Vier Smashteams in race voor titel Eegedima wint eilandencup 'Die berg met een handbike beklimmen, is het extreemste dat ik kan doen' Emergo ook in zaal sterk Kyle Matthijssen Nederlands kampioen Koersballen Donderdag 11 november 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Emergo is begonnen aan de zaaleompetitie en bleek nog steeds in vorm. De Smurdiekse korfballers waren in de eerste wedstrijd al snel tegenstander TOP de baas. Thuis werd met 12-2 een ruime overwinning gepakt door treffers van Gerrie Anthonisse (3x), Harmen van Heemskerk (2x), Maddy Muis (2x), Marco v.d Hoek, Hans Peter de Jong, Jeffrey Pals, Liesbeth Potappel en Gisela v.d Ree. Tegenstander ODT uit Roosendaal was vrijdag al wat voorbarig. De spelers feliciteerden het eerste senioren team van tafeltennisclub Smash '76 na afloop van de uit wedstrijd bij voorbaat al met het kampioenschap. Basis speler Remco Vroegop van de Sint-Annalanders vond dat ondanks de 3-7 zege wat voorbarig. Maar als de volgen de wedstrijd tegen hekkensluiter Red Star met een ruime overwinning wordt afgesloten, lijken de felicitaties van ODT niet eens zo vreemd. Het team van tennisclub Eegedima uit Tholen is zondag de winnaar geworden van de vierde editie van de Goed- Ware eilandencup voor teams. In een allesbeslissende super tiebreak versloegen de Tholenaren hun opponent BEAR uit Sint-Maartensdijk met 12-6 nadat na de regu liere partijen de tussenstand 2-2 was. De eilandencup wordt ook wel het Thoolse tenniskampioenschap ge noemd, omdat alle vijf de tennisclubs uit de gemeente eraan meedoen. Dit jaar was er een nieuwe opzet met vaste teams en dat is zo goed bevallen dat die volgend jaar weer gehanteerd wordt. Magere score Noad 3 Basketbal Jeugd Philipsdam Revanche Sponsors Krankzinnige partij Eerste manche Laudame en Geen hulp van je benen, buikspieren, gewicht, alleen armkracht. Pim van Hekken (27) uit Sint Philipsland gaat de uitdaging aan om met zijn handbike de Alpe d'- Huez te beklimmen, de berg in Frankrijk die vooral be kend is als aankomstplek in de Tour de France. Pim heeft een dwarslaesie en kan daardoor alleen zijn armen ge bruiken. Een handbike is een speciale fiets, waarmee de trappers met de handen worden bediend, ontwikkeld voor mensen met een handicap. Met nog vier andere handbikers vormt Pim een team waarmee hij meedoet aan Alpe d'HuZes, een wielerevenement waarbij de berg een aantal malen achter elkaar beklommen wordt om geld in te zamelen voor onderzoek naar kanker. Pim van Hekken uit Sint Philipsland wil over Alpe d'Huez fietsen Kyle Matthijssen (15) uit Poortvliet is Nederlands kampioen supermotard geworden. Tijdens de laatste wedstrijd in Lelystad stelde Matthijssen de nationale titel veilig met een tweede plaats in het dagklassement. In de eerste manche kwam hij na een redelijke start goed teruggereden naar een tweede plaats. In de twee de manche maakte hij een jumpstart waardoor het spannend werd. Met dertig seconden straftijd legde hij toch nog beslag op een derde plaats, waarmee hij met één punt verschil op de tweede man de titel binnen haalde. Rood lint voor Linsey Herba koplopers 5* ii i'i n\' TT Het team van Eegedima met Jean Ruinard, Els Kooij, Jacco Kooij en Monique Ruinard mag zich Thools kampioen noemen na het winnen van de eilandencup voor teams. Anne van Dijke heeft het blessure leed duidelijk achter zich gelaten en was met drie overwinningen de smaakmaker. Mcrijn v.d. Klooster en Remco Vroegop misten ieder een maal de winst. Invaller Adrie Aarnoudse van het tweede seniorenteam kwam nog wedstrijdritme tekort tegen SAR '72 in Kloosterzande. Met zijn aandeel als BOB en winst in het dubbelspel was voor hem de koek op. Hij ver keerde gelukkig in goed gezelschap van de ervaren Peter Hendrikx en Pe ter Bazen, zodat er toch nog een mooie 3-7 uitslag uit de bus kwam. Een kampioenschap zit er niet in, maar een verdienstelijke tweede plaats is zeker nog reëel. Het derde seniorenteam blijft na de 2-8 nederlaag tegen SAR '72 onder aan bungelen in dezelfde tweede klasse. Ondanks dat Jacob Elenbaas dicht bij twee overwinningen was, kon hij maar één partij verzilveren. Ditzelfde gold voor Arno B mijn zeel. David van Driel toonde voldoende inzet, maar kon zonder punten terug naar huis. Het vijfde seniorenteam nam een groot risico door zijn beste speler Jo- chem v.d. Klooster buiten de basis te laten. Ze hadden het geluk dat tegen stander Kapelle maar met twee spe lers kwam opdagen, zodat na een 7-3 overwinning al snel de warme dou che kon worden opgezocht. De kou de douche hadden de basisspelers Jan Willem van Vossen, Erik Mientjcs en Eldert Besseling al tijdens de wed- De derde keus van Noad '67 heeft de uitwedstrijd tegen ZSC 3 met 0-2 ge wonnen. De wedstrijd in Scharendij- ke begon matig voor de Fluplanders, maar desondanks was de eerste kans voor Noad. Een schot van Kees Vroegop werd ternauwernood gered door de keeper. Aan de andere kant was ZSC ook nog een keer lastig, maar het schot miste kracht om doel man Ligtendag te passeren. Noad zet te door en Edwin Hagc nam een in- worp en gooide de bal diep naar spits Kees Vroegop. Zijn schot spatte op de lat uit elkaar, maar de terugspringen de bal werd door Roel den Engelsman goed ingeschoten. Dit is het spel dat Noad graag ziet omdat het verdedi gend goed in elkaar zat. Zelfs rechts back Léon Hoek, die voor het eerst dit seizoen meedeed, was actief om aan- valland werk te verrichten. Zijn schot ging net over, terwijl Edwin Hage vrij stond om in te tikken. Ook de hoek schoppen van Leo Polderman waren Zeven jaar geleden, op 22 juli 2003, brak Pim zijn rug bij een motoronge val op de weg tussen Sint-Maartens dijk en Stavenisse. Hij lag tien weken in coma en heeft daarna nog een half jaar op bed gelegen. Het was lange tijd onduidelijk in hoeverre hij zijn mobiliteit terug zou krijgen. „Ik ben verlamd tot aan mijn borst. Ik heb een vrij hoge dwarslaesie", zegt Pim. Zijn armen functioneerden nog wel. „Maar na tien weken niets doen is wel je spierkracht weg. Ik heb de fij ne motoriek opnieuw leren gebrui ken." Nu zit hij in een rolstoel. Zijn li chaam is compleet, maar verlamd. „In principe kan ik alles. Ook autorij den. Ik heb een aangepaste auto." Hij woont samen met zijn vriendin Caro- la Quist. Hun huis is zodanig aange past dat Pim alles op de begane grond kan doen. „De bovenverdieping is mijn domein", zegt Carola met een knipoog. Van een handbike had Pim tot zijn ongeluk nog nooit gehoord. Hij reva lideerde in revalidatiecentrum Rijn dam in Rotterdam, waar ze hem in contact brachten met verschillende sporten omdat dat voor iemand in een rolstoel een extra hulpmiddel is om op gewicht te blijven. „Mijn eerste voorkeur ging uit naar basketbal. Maar daar zou ik steeds voor naar Rotterdam moeten, want zoiets heb je hier niet in de buurt. De fiets is een goede uitlaatklep waarbij ik steeds mijn limiet kan opzoeken." Pim fietst nu een jaar of zes, waarvan vier op een racefiets. Hij heeft een fiets die hij aan zijn rolstoel kan kop pelen om bijvoorbeeld naar de winkel te gaan. „Het gaat sneller dan ge woon in de rolstoel rijden. Je kunt het vergelijken met op de fiets om bood schappen gaan." Maar de handbike waarmee hij de Alpc d'Hucz wil be strijd gehad toen ze twee keer voor hun tegenstander moesten buigen. Ook dit team kan theoretisch nog kampioen worden. De wedstrijd van het vierde seniorenteam is een week uitgesteld, maar bij winst kan dan het kampioenschap worden gevierd. Het eerste jcugdtcam had grote pro blemen met de jonge dames van Ho- tak '68 uil Hoogerheide. Zowel Ben nie van Poortvliet als Gert Jan v.d. Berg bleven puntloos. Job Moerland liet zich als enige speler niet van de wijs brengen door al dit vrouwelijk schoon en boekte nog twee overwin ningen voor zijn team. Adrie Aarnoudse kon binnen zes uur weer een lange reis maken. Nu als coach van het tweede jeugdteam te gen rode lantaarndrager Effect '71 uit Terneuzen. Hij leidde het team naar een 2-8 uitzege waarbij Lonneke den Engelsman met drie gewonnen partij en de uitblinkster was. Joost van Dij ke en Johan Aarnoudse volgden met ieder twee overwinningen in haar spoor. Lonneke trok met Johan ook nog de winst in het dubbelspel bin nen. Door deze ruime zege kan ook dit team het kampioenschap nauwe lijks meer ontgaan. Tenslotte deelde het derde jcugdtcam de punten thuis tegen Yersekc. Sander Zwagemaker en Marlijn Keur zegevierden twee keer en voor Jclmar Elenbaas zat er niet meer in dan zijn aandeel in de winst van het dubbelspel. gevaarlijk, maar niet succesvol ge noeg. Na een half uur spelen gleed Kees Vroegop een voorzet van Leo Polderman in, maar de leidsman keur de de treffer af. Net voor rust ver draaide Roel den Engelsman zijn 'goede' knie en moest uitvallen. Rien Filius was zijn vervanger. ZSC pro beerde in de tweede helft een beetje druk te zetten op de verdediging van Noad, maar deze gaf geen krimp. Ro nald den Braber kreeg een voorzet van Leo Polderman, maar alleen op 3 meter voor de doellijn stiftte hij de bal op de paal. Een schot van Frans Quist over drie schijven bereikte de lat van het doel. Toch gooide Noad een kwar tier voor het einde de wedstrijd einde lijk op slot. Edwin Hage schoot van 35 meter de bal hoog richting de doel man. Laatstgenoemde probeerde de bal te pakken, maar die glipte via zijn handen in het doel. Ook in het laatste kwartier was Noad nog een paar keer gevaarlijk, zo kreeg de terug ingeval len Léon Hoek een bal van Edwin Hage, maar zijn schot ging net over. klimmen is er één waar hij in moet gaan zitten, zonder zijn rolstoel. Pim traint vier tot vijf keer per week en heeft tot doel in die periode 120 tot 200 kilometer af te leggen, zo'n 40 tot 60 kilometer per keer. Zo snel als een wielrenner kan hij niet fietsen op zijn handbike. „Als ik even aan zet, kan ik tegen de 40 kilometer per uur halen. Gemiddeld rijd ik tussen de 24 en 26 kilometer per uur." Elke zondagmorgen fietst hij met een club je uit Nieuw-Vossemeer, allemaal handbikers. Aan competities heeft hij nog niet meegedaan, maar dat gaat nu wel trekken. Het is voor Pim alleen lastig om naar wedstrijden te gaan, want dan moet er altijd iemand mee. Zijn handhike past niet in zijn auto. Een berg heeft hij ook nog nooit ge fietst. „Er zijn hier zo weinig bergen om te oefenen", zegt Carola. „De brug op dc Philipsdam is mijn trai- ningsberg", zegt Pim. „Ik neem de klim aan twee kanten. Het is niet te vergelijken met de Alpe d'Hucz, maar je gaat het wel voelen. Vijf keer heen en weer. Voluit. Tot ik niet meer vooruit kom en volledig ben ver zuurd." Binnenkort gaan hij en zijn team in de Ardennen trainen ter voor bereiding. Pim voelt zich fit, maar hij moet con stant op zijn gezondheid letten. Hij is diabetespatiënt. Dat was hij al voor zijn verlamming. „Ik moet vier keer op een dag insuline spuiten. En het is ook belangrijk te letten op wat ik eet. Telkens moet ik goed in de gaten houden of mijn suikergehalte op peil blijft, ook tijdens inspanning. Wat dat betreft is mijn ziekte een echte sluip moordenaar." Pim denkt dat zijn ziekte geen belemmering is om zijn doel te bereiken. „Ik weet zeker dat ik het ga halen. Hoe lang ik erover doe, maakt niet uit. Ik denk er niet te licht over. Ik De winnaar van de vorige editie, TOV, pakte dezelfde dag dc bronzen plak door eveneens in een beslissen de super tiebreak Jansen/Kot te ver slaan. TC Sint-Annaland kreeg na een 1-3 nederlaag tegen Jacoba van Beieren de rode lantaarn mee naar huis. Er stonden zondag op het sportpark van De Ruucstoppelen in Sint Phi- lipsland drie finalewedstrijden op het programma nadat BEAR vrijdag TOV met 4-0 versloeg in de halve finale. Eegedima kreeg zodoende zondag BEAR tegenover zich, TOV en Jansen/Kot streden om dc derde plek en Jacoba van Beieren en Sint- Annaland streden om plaats vijf. Voor het eerst in de eilandencuptra- ditie waren het niet TOV en Dc Ruucstoppelen die in de finale te genover elkaar stonden, waardoor er dit jaar weer eens een nieuwe ver zorg voor een optimale voorberei ding, maar meer kun je niet doen. Als ik het haal, vind ik het een hele pres tatie. Het is een beroemde berg en om die met een handbike te beklimmen, is voor mij het extreemste dat ik kan doen. Een gewoon mens kan dat fy siek niet voor elkaar krijgen." Pim en zijn team Rijndamracers pro beren dc bergetappe tc volbrengen. „Wielrenners rijden de berg meer dan één keer, ongeveer vijf of zes keer per dag. Als wij hem één keer halen, is dat heel bijzonder." Volgens Pim is de klim voor een handbiker vier lot vijf enigingsnaam op de trofee kon worden gegraveerd. Eegedima en BEAR hadden elkaar in de poulefa se ook ontmoet en toen won Tholen met 3-1 van Smurdiek. BEAR was dus gebrand op sportieve revanche en Eegedima wilde het kunststukje herhalen om voor de eerste maal in de historie de wisselbcker mee naar Tholen te nemen. Dat beide ploegen zeer aan elkaar gewaagd waren, werd al gauw duidelijk gedurende dc partijen en dit leverde voor de toeschouwers en dc organisatie een prachtige finale op. Toernooiroutiniers Bas-Vroegop en Ruud Schot van BEAR namen het in dc hcrendubbcl op tegen de Tho lenaren Jean Ruinard en Jacco Kooij. Het werd 6-1, 6-4 voor Ruud en Bas. De damesdubbel werd beslecht tus sen Els Kooij en Monique Ruinard van Eegedima versus Angelique Gocdegebuure en Ernella Bazen van BEAR. Dc Thoolse dames waren keer zo zwaar als voor een wielren ner. Hij denkt ongeveer vijf uur over dc klim op de helling van zo'n 8 pro cent te doen. „Met alleen je armspie ren is dat fysiek erg zwaar." Pim ver wacht dat zijn maximale snelheids- bereik drie tot vier kilometer per uur zal zijn. Aan de wielertocht, die in juni 2011 wordt gehouden, doen zo'n 450 teams mee. Elke deelnemer moet 2500 euro betalen om mee te kunnen iets sterker en vaster dan hun tegen standers en dat bracht zc op een 6-3, 6-4 overwinning waarmee ze dc stand weer gelijk trokken naar I -1 De mixpartijen moesten de beslis sing brengen. Als eerste betraden Ruud Schot en Angelique Gocdege buure het strijdperk, tegen Jean Ruinard en Els Kooij. Deze wed strijd leek op een afstraffing af te gaan nadat Jean en Els de eerste set met 6-0 wonnen. Maar deze cijfers verbloemden het feit dat ook hier weer beide teams eikaars evenknie waren. En dat bleek in de tweede set. Ruud en Angelique knokten voor wat ze waard waren en dat bracht ze de setwinst met 6-4 waar door er een super ticbreak nodig was om deze partij te beslissen. Hierin gingen Ruud en Angelique met de overwinning aan dc haal. Met 10-8 wonnen ze deze super tie break en brachten BEAR naar een 2-1 voorsprong. De druk lag nu bij, de laatste twee mixkoppels om of dc winst naar zich toe tc trekken, (Ernella Bazen en Bas Vroegop) of een alles beslis sende super tiebreak af te dwingen door de stand naar 2-2 tc brengen (Jacco Kooij en Monique Ruinard). Het werd een krankzinnige partij die steeds dan weer de ene, dan weer dc andere kant op schoof. Bei de partijen speelden sterk, tactisch en vol overgave. Jacco en Monique wonnen de eerste set met 6-4, waar na in de tweede set Bas en Ernella doen. Dat geld gaat naar hel KWF kankerfonds. Daarnaast moet het team zelf ook dc reis en het verblijf bekostigen. Voor Pint is het inschrij vingsbedrag veel geld. Hij heeft geen werk. „Mijn gezondheid is niet sta biel genoeg om tc werken." Voor zijn ongeluk was hij timmerman in oplei ding. Hij heeft nog wel de mts afge maakt. „Er zit zoveel om mijn handi cap heen. Veel mensen die mij gewoon vrolijk voorbij zien komen, denken al gauw: het zal wel gaan. Maar het is nooit even snel dit of dat doen, ik moet van tevoren goed na- de overheersende partij waren en met 6-3 een super tiebreak forceer den. Hierin zag het er lange tijd goed uit voor dc Smurdiekenaren. Ze kwamen op een 9-5 voorsprong en toen gebeurde het bijna onmoge lijke. Jacco en Monique wonnen zes punten op rij en van een bijna zeke re nederlaag keerden ze de partij om naar winst: 11-9. Het stond 2-2 en daarom moest er een extra super tiebreak gespeeld worden. Ruud en Ernella stonden daarin tegenover Jean en Monique. De spanning was te snijden en beide partijen wisten dat het nu moest ge beuren. Alle vier de spelers deden wat ze konden, maar de Thoolse af vaardiging hield de rally's goed kort en was net ietsje feller. Daardoor dwongen ze uiteindelijk met 12-6 dc beslissing af. Dc wedstrijd tussen TOV en Jansen Kot eindigde aanvankelijk ook in een 2-2 gelijkspel, maar TOV won na een super tiebreak met 13-11 de bronzen plak. Jacoba van Beieren en TC Sint-An naland speelden om niet met de ro de lantaarn opgezadeld te worden. Maar met 1-4 verlies ging die toch naar de Sint-Annalanders. Jacoba van Beieren werd vijfde. Opmerke lijk feit is dat de Smurdiekse club hierdoor ongeslagen uil de competi tie is gekomen, maar op gamesaldo dc halve finales net miste en daar door om de vijfde plek diende te strijden. Uitslag: 1. Eegedima; 2. BEAR; 3. TOV; 4. Jansen/Kot; 5. Jacoba van Beieren; 6. TC Sint-An naland. denken hoe lang iets duurt en mezelf voorbereiden. En alles kost ook veel energie." Pim zoekt sponsors die het hele team Rijndamracers financieel willen steu nen voor hun deelname aan Alpe d'- HuZcs. Hij wil ook lokaal rondkijken en bedrijven benaderen voor een do natie. „Hét zou natuurlijk fantastisch zijn als je wat kreeg om je onkosten te dekken." Los van het goede doel betekent deelname veel voor Pim. „Het geeft wel een kick als je daar tussen rijdt en hel geeft voldoening als je dat zou kunnen halen." Het enige dat ontbrak in de ope ningsfase was scherpte voor de korf, zodat het nog lang duurde voor de openingstreffer op het bord kwam. Daarna ging het even heel snel en binnen vijf minuten was de stand 4-0. De kleedkamers werden bij 6-0 opgezocht. Na de pauze kwam TOP ook op het scorebord, maar de marge werd daarna steeds groter. Het Al-team had het zwaar tegen Oranje Zwart dat met scherp school en door een lengteverschil ook lange aanvallen kon opzetten. De thuisploeg bleef in het begin nog even bij. maar vanaf 1-1 maak ten de gasten snel het verschil. Dc ruststand was dan ook 1-6. In de tweede helft bleef het spelbeeld hetzelfde. De Smurdiekse ploeg probeerde het wel, maar dc gasten waren simpelweg een maatje te groot. Het werd 2-12 en Annet Bentschap Knook maakte beide treffers. Emergo B1 moest genoegen nemen met een 2-2 gelijkspel tegen Alba tros. De thuisploeg speelde fel en leek aan het langste eind tc trekken. Voor Kyle begon dc dag niet hele maal zoals hij dat gewenst had. Telkens als hij een snelle tijd op de klokken wilde zetten, reed hij een langzamere rijder achterop waar door hij niet lekker in zijn ritme kon komen. Kyle stopte verschil lende keren in het offroad-gedcclle om ruimte te creëren, maar dit mocht niet baten. Toch wist hij in zijn groep nog een derde tijd op dc klokken te zetten waarmee hij to taal een vijfde tijd had. Dit bete kende voor dc rijder uit Poortvliet dat hij in beide manches vanaf dc tweede startrij moest starten. De start van de eerste manche ging helemaal mis omdat vele rijders een jumpstart maakten. De organi satie besloot daarom om een her start te doen. Die verliep niet hele maal goed. want twee rijders namen een jumpstart waardoor hij als zevende aan de wedstrijd kon beginnen. Kyle bouwde zijn wed strijd rustig op en werkte zich in dc beginfase op naar een vierde plaats. Omdat de derde man met mechanische pech uit dc wedstrijd verdween, schoof hij door naar een derde plaats. Hij zette zijn opmars gedurende dc wedstrijd voort en Pony amazone Linsey van der SI ik ke is tweede geworden bij hel springconcours van de Van Gogh- ruiters en Prins Auvergne in manege Den Gouhergh te Roosendaal. De Thoolse deed mee met haar pony Surprice aan de rubriek AB-L, waarin 18 combinaties aan de start verschenen. Linsey bleef foutloos in het basisparcours en in dc barrage. Hun tijd was' goed voor de tweede plek en daarmee mocht Linsey het rode erelint aan haar pony hangen. Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Meulvliet: 1. mevr. N. Deurloo én W. Bijl 26 p.; 3. mevr. J. Bos 23 p.; 4. W. Deurloo 21 p.; 5. mevr. H. Schot 18 p.; 6. mevr. A. Hilgerson 16 p.; 7. mevr. L. van Bale 8 p.; 8. mevr. L. Verschoor 7 p. Gezelligheid vóór Alles/Sint maar in de allerlaatste minuut trok Albatros de stand toch nog gelijk. Nicky Leemreijz.e vond tweemaal de korf. Snel nam Emergo Dl afstand van Seolto door sterker spel. Sanne Jan sen (3x), Suzanne de Jong (3x), Ch- loc Anthonisse, Lorenzo Bosters, Stephanie Langeland en Chelsea van Oycn waren trefzeker en dat leidde tot een 10-1 winst. Ook het E1 -team schreef een wed strijd op zijn naam en wel tegen Ju liana El. Het werd 3-2 met doel punten van Jarno Jansen (2x) en Bas Crezee. De strafworpen waren ook een prooi voor de thuisploeg met 5-3. Keep Fit was met 0-14 Emergo F1 de baas. De gasten uit Roosendaal hadden al meer ervaring en dat be taalde zich ook uit in de score. De strafworpen gingen ook verloren voor Emergo met 9-15. Programma zaterdag: ONDO- Emergo 1 13.05 u.; Oranje Zwart- Emergo Al 13.30 u.; DVS' 69- Emergo BM1 14 u.; Seolto-Emergo Dl 11 u.; Good Luck-Emerso Èl 11 u.; VIOS-Emergo F1 11 u. dichtte het gat tot aan de tweede man. In de slotfase kwam hij aan het achterwiel en zette de aanval in. In het offroad-gedeelte sprong hij de tweede man voorbij en nam de tweede plaats in de wedstrijd over. De kopman was ondertussen al te ver weg, waardoor hij in de eerste manche als tweede over de finish kwam. In dc tweede manche maakte Kyle een jumpstart waardoor hij als eer ste aan de wedstrijd kon beginnen. Op het lange rechte stuk werd hij gepasseerd waardoor hij terugviel naar een tweede plaats. Lange tijd slaagde Matthijssen erin om de kopman te volgen. Toen Kyle tus sen de achterblijvers belandde, verloor hij tijd ten opzichte van de kopman. Ondanks dat hij op een tweede plaats reed, had hij maar weinig hoop dat hij de titel zou kunnen winnen. Toch zette hij alles op alles om dit te bewerkstelligen. Kyle kwam als tweede over de fi nish, maar kreeg dertig seconden straftijd en viel hierdoor in de uit slag terug naar een vierde plaats. Omdat ook de derde man een jumpstart had gemaakt, schoof de Tholenaar nog een positie op en hij werd als derde geklasseerd. Herba heeft maandag met 4-2 ge wonnen van Komopjoh 2 in de A- poule van de zaalvoetbalcompetitie Meulvliet. Hierdoor blijft de span ning in de top van deze klasse groot. Laudame en Herba strijden samen om dc eerste plaats. Bij de andere wedstrijd op het programma in de B-poule verloor Pladijsvogels kans loos van Klavertjebier en werd met 13-4 naar huis gestuurd. In zijn klasse staat Pladijsvogels nog punt loos onderaan. Maartensdijk: 1. mevr. C. van Mierlo en C. van Gorsel 45 p.; 2. mevr. W. Kloet en J. Bijnagte 31 p.; 3. mevr. T. Breure en W. Bijl 28 p.; 4. A. Poot en C. Breure 22 p.; 5. mevr. B. Bijnagte en C. Breure 9 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mierlo 40 p.; 2. mevr. L. van Poortvliet 26 p.; 3. mevr. J. van Houle 19 p.; 4. mevr. L. Weeze- naar 18 p.; 5. mevr. M. van Poort vliet 3 p. -• Pim van Hekken kan alleen zijn armen gebruiken, maar moet wel zijn hele lichaam zien te verplaatsen als hij van zijn rolstoel overstapt in zijn handbike. Kyle Matthijssen uit Poortvliet heeft zondag de titel Nederlands kampioen supermotard in de wacht gesleept.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 15