u 'In dorp wonen meer mensen van elders dan geboren en getogen Vossemeerders' www.ardikiukens.nl 'Stoofweg bij Setalland is voor voetgangers levensgevaarlijk' A Samenwerking West-Brabant moet wél voordeel opleveren jaar Oud-Vossemeer 'Geen gigantische ups en downs' Donderdag 28 oktober 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 De invloed op de strategische agenda is het belang voor Tholen van de samenwerking met West-Brabant. Dat stelde burgemeester Nuis in de commissie bestuursza ken, waar het aangaan van de gemeenschappelijke rege ling Regio West-Brabant aan de orde was. Dat kreeg unanieme steun, maar meerdere commissieleden vonden wel dat er aantoonbaar voordeel moet zijn voor Tholen. ra? Van Aarnoudse tot Van der Zande Met haar 87 jaren is Adri Rijstenbil de oudste van de vier leden van deze familie die Oud-Vossemeer nog telt. Ze woont al heel haar leven in haar geboortehuis in de Hofstraat. „Ik red het tamelijk goed alleen", zegt ze. Door omstandigheden is ze altijd in het dorp gebleven, maar Adri sluit niet uit dat ze er anders wel zou zijn ver trokken. Adri Rijstenbil woont haar hele leven in geboortehuis aan de Hofstraat Willeboordse judoot in Oud-Vossemeer Bezuinigingen Hickehoeve Bank Niet blij Zestig winkels Vincent Bijlo brengt Verlicht in Meulvliet Tholen ontstemd windpark Krammer Horeca Krabbenkreek Patrick Jansen, Stephan Oosterbaan en Jo van Iwaarden halen 300 handtekeningen op Bieb Sint-Annaland opent Skoolzone k -> xPtrz,'ÜtfBüO-k,; Commissie akkoord met gemeenschappelijke regeling De Eendrachtbode grijpt de viering van 600 jaar Oud-Vossemeer aan, om een aantal echte Vossemeerse families te belichten. Maandelijks wordt iemand met een in het dorp bekende naam geïnterviewd. iü Wie zijn ze? Wat vinden ze van hun dorp? Hoe vinden ze er hun bestaan? Van de 134 Rijstenbillen die one I and in 2007 tel de, woonden er 60 in de gemeente Tholen. Dat is met afstand het grootste aan tal, blijkt uit de Nederlandse familienamenbank. Want daarna komt Schouwen-Duiveland waar de naam zeven keer voorkomt. Er zijn 32 gemeenten, waarvan zeven in Zeeland, waar leden van de familie Rijstenbil wonen. Volgens het telefoonboek komt de naam in Oud-Vossemeer vier keer voor. Adri Rijstenbil is de oudste van de vier leden van deze familie in Oud-Vossemeer. Mevrouw Rijstenbils vader Marinus had, samen met een van zijn broers, aan het begin van de vorige eeuw een bodedienst die door hun vader was opgezet. Na zijn trouwen in 1921 be gon hij een agrarisch loonbedrijf en een handel in landbouwmachines. Hij werkte vanuit de in de Hofstraat gekochte woning, waar ook zijn uit Noordgouwc afkomstige vrouw, Jo hanna van der Werff, de klanten ont ving en te woord stond. Rijstenbil bouwde enkele jaren later een loods aan de Coentjesweg. ..Daar heb ik als driejarige de eerste steen voor ge legd", herinnert mevrouw Rijstenbil zich. Zoals ze ook weet te vertellen dat Arjaan van der Jagt ongeveer veertig jaar bij het bedrijf heeft ge werkt. Pa Rijstenbil deed loonwerk tot in Brabant toe, en verkocht ma chines in Zeeland, Brabant en Lim burg. Adri Rijstenbil ging naar de openba re lagere school in de Molenstraat. In de eerste klas zat ze bij juffrouw Hofmans, die ook haar vader nog in de klas had gehad. Van juffrouw Sak- ko en de onderwijzers Rijnberg, De Rijke en Fluijt kreeg ze ook les. Aan sluitend mocht ze naar de mulo in Tholen, iets dat voor een meisje hal verwege de jaren dertig allerminst vanzelfsprekend was. „Mijn moeder vond het niet bijzonder, want een broer en een zus van haar hadden de hbs in Zierikzec bezocht." Mevrouw De lijsttrekkers van de negen par tijen die meedoen aan de verkiezin gen voor het bestuur van water schap Scheldestromen gaan op 4 november met elkaar in debat. Dat gebeurt in de Brouwzaele in Ter- neuzen, van 7 tot 10 uur. Debatlei der is tv-presentator Fons de Poel. Twee Zeeuwse cracks op het gebied van Oosterse vechtsporten zijn bin nenkort te bewonderen in Oud-Vos semeer. Tweevoudig Europees judo kampioen Elisabeth Willeboordse (afkomstig uit Middelburg) en twee voudig wereldkampioen jiujitsu Lindsay Wyatt uit Goes verzorgen op 4 december een clinic op uitno diging van judovereniging OVJV. Dat gebeurt tussen tien en een uur in dorpshuis De Vossenkuil. De clinic is één van de activiteiten in het ka der van 600 jaar Oud-Vossemeer. Komende woensdag staat in datzelf de kader het Groot dictee der Thool- se taal op het programma, met twin tig deelnemers. De avond in De Vossenkuil begint om half acht. VERVOLG VAN DE SCHUTSE In de Vossenkuil werden veel ca deautjes overhandigd voor die nieuwe woonvoorziening. Een spiegel namens het personeel. Bij bels en andere boeken namens de ouders en een tuinset van de archi tecten en de bouwers. Maar de toon in de toespraken was niet altijd even feestelijk. Van Heukelom sprak zijn zorg uit over het voort bestaan van identiteitsgebonden in stellingen zoals De Schutse. Hij vertelde dat met de bezuinigingen die eraan komen (18 miljard) er ook gekeken zal worden naar effi ciëntie. „Hoe lang is het nog te handhaven gescheiden op te trek ken? Kunnen wc onze identiteit dan nog handhaven? Ik maak me daar zorgen over. Welke tijd gaan we in Nederland tegemoet. Daar om vind ik het een bijzondere dag dat we dit nog mogen meemaken." Fija Bolleman uit Terneuzen vertelt hoe belangrijk het voor haar is dat haar zoon Nico (39) in een identi teitsgebonden instelling zorg kan genieten. De Eendracht is niet zijn eerste eigen huis. Eerst heeft hij 25 jaar in Clinge gewoond. „Vanwege de identiteit is hij naar Kesteren verhuisd en nu naar Oud-Vosse- meer." Het is voor zijn ouders een halvering van de reistijd: van twee naar één uur. „Als er nu iets bij zonders is, zoals een verjaardag, kunnen we hem wat makkelijker naar huis halen." Maar de christe lijke boodschap heeft de doorslag gegeven. „We hebben bij de doop beloofd dat we ons kind christelijk zouden opvoeden. Als je zelf niet meer voor je kind kunt zorgen, ga je op zoek naar een plek waar ze die christelijke opvoeding voort zetten." Rijstenbils Schouwse grootvader was metselaar. Ze heeft hem niet ge kend, maar wél haar oma. „Die was afkomstig van Sint-Maartensdijk. Ze is in 1940 hier in het dorp komen wonen, in een huis dat ze aan de Coentjesweg liet bouwen. De vrouw van mijn overleden broer Jan woont er nu nog." De grootouders Rijstenbil woonden in de Molenstraat. „Opa had land. Hij en opoe zijn in de tachtig gewor den." Huis en schuur zijn in de jaren dertig afgebroken, waarna op die plek Huize Catharina is gebouwd. „Door tante Ka, een zus van mijn va der, en haar man Marien van Vos sen." Ka van Vossen-Rijslenbil is 105 jaar oud geworden. Ze overleed in 1996. Contact met de vele familie - haar vader had zes broers en twee zussen - was er geregeld. De Rijstenbillen wonen iets langer dan 230 jaar in het dorp. Anthony Rijssebil kwam als boer naar de Hic kehoeve in de Hikkepolder. Uit Scherpenisse, waar vóór hem al vijf generaties van deze familie hadden gewoond. Kort na 1600 vestigde de stamvader zich op het eiland. Waar schijnlijk kwam deze uit het grens gebied van Vlaanderen en Frankrijk, zo valt te lezen in het door Henri Rijstenbil samengestelde boek "Het De 12-jarige Patrick kaartte de situ atie aan tijdens het lietsexamen in april. Toen werd de route aangepast omdat de Langeweg afgesloten was vanwege werkzaamheden. De kin deren werden omgeleid en moesten een stukje over de Stoofweg fietsen, de doorgaande verbinding tussen Sint-Annaland en Stavenisse aan de rand van het dorp. Patrick maakte daar een opmerking over tegen de vertegenwoordigers van Veilig Ver keer Nederland, afdeling Tholen. Hij kreeg het advies om de wegbe- heerder, het waterschap, er op aan te spreken. Patrick nam dat ter harte en ging samen met zijn vriendje Step han Oosterbaan handtekeningen ver zamelen. Bij mensen thuis maar ook op de Stoofweg zelf, vertelt hij. „We hebben op de woensdagmiddagen op de Stoofweg gestaan en auto's geslacht Rytsebil'. „We stammen af van de hugenoten", vertelt Adri Rijs tenbil. Haar opa was de achterklein zoon van Anthony. De Hickehoeve, waar hij in 1861 is geboren, bleef tot 1920 in de familie. De Vossemeerse Rijstenbillen zijn in de loop der eeu wen door het hele land verspreid. Daarnaast zijn er ook in Scherpenis se veel blijven wonen. In Vossemeer heeft mevrouw Rijstenbil nu nog één nicht en twee neven. Adri Rijstenbil ging als tiener ook wel logeren bij tantes in Rotterdam of Den Haag. Dat was in die tijd een hele onderneming. Maar mogelijk heeft Adri Rijstenbil er haar latere reislust aan overgehouden. Omdat de gezondheid van haar vader te wensen overliet, nam Adri Rijsten- aangehouden. Hier komen veel men sen. Er mag maar 60 worden gere den, maar er werd wel 80 of 90 kilo meter per uur gereden. Er kwam ook een motorrijder met gierende ban den voorbij. Negen op de tien rijden hier te hard." Het is niet alleen dat er hard wordt gereden, ook de verlichting is onvol doende, vinden Patrick, zijn moeder Marijke Dorst en To van Iwaarden. Marijke laat haar honden aan de Stoofweg uit. „Soms moet je ge woon opzij springen en sta je in de stront van je eigen hond. De ge meente stimuleert het uitlaten van de honden buiten de bebouwde kom. Dat doe ik dan ook, maar het is hier wel levensgevaarlijk." Ze is niet de enige die haar hond op dit stukje -tussen de Dorpsweg en de rotonde bij Langeweg - uitlaat. Maar bil de administratie van het bedrijf op zich. Dat bleef ze doen toen haar broer op jonge leeftijd de zaak voort zette. Hij specialiseerde zich in het grondverzet. Naderhand ging de Vos semeerse op de bank werken. De Nutsspaarbank en NMB in Tholen, vervolgens de ING in Bergen op Zoom. „Toen ik zestig was, moest ik stoppen, maar fijn vond ik dat niet." Dat haar broer een NMS-bijkantoor in Tholen begon, was voor haar een uitkomst. „Ik heb er nog een jaar of tien gewerkt. Leerde er ook met de computer omgaan." Naast haar werk had de Vossemeer se, die ongetrouwd is gebleven, de zorg voor haar ouders. Na het over lijden van haar vader zorgde ze voor haar moeder, die een kwaal had maar toch fit en helder is gebleven. „Ze is drie maanden na haar honderdste verjaardag gestorven." Adri Rijsten- ook voor wandelaars zonder hond is hel gevaarlijk. Patricks oma kuiert ook vaak over dit stukje weg en zijn opa rijdt op dit weggedeelte met zijn scootertje. Ook klanten van Van Iwaarden te kenden tegen de verkeersonveilige weg voor voetgangers en fietsers, vertelt To. Boven de lijst staat: Wilt u ook dat er iets aan de verkeersvei ligheid aan de Stoofweg wordt ge daan? „Bij ons hebben er 175 men sen getekend." Ze vertelt dat ook de populieren de weg onveiliger ma ken. Bij harde wind of storm vallen er lakken uit de bomen. „Die zouden vijf jaar geleden al weggaan, maar ze staan er nog steeds." Gert-Jan Minderhoud van het water schap nam de handtekeningen in ontvangst. Hij was vergezeld van raadslid Han van 't Hof van ABT die al eerder aandacht vroeg voor de verkeerssituatie op de Stoofweg. Beiden zijn lid van de Partij van Zeeland. Minderhoud is lijsttrekker voor deze partij bij de waterschaps- bil leidde lange tijd de bibliotheek in het dorp. „Eerst in de consistorie van de kerk, later in het verenigingsge bouw. Boeken inkopen en kaften, de catalogus maken. Het was een mooie tijdsbesteding." Ook verzorgde ze de leesportefeuille voor het Leesgezel schap. „En ik ben tussenpersoon ge weest voor de dierenbescherming en het bijbelgenootschap." Op die ma nier was de Vossemeerse maatschap pelijk betrokken, want het vereni gingsleven trok haar niet zo. Wat niet wegneemt dat ze een periode de boekhouding deed voor muziekver eniging OVM. En ook is ze ontvan ger en secretaris geweest van de Her vormde Gemeente. De Vossemeerse vindt dal de mensen vroeger meer op elkaar aangewezen verkiezingen. Van 't Hof staal op de tiende plaats. Minderhoud zou de kwestie aankaarten in de commissie waterkering en wegen in Middel burg. Minderhoud: „Ik ga de proble men uitleggen. Het gaat om het weg dek en de slechte staat van de doorgroeistcncn. de bomen, de ver lichting en de aanduiding van de 60 kilometerweg. Er staan maar een paar kleine bordjes. Het is een door gaande verbinding. Maar ook de po litie zou wat aan handhaving kunnen doen." Volgens hem zijn de bomen kaprijp. Volgens Van 't Hof kan ook de ge meente een bijdrage leveren door een voet-fietspad aan te leggen langs de Stoofweg achter de woningen tussen de Huygcnsstraat en de Hoenderweg. Daar ligt nu een schouwstrook. „Ik verwacht dat de bewoners daar niet blij mee zijn, maar de verkeersveiligheid vind ik belangrijker." Het pad doortrekken naar de Dorps weg is lastiger omdat er dan van het terrein van de voetbalvereniging en de tennisclub ruimte wordt afgeno men. waren dan tegenwoordig. „Maar ik heb gelukkig heel fijne buren", zegt ze. Ze heeft het dorp zien uitbreiden en veranderen. „Ik denk dat er in middels meer mensen van elders wo nen, dan geboren en getogen Vosse meerders." Ze is bezig om uit haar herinnering op te schrijven welke winkels er allemaal zijn geweest. „Dal waren er wel zo'n zestig." Als het gaat, doet ze op haar hoge leeftijd nog zelf de boodschappen. Ze heeft kennissen en goede vrienden die op bezoek komen, en de kinderen en kleinkinderen van haar broer. „Zelf weg gaan, daar heb ik geen behoefte meer aan. Maar ik lees veel en kijk televisie, en volg zo het nieuws. Ook puzzel ik graag." En ze geniet van de tuin bij haar woning. De activiteiten rondom de viering van 600 jaar Oud- Vossemeer heeft Adri Rijstenbil aan zich voorbij laten gaan. Cabaretier Vincent Bijlo is op vrij dag 5 november te vinden in Meulvliet in Tholen. Daar brengt hij om kwart over acht 's avonds zijn nieuwe voorstelling Verlicht. De stichting Uil op Tholen be schrijft Bijlo als volgt: 'Vincent Bijlo zit al 20 jaar 'in het vak' en dan hoort er eigenlijk een lustrum programma te komen. Dat had dit programma ook moeten zijn maar het leven van Vincent liep net iets VERVOLG VAN VOORPAGINA „Reductie van de personeelsforma tie, overgangskostcn op het gebied van de ICT en de watcrschapsver- kiczingen zijn hier voorbeelden van. Deze kosten zijn verwerkt in de jaarresultaten van 2009 en 2010. Zeeuwse bedrijven en burgers wor den dus niet met deze erfenis be last." De arbeidsplaatsen bij het waterschap zijn teruggebracht van 540 fte naar 476. Dat is volgens dijkgraaf Toine Poppelaars onder andere te danken aan de privatise ring van het waterschapslaboratori um in Zeeuws-Vlaanderen. Dat had 17 fte. Een groot deel van de men sen is daar naartoe gegaan. Andere vacatures die door natuurlijk ver loop vrijkwamen door de hele or ganisatie heen, zijn niet meer inge vuld. Hoekman spreekt over een zo goed als sluitende begroting. „We zijn ontzettend gezond. Voor de bur- gefs betekent dat de tarieven ge lijkmatig worden gehouden, zon der gigantische ups en downs." „Als je de tarieven voor één jaar verlaagt, loop je die bedragen mis voor de volgende jaren", legt Pop pelaars uit. En dat moet worden te- rugberekend of er moet bijvoor beeld worden ingeboet op onder- houdsniveau. Om de financiën gezond te houden, Al eén aantal jaren werken achttien West-Brabantse gemeenten én Tho len samen op een aantal beleidster reinen. In het Brabantse is besloten de krachten verder te bundelen door een aantal gemeenschappelijke re gelingen te vervangen door één nieuwe. Dat wordt een samenwer kingsverband op het niveau van de colleges van burgemeester en wet houders. De Brabantse gemeenten betalen daaraan een bedrag per in woner. Tholen neemt een bijzonde re positie in en betaalt voor de acti viteiten waaraan ze meedoet. Dat betreft de bestuurscommissies duurzaamheid en middelen. De mo gelijkheid van deelname aan de be stuurscommissie economische za ken wordt onderzocht. De jaarlijkse kosten worden geraamd op 23.850 euro. In de commissie viel te beluisteren dat de raad de samenwerking prima vindt, maar dat die wel aantoonbaar voordelen moet opleveren. Ook wa ren er vragen over de mate van in spraak van Thoolsc kant. De burge meester was over dat laatste dui delijk: „Voor 24 mille kunt u geen wonderen verwachten." Dal je via de regionale samenwerking bij het opstellen van de strategische agen da zit, is volgens hem van groot be lang. Het betekent invloed op de sturing van ontwikkelingen op eco nomisch en ruimtelijk gebied. Te gelijkertijd maakt de Thoolse ge- De bibliotheek in Sint-Annaland ver andert elke woensdagmiddag van half twee tot half vier in Skoolzone, een informatie-, knutsel- en werkplek voor kinderen vanaf acht jaar. Woens dag wordt de plek geopend door wet houder Peter Hoek. Kinderen vinden er computers, een kleurenprinter en diverse kantoormaterialen die nodig zijn om een flitsend werkstuk te ma ken of een spreekbeurt te houden. Omdat in de bibliotheek boeken, tijd schriften en audiovisuele materialen anders. Hij ging fietsen en dat bracht hem, langs allerlei paden in zijn hoofd en via de Djembé en de lachcursus, naar het pad van de verlichting. Na het succes van Mijn Laatste Sigaret is Vincent wederom ijzersterk op dreef in zijn nieuwe programma Verlicht. Geëngageerd, uitermate scherpe observaties en prachtige, zelf ge schreven nummers vormen de ba sis voor een programma dat het verdient om in de schijnwerpers te staan.' Kaarten zijn verkrijgbaar via de website www.stichtingui- toptholen.nl. kijkt het waterschap in de komende periode vooral naar de eigen orga nisatie. Hoekman: „We willen de bedrijfsvoering optimaliseren; kij ken of we meer dingen zelf gaan doen of juist uitbesteden, zoals maaien; en wc willen voor beide partijen efficiencyvoordcel halen, bij de gemeente kan dal vertaald worden in belastingen en bjj de provincie bijvoorbeeld in wegen." Het beleid van de afgelopen jaren wordt doorgezet volgens Poppe laars. Dat betekent ook dat de in vesteringen die op de planning stonden, wórden doorgevoerd. Voor Tholen staan in 2011 een re novatie van het inlaatpunt aan de Campweg in Sint Philipsland (75.000 euro) en vervanging van het traprooster in de rioolwa terzuiveringsinstallatie in Tholen (250.000 euro) op de agenda. Ver der zijn er algemene inversteringen die ook op Tholen betrekking heb ben, zoals het groenbehecrplan. Of er met de komende water schapsverkiezingen nog invloed kan worden uitgeoefend op verho ging of verlaging van de tarieven, is de vraag. Poppelaars noemt het niet verstandig als de tarieven da len. In elk geval blijven de ge noemde tarieven voor 201 1 staan en zullen eventuele wijzigingen door verandering van bestuur pas in 2012 merkbaar zijn. meenteraad autonoom afwegingen over ontwikkelingen op het eigen grondgebied. Duurzaamheid en het loopbaancen trum zijn de onderdelen waaraan Tholen nu meedoet bij de West- Brabantse samenwerking. Dat laat ste is belangrijk voor het uitwisse len van personeel, en daarmee expertise, gaf Nuis aan. Uit de con tacten met West-Brabant is bijvoor beeld een project ontstaan waarin één structuur wordt opgezet voor iet. Tholen werkt daarin samen met Etten-Leur en Roosendaal. Het zal leiden tot één iet-centrum, waar schijnlijk in Etten-Leur, waar ook Thoolse ambtenaren aan de slag gaan. Voor de inkoop maakt Tholen ook al enkele jaren gebruik van een West-Brabantse samenwerking en dat heeft inmiddels flink wat finan cieel voordcel opgeleverd. Omge keerd komen Brabantse gemeenten in Tholen kijken hoe daar de pu- blieksbalie in het gemeentehuis is ingericht. Naast de nieuwe gemeenschappelij ke regeling blijft het platform ge meenteraden West-Brabant bestaan. Een orgaan waar raadsleden elkaar informeel ontmoeten. Op dit mo ment is hel Thoolse PvdA-raadslid Henk Nieuwenhuis daar voorzitter van. Het voorstel is om daarnaast Bert van Eenennaam (SGP) en Jack Werkman (VVD) in het platform te benoemen. in ruime mate voorhanden zijn, kun nen kinderen schoolopdrachten met een vriendje of vriendinnetje uitvoe ren. Een bibliotheekmedewerker, voor die middag verandert in skoolzo- nemedewerker, helpt bij hel kiezen van een onderwerp en bij het zoeken naar informatie. Hij of zij beant woordt vragen en geeft de kinderen een zetje als ze niet meer verder kun nen. Kinderen kunnen zich van te vo ren aanmelden, omdat het aantal werkplekken beperkt is. Een plan voor 26 windturbines met een maximale hoogte van 180 meter bij de Krammersluiz.cn valt bij het ge meentebestuur van Tholen niet in goede aarde. De ruimtelijke kwaliteit en de beleving van Sint Philipsland worden er onevenredig door aange tast, vinden burgemeester en wethou ders. De dichtstbijzijnde woning op Thools grondgebied staat minder dan een kilometer van het in de gemeente Schouwen-Duiveland geplande wind- park Krammer. Het gezamenlijke plan van Zeeuwind en Deltawind is vorige week gepresenteerd. Tholen had een startoverleg verwacht, en was verbaasd en ontstemd. De vertegen woordigers hebben dan ook een voor behoud gemaakt. Burgemeester en wethouders betreuren dat ze niet van af het allereerste begin bij de voorbe reidingen zijn betrokken. In een pers verklaring neemt het college het woord 'overval' in de mond. Het heeft ernstige bezwaren tegen de tot nu toe gevolgde werkwijze. Zowel het aantal turbines als de hoogte ervan is voor het Thoolse college onacceptabel. Inmiddels heeft ook de provincie Noord-Brabant gebieden in de buurt van Tholen als kansrijk voor wind energie benoemd. Aan de oostkant van het Scheldc-Rijnkanaal zijn dat de Auvergne- en Glymcspolder te genover de Slabbecoornpolder en ten zuiden van de brug. En de Prins Hendrikpoldcr, tegenover Ramme- gors. Van Haaften- en Hollarcpolder. In aanvulling op het artikel vorige week over het kort geding van chalet park Krabbenkreek benadrukken René en Wilma Stokx dat het horeca gedeelte normaal open is en blijft. Dit valt volledig buiten de beëindiging van de beheer- en verhuurovereen komst. Het horecagedeelte is een zelf standig onderdeel op het ch'aletpark, eigendom van René en Wilma Stokx, die hun dienstverlening voor verjaar dagen, jubilea en verenigingsactivitei ten normaal blijven uitoefenen. Advertentie I.M. Ze zijn het beu. De Stoofweg bij Sint-Annaland is voor voetgangers en fietsers veel te gevaarlijk. Voor mensen uit het dorp die een rondje wil len doen, maar ook voor mensen die er hun hond uit willen laten. Pa trick Jansen, Stephan Oosterbaan en To van Iwaarden (die zelf aan de Stoofweg woont) haalden ruim 300 handtekeningen op en boden die vrijdag aan Gert-Jan Minderhoud aan, lid van het algemeen bestuur van het waterschap. Patrick Jansen overhandigt de lijst met handtekeningen aan Gert-Jan Minderhoud van het waterschap. Verder v.l.n.r. To van Iwaarden. Marijke Dorst en Han van 't Hof.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 5