EE Houte 'Leuk, elke dag ontbijt op school dat bespaart veel geld' 'Niemand neemt dit nog serieus' 'Het maakt niet uit ook al kom je één dag: iedereen is welkom' SGP heeft 'best moeite' met zeven procent verhoging ozb Kinderen Toerdeloo zingen, dansen en gaan naar politie Rechtbank: Tholenaren niet schuldig aan verkrachting WinterDansGala BABBEL Waardering voor mantelzorgers Donderdag 4 november 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT De SGP heeft er moeite mee, dat het gemeentebestuur de onroerende zaakbelasting (ozb) met zeven procent wil verhogen. „Dat in een tijd waarin de burger op de klein tjes moet letten", zei Rien Klippel in de commissie be stuurszaken. Volgens de Bram van de Sande (CU) is de verhoging zelfs 8,5 procent. Wethouder Peter Hoek zei dat het gemeentebestuur op grond van het coalitiepro gramma naar de totale woonlasten kijkt. Hondenbelasting Thoolse mantelzorgers worden woensdag in het zonnetje gezet tijdens de nationale dag van de mantelzorg. Het steunpunt mantelzorg van de gemeente Tholen schenkt elk jaar aandacht aan deze dag en doet dat deze keer met een 'blik van waardering': een tas met informatie en ver schillende attenties Wethouder Jan Oudesluijs reikt het eerste exemplaar 's morgens om kwart voor tien in het ge meentehuis uit aan een Thoolse mantelzorgen Samen ge ven ze het startsein voor de Dag van de Mantelzorg 2010. De jongerenraad heeft morgenavond Tholen's got talent en kinderopvang Toerdeloo, heeft op datzelfde moment haar eigen variant: Toerdeloo's got talent. Alle vijf Thoolse vestigingen van de buitenschoolse opvang doen mee aan de talentenjacht die van zeven tot negen uur wordt gehouden in de brede school in Sint-Annaland. Er zijn vier a vijf acts per vestiging van kinderen in de leef tijd van vier tot en met twaalf jaar. Het is één van de di verse activiteiten van Toerdeloo, want vorige week zijn de kinderen naar het politiebureau in Tholen geweest. Lensink Partners «s interieur Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 www.vanhouteinterieur.nl Leerlingen vijftien scholen beginnen met gedekte tafel in de klas 'Samen ontbijten geeft energie'. Onder dat motto eten kinderen van 15 Thoolse basisscholen hun eerste boter ham van de dag deze week een keer op school. Ze hoe ven die niet mee te nemen, in de klassen staan de tafels gedekt met diverse broodjes en beleg. Het is de week van het Nationaal Schoolontbijt, een landelijk en jaarlijks te rugkerend ontbijtevenement om kinderen te leren dat ontbijten belangrijk is. Daar zijn tevens twee goede doe len aan verbonden: van elk ontbijtje gaat een eurokwartje naar Right to Play en Bake for Life. Ook vandaag ontbij ten op diverse plaatsen kinderen op school. Gisteren was er brood van plaatselijke bakkers en een pakket van de organisatie met melk, bordjes bekers beleg en andere be nodigdheden op een aantal scholen, zoals De Casem- brootschool in Sint-Annaland. Beschuitje Wel straf voor ontucht met 14-jarig meisje De rechtbank in Middelburg sprak donderdag twee Tho lenaren vrij van verkrachting van een veertienjarig meis je. Wel bewezen werd dat de mannen het minderjarige meisje seksueel hadden misbruikt en daarvoor straf ver dienden. Zo kreeg de 21-jarige inwoner van Tholen 222 dagen gevangenisstraf, waarvan 180 dagen voorwaarde lijk en 240 uur werkstraf opgelegd. Drie raadsleden platform Brabant VVD Tholen vergadert met leden Iets moois Welstand Vakantiebijbelweek Sint-Annaland trekt 70 kinderen naar Trefpunt „Het doel is de liefde van de Heere Jezus overbrengen", zegt Arianne Ligtendag. Zij is één van de leidsters van de vakantiebijbelweek die de Hervormde Gemeente Sint- Annaland elk jaar organiseert. Steeds is dat een succes, maar nu waren er wat minder kinderen dan voorgaande keren. „We hebben wat concurrentie gehad van de voet- balschool in Sint-Philipsland." Donderdag waren er toch zo'n 70 kinderen te vinden in verenigingsgebouw Het Trefpunt aan de Ring. „Er zijn op de laatste dag wat deelnemers van het voetbalevenement bijgekomen, want dat was afgelopen. Veel ouders denken datje alle drie de dagen moet meemaken. Het maakt niet uit, ook al kom je één dag: Iedereen is welkom." Bierdoppen Speurtocht Gemeentebestuur kijkt naar de totale woonlasten Samen met afvalstoffenheffing en ri oolheffing vormt de ozb de woonlas ten die de inwoners aan de gemeente verschuldigd zijn. Afvalstoffen- en rioolheffing zijn kostendekkend. Omdat de gemeente in het kader van een bezuinigingsoperatie stopt met het inzamelen van chemisch afval en grof vuil, en bovendien de levens duur van de riolering met vijf jaar verlengt, kunnen beide heffingen omlaag. De gemeente maakt daar door immers minder kosten (bere kend op 7 euro per huishouden). Het voorstel is inderdaad om dc heffin gen te verlagen, maar tegelijkertijd wil de gemeente dat geld tóch graag blijven ontvangen. In dit geval van een deel van de inwoners, want de bedoeling is om de ozb er extra voor te verhogen. En die belasting betalen alleen eigenaren van onroerend goed. „Eigenaren van het duurdere woningsegment betalen het gelag", stelde Klippel vast. In de commissie ging niemand na der in op de rekenkundige truc van het gemeentebestuur. Wel vroeg Theo Korevaar (SP) zich af of de forse verhoging niet zal leiden tot een groter aantal bezwaren tegen de waardevaststelling van panden. Maar daarover is het gemeentebe stuur niet al te bezorgd, zei de wet houder. Jan Heshof (PvdA) vroeg zich af of een recent arrest van de Hoge Raad met betrekking tot de waardebepaling van onroerend goed financiële gevolgen kan hebben voor Tholen. Hoek vond de opmerkingen over dc ozb geen recht doen aan het coalitie- programma. „Daarin kijken we naar de woonlasten als geheel." Uit gangspunt is dat het lastenniveau in Tholen het landelijk gemiddelde niet mag overstijgen. Dat doet het in 2010 niet, want de gemiddelde woonlasten in Tholen zijn 646 euro en landelijk 659 euro, blijkt uit de digitale Atlas van de lokale lasten. „In de ranglijst zitten we aan de goe de kant van dc streep (nummer 161 van dc 457 gemeenten - red.)", al dus Hoek. Van de Sande wees er dc wethouder op, dat in het coaliticpro- gramma óók staat dat de ozb in 2011 met 4,3 procent stijgt. Waarop Jack Werkman (VVD) reageerde met dc opmerking hoe de CU het verschil denkt te dekken. Klippel kaartte nog de hondenbelas ting aan, die zijn fractie het liefst ziet verdwijnen. „We zien er echter op dit moment geen kans toe om daar iets anders voor in dc plaats te zetten dat door de hele raad wordt gedragen. Maar als we daarvoor ruimte zien, zullen we dat oppak ken." De hondenbelasting moet vol gend jaar in Tholen 161.000 euro in het laatje brengen. Het tarief voor de eerste hond gaat, als de gemeente raad ermee instemt, omhoog met an derhalf procent en wordt 67,50 euro. Het steunpunt mantelzorg heeft een oproep gedaan om mantelzorgers aan te melden bij het steunpunt. Mantelzorgers zijn informele ver zorgers die langdurig en intensief zorgen voor een ander, bijvoorbeeld een gehandicapt kind, één of beide ouders, een partner, een ander fami lielid of een goede buur of kennis. De Dag van de Mantelzorg is be doeld om waardering te laten blijken voor hel waardevolle werk dat zij verrichten. Ook om aan anderen te laten zien, dat zij door hun zorg een onmisbaar aandeel hebben aan dc leefbaarheid in onze samenleving. Ze krijgen het blik van waardering uitgereikt door vrijwilligers van dc vrijwillige thuiszorg, die daarmee bij hun aan de deur komen. Het steunpunt mantelzorg organi seert een heel jaar door verschillen de activiteiten, zowel ontspannend als informatief. Daarnaast biedt het steunpunt mantelzorg een luisterend oor, helpt bij het zoeken naar de juiste hulp en ondersteuning en helpt bij het organiseren van vervangende hulp (fespijtz.org), eventueel door het inzetten van een vrijwilliger. De hulp van het steunpunt mantelzorg is er op gericht dat mantelzorgers de zorg zo lang mogelijk, op een pretti ge manier kunnen volhouden. Opvang houdt eigen talentenjacht in Sint-Annaland De agenten gaven de bezoekers bij binnenkomst een pet met daarop dc tekst Doe eens effc normaal. De kinderen zetten die op hun hobfd- jes en namen daarna een kijkje in één van de cellen. Politieagente Suzanne Kastelijn legde uit dat hier alleen mensen worden opge sloten die korter dan zes uur moe ten blijven. Mensen die langer moeten blijven worden overge- ADVOCATEN Burg. Van-Hasseltstraat 50a, Bergen op Zoom www.lensink-advocaten.nl ELKE MAANDAGAVOND VAN 17.30 TOT 19.30 UUR GRATIS INLOOPSPREEKUUR plaatst naar het politicbureau in Middclharnis. In die cellen staan namelijk bedden voor als de 'boe ven' een nachtje blijven logeren. De kinderen mochten ook om de beurt op een politiemotor en in de politieauto zitten. In dc kantine van het politiebureau toonden twee agenten enkele attri buten zoals een wapenstok, hand boeien, pepperspray,"kogels en hun pistool. Een aantal kinderen kreeg de kans een kogelwerend vest aan te trekken en dit vonden ze be hoorlijk zwaar. Het gezelschap mocht tevens een kijkje nemen op twee kantoortjes, eerst bij de re chercheur, die de misdaden die ge pleegd zijn onderzoekt. En langs een medewerker die vergunningen afgeeft voor het gebruiken van een wapen. De rechercheur liet ook de wapens zien die in beslag zijn ge nomen. Door zijn uitleg weten de kinderen nu welke wapens ze in huis mogen hebben en welke niet. Myrthe Oake neemt een flinke hap uit haar boterham. Dat gebeurt niet elke dag, 7.0'n uitgebreide maaltijd in de klas. Leonie Sturris (achtergrond) besluit ook vlokken op haar boterham te doen. Advertentie I.M. Bruine bolletjes, krentenbolletjes en voor wie dat niet lust een bruine boterham. Geen wit brood. Dat vindt Jaël van Brakel (11) uit groep 6/8 erg jammer. Eigenlijk lust hij alleen wit brood. Bruin een beetje, zegt hij. Zijn tafelgenote Roos Wi- chertjes, ook 11, ontbijt ook het liefst met een witte boterham. Met hagelslag. Dat staat nu niet op ta fel. Wel bruin met groene vlokken. Is ook goed, vindt ze. Dennis van der Werf (12) en' Stan Meijnderts (II) kijken wie het beste een eitje tegen zijn hoofd kan tikken. Want gekookte eieren maken ook deel uit van het menu. Als Dennis het heeft gepeld, be legd hij er een bruin bolletje mee en begint direct te smullen. Hij heeft namelijk een record te ver breken. „Vorig jaar at hij 12 boter hammen", zegt Stan. Thuis eet Dennis altijd maar één boterham. Met hagelslag of iets anders. Stan daarentegen eet soms niets. „Dan heb ik geen zin om te ontbijten." Hij haalt zijn schouders op. Nu eet hij wel wat. „Ik heb een toetje op, maar ben even vergeten hoe het heet." Roos klaagt dat er niet zo veel bij is naar haar zin. Zo mist ze kaas. „Ja, ik zou graag een tosti willen met ham en kaas", roept Stan. Helaas, dat gaat niet door. Er is wel smeerkaas. Bij de tafel van Hiddc Suijkerbuik (9) laat bijna iedereen de broodjes liggen. Ze gaan voor de bruine bo terhammen. Hiddc heeft er volgens hem al zes op, maar is nog niet klaar. „Ik kijk hoeveel ik er op kan. Ik lust geen broodjes." Sophie Everse (9) eet bijna nooit een bo terham als ontbijt. „Ik eet altijd een beschuitje." Ze vindt het prima wal er nu op tafel staat. „Ik lust bijna alles, behalve ei en smeerkaas." Wat Hidde betreft mag de school elke dag wel zo'n ontbijtje aanbie den. „Dat zou wel leuk zijn, elke dag ontbijt op school. Dan bespaar je heel veel geld. Want dan hoef je minder boodschappen te doen." Als ze in groep 6/8 klaar zijn met eten, is het tijd voor een gewone schooldag. „We hebben nog heel veel te doen: taal. rekenen, cito oe fenen, een citotoets voor groep 8, spelling en tekenen.", zegt juf Ger- dicn IJzermans. Ze besteed verder geen aandacht meer aan het ontbijt. „Wc hebben het er eerder al wel eens over gehad en gevraagd wie er 's morgens ontbijt." Ze weet dat er kinderen zijn die dat wel eens over slaan. „Dan kun je niet meer doen dan advies geven", zegt ze. Voor al le kinderen is er ook een boekje van het schoolontbijt. Dat gaat over koeien en melk. Daar wil de juf ook niet te lang bij stilstaan, omdat groep 6 pas een veehouder in de buurt heeft bezocht. „Dan ga je daar niet weer aandacht aan beste den." De broodjes die over zijn, krijgen volgens dc juf allemaal een bestemming. „Ze worden in elk ge^ val niet weggegooid. Misschien dat we in de pauze nog eens vragen wie er nog een broodje wil en als er veel krentenbollen over zijn, gaan die naar de peuters. En als er aan het eind van dc dag nog brood over is, geven we dat mee aan iemand die thuis veel dieren heeft, zoals geiten." Binnen de proeftijd van twee jaar dient hij zich te houden aan dc voorwaarden van Reclassering Ne derland. Ook als dat een behande ling in een kliniek voor seksuele delinquenten inhoudt. De achttienjarige inwoner van Sint Philipsland werd veroordeeld lot 168 dagen jeugddetentie, waarvan 120 dagen voorwaardelijk en 150 uren werkstraf. Omdat hij nog in zijn proeftijd zat van een eerdere veroordeling kreeg hij nog een ex tra werkstraf van 50 uur erbij. De Fluplander moet zich geduren de drie jaar houden aan dc voor waarden van de jeugdreclassering. Ook voor hem geldt dat hij mee moet werken aan een mogelijke be handeling voor jonge seksuele de linquenten. Omdat hij tijdens het begane delict nog zeventien jaar was, is hij volgens het jeugdrecht veroordeeld. Dc resterende cel straffen, respectievelijk 42 en 48 dagen, hebben beiden al in voorar rest uitgezeten. De jongste van het tweetal kende het meisje van school. Zij pikten haar 21 juni in Goes op en reden vervolgens naar Renesse. Op het steiger in een park pleegden de mannen seksuele handelingen met het meisje, waaraan ze volgens dc rechtbank vrijwillig had meege werkt. De mannen zijn volgens de wet strafbaar, omdat meisjes van die leeftijd beschermd moeten wor den. De schadeclaim van het slachtoffer - de officier wilde dat 1547 van de gevraagde 3500 euro werd toegewezen - wees de recht bank af. De officier van justitie had tegen de Tholenaar veertien maanden waarvan zes maanden voorwaardelijk geeist. De gemeenteraad koos donderdag Henk Nieuwenhuis (PvdA), Bert van Eenennaam (SGP) en Jack Werkman (VVD) als vertegenwoordigers van de gemeente in het raadsledenplatform West-Brabant en Tholen. Het gaat om 19 gemeenten die sinds maart 2007 samenwerken. Het platform overlegt onder meer over ruimtelijke ontwik kelingen, economie, bereikbaarheid, voorzieningen en bedrijfvoering. Daarover worden thema-bijeenkom sten gehouden. Tussen 2006 en 2010 zaten Nieuwenhuis en Bram van de Sande (CU) in het platform. Later is Van dc Sande vervangen door Leen van Doom (ABT). Nieuwenhuis is voorzitter van de club. Onlangs werd besloten door te gaan met het plat form. Er wordt van uitgegaan dat Nieuwenhuis voorzitter blijft. Bij de schriftelijke stemming waren alle ne gentien aanwezigen voor het voorstel. Dc VVD afdeling Tholen houdt dinsdagavond om acht uur haar alge mene ledenvergadering in gemeen schapscentrum Haestinge in Sint- Maartensdijk. VVD-lijsttrekker voor de waterschapsverkiezingen Sophie van 't Westeindc uit Goes komt spre ken. Haar verhaal heeft als titel 'Uw belang bij het waterschap'. Daarna is er ruimte voor discussie. VERVOLG VAN VOORPAGINA Het heeft Beens verbaasd hoe slecht voorbereid de vertegenwoordiger van de gemeente op de zitting van de Raad van State was. „Ik begrijp niet dat wanneer je maatschappelijk zóveel wilt betekenen voor mensen, datje dan zó knullig met een derge lijke zaak omgaat. Je zou dan toch heel goed beslagen ten ijs moeten komen. Dat dit niet het geval was, vind ik erg voor de mensen die op dit complex zitten te wachten." Beens stelt vast dat hij gelijk krijgt op een punt waar de Raad zelf mee is gekomen. „Want die begon op dc zitting over de afstand van 50 meter tussen de gymzaal en de woningen. In mijn bezwaar had ik dc gymzaal helemaal niet genoemd." In de commissie bestuurszaken noemde SGP-raadslid Rien Klippel de alsmaar stagnerende bouw van het woonzorgcomplex in Scherpe- nisse een aanfluiting. De uitspraak van de Raad van State is, zegt hij, 'voorde samenleving niet leuk'. Hij vindt het jammer dat niet naar de omwonenden is geluisterd. „Waar om moet het per se zo'n hoog ge bouw worden, in een dorp als Scherpenisse? Ook VVD-collega Gabri Hoek had vorig jaar zijn vraagtekens bij de vormgeving." Volgens Klippel zijn de eerste ideeën voor een wozoco in 1997 ge opperd, toen de nieuwbouw van de scholen ging spelen. „In 2001 zijn de scholen gesloopt. Het terrein ligt inmiddels negen jaar braak en nu weten we nog niks." In het voorjaar van 2007 presenteerde wethouder Van Dis de plannen in het Holland Huis. „Eén van de aanwezigen, de heer Teeuw, zei toen al: Ik zie dit zo niet gebeuren." In de commissie stelde Klippel dat 'niemand in Scherpenisse hier nog serieus over is'. Het SGP-raadslid zei dat er allerlei oorzaken zijn te noemen die buiten het gemeente huis liggen. „Maar wij betreuren de gang van zaken zeer. Met wat good will ten aanzien van vormgeving en omgeving had dat ook anders ge kund." De gang van zaken baart ook het CDA zorgen, zei Gert-Jan Bou- deling. En Van de Sande was be nieuwd of er een alternatief plan ligt voor het geval de bezwaarmakers in hel gelijk worden gesteld. Over dat laatste was Van Dis duide lijk: „Dat is er niet. We vertrouwen op een voor ons positieve uit- - spraak." Richting Klippel zei de wethouder, te hopen dat die in zijn woonplaats- een ander geluid laat horen dan in de commissie. „Want de vertraging wordt veroorzaakt door externe factoren. Natuurlijk duurt het lang. Maar de inwoners krijgen er dan ook iets moois voor." Als de Raad van State het licht op groen zet, kan volgéns Van Dis meteen met de bouw worden begon nen. Van de Sande vroeg hel SGP-raads lid de punten te noemen waar tijd verloren is gegaan door de schuld van de gemeente. „Dat heb ik niet gezegd, dc oorzaken liggen extern", nam Klippel gas terug. Hij merkte nog op dat de gemeente in het verle den heeft geprobeerd Castria Wonen en Marsaki te activeren toen het project stil lag. Niettemin duurt het het raadslid allemaal te lang. Er zouden inwoners zijn die al negen jaar op een wachtlijst staan. Van de Sande wees hem erop dat het besluit om het wozoco te bouwen in de af gelopen 4,5 jaar is genomen. Vol gens Klippel illustreert dat alleen maar dat het traag verloopt, aange zien de plannen al van veel eerder dateren. De welstandcommissie ging maan dag akkoord met de definitieve te kening vau het woonservicecen- trum. Er waren maar een paar kleine wijzigingen op de begane grond. Het betrof een meterkast die nu bij de fietsenberging komt. Vol gens Erwin Lindhout van architec tenbureau RDBM was de tekening al in juli klaar, maar moest Marsaki wachten op een rapport van de brandweer. Dat was volgens hem pas op 26 oktober binnen. Ook hij was er van overtuigd dat de ge meente de zaak zal winnen omdat het algemeen belang zwaarder weegt dan de bezwaren van de bu ren. „Bovendien is de afstand tus sen het pand en de woningen 20 meter en geen 12 meter." Op donderdagmiddag is er een speciale bingo met naast cijfers foto 's van leidsters om ze zo te Ieren kennen. Het is de bedoeling zoveel mogelijk kinderen vertTouwd te maken met dc Bijbel en ze zo kennis te laten maken met het geloof. Maar Lig tendag geeft toe, het zijn voorna melijk kinderen die al naar dc kerk gaan of op een christelijke school zitten die meedoen. Desondanks is er voor hen ook genoeg te leren, vindt de leidster. Ze kijken steeds naar een manier die dc kinderen het meeste aanspreekt en hebben daar bij een handboek van dc Her vormd Gereformeerde Jeugd Bond (HGJB). Nu is het team van 15 leiders in groepen verdeeld, zoals vbw (van vakantiebijbelweek), vertelgroep en de spelgroep. „Dc meesten zijn er al lang van tevoren bezig, zoals een jaar lang doppen sparen", zegt Lig tendag. Die doppen, bierdoppen, werden donderdag gebruikt bij een speciale bingo voor de kleintjes van groep 2 tot en met 6. Daarin kwam het the ma van dit jaar duidelijk naar vo ren: Stel je voor. Op elke bingo kaart, waren naast cijfers ook foto's van de leidsters in de vakjes te vin den. Er werd af en toe naast een cij fer ook dc naam van een juf getrok ken. De kinderen moesten dan op hun kaart kijken of zij bijvoorbeeld juf Arianne erop hadden staan, maar dan moesten ze wel weten hoe die eruit ziet. Zo leerden ze ieder een kennen. Voor de tieners van groep 7 en 8 was er een speciale tiener-vbw. Vo rig jaar was er al een onderdeel spe ciaal toegespitst op die doelgroep. „Maar dat was meer een club avondidee. Nu hebben we het an ders aangepakt", aldus Ligtendag. De tieners begonnen elke ochtend gelijk met de rest van de groep, maar na dc dagopening gingen zij naar de bovenverdieping van het gebouw. Daar gingen ze in groepjes aan de slag met de Bijbel. Niet om te knutselen aan de hand van een Bijbelvertelling, maar om de Bijbel zelf te lezen en er daarna met elkaar over te praten. „Dat vonden ze echt heel leuk. We hebben het ze ge vraagd wat ze ervan vonden." Lig tendag vindt het bijzonder dat dc tieners in de groep durfden te pra ten. „Ze willen ook graag praten en hadden echt behoefte aan deze ma nier van verdieping. Anders vertel den we een verhaal en dan zeiden ze, dat hebben we al voor de zo veelste keer gehoord. Wij zeggen, de Bijbel heb je nooit uit en is elke dag anders. Deze methode sloeg Ligtendag vindt het belangrijk dat de tieners ook bij de Bijbelweek worden betrokken. „Maar het was lastig iets te bedenken dat ook hen aansprak. We zagen het aantal tel kens teruglopen. Nu hadden we twintig tieners en dat is veel." Wat ze ook bijzonder vindt, is dat ze zo goed hebben kunnen samenwerken. Een boom van wc-rolletjes is daar het resultaat van. Twee exemplaren versieren de ruimte op dc bovenver dieping van het gebouw. De tieners zijn op de laatste dag ook nog naar buiten gegaan, 's Avonds was er een speurtocht door het dorp. De liefde van Christus is in drie verhalen naar voren gebracht tij dens dc bijbelwcckochtcndcn: de geboorte van Jezus, de apostel Nat- hanaël en tollenaar Zacheus. In het laatste verhaal wordt duidelijk ge maakt dat hoeveel iemand ook heeft fout gedaan, hij mag altijd te rugkopten bij Jezus. „We hopen dat de kinderen in de drie dagen dat ze hier zijn dat ook ervaren. En als ze ergens mee zitten of iets niet in de groep durven te zeggen, toch naar ons toekomen en het eventueel op een briefje schrijven." Dameszanggroep Kir Royal uit Sint-Annaland is druk in de weer met de organisatie van het WinterDansGala. Het vervolg op hun succesvolle eerste gala in 2007 wordt vrijdag 10 en zaterdag 11 de cember georganiseerd in De Wellevaete te Sint-Annaland. Net als de eerste editie krijgt de zanggroep tijdens het evenement medewer king van veel lokale verenigingen. In de WinterDansGala BABBELS treedt er iedere week één voor het voetlicht. Deze week de eilandelij- ke volksdansgroep Dodi Dodi! Lang hoefden de dames van Kir Royal niet na te denken voordat ze Dodi Dodi vroegen mee te werken aan het WinterDansGala. Deze vereniging is immers een begrip op Tholen en ver daarbuiten, als het gaat om dansen. De groep heeft in de loop der jaren een breed repertoire en een grote erva ring met internationale dansen op gebouwd. Ook staat ze bekend om de diverse schitterende kledij, waarmee ze de afkomst van de verschillende dansen kracht bijzet. Dodi Dodi is opgericht in 1979 en vernoemd naar een Israëlische dans. Letterlijk betekent de naam: 'Liefje m'n liefje'. De volksdans groep was al eerder te gast bij ver schillende evenementen. Te den ken valt aan de Balkan-avond in 1988 en jaaruitvoering Barok en Roll in 1995, beide thematische concertavonden van fanfare Acce lerando. Verder deed ze mee aan de Vossemeerse taptoe in 1993 en het Setallands Spektakel in 2000. In 2006 is de vereniging samen met een groot gemeentelijk orkest op bezoek geweest in Itawa, dc Thoolse zusterstad in Polen. Sinds 1992 ligt de artistieke lei ding van Dodi Dodi bij Priscilla van den Berg. Zij is klassiek ge schoold en gespecialiseerd in in ternationale dans. Ze heeft het erg naar haar zin bij de volksdans groep: „Mei Dodi Dodi samen zijn er al vele gezellige en vrolijke dansavonden geweest, met als re sultaat een enorm dansrepertoire, een hechte groep en mooie kleine dansvoorstellingen in recreatieve sfeer. Dans uit alle windstreken zorgt voor verbondenheid en dat is voelbaar in dc wekelijkse lessen!" Verbondenheid is er ook bij het optreden van volksdansgroep Do di Dodi tijdens het WinterDans Gala van Kir Royal. Er is namelijk samenwerking met verschillende andere verenigingen. Priscilla ligt alvast een tipje van de sluier op: „Met één vereniging doen we een dans op een spotlied over een man die na een avond Hink feestvieren op een kermis een meisje ontmoet. Deze dans heeft een vrolijke en zwierige stijl met veel draaien er in. En met een andere vereniging doen we een voor de gelegenheid samengestelde dans welke bestaat uit een mix van diverse losse dans- stukjes, maar die bij elkaar de sfeer van dc muziek versterken." Bent u ook benieuwd naar de dan sen van Dodi Dodi? Komt dat zien op 10 en 11 december! (Advertentie I.M.)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 5