ders blijft het als het zwaard van Damocles boven ons hangen." De SGP was overigens te spreken over het voordelig saldo van 10.000 euro door een lagere bijdrage van de ww-uitkeringen en een hogere bijdrage van het rijk. Van Eenen naam stelde dat het belangrijk is om knopen door te hakken. Niet al leen voor het havengebied van Sint- Annaland maar ook voor Tholen- Noord. Bram van de Sande (CU) pleitte er voor een aantal posten inzichtelijk te maken, zoals die van abonne menten, energieverbruik en de kos ten voor bedrijfsvoering van het ambtelijk apparaat. Wethouder Pe ter Hoek (SGP) zegde dat toe, maar wees er ook op dat het in de begro ting wel te vinden is. bouw en de Kamer van Koophandel) noemde hij een aanfluiting. „Ze zijn niet democratisch gekozen. Dat had den ze niet mogen doen." Van 't Westeindc erkende dat het een vreemd systeem is. „In totaal zijn er dertig zetels in de algemene vergade ring. Daarvan zijn negen geborgde zetels: vier voor de landbouw, vier voor bedrijven (Kamer van Koop handel) en één voor het bosschap (natuur). Om een coalitie te vormen heb je een meerderheid nodig. Er doen negen politieke partijen mee voor 21 te verdelen zetels. Er zijn partijen die er met een, twee, of drie zetels in komen. Een enkele met vier. Een groepering met vier zetels is be langrijk voor een coalitie. Een dijk graaf (Toine Poppelaars -red.) heb ben we al." Gabri Hoek (52) is ten opzichte van de vorige verkiezing twee plaatsen gezakt. Hij kan moeilijk inschatten landbouwgrond niet wil prijsgeven. En dat op veel polderwegen een maximum snelheid geldt van 60 km/u, heeft ook de steun van de CU. „Het zijn vaak tevens fietsroutes, dus uit oogpunt van verkeersveilig heid is dat goed." De waterschaps bestuurder vroeg nadrukkelijk om de steun van de CU-lcdcn. Want het is volgens hem allerminst een gelo pen race dat de partij haar twee ze tels in het bestuur behoudt. B. en w. hebben geen alternatief plan achter de hand voor het woon- servicecentrum in Scherpcnissc als het juridisch niet haalbaar blijkt. Dat bleek donderdagavond uit de reactie van wethouder Kees van Dis toen Bram van de Sande (CU) er naar vroeg voor de behandeling van dc begroting. Van Dis zei er nog steeds van uit te gaan dat het een goed plan is en dat het dagelijks bestuur van dc gemeente er volop vertrouwen in heeft dat het plan er doorkomt. De Raad van State blokkeerde vorige week maandag het plan na bezwaren van omwonenden. Van de Sande wees er op dat er na de uitspraak van de Raad van State een bodemprocedure gevolgd moet worden en was benieuwd of het plan nog meer vertraging op zou leveren. Van Dis zei dat b. en w. een aantal dagen nodig hadden om zich op de uitspraak te beraden. Ook fractievoorzitter Bert van Een ennaam (SGP) zei de vertraging te betreuren. wal het wordt, zegt hij desgevraagd. „Het is erg afhankelijk van het aantal mensen dat gaat stemmen. Het is nu alleen in Zeeland. In de landelijke media wordt er geen aandacht aan besteed. Je hoort er niks over. Ik heb dikwijls op een stembureau gezeten. Was het waterschap gecombineerd met dc gemeenteraad, dan stemden er veel mensen. Ik ben bang dat er nu weinig meedoen." Mocht hij gekozen worden dan zou hij meer aandacht willen voor sa menwerking tussen de waterschap pen. „Er zijn er nu 25 of 26. Alle maal bepalen ze hun eigen manier van werken. Kijk ook eens naar hoe een ander het doet. Zet er een student op die dat kan onderzoeken." Het on derhoud van sloten zou volgens hem eens onder de loep genomen moeten worden. „Er blijft hier nog te veel achter op de akker. Misschien rui men ze het bij een ander beter op. Natuurlijk is het al beter dan vroeger. Toen moest iedereen het zelf doen, maar het kan nog beter." De 31 -jarige verdachte, achterbuur man van het slachtoffer, ontkende donderdag bij de rechtbank in Mid delburg dat hij bij zijn stiefdochter in de woning was binnengedrongen en bij haar op de slaapkamer was ge weest. Officier van Justitie W. Suij- kerbuijk dacht daar anders over en eiste wegens aanranding en huisvre debreuk een half jaar gevangenis straf. Als het aan de officier ligt. be taalt dc man 500 euro smartengeld. Van een poging tot verkrachting, dat hem primair wordt verweten, was volgens dc officier geen sprake ge weest. Hij eiste daarvoor vrijspraak. „Het bewijs voor de aanranding is niet 'spetterend', maar ik heb vol doende wettige bewijsmiddelen. Er is niet alleen haar verklaring dat hij aan haar slip had getrokken en door haar was herkend. De bivakmuts die meneer op had, is bij hem thuis naast zijn bed gevonden. Wel vreemd als het hartje zomer is. Ook de honden sloegen niet aan, omdat het een bekende was. Ze kwamen meer bij elkaar over de vloer." Daarnaast haalde de officier de ver klaring aan van haar moeder, met wie de man acht jaar een relatie heeft gehad en waaruit een dochter tje is geboren. Zij vertelde dat hij zijn seksuele belangstelling voor het slachtoffer liet blijken. Ook het tijdstip zou kunnen klop pen. Zo was de man die nacht bij een buurtgenoot op bezoek geweest en was hij rond vijf uur weggegaan. Volgens de huurman had hij zo'n tien tot twaalf flesjes bier gedron- Wie vrijwillig het dakoppervlak af koppelt van de vuilwateriolering krijgt een subsidie van 130 euro van dc gemeente Tholen. Het schone re genwater en het vuile afwas- en dou chewater komen dan niet meer bij el kaar. Het schone regenwater kan meteen terug in de natuur en levert veel minder belasting op voor de ri oolwaterzuiveringsinstallaties. Daar naast zorgt een dubbel rioolstelsel ook voor betere afvoer bij heftige buien. Alle regen die op straat en op dc stoep valt, wordt direct naar de sloot afgevoerd. In 2028 wil de ge meente de afkoppeling klaar hebben. Op een dak van 50 m2 valt jaarlijks gemiddeld 40.000 liter schoon re genwater dat nu in het vuilwaterriool terecht komt. De subsidieregeling wordt nog nader uitgewerkt. VERVOLG VAN VOORPAGINA Hij zegt er alles aan te zullen doen om de zaak tot een goed renderende onderneming te maken waar gasten zich thuis voelen. „Ik wil zo dicht mogelijk bij de mensen staan. Als horecaondernemer moet je meebui gen met dc klant voordat je rechtop kan staan. Dat is mijn lijfspreuk. Ik wil integreren in Sint-Maartensdijk en op het eiland Tholen. Actief mee doen aan activiteiten. Samen met de eigenaren van Hotel Kom er hier aan de Markt wat moois van maken. Elke week een ondernemersborrel hou den. Met vrije inloop. Op vrijdag of zaterdag. Of een dinerarrangement bedenken met collega's. Een rondje tafelen op Tholen. Een voorgerecht bij de Gouden Leeuw in Scherpenis- se, een hoofdgerecht in Kom en een dessert in Het Raedthuys. Het kan ook over heel het eiland. Ruud Co- gels heeft een bus. Die zouden we in kunnen zetten. Zulke ideeën vloeien voort uit het contact met anderen. Door met elkaar in gesprek te gaan, maak je jezelf sterker." De Gusto Horecagroep wil in de overgenomen zaken meer kiezen 'voor pure, lekkere gerechten tegen betaalbare prijzen.' Pelgrim denkt aan een drie gangenmenu voor 25 euro. „Eten aanbieden tegen een nor male prijs. Eten dat niet uit een pak je, zakje of bakje komt. Smaak ver koopt." Volgens de ondernemer zal hij de gasten ook vragen wat ze van het eten vinden. Niet alleen uit be leefdheid, maar ook om er wat van te leren. „De gast is leraar. Die kan aan geven of je op de goede weg bent. Hij is tegelijk ook mijn vertegen woordiger." Aan de opzet van Het Raedthuys verandert niet veel. Net als de door Gusto overgenomen Orangerie in Nijverdal bevindt het hotel-restau rant in het oude gemeentehuis zich in een startfase. „Het is nog niet klaar. De wijnkelder moet er nog komen. Nog wat extra kamers en de zaaltjes voor congressen moeten nog worden aangepast." Pelgrim streeft er naar meer loop in de zaak te krijgen. Hij is enthousiast en zegt dat zijn bedrijf in 'één van de mooiste panden op Tholen' is gehuisvest. Bang om risi co's te nemen is hij niet. „Daar ben je ondernemer voor. Maar je moet eerst geven voordat je iets kunt krij gen." De uit Hoogezand-Sappemeer af- ken. „Ik was zo lam als een balletje. Ik was ziek en ben thuis op dc trap in slaap gevallen. Ik kan het niet ge weest zijn", hield verdachte vol. De man had eerst over een muurtje moeten klimmen en was daarna via het achterraam de woning binncngc- raakt. Zijn advocaat voerde aan dat zijn cliënt niet de dader kon zijn ge weest. „Hij was erg dronken en hij kampt al een aantal jaren met rug problemen en is dus niet in staat om te klimmen. Wat de honden betreft, is het helemaal niet gek dat ze bij een wildvreemde man niet aanslaan. Ik heb zelf een hond die overdag blaft, maar 's nachts niet aanslaat." Ook meende hij dat het slachtoffer zich had laten beïnvloeden door haar moeder, die vanwege de scheiding er mee gebaat zou zijn dat het dochter tje aan haar ouderschap zou worden toegewezen. „Het zou ook goed kunnen dat het slachtoffer het hele verhaal heeft gedroomd", voegde hij er aan toe. Een DNA-test had niets opgeleverd. De verdediging vroeg zijn cliënt vrij te spreken. De vrouw, die alleen woont, liet in een schriftelijke ver klaring weten dat ze na het incident niet meer durfde te gaan slapen in haar slaapkamer, nu beneden op de bank slaapt en last heeft van nacht merries. Ook is ze angstig als ze op straat loopt, hoewel ze weet dat ver dachte inmiddels ruim drie maanden in dc gevangenis zit. Zij heeft inmid dels contact met een psycholoog. De rechtbank doet 18 november uit spraak. Kraanmachinist Frans dc Rijke uit Stavenisse die onlangs met Jeanet Rijstenbil in het huwelijk trad is 25 jaar en geen 35 jaar zoals vorige week in het tekst onder de foto stond. Het bruidsmeisje was Marita van den Berg. Donderdag kreeg de gemeenteraad voor dc tweede keer een herziening van dc taricvenvcrordening ge meentelijke accommodaties 2010 uitgereikt. Hans Boulogne van ABT vond dat dit slordig overkomt. „Wij willen een betere presentatie aan de raad." Burgemeester Nuis gaf hem volledig gelijk. „Honderd procent. U heeft recht op een duidelijk docu ment." komstige Pelgrim heeft 22 jaar erva ring in de horeca en aanverwante branches. Hij begon bij een pizzeria, werkte in het Rijnhotel in Arnhem. Werd in het Victoriahotel (tegenover het centraal station in Amsterdam) manager 'food en beverages' (eten en drinken). Werkte op Schiphol en zette daar - op de G-pier - dc Salmon House op in het huidgc café Amster dam. Richtte zijn vizier vervolgens op het buitenland. Op de nieuwe luchthaven van Singapore waar hij een compleet 'plein' inrichtte met verschillende ectgelegenheden en een café voor de reizigers. Vervolgens kwam Pelgrim terug naar Europa en reisde hij tussen Kopen hagen en Manchester om klanten voor restaurants te werven (local sto re marketing). „Daarna heb ik een jaar niks gedaan. Ik was door mijn rug gegaan. Toen ben ik aan de slag gegaan in dc bcdrijfscatering bij Al- bron die ook Centerparcs bedient. Zeven jaar, tussen Rotterdam en Scheveningen. Van formulemanager naar districtsmanager. Onze klanten waren onder meer het ministerie van algemene zaken, landbouw en de HTM, dc Hollandse tramweg maat schappij. De laatste twee jaar ben ik bezig geweest om Taste Food in de markt te zetten. Opzet was dat boe ren een eerlijk aandeel kregen in de voedselketen. We haalden de produc ten rechtstreeks bij de boer en lieten die bereiden door topkoks. We brachten het eten naar bedrijfsrestau rants. Er moest een hogere prijs voor worden betaald." Het kwam niet goed van de grond omdat er nog te veel partijen bij betrokken waren, zegt Pelgrim die nu aan een nieuwe uitdaging in Sint-Maartensdijk is be gonnen. Dc zaak is weer de hele week geopend. aAa Lensink Partners WW Burg. Van Hasseltstraat 50a, Bergen op Zoom www.lensink-advocaten.nl ELKE MAANDAGAVOND VAN 17.30 TOT 19.30 UUR GRATIS INLOOPSPREEKUUR Advertentie I.M. Het nieuwe waterschap Scheldestromen omvat de hele provin cie Zeeland en een stukje poldergebied in de Brabantse ge meente Woensdrecht. Een gebied met een oppervlakte van 177.150 hectare en 380.000 inwoners. Het schap is verant woordelijk voor 606 kilometer zeedijken en duinen, 11.227 kilo meter waterlopen en 3819 kilometer wegen. Het heeft 72 ge malen in eigendom. En voor de zuiveringstaak 17 rioolwaterzuiveringsinstallaties, 157 rioolpersgemalen en 580 kilometer rioolpersleiding. De organisatie van Scheldestromen - een fusie van Zeeuwse Eilanden en Zeeuws-Vlaanderen - telt 470 volledige arbeidsplaatsen. Het algemeen bestuur dat per 1 januari aantreedt, bestaat uit dertig leden. Daarvan worden er negen rechtstreeks benoemd: vier door de ZLTO, vier door de Kamer van Koophandel en één door het Bosschap. De resterende 21 worden gekozen door de inwoners van 18 jaar en ouder. Zij hebben de keus uit 164 kan didaten van negen verschillende partijen (waaronder tien Tho- lenaren). Vandaag en morgen vallen de stempakketten in de bus. De biljetten kunnen worden gepost en moeten uiterlijk dinsdag 23 november om 12 uur binnen zijn. Op 25 november om zeven uur 's avonds wordt de voorlopige uitslag bekend ge maakt. Tinus de Rijke is één van de vrijwilligers bij de natuurwerkdag. Om de week op zaterdag zijn leden van de landschapswerkgroep van de natuurvereniging Tholen buiten aan de slag. Ze knotten wilgen in natuurgebiedjes van verschillende instanties. Zaterdagmorgen was het Diepe Gat tussen Sint-Annaland en Stavenisse aan de beurt. Er is nog steeds geen zicht op de aankoop door de gemeente van Cl000 in Sint-Annaland waardoor het plan voor de herinrichting van het Ha venplein verder kén. Dat bleek donderdagavond tijdens de behandeling van de gemeenteraad van programmarapportage. Lijsttrekker Sophie van 't Westeinde met de twee Thoolse kandidaten, Anton van Oost links) uit Tholen en Gabri Hoek uit Sint-Maartensdijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 5