Vosmeer gemakkelijk langs Stavenisse na flitsende start Nuttige zege SPS 'Ik denk dat ik het verste gooi van alle vrouwen dus meeste kans op vis' W Jaap Knop: geen antwoord op snelheid bezoekers Vosmeer zwaar onderuit in streekduel bij NVS: 7-2 Smurdiekse tennissers derde Dames en heren Ruucstoppelen kampioen Volleybaltoernooi voor tieners Koersballen Eegedima eerste finalist in cup Emergo start recreatiegroep Nipte nederlaag jeugdteam Smash Donderdag 4 november 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Nonchalanter Zelfvertrouwen Beet Boekhouding Linda van de Velde en Jeroen den Engelsman kampioenen kustvissen We blijven in het spoor van koplopers' Adrie Capelle: we hebben geen killer Monsterscore voor Tommie Geluk Heren halen in En weer kostte een zwakke openingsfase Stavenisse de wedstrijd. Het verhaal is al jaren oud en zaterdag tegen Vosmeer werd het zoveelste hoofdstuk toegevoegd. Twee vroege treffers van Brahim Tajarni en Ra- chid Bouhoudane beslisten het streekduel. Na de 2-5 einduitslag bleef Stavenisse achter niet vraagtekens. Niemand had een sluitende verkla ring voor de valse start. „Maar het is elke week hetzelfde", zei aanvoer der Jos van der Jagt. „We geven zo makkelijk doelpunten weg." Vierde klasse Bij SPS duurde hel vorige week een mi nuut of drie. Nu was het bij de eerste aanval raak. Doelman Robert Lindhout en rechtsback Quincy Moerland keken op de eerste rij geboeid toe, hoe Tajarni een vrije trap van dichtbij binnen tikte: 0-1. In de vijfde minuut werd het 0-2, na een goede actie van balvcrovcraar Kees van 't Klooster die topscorer Bouhouda ne de niet te missen kans bood. „Pas toen begonnen we te voetballen en kre gen we een paar mogelijkheden", vond Slavenisse-coach Jaap Knop. Perry Pot- appel legde netjes terug op de inkomen de Jeffrey Moerland die te zwak in schoot om keeper Ibrahim F.1 Jilali in problemen te brengen. Marco Klippel probeerde het tevergeefs van afstand. Voor de rest was het genieten van het technisch vaardige spel van Vosmeer, met aanvankelijk een snelle bafcircula- tie en soms individuele acties van een niveau dat in de vierde klasse zeldzaam is. Hicham Benhammou stuurde met een mooie dicptcpass bliksemschicht Adderahin El Fadili weg. die Nordin Benjilali in schietpositie bracht. Doel man Lindhout redde en had even later meeval bij een gevoelvolle stift van Bouhoudane die juist langs de kruising scheerde. Een nieuwe rush over de flank van El Fadili degradeerde Quincy Moer land tot een voor het oog stilstaande speler, met een overtreding in het zes tienmetergebied op Benjilali als resul taat. Bouhoudane vijzelde met de be nutte strafschop zijn moyenne van gemiddeld twee doelpunten per wed strijd nog wat verder op: 0-3. Kort voor de pauze kwam de ongrijpbare El Fadili opnieuw vrij voor Lindhout: 0-4. „Het ging allemaal zo gemakkelijk", zei clf- talleider Jaap Versendaal, bij afwezig heid van coach Aad van der Meeren za terdag de verantwoordelijke man. „Wc hielden de vleugels goed bezet, met ook nog eens middenvelders die graag bui tenom komen. Op die manier creëerden we zoveel ruimte voor onszelf en daar hebben we voor rust optimaal gebruik van gemaakt." Knop erkende het mees terschap van de bezoekers. „Natuurlijk is Vosmeer veel verder dan wij. Die ploeg heeft ook zoveel snelheid. We hadden daar geen antwoord op." In de tweede helft zag het er allemaal anders uit. Benjilali, een linkerspits met een geweldige traptechniek en onna volgbare passeerbewegingen, keerde niet terug. „Pijntjes", zei Versendaal. „Met het oog op de komende wedstrijd tegen Halsteren was het verstandiger om hem maar een helft te laten spelen. Hal steren wordt voor ons de echte graad meter." Bij Stavenisse, gestart zonder de geblesseerden Jeremy Gierman en Tim Ponstccn, kwamen Lorenzo van Haaften en Youssef Smits als invallers in het veld. Quincy Moerland werd uit zijn lij den verlost en ook Sander Smits maakte plaats. Bij de thuisclub liep het ineens veel beter, met name over de rechter flank waar Mark Tak en Lorenzo van Haaften elkaar goed wisten te vinden. Tak stond in de 50e minuut op de goede plaats om de 1-4 aan te tekenen. Vervol gens werd, bijna op de doellijn, een in zet van Jacco Knuist geblokt. Natuurlijk nam Vosmeer gas terug en werden de spitsen nonchalanter voor de goal. Bou houdane stuitte in vrije positie op Lind hout en even later gunde de topschutter ten onrechte het succes aan El Fadili. Allouchi en El Fadili werden later met lichte blessures naar de kant gehaald. Een kwartier voor het einde werd hel zelfs 2-4, na een mooie aanval met Po- tappel en Knuist als voorbereiders van de treffer van opnieuw Tak. Vosmeer nam het ter kennisname aan. „Ik had nooit het gevoel dat we de partij nog weg zouden geven", zei Benhammou. „Voor ons was het energie sparen en heel blijven. Halsteren is voor ons veel belangrijker." Stavenisse stuurde bijna alle manschap pen naar voren, wat Vosmeer in het laat ste kwartiert nog een handvol open kan- Doelman Ibrahim Eljilali van vv Vosmeer stompt de ba! weg en ontneemt een speler van Stavenisse een kopkans. sen opleverde. Alleen Tajarni wist te scoren: 2-5. De controleur op het mid denveld werd door Versendaal de grote uitblinker genoemd. „Brahim is een voorbeeld voor de anderen. Hij doet aanvallend mee, maar hij denkt als een van de weinigen bij ons ook defensief." Jaap Versendaal was tevreden met het eindresultaat. „We moeten alleen mee dogenlozer worden voor het doel. We worden te snel gemakzuchtig. In de slot fase waren er volop kansen om richting dubbele cijfers te gaan." De concurren ten Halsteren en Zierikzee presteerden dat zaterdag wel. Zierikzee vermorzelde BW zelfs met 14-0. Halsteren speelde met Chrislandia: 10-0. Jaap Knop vond dat zijn ploeg met vlagen te naïef had gespeeld. „Soms letten mijn spelers te veel op de tegenstander en te weinig op de bal. Ik had ze nog gewaarschuwd: al gaan ze de samba dansen, let op de bal. En natuurlijk begonnen we te slap. Zo als we na rust uit de kleedkamer kwa men, zo moet je beginnen." Volgens aanvoerder Jos van der Jagt speelt een gebrek aan zelfvertrouwen Stavenisse parten. „We zijn gewoon bang om de bal goed in te spelen, bang om fouten te maken. Pas in verloren positie, en met de druk van de ketel, laten we zien dat we aardig kunnen spelen." Akandidaat. Voor de welstandscommis sie hebben zich 17 belangstellingen aan gemeld voor de functie van burgerlid. Het huidige burgcrlid, Leen Dcurloo uil Tholen, vertrekt na twee periodes van drie jaar. Zes jaar geleden waren er 18 belangstellenden. Na het succes van vorig jaar organiseren de jeugdwerkgroepen van de Gerefor meerde kerk te Tholen en d*e Rehoboth gemeente te Sint-Maartensdijk voor de tweede maal een volleybaltoernooi. Het is een toernooi bedoeld voor alle tieners van Tholen en wordt gehouden op zater dagavond 20 november om kwart voor acht in de sportzaal van Meulvliet in Tholen. Het toernooi duurt tot ongeveer half tien. Er kan als team (6 personen) worden opgegeven, maar ook individu eel. In het laatste geval wordt een deelne mer ingedeeld in een team. Er zijn twee poules met twee speelstcrktes. Poule 1 is voorde leeftijd 12-14jaar. Poule 2 vanaf ongeveer 14 jaar. Deelname is gratis. Opgeven kan tot 13 november bij Jorien Hage (jorienhage@zeelandnet.nl of tel. 0166-603089). Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van: Meulvliet: 1. mevr. H. Schot en W. Bijl 40 p; 2. mevr. C. Sprenkels en mevr. J. Bos 39 p; 3. mevr. L. Verschoor en W. Deurloo 31 p; 4. mevr. A. Hilgcrson en mevr. N. Deurloo 26 p; 5. mevr. D. Lin- denberg en mevr. J. Verbraeken 19 p. Gezelligheid Vóór Alles Sint-Maartens dijk: l.mevr. C. van Mierlo en C. van Gorsel 33 p; 2. mevr. M. Dane en A. Poot 32 p; 3. mevr. L. Wielaard en mevr. B. Bijnagte 28 p; 4. J. Bijnagte en C. Breure 27 p; 5. A. Wielaard en W. Bijl 23 p: 6. mevr. W. Kloet en mevr. T. Breure 20 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. Havermans 26 p: 2.'mevr. C. van Mierlo 21 p; 3. me vr. J. van Houtc 18 p; 4. mevr. L. van Poortvliet en mevr. R. Nagtegaal 17 p; 6. mevr. L. Weezenaar 15 p; 7. N. Moerker ken 14 p; 8. mevr. M. van Poortvliet 3 p. Voor de derde keer is het Linda van de Velde uit Scherpenisse gelukt: de titel pakken bij het Nederlands kampioenschap kustvissen. Zaterdag pak te de 41-jarige visster de eerste prijs bij het NK kustvissen voor dames en junioren in Westkapelle. Daarmee prolongeerde ze haar resultaat van vo rig jaar en wordt ze zo zachtjes aan onverslaanbaar, want in 2004 won ze ook goud op het NK. Bij de jeugd stonden er twee Tholenaren op het podi um. Jeroen den Engelsman uit Sint-Annaland werd kampioen van de A- junioren en Arjan van Moort uit Sint Philipsland ontving het zilver. Vandaag stapt ze alweer op het vliegtuig voor de volgénde viswedstrijd: het we reldkampioenschap kustvissen in Zuid- Afrika. Twaalf dagen lang blijft ze in Langebaan, zo'n 1,5 uur rijden van Kaapstad. Veel van het landschap zien is er niet bij. Van de Velde staat voorname lijk met haar rug naar het land, met de blik op het water gericht. „Alleen de laat ste dag hebben we voor onszelf. Dan kunnen we misschien Kaapstad bekijken. Maar weet je wat het is in dat land? Het is niet zo verstandig om er in je eentje op uit te trekken. Je moet met een groepje zijn." Gezelschap heeft ze sowieso, want Arjan en Ilonka Rijberg uit Oud-Vosse- meer, vrienden van Linda, doen ook mee aan het WK. „En de meeste dames die meedoen ken ik toch wel, omdat het vaak dezelfde zijn die een WK vissen." Ze selecteerde zich vorig jaar al voor het WK. „Zo gaat dat. Een jaar van te voren doe je al mee aan selectiewedstrijden voor het WK van een jaar later." Binnen kort, 27 november en 18 december, doel ze mee aan de zogeheten topcompetitie, de selectiewedstrijden voor het WK van volgend jaar in Italië. „Bij de dames ben je eigenlijk altijd wel door, omdat er zo weinig dames meedoen. Dan zitje al snel in de top vijf." Haar voorbereiding op het WK geeft in elk geval goede moed. Dat ze zaterdag ging winnen in het deelnemersveld van 22 dames, werd al vroeg in de wedstrijd duidelijk, maar dat wil .nog niet zeggen dat het niet spannend was tot het eind. „Het ging wel redelijk in het begin. Ik zag hier en daar wel een visje boven ko men. alleen nog niet bij mij." Na een half uur had ook Linda beet. Ze ving twee vissen tegelijk: een zeebaars en een bot, samen 55 centimeter. „Daarmee stond ik gelijk eerste. Dat heb ik vast kunnen hou den tot het einde van de wedstrijd." Vier uur vissen stond er op het program ma, maar na die eerste vangst kreeg Lin da twee uur lang niets meer aan de haak. „Het was sprokkelen, terwijl ik donder dag op dezelfde plek had getraind en er juist heel veel vis zat." Maar veertig mi nuten voor tijd kwam haar redding: ze ving een zeebaars van 47 centimeter, eentje die telde voor twee vissen. Het bleek later de grootste vis voor de dames. Op dat moment had zij 1,14 meter vis en de nummer twee 1,08 meter vis. Linda kneep hem nog wel even. „Je weet datje er nog eentje bij moet vangen." Dat deed ze. Vlak voor tijd ving ze een vis van 27 centimeter. Haar directe concurrente had er nog een van 22 centimeter en daarmee hield Van de Velde haar voorsprong vast en was de titel met in totaal vier vissen (eindtotaal vijf, vanwege de zeebaars) wederom voor haar. Het is ook een beetje geluk hebben, maar als iemand drie keer kampioen wordt, moet er meer meespelen. Linda denkt dat het komt doordat zij haar hengel zover kan uitwerpen. „Ik denk dat ik het verste gooi van alle vrouwen. Dan heb je de meeste kans op vis." Ze schat zelf dat haar bereik zo'n 120 meter is. „Er zijn mannen bij die wel 180 meter afstand ha len", relativeert ze. Waarom zij als vrouw zo'n bereik heeft? „Ik ben best lang, rede lijk fors en sterk." Ver kunnen gooien is geen garantie op succes, het gaat ook om strategie. „Het wil niet zeggen dat de vis altijd ver weg zit. Die grote zeebaars zat dichtbij. Als je een hele poos niets vangt, ga je natuurlijk wat anders proberen." Haar hobby bestrijkt veel tijd. Maar dat is met haar werk geen probleem. „Ik doe de boekhouding voor het metselbedrijf van mijn man. Als ik weg wil om te vis sen. kan ik weg." Manlief Kees heeft daar ook begrip voor. Hij vist zelf ook, net als zoon David. Alle drie zijn ze lid van de Ooslerscheldevissers uit Sint- Maartensdijk. David en zijn moeder za ten vorig jaar allebei in de prijzen, want hij werd toen tweede bij de jeugd. Win nen is leuk, maar puur voor de eer, zegt Linda. „Er zit geen ton aan vast. Je wint een medaille en een Delfts blauw bord." Dat was er dit jaar ook voor Jeroen den Engelsman en Arjan van Moort die voor de Makreel uit Sint Philipsland meede den aan het NK voor junioren. Jeroen ving in totaal 448 cm vis en werd daar mee kampioen. Arjan, ook een verre gooier, kon hem goed bijhouden, maar moest uiteindelijk toch Jeroen met een ruime voorsprong voor laten gaan en werd tweede met 340 centimeter. Jeroens grootste vis was 37 centimeter en daar mee had hij de grootste van zijn klasse kunnen hebben als een andere deelnemer uit Westkapelle er geen van 56 cm aan zijn haak kreeg. Clubgenoten Patrick van Sas en Lennard Noorthoek werden respectievelijk ne gende en dertiende met 124 en 72 centi meter vis tussen eveneens 22 deelne mers. Alle Thoolse deelnemers bij de junioren A gaan door naar de naselectie voor deelname aan het wereldkampioen schap in 2011. Noorthoek heeft aangege ven hieraan niet deel te nemen volgens de uitslag van de organisatie voor sport vissers, Sportvisserij Nederland. Ook Ilonka Rijnberg en Sylvia Wesdorp van de Oosterscheldevissers doen bij de da mes mee aan de topcompetitie. Uitslag Thoolse deelnemers: Dames (allen Oosterscheldevissers): 1. Linda van de Velde. 141 cm; 5. Ilonka Rijnberg, 84 cm; 17. Sylvia Wesdorp, 25 cm (éën vis). Junioren A: 1. Jeroen den Engels man. Makreel, 448 cm: 2. Arjan van Moort, Makreel. 340 cm; 4. Cornd Wes- terlaken. Zeebaars (Scherpenisse), 394 cm; 5. Jeromy van Houdt, Zeebaars, 174 cm; 7. Jurrian Heijboer, Zeebaars. 274 cm; 9. Patrick van Sas, Makreel, 124 cm: 13. Lennard Noorthoek. Makreel, 72 cm; 16. Sven den Engelsman, Zeebaars, 50 cm. Junioren B: 13. Pim Fase, Zeebaars, 78 cm; 10. Coen Fase, Zeebaars, 34 cm. Linda van de Velde uit Scherpenisse rechts) heeft voor de derde maal en de tweede keer op rij de titel bij de vrouwen op het NK kustvissen gewonnen. Jeroen den Engelsman (links) uit Sint-Annaland heeft het goud gewonnen bij de A-junioren. Jorn Elenbaas bezorgde SPS een nuttige 3-2 zege tegen DVO'60. Samen met Leonard Quist behoorde Elenbaas tot de uitblinkers in het duel te gen de Roosendalers. Dankzij de overwinning blijft SPS in het spoor van de koplopers. Coach Peter van Poortvliet was tevreden met het re sultaat. „Het was vandaag weer enorm puzzelen. Gezien de bezetting heeft de ploeg een maximaal resultaat geleverd. De jongens verdienen complimenten voor de getoonde inzet." den op de gelijkmaker. Het was Leonard Quist die voor de 1 -1 zorgde, met een bal die hij ineens op de pantoffel nam. Van Poortvliet gaf zijn schakelspeler een ver diend compliment. „Leonard wordt steeds belangrijker voor de ploeg." Nog voor de pauze was het met een versterkt midden veld opererende SPS dicht bij een tweede doelpunt. De inzet van Stefan Bogers ein digde op de binnenkant van de paal. Kort na de hervatting moest DVO met tien man verder, na een tweede gele kaart voor de zelfde speler. SPS profiteerde meteen, met Leonard Quist die raak poeierde uit een hoekschop: 2-1Wie dacht dat de thuis club in veilige haven was, kwam bedr ogen uit. Na een uur spelen, kwamen de Brabanders langszij, met Jan Deij die een comer ongelukkig in het eigen doel werk te: 2-2. Een kwartier voor het einde trok SPS de partij definitief naar zich toe. Leo nard Quist lanceerde Elenbaas en de lin kermiddenvelder tekende in de verre hoek voor de winnende treffer: 3-2. Het incasseringsvermogen bij Vosmeer wordt dit seizoen danig op de proef gesteld. Ook de derby bij NVS werd door de formatie van coach Adrie Ca pelle kaasloos verloren. Met een 7-2 nederlaag werden de oranjehemden de brug over gestuurd. Capelle was zwaar teleurgesteld. „Lk ben nog van de oude stempel. Met zulke cijfers van NVS verliezen doet pijn." herkende ik zeker twintig minuten lang mijn ploeg niet meer", stelde Capelle na afloop gedesillusioneerd vast. „Er knakte iets. Hel leek wel damesvoetbal. Voor we het wisten was het 4-0." Met een bekeken schot laag in de hoek werd het 2-0, Leroy van Mierlo werkte een door Aarnoudse gemiste voorzet in eigen doel (3-0) en Mark Mosch liet zich bij de 4-0 in het du el kinderlijk eenvoudig aftroeven. Voor de tweede helft bracht Capelle Jeffrey Drie huis als laatste man in het veld. Ricky de Klerk schoof door naar het middenveld. Van Mierlo werd bedankt voor de bewe zen diensten. Bij de eerste aanval na de pauze werd het meteen 5-0. NVS nam gas terug en Vosmeer krabbelde voorzich tig op. Kruf benutte een strafschop, toe gekend na een overtreding op Joshua van Willigen: 5-1. Binnen de minuut moest ook Aarnoudse de bal weer uit het net ha len: 6-1. Een mooie dieptepass van Mi chel Nelen werd door Benjamin Suurlant even fraai achter de keeper geschoten: 6- 2. In de extra tijd legde NVS "de eindstand vast: 7-2. Het eerste herenteam van tennisclub Jacoba van Beieren is de herfst- competitie in de hoofdklasse in stijl geëindigd. Thuis werd met 6-0 ge wonnen van degradatiekandidaat Yerseke. Door deze overwinning zijn de heren verzekerd van een mooie derde plaats in deze klasse Maar er is nog een klein kansje op de tweede plaats mocht Eikenhof in zijn in haalwedstrijd maar één punt pakken. Met de doelstelling niet te degra deren is een derde plaats een puike prestatie van de Smurdiekse heren. Omdat het de laatste speelronde was en de heren alleen voor een mooie ereplek in het eindklassement speelden, werden de vaste duo's Ruud Schot/Curtis Goedegebuure en Antal Joppe/Michael Bazen voor deze wedstrijd gewijzigd. Michael speelde met Curtis en Antal ging met Ruud aan de slag. Deze wijziging legde geen windeieren. Michael en Curtis wonnen de met 6-2,3-6, 6-3. Ruud en Antal hadden een geducht duo tegenover zich dat met vlagen goed spel speelde. Maar ook Ruud en Antal sloegen regelmatig mooie ballen over het net en dus kwam het op een klein aantal beslissende punten aan wie deze wedstrijd zou winnen. En op dat gebied wonnen Ruud en Antal. Zo sleepten ze met 7-5 de eerste set binnen en ook de tweede set werd met dezelfde cijfers binnengehaald. In de enkelspelen had Ruud Schot het een aantal games lastig met zijn tegenstander maar daarna ging de motor lopen. Met 6-3 en 6-0 zette hij de stand op 3-0 en pakte hij tegelijkertijd zijn 100ste winstpartij in een officiële tenniswedstrijd in 2010. Ook Curtis Goedegebuure had weinig te genstand te duchten van zijn overbuurman en met 6-1 en 6-2 zorgde hij voor het win nende vierde punt. Antal en Michael kon den de uitslag in stijl naar de 6-0 brengen Aan de lijst afwezigen bij SPS konden za terdag de namen van Ramon Voshol (en kelblessure), Erwin Feijtel (schouder) en Mustafa Khuder (afwezig) worden toege voegd. In het hart van de verdediging werd daarom Mark Smits gekoppeld aan routinier Ap van de Belt. Op de flanken in de defensie waren er basisplaatsen voor Jasper Slooten en Johan Uijl. De moeiza me aanloop naar de partij werd geaccentu eerd door een vroege treffer van de bezoe kers. Meteen bij de eerste aanval was het raak, na een als voorzet bedoelde bal die keeper Dennis Boer bij de tweede paal verraste: 0-1„Ik was al bang dat het een lange middag zou gaan worden", erkende Van Poortvliet. SPS pakte het na die te genslag echter göed op en kreeg via Elen baas en ook Michel Lisseveld mogelijkhe- Vijfde klasse Het verlies schrijnde ook omdat Vosmeer tegen titelfavoriet Zeeland Sport nog zo'n puike partij had gespeeld. Mede daarom hoopte Capelle in het streekduel op de ommekeer. In het eerste kwartier leek die h(x»p nog bewaarheid te worden. Vosmeer kwam goed uit de startblokken, met veel duelkracht en soms vloeiende combina ties. „Ons beste voetbal van dit seizoen." Jeffrey Kruf kreeg in die sterke fase een droomkans op de openingstreffer. Tot ontsteltenis van Capelle volgde een half- geraakte hal die naast huppelde. „Op de trainingen schiet Jeffrey ze door het net, in de wedstrijden niet. We hebben geen killer die zulke ballen erin ramt." Een van richting veranderd schot in de 17e minuut leidde de ondergang van Vosmeer in. Plots was doelman John Aarnoudse een geslagen man en keken de bezoekers te gen een 1-0 achterstand aan. „En toen en dat deden zij met verve. Captain Antal moest in de eerste set alles geven om via een tiebreak de set met 7-6 te pakken maar in de tweede liep hij over de Yersckenaar heen en met 6-0 won hij de wedstrijd. Mi chael Bazen deed ook zijn plicht en in een leuke wedstrijd die af en toe mooie rally's opleverde werd het 6-2 en 6-4. De eerste finalist in de strijd om de eilan- dcncup voor teams is bekend. Zondag werd de eerste halve finale gespeeld in Sint Philipsland. Eegedima uit Tholen versloeg thuisploeg Jansen/Kot met 3-1. Het team van oud-winnaar De Ruucstop- pelen zal nog wel gaan strijden om de der de plaats om zo toch nog eremetaal bin nen te halen. De tweede halve finale in de GocdWare eilandencup voor teams wordt morgenavond om zeven uur gespeeld tus sen T.O.V. en BEAR en na deze wedstrijd zal duidelijk zijn wie er gaan strijden om de grote wisselbeker. Zondagmorgen om elf uur begint de finaledag op het sport park van De Ruucstoppelen. Korfbalvereniging Emergo in Sint-Maar tensdijk wil een recreatieve groep opstar ten. De club speelde tot nu toe alleen met competitieteams, maar sinds kort kunnen ook ouders van de jeugdleden trainingen volgen om op een leuke en ontspannende manier aan de conditie en de basisvor men van de korfbalsport te werken. Emergo wil meer mensen bereiken om mee te trainen op donderdagavonden van half"negen tot half tien in de sportzaal van Haestinge in Sint-Maartensdijk. Nu wordt er nog in het oude gebouw ge traind, de zaal is bereikbaar via de kleed kamers aan de achterzijde, maar straks verhuist de club naar de nieuwbouw aan de Sportlaan. Meer informatie bij Hans- Peter de Jong. tel. 0166-663951 Het eerste jeugdteam van de Sint-Anna- landse tafeltennisvereniging Smash '76 heeft zaterdag een nipte nederlaag geleden tegen Tanaka 4. De wedstrijd beloofde op voorhand een ware thriller te worden. Er ontspon zich deze middag een enerverend gevecht dat nipt in het voordcel van de gastheren uit Etten-Leur werd beslist. Het werd 6-4 met een groot aantal games die met twee punten verschil werden beslist. Gezien de verhoudingen op de tafel had er ook een 5-5 uitslag op het bord kunnen staan, maar dit mocht niet zo zijn. Programma zaterdag: ODT 1-Smash I (5/11); SAR '72-Smash 2 (5/11); Smash 3- SAR '72; Smash 4-'t Batje; Smash 5-Ka- pclle. Jeugd: Smash 1-Hotak '68; Effect '71-Smash 2. Tommie Geluk uit Sint-Annaland heeft een nieuw hoogtepunt met zijn paard Ul- tano bereikt. Ze hebben op het tweedaagse concours in Oude Tonge dit weekend tien winstpunten behaald uit vier proeven. Die gingen allemaal gepaard met een eerste prijs: 214 en 215 en twee keer 197 punten. Ook kregen Tommie en Krack, de koos naam voor Ultano, de overall prijs. Zijn zus Elisabeth Geluk is ook aardig aan de weg aan het timmeren. Zij is net als vorig jaar weer opgenomen in het Rabobank ta lententeam na deelname aan een talenten- dag. Daarbij heeft ze wederom de status beloftevolle amazone. Linsey van der Slik- ke uit Tholen blijft ook successen boeken met haar pony Surprice. Ze werd eerste en tweede bij een springconcours in Alblas- serdam. In de klasse ABC-L won ze met een foutloos basisparcours en barrage en de snelste tijd. In het tweede parcours was haar tijd goed voor de tweede plek. Het stond al weken vast: de dames van het hoofdklasseteam van tennisclub De Ruucstoppelen uit Sint Philipsland zouden de herfstcompetitie winnen. Geen enkele wedstrijd ging verloren en steeds prijkte het team van captain Elly van Dijke, Leni Verwijs, Lijdie Kot, Betsie Huijsmans en Mirjam Ver wijs bovenaan de ranglijst. Zaterdag was het zover: het kampioenschap was een feit Wel verrassend is de titelzege van het herenteam. Dat profi teerde zaterdag tijdens de laatste wedstrijd van het verlies van koploper Slagvast Van de zes teams die meededen in de herfstcompetitie werden er maar liefst vier kampioen: Ook de twee 35+ herenteams pakten de titel. De dames wisten al een week eerder dat de kampioensbeker voor hen was en daar om was de wedstrijd van zaterdag niet meer van belang. Toch hadden de speel sters van captain Elly van Dijke de op dracht gekregen om hun sportieve plicht niet te verzaken en ook deze laatste (thuis)wedstrijd voor de volle winst te gaan. In de eerste partij hadden moeder en dochter Verwijs het nog heel moeilijk te gen de dames van DOS uit Vlissingen. Met name Mirjam had veel moeite met het zachte en hoge spel en stond in de eer ste set alleen maar tegen zichzelf te spe len. Hierdoor werd de eerste set in een tie break verloren en ook de tweede set verliep nog moeizaam, maar werd met 6-3 gewonnen. In de derde set gunden Leni en Miijam hun tegenstandsters maar ée'n ga me meer en wonnen met 6-1 Lijdie en Elly, die deze competitie een sterk koppel waren, lieten in de eerste set weer goed en gedegen spel zien en dit ver taalde zich in een simpele 6-1 winst. In de tweede set dachten ze er allebei te gemak kelijk over, maar ze kwamen er weer eens achter dat tennis een raar spelletje is. Na 5-6 achterstand konden ze cr nog een tie break uitslepen die uiteindelijk werd ge wonnen. Leni en Betsie speelden in deze competitie bijna altijd perfect samen en dat deden ze ook nu weer. Ze waren veel beter dan de gasten en met 6-1, 6-0 mep ten ze deze dames dan ook van de baan. Mirjam en Elly hadden nog niet samen gespeeld dus dat was even wennen. We derom had Miijam startproblemen en "ze kwamen zelfs met 0-3 en daarna met 1 -4 achter te staan. Toen werden er vijf games achter elkaar gewonnen en in de tweede set werd er beter samengespeeld wat re sulteerde in 6-2 winst. Met deze 4-0 winst werden er in de gehele competitie maar twee punten verloren waardoor het team met 22 punten onge slagen kampioen is geworden. Het herenteam draaide het gehele seizoen wel in de top mee maar stond nooit eerste. Op de laatste speeldag verwisselde het met één punt verschil van positie met kop loper Slagvast uit Kamperland. Ruucstop pelen werd met 23 punten kampioen in de eerste üasse. Het team speelde dit weekend twee keer vanwege een inhaalwedstrijd. Afgelopen zaterdag eindigde de wedstrijd tegen nummer 2 Mariekerke in 3-3. De inhaal wedstrijd in Vlissingen tegen Schelde be gon uitstekend. Jack Neele en (de wegens verhinderingen ingevallen) Patrick Walpot speelden een heel sterke eerste dubbel en konden binnen het uur de felicitaties in ontvangst nemen 6-16-3. Het vaste kop pel Buijs en Noorthoek was nog sneller klaar: zij walsten met 6-1 en 6-0 over hun arme tegenstanders heen. Patrick Walpot won vervolgens zijn single ondanks een lichte schouderblessure met zijn befaam de harde groundstrokes vanuit het achter veld met 6-3 en 6-3. Sven Buijs was ook als vanouds op dreef en hij won, na verlies van de eerste game, met 6-1 en 6-0. Jack Neele speelde tegen een tegenstander met een zeer sterke service en verloor na een spannende strijd met 6-7,7-5 en 6-4. Toen was het aan Michel Noorthoek om het af te maken. Dat deed hij met 6-7,4-6. Het team, een mix van ervaren tennissers Michiel van der Est en Jack Neele en vier spelers die voor het eerst competitie speel den Sven Buijs. Michiel Noorthoek. Mi chiel de Jager en Maurice van de Velde werden hiermee bij de eerste deelname aan de herfstcompetitie direct kampioen. Hel mixteam behaalde een mooie derde plaats behaalde in de hoofdklasse en het tweede damesteam eindigde op de tweede plaats in hun poule. Afgelopen zaterdag avond werd deze periode feestelijk afge sloten in de kantine van de tennisvereni ging. De heren van Ruucstoppelen verrasten zaterdag door de competitie op hun naam te schrijven. Roland van de Velde zorgde voor steun aan het team met verder v.l.n.r. Maurice van de Velde, Michiel v.d. Est en Sven Buijs. Zittend: Michel Noorthoek, Michiel de Jager en Jack Neele.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 17