Bij Krammersluizen 20 tot 30 windmolens Raad van State blokkeert bouw woonzorgcomplex Scherpenisse Vossemeerse scholieren leren over de banden met Amerika Thools transportbedrijf met 12 chauffeurs failliet Tot 2.000,- - Bal 57* Donderdag 4 november 2010 66* jaargang no. 51 extra inruil bij aanschaf van een nieuwe Renault Rooseveltles op eerste woensdag in november Dilemma personeel na uitblijven loonbetaling CU wil weten of wethouder het al langer wist Furieus Weer inbraak Id4U Brandweer Tholen houdt open huis Auto in Tholen in beslaggenomen Gemeente zegt dat leefbaarheid gegarandeerd is, maar sprak bezwaarmakers nooit Zes Tholenaren zijn fietsambassadeur Geen lolletje De bouw van een woonzorgcomplex met recreatieve voorzieningen, en vijf eengezinswoningen, in Scherpe nisse kan voorlopig niet beginnen. De Raad van State schorste maandag, na bezwaren van omwonenden, het bestemmingsplan dat de bouw mogelijk maakt. Diezelf de ochtend was de architect bij de welstandscommissie nog vol vertrouwen dat de bezwaren afgewezen zouden worden. Net als wethouder Van Dis vorige week in de commissie bestuurszaken. Nu dat anders uitpakt, is het gemeentebestuur dan ook verrast. 7.IF. VERDER PAGINA 5 wi Autobedrijf Tel. 0166-602440 Tel. 0166-607060 Fax 0166-604440 Fax 0166-607061 Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 17,15 per halfjaar, 31,00 per jaar, per post 55,50 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,31 plus btw per mm. Hoofdredacteur W. Heijboer. Vo-VVa transport b.v. uit Tholen is door de Middelburgse rechtbank fail liet verklaard. Twaalf vaste medewerkers hebben hun ontslag gekregen van curator mr. J.B. de Meester uit Goes. Hij verwacht geen doorstart. Het personeel had het faillissement aangevraagd in verband met achter stand in de betaling van de lonen. „Naast de loonvordering van vele dui zenden euro's had de bank nog een vordering van 150.000 euro. Er zijn vrijwel geen bezittingen, want de vrachtwagens reden volgens lease- en huurcontracten. Ook was er geen on roerend goed, dus er valt niet veel af te wikkelen", zegt de curator. Volgens het Handelsregister had de in september 2006 opgerichte vennoot schap maar liefst 42 personeelsleden, maar de curator registreerde nu maar 12 vaste medewerkers meer. „Daar naast waren er nog uitzendkrachten. Het bedrijf werkte de laatste tijd met tussen de 20 en 30 chauffeurs." Het in 2002 met 1 auto begonnen transport bedrijf groeide in een mum van tijd uit zijn voegen en reed op het hoogte punt wel met zo'n 55 vrachtwagens. De transportsector heeft lange tijd on der de economische crisis geleden en wie wel bleef rijden, deed dat vaak te gen lage marges. Overigens meldde Rabo-lopman Piet Moerland woens dag op de ledenvergadering van de Rabobank Oosterschelde dat de trans portsector weer aantrekt. In o.a. de Rotterdamse haven zijn daarvan dui delijke tekenen waarneembaar, maar voor Vo-Wa kwam de opleving te laat. „Als de medewerkers hun loon niet tijdig ontvangen, kan dat privé om be langrijke verschillen gaan", zegt de curator. „Toch was het voor hen een dilemma, maar als er geen faillisse ment is, komt het UWV niet met be talingen over de brug en dat gebeurt nu wel. De transportmiddelen waren al teruggenomen omdat de huur niet betaald werd, dus dan gaat het licht uit, ook al was Vo-Wa een tijd lang een lopend bedrijf." Vo-Wa transport b.v. was eigendom van R.D.H. Waasdorp holding b.v., allebei gevestigd aan de Postweg 1 in Tholen. Enig aandeelhouder van die holding - die niet failliet is verklaard - is mevr. R.D.H. Waasdorp-van den Berge. Zij vormde samen met Elbert van Voorst ook de directie. Het be drijf was niet bereikbaar voor com mentaar. De gemeente Tholen was op 16 juni al op de hoogte van de plannen voor windmolens bij de Krammersluizen. Dat zei gedeputeerde Harry van Waveren onlangs in de provinciale commissie ruimt, ecologie en water. Van Wavërert iv eft op 16 juni per soonlijk wethouder Peter Hoek daar over geïnformeerd, schrijft Jaap Hage (CU) aan b. en w. B. en w. waren ver rast door de plannen en voelden zich overvallen. Hage wil nu weten of dat ook inderdaad het geval is. En als dat zo is. wat de wethouder met de infor matie heeft gedaan. Of er door de ini tiatiefnemers, Zceuwind en Delta- wind contact is gezocht met de gemeente. En of er nog meer plannen in de omringende gemeenten zijn die van invloed kunnen zijn op Tholen. Deltawind is een wïndmolencoöpera- tie op Goeree-Overflakkee en heeft nu 22 turbines op het eiland. Die leveren ruim 25 MW per jaar op. Op 21 oktober presenteerde Deltawind en Zceuwind het plan voor de aanleg van een park van 20 tot 30 molens bij de Krammersluizen en de Philipsdam. Uit onderzoek was gebleken dat hier het opwekken van groene stroom het meeste perspectief biedt. Er zou 250 miljoen kwh stroom per jaar kunnen worden opgewekt. Volgens Deltawind staan de rijksinstanties positief tegen over het plan. De gemeente Tholen is echter furieus omdat bleek dal de plannen al vergevorderd waren. Mochten ze verder worden uitge werkt. dan moet er wel een milieu-ef fectenrapport worden opgesteld. Zie verder pagina 5. Voor de tweede keer dit jaar is er ingebroken bij grafisch bedrijf Id4U aan de Voltstraat in Tholen. In de nacht van maandag op dinsdag was het weer raak. Mede-eigena resse Jantine Pollie, die de zaak sa men met Dominiek Bout runt, sloot de zaak maandagmiddag vijf uur af en toen ze dinsdagmorgen om ne gen uur terugkwam, zag ze de deur er half uitliggen. „Het eerste dat ik dacht, was de laptop. Die is pas een week oud." De inbrekers hebben die tot haar verbazing niet meege nomen. Wel een beeldscherm, een externe harde schijf en een geldbe drag van enkele honderden euro's. Pollie vindt het verlies meevallen. Ze denkt dat de inbrekers gestoord zijn, omdat de kabels van andere apparaten wel waren losgetrokken, maar de spullen stonden er nog. De medewerkers konden na een dag re gelwerk met de politie gewoon weer aan het werk. Er is niets verlo ren gegaan aan opdrachten. Pollie denkt dat inbraak niet tegen te hou den is. „We gaan zorgen dat ze niets meer kunnen meenemen en zetten alles vast. Wel vind ik het verschrikkelijk dat zoiets gewoon op een zichtlocatie gebeurt. De lichten van de auto's op de Grind weg schijnen toch ook een keer de ze kant op als ze over de rotonde rijden." Op vrijdag 5 en zaterdag 6 november zijn de Vuur Vlam dagen van Imabo Esselink! Dan presenteren wij in onze uitgebreide show room een schitterende collectie. MUM Je mag denken wat je w ilt." „En je mag het ook zeggen, maar moet wel eerst nadenken hóe." Oud-Vossemeerse kinderen uit groep 6 vertelden burgemeester Nuis gisterenmor gen wat ze denken dat vrijheid van meningsuiting betekent. De kinderen kregen deze week les over de relatie van de Amerikaanse presidenten Roosevelt met Oud-Vossemeer, en over de vier vrijheden die F.D. Roosevelt bijna zeventig jaar geleden formuleerde. De auto van een 24-jarige man uit de gemeente Tholen is maandag in beslaggenomen. De politie hield de automobilist om acht uur 's morgens aan op industrieterrein Welgelegen in Tholen. De auto was niet gekeurd en niet verzekerd en het rijbewijs van de man was al eerder ongeldig verklaard. De auto is naar het poli tiebureau getakeld en de Tholenaar kreeg een proces-verbaal. Bergen op Zoom: Zeelandhaven 7, T 0164 - 27 15 00 Openingstijden: ma t/m vrij: 07.00 -17.30 uur en zat 08.00 -12.00 uur www.logusbergenopzoom.nl EN VERDER... Thools landschap overheerst door 'Euromasthoge reuzen' Overlast voor verkeer door werk aan wegen en straten WEES NIET BANG OM LANGZAAM VOORWAARTS TE GAAN, WEES ALLEEN BANG OM STIL TE STAAN Dit nummer bestaat uit 22 pagina's In de speelzaal van de Sint Anthoniusschool luisterden 35 kinderen van de drie basisscholen in het dorp naar de burgemeester, die voor de gelegenheid zijn ambtsketen had omgehangen. Hij vertelde dat de voorvader van twee Amerikaanse presidenten rond 1649 naar Amerika is geëmi greerd, en dat wordt verondersteld dat deze man van het eiland Tholen kwam. „Zijn nakomelin gen willen nog altijd hier naar toe komen, omdat ze Oud-Vossemeer beschouwen als hun voor vaderlijke grond." Nuis vertelde dat een kleinzoon van president F.D. Roosevelt in 1982 tulpen plantte in het gazon bij de hervormde kerk. En dat een kleindochter daar tien jaar later het kunst werk onthulde dat er nu nog staat. Over de vier vrijheden, zoals vrijheid van godsdienst. „Dat is datje elkaar niet mag doden vanwege het geloof", aldus cén van de kinderen. In de school illus treerden manden met broodjes iets over die vrijheid van godsdienst. De 'uubjes - hubertusbrood - worden door de rooms-katholieken op 3 november gegeten als bescherming tegen hondsdol heid. De groepen 6 besteedden eerder deze week tijdens de les aandacht aan deze zaken. Giste ren rondden ze dat project af met een bezoekje aan de hervormde kerk en het ambachtsheren huis. Dat zal v<x>rtaan elke eerste woensdag in november gebeuren. Gisteren was het op de dag af 600 jaar geleden dat graaf Willem van Beieren aan zes mensen het gebied verkocht waar later Oud-Vossemeer is gesticht. De stichting Oud-Vossemeer 600jaar heeft over de band met Roose velt een lesbrief laten maken. Voorzitter Frank Hommel van de stichting reikte alle kinderen een certificaat uit dat was ondertekend door de burgemeester. Dominee Scheurwater vertelde de kinderen over de geschiedenis van de kerk. Die is voor de rooms-katholieken gebouwd en later overgegaan naar de protestanten. Hij wees op bijzondere dingen, zoals de kruisvorm van het kerkgebouw, de kroonluchter (een lamp) die door een Van Rosevelt is geschonken, en de preekstoel die tevens doopstoel was. In het ambachtsherenhuis legde archivaris Reijnders iets uit over hex: de ambachtsheren het dorp hebben bestuurd. En hij liet oude documenten zien die in een aantal flinke brandkasten worden bewaard. De nieuwe brandweerkazerne aan de Gindweg 51 in Tholen wordt op 20 november officieel geopend door burgemeester W. Nuis. De kazerne is 's middags van één uur tot half vijf te bezichtigen voor alle belangstellen den. Er zijn daarnaast allerlei activi teiten. Bezoekers kunnen onder an dere hun spuitdiploma halen of in de huid kruipen van een brandweerman of -vrouw. De oude kazerne aan de Ten Ankerweg wordt gesloopt en op die grond komt woningbouw (Plan Noord). Het voldeed niet meer aan de Arbo-eisen en was te klein. In de nieuwe huisvesting is er onder meer een aparte douchegelegenheid, toi letgroep, instructielokaal en een spe ciale ruimte om kleding op te ber gen. Bij de opening overhandigt de burgermeester tevens symbolisch de nieuwe waterwagen voor blusgroep Sint-Annaland aan postcommandant L. Mosselman. Dit nieuwe voertuig kan 16.000 liter water vervoeren. Aan de Laban Deurloostraat in Scherpenisse gaat het woonservicecentrum er zo uitzien. Vier blokken met puntdaken die met elkaar verbonden zijn. Links op het dak komen zonnepanelen. De ingang is aan de linkerkant. De witte vlek rechtsachter is de plek waar nu de gymzaal staat. Deze week Angelique de Jager uit Oud-Vossemeer durft duidelijk nee te zeggen Na halve eeuw neemt Kees van de Velde afscheid van De Eendracht Faya Priem uit Stavenisse heeft beste inzending van de wereld Archivaris Wim Reijnders toont kinderen van de drie basisscholen in het ambachtsherenhuis een document uit de zestiende eeuw. fnet het zegel van keizer Karei V. Toni en Corry Verhees-Robbe uit Oud-Vossemeer, Witte Andriesse uit Scherpenisse, mevrouw Groothuij- j zen uit Stavenisse en Tineke Fopma -~-j uit Tholen worden vanmiddag in Heinkenszand door gedeputeerde M. Wiersma gehuldigd als Zeeland fietsambassadeur. Het zijn vijf van in totaal zes Tholenaren onder de ruim 120 ambassadeurs. Mensen konden zichzelf aandragen als am bassadeur of werden voorgedragen. De benoeming is onderdeel van het Zeeuws jaar van de fiets en is naast een bijbehorend cadeau bedoeld als een stimulans voor de ambassadeurs om zich te blijven inzetten voor fiet sen in Zeeland. De familie Verhees, 83 en 78 jaar oud, pakt dagelijks de fiets en haalt de neus niet op voor tochten van 30 tot 40 kilometer. Toni was betrokken bij de oprichting van de Vossemeerse fietsclub en is route- dokter geweest voor het fietsknoop- puntensysteem. Fopma is oud-wiel- renster en betrokken bij de Senior Games in Tholen. Andriesse kan ook bestempeld worden als fietsfanaat en organiseert van alles op fietsgebied. Mevrouw Groothuijzen is visueel gehandicapt en rijdt op een tandem. Ook fietsambassadeur is mevrouw Melis-Schot uit Tholen. Zij is er op eigen verzoek niet bij in Heinkens zand, maar krijgt later toch een speldje thuisgestuurd als blijk van waardering. Mevrouw Melis-Schot is door dezelfde persoon voorgedra gen als Groothuijzen en omschreven als zeer sportief. vaststellen van een exploitatieplan verworpen, omdat ze geen belang hebbenden zijn. In een reactie op de uitspraak, via de voorlichter, stelt de gemeente dat een aanvaardbaar leefklimaat van de om wonenden wel degelijk is gegaran deerd. 'Daar is namelijk zeer zorg vuldig onderzoek naar gedaan bij het tot stand komen van het bouwplan'. Als voorbeeld wordt genoemd dat de gymzaal goed wordt geïsoleerd om dat in het complex ook woningen ko men. De Raad van State baseert haar overwegingen op het wijzigingsplan - daarover wordt de bodemprocedure gevoerd - terwijl volgens de gemeen te juist in het bouwplan een goed woon- en leefklimaat wordt gegaran deerd. Het gemeentebestuur meent dat laatste te kunnen aantonen en zoekt nu uit hoe het dat precies gaat doen. CU-fractievoorzitter Bram van de Sande, die in de commissie bestuurs zaken te horen kreeg dat er géén al ternatief plan klaar ligt, hoopt dat er tóch iets is. Hij overweegt vanavond het vragenuurtje in de gemeenteraad te gebruiken om de kwestie aan de orde te stellen. Gezien de twijfel ten aanzien van het aspect leefklimaat, heeft de Raad de andere bezwaren vooralsnog buiten beschouwing gelaten. Dat komt in de bodemprocedure. Beens en Aamoud- se zitten bijvoorbeeld met het wegne men van het daglicht door het 16,5 meter hoge complex. „Dat is meer dan twee keer zo hoog als de gym zaal die er nu staat", zegt Chris Beens. Hij is, net als Piet Aamoudse, tevreden dat er in hun voordeel is be slist, maar wacht het vervolg af. Bei de Scherpenissenaren vinden het jammer dat het zover heeft moeten komen. „Het is geen lolletje om zo'n procedure te moeten voeren", aldus Beens die verder maar afwacht. Alle bei vinden ze dat zij niet degenen zijn die de bouw van het complex tegen houden, maar de gemeente. Aamoud se: „Ik heb van begin af aan contact gezocht met de gemeente, die mij doorverwees naar de projectontwik kelaar. En die bleek later niks te wil len. De gemeente, of de wethouder, heeft nooit met ons gesproken." Beens bevestigt dat laatste. „Ik heb mijn bezwaren in 2008 in een brief aan de gemeente kenbaar gemaakt, die daarover nooit contact heeft op genomen." Wel had hij contact met projectontwikkelaar Marsaki. Tever geefs probeerde hij die te bewegen tot het aanpassen van het ontwerp, want hij stond niet afwijzend tegen over het woonzorgcentrum. „Op een gegeven moment kreeg ik te horen dat ik maar een bezwaar moest indie nen." Ook Aamoudse heeft het erva ren alsof de gemeente haar eigen zin wil doordrukken, zonder overleg met de burgers. „Daar zou de gemeente raad het eens over moeten hebben." dc gemeente Tholen, omdat een gymzaal geen sporthal is, waarvoor de Vereniging van Nederlandse Ge meenten een afstand van 50 meter ad viseert. De Raad erkent dat een af stand van 50 meter hier niet nodig is. Maar de gemeente had volgens de Raad wel moeten aantonen dat een afstand van 20 meter voldoende is voor een goed leefklimaat bij de buurfamilies. Dat heeft de gemeente echter nagelaten. Om die reden ver wacht de Raad dat het bestemmings plan bij de definitieve beoordeling van de bezwaren zal sneuvelen. En bij dat vooruitzicht wordt een be stemmingsplan geschorst. Voor de mondelinge behandeling in die pro cedure is nog geen datum geprikt, laat de raadsvrouw van de bezwaar makers - dc uit Sint-Maartensdijk af komstige H.E. Goedegebuur - weten. De gemeente moet aan haar cliënten de proceskosten en het griffierecht, totaal 2196 euro. vergoeden. Overi gens is hun bezwaar tegen het niet Aan de Laban Deurloostraat in Scher penisse komt een complex met 19 ap partementen voor ouderen, medische voorzieningen en een gym- en recre atiezaal die het dorpshuis vervangt. Daarnaast komen vijf eengezinswo ningen. Met de eerste wijziging van het bestemmingsplan Kom Scherpe nisse heeft het gemeentebestuur dat planologisch mogelijk gemaakt. Maar de families Aamoudse en Beens klaagden bij dc Raad van State over de korte afstand tussen het com plex en hun woningen. Ze voorzien overlast vanuit de gym- en recreatie zaal en aantasting van hun privacy vanuit de appartementen. Er zou ook onvoldoende onderzoek zijn gedaan naar het te verwachten lawaai bij hun •woningen. Volgens de Raad is de afstand tussen de gymzaal en de woningen ongeveer 20 meter. Dat is geen probleem, aldus

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 1