Inzameling kunststof verpakkingsafval november 2010 Kledingactie in Tholen Gemeente spaart 2800 euro uit met reclame rotondes Nieuwsquiz Tholenderwijs Voedselactie in alle Thoolse supermarkten Half uur voor gemeenteraad Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 44 Donderdag 4 november 2010 Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 9.00 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 16.30 uur: hal van, het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur U wordt verzocht uw Plastic Heroes zakken weer aan te bieden op: Maandag 8 november Oud-Vossemeer Poortvliet Scherpenisse Sint-Maartensdijk Buitengebied Oostelijk gedeelte Dinsdag 9 november Tholen-stad Buitengebied Westelijk gedeelte Woensdag 10 november Stavenisse Sint Philipsland Sint-Annaland Buitengebied Sint Philipsland Wind Het najaar is weer aangebroken en daarmee de kans op meer wind. De zakken wegen gemiddeld slechts 1,5 kg en zijn daarmee een speelbal van de wind. Bindt u daarom de zakken zoveel mogelijk aan elkaar of knoop ze vast met gebruikmaking van de grote lussen van de zakken aan een lichtmast verkeersbordpaal of een hek. De overlast van, zwerfvuil wordt dan zoveel mogelijk beperkt. Buitengebied Verzoek van de Zeeuwse ReinigingsDienst aan de bewoners van het bui tengebied. Bind de zakken niet vast aan de aan te bieden minicontainers, maar maak ze zo veel mogelijk vast aan een hek, paal of struik om te voorkomen dat ze verwaaien. r hv WET ALGEMENE BEPALINGEN 0 M G E V I N G S R E C H T WAB0 Ingekomen aanvragen omgevingsvergunning Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsvergunning hebben ontvangen: Poortvliet - Lange Zandweg 1: het verwijderen van asbestdaken van twee loodsen (ontvangen 27 oktober 2010). Scherpenisse - Spuidamstraat 14: het uitbreiden van een restaurant (ontvangen 22 oktober 2010). Sint Philipsland - Sluisweg 8 - het slopen van een kip- penstal (ontvangen 18 oktober 2010). Stavenisse - Prins Bernhardstraat 51: het vefbouwen van een schuur en het nieuw bouwen van een schuur (ontvangen 12 oktober 2010). Tholen - Razernijweg 1; het bouwen van een rundvee stal (ontvangen 21 oktober 2010). Tholen - Zwink (Stadszicht II): het bouwen van een woonzorg appartementengebouw (ontvangen 21 okto ber 2010). Tholen - Burgemeester van Vrijberghestraat 28: het bouwen van een berging (ontvangen 25 oktober 2010). De ingediende aanvragen liggen niet ter inzage en hierte gen kan nog geen bezwaar gemaakt worden. BOUWEN Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 15 november 2010 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 09:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 11 en vrijdag 12 november 2010 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeente huis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voorover- leg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Oud-Vossemeer - Hiksedijk 6: het plaatsen van units t.b.v. gelegenheidsmedewerkers: verzonden 28 oktober 2010. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van Polyester Poly Technics, Pluimpotweg 48 te Sint- Maartensdijk, voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) in verband met het oprichten en in werking hebben van een inrichting, gelegen aan de Pluimpotweg 48 te Sint-Maartensdijk, kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sectie M, nummer 1469, die zij heb ben ontvangen op 5 augustus 2010 gunstig te beschik ken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, danwel zoveel mogelijk te beperken. Deze aanvraag wordt tevens aangemerkt als een melding op grond van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer. Het ontwerpbesluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 5 november 2010 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer: 0166- 668277). Indien het college daartoe een schriftelijk ver zoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeentehuis worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stuk ken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het aangevraagde besluit, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.30 uur ter inzage bij de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerp- vergunning ter inzage is gelegd, kan een ieder zienswij zen tegen de ontwerpbeschikking op grond van de Wm schriftelijk bij Burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het monde ling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voorkeur voor 3 december 2010 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage-Goudzwaard van de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van Rombouts Kunststoftechniek, Slabbecoornweg 78-80 te Tholen, voor een vergunning ingevolge de Wet milieu beheer (Wm) in verband met het veranderen van de bestaande inrichting, gelegen aan de Slabbecoornweg 78-80 te Tholen, kadastraal bekend Tholen, sectie S, nummer(s) 114, 115, 116, 117, 459 en 460, die zij heb ben ontvangen op 9 augustus 2010 gunstig te beschik ken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, danwel zoveel mogelijk te beperken. Deze aanvraag wordt tevens aangemerkt als een melding op grond van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer. Het ontwerpbesluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 5 november 2010 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer: 0166- 668277). Indien het college daartoe een schriftelijk ver zoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centra le hal van het gemeentehuis worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stuk ken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het aangevraagde be-isluit, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.30 uur ter inzage bij de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerp- vergunning ter inzage is gelegd, kan een ieder zienswij zen tegen de ontwerpbeschikking op grond van de Wm schriftelijk bij Burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het mondeling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voorkeur voor 3 december 2010 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage-Goudzwaard van de afde ling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166- 668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. OPENBARE BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling van de gemeente Tholen maakt, krachtens door burgemeester en wethouders van die gemeente aan hem verleend man daat, het volgende bekend. De gemeenteraad heeft op 23 september 2010 het bestemmingsplan Tholen Noord gewijzigd vastgesteld en tevens het exploitatieplan Tholen Noord en beeldkwali teitsplan Tholen Noord ongewijzigd vastgesteld. Het bestemmingsplan heeft tot doel het zuidelijke gedeelte van het bestaande bedrijventerrein Noord inclu sief Slachtveld om te vormen tot woongebied met com merciële voorzieningen. Voor het resterende gedeelte van het bedrijventerrein betreft het een actualisering van het bestaande bestemmingsplan. Het plan wordt begrensd door de Grindweg, de Nieuwe Postweg (brug), de Eendrachtsweg (dijk) en haven en de Ten Ankerweg, inclusief de bestaande brandweerkazerne ten zuiden van de Ten Ankerweg. Ten opzichte van het ontwerpbestemmingsplan heeft de gemeenteraad bij vaststelling van het bestemmingsplan wijzigingen aangebracht. Er zijn wijzigingen doorgevoerd op de verbeelding, in de regels en de toelichting. De wij zigingen zijn te vinden in het raadsvoorstel. Het exploitatieplan biedt de grondslag voor het publiek rechtelijke kostenverhaal. Dit betekent dat de gemeente bepaalde kosten in het kader van de gebiedsontwikkeling kan verhalen op de eigenaren van de gronden in het exploitatiegebied. Het kostenverhaal via het exploitatie plan is enkel aan de orde bij het verlenen van een bouw vergunning en heeft betrekking op het te transformeren gedeelte van het bedrijventerrein. Het beeldkwaliteitsplan vormt de leidraad voor de ruim telijke vormgeving cq. inrichting van het woongebied. Het zal derhalve tevens gaan dienen als toetsingskader voor welstand bij bouwplannen en de inrichting van het openbaar gebied. Het bestemmingsplan maakt binnen het plangebied een aantal woningen mogelijk waar de geluidsbelasting op de gevel de voorkeursgrenswaarde van wegverkeerslawaai voor nieuwe woningen overschrijdt. Om die reden heeft het college van burgemeester en wethouders bij besluit van 17 augustus 2010 hogere geluidgrenswaarden vast gesteld. •r Het gewijzigde bestemmingsplan met bijbehorende stuk ken, het beeldkwaliteitsplan, het exploitatieplan en het besluit vaststelling hogere grenswaarde liggen van 5 november 2010 tót en met 16 december 2010 ter inzage op werkdagen ter inzage op het gemeentehuis Hof van Tholen 2 te Tholen. De plannen zijn in pdf formaat, inclusief bijlagen, ook te zien op de gemeentelijke websi te: www.tholen.nl. Het bestemmingsplan is tevens te zien op www.ruimtelijkeplannen.nl. Tijdens de inzagentermijn kan beroep ingesteld worden tegen het vaststellingsbesluit van het bestemmingsplan en hef exploitatieplan, alsmede tegen het besluit Hogere Grenswaarde door: een belanghebbende die tijdig een zienswijze kenbaar heeft gemaakt tegen het ontwerp(besluit); een belanghebbende die kan aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest tijdig een zienswijze in te brengen tegen het ontwerp(besluit); Daarnaast kan een belanghebbende tijdens de inzagen- termijn beroep instellen tegen de door de gemeenteraad bij de vaststelling van het bestemmingsplan aangebrach te wijzigingen ten opzichte van het ontwerp. U kunt dit beroep instellen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Als u een beroep heeft inge steld, kunt u ook een verzoek om voorlopige voorziening indienen bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Het besluit van de gemeenteraad tot vaststelling van het bestemmingsplan en exploitatieplan en het besluit van het college tot vast stelling van de hogere grenswaarde treedt in werking op de dag na het verstrijken van de beroepstermijn. Als bin nen de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voor ziening wordt ingediend bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, treedt het besluit niet in werking voordat over dat verzoek is beslist. Tegen het vastgestelde beeldkwaliteitplan Tholen Noord kan geen beroep worden ingesteld. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 26 en 27 oktober 2010 besloten: 1. de gehandicaptenparkeerplaats in de Prins Hendrikstraat te Sint Philipsland uiterlijk 1 januari 2011 te verwijderen in verband met de verhuizing van belanghebbende. 2. de gehandicaptenparkeerplaats ter hoogte van het pand Bloemenlaan 155 in Sint-Maartensdijk tot 1 december 2015 te verlengen. 3. een gehandicaptenparkeerplaats te reserveren tot 1 november 2015 aan de overzijde van het pand Kaaistraat 3 in Scherpenisse voor de heer J.L. Kleppe. 4. een gehandicaptenparkeerplaats te reserveren tot 1 oktober 2015 voor het pand Voorstraat 51 in Sint- Annaland voor Fadime de Groot. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en onder tekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door cluster communicatie wordt toegezonden. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3:42 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat met ingang van 27 oktober 2010 diverse ambtenaren opnieuw zijn aangewezen als toezichthouder ex artikel 5.10 van de Wabo en artikel 6.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening vanwege wijziging van diverse wet- en regel geving. Hieronder vindt u het overzicht van welke personen op basis van welke artikelen zijn aangewezen als toezichthouder. Artikel 5.10 Wabo en artikel 6.2 APV De heer A.J.P. de Rooij De heer S.J.C.H.M. Jansma De heer J. P. van den Ouden De heer P.M. Polderman De heer J. H. Fase De heer M.C.H. Jongenelen De heer C.A.A. Kessel De heer M.P. Steketee Mevrouw C.L.P.M. Mulders De heer C.J. Kleppe De heer A.A.M.J. Oostvogels De heer H.G.L Hoogervorst De heer S. Westdorp De heer G.D. Roeland Mevrouw S.J.A.M. Veraart Mevrouw M.C.A. van Elzakker De heer ing. W.J. de Voogd van der Straaten De heer M. de Graaf De heer J.C.A. Moerings De heer M. Fase De heer ing. P. van Zijst De heer J.A.A.M. Geers De heer W.E. van Vossen De heer P.P.W. van den Eijnden De heer E.J. Leemreijze De heer C. Meijboom Mevrouw H.M. Jansen-van Deelen De heer J. Sneep De heer H.M. van 't Hof De heer B.W.G. Otten De heer J.M. Krijger De heer J.M. Steijn Artikel 6.2 APV De heer J.W. Polderman De heer P. Priem De heer J.J.M. Havermans De heer Ph. M. Hartog De heer G. Goedegebuure De heer M.J. Poot De heer R.G.J. Roelofs De heer S. Hoven De heer S. Veenstra De heer J. de Viet De heer P. van de Ree Artikel 5.10 Wabo De heer C.J. Kunst Artikel 5 van de Distelverordening Zeeland 2010 De heer C.A.A. Kessel De heer M.P. Steketee Mevrouw C.L.P.M. Mulders ,lll' Sam's Kledingactie voor Mensen in Nood houdt zaterdag in Tholen en Oud-Vossemeer een kledingin- zamclingsactie. Van tien uur 's morgens tot twaalf i uur 's middags kan goede, nog draagbare kleding, schoeisel en huishoudtextiel in gesloten plastic zakken worden afgegeven bij de parochies van de katholieke ker ken in Oud-Vossemeer (Dorpsweg 7) en Tholen (Paulinastraal). De opbrengst van de ingezamelde kle ding gaat naar de projecten van iCordaid Mensen in Nood. Wie vandaag, morgen of zaterdag naar de supermarkt gaat, loopt de kans met twee boodschappenlijstjes de winkel in te gaan. Hulporganisa tie Dorcas houdt die dagen een voedselactie in alle Thoolse super markten. met uitzondering van de Aldi in Tholen. Bezoekers worden gevraagd producten te kopen voor mensen die onder de armoedegrens leven in Oost-Europa. Er kan zelf gekozen worden of, hoeveel en wel ke producten van het lijstje er ge schonken worden. Op termijn denken b. en w. ruim 2800 euro te besparen door de zes gemeentelijke rotondes te laten sponsoren door hoveniersbedrijven, die in ruil daarvoor twee reclameborden van maximaal 50 cm breed en 20 cm hoog mogen plaatsen. Dat zegt het college in antwoord op vragen van CU-raadslid Bram van de Sande. De onderhoudskosten zijn gemiddeld 470 euro per rotonde per jaar, exclusief vernieuwingen. Aan het afsluiten van de overeenkomsten met de hoveniersbedrijven en het toezicht moet tijd besteed worden, waardoor de besparing in het eerste jaar niet helemaal gehaald zal wor den. Als de gemeente nog rotondes aanlegt, kan er ook op de inrichting bespaard worden. Alleen hoveniersbedrijven mogen een recla mebord plaatsen en in de overeenkomst staat dat het groene karakter van de rotonde be houden moet blijven. „De hoveniers zorgen er voor dat de rotonde er zeer goed uitziet. De in richting vormt de reclame voor het bedrijf, niet het bordje. Nu zijn de meeste Thoolse middencirkels van rotondes weliswaar ver zorgd, maar vrij eenvoudig ingericht. Exclu sief ingerichte en zeer goed verzorgde roton des kunnen een visitekaartje zijn voor Tholen." B. en w. sluiten niet uit dat in de toe komst ook andere gemeentelijke eigendom men in aanmerking komen voor adoptie. Het nieuwe beleid draagt volgens het college bij aan een afwisselende, verzorgde en aan trekkelijke openbare ruimte. „Rotondes kun nen een visitekaartje zijn voor Tholen en deze uitstraling kan een positief effect hebben op het imago van Tholen." Nadelen zijn dat de verkeersveiligheid in het geding kan komen, dat er sprake kan zijn van nalatigheid in het onderhoud, dat de beeldkwaliteit te wensen over kan laten en dat de reclame storend kan zijn. Waterschap en provincie hadden geen in teresse om het voorbeeld van de gemeente te volgen, zegt het college op vragen van de CU- fractie. De provincie wil geen reclame op of langs hun wegen. B. en w. zeggen dat andere gemeenten goede ervaringen hebben met adoptie van rotondes. Van andere gemeentelij ke eigendommen zijn geen voorbeelden be kend. De reclameborden moeten vooraf door b. en w. goedgekeurd worden. Het college komt niet met een algemeen reclamebeleid voor gemeentelijke eigendommen. De gemeenteraad van donderdag 28 oktober zal de boeken in gaan als een van de kortste. De agenda telde tien punten, maar het hete hangijzer (een besluit nemen over de bouw van windmolens bij Stavenisse) werd van de agenda afgevoerd. Voor dit punt stond 16 minuten gereser veerd. Maar ook de andere punten kostten niet veel vergadertijd. Voor dat bode Rini Quist het tweede kop je koffie kwam inschenken kon bur gemeester W. Nuis na een half uurtje de vergadering al sluiten. „Ik heb mijn eerst kopje nog niet eens op," lachte Gert-Jan Boudeling (CDA). Bij de uitslag van de nieuwsquiz is vorige week ten onrechte vermeld dat Pierre van Broekhoven de diri gent van het op te richten popkoor Voix in Oud-Vossemeer wordt. Dat moest van de drie keuzemogelijkhe den antwoord B zijn en dat was Es ter van der Linden. Pierre van Broekhoven is dirigent van de Oud- Vossemeerse Muziekvereniging. Arianne Ligtcndag had het juiste antwoord B ook en was daarmee de terechte winnaar. De oplossing van de twaalfde en laatste nieuwsquiz in het kader van 65 jaar Eendrachtbo- de. kunt u nog tot 15 november in zenden. Daarmee maakt u kans op de waardebon van 65 euro^

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 13