'Bij Heshof brak zon door, bij Werkman brak plensbui los' Opbrengst van ozb voor opvangen tegenvallers CDA tegen versnipperen van informatie gemeente Tholenderwijs Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 45 Donderdag 11 november 2010 SGP heeft geen moeite meer met 7% verhoging De meeropbrengst van 50.000 euro uit de onroerend zaakbelasting wordt gebruikt voor het financieel beleid op lange termijn. Dat heeft een grote meerderheid don derdag afgesproken tijdens de behandeling van de begro ting 2011. De motie van SGP, VVD, PvdA en CDA werd door b. en w. overgenomen. Ook CU en ABT steunden de motie maar de SP was tegen. Tegenvallers Hans Boulogne (ABT) vindt dat WD geen keuzes maakt Geen steun SGP, PvdA en VVD voor motie CDA Verwarring ll Tholenderwijs 11 Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 9.00 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 16.30 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Cliëntenraad Hoe neemt u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? Tïï belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. De receptionist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3.U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/zij maakt een afspraak met u. Ingekomen aanvragen omgevingsvergunning Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsvergunning hebben ontvangen: Oud-Vossemeer - Veerstraat: het bouwen van zes woningen (ontvangen 26 oktober 2010) Poortvliet - Zuidplantsoen 4: het kappen van een boom (ontvangen 29 oktober 2010) Sint Philipsland - Karreveld 7: het bouwen van een berging (ontvangen l' november 2010) Sint-Annaland - Havenweg: het plaatsen van een damwand (ontvangen 1 november 2010) Sint-Annaland - Huygenstraat 59 t/m 67: het kap pen van 6 sierperen (ontvangen 29 oktober 2010) Sint-Annaland - Schoolstraat 2: het bouwen van een berging (ontvangen 29 oktober 2010) Sint-Maartensdijk - Albert Schweitzerstraat en President Kennedystraat: het kappen van 7 bomen (ontvangen 29 oktober 2010) Sint-Maartensdijk - tegenover Jacoba v. Beierenstraat 3: het kappen van 1 lijsterbes (ont vangen 29 oktober 2010) Sint-Maartensdijk - ter hoogte van Winston Churchillstraat 20+ 22: het kappen van 1 ceder (ontvangen 29 oktober 2010) Sint-Maartensdijk - Provincialeweg 28: het verbou wen van een woning en het vernieuwen van het bij gebouw (ontvangen 1 november 2010) Stavenisse - ter hoogte van Julianastraat lb: het kappen van 1 linde (ontvangen 29 oktober 2010) Stavenisse - ter hoogte van Prins Bernhardstraat 18 te Stavenisse: het kappen van 1 sierkers (ontvangen 29 oktober 2010) Tholen - Oesterdam: het bouwen van 10 recreatiewo ningen (ontvangen 28 oktober 2010) Tholen - Vestingwal ter hoogte van Vlasmarkt Bosstraat: het kappen van 44 bomen (ontvangen 29 oktober 2010) Tholen - Nieuwlandseweg 12: het bouwen van een werktuigberging opslagloods (ontvangen 3 novem ber 2010) De ingediende aanvragen liggen niet ter inzage en hiertegen kan nog geen bezwaar gemaakt worden. BOUWEN Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 15 november 2010 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 09:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda na geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 11 en vrijdag 12 november 2010 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ ont werpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zoge naamd vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Poortvliet - Schoondorpseweg 3: het verbouwen van de woning en het bouwen van een berging Poortvliet - Molenstraat 8: het plaatsen van een dakkapel Verleende sloopvergunningen Poortvliet - Schoondorpseweg 3: het gedeeltelijk Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het col lege van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. ONTHEFFINGEN EN BOUWVERGUNNINGE N Ontwerpbeschikkingen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn ontheffing van de gel dende bestemmingsplannen en bouwvergunning te verlenen voor de navolgende aanvragen om bouwver gunning met toepassing van: Artikel 3.6, lid 1, sub c. van de Wet ruimtelijke orde ning: Rijksweg 6 te Sint-Philipsland: het boutyen van een woning, rundveestal, vier sleufsilo's en mestop- slag (2010-817); Vanaf 12 november 2010 tot en met 25 november 2010 ligt de ontwerpbeschikking ontheffing en bouw vergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en ope ningstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belanghebbenden een zienswijze over de ontwerpbe schikking naar voren brengen. Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening: Leguitsedijk te Oud-Vossemeer: het oprichten van een boostergemaal (2010-878); Hofstede 19 te Tholen: het vergroten van een woning (2010-1029); Vanaf 12 november 2010 tot ep met 23 december 2010 ligt de ontwerpbeschikking ontheffing en bouw vergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en ope ningstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belanghebbenden een zienswijze over de ontwerpbe schikking naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagentermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbeschik king naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het col lege van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling ver gunningen en handhaving, telefoon: 0166- 666363/668562. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. KAPVERGUNNINGEN Verlening Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 1 juli tot en met 27 oktober 2010 de volgende aanvragen voor een kapver- gunning hebben verleend: Tholen Gemeente Tholen, voor het kappen van 3 eiken en 1 esdoorn ter hoogte van het zwembad (fietsparkeren) in de Zoekweg; Gemeente Tholen, voor het kappen van 1 meidoorn in de Koningin Wilhelminastraat tegenover huis nummer 5/7. Poortvliet C. Meertens, voor het kappen van 1 Berk, Burgemeet 21. Sint Philipsland Gemeente Tholen, voor het kappen van 1 es in de Eendrachtstraat ter hoogte van huisnummer 27; Gemeente Tholen, voor het kappen van 9 elzen in de Zijpestraat (in grasstrook langs parkeerterrein). WET MILIEUBEHEE KENNISGEVING Wet milieubeheer kennisgeving Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij de volgende meldingen ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieube heer (Activiteitenbesluit) hebben ontvangen van: Hejo Motor- en Watersport, Nijverheidsweg 24 te Sint-Maartensdijk; Cemilas B.V., Nijverheidsweg 38 te Sint- Maartensdijk Bovengenoemde meldingen liggen met ingang van 12 november 2010 gedurende vier weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 16.30 uur (indien tussen 12.30 en 16.30 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166-668277). Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de sector Vergunningen en Handhaving, telefoon 0166-668277. Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluiten Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van La Solitude v.o.f., Hogeweg 2 te Sint Philipsland, voor vergunning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) in verband met het veranderen van de bestaande inrichting, gelegen aan de Hogeweg 2 te Sint Philipsland, kadastraal bekend Sint Philipsland, sectie G, nummer(s) 956, die zij hebben ontvangen op 24 augustus 2010 gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voor schriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, danwel zoveel mogelijk te beperken. Deze aanvraag wordt tevens aangemerkt als een mel ding op grond van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer. Dat zij tevens voornemens zijn de geluidsvoorschrif ten die zijn verbonden aan de milieuvergunning van 21 januari 2008 (oprichtingsvergunning) ambtshalve ex. artikel 8.23 Wet milieubeheer te wijzigen. Beide ontwerpbesluiten, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 12 november 2010 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 16.30 uur (indien tussen 12.30 en 16.30 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166-668389). Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeentehuis worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het aangevraagde besluit, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.30 uur ter inzage bij de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ont- werpvergunning ter inzage is gelegd, kan een ieder zienswijzen tegen de ontwerpbeschikking op grond van de Wm schriftelijk bij Burgemeester en wethou ders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het mondeling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voorkeur voor 10 december 2010 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage- Goudzwaard van de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon (0166) 668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. OPENBARE BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling van de gemeente Tholen maakt krachtens aan hem verleend mandaat bekend dat ZuidGoed Investment B.V. te Barendrecht voornemens is 4 aaneengesloten grondgebonden woningen met berging en carport te realiseren aan de Zuidstraat 12 te Poortvliet. Burgemeester en wethouders hebben aangegeven in principe medewerking te willen verlenen aan dit voornemen en bereid te zijn het bestemmingsplan Kom Poortvliet daarvoor te wijzigen. Inmiddels is een wijziging van het bestemmingsplan opgesteld, genaamd Bestemmingsplan Kom Poortvliet, le wijziging. Een ontwerp van het wijzi gingsplan en van het daarbij behorende wijzigingsbe- sluit liggen met ingang van 12 november 2010 over eenkomstig afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht gedurende een periode van zes weken ter inzage tijdens de openingsuren in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Tevens is het plan in te zien via www.tho- len.nl, onder Actueel, bekendmakingen, bestem mingsplannen. Gedurende de genoemde termijn kunnen belangheb benden een schriftelijke of mondelinge zienswijze indienen. Een schriftelijke zienswijze moet worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders, Hof van Tholen 2 te 4691 DZ Tholen. Voor een mondelinge zienswijze kan een afspraak worden gemaakt met de heer ing. P.A. Quist, telefoonnum mer: 0166-668235. De redenen om de 50 mille als zo danig te bestemmen, is omdat de gemeente omvangrijke investerin gen op stapel heelt .staan. En omdat afgesproken is voor deze investerin gen een duurzaam financieel beleid te voeren. Bovendien hoeft daarmee de lastendruk voor de burgers niet hoger te worden dan is afgesproken, namelijk dat ze het gemiddelde van de Nederlandse gemeenten niet overstijgt. Theo Korevaar (SP) had wel voor de motie gestemd als de tekst was veranderd. Het geld zou in de alge mene reserves gestopt moeten wor den, zei hij. Maar Bert van Ecncn- naam (SGP) en indiener van de motie, wilde dat echter niet. De SGP was het eens met 'een ge ringe verhoging' van de ozb (met zeven procent) nu de afschrijving op de riolering is verlengd en het grof vuil niet meer wordt opge haald. De meeropbrengst van 50 mille komt vooral doordat er meer bedrijfsgebouwen zijn gekomen. Volgens Van Eenennaam zou dit geld gebruikt kunnen worden om de lasten voor de burgers te verlagen. Maar de SGP vond het beter dat er naar de lange termijn wordt geke ken. „Als wc nu verlagen, dan zul len we ongetwijfeld in de toekomst moeten verhogen. We willen geen jojo-beleid met belastingtarieven." Eerder had Ricn Klippcl (SGP) in de commissie bestuurszaken gezegd dat zijn fractie moeite heeft met de verhoging. Bram van de Sande (CU) haakte daar op in. „Hoe zit dat nu bij de SGP?" Han van 't Hof (ABT) vroeg zich af of het verstan dig is om op de pijlen alleen op ozb te richten. „Is het niet beter om de discussie over de lasten le voeren." Volgens Van Eenennaam zouden de lasten 2 euro per inwoner minder kunnen worden als de 50 mille daar voor wordt ingezet. „Maar als we straks aan grote projecten als de nieuwbouw of het verplaatsen van scholen in Tholen beginnen, dan hebben we het hard nodig want daar is een tekort." Volgens Van de Sande zou de SGP de 4,3 procent verhoging aan kun nen houden zoals de coalitiepartijen (SGP. PvdA, CDA en VVD) hebben afgesproken. Maar Van Eenennaam bleef er bij dat het geld nodig is om tegenvallers te voorkomen. De wij ziging van de SGP had te maken met de nadere informatie die de fractie had ingewonnen, zo ver klaarde hij de door de CU geconsta teerde koerswijziging. „Dus u heeft geen moeite met de 7 procent ver hoging van de ozb?," probeerde Van de Sande. Van Eenennaam: „Het zijn uw woorden." De CU was het niet eens met de ver hoging van 1% van de ozb. Als be lastingen lager uitvallen, moet het geld naar de burger, zei hij. Zijn fractie ging mee omdat 2,7 procent van de verhoging gereserveerd wordt voor toekomstige investerin gen. Bij Heshof van de PvdA brak het zonnetje door, bij Werkman van de VVD brak er een plensbui los. Zo karakteriseerde Hans Boulog ne (ABT) de beide bijdragen aan de discussie over de gemeentebe groting 2011, donderdagavond in de gemeenteraad. Boulogne, vanaf maar 2002 raadslid, ergerde zich aan nieuwkomer Jack Werkman. Volgens Boulogne had Werkman wel tien keer gezegd dat er keuzes gemaakt moeten worden, maar dat hij nergens had genoemd hoe dat moet gebeuren. „Kunt u een tip van de sluier oplichten? Wat voor keuzes maakt de VVD?. Het blijft al lemaal vaag. Eigenlijk zegt u niets." Hij stond niet alleen in zijn kritiek. Ook Bram van de Sande (CU) vroeg of Werkman concreter wilde worden. „De vragen die u stelt, zijn al beant woord in het coaliticprogramma." Werkman had het vaak over de broekriem aanhalen, scherpe keuzes maken, schouders er onder zetten. Maar ook meef bezuinigen dan is af gesproken. En de burgers betrekken bij het in stand houden van voorzie ningen. Het was de nieuwkomer in de Thoolse gemeenteraad tegenover de politici die vaker met het bijltje heb ben gehakt. Voor Jan Heshof (PvdA) klonk het schouders eronder, vertrouwd in de oren. Dat is namelijk de leus die zijn partij hanteert in de economisch moeilijke periode. „Prima, u adop teert het PvdA-programma." Maar dat bedoelde Werkman niet. Hij zei zich bij zijn beschouwingen te baseren op het zakenleven. Zijn dage lijks praktijk. „Ik voorzie dat we er nog lang niet zijn. Dat baseer ik op geluiden uit de markt. Ik wil eeji dis cussie op gang brengen om te zien of er nog meer bezuinigd moet worden. Ik ben blij met uw reacties. Maar wij opteren voor een gemiddelde woon- lastendruk voor onze inwoners." Boulogne wilde weten van welk ge middelde hij dan uitgaat. Werkman zei zich te beroepen op de Coelo At las waar de gemeente op de 161ste plaats staat van de 457 gemeenten. Hij had de cijfers voor Tholen verge leken met die van de buurgemeenten Steenbergen, Bergen op Zoom en Reimerswaal en geconcludeerd dat Tijdens de vergadering van de gemeenteraad werd er gevulde speculaas uitgedeeld. Met een vlaggetje leek het, maar het waren windmolentjes. Een traktatie van raadslid Chris Koopman (SGP) die vorige week jarig was. De windmolentjes hadden maar twee wieken. Als oud militair moest burgemeester Nuis aan een helikopter denken, zei hij. Nuis bedankte voor de traktatie die volgens Koopman prikkelend bedoeld was: 'tegen Zeeuwind', stond er op de wieken geschreven. Tholen beduidend goedkoper is. Maar volgens Boulogne moet er niet alleen naar het prijskaartje worden gekeken, maar ook naar de voorzie ningen. Rien Klippel (SGP) was het daar mee eens. Boulogne vond dat Werkman het niet onderzocht had. Volgens de PvdA komt het sociale gezicht van de gemeente onder druk te staan. Onzekerheid over de korting van het rijk (anderhalf of één mil joen) speelt volgens hem een rol. De armoedebestrijding staat bij de PvdA bovenaan, zei hij. Het beleid op dit punt zou gerepareerd moeten wor den, zodat 'de /.waksten minder pijn moeten lijden.' Heshof kreeg op zijn beurt een vraag van Werkman hoe dat dan zou moeten. Ook Theo Korevaar (SP) en Bram van de Sande (CU) in formeerden ernaar. Volgens de Pv dA'er kan dal als de korting van het rijk meevalt. Heshof noemde de begroting verant woord, maar plaatste een kanteke ning bij het inhuren van externe des kundigen. Voor het opstellen van een nota over 'de regisserende gemeente' hebben b. en w. 20.000 euro gereser veerd. Heshof vond dat het door de eigen ambtenaren gedaan kan wor den. Dan zou er 20 mille aan de alge mene reserve kunnen worden toege voegd. De PvdA diende er een motie voor in. De meeste fracties voelden er wel voor. CDA was tegen, en de VVD wachtte eerst een reactie van de burgemeester af. Nuis ontraadde de motie. „Als je het zelf doet, is het ook niet gratis. Het is wel een signaal. La ten b. en w. op een rijtje zetten wat er wordt beoogd om een plan van aan pak temaken. Voor die tijd geven we er geen euro aan uit. We zullen het dan eerst bespreken in de commissie bestuurszaken." Voor de PvdA was die toezegging genoeg om de motie in te trekken. Gert-.Ian Boudeling (CDA) is tegen het versnipperen van de gemeentelij ke informatierubriek Tholenderwijs in de Eendrachtbode én Wonen in uw regtio. In de begrotingsraad stipte hij de kwestie nogmaals aan. Eer der vroeg hij er al aandacht voor in de commissie bestuurszaken. Hij kreeg CU en ABT mee in een motie maar die werd verder alleen gesteund door ABT en SP. PvdA en SGP konden zich er in eerste instantie ook in vinden. Maar na de schorsing bleken ze de lijn van het college te volgen. Het dagelijks bestuur van de gemeen te besloot onlangs om een deel van de gemeentelijke informatie in Wonen in uw regio te publiceren. Boudeling noemde het een versnippering. In de commissie bestuurszaken zei hij dat een deel naar 'het blaadje Wonen in uw regio' gaat. Nuis zei toen dat Tho lenderwijs in afgeslankte vorm over eind blijft. „Wonen in uw regio - de kwalificatie blaadje doet daaraan te kort - gaan we gebruiken voor infor matie over grote projecten. In plaats van huis-aan-huis flyers te versprei den. Het is een stroomlijning in plaats van een versnippering." Boudeling dacht eerst dat het blad een makclaarskrantje was, zei hij. „Inmiddels heb ik het blad gezien en blijkt het anders te zijn. Maar wij houden een voorkeur voor de ge meentelijke informatie in één krant." Volgens Nuis moet er 10.000 euro bespaard worden zoals is afgespro ken in de bezuinigingsronde. Boudeling zei donderdag dat zijn fractie hel prima vond om kosten te besparen, maar vroeg zich af of het wel verstandig is om de informatie te versnipperen. Hij kreeg steun van Bram van de Sande (ABT) „In de be staande opzet, voldoet het." Hij wilde wel weten hoe het CDA dan de 10.000 euro aan bezuiniging wil ha len. Volgens Boudeling kunnen die wel gehaald worden maar dan zonder dat de rubriek verdeeld wordt. Han van 't Hof (ABT) raadde het CDA aan om met een motie te komen. Vol gens Bert van Eenennaam (SGP) is het belangrijk dat er voldoende infor matie wordt verspreid. „Maar ver snippering is uit den boze. We zien de motie met belangstelling tegemoet." Henk Nieuwenhuis (PvdA) was het daar mee eens. „Of het nou één pagi na of een halve is. Een lezer leest lie ver alles in één keer. Pak de pen in de schorsing," zei hij tegen Boudeling. Toen het zover was zei Nuis dat het 'goed zou zijn om na te gaan wat er aan de hand is.' Hij vond dat er verwarring was opge treden. „In de begroting staat dat er 10.000 euro wordt bezuinigd op Tho lenderwijs. Er ontstaat een verhaal dat er op verschillende plaatsen infor matie komt, maar dit is de opgave van de bezuinigingen. We willen bur gers over andere thema's informeren in een ander blad. De kosten rezen de pan uit. Je had er een bril voor nodig om het te kunnen lezen. Dan kun je versoberen zonder dat het geweld wordt aangedaan. Al die losse flyers worden nu gebundeld in een ander periodiek en Tholenderwijs wordt ge woon in de Eendrachtbode gehand haafd. Er gebeurt niks engs." Maar volgens Boulogne moet het plaatsen in Wonen in uw regio toch ook worden betaald. „U spaart dan wel flyers uit, maar wat bezuinigt u nu echt?" Nuis zei klip en klaar: „Tienduizend euro." Van de Sande constateerde dat hij de glóssy's met Kees van Dis, Peter Hoek en Frank Hommel gaat missen. Maar Nuis vond dat er iets moois voor terug komt, t'n een glossy. De motie werd verworpen met 12 (SGP. PvdA en VVD) tegen 8 stemmen (CDA. ABT. SP en CU (Jaap Hage ontbrak).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 11