fr if? Skoolzone hulpmiddel leerling Plaatselijk nieuws 1 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 4 november 2010 Diaklankbeeld geslaagd Stukwerk zijgevel Lezing Geloof verbeeld in kleur Woninginbraak Auto tegen boom Luten wint klaverjassen Verkoping in Wingerd Oliebollen en visverkoop Kaartavonden voetbal Woningen Hiksedijk Open lesweek Anthoniusschool Parkeerdruk Vogeltentoonstelling breekt record Veelbelovend hondje Schutsemarkt Bingo en quiz Subsidie Kir Royal Nieuwe ouderling Leden Vogelvreugd in prijzen Bestuurders ijsclub herkozen Bodem Noordstraat l Geslacht in eigen slagerij s Krabbenkreek gefilmd Vervangen huisje Aanbouw Bosweg Tarzan en Winehouse Nog vacatures Schuur akkoord Jeugdlid grootste vis Westkappels Kwartet Bevestiging kerkenraad Joppe vertrekt Eerland herkiesbaar Kasten op scholen Boeiboord Molenstraat Verkoping Tabitha Slager ongeslagen Elf mille Prins Maurits Brandwondenstichting Opbaarruimte de Rozeboom Herbevestiging Agenda Tholen Het comité Woord en Daad Tholen noemt de onlangs georganiseerde diaklankbeeldavond over de natuur goed geslaagd. De bijeenkomst in Meulvliet werd gepresenteerd door Karei Snijders en goed bezocht door zowel volwassen als jeugdige bezoe kers. Het was voor de tweede keer dat het comité een dergelijke avond organiseerde. Secretaris Jaap West dorp hield een openingswoord over de natuur en schepping en trok daar bij diverse lijnen vanuit de Bijbel, waar gesproken wordt over de groot heid van de Schepper. Als voorbeeld noemde hij ook de Vlaamse dichter Guido Gezelle, die vaak in zijn ge dichten beelden uit de natuur ge bruikte. Ook werd gewezen op het werk van Woord en Daad. waarbij hulp wordt verleend aan mensen in nood en armoede. De opbrengst van de avond was daar ook voor be stemd, namelijk de gezondheidszorg in Burkina Faso. Karei Snijders maakte in zijn presentatie met de be zoekers een prachtige tocht door de natuur met daarbij passende achter grondmuziek. teksten en natuurge luiden. Een groot deel van de pre sentaties ging over de vier jaargetijden. Aan de Kruittoren 19 wil J. van Zet ten de zijgevel stuken. De wel standscommissie ging daar maan dagochtend mee akkoord, mits het in een grijze kleur wordt uitgevoerd. Theologe en kunstenares Anne-Ma- rie van der Wilt uit Capelle aan den IJssel geeft vanavond om acht uur een lezing in de Gasthuiskapcl onder de titel Geloof verbeeld in kleur. Ze doet dat op uitnodiging van de Her vormde Gemeente Immanuël. Van der Wilt nodigt de kijker uit om met gevoel voor kleur en symbolen de eigen spiritualiteit te voeden. Ze werkt met diverse materialen, zoals textiel, glas, mozaïek en hout. Ze licht haar kunstwerken toe en hoopt zo de toeschouwer te inspireren. Inbrekers hadden het vrijdag voor zien op een woning aan de Slabbe- coornweg. De bewoners verlieten rond half één 's middags hun huis en toen ze 's avonds om tien uur weer terugkwamen, ontdekten ze dat er was ingebroken. Het bleek dat hun hele huis was doorzocht, maar het is volgens de politie nog niet duidelijk wat er is weggenomen en zij onder zoekt de zaak. Een 19-jarige Tholenaar is vorige week woensdagmorgen rond half zes met zijn auto tegen een boom aan de Postweg gereden. Op een recht stuk weg verloor hij de macht over het stuur, belandde in de rech- terberm waarna de auto aan de lin kerzijde tegen een boom tot stilstand kwam. De auto raakte bij het onge val zwaar beschadigd. Kort na het ongeval kwam vanaf het Stcnenkruis een 20-jarige automobilist.uit de ge meente Tholen aangereden. Deze werd door een andere auto, die was gestopt bij het ongeval, verblind. De 20-jarige bestuurder kon niet tijdig stoppen en botste met lage snelheid op de auto van de Tholenaar. De 19- jarige werd met nek- en rugklachten per ambulance overgebracht naar ziekenhuis Licvensberg. De andere automobilist had geen letsel en kon zijn weg vervolgen. Peter Luten heeft donderdag de we kelijkse competitie van klaverjas- club Stad Tholen gewonnen. Hij scoorde 5109 punten. Het was een buitengewoon nipte zege, want Mar tin van Deursen haalde een puntje minder en werd tweede met 5108, punten. Julian Poot volgde met 5097 punten op de derde plek, Henk Snepvangers werd vierde met 4918 punten en Rinus Moeliker werd vijf de met 4820 punten. Vrouwenvereniging Martha en de dames van de koffieochtend van de Hervormde Gemeente houden op vrijdag 10 november hun jaarlijkse verkoping. Er worden van twee tot vijf uur onder andere oliebollen, bloemstukjes, handwerk- en cadeau artikelen en sieraden aangeboden in De Wingerd. Verder is er een grab belton, speelgoed en koffie met ge bak. Bij de Ichthuskcrk worden zaterdag oliebollen en vis verkocht, 's Mor gens vroeg wordt begonnen met het bakken van de oliebollen. Er staat een kraam bij de ingang van de kerk aan de Doelweg, waar vanaf tien uur de verkoop start, maar de oliebollen worden ook aan huis aangeboden. Verder wordt verse vis verkocht en in de loop van de ochtend wordt er ook vis gebakken. De opbrengst van deze actie komt ten goede aan het Ghana scholingsproject van de Zen ding Werelddiaconaal en Ontwikke lingssamenwerking (ZWO) en de actie Kerkdak. Oud- Vossemeer Voetbalvereniging Vosmeer organi seert dit ook dit seizoen weer een aan tal kaartavonden. Zaterdag is de eer ste, om kwart voor acht in de kantine op het sportpark. Deelnemers kunnen kiezen voor rikken of wippen. In de pauze is er een verloting. De volgende avonden zijn op 11 december, 29 janu ari en 19 maart. Op een perceel aan de Hiksedijk mo gen er wooneenheden voor seizoenar beiders geplaatst worden. Burgemees ter en wethouders hebben daarmee ingestemd. De Sint Anthoniussschool houdt dins dag van half acht tot half negen een voorlichtingsavond, waarbij informa tie wordt gegeven over de organisatie van de school en over de werkwijze in groep 1 -2. Verder is er uitleg over de materialen en methodes waarmee ge werkt wordt, over de samenwerking met kinderdagverblijf Kids en Co en peuterspeelzaal de Pluus, en over de wijze waarop de zorg voor leerlingen binnen de school wordt vormgegeven. Tot en met morgen is er een open les week op de school waarbij ouders met hun zoontje of dochtertje 's morgens tussen half negen en half twaalf vrij kunnen binnenlopen in groep 1-2. Rob Duijm van de CDA-fractie heeft een schriftelijke vraag gesteld aan het college van b. en w. over de parkeer druk in de Philip van Dorpstraat. Hij wil weten wat de stand van zaken is. In zijn toelichting schrijft hij: 'In het antwoord (8 juni 2010) op een eerdere vraag van het CDA is aangegeven dat het college de situatie opnieuw in ogenschouw neemt en de parkeerdruk in relatie tot vrije doorgang van voet gangers én hulpdiensten/vuilniswagen zal onderzoeken. In samenspraak met de bewoners zal naar een oplossing gezocht worden.' ln het kader van het eeuwfeest van het dorp had het van hel bestuur van vogelclub de Vogelvrienden de be doeling om te proberen 600 vogels naar de Bijzondere tentoonstelling te krijgen. Zoveel vogels bijeen krijgen is de club in 19 jaar nog nooit gelukt, maar nu wel. Van 57 inzenders, waaronder zeven jeugdleden met 59 vogels, komen er dinsdag 610 vogels naar de Vossenkuil. De vogels wor den die dag gekeurd door acht keur meesters van de Nederlandse bond van Vogelliefhebbers. Op donder dagmiddag 10 november zijn de ou deren uitgenodigd om een kijkje te komen nemen. En op vrijdagmorgen de scholieren. Die hebben op school een kleurplaat ingekleurd en van de winnaars van iedere school worden de platen in de zaal opgehangen. De tentoonstelling is op vrijdagavond van half acht tot tien uur geopend voor het publiek en op zaterdag 13 november van half twee tot zeven uur. Enkele leden van de Vogelvrien den hebben deelgenomen aan de bij zondere tentoonstelling te Ossend- recht met de volgende resultaten: J.P. Jerocnse behaalde met een geelflank- parkiet stam 367 punten en werd kampioen. Bij de enkelingen behaal de hij een kampioenschap met 93 punten. Jeugdlid Patrik Jansen be haalde met een stam geelflankparkic- ten 371 punten en werd jeugdkam pioen. Bij de stellen behaalde hij 183 punten en werd daarmee eveneens jeugdkampioen Op de kampioenswedstrijd van de Ne derlandse Cairn Terriër Club (NCTC) heeft P. Potappel de vierde plaats ge haald in de babyklasse. Zijn Cairntcr- ricr genaamd Shanti kreeg de kwalifi catie veelbelovend. Sint-Annaland ln de rcceatiezaal van zorgcentrum De Schutse wordt woensdagmiddag van een tot vier uur de Schutsemarkt ge houden. Er is een koffiehoek, verkoop van zelfgemaakte kaarten, ondergoed en panty's, bloemen en planten, kale bassen en bloemkool. De knutselver- eniging verkoopt haar zelfgemaakte artikelen, het winkeltje heeft diverse aanbiedingen en speelgoed. De op brengst van de markt is voor de ver enigingen in het zorgcentrum. Liefhebbers van bingo's en quizen kunnen volgende week hun hart opha len in café An de Slööve. Dinsdag is er bingo, vanaf half acht worden acht ronden gespeeld en aansluitend een superronde. De vrijdag erna is er een quizavond waaraan in teamverband meegedaan kan worden. Via schermen worden meerkeuzevragen gesteld. Na drie ronden van elk twintig vragen is er een winnaar. Op beide avonden zijn leuke prijzen te winnen. Dameszanggrocp Kir Royal krijgt 500 euro subsidie van de gemeente voor de uitvoering van het Winterdansgala op vrijdag 10 en zaterdag 11 december in de Wellevaete. W.E. Overbcekc kreeg zaterdag een meerderheid van de leden van de Her vormde Gemeente achter zich bij de verkiezing van een ouderling-kerk- rcntmecstcr. Hij was al eerder diaken en ouderling. De andere kandidaat was S. Westdorp Hzn. Op de jeugdshow die gehouden werd in Krabbendijkc namen de volgende jeugdleden van vogelvereniging Vogel- vreugd deel: Pietcr Baaij, Jean-Paul Ketting, Jan Aric Kot. Maarten Vader en Frank Zwaai. Zij behaalden alle maal een prijs variërend van een twee de tot en met een elfde plaats. Op de tentoonstelling in Rilland werd de heer M. Goedegebuure kampioen met een grijsrugdwergpapegaai lulino van 93 punten. De heer A. Bazen werd kam pioen met een agapornis roseicolli luti- no stam van 366 punten, en kampioen met een agapornis roseicolli lutino van 93 punten. De ledenvergadering die vrijdag werd gehouden in de Wellevae te stond in het teken van de inschrij ving voor de tentoonstelling op 26 en 27 november in Meulvliet te Tholen. Daar worden 400 vogels ingebracht door de leden van de vereniging. De periodiek aftredende bestuursleden Jan Hage en Ad Oosdijk zijn donder dagavond op de 82ste algemene jaar vergadering van de ijsclub herkozen. Er waren geen tegenkandidaten. Ook de periodiek aftredende commissaris sen Peter Poot, Hubrecht Bruijnzeel en Ad de Keizer werden bij acclamatie herkozen. Voorzitter Han Moerland stond in zijn openingswoord stil bij het overlijden van negen leden sinds de vorige jaarvergadering. Jim van 't Hof. Leentje Riddcrhof-Guntcr, Piet Fase. Rina Slager. Hans van Popering, Briel Gunter. Nelleke Hagen-Bazen, Jo Leune en Koos Nelisse werden met een ogenblik stilte herdacht. De voor zitter zei buitengewoon dankbaar te zijn voor het legaat dat Rina Slager de ijsclub had nagelaten. De vereniging kreeg bruto 22.281 euro, maar omdat de ijsclub niet voor de zogenaamde Anbi-regeling in aanmerking bleek te komen, moest 41% of 8325 euro be lasting betaald worden. Netto bleef er 13.956 euro over en dat geld wordt ge reserveerd voor eventuele verharding van de nieuwe ijsbaan aan de Koel- bpisweg. Het bestuur gaat met notaris Schot bekijken of de stanken aange past kunnen worden, zodat de ijsclub ttlShttg voor de Anhi-regcling in aan merking komt. Begin 2009 kon er bijna twee weken worden geschaatst, meldde secretaris David Hage in zijn jaarverslag. Naast wedstrijden voor de schooljeugd werd er ook een halve marathon georgani seerd. Per 31 december 2009 waren er 1345 leden en donateurs. Naast 624 gezinsleden waren er 629 individuele leden, 91 donateurs en 1 erelid. Begin januari van dit jaar kon er opnieuw ge schaatst worden en schreef bode Kees Koopman maar liefst 75 nieuwe leden in. Penningmeester René Moerland meldde over 2009 een voordelig saldo van 1974,53 euro. Er is nog niet analytisch aangetoond dat er sprake is van bodemverontreini ging in de Noordstraat. Dat zeggen b. en w. op vragen van ABT-raadslid hr-dUl Maandag 8 t/m zaterdag 13 november Voorgebraden spareribs 1 kg 7,50 Drumsticks naturel/gekruid 1 kg 2,98 3 Kip spiezen A lOOgram per Stuk Nu voor maar 1,98 Bij 500 gram shoarma4 broodjes en saus gratis! Katenspek 100 gram 1,00 Beenham 100 gram 1,35 Gekookte worst 150 gram 1,20 Ei-bieslooksalade 100 gram 1,00 Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 I I I I I I I I I I I Advertentie I.M. Han van 't Hof. De eigenaar, Castria Wonen, zal een bodemonderzoek uit voeren. Een eventuele uitspraak over de huidige bodemgesteldheid en de risico's kan pas op zijn vroegst wor den gedaan als de resultaten van het onderzoek beschikbaar zijn.. Volgens ABT hadden belanghebbenden de af deling milieu van de gemeente inge licht en zelfs een grondmonster ge toond, maar was er geen actie ondernomen. Volgens b. en w. zijn al le noodzakelijke acties uitgezet. De huurder en de woningstichting zijn de private partijen waartussen de zaak nu verder speelt, aldus b. en w. In de film Operatie Suikerbeest die zondag in de Maagd in Bergen op Ztxim in première ging, is de Krab benkreek en het strandje van Sint-An naland te zien. Het is een familiefilm over Sinterklaas, de film is op 9, 16 en 23 november te zien op ABG-tv. Voor de film werden in maart al opnamen gemaakt op de Frisia die al twintig jaar als stoomboot dient voor de in tocht van SinuNicolaas in Bergen op Zoom. vertelt Coby Htxigstadt van de partyboot. „We hadden in maart twin tig zwarte Pieten aan boord. Vanuit Sint-Annaland zijn we toen met de he le club rond gaan varen. Met een Piet aan het stuurrad en een Piet in overall in de machinekamer. Er zijn ook op names gemaakt van het strandje." Er is volgens Coby zestien uur ruw materiaal geschoten vooreen film van anderhalfuur. „We moesten het al die tijd stil houden, maar dat was niet zo moeilijk. Het was heel erg leuk om er aan mee te doen. Het schip komt ook vol in beeld. En we zijn naar de pre mière geweest. De rode loper lag klaar." In totaal zijn er 250 figuranten, zo'n twintig acteurs en technici bij betrokken. Op 16,23 en 30 november is de film van de stichting Sint Bergen op Zoom ook te zien bij Brabant 10. Aan de Molendijk wil Y. Tebbens een houten huisje op het erf aan Molen dijk 37a vervangen. Maandagochtend legde ze bij de welstandscommissie uit hoe de vork in de steel zit. Het huisje had een gedoogstatus. Haar zoon woonde er een jaar in toen hij verongelukte. Het had veel emotione le waarde maar was in de loop der ja ren een beetje onderkomen geraakt. Het huisje wordt gebruikt voor logé's. Ze heeft nu een nieuw houten huisje kunnen overnemen en wil dat nu op de plaats van het bestaande plaatsen. Het wordt wel kleiner. De commissie had geen bezwaar. Met de kleur (red ceder) van de wand waren ze het wel eens. Tebbens wil er een recreatieve functie aan geven, voor fietsers en wandelaars die willen overnachten. De familie Goedegebuure wil de wo ning aan de Bosweg uitbreiden. Bouwkundig ontwerper H van der Graaf lichtte het plan toe bij de wel standscommissie. Het gaat om een stuk dat aan de zijkant van de woning wordt gebouwd dat geschikt is voor een jong stel, maar ook voor de huis vesting van ouderen. Zoiets wordt een kangcrocwoning genoemd. Als de jongeren er uit zijn en bijvoorbeeld hel bedrijf overnemen, kunnen de ou ders erin. De uitbreiding wordt lager dan de bestaande woning. En krijgt een gevel met houten delen. De com missie noemde een aardige oplossing. Maandag 8 november haalt de ko ninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie IJV1. Stavenisse Naomi Quaak bij de kinderen en Roxanne Smits bij de volwassenen won zaterdag de playbackshow van stichting Actief Stavenisse. Naomi vertolkte het liedje Jij woont in mijn hart, uit de musical Tarzan. En Roxanne kwam met het nummer Va lerie, van Amy Winehouse. De orga nisatie was tevreden over de opkomst in De Stove. De periodiek aftredende ouderling Quist is weer voor een volgende zit tingsperiode beschikbaar, maar de ker kenraad van de Hervormde CJcmeente telt nog drie vacatures van ouderling en twee van diaken. Daarvoor kunnen de leden nog kandidaten indienen. De welstandscommissie kon zich maandag vinden in de bouw van een nieuwe schuur achter de woning van K. Van Efferen aan de Stoofdijk 61. Gelet op de situatie, dat wel. De schuur krijgt een zadeldak met een flauwe dekhelling. De kleur wordt donkergroen, de gevels bestaan uit hout en metselwerk. Sint-Maartensdijk Op de jaarlijkse feestavond van de Oostcrscheldevissers zijn de winnaars van het afgelopen seizoen bekend ge maakt. Bij de senioren ging Remi Lindhout met de hoogste eer strijken, bij de dames won Bep v.d. Rhcc en bij de jeugd Jan v.d. Boch. Deze laat ste won ook de beker voor de grootste vis, hij ving een pijlstaartrog van 910 Leerlingen van de School met de Bijhei en de Casembrootschool maken samen met wethouder Peter Hoek een filmpje over de opening van Skoolzone. Laura Vroegop weet waar ze de kennisplek in de bibliotheek voor gaat gebruiken. Om een werk stuk te maken over de saxofoon. Niet verwonderlijk want ze speelt zelf op het instrument. De leerling uit groep zeven van de Casembrootschool is samen met twee leerlingen van haar school en zes leerlingen van de School met de Bijbel bij de start van de kennisplek die skoolzone wordt genoemd. Daar kunnen ze met behulp van computers, een kleurenprint en diverse kantoor materialen leren om een werk stuk te maken of een spreekbeurt voor school te maken. Zelfs met behulp van een powerpoint pre sentatie. Gisteren opende wethouder Pe ter Iloek de skoolzone door een fles kinderchampagne te openen en samen met de kinderen een filmpje te maken van diezelfde opening. Want met behulp van de moderne digitale technieken is dat een fluitje van een cent. Ten minste als je weet hoe het moet. Daar gaat het om in de skool zone. Volgens Hoek is het een brug. Die de kinderen helpt om op een veilige manier bij de in formatie te komen om een werk stuk te maken. „Er is heel veel informatie. Hier kun je dat alle- •maal vinden. De bieb helpt jullie daarbij." De groepen zeven en acht hebben er al op school infor matie over gekregen.^Kinderen vinden het vaak lastig om een werkstuk te maken, zegt juf frouw Aline Snoei van de School met de Bijbel. Volgens juffrouw Marleen Rens van de openbare school is het een schot in de roos. „De leerlingen zijn nu net met spreekbeurten begonnen." Leer lingen kunnen er elke woensdag middag terecht tussen half twee en half vier. De bieb in Sint-Annaland doet nu ook mee aan bockstart. 'Een project om ouders te laten ont dekken hoe leuk en leerzaam het is om samen met hun baby te lezen.' Deze maand ontvangen de ouders een boekstartkoffertje met een boekje en een cd met (k-djes en versjes. gram. Eindstand senioren: 1. R. Lindhout 658 p; 2. R. Ncclc 654 p; 3. W. Keur 643 p; 4. S. v.d. Ree 635 p; 5. J. Boogaart 630 p; 6. G. v.d. Rhee en A. Aarden 626 p. Dames: 1. B. v.d. Rhcc 584 p; 2. S. Wesdorp 575 p. Jeugd: 1. Jan v.d. Boch, 2. Kevin Kloet, 3. Marten Bijl. In Maartenshof treedt op donderdag 11 november hei Westkappels Kwar tet op. De groep, twee zangers en twee accordeonisten in klederdracht, brengen Nederlandstalige levenslied jes. De avond begint om half acht en ook ouderen die niet in Maartenshof wonen, zijn welkom. Els op den Brouw-Bijl en Jannie Menheere-Lindhoud zijn respectieve lijk als ouderling en diaken in de Her vormde Gemeente Rehoboth beves tigd. Dominee J. Joppe vertrekt. De domi nee heeft het beroep van de Hersteld Hervormde Gemeente in Wouden berg aangenomen. Het bericht kwam voor velen als een verrassing. Volgens Chris Koopman sloeg het zelfs in als een bom en kunnen velen het nog niet bevatten. Joppe wordt gezien als bruggenbouwer. De per 1 januari periodiek aftredende ouderling-kerkrcntmecster J. Eerland is weer beschikbaar voor een nieuwe zittingsperiode. De leden kunnen nog wel tegenkandidaten indienen. De welstandscommissie ging maan dag akkoord met het plaatsen van acht luchtbehandelingskasten op de scho len aan Watermolen 6 en 10. Ze zijn 50 bij 86 bij 226 cm groot. Ze komen op een sokkel te staan waardoor ze een hoogte van 80 centimeter berei ken. Ze worden uitgevoerd in gegal vaniseerd staal. Poortvliet De welstandscommissie ging maan dag akkoord met de uitbreiding van de woning van J.H. de Rodlj aan de Molenstraat 8. Mits De Rooij het boeiboord niet door laat lopen. En er geen overstek toepast. Sint-Philipsland Vrouwenvereniging Tabitha houdt za terdag de jaarlijkse verkoping, ten ba te van Adullam gehandicaptenzorg. In het verenigingsgebouw van de Oud Geref. Gem. in de Voorstraat is tussen tien uur en half een, en van half twee tot half vier, van alles te koop. Dat va rieert van etenswaren als voorgebak ken friet, boerenkaas, bocrenlever- worst, slaatjes en soep tot gebak, oliebollen, babbelaars en advocaat. Ook cadeau- en handwerkartikelen, boeken, kaarten en wol zijn verkrijg baar. Voor de kinderen is er de grab belton en snoep, verder is er gelegen heid om een kop koffie te drinken. In de consistorie aan de achterkant wor den hoeden, tassen, sjaals, kettingen e.d. verkocht. A, Slager gaat ongeslagen aan de lei ding in de cluhcompetitie van dam- en schaakvereniging DSVF. Maar de verschillen met achtervolgers op plaats twee tot en met zeven zijn zo klein, dat alles nog mogelijk is. Voor af werd ingeschat dat A. Slager en J. v.d. Velde zouden strijden om de kop positie met als outsider A. v.d. Wcte- ringh. De resultaten geven echter aan dat er verwoed om de punten wordt gestreden: J v.d. Velde-A. v.d. Wete- ringh 1-1; A. Slager-Jos Noorthoek 2-0; Nico Flikweert-W. Drenth, Nico remise; J. v.d. Velde-G. v.d. Velde 2- 0; Jan Roggevccn-Nico Flikweert, winst Nico; J. Noorthoek-J. v.d. Vel de remise; A. Slager-W. Drenth 1-1. De stand: 1. Aart Slager 7-11; 2. W. Drenth 5-7; 3. 3 A. v.d. Weteringh 5- 6; 4. J. van de Velde 6-6; 5. G van de Velde 5-5; 6. N. Flikweert 6-4; 7. Jos Noorthoek 4-3; 8. J. Roggeveen 4-0. Enkele clubspelers vormen met spe lers uit Tholen een achttal uitkomend in de hoofdklasse van de Zeeuwse dambond. Dc eerste wedstrijd tegen Gravenpolder is met 12-4 verloren. Slechts A. Slager behaalde remise aan het eerste hord, J. v.d. Velde verl oor aan bord 4. en Gerben v.d. Velde speelde remise aan bord 5. De overi ge twee punten werden behaald door dammers uit Tholen. De jaarlijkse verkoopactie van de scholengemeenschap Prins Maurits in Middelharnis, ten behoeve van finan cieel geadopteerde kinderen in diver se ontwikkelingslanden, heeft netto ongeveer elfduizend euro opgebracht. Geld dal, via een hulporganisatie, wordt besteed aan voedsel, kleding en onderwijs voor deze kinderen. Predikbeurten Zondag 7 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11 u. ds. Verheul, Woudenberg. 18 u. ds. Van Wijk, Herkingen. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Roggeband, oogstdienst. GEREF. KERK' 10 u. ds. Broere, H.A. 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. dhr. Boiten. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. lecsdienst. 14.30 u. ds. Bakker. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Verduijn, H.A. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. de Graaf, Waalwijk. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Röben, Fijnaart. 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. ds. Luijk, Tilburg, H.A. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 15.30 u. ds. Boiten, Sliedrecht. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en I8.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. ds. Groenendijk, Bruchem. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9 u. ds. Verheul. 16 u. ds. Gielen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Bennekom, Goes. 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. wo 10/11 19.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis, Hars kamp. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u.ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Hoek, Hoevelaken. 18 u. ds. Verheul, Woudenberg. GEREF. KERK 10 u. ds. Boer, 's Gravendeel. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. kand. Timmers, Dordrecht. De collecte voor de Brandwonden stichting heeft in Tholen 1786,40 euro opgeleverd. De opbrengsten van de collecte stellen de Brand wondenstichting in staat om haar werk voor mensen met brandwon den voort te zetten In het voormalige politiebureau bij woonzorgcentrum dc Rozeboom is er opnieuw een opbaarruimte gemaakt. „Er bleek behoefte aan te zijn in het dorp en ik ben dan ook blij dat we er op ingesprongen zijn", zegt Jacco Steijn van rouwondememing De Vlieger. Vanaf het begin van de Roze- fxxtm was er zo'n opbaarruimte, maar bij de verbouwing begin negentiger jaren verdween die weer. Bij het ver enigingsgebouw van de Oud Gerefor meerde Gemeente kwam er toen een opbaarruimte. „Daar zitten echter be perkingen aan", zegt Steijn. „Sommi ge inwoners weken dan uit naar de aula in Sint-Annaland of Tholen. Dat hoeft nu niet meer. Na het vertrek van het politiebureau heeft Castria Wonen het pand aangepast. Er is een bredere deur gekomen en dc wanden zijn be kleed. Ook is er een koeling aange bracht. De opbaarruimte heeft geen beperkingen. De nabestaanden krij gen zelf een sleutel en kunnen 24 uur de opbaarruimte op een voor hen ge wenst tijdstip bereiken. De Vlieger huurt de ruimte van Castria en wij stellen die weer beschikbaar aan in woners of andere rouwondememin- gen", aldus Jacco Steijn. Ouderling-kerkrcntmcestcr Van der Doe kan herbevestigd worden in de kerkenraad van de Hervormde Ge meente. Hij is per 1 januari periodiek aftredend en opnieuw bereid om door te gaan, waarmee de leden hebben in gestemd door geen bezwar^i te uiten. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o„ tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u.. tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 4 t/m vrijdag 12 nov. donderdag 4 1.22- -13.39 vrijdag 5 2.12-14.29 zaterdag 6 2.57 -15.15 zondag 7 3.42 -15.59 maandag 8 4.27 - 16.42 dinsdag 9 5.12-17.29 woensdag 10 5.49 -18.12 donderdag 11 6.29 - 18.52 vrijdag 12 7.07 - 19.42 za 6/11 5.52 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 4 nov Lezing met films over loodswe zen, R. Koers, chr. ouderenverenig., NPB-gebouw, 14.30 u. 4 nov Lezing Geloof verbeeld in kleur, A. van der Wilt, Herv. Gem. Immanuël, Gasthuiskapcl, 20 u. 4 nov Begrotingsvergadering ge meenteraad, gemeentehuis, 18.30 u. 5 nov Informatiemarkt lezch voor slechtzienden, bibliotheek, 14-17 u. 5 nov Vincent Bijio: Verlicht, voor stelling Uil op Tholen, Meulvliet, 20.15 u. 6 nov Oliebollen en visverkoop, Icht- huskerk, v.a. 10 u. 6 nov Sam's Klcdingactie, kledingin- zameling, parochiecentrum katholie ke kerk, Paulinastr., 10-12 u. 10 nov Bibliodrama, o.l.v. Mieke Punt, voor leden vrijzinnige vrouwen bond, NPB-gebouw, 10.30 u. 10 nov Verkoping, vrouwenver. Mart ha, de Wingerd, 14-17 u. 13 nov Intocht Sinterklaas, haven, 14.30 u. 14 nov Algemene jaarvergadering NPB, 10.30 u. OUD-VOSSEMEER 5 nov Tholen's got talent, Vossenkuil, 20 u. 6 nov Open huis, Dc Schutse, Coen- tjesweg, 9.30-12.30 u. 6 nov Sam's Klcdingactie, kledingin- zameling, parochie katholieke kerk, Dorpsweg 7, 10-12 u. 6 nov Kaartavond v.v. Vosmeer, kanti ne, 19.45 u. 12 en 13 nov Bijzondere tentoonstel ling, vogels, Vogelvrienden, Vossen kuil, vr. 19.30-22 u. en za 13.30-19 u. SINT-ANNALAND 9 nov Bingo, café An dc Slóóve, 19.30 u. 9 nov Ledenvergadering CU, Welle vaete, 19.30 u. 10 nov Schutsemarkt, recreatiezaal de Schutse, 13-16 u. 10 nov Sarien Geluk: Bekkenbodem in balans, presentatie voor leden plat telandsvrouwen, Wellevaete, 19.30 u. 12 nov Quizavond, café An de Sloó ve, 21 u. 15 nov Jongerenraadsvergadering, de Wellevaete. 19.30u. STAVENISSE 6 nov Natuurwerkdag, wilgen knotten bij Het Diepe Gat, natuurvcrcniging Tholen, start Oudelandsedijk, 9-12 u. SINT-MAARTENSDIJK 6 nov Lampionnenoptocht, cvene- mcntencomité Smalstad, Markt, 19 u. 9 nov Alg. ledenvergadering VVD, Haestinge, 20 u. 11 nov Westkappels Kwartet, Neder landse levensliederen, Maartenshof, 19.30 u. 13 nov Wijnproeverij, club van 50, hotel Kom!, 20.30 u. SINT-PHILIPSLAND 6 nov Verkoping, vrouwenver. Tabit ha, ver.gebouw Voorstr. 36., 10-12.30 u. en 13.30-15.30 u. BERGEN OP ZOOM t/m 5 nov Tentoonstelling Jaap Oudes: Reusachtig Zwierig, Markiezenhof. 4 nov Sherlock Holmes, het Thriller theater, de Maagd, 20 u. 12 nov Informatiemarkt diabetes, Lic vensberg, 9-15 u. 14 nov Wandeling 'Stierenzang, boe- renzang, woordenakkers', Arsis, start Arsiszaal, Pand 6,10.30 u. +fi lm+-H-film+++fi 1 m+++fi 1 m+ CINEM'ACTUEEL: Briefgeheim - vr 18.45 u„ za 16 en 18.45 u„ zo en wo 16 u. Due date - do en ma t/m wo 20 u„ vr en za 18.45 en 21.15 u„ zo 16, 18.45 en 21.15 u. Ernst, Bobbie en het geheim van de Monta Rossa - za, zo en wo 13.45 u. Going the distance - do, ma en wo 20 u„ vr t/m zo 2L15 u. Legende van Ga Hoole - za en wo 16 u. Life as we know it - do en ma t/m wo 20 u„ vr t/m zo 18.45 en 21.15 u. Red - do, di en wo 20 u„ vr t/m zo 18.45 en 2115 u. Sammy's avonturen - za, zo en wo 13.45 u. Shutter Island - zo 18.45 u. en di 20.30 u. Sinterklaas: pakjesmys terie - za, zo en wo 13.45 en 16 u. Verschrikkelijke Ikke - za, zo en wo 13.45 en 16 u. White material - ma 20.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 2